Články za január 2019

Paríž oslavuje Michaela na výstave

Po obrovskom úspechu veľkolepej výstavy “Michael Jackson: On The Wall” v londýnskej Národnej galérii, ktorú videlo viac ako 82 tisíc návštevníkov, vrátane Madonny, dnes otvorili brány parížskej galérie the Grand Palais.

Viac ako 40 umeleckých diel moderného umenia, na ktorých je vyobrazený Michael Jackson, tak bude putovať aj do ďalších miest, ktoré prejavili záujem.

V Paríži bude výstava trvať od 23.11.2018 do 17.2.2019.

Skúšky kapely na turné This Is It

22. novembra 2018 zverejnil Johnatan Moffett záznamy skúšok kapely z príprav na Michaelovu show "This Is It".

Je to pomerne nový materiál, pretože vo filme to bolo rôzne postrihané, niekedy aj nezmyselne (napr. v prípade piesne "Thriller") a je možné vypočuť si celé skladby.

Ide napr. o piesne "Off The Wall", "Smooth Criminal" (okrem úvodnej scénky), "Stranger in Moscow", "Earth Song" a ďalšie, na ktoré sa dá preklikať z videa na YouTube.

Flashback: Hawaii 1997

V roku 1997, 3. a 4. januára odohral Michael svoje prvé koncerty na Hawaii, a ako prvý umelec vôbec vypredal najväčší miestny štadión Aloha Stadium na ostrove Halawa - dvakrát, pre 35 tisíc fanúšikov.

Zaujímavosťou je, že na jednom z týchto koncertov bol aj mladučký teen Bruno Mars, z ktorého je dnes svetová megahviezda, a práve on prekonal Michaela, keď sa mu minulý rok podarilo vypredať až 3 koncerty, samozrejme, ide o domáce publikom, keďže Bruno pochádza z Hawaia.

Keď v novembri 2018 vystúpil na svojom koncerte, spomínal práve na Michaela a svoj zážitok z koncertu na danom mieste...

Oba koncerty boli v tom čase pre Michaela jediné, s ktorými vystúpil v severnej Amerike.

VIDEO reportáž z tohto obdobia si pozrite v linke: LINK

Obrázek

Aký bol rok 2018 pre MJ/Estate?

Tu je niekoľko kľúčových správ:

* album Thriller bol 10. najpredávanejším vinylovým albumom roka 2017 v USA, s predajom 49 tisíc kusov.

* v USA bola odvysielaná šou Lip Sync Battle , ktorá mala špeciálne vydanie s názvom: ‘A Michael Jackson Celebration’. Vystupovali a tancovali v nej hviezdy ako Neil Patrick Harris, Laverne Cox, Taraji P Henson a Hailee Steinfeld na vybrané skladby Michaela.

* bristská spoločnosť the BPI (British Phonographic Industry), ktorá sleduje predajnosť a streamovanie hudobných nahrávok oznámila, že najstreamovanejšou skladbou zo 60. rokov v roku 2017 bola skladba "I Want You Back", ktorá bola vydaná v decembri/prosinci 1969.

Celkovo bola streamovaná v roku 2017 v Británii viac ako 12,6 mil. krát

* v polovici roka 2018 prebehla celosvetová mega kampaň spol. #PepsiGenerations, ktorá predávala špeciálne verzie Pepsi plechoviek s Michaelom (spolu s Ray Charlesom a Britney Spears)

(podľa údajov Pepsico, kampaň zvýšila tržby o 12%)

* japonská odevná spol. Hysteric Glamour získala oficiálne povolenie na predaj novej kolekcie oblečenia.

* v druhej polovici roka 2018 pozostalosť MJ Estate oznámili, že pripravujú na rok 2020 nový veľký divadelný projekt na Broadway, muzikál s témou Michaelovho života a jeho skladieb.

* zomrel Joe Jackson vo veku nedožitých 90 rokov.

* v britskej národnej galérii London’s National Portrait Gallery bola otvorená mimoriadne úspešná a veľkolepá výstava ‘Michael Jackson: On The Wall’, ktorá aktuálne prebieha v Paríži, a potom sa presunie do ďalších svetových metropol.

* raper Drake vydal album "Scorpion", na ktorom prezentoval skladbu ‘Don’t Matter To Me,’ na ktorej použil vokály Michaela Jacksona. Ako novinka sa dostala rovno na 2. miesto v britskej hitparáde, a práve vďaka medializácii o spolupráci s Michaelom, získal Drake obrovskú popularizáciu svojho albumu..., ktorý sa stal prvým albumom, ktorý prekonal 1 miliardu streamov v priebehu jedného týždňa zo všetkých sledovaných streamovacích platforiem.

* pri príležitosti osláv nedožitých 60. narodenín Michaela Jacksona, vydala spol. Sony Music špeciálny Picture Disc Collection boxset, ktorý obsahoval vinylové platne všetkých Michaelových albumov.

Tie sa dajú kúpiť ako jeden boxset, alebo samostatne.

Samostatne sa konali oslavné akcie po celom svete, najmä v Las Vegas a Londýne.

* Spike Lee pripravil ďalšiu zo svojich pravidelných výročných osláv Michael Jackson Celebration v Brooklyne, pri príležitosti ktorej bola odhalená nástenná maľba Michaela na rohu First Avenue a East 11th Street.

* spol. Hugo Boss pripravila špeciálnu výročnú kolekciu sák s témou Thriller

* vo vybraných kinách IMAX, mal svetovú premiéru remastrovaný videoklip ‘Thriller 3D’ v najvyššej možnej video a audio kvalite, ako predskokan pre film ‘The House with a Clock in Its Walls.’

(podľa informácií, bude Thriller 3D vydaný aj samostatne, pripravuje sa film Ghosts)

* Michael Jackson bol znova zvolený za najlepšie zarábajúcu - nežijúcu - osobnosť, celkové zárobky pre pozostalosť MJ Estate or roku 25009 predstavujú viac ako 2,4 miliardy dolárov.

* spol. Netflix odkúpila vysielacie práva na film ‘This Is It’.

- k ďalším zaujímavostiam patrí napr. spomienka Madonny na Michaela, aj cez jej tweet o tom, ako spolu boli na Oskaroch v roku 1991, ktorý označila za najlepšie rande, Lanny Kravitz vydal skladbu "Low" s jednoduchým vokálom Michaela, pričom o skladbe povedal, že toto je skladba, akú by pre Michaela napísal, a zaspomínal si aj Will Smith o svojom prvom stretnutí s Michaelom, a pridal aj fotku....

... a samozrejme, nekončí to našimi dennými novinkami a aktuálnymi správami zo sveta Michaela Jacksona pre svojich fanúšikov prostredníctvom slovensko českej info stránky MJJSource.eu

2018