Články za máj 2018

Michael Jackson oklamal gravitáciu.

Aj slovenský denník SME píše o medicínskom výklade náklonu so skladby Smooth Criminal.

Obrázek

S fyzicky nemožným krokom mu pomohli topánky....

V klipe ku skladbe Smooth Criminal predviedol pohyb, ktorý nie je v ľudských silách.

Ibaže ho zopakoval aj na živom koncerte.

Tu je linka na platený článok:

LINK

Tu je český článok prevzatý zo zahraničných - LINK :

Lékaři konečně vědecky objasnili záhadu legendárního (a fyzicky nemožného) pohybu Michaela Jacskona v klipu Smooth Criminal.

Obrázek

"ŠOKUJÚCE": Wade Robson znova útočí....

Pri príležitosti 9. výročia úmrtia Michaela Jacksona a mediálneho záujmu o túto udalosť, sa znova kdesi z pekiel vynára Wade Robson so svojimi mediálnymi klamstvami, absurdnými tvrdeniami a nezmyslami, ktoré boli, a sú opakovane vyvrátené, napriek tomu, že prehral všetky súdne bitky, v ktorých sa snažil súdy a sudcu zavádzať, falšovať dôkazy a NIKDY nedokázal ani jedno zo svojich tvrdení, čo samozrejme, sudca zmietol zo stola..., okrem iného, aj čas, v akom podal obvinenia...

Samozrejme, nenáhodne pripravené presne v čase, kedy výročia a oslavy Michaela Jacksona dostávajú v médiách viac priestoru.

Aj tentoraz prináša relácia Inside Edition pre CNN "nový" rozhovor s Robsonom, v ktorom opakuje tie isté recyklované nezmysly, voči ktorým sa samozrejme, Michael nemôže nielen brániť, ale ktoré sa v týchto veciach ani nedajú nikdy a nikým overiť, a ide len a jedine o tvrdenia Robsona, toho istého, ktorý v procese v roku 2005, vypovedal v prospech Michaela a až do roku 2012, opakovane a vehementne obhajoval Michaela Jacksona voči podobným obvineniam.

O vývoji tohto nového rozhovoru, ktorý sa snaží mediálne prekryť záujem o Michaela a znova špiniť jeho odkaz, budeme priebežne informovať!

Viac menej sa táto informácia dostane do médií, bude kolovať, a v diskusiách sa budú opakovane objavovať príspevky absurdné a nezmyselné, ak máte chuť a čas, píšte aj do našich médií, ale aj na zahraničné stránky, a odkazujte na mnohé linky popisujúce FAKTY, na ktorých nájdete kvantum informácií, popisov, videí (ak sú dostupné), fotky, články, a analýzy:

1/ LINK

2/ LINK

3/ LINK

4/ LINK

5/ LINK

6/ LINK

FBI spisy: LINK

.... žiaľ, niektoré super stránky, ktoré sa venovali témam obvinení akosi "zmizli" a sú nedostupné.

Obrázek

Ulica "Michael Jackson"

Mesto Detroit dostane nový názov ulice, premenujú novú na "Michael Jackson Avenue".

Ceremoniál premenovania ulice sa uskutoční v piatok 15. júna 2018, na ktorom budú prítomní aj členovia rodiny Jacksonovcov, kde preberú od starostu mesta symbolické kľúče od mesta, za Michaela ako čestného občana mesta.

Obrázek

Jacksonovci zároveň vystúpia na spomienkovom tribute koncerte pre Michaela v rámci hudobného festivalu Detroit Music Weekend.

Nový dokument!!!

24.5. odvysiela americká televízia ABC nový dvojhodinový dokument "The Last Days of Michael Jackson".

Bude mapovať najmä posledné roky života Michaela.

Nová módna kolekcia

Japonská spoločnosť WESTSIDE PROJECT INC.(WPI) / BUDDYZ Co,. Ltd.(BDZ) prináša v spolupráci s licenciou na meno Michael Jackson kolekciu oblečenia a doplnkov.

Napríklad aj takéto tašky:

Obrázek

Ponuka kolekcie:

LINK

Remastrované albumy v kvalitnejšom zvuku

Práve v tomto čase sa do predaja dostali nové formáty CD diskov so sólo albumami Michaela Jacksona.

Pre japonský trh boli dodané remastrované disky vo formáte BLU SPEC CD (BSCD), ktoré zvyšujú audio kvalitu bežného cd disku.

Obrázek

V podstate ide o formát blu-ray, kde namiesto infračerveného laserového lúča sa na prehrávanie hudby používa modrý, a tým sa dosiahne touto technológiou vyššia kvalita zvuku.

Priateľstvo, ktoré si veľmi vážil...

RARITNÉ fotografie z dokumentu "Shoot First" o škótskom fotografovi Harry Bensonovi z roku 2016.

