Články za júl 2017

Trailer k seriálu

Oficiálny trailer k novej sérii seriálu Stranger Things s hudbou skladby Thriller

Súd uznal pohľadavku Quincy Jonesa

Quincy Jones vysúdil 9.4 milióna dolárov ($9,423,695)

Podľa poroty, ktorá rozhodovala v žalobe, v ktorej Jones žiadal 30 mil., že má narok na necelych 10 mil.

V zásade porota uznala, že MJ Estate porušili zmluvu, čo aj uznali pred pár rokmi, ale hodnota peňazí, ktoré nedoplatili Jonesovi prekračuje pôvodných 3 mil. dolárov, ktoré Jonesovi ponúkli ako mimosúdne vyrovnanie.

Vo svojom vyhlásení právnici MJ Estate uviedli, že napriek tomuto rozsudku považujú tieto peniaze za neoprávnené.

Podľa nich toto rozhodnutie redefinuje právny jazyk zmlúv, pretože 40 rokov Jonesovi nevadili podmienky, za akých pracoval pre Michaela Jacksona, a že, ako Jones na súde priznal, ich ani nikdy nečítal a ani sa nimi neriadil.

Predseda poroty Duy Nguyen pre média povedal, že hlavnou časťou ich rozhodovania boli samotné pracovné zmluvy, ktoré pochádzali z rokov 1979-1985, a že aj výpoveď Jonesa na súde bola nápomocná v pochopení problému.

Dodal, že aj keď mnohí členovia poroty sa považujú za fanúšikov Michaela Jacksona, chceli, aby dosiahli rozumný kompromis na základe faktov, napr. aj ten, že MJ Estate/Sony urobili niekoľko chýb, a v skutočnosti nevyplatili Jonesovi peniaze, na ktoré by mal mať nárok.

Porota rozhodovala hlavne o tom, čo je a čo nie je možné považovať za nahrávku, šou a v akej súvislosti sú autorské práva na čo.

Spor bol najmä o pôvodné nahrávky, ktoré neskôr použili vo dokumente Michael Jackson's This Is It (2009) a vo dvoch predstaveniach Cirque du Soleil. Jones tvrdill, že pri tvorbe spomínaných projektov neoprávnene pozmenili skladby, na ktorých spolupracoval, a prišiel o honoráre za produkciu skladieb. Dodal tiež, že mal zmluvné právo na úpravu piesní.

"V tomto procese nešlo o Michaela, ale o ochranu kompletnej práce, ktorú sme všetci spolu urobili v nahrávacom štúdiu a tiež o odkaz toho, čo sme vytvorili," uviedol 84-ročný Jones. "Pozerám sa na tento verdikt ako nielen na moje víťazstvo, ale aj víťazstvo zastupujúce práva všetkých umelcov," dodal.

Napriek tomu, Jones len zo spolupráce s Michaelom Jacksonom počas jeho života zarobil viac ako 100 miliónov dolárov, a od jeho smrti ďalších 19, a teraz vysúdil ešte ďalších takmer 10 mil., čo je v podstate rovnaká suma, akú žiadal Jones už v roku 2013, keď následne jeho právnik vyrukoval so sumou 30 mil.

Právnici MJ Estate sa ešte pred rozsudkom vyjadrili, ak súd uzná menšiu sumu, nebudú sa odvolávať, 1/3 z pôvodnej nie je tým dôvodom....

Titulky k filmu hotové!

Vážení priatelia!

Ako sme Vás dávnejšie informovali, chystané titulky k filmu "Michael Jackson - Searching For Neverland" sú na svete! ❤

Pracujeme na posledných úpravách a už zajtra si budete môcť obohatiť svoje zbierky o tento film so SLOVENSKÝMI TITULKAMI!

Zostaňte s nami!

Obrázek

Oznámenie o zmene aktivít

Zdravíme všetkých fanúšikov v zastúpení stránky MJJsource.eu a fóra, a hromadne oznamujeme touto správou, že začína presun aktivít z webu a diskusného fóra MJJsource.eu na facebookovú stránku - LINK , na ktorej bude prebiehať už väčšina aktivít, príspevkov a predovšetkým správ a informácií o Michaelovi Jacksonovi.

Približne o rok ukončí táto stránka svoju aktívnu činnosť.

Napriek tomu, hľadáme spolupracovníkov pre našu facebookovú stránku - LINK

Pridajte si nás na svojom facebooku, a všetky ostatné informácie budú dostupné tam.

V prípade akýchkoľvek nejasností nás priamo kontaktujte, či stále v správach na tomto fóre, alebo cez správu na facebooku našej stránky!!!

Za pochopenie Vám ďakujeme.

S pozdravom, admin Braňo

Michael a Donald Trump - raritné video

Raritné video Michaela a Donalda Trumpa na návšteve v dome Ryana Whitea, chlapca, ktorý sa v 80. rokoch nakazil pri transfúzii vírusom HIV, čo v tom čase bolo veľmi stigmatické a vyvolalo to medializáciu po celej Amerike.

Nanešťastie, to bolo v deň, kedy Ryan zomrel.

Príbeh za autom, ktoré ukázala matka Ryana je o tom, že Michael kúpil auto Ryanovi potom, ako mu povedal, aké má vysnívané auto.

Aktualita: Chystané novinky

MJ Estate v pondelok 10.7.2017 vydá oficiálne vyhlásenie.

Nie je známe čo konkrétne, ale zrejme to bude mať nejakú súvislosť s oslavou narodenín Michaela a novým projektom.

Obrázek

AKTUALIZÁCIA - 11.7.2017

Sudca zamietol žalobu

BREAKING NEWS: sudca zrušil obvinenia Jamesa Safechucka, ostali tak už iba bludy Wadea Robsona....

Po tom, ako sa MJ Estate odvolávala voči obvineniam Safechucka, ktorý sa pridal k žalobe Wadea Robsona za údajné zneužívania, sudca Beckloff niekoľko krát umožnil doplniť obom svoje obvinenia s novými a novými údajnými dôkazmi, ktoré ale nikdy neprišli.

Aj na základe týchto skutočností, ale najmä premlčacej doby, ktorú nielen Safechuck zmeškal, sudca 28.6. definitívne zamietol jeho žalobu a obvinenia.

Kompletné znenie rozhodnutia:

LINK

Sudca sa musel od samotného začiatku podania obvinení zaoberať všetkými tvrdeniami a obvineniami, bez ohľadu na to, či boli pravdivé alebo boli klamstvo a podvod.

Vo svojom odôvodnení uviedol, že rozhodol na základe zákonov, a nie je preňho určujúce to, či by veril alebo neveril obvineniam.

V prípade Safechucka, zákon, ktorý sa vzťahuje na neosoby-spoločnosti (MJJ Productions a MJJ Ventures), ktoré zastupujú nejakú osobu mu ukladal podať žalobu na základe rokov, odkedy sa malo údajné zneužívanie udiať, do jeho 26 roku života, Safechuck mal v čase podania svojich obvinení 36, teraz má už 39.

Ako vo svojich obvineniach tvrdil, o tom, že bol zneužitý si uvedomil až po tom, ako videl v roku 2013 v televíznom rozhovore Wadea Robsona ako obvinil Michaela Jacksona.

Safechuck niekoľko krát, tak ako Robson, vymenil právnikov, a snažil sa kľučkovať medzi časom, aby získal možnosti odvolávania sa, nakoniec, oboch zastupuje jeden a ten istý právnik, resp. právnická firma, ktorá sa "špecializuje" na obvinenia zo sexuálneho zneužívania detí.

Zákon zároveň ukladá, aby ten, kto obvinil dokázal, že mal nejaké spojitosti so spoločnosťami, napr. že ho zamestnali, a teda mali nejaké právne zastúpenie navzájom a mohol tak obviniť danú spoločnosť napr. z toho, že nezabránila nejakému zneužitiu, či priamo porušovala zákon voči nemu a najmä, že dané spoločnosti nejako kontrolovali samotného Michaela Jacksona, ktorému mali zabrániť v zneužitiu.

To ale Safechuck nikdy nedokázal, hoci pre Michaela ako takého krátko pracoval v roku 1988, sudca pripustil formálnosť zamestnania aj v rokoch 1994-95, no i tak nespadal do daného zákona.

MJJ Productions a MJJ Ventures boli spoločnosti, ktoré výhradne vlastnil Michael, a bol ich jediným riadiacim orgánom.

To znamená, že jedine Michael mohol byť zamestnávateľom každého, nie dané spoločnosti.

V tomto zmysle platí, že rovnaké znenie zákona bude aplikované aj na Wadea Robsona, keďže ich zastupuje jedna právnická firma, a obaja mali spoločné právne kroky v zastúpení právnika, a nie je možné ich oddeliť, vrátane tvrdení právnika a obhajoby, že jeden právnik bude tvrdiť dve rôzne veci o dvoch ľuďoch v jednej žalobe.

Formálne sa ale obaja môžu odvolať, no úspešnosť tohto odvolania je minimálna.

Ďalšie informácie o vývoji prípade Wadea Robsona prinesieme čoskoro.