Články za august 2018

Thriller v 3D v IMAXE

Podľa čerstvých informácií, vo vybraných Imaxových kinách, bude od 21.9. vysielaný špeciálny digitalizovaný remastrovaný videoklip Michael Jackson’s Thriller 3D s 5.7, 7.1 a Atmos zvukom.

Pôjde o promo kampaň pre film The House with a Clock in Its Walls, takže je možné, že ho budeme môcť vidieť aj v českých a slovenských kinách pred samotným filmom.

thriller_3d

Súd predbežne rozhodol

Prvé rozhodnutie súdu vo vzťahu k Sony a údajným falošným skladbám.

V utorok panel troch sudcov predbežne rozhodol, že Sony Music, MJJ Productions a pozostalosť Michael Jackson Estate nie sú a nebudú právne zodpovední za produkciu troch údajne falošných skladieb (“Breaking News,” “Keep Your Head Up” a “Monster”), ktoré sa v roku 2010 objavili na albume Michael.

Obe strany sú tak vylúčené z prípadu ako žalovaná strana.

Sudcovia vzali do úvahy, že Sony a MJ Estate nemohli v čase vydania albumu vedieť s istotou, že dané skladby by mohli byť falošné (keďže nikto sa touto možnosťou ani nezaoberal), a preto ich komerčné využitie nebolo cielené s vedomím, že ide o falošné skladby.

Skladby im predtým predali ich držitelia (Eddie Cascio a James Porte), ktorí sami seba označili za producentov skladieb. Celkovo mali až 12 skladieb.

Až následné vznesené komentáre fanúšikov na sociálnych sieťach vyvolali toto podozrenie.

Toto rozhodnutie ALE nijako nerieši ani nerozhoduje o tom, či sú alebo nie sú dané skladby falošné, vrátane medializovaných informácií, že sa mala spol. Sony údajne priznať, že skladby sú falošné.

Išlo iba o bulvárne správy, ktoré boli vytrhnuté z kontextu, a tieto informácie Sony aj vo vyhlásení riadne dementovala, napriek niektorým tvrdeniam, že nevylučujú, že mohli byť upravené, keďže nad tými skladbami nemali žiadnu produkčnú kontrolu a nemali ani žiaden zvukový materiál.

Súd teda neriešil autentickosť, a preto použitie skladieb nebolo v rozpore zo zákonom, ktoré chráni obchodné značky a obchodný záujem.

SONY_VS_FAN

Spomienka na rozhovor 2008

Spomienka na rok 2008, keď Michael poskytol krátky rozhovor k svojim 50. narodením amer. tv ABC v relácii Good Morning America

Na otázku redaktora, či bude mať oslavu, odpovedal, že si s deťmi urobia nejaký malý koláč, pozrú nejaké rozprávky a v čase rozhovoru povedal, že sleduje aj nejakú šou Jamesa Browna a spomína na svoje vzory.

Za najšťastnejšie momenty svojho života považuje nahrávanie albumu Thriller a Off the Wall.

K výchove detí dodal, že chce, aby vyrastali tak, ako on nikdy nemohol, a necháva ich robiť všetko, čo chcú, v takej miere, ako sa to len dá.

60

Michael Jackson na jachte v Južnej Afrike

Fotografie boli dodnes nezverejnené a odhalil ich juhoafrický herec Ramey Short na twitteri a facebooku.

Obrázek

Sú zo septembra 1999. Michael bol vtedy niekoľko dní v Južnej Afrike. 4. septembra dostal ocenenie za celoživotný prínos vo štvrtom ročníku Kora All Africa Music Awards v Sun City, kde Michael venoval bývalému prezidentovi Nelsonovi Mandelovi šek so sumou 165 000 dolárov (časť benefitov z koncertov "MJ & Friends") na jeho nadáciu pre deti.

