Za marec 2018 zatiaľ žiadny článok.
Články za február 2018

SUPER BOWL 2018

Zdá sa, že počas Super Bowl 2018, ktorý sa uskutoční 4. februára, uvidíme možno aj Michaela! Je zrejmé, že nie cez polčasovú show, ale v reklamách!

Novo založená kampaň Pepsi Generation bude vzdávať hold 120-ročnej histórií spoločnosti Pepsi v pop kultúre.

Obrázek

POĽSKÁ KVARTETOVÁ SKUPINA VYDALA ALBUM S HITMI MICHAELA

Poľské kvarteto s názvom "Fair Play Quartet" vydali koncom minulého roka album zložený z hitov Michaela Jacksona. Album nesie názov "Jackson on Strings".

LINK

4 členovia, Paulina Mastyło, Justyna Milkiewicz, Agnieszka Zagroba-Klahs a Jan Stokłosa našli spôsob, ako kombinovať tradičné nástroje s popovou hudbou.

Obrázek

V súčasnej dobe koncertujú po celej Európe; veľmi radi hrajú MJ piesne a vravia: "Nie je to ľahké, pretože Michaelove skladby sú založené na rytme, basoch a bicích. Strunové nástroje nie sú rytmické, ale melodické, takže najväčšou výzvou bolo vyradiť rytmus bez toho, aby sme sa vzdali harmónie."

Album obsahuje:

01. Thriller

02. Black or white

03. Give in to me

04. Rock with you

05. Man in the mirror

06. Love never felt so good

07. Smooth criminal

08. Human nature

09. Bad

10. Billie Jean

Vypočujte si pieseň "Black Or White" v ich prevedení ;)

MICHAEL VO SVETOVEJ HUDOBNEJ GALÉRII

Rôzne druhy hudobných nástrojov, tradičné a moderné, sú vystavené vo Svetovej hudobnej galérii v parku Jatim 3, ktorý sa nachádza v turistickom mestečku Batu, v oblasti východnej Jávy.

Okolo 3000 metrov štvorcových sa v galérii nachádzajú rôzne flauty, strunové a bicie nástroje z piatich kontinentov, ako aj zbierky pamätihodností od miestnych a svetových hudobníkov.

Exponáty sú úhľadne usporiadané v trojpodlažnej budove, v prízemí sa nachádzajú hudobné nástroje z 30 krajín vrátane Ameriky, Austrálie, Číny a Indonézie v samostatných kabínkach.

Operatívny manažér galérie Agus Priyanto uviedol, že galéria bola navrhnutá tak, aby vytvorila hudobnú atmosféru, ktorú si môžete vychutnať audio-vizuálne.

Obrázek

"Každý stánok sme vybavili videomonitorom, ktorý predstavuje príslušný nástroj, aby návštevníci počuli zvuk, ktorý produkuje," dodal.

Druhé poschodie zobrazuje hudobné žánre od jazzu, rocku a popu až po keroncong (tradičnú populárnu hudbu ovplyvnenú portugalskou hudbou) a dangdut (ľudová hudba v hindčine).

K dispozícii je aj kolekcia hudobných gitár napríklad Erossa Chandra, Bon Joviho a Erica Claptona. Návštevníci si môžu prezrieť vinylovú zbierku Led Zeppelin a voskové postavy kráľa popu Michaela Jacksona a kráľa Rock-n-Rollu Elvisa Presleyho.

QUINCY JONES NA TRIBUTE KONCERTE

Quincy Jones sa objavil na špeciálnom koncerte, prostredníctvom ktorého sa oslávilo 30. výročie hitu Michaela Jacksona "Man In The Mirror". Koncert bol naživo premietaný na YouTube 19. januára.

Obrázek

Program obsahoval reinterpretácie piesne od niekoľkých umelcov, vrátane autorky piesne Siedah Garrett (ktorá tiež predviedla vokály originálu) a jazzového tria Myrona McKinleyho.

30. výročie skladby

Juhokórejská popová speváčka BoA uverejnila video, kde naživo spieva spolu so Siedah Garrett pieseň "Man in the Mirror" na počesť Kráľa popu. Pripomínajú si tak 30. výročie skladby a zároveň je to jedna z najobľúbenejších skladieb kórejských fanúšikov Michaela Jacksona.

MOONWALKER V HD NA AMAZON PRIME!

Po prvýkrát sa film z roku 1988 zobrazí na digitálnom streame! Možno práve týmto spôsobom oslávi 30. výročie.

Obrázek

THRILLER V TOP 10 NAJLEPŠIE SA PREDÁVAJÚCICH VINYLOV V USA!

Najväčší album všetkých čias je opäť v desiatke amerických vinylových predajniach!

Žiadne prekvapenie s nárastom zbierania vinylu - druhý život pre starý hudobný formát. Predaj by mohol byť vysvetlený aj novým projektom od MJ ESTATE - "SCREAM", ktorý obsahoval pieseň "THRILLER", alebo aj novinkou "THRILLER 3D".

Obrázek

Jednotliví interpreti s albumami a ich predajnosťou:

TOP 10 SELLING VINYL ALBUMS OF 2017 IN U.S.

1 The Beatles, Sgt. Pepper’s Lonely Hearts Club Band 72,000

2 The Beatles, Abbey Road 66,000

3 Soundtrack, Guardians of the Galaxy: Awesome Mix Vol. 1 62,000

4 Ed Sheeran, ÷ (Divide) 62,000

5 Amy Winehouse, Back to Black 58,000

6 Prince and the Revolution, Purple Rain (Soundtrack) 58,000

7 Bob Marley and The Wailers, Legend: The Best Of… 49,000

8 Pink Floyd, The Dark Side of the Moon 54,000

9 Soundtrack, La La Land 49,000

10 Michael Jackson, Thriller 49,000

Rebríček sa datuje od 30. 12. 2016 do 28. 12. 2017