Články za apríl 2017

FLASHBACK: Michaelov prvý internetový chat s fanúšikmi

Michaelov prvý internetový chat s fanúšikmi a jeho kompletný prepis chatu si prečítajte na našej FB stránke - LINK

Obrázek

Simultánny chat medzi Michaelom a fanúšikmi sa uskutočnil 17.8.1995, a Michael týmto chatom prekonal všetky dovtedajšie rekordy v novo vznikajúcej internetovaj platforme WWW, keďže internet začínal svoju éru.

Celkovo sa chatu zúčastnilo 25 tisíc platiacich účastníkov (cena vstupu bola od 3-5 dolárov), z ktorých sa vybralo niekoľko otázok.

Tento chat bol naživo vysielaný aj cez MTV, a na prepise otázok a odpovedí sa podieľali vždy dvaja ľudia a Michael.

Ako si môžete všimnúť na videu, išlo aj o prvé moderné laptopy/notebooky.

Podľa organizátorov, nič nebolo pripravené, a všetko prebiehalo naživo, a teda sa objavili aj nepríjemnejšie otázky, ako aj technické problémy, keďže očakávania prevýšil skutočný záujem.

Rozhovor s Kippom Lennonom

Kipp Lennon v rannej šou írskeho rádia Today FM o nahrávaní skladby a stretnutí s Michaelom:

Jeden z našich členov na našej facebookovej stráke - Ladislav Dubovský, správne odhalil skrytý kvíz, či je alebo aká verzia skladby Lisa It's Your Birthday .

Obrázek

K správe o 30. výročí seriálu Simpsonovci, kde sme informovali o časti venovanej Michaelovi, sme zámerne vynechali pôvodnú, demo verziu naspievanú samotným Michaelom, ktorého v seriály nahradil spevák Kipp Lennon.

Vypočujte si odpoveď: skutočný Michael nahral demo verziu Lisa It's Your Birthday (Exclusive Demo By MJ).

ROZHOVOR s Kippon Lennonom o Michaelovi - LINK

Simpsonovci oslavujú 30 rokov, aj s Michaelom

V jednej časti, keď si Homer vezme do práce ružovú košeľu, kolegovia v práci ho považujú za rebela a mentálne chorého človeka. Pošlú ho do New Bedlamského ústavu.

Tam spozná vysokého, trochu pribratého belocha, ktorý si myslí, že je Michael Jackson. Napriek Homerovým výhradám, sa Homer s Michaelom spriatelí a vezme svojho nového kamoša domov, pretože sa vysvetlil omyl s ružovou košeľou.

Medzitým Lisa oslavuje svoje ôsme narodeniny bez darčeka od Barta, ktorý bol príliš nerozhodný, aby jej čokoľvek kúpil.

S Michaelovou pomocou, Bart napíše pesničku špeciálne pre Lisu, ktorá je najlepším darčekom, aký kedy dostala.

Michael nakoniec prizná, že je v skutočnosti murár Leon Kompowsky.

A v skutočnom hlase je samotný Michael Jackson.

Obrázek

Michael nadaboval hlas Leona pod pseudonymom John Jay Smith, teda v titulkoch sa nikdy neobjavilo Michaelovo meno.

Podľa údajov bol Michael veľkým fanúšikom Simpsonovcov, a keď mal možnosť stretnúť sa s tvorcami seriálu, prišiel s nápadom na jednu epizódu, a tvorcovia mu vyšli v ústrety, a zorganizovali celý diel podľa Michaela.

Súčasťou deja bolo, že Michael Jackson ako Lean zložia skladbu pre Lisu, ktorá oslavovala svoje narodeniny, a samotný skutočný Michael bol aj autorom skladby ‘Lisa It’s Your Birthday’, a produkoval (nie zložil) skladbu ‘Do the Bartman’, ktorá bola vydaná v roku 1991 na albume ‘The Simpsons Sing the Blues’.

Michael Jackson nikdy nenaspieval svoje skladby, a jeho hlas bol nahradený spevom speváka Kippa Lennona zo skupiny Venice.