Obrázek

Prvá spolupráca medzi Harrym a Michaelom bola ešte v roku 1984,

Obrázek

Obrázek

neskôr mu Michael otvoril brány Neverlandu v 1993

Obrázek

Obrázek

a taktiež fotografoval MJ s malým Princom v 1997.

Obrázek

Pán Benson fotografoval pre veľa známych časopisov, ako napr. "Vanity Fair, Life, Vogue..." a priateľstvo medzi ním a Michaelom si veľmi vážil.

Obrázek

Viac fotiek nájdete tu:

LINK

LINK

Michael opäť na PEPSI plechovke!

V nadväznosti na články o Pepsi, ktorá oslavuje 120. narodeniny, kampaň "Oslávte každú generáciu" pokračuje s vydaním 3 limitovaných kusov plechoviek, na ktorých sú vyobrazené hudobné legendy Britney Spears, Ray Charles a samozrejme Michael Jackson.

Obrázek

Tieto plechovky budú k dispozícii iba v USA a sú súčasťou "Music Generation Series" a Michael je oficiálne schválený MJEstate.

Obrázek

Obrázek

Michael späť s The Jacksons?

Je to tu! Michael by mohol byť späť na pódiu so svojimi bratmi ako hologram ... znova!

"Bol nám ponúknutý hologram Michaela na spoločné vystúpenie, takže je to naozaj skvelá možnosť, ak sa nám to podarí," povedal Tito Jackson v niekoľkých rozhovoroch vo Veľkej Británií tento týždeň.

Obrázek

Plán zlúčenia Jacksonovcov s hologramom MJ nastal po oznámení, že Abba sa vrátí, veď aj Roy Orbison bol tiež reinkarnovaný.

Michaelova podobizeň (či už fotografie alebo videa) je stále pod právami "Michael Jackson Estate", takže akékoľvek plány na to, aby sa to zrealizovalo, budú samozrejme vyžadovať ich schválenie.

Japonsko dostane nový tovar

Japonský obchod "Hysteric Glamour" uvedie sortiment pod oficiálnou značkou Michael Jackson, od klobúka po tričko a tričká s dizajnom "Thriller" éry.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nový kalendár 2019

Podľa nových informácii, prichádza na trh kalendár na rok 2019.

MJ OFFICIAL 2019 CALENDAR

© BrownTrout Publishers Inc.

Obrázek

Výročie sa blíži

MJ Estate vydalo prvú informáciu o pripravovanej oslave 60. narodenín Michaela, ktoré sa už po 6. raz uskutočnia v Las Vegas v tématickej šou Michael Jackson ONE v hoteli Mandalay Bay, 29.8.2018

Ďalšie informácie bude MJOnline The Official Online Team of The Michael Jackson Estate™ pridávať postupne.

Obrázek

Bailando....

Zostrih tanečných vystúpení Michaela, ktoré v celku inak prezentujú Michaela Jacksona, ako je naňho verejnosť bežne zvyknutá. Prečo?

Pre toto....

(PS: jednotlivé dátumy nie sú presné, netreba na to upozorňovať)

Oslava albumu Thriller pokračuje...

Oslava 35. výročia albumu Thriller od svojho vydania, pokračuje aj špeciálnymi rozhovormi, ku ktorým patrí rozhovor s Dickom Zimmermanom, fotografom a umelcom, ktorý vytvoril obal a fotografie Michaela k albumu Thriller.

Špeciálne DVD s názvom “’Thriller’ – The Interview: My Memories of the King of Pop, Michael Jackson,” bude plný rozhovorov o práci na fotení pre obal albumu Thriller a všetky spomienky na Michaela zo strany oslovených spolupracovníkov, no najmä osobná výpoveď Dicka aj o tom, ako sa s Michaelom spoznali, a stali na dlhé roky priateľmi.

Obrázek

DVD bude obsahovať aj špeciálny booklet plný vyobrazení Michaela, ktoré vytvoril samotný Dick Zimmerman.

Špeciálnym bonusom ale bude kolekcia fotokoláži a rovnako rozhovor o práci na fotení Michaela a Lisy Marie Presley, ako ich svadobných fotiek pre médiá.

Oficiálne stránky projektu:

LINK

LINK

OBJEDNÁVKA:

LINK

VIDEO ukážka 1.

VIDEO ukážka 2.

Interview Dicka Zimmermana v roku 2011:

Ukážka z dokumentu:

"Dirty Diana 2009"

Jonathan Moffett zverejnil na svojom youtube kanáli skúšku piesne "Dirty Diana" pre turné "This Is It" bez MJovho spevu.

"Michael" v Indii

India je druhá najľudnatejšia krajina na svete a v nej má Michael ako jeden z niekoľkých západných umelcov masívnu podporu.

Tú po Indii robí aj skupina MJ5, ktorá sa sformovala pred viac ako 5 rokmi pri príležitosti tanečnej súťaže India’s Dancing Superstar.

Ich tanečné vystúpenia sú založené na choreografii, ktorá pripomína Michaelove vystúpenia, vrátane kostýmov.

"Come Together 1987"

Raritné fotky z roku 1987, natáčania prvej verzie klipu "Come Together" pre film "Moonwalker", kde mal Mike na sebe strieborný kostým, v ktorom potom vystupoval počas Bad World Tour v rokoch 1988 a 1989.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

VOSKOVÉ MÚZEUM V GRÉCKU OSLÁVILO SVOJE 25. VÝROČIE

Voskové múzeum Theodorosa Kokkinidisa v Grécku oslávilo svoje 25. výročie a pýtate sa, čo má čo dočinenia s Michaelom?

Zakladateľ múzea skutočne otvoril múzeum v roku 1993 (vtedy mal len 16 rokov) s prvou figurínou, ktorou bol... Michael Jackson!

Obrázek

Múzeum môžete navštíviť v dedine Kipia, niekoľko kilometrov od Eleftheroupoli.

Obrázek

THRILLER HRANÝ PETROBRASOVÝM SYMFONICKÝM ORCHESTROM

Pri príležitosti 35. výročia Thrilleru, Brazília zažila symfonickú verziu albumu v dvoch rôznych mestách.

Obrázek

Koncerty sa uskutočnili 22. a 23. februára tohto roku v Sao Paulu a 25. februára v Rio de Janeiro.

Vystúpenia boli pod vedením Felipeho Perdizesa a 54 inštrumentalistov s názvom "Thriller Sinfonico".

Petrobras a ich prevedenie piesne "Beat It":

Kto je najpredávanejší?

Podľa aktuálnych výsledkov štatistík portálu chartmasters, je vo výsledkoch čistého albumového predaja Michael Jackson ako najúspešnejší umelec všetkých čias so súčasným prvým miestom s predajom 287 miliónov ekvivalentných albumov!

Treba ale upozorniť, že štatistiky sa stále spracúvajú, a na zozname chýba ešte Elvis Presley, ktorého predajnosť nahrávok bude blízko Michaela a the Beatles, ktorí sú hneď za Michaelom na druhom mieste.

Michael zvíťazil najmä pre podiel počtu vydaných albumov, keďže vydal menej albumov, ale predal z nich oveľa viac ako ostatní....

Metodika spracovania dát je komplikovanejšia pre bežného čitateľa, avšak autori tohto projektu majú dlhoročné skúsenosti a znalosti z dostupných údajov.

(ne)Kompletný zoznam je tu v odkaze, ale celkovú predajnosť všetkých jednotiek v miliónoch (units) je tu: LINK

1. The Beatles – 405,737,000 (as of Mar 2017)

2. Michael Jackson – 323,741,000 (as of Sep 2017)

3. Madonna – 241,134,000 (as of Aug 2017)

4. Queen – 238,637,000 (as of Oct 2017)

5. The Rolling Stones – 237,135,000 (as of Dec 2016)

6. Pink Floyd – 229,426,000 (as of Jun 2017)

7. Led Zeppelin – 200,459,000 (as of Aug 2016)

8. Elton John – 196,130,000 (as of Feb 2018)

9. U2 – 194,519,000 (as of Aug 2016)

10. Céline Dion – 193,422,000 (as of Sep 2016)

Predajnosť albumov Michaela Jacksona v USA

Celosvetová predajnosť

Dražba topánok

Vydražia topánky Michaela Jacksona, v ktorých prvý raz predviedol moonwalk.

Americký aukčný dom GWS Auctions ponúkne 26. mája v dražbe čierne mokasíny, ktoré mal Michael Jackson obuté pri známom moonwalku.

Kožené topánky Florsheim Imperial majú nápis Michael 2 a mal ich na nohách pri nácviku skladby Billie Jean pre televízny špeciál Motown 25 v roku 1983. Práve pri tomto nácviku podľa aukčného domu Michael svoj charakteristický tanec predviedol na pódiu po prvý raz.

„Čokoľvek spriaznené s Michaelom Jacksonom je výnimočné a mať niečo také fantasticky historické ako tieto topánky, ktoré mal Michael obuté, keď po prvý raz predviedol známy moonwalk, je viac ako špeciálne,“ vyjadrila sa majiteľka GWS Auctions Brigitte Kruse v e-maile pre televíziu CNN. „Sme veľmi poctení, že ich môžeme ponúknuť v aukcii,“ dodala.

Aukčný dom ponúka mokasíny aj so sprievodným listom od choreografa a tanečníka Lestera Wilsona potvrdzujúcim ich pravosť. Tomu ich vraj Michael dal v šatni po tom, ako s jeho bratmi nacvičovali pre spomínaný špeciál.

