Články za júl 2018

Nová kniha v dvoch jazykoch!

10. a 23. októbra tohto roku bude dostupná kniha zaoberajúca sa Michaelovou kariérou, všetkými jeho piesňami a taktiež klipmi, no a hneď v dvoch jazykoch - v angličtine a francúzštine.

Autormi knihy sú Richard Lecocq a Francois Allard z vydavateľstva "MJStreet" (toto vydavateľstvo má na starosti francúzsky fanmagazín "Jam" - kedysi známy ako "Invincible").

Francúzska verzia má názov "LA TOTALE: Les 263 chansons et 41 clips expliqués" a obsahuje 608 strán.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Objednávky v predpredaji:

LINK

Anglická verzia nesie názov "All the Songs: The Story Behind Every Track".

Obrázek

Objednávky v predpredaji:

LINK

Ďalšie rekordy

Michaelov najpredávanejší album na svete "Thriller" zlomil nový rekord - dosiahol 1 miliardu streamov na Spotify.

Obrázek

Singel "Man In the Mirror" dosiahol predaj 30 miliónov kópií po celom svete.

Obrázek

"Low"

Oficiálny klip k piesni "Low" od Lennyho Kravitza s výkrikmi Michaela.

Zaujímavosť o nehode

Vedeli ste, čo za zvuk je to na začiatku prvotnej verzie piesne "Dangerous" vydanej na "The Ultimate Collection"?

Dočasná nahrávacia kabína, ktorá bola postavená pre Michaela v štúdiu, sa zrútila hneď, ako začal spievať. Časť štruktúry zasiahla jeho hlavu a Michael sa zrútil. Okamžite bol prevezený do nemocnice a našťastie sa rýchlo z nehody zotavil.

Michael pri hľadaní nových zvukov pre svoje piesne na album "Dangerous" nástojil na tom, aby zvuk pádu kabíny bol používaný.

"Dangerous" sketch

Jeden z originálnych sketchov na obal albumu "Dangerous" od Marka Rydena, ktorý navrhol a vytvoril finálny obal samotného albumu.

Obrázek

"MoonWalker" v Londýne!

29. augusta bude British Film Institute premietať na Southbanku v Londýne film "MoonWalker" pri príležitosti nedožitých Michaelovych 60. narodenín.

Po filme je pripravená "afterparty".

Obrázek

Britský a americký albumový rebríček

BRITÁNIA:

Skladba DON´T MATTER TO ME od Drakea v spolupráci s Michaelom debutovala v britskom rebríčku na 2. mieste...

Pre Michaela je to jeho 44. singel v TOP10 v Británii.

Je pravdepodobné, že získa nakoniec aj prvé miesto...., počkáme na budúci týždeň..., po medializovaní úspechu...., pretože skladba NIE JE oficiálne vydaným singlom, ani k nej nie je klip, počítajú sa iba streamové hodnoty - a to vrátane video streamov, ... čo je už "na hlavu postavené", teda NIE reálny predaj, čo degraduje akékoľvek hodnotenia a porovnávania s minulosťou a skutočnými predajnými číslami pre umelcov, to isté platí aj v USA, teda hocikto, kto nazbiera dostatok kliknutí a prezretí videí alebo počúvaní singlov, sa môže dostať na vrchol hitparád....

USA:

Skladba "Don´t Matter to Me" od Drakea, na ktorej použil aj vokály od Michaela Jacksona, vstúpila do amerického rebríčka na 9. miesto, čo je pre Michaela ako umelca už jeho 30. hit v TOP10 v USA.

Nové (prepáčte ten výraz - idiotské) pravidlá Billboardu, tak ako v britskom rebríčku, umožnili, že čisto digitálne hodnoty streamov boli porovnávané tak, aby mal Drake v TOP10 z nového albumu až 7 singlov, čím prekonal rekord The Beatles, ktorí mali v 60. rokoch z jedného albumu 5 singlov v jednom týždni..

Po prvom týždni po smrti Michaela však nielen jeho single, ale najmä albumy, by sa boli dostali podľa vtedy ešte predajnosti do TOP10 , ale boli vylúčené, pretože vtedajšie pravidlá neumožňovali singlom a albumom starším ako 18 mesiacov dostať sa do oficiálneho rebríčka s novými skladbami.

Tak by Michael mal nielen v singlovej hitparáde, ale aj albumovej väčšinu TOP10, tieto rekordy Michaela tak de facto zanikli, a ostali ako katalógové hodnoty.

"Matter" je 4. singlom od smrti Michaela, ktorý sa dostal do Hot 100 singlového rebríčka.. predtým to boli skladby "Hold My Hand," v 2011 duet s Akonom (No. 39); "Love Never Felt So Good," v 2014 s Justin Timberlakeom (No. 9); a "Slave to the Rhythm," solo track, ktorý sa dostal najvyššie na 45. miesto v 2014.

