Články za máj 2017

Dokument MAN IN THE MIRROR

INFORMÁCIE O DOKUMENTE/FILME MAN IN THE MIRROR, ktorý pred mesiacom odvysielala tv Channel 5 v Británii.

Info o tom sme mali už v roku 2016, ide o dokument, v ktorom sa tvorcovia tv kanálu Channel 5 (produkčná spoločnosť Hughes Productions) snažia akože mapovať niektoré udalosti Michaelovho života na základe knihy: "Redemption: The Truth Behind The Michael Jackson Child Molestation Allegation", teda z obdobia obvinení v roku 1993 Jordana Chandlera - kde aj samotná kniha (resp. jej autorka Geraldine Hudges) obhajuje Michaela ako obeť falošných obvinení proti nemu (pracovala ako asistentka právnika, ktorý zastupoval Jordana Chandlera).

Ale podľa reakcií fanúšikov, ide o nevyvážený dokument, chýbajú faktografické údaje, akoby tvorcovia čerpali len z medializovaných správ, hoci sa samotný dokument snaží byť pozitívny, neponúka fakty a dôkazy, ktoré by mali diváci a nefanušíkovia vidieť a poznať, o imitátorovi Earnestovi Valentinovi, ktorý stvárnil Michaela si musí každý urobiť názor sám - vyhľadajte si ho v obrázkoch cez google, on sa na svojom fb vyjadril, že nikdy by neurobil niečo, čo by poškodilo Michaela, v zásade dokument je pozitívny, ale občas zbytočne dramatizuje a zavádza (už v začiatku dokumentu sa zobrazuje fotografovanie nahého Michaela s jeho genitálií počas vyšetrovania v 1993), v rozhovoroch vystupuje niekoľko známych ľudí, a čo tvrdí Mark Lester nevieme overiť, či je pravda alebo iba jeho bulvárne nezmysly, dostal priestor, vyjadril sa - teda hlavne o údajnom darcovstve spermií, o ktoré ho mal Michael požiadať, rozhovor poskytla aj Katherine Jackson, alebo Michaelova gitaristka Jennifer Batten.

K tomu sa vyjadril aj Navi, ktorý zasa spolupracoval na novom filme o Michaelovi, že je sklamaný z obsahu a toho, čo všetko odznelo v dokumente.

Pozrite si dokument sami, a posúďte sami

Kniha o obale albumu Dangerous

Americký umelec, maliar a výtvarník Mark Ryden pripravil knihu, ktorá mapuje a analyzuje výtvarnú podobu obalu albumu Dangerous s názvom: Dangerous - from Mark Ryden to Michael Jackson.

To, že obal je jedinečným umeleckým dielom, v ktorom sa skrývajú mnohé tajné odkazy a detaily, je dôkazom toho, že aj po viac ako 25 rokoch je stále témou na analýzu toho, čo sa skrýva v umeleckých detailoch, na ktorých si dal pôvodný autor Mark Ryden záležať.

Teraz o tom napísal detailnú knihu na viac ako 250 stranách.

Ukážku si môžete pozrieť na amazone, kde si ju môžete aj OBJEDNAŤ - LINK

Zároveň je k dispozícii na predaj aj DVD záznam z konferencie, kde sa rozoberala práca na tomto albume - LINK

Premiéra filmu

Premiéra biografického filmu Michael Jackson: Searching for Neverland v Británii bude v nedeľu 25.6.2017

MJ One na Fox

Tanečníci zo šou Michael Jackson ONE v spolupráci so Slnečným cirkusom/Cirque du Soleil, vystúpia na finálovej šou Miss USA na tv FOX 14.5.

Ďalšia skvelá celonárodná reklama pre Michaela.

Info o šou - LINK

Michael pozdravuje fanúšikov

V roku 2004 poslal Michael svoj video odkaz prostredníctvom vtedy založenej oficiálnej stránky MJJsource.com.

Pôvodná stránka vyzerala takto:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Promo video na film.

Ako isto viete, spoloč. Lifetime pripravila nový biografický film z posledných rokov života Michaela Jacksona s názvom - Michael Jackson: Searching for Neverland.

Príbeh čerpá z mediálne známych faktov a súkromných záznamov skutočného Michaela, pričom príbeh vychádza z knihy Remember the Time: Protecting Michael Jackson in His Final Days, ktorú napísali v roku 2014 dvaja bývalí bodyguardi Michaela.

Film chce priblížiť Michaela ako otca svojich detí, nie ako Kráľa popu.

Hlavnú úlohu stvárnil síce svetoznámy, ale nie ten najlepší dvojník NAVI (sám seba tituluje ako najlepší dvojník Michaela Jacksona na svete).

Premiéra filmu bude 29.5.2017!

25. výročie vyznamenania od prezidenta

1.5.1992 udelil prezident George Bush st. v Bielom dome ocenenie the Points of Light Award pre Michaela Jacksona (jeden z 21 ocenených) za jeho charitatívnu činnosť, predovšetkým za pomoc pre znevýhodnené deti.

Obrázek

Ocenenie založil v roku 1990 práve prezident Bush na podporu občanov, aby pomáhali ľudom v núdzi.

Tu je video a prepis prejavu Georga Busha:

"Let me just say I want to now turn to the last item on the program, and I want to give special thanks to Michael Jackson for being here to help honor all of you today. Michael's work with disadvantaged young people and those with disabilities reflect his profound commitment to children. And I am delighted to recognize him as a Points of Light ambassador.

Michael, we wish you well, sir, as you bring light into children's lives, something you feel so strongly about as part of the Points of Light movement. And now, I want to put you on the spot. If you'd like to say a few words, the floor is yours, and we welcome you."