Michael nikdy neskrýval svoju lásku k Južnej Afrike. 17. septembra 1999 bol pozvaný na jachtu veľkého juhoafrického mena (Ramey meno nezverejnil). Boli prítomné Michaelove deti (Prince nemal ešte ani dva roky a Paris mala rok a pol), deti Casciové a taktiež aj Omer Bhatti.

Obrázek

Obrázek

Z archívu Boba Giraldiho...

Režisér klipov "Beat It" a "Say Say Say" nedávno uverejnil zopár raritných fotografií zo svojho osobného archívu:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Budú ďalšie aktualizácie predajnosti?

Podľa informácií, ktoré kolujú nielen na twitteri, Sony Music údajne plánuje ďalšie veľké aktualizácie albumov Michaela už v októbri, a podľa informácií, začiatkom roka 2019 údajne bude nová aktualizácia pre album Thriller - 2 roky po poslednej, kedy album Thriller získal 33x platinový status.

Aktuálne to boli tri albumy v USA podľa asociácie RIAA, ktoré sa celkovo považujú za podceňované, napriek tomu získali 8 miliónové statusy - Dangerous a HIStory, a the Essential MJ získal 4 miliónový status.

Od roku 2009 sa zvýšila celková predajnosť albumov Michaela Jacksona v USA zo 65 mil. na dnešných 84 mil. albumov/jednotiek, podľa nových certifikácií.

Ešte aj podľa jednoznačne fake údajov RIAA, je aktuálne Michael 6. najpredávanejší umelec v USA.

Zatiaľ ostávajú neaktualizované Off The Wall (mal by získať 10 miliónový status a teda diamantovú platňu) a Number Ones, ktorý by mal získať 5 mil. status, tento album bol ako výberovka veľmi úspešný v predaji na celom svete po Michaelovej smrti.

Pokiaľ ide o predajnosť singlov, celkovo je Michael na 12. mieste singlovej predajnosti s viac ako 47 mil. predanými singlami v USA, z toho 17 singlov má platinový alebo multiplatinový status.

V rebríčku 25 najpredávanejších singlových umelcov, sú iba traja umelci spred roka 2000 - Elvis (10. miesto), Michael (12. miesto) a Elton John (18. miesto), pretože tomuto rebríčku dominujú moderní umelci digitálnej éry a streamovacej doby po roku 2010...

riaa2

Kauza Sony a falošné skladby

AKTUALIZOVANÁ téma kauzy SONY a údajne falošných skladieb na albume Michael.

FAKT: spol.Sony Music NIJAKO nepotvrdila, ani nepriznala, že by použili falošné nahrávky!

Už vo štvrtok sa objavili titulky nielen hudobných portálov, ktoré tendenčne písali o tom, že údajne sa mali zástupcovia Sony Music priznať k tomu, že spol. Sony použila falošné skladby na album Michael s falošnými vokálmi, ktoré nespieva Michael.

Zia Modabber z právnickej firmy Katten Muchin Rosenman LLP, ktorá zastupuje Sony Music ale vyhlásila v mediálnom stanovisku, že Sony Music v žiadnom prípade nepriznali pre súdom, že by malo ísť o falošné a podvodné nahrávky.

Len reagovali na dané obvinenia, ktoré boli vznesené, a na predbežnom vypočúvaní Sony Music využili právo na ochranu svojich záujmov a odvolávajú sa aj na ústavu, no v žiadnom prípade nešlo o rozhodovanie či priznávanie sa k niečomu.

Ide o skladby “Breaking News,” “Monster” a “Keep Your Head Up”, ktorú údajne nespieva Michael.

Prvé pochybnosti sa objavili už po vydaní albumu v roku 2010, ktoré vzniesli mnohí fanúšikovia.

V roku 2014 podala fanúšička Vera Serova podnet na súd s tým, že zažalovala Sony Music; Johna Brancu ako správcu pozostalosti MJ Estate; MJJ Productions; Edwarda Cascia a Jamesa Portea, ktorí vystupujú ako skladatelia a producenti týchto skladieb, ako aj ich nahrávacie spoločnosti.