Pozrite si videá s Michaelom:

Leon Kompowsky aka Michael volá Barta Simpsona - LINK

Homer organizuje stretnutie s Michaelom - LINK

VIDEO: Do The Bartman - LINK

Albumová verzia - LINK

Video: Lisa, it's your Birthday - LINK

HĽADÁME NOVÉHO KOLEGU!

Ak máte prehľad o dianí okolo Michaela, viete si vyhľadať rôzne dôveryhodné zdroje - najmä anglické, rozlišovať, čo je dôležité pre komunitu MJ fans, a chcete prispievať na našu facebookovú stránku MJJsource - LINK , ako aj hlavnú stránku MJJsource.eu ako REDAKTORI alebo SPRÁVCOVIA, máte možnosť.

Hľadáme aspoň jedného alebo dvoch kolegov/správcov stránky, ktorým udelíme práva na správu, aby prispievali informáciami, novinkami, fotkami a obrázkami, a pomohli nám byť dynamickejšími.

Postup je jednoduchý:

- prídete na FB (sme tu prakticky každý deň),

- na nete nájdete nejakú novú, ale zaujímavú správu, zistíte si detaily z viacerých zdrojov (dáme vám aj konkrétne stránky z akých budete čerpať),

- preložíte správu ako celok, doložíte fotkami alebo videom (buď priamo z youtube alebo si video uložíte a nahráte ho).

- budete sledovať aktuálny stav našej stránky, ak jeden redaktor bude prvý a napíše správu, druhý môže správu upraviť - aj gramaticky, alebo preklepy (ktoré sa mi občas stanú, keďže píšem rýchlo), aktualizovať, a jednoducho vytvoriť dynamickú stránku pre slovenských a českých MJ fans. Písať môžete v slovenčine aj češtine

- samozrejme, žiaden bulvár, max. prebrané fotky a videá

KTO MÁ ZÁUJEM, môže ma kontaktovať na email - michaelfansk@gmail.com , alebo priamo do správy na facebooku - LINK !

Hľadáme skutočne dôveryhodných ľudí, veď o nič nejde, len o napísanie nejakých správ, informácií, ktoré nezaberú veľa času, ale jeden človek, teda ja Braňo na to už nestačím, každý má predsa svoj čas a súkromie, preto je dôležité rozložiť sily...

Obrázek

Paródia na slovenskú We Are The World

Slovenská verzia We Are The World, ktorá spôsobila na Slovensku mediálny rozruch a škandál na 100 rokov, má svoje nové verzie, na ktoré sa ani Chuck Norris nemôže pozerať...

Nezverejnené zábery Michaela a Ryana Whitea

Nové, nezverejnené zábery Michaela a Ryana Whitea, ktorý sa stal symbolom boja voči predsudkom americkej spoločnosti voči nakazeným s HIV.

Ryan White sa nakazil vírusom HIV pri transfúzii krvi, avšak spoločnosť v 80. rokoch vnímala nákazu ako chorobu homosexuálov, a jeho životné peripetie sa dostali do médií a k samotnej vláde USA a osobností, ktoré sa postavili na jeho stranu voči nespravodlivej diskriminácii.

Jedným z jeho najbližších priateľov v posledných rokoch života bol Michael Jackson, ktorý pozval Ryana a jeho matku na Neverland, a stal sa blízkym rodinným priateľom.

Z tohto obdobia sa zachovali mnohé fotky, videá a nahrané telefonáty. Michael dokonca zložil a zaradil na svoj album skladbu Gone Too Soon, ktorú venoval na počesť Ryana, ktorý zomrel 11.4.1990

Tu je video doteraz nezverejnených záberov (z archívu Shana Mangatal, ktorá zverejnila aj iné súkromné videá, ktoré ste už mohli vidieť z turné BAD a Dangerous).

Telefonický rozhovor medzi Michaelom a Ryanom Whiteom - 26.6.1989

Všimnite si, že je tam záznam aj z tv barradov, vie niekto, o aký dokument išlo?

Michael s deťmi...

Michael s deťmi na oslave svojej 50-ky. Nádherná fotografia...krása. Jedna z posledných bezstarostných chvíľ. <3

Obrázek

Vložila: Zuzcoj