Články za marec 2017

Making of THRILLER

V tento deň v roku 1984 sa začal oficiálny predaj videokazety "Making of Michael Jackson's Thriller", teda ako sa natáčal videoklip Thriller, a len za prvé tri dni sa ho v Británii predalo 100 tisíc kusov.

Nové raritné zábery z turné

Tak ako v prípade videa In The Closet (pozri správu z 23.3.), aj tieto videá z turné BAD a DANGEROUS zverejnila v upravenej zostrihanej podobe Shana Mangatal, ktorá mala k Michaelovi veľmi blízko... (minulý rok zverejnila aj knihu o Michaelovi), a ako sa zdá, má aj prístup k niektorým archívnym záberom, ktorých je určite oveľa viac.

Nádhernej piesni vdýchli život slovenskí muzikanti!

Pozrite si špeciálnu verziu známej piesne plnej slovenských hviezd.

Obrázek

Obrázek

Včerajšia epizóda Chart Show bola naozaj špeciálna! Vychutnať ste si mohli rebríček pätnástich výnimočných charitatívnych skladieb.

Obrázek

To ale nebolo všetko! Absolútnu premiéru mala v Chart Show aj špeciálna verzia známej piesne We are the world, ktorej originál vznikol v roku 1985 a jej autormi sú Michael Jackson a Lionel Richie.

Obrázek

Na jednom mieste sa stretlo dvadsať skvelých slovenských umelcov, aby svojím spevom podporili dobrú vec.

Vy si túto nádhernú skladbu a klip k nej, ktorý bol natočený v priestoroch Kostola klarisiek v Bratislave, môžete vychutnať ešte raz.

Obrázek

Pôvodný článok - LINK

Celé video Chart Show, mimochodom, so zaujímavými komentármi pre Michaela, cca. od 1 hod. 13 min. - LINK

Ručne vyrábané sošky Michaela

Ak si kliknete na danú FB stránku, nájdete tam mnoho ďalších a fascinujúcich sošiek, ktoré ručne vyrába 36 ročná autorka stránky pod menom Kotsi-Karin z Ruska, a niektoré dokonca aj predáva.

Obrázek

Ich zoznam a ceny si prezrite aj tu - LINK

Obrázek

Hlasujte: najvplyvnejšia ikona?

Michael Jackson alebo Madonna?

Je tu zaujímavý blog, ktorý mapuje porovnanie oboch ikon v ich vplyve a úspechoch, samozrejme, MJ rules...

Hlasujte za TeamMJ, ktorý aktuálne vedie na 59,5%...

HLASUJTE TU - LINK

Obrázek

Paris Jackson v šou Jimmyho Fallona

Paris prijala pozvanie do šou Jimmyho Fallna, známeho amerického zabávača, a v rozhovore hovorila o rôznych veciach, napr. aj rockerovi Alice Cooperoi, čo hercovi Zacovi Efronovi, ktorý účinkoval v muzikále High School Musical, a že ich turné bolo prvé, ktoré navštívila, ale najviac ju očarilo stretnutie s rockerom Cooperom.

Obrázek

Ako aj o tom,ako si napísala skladbu o láske, ktorá... celkom nevyšla...

A ešte si k tomu zahrali aj vajcovú ruskú ruletu, a kto vyhral? Pozrite si:

Pozor na tento televízny dokument

Americká televízia HLN odvysielala pred 2 týždňami dokument, ktorý mapuje dôvod a okolnosti smrti Michaela Jacksona.

Obrázek

Dokument z cyklu krimi príbehov How it Really Happened je aktuálne časť s názvom: The Death of Michael Jackson.

V dokumente vystupuje mnoho komentátorov, a celkovo dokument pracuje s otrepanými a bulvárnymi tézami, vrátane komentárov Diane Dinomd, najznámejšej hejterky Michaela Jacksona, ktorá už od roku 1993 patrí k popredným anti-Jackson redaktorom, a ktorá sa otvorene hlási k podporovateľom napr. rodiny Arvizo.