V žalobe sa uvádza napr aj to, že Sony krátko po vydaní albumu Michael, kedy vznikli pochybnosti o skladbách, reagovali tlačovým vyhlásením o tom, že veria, že ide o autentické skladby, a že ich Michael nahral, na čo si mali overiť autentickosť u odborníkov ako hudobní inžinieri, hudobní režiséri, muzikológovia a aj niektorí umelci, ktorí s Michaelom pracovali, a vedeli by posúdiť, že ide o hlas Michaela.

Sony sa následne ako bola podaná žaloba snažili podať odpor voči nej s tým, že sa odvolávali na nejaké zákony, ktoré by vylučovali verejné pojednávania pre verejnosť alebo jednotlivcov voči obchodným záujmom spoločnosti, až do uzavretia prípadu, aby sa takto v podstate nešírili nejaké neoverené informácie, hoaxi a konšpirácie.

O tom bolo aj pojednávanie vo štvrtok, teda nešlo o žiadne konkrétne pojednávanie v súvislosti s akýmkoľvek rozhodovaním či sú alebo nie sú vokály Michaelove.

Stále tak platí, že ide o mediálno-bulvárne a často niektorými fanúšikmi vytvárané neoverené informácie, často hoaxi a samovýklady.

Rovnako sa v žalobe pojednáva o tom, aký komerčný dosah by malo zistenie, ak by sa dokázalo, že by skladby neboli Michaelove, a či by tí, ktorí si album kúpili, nemohli žiadať o vrátenie peňazí, keďže by išlo o "podvod", a rovnako, aké následky by to malo z hľadiska komerčného.

Stále platí status quo, teda že skladby nie sú legálne nijako spochybnené, a ani sa nekonali žiadne súdne hodnotenia voči tomu!!!

Prvé priame "tvrdenia" sa objavili na fanúšikovskom MJCast, ktoré tvorí internetové streamové diskusie s pozvanými hosťami a vysiela programy na niektoré témy.

Práve oni boli tí, ktorí vyslali do éteru "záver", že Sony malo priznať, že podvádzali a že vokály nie sú Michaelove, na čo sa následne začali tieto informácie šíriť a zdieľať medzi ostatným,i fanúšikmi.

Ide o čisto práve výklady a hodnotenia, ktoré musia byť starostlivo hodnotené a posúdené, ak už sú na súde, tak jedine súdom, v tomto prípade je to zbor 3 sudcov, pretože by sa takouto jednoduchou logikou mohlo stať, že by niekto, hocikto hocikedy mohol v budúcnosti spochybniť akúkoľvek nahrávku Michaela, že ju vlastne nespieval skutočný Michael Jackson, ale niekto, kto sa za Michaela Jacksona vydával.

Preto aj zákazníci si kupujú produkt, tvorbu, ktorá má svoju značku, a v tomto prípade ide o meno Michael Jackson, podľa ktorého si zákazník presne kupuje konkrétnu značku pre konkrétnu tvorbu, pri ktorej nespochybňuje, že by to bol nejaký iný Michael Jackson, alebo že by malo ísť o inú osobu, ako ten skutočný Michael Jackson.

Rovnako ide o verejne známe informácie, ktoré definujú produkt, teda kto čo spieval, produkoval, nahral, kde a kedy, a teda ide o komerčné informácie, na základe ktorých sa zákazník rozhoduje.

Prípad budeme musieť sledovať, a nebudeme robiť unáhlené závery a samovýklady!

Až definitívny verdikt, ktorý je v nedohľadne môže nejako určiť, kde je pravda.

Celý príbeh sa točí okolo rodiny Cascio, ktorú Michael považoval za jedných z najbližších priateľov od konca 80. rokov, a práve Frank Cascio ma byť ten, ktorý poskytol nejaké záznamy skladieb, ktoré, ako on uvádza, boli nahrané v ich dome a v niektorých štúdiách, a na ktorých sa podieľaj aj on, ako autor skladieb.

