Články za september 2018

Kráľ porazil Kráľa

Ako vás už pravidelne informujeme o vývoji, ale najmä informáciách o predajnosti nahrávok podľa hudobného portálu ChartMasters, ktorý detailne mapujú celé diskografie umelcov, po dlho očakávanom profile Elvisa Presleyho, prišli konečné výsledky.

Tie prakticky šokovali, a dokázali, kto je skutočný Kráľ.

Celá diskografia Elvisa Presleyho je monumentálna pokiaľ ide o predaj albumov a kompilácií a výberoviek, ktoré sa rátajú na stovky.

V linke, ktorá je na samotný profil Elvisa a jeho nahrávok si ich môžete detailne prezrieť, no pre fanúšikov Michaela Jacksona prišla nielen potešujúca informácia, ale najmä najobjektívnejšie hodnotenie, aké kedy bolo v porovnávaní s reálnou predajnosťou nahrávok, a najmä, počtom vydaných albumov a kompilácií, ktoré u Elvisa niekoľko násobne prevyšujú diskografiu Michaela Jacksona.

No ani to nestačilo na reálne zhodnotenie predajnosti, ktorá, ako sa jasne ukázalo, je na strane Michaela.

Ten vydal nepomerne menej nahrávok, nielen voči Elvisovi, ale aj the Beatles, no z nich predal ďaleko viac v priemere, ako oni.

Preto sa Elvis Presley v konečnom výsledku v rebríčku celkovej predajnosti nedostal pred Michaela, zoznam jeho všetkých dostupných nahrávok nestačil na Michaela, a v tesnom rozdiely sa Elvis dostal na 3. miesto najpredávanejších umelcov, hneď za Michaela, ktorý je na druhom mieste.

V linke na profil Elvisa si môžete pozrieť a porovnať predajné čísla, ktoré sú v porovnaní s Michaelom podľa regiónu alebo celosvetového relatívne.

V niečom predstihuje Michaela, v niečom nedosahuje.

Kompletný profil Elvisa - LINK

Najlepší súhrn je od konca, teda na strane 132, 131, 130.....

POROVNANIE A ROZDIEL najpredávanejších umelcov (doteraz hodnotených), číslo uvádza celkové jednotky, single a EP platne v prepočte na albumy a dátum aktualizácie:

1. The Beatles – 405,737,000 (Mar 2017)

2. Michael Jackson – 323,741,000 (Sep 2017)

3. Elvis Presley – 312,266,000 (Sep 2018)

4. Madonna – 241,134,000 (Aug 2017)

Tu je linka na porovnanie profilu Michaela Jacksona - LINK

Ako môžete tiež vidieť, počet strán popísaných diskografie oboch umelcov sú značne rozdielne, 50 pre Michaela, 132 pre Elvisa.

Tu je zoznam všetkých umelcov doteraz hodnotených portálom ChartMasters - LINK

2kings