Dokument mapuje obdobie posledných rokov života Michaela Jacksona, ale s častými faktografickými chybami, najmä o jeho závislosti na liekoch, spomínajú sa aj súdne ťahanice, ktoré znova bulvárne deformujú realitu, a pod.

Zverejňujeme vám teda upozornenie na tento dokument, aby ste si pri jeho pozeraní dali pozor na to, čo hovoria jednotliví komentátori.

Remix: Who Is It 2016 +

... wow..., bez komentára..., len toľko, že autotune sa použil na moduláciu hlasu do melódie.

Michael Jackson Live Tribute Show

Španielský imitátor Michaela Jacksona, Sergio Cortes, sa predstaví v Miláne v rámci hudobnej šou Michael Jackson Live Tribute Show.

Sergio je jedným z najlepších dvojníkov Michaela, a posúďte sami, ako sa vám pozdáva táto šou:

Nový dátum procesu pre Robsona

Podľa aktuálnych správ, sudca, ktorý prešetruje podané návrhy obvinení, sa po peripetiách nových a nových žiadostí od právnikov Wadea Robsona a nedodaných dôkazov rozhodol posunúť proces do poslednej fázy s tým, že konečný dátum možného procesu určil na 5.3. 2018

Do tohto dátumu musia obe strany, najmä Wade Robson, predložiť všetky svoje dôkazy, na základe ktorých pri predbežnom vypočúvaní a súhrnom prejednávaní súd určí, či sú alebo nie sú dostatočné dôkazy silné na to, aby samotný proces mohol začať.

Teda sudca iba predbežne určil konečný možný termín na začatie procesu, ku ktorému ale nemusí dôjsť.

A ako sa zdá, možno ani nedôjde.

Ako sme vás doteraz informovali, priebežne Robson a jeho právnici začínajú panikáriť a utajujú dôkazy, alebo ich na požiadanie nedodávajú.

Svojimi kľučkami a očividnými prieťahmi chcú aj za pomoci bulváru naťahovať čas.

Keďže nemôžu obviniť priamo Michaela Jacksona ako osobu, obvinili jeho spoločnosti MJJ Productions a MJJ Ventures, ktoré berú za zodpovednosť za údajnú pedofilnú organizáciu zneužívania detí, pod rúškom stretnutí sa s Michaelom, preplácania ciest a návštev po celom svete vrátane Neverlandu, na ktorom sa mali podľa ich zvrátenej žaloby, konať pedofilné orgie.

Ako mnohí isto viete , Robson sa pred podaním prvej žaloby v roku 2013 snažil ponúkať svoje "memoáre" a náčrt knihy, o ktorú údajne nemal nikto záujem vydať ju.

V tejto plánovanej knihe, resp. pripravenému rukopisu boli mnohé zaujímavé detaily, ktoré počas už samotného vyšetrovania boli pozmenené a práve právnici MJ Estate chcú detaily a všetky kópie originálov, ktoré im, samozrejme, Robson nedodal.

MJ Estate ale získali ďalšie nariadenie súdu, aby im Robson vydal nové a nedodané materiály.

Začiatkom februára/února 2017, prebehlo pojednávanie, na ktorom sudca nariadil, aby Robson dodal nové materiály a podľa žiadosti MJ Estate:

- všetky citlivé informácie a materiály, ktoré má

- dodať všetky maily, ktoré mal vo svojom vlastníctve na svojich účtoch a všetky ich prílohy, ako aj dôkaz, ktoré maily mali a ktoré nemali prílohy.

- dodať všetky maily, bez úpravy a retuše, ktoré boli určené pre všetkých členov jeho rodiny ako aj všetky, ktoré Robsonovi poslali všetci jeho členovia rodiny.