Nakoniec, napísal o tom aj knihu.

Po tom, ako prenikli na verejnosť informácie, že by niektoré skladby mohli byť falošné, údajne sa aj Katherine Jackson pridala na stranu, že nejde o Michaela, a rovnako boli vyzvaní nielen Frank Cascio, ale aj James Porte, údajne autor až 12 skladieb, ktoré mal nahrať s Michaelom, aby poskytli nejaký dôkaz, že v roku 2007 nahrali sporné skladby.

Keď tak neurobili, o to viac sa niektorí snažili utvrdiť, že ide o skutočne podvodné skladby, ktoré mal naspievať imitátor Michaela, Jason Malachi, ktorý sa mal k tomu aj priznať, no vo svojom vyhlásení tvrdí, že informácie, ktoré sa objavili na nete, nie sú pravdivé, že by on mal tvrdiť, že tie skladby naspieval on...

Odtiaľ sa potom šírili kdejaké správy a informácie medzi fanúšikmi, doslova ako fake news.

Žalujúca Serová sa vo svojej 41 str. žalobe odvoláva aj na tvrdenia a hodnotenia, ktoré vypracoval Dr. George Papcun, audiológ, ktorý tvrdí, že predmetné skladby nespieva Michael.

Znalec sa viac menej odvoláva na hodnotenia nielen niektorých členov Michaelovej rodiny, priateľov, ale de facto nemá žiadne reálne záznamy, na ktoré by sa mohol odvolávať, pretože, Sony vo svojej obhajobe vyzvala Cascia, aby predložil nejaké záložné a demo verzie vokálov, ale údajne ich Frank Cascio aj James Porte nemajú, lebo vraj neexistujú a boli vymazané z ich počítačov.

Koncom roka 2017, známy MJ bloger Damien Shields napísal na svojej stránke, že Sony si skladby v čase produkcie albumu Michael neoverili a v podstate verili Casciovi, že skladby sú spievané Michaelom.

Na tieto tvrdenia reagovala aj sudkyňa Ann I. Jones, a preto chce mať otvorený prípad, a zamietla aj odvolanie Sony Music, aby bol prípad neverejný alebo zrušený, a chce posunúť prípad ďalej.

Sony a MJ Estate tvrdia, v čase produkcie albumu nemali tušenie ani podozrenia, že by mali falošné skladby, a teda s nimi nakladali ako s reálnymi, lebo nebol dôvod ich spochybňovať, a tak aj pristupovali vo výbere na album.

Aktuálne plynie 90 dňová lehota, počas ktorej panel 3 sudcov rozhodne vo veci, či a ako prípad pôjde ďalej, alebo uzná, že aj keby neboli nahrávky spievané Michaelom, mohla ich Sony stále ponúkať a predávať pod značkou Michael Jackson.

Navyše, v technickom právnom popise žaloby sa Serová odvoláva na "hlavné vokály skladieb"..., teda akoby tam bola podmienená možnosť, že niektoré časti naspieval Michael, nedokončil, a zvyšok že by mohol ten nejaký imitátor donahrávať, aby boli akože hotové skladby.

Okrem toho, samotný Jason Malachi, ktorý by mal byť údajným imitátorom Michaela, ak by mal vypovedať pred súdom, až tam by sme sa dozvedeli, či skutočne je to on, kto spieva skladby...

Preto je dôležité udržať si odstup, aby sme nerobili predčasné a unáhlené hodnotenia, navyše, bez poznania reálnych vecí, a len pocitovo si niečo mysleli..., potom sa to zvrhne na dnes tak aktuálne fake news a šírenie propagandy, ktorej mnohí uveria, a keď niečo nie je alebo nevyjde podľa predstáv, niektorí sa utiekajú ku konšpiráciám, a obviňovaniu... že aj tak tí druhí klamú..., hoci by to aj 10 súdov potvrdilo, že niečo je tak alebo inak.

O to viac treba brať s rezervou niektoré zavádzajúce články, ktoré sa téme venujú, a nie je možné ich brať ako jednorázové zdroje.

Právne výklady a právny jazyk je zložitý, a často sa vyjadruje počas procesov v hypotetickej rovine, čo by bolo keby a ako asi možno keby....

Nezabúdajme, že zástupcovia MJ Estate priamo schvaľovali skladby, a nemohli by si dovoliť použiť niečo, čo by vyvolalo takéto pochybnosti, a v súdnom spise sa to jasne deklaruje, ako sa snažia obhajovať svoje rozhodnutia, kde v konečnom dôsledku by boli "obeťami podvodu" oni a Sony Music, keďže tu Michael nebol, aby si overili hodnovernosť jeho nahrávok, alebo reálnosť, že Michael bol v danom čase v roku 2007 v nejakom dome, kde nahrával skladby s rodinou, ktorú považoval za svoju druhú rodinu a najbližších priateľov, teda aj stupeň dôvery je v tomto prípade dôležitý.

Právny dokument žaloby na stiahnutie:

MJ Fan vs. Sony/ MJ Estate/ Cascio/ Porte by Ivy on Scribd

Ďalšie aktualizácie predajnosti podľa RIAA

Americká asociácia hudobného priemyslu RIAA včera zverejnila nové udelené platinové hodnotenia pre 3 Michaelove albumy a niekoľko singlov.

Tu je aktuálny zoznam platinových platní pre albumy, jeden platinovy status sa rovná 1 miliónu predaných nosičov:

(mimochodom, aké náhodné, po pár dňoch potom, ako RIAA aktualizovala najpredávanejšie albumy....)

Albumové hodnotenia:

• Dangerous - 8x multi-Platinum

• History: Past, Present & Future Book 1 - 8x multi-Platinum

• The Essential Michael Jackson - 4x multi-Platinum

Singlové hodnotenia:

Platinum

• Thriller - 6x multi-Platinum

• Billie Jean - 5x multi-Platinum

• Beat It - 4x multi-Platinum

• Man In The Mirror - 3x multi-Platinum

• Don´t Stop ´til You Get Enough - 3x multi-Platinum

• The Way You Make Me Feel - 2x multi-Platinum

• P.Y.T. (Pretty Young Thing) - 2x multi-Platinum

• Black Or White - 2x multi-Platinum

• Rock With You - 2x multi-Platinum

• Smooth Criminal - 2x multi-Platinum

• Bad - Platinum

• Wanna Be Startin´ Somethin´ - Platinum

• Dirty Diana - Platinum

• Human Nature - Platinum

• Remember The Time - Platinum

• Off The Wall - Platinum

• Will You Be There - Platinum

Gold

• They Don’t Care About Us - Gold

• You Rock My World - Gold

• Hold My Hand - Gold

• Earth Song - Gold

riaa1

Thriller už NIE JE najpredávanejším albumom v USA!

Podľa aktuálnych správ, americká hudobná asociácia RIAA, ktorá štatisticky udeľuje hodnoty predajnosti a platinové a diamantové platne, zverejnila správu, podľa ktorej album najväčších hitov skupiny The Eagles - Their Greatest Hits 1971-1974, ktorý bol vydaný v roku 1976,, získal 38x platinovú hodnotu, teda ekvivalent 38 miliónov predaných albumov v USA, a oficiálne sa stal nejpredávanejším albumom v USA.

king_michael2

Pred 18 mesiacmi udelila RIAA albumu Thriller (iba) 33x platinu, teda ekvivalent 33 miliónov predaných albumov v USA.

Už dlhé roky sa ale špekuluje, ako magicky rýchlo rastú "predajné čísla" práve tejto americkej skupine, ktorá neustále súperí s albumom Thriller, pritom sa až podozrivo často objavujú čísla, ktoré akoby sa objavili z ničoho nič.

V roku 2013 začala podľa nových pravidiel, rovnako ako Billboard, započítavať do predajných ekvivalentov aj streamovanie na sociálnych sieťach a downloady skladieb, ktoré sa potom započítavajú ako celý album.