Michael je tak 5. umelcom s najvyšším počtom Top10 hitov.

Poznámka: Umelci v najviac top10 hitmi:

38, Madonna

34, The Beatles

31, Drake

31, Rihanna

30, Michael Jackson

28, Mariah Carey

28, Stevie Wonder

27, Janet Jackson

27, Elton John

Jackson5/The Jacksons mali celkovo 11 Top10 hitov, a preto, ak by sa započítali aj tieto hity, Michael Jackson jednoznačne vedie so 41 singlami v TOP10 amerického singlového rebríčka.

... ako vidíte, Drake a Rihanna dosiahli svoje hity IBA vďaka streamom a downloadom, nie fyzickému predaju, ako to bolo kedysi...., stačia už iba milióny kliknutí...

Gala v Las Vegas 2018

29.8.2018 sa uskutoční v Las Vegas nielen špeciálny večer, ktorý okrem oslavy narodenín Michaela v hotelovom komplexe Mandalay Bay Resort and Casino, bude aj špeciálnym pre udelenie čestnej ceny 2018 Elizabeth Taylor Legacy Award nadácie Liz Taylor, the Elizabeth Taylor AIDS Foundation, ktorá každým rokom hosťuje svetové hviezdy v podpore v boji proti AIDS.

Tento rok bude Michaelovi udelená špeciálna cena za jeho prínos nielen pre túto organizáciu, ale aj za jeho charitatívne aktivity, a spojená s diamantovou oslavou narodenín.

Moderátorkou večera bude Paris Jackson, ktorá cenu za otca Michaela prevezme.

vegas_honoring

Kalendár 2019

AKTUALIZÁCIA:

Nedávno sme Vás informovali o ďalšom kalendári na rok 2019 vo formáte A3 oslavujúci "Bad Tour".

Tento kalendár vychádza taktiež aj v zberateľskej edícii vo štvorcovej verzii s coverom platne "Bad" a zadná strana je urobená na spôsob zadnej strany tejto platne.

kalend_rbad1

kalend_rbad2

Ďalší oficiálny kalendár 2019!

Spoločnosť Danilo uvádza oficiálny kalendár pre rok 2019 vo formáte A3 mixom fotiek oslavujúcich "Bad Tour".

Dostupný bude od septembra 2018.

calendar2019

calendar20192

MICHAEL JACKSON MUSICAL v 2020!

Pozostalosť The Estate of Michael Jackson sa spojila s produkčnou spoločnosťou Columbia Live Stage na prípravu nového muzikálu o živote Michaela, ktorý by mal mať priemiéru na Broadway v roku 2020!

Viac informácií budú dostupné neskôr....

Reedícia s bonusom

Investigatívna reportérka Aphrodite Jones pripravila špeciálne doplnenie svojej výnimočnej (a nielen pre fanúšikov povinnej) knihy CONSPIRACY o niekoľko nových komentárov, ktoré venovala analýze, prečo porota v roku 2005 rozhodla o nevine Michaela v širších detailoch, ako aj novších okolnostiach s odstupom času, ako sa veci vyvinuli.

Táto verzia je dostupná iba ako e-kniha za 10,34 €, teda v elektronickej forme, ktorú si môžete zakúpiť online, a čítať v čítačke kníh alebo tablete presne ako pôvodnú knihu - ktorá je doslova úchvatná, nabitá faktami faktami faktami, a nič len faktami priamo zo súdnej siene.

Objednávka na Amazon: LINK

Oficiálna stránka autorky - LINK

aphrodite_conspiracy

Nový YouTube dokument

The Michael Jackson Trial : One of the Most Shameful Episodes In Journalistic History

Neoficiálny, ale za to slušne spracovaný youtube dokument podľa dnes už zabehnutého novinára Charlesa Thompsona, ktorý v roku 2010 napísal uznávaný článok "One of The Most Shameful Episodes In Journalistic History" pre The Huffington Post - linka na pôvodný článok tu: LINK

Dokument, ako aj pôvodný článok, pojednáva o tom, ako média pracovali, písali a informovali o dianí počas procesu v roku 2005, a celkovo ako manipulovali faktami, čo sa ukazovalo ako rozpor medzi tým, čo sa dialo v súdnej sieni, a ako písali a informovali do novín a televízií, úmyselne deformovali realitu a fakty, a ako senzácie chtivo písali o samotnom Michaelovi a obvineniach manipulačne a tendenčne, čo bola de facto anti-Jackson propaganda, dnes nazývané ako fake news.

Napísal: Charles Thomson - @CEThomson

Spracované a hovorené: TJ - TabloidJunk​