Existuje možnosť, že Michael mal topánky obuté aj počas samotného vystúpenia, pretože podľa daného listu o nich hovoril ako o „magických topánkach“ a pár, ktorý mal v špeciáli údajne obutý, sa nikdy nedostal na verejnosť.

Mokasíny sú podľa aukčného domu prvým párom topánok z Motown 25, ktoré sú dostupné pre verejnosť. Kruse uviedla, že by mohli v dražbe vyniesť 10-tisíc dolárov (v prepočte približne 8 170 eur).

Aukcia sa uskutoční v hoteli Hilton v kalifornskom Universal City.

zdroj: webnoviny.sk

Audio: Český rozhlas: Příběhy slavných: Michael Jackson

Proč ho otec mlátil? Byl nemocný, nebo posedlý plastickými operacemi? Co je pravdy na jeho obviněních ze zneužívání dětí?

Účinkují Stanislav Lehký a Matouš Ruml.

Pořad: Příběhy slavných | Stanice: ČRo Dvojka

Čas vysílání: pondělí-pátek 9:40 | Délka pořadu: 10 minut

AUDIO REPORTÁŽ: LINK

Michael Jackson (1958–2009) se opravdu měnil. Ale na první plastickou operaci šel v 70. letech jen kvůli zlomenému nosu. O pár let později zas potřeboval operaci popálenin kvůli pyrotechnické nehodě při natáčení reklamy. Pak se o něm začala šířit pomluva, že si nechává bělit kůži.

Měl ale vážné systémové onemocnění lupus a k tomu vitiligo (depigmentací kůže trpí i jeho nejmladší syn, což ukazuje na dědičnou vadu). Lupus mu způsobil červenou vyrážku ve tváři nebo vypadávání vlasů. Skutečnou zkrášlovací operaci obličeje ale podstoupil v roce 1987: nechal si přidat do brady dolíček.

Pedofilie a sadistický otec

Ze sexuálního obtěžování ho obvinili dvakrát. Poprvé v 90. letech, kdy se poprvé dostal na vrchol popularity. Soud ale nikdy neproběhl, žalovaná strana dostala mimosoudně 22 milionů dolarů. Druhý proces trval dva roky. Hrozilo mu 20 let za mřížemi, ale soud ho zcela zprostil obžaloby. V roce 2003 ho vyfotili, když spal s dětmi v jedné posteli.

Michael Jackson měl silně věřící matku, členku Svědků Jehovových. Byl jejím devátým (a posledním) dítětem. Otec chtěl mít své potomky za každou cenu úspěšné. Když pak nejmladší něco provedl, trestal ho až sadisticky. Musel se svléknout do naha, namazat olejem a pak vydržet bití kabelem od žehličky.

Zázračné dítě

Právě otec vládl nad legendární skupinou The Jackson 5, složenou ze svých dětí. Michael měl pak i v ní nálepku zázračného dítěte. Mistrně vládl neobvykle vysoko posazeným hlasem s velkým rozsahem, kterým i napodoboval bicí nebo nazpíval doprovodné party, které by jinak hrálo několik nástrojů.

Natočili pět LP, ale když se budoucí král popu vydal na sólovou dráhu, šla jejich popularita ke dnu. První sólový hit Got to Be There (1972) nazpíval teprve ve 13 letech. První album Off the Wall mu vyšlo o sedm let později. Úplně změnil styl, image, rytmus a to z něj udělalo krále popu.

Milionová propagace moonwalku

Deska se stala 7x platinovou a prodalo se přes 20 milionů nosičů. Jackson se dostal na vrchol, taky mu pěkně narostlo bankovní konto. Pustil se do charitativní a humanitární činnosti. V té době taky hodně zpíval o rasismu, násilí, o užívání drog nebo o AIDS.

Proslavilo ho i 13minutové video k titulní písni neprodávanějšího alba všech dob Thriller (1983). Stálo milion dolarů a poprvé v něm Jackson použil i svůj legendární Moonwalk. Stejnou taneční kreaci ale už dávno před ním předváděl Fred Astaire nebo Cab Calloway, ale on ji dovedl k dokonalosti.

Dva rozvody

Král popu se jakoby symbolicky oženil s dcerou rokenrolového krále Lisou Marií Presley. Znali se mnoho let před svatbou, manželství se jim ale rychle rozpadlo. Druhou svatbu měl v hotelovém pokoji. Zdravotní sestra Deborah Jeanne Rowe mu dala syna Prince a dceru Paris. Obět děti dostal po rozvodu do péče.

Comeback, který ho měl očistit ze sexuálních obvinění i před diváky a znovu vynést do popředí, naplánoval na rok 2009 (This Is It). Už se ho ale nedožil. Podle všeho zemřel na akutní otravu sedativem proti nespavosti, které mu naordinoval jeho doktor.

Obrázek