1500 streamov sa počíta ako jeden celý album, a 10 downloadov ako jeden celý album.

RIAA rovnako aktualizovala aj ich ďalší album Hotel California, ktorému udelila 26x platinový status, teda je tak tretím najpredávanejším albumom v USA, hneď za druhým Thrillerom s 33x platinou.

Samozrejme, média okamžite šíria propagandistickú rétoriku, že Michael Jackson ako kráľ popu bol zosadený z trónu, samozrejme, anti-jackson agenda prišla práve v čase 60. výročia narodenín, a médiá už šíria túto propagandu ako užitočný nástroj s podprahovým tvrdením, že je to najpredávanejší album všetkých čias, pritom ide len o USA, no i tak so záhadnými číslami, ktoré akosi zaujímavo prišli vďaka streamom a downloadom, otázne je, či skutočne ľudia tak masívne sledujú online ich skladby a sťahujú si ich..., ak sa doteraz, aj s novými pravidlami ich albumy takmer vôbec neobjavujú už v nových rebríčkoch, kde naopak, sa Michaelove albumy stále kdesi držia, najmä v katalógových štatistikách Billboardu.

Zaujímavé štatistiky má naša pravidelná stránka informácií o skupine The Eagles - LINK

Ako aj o Michaelovi Jacksonovi: LINK

+

LINK

Podľa rôznych informácií, ktoré sa začínajú objavovať, pretože stále viac a viac ľudí sa zaujíma o to, odkiaľ sa vzali tieto magické čísla pre the Eagles, niektorí už zistili, že prvý platinový status, teda predajnosť 1 milióna, získal album v roku 1976, no v roku 1990 to bolo 12 mil., čo je logické, pochopiteľné, reálne.

ALE v roku 1995, číslo narástlo o takmer dvojnásobok, na 22 mil. údajne predaných albumov.

V roku 1999 to už bolo 26 mil. albumov, a potom dlho dlho nič až v roku 2006 sa dostali na 29 mil. albumov, a tým akože prekonali aj Thriller, ktorý v tom čase mal 28 mil. predaných albumov v USA.

Takže v rokoch 1990 a 2006 sa takouto logikou malo nejako dostať do predaja viac ako 17 mil. albumov, čo by bolo viac ako 1 mil. albumov ročne, a tie by sa mali nejako v štatistike predajností hitparád objaviť, nič také tam nie je, a to podľa oficiálneho štatistického zdroja SoundScan, ktorý určuje hitparády predajnosti Billboardu, a podľa presne tohto zdroja sa v danom období 1990-2006 predalo len nejakých 5 mil. albumov.

Od roku 2006 do 2010,kedy sa začali počítať nové formy online predaja , napr. download, sa predalo iba 500 tisíc albumov.

RIAA prakticky degradovala oficiálne zdroje, a spolieha sa iba na údaje, ktoré jej poskytne vydavateľ umelcov, ten zaplatí za certifikáciu, a je to.

SoundScan má svoj vlastný systém, ktorý zodpovedá najreálnejším podmienkám predajností, lebo z toho idú priame zisky, a aj dane sa odvádzajú, lebo ide o predaj z predajní a online poskytovateľov.

Podľa RIAA sa z Thrilleru v rokoch 1985-1990 predalo iba 1 mil. albumov....

Tu je prehľad fiktívnych čísel predajnosti v porovnaní oboch albumov podľa stránky RIAA:

Greatest Hits 1971-1974

riaa_fake_eagles

Thriller

riaa_fake_eagles

Nový francúzsky dokument

Jedinečná ukážka z natáčania klipu Black Or White, ktorá sa okrem iného, objavila v novom francúzskom dokumente na tv TMC, ktorý oslavuje 60. narodeniny Michaela.

EXKLUZÍVNE LINKA NA STIAHNUTIE celého hodinového dokumentu od priateľov z Michael Jackson Perú: LINK

Prevtelený Michael...

Pôvodom Španiel z Barcelony Sergio Cortes, je jedným z najznámejších dvojníkov Michaela a aktuálne je na turné, no zároveň chystá nove projekty ..., wow...

Tu je jeho video odkaz, v španielčine, no jeho instagramový profil je plný úchvatných fotiek.

Nová kolekcia Hugo Boss

HUGO BOSS prinesie špeciálnu kolekciu k výročiu Michaela.

Spol. Hugo Boss je jedna z hlavných sponzorov pre londýnsku výstavu umeleckých diel v Národnej galérii, a ako súčasť podpory uvedie do predaja od 29.8. limitovanú originálnu kolekciu, ktorá sa bude niesť v duchu témy Thriller.

Pôjde o oblečenie pre mužov a ženy, najmä v bielej, ale aj čiernej farbe, kde dominantným prvkom bude moderné biele slim sako, aké mal Michael na svojom obale albumu Thriller, biele slim nohavice k tomu, a samozrejme, čierne mokasíny.

Pôjde o 100 kusov sák, ktoré budú mať svoje originálne číslo.

K tomu budú v predaji aj unisex tričká s tématickými obrázkami.

Cena saka bude od £845 a tričká od £55.

boss1

boss2

boss4

hugo1

hugo2

hugo3

Nové video

Aktualizované VIDEO: Michael Jackson - Behind the Mask

Kanál MichaelJacksonVEVO priniesol 3.8. nové video ku skladbe Behind The mask.

Ide o coververziu piesne vplyvného japonského tria Yellow Magic Orchestra (jedným z jeho členov bol slávny skladateľ Ryuichi Sakamoto), pôvodne vydanej v roku 1978.

Michael Jackson svoju verziu nahral ešte v roku 1982 na svoj legendárny album Thriller, no nakoniec sa naň nedostala.

Vyšla až v roku 2010 na jeho prvom posmrtnom albume Michael.

Samotný videoklip, odohrávajúci sa na párty plnej ľudí v rôznych maskách, bol natočený už v roku 2011 pod taktovkou režisérskeho dua Aggressive (Alex Topaller a Daniel Shapiro), na oficiálnom kanáli Michaela Jacksona bol však zverejnený začiatkom augusta.

SONY/ATV odkúpili od MJ Estate podiel v EMI

Sony Music odkúpila od MJ Estate aj zvyšný podiel v spoločnosti EMI Music Publishing.

Podľa aktuálnych správ, Sony vyplatilo pozostalosti MJ Estate $287.5 miliónov dolárov za ich 9.8% % podiel v EMI.

Ako sme vás v minulých rokoch informovali o postupe v získavaní hudobných katalógov a podielov v nich, Sony a MJ Estate získali spolu s investičnou skupinou Mubadala Investment Company v roku 2012 hudobné vydavateľstvo EMI Music za 2,3 miliardy dolárov, pritom Sony a MJ Estate mali podiel v hodnote 1,1 miliardy.

Celkovo tak za dva roky Sony vyplatilo MJ Estate už 1,1 miliardy dolárov za odkúpené podiely, ktoré Michael Jackson v zastúpení pozostalosti vlastnil!

Po tomto od-predaji podielu, ostáva pre pozostalosť MJ Estate už iba 100% vlastníctvo výhradne všetkých skladieb Michaela Jacksona v jeho katalógu MiJac Music.

Tým za završuje celkový obraz toho, ako bohatý Michael Jackson "vždy" bol a ako NIKDY nebol zbankrotovaný ani chudobný...

Sony_Estate

J.Lo získa cenu Michaela Jacksona

Jennifer Lopez získa tohtoročnú cenu Michael Jackson Video Vanguard Award 2018 na udeľovaní cien MTV Video Music Awards.

... o tom, čo si to práve ona zaslúži, posúďte sami...., ceny udelia 20.8.

Jlo
LINK used for purifying water