- všetky maily, ktoré boli poslané alebo ktoré dostal od svojej právničky Helen Yu, ktorá bola a je v tomto prípade ako tretia strana, vrátane všetkých mailov, ktoré boli pre Alana Nevinsa, ktorý je knižný agent, a ktorému Robson ponúkal svoju knihu, a ktorému dodal svoj rukopis knihy

- dodať všetky originály ako aj všetky upravené časti celého návrhu knihy vo všetkých verziách, teda rukopis, elektronickú verziu ako aj všetky metadata.

- dodať podpísané dokumenty a predložiť ich právnu formu o tom, ako a kde hľadal dôkazy, na základe akých dôkazov prišiel k obvineniam, prečo nedodal a odôvodnenie nedodania požadovaných dokumentov z komunikácie medzi sestrou a matkou, a prečo zatajoval alebo nedodal citlivé dokumenty.

Ide o reálne skutočné veľké víťazstvo MJ Estate, o ktorom, samozrejme, médiá mlčia, pretože tak sa MJ Estate bude môcť oboznámiť so skrytými detailami a dôkazmi, ktoré doteraz nemohli prešetriť a teda napr. aj odhaliť ako podvod, čo by možno skrátilo samotné vyšetrovanie prípadu, či priamo jeho zrušenie už skôr.

Sudca zatiaľ nedal povolenie na forenzné vyšetrenie všetkých zariadení, teda mobilov a PC a notebookov, ktoré mal Robson, pretože by tak boli právnici MJ Estate predpojatí skôr, ako im budú dodané súdom nariadené dokumenty Robsona.

Sudca ale dodal, že ak Robson nedodá súdom nariadené dokumenty, až potom dá povolenie MJ Estate dať forenzne a detailne vyšetriť Robsonové elektronické zariadenia.

Sudca rovnako zamietol žiadosť MJ Estate, aby pokutoval Robsona za súdne prieťahy.

Samozrejme, NY Daily News, ako pravý bulvár, zverejnil prekrútené fakty, a aj podľa názvu sa snažil navodiť dojem pre čitateľa, že by malo dôjsť k procesu, a v článku prekrútil niektoré fakty, napr. že nie rodina Robsonových kontaktovala Michaelovu asistentku, ale ona kontaktovala ich, totálne opačný výklad faktov.

Svoju šancu nevynechal ani právnik Robsona, ktorý pre médiá, aspoň tie bulvárne, ktoré oňho stoja, a znova očierňoval všetko spojené s Michaelom, ako aj jeho samotného.

Pritom bomba, na ktorú sa spoliehal - Jordan Chandler a jeho rodina, odmietli v tomto prípade vypovedať.

V podstate sa dá teraz po niekoľkých rokoch naťahovania sa po súde povedať, že ak doteraz nepredložili právnici Robsona nejaký relevantný dôkaz, už ani žiaden nenájdu, a všetko smeruje k zamietnutiu procesu..., ale... na to si počkáme až do samotného konca, čo vlastne bude..., a či sa niečo alebo niekto nový objaví...

Obrázek

Naomi Campbell: Paris je zrodená stať sa hviezdou

Modelka Naomi Campbell v rozhovore pre lifestylový magazín People uviedla, že z paris môže byť veľká herečka, reagovala tak na malú rolu, ktorú Paris dostala v seriály Star na stanici Fox.

Navyše spomenula jej spomienky na stretnutie s Michaelom a deťmi, keď si posedeli pri koláčikoch a čaji a ako boli deti zdvorilé...

Ukážku Paris v seriály si pozrite TU:

Oslava Michaela na karnevale v Riu

Aj tento rok bola oslava Michaela Jacksona ako umelca jedným z vystúpení na brazílskom karnevale v Rio de Janeiro.

Obrázek

V zosobnení Michaela bol brazílsky imitátor Rodrigo Teaser.

... na všetko stačia tieto zábery...

Tlačovka k “THIS IS IT”

Presne pred 8 rokmi 5.3.2009 Michael v Londýne oznámil šnúru koncertov This is it. Sen mnohých fanúšikov sa naplnil zakúpením si lístkov, ktoré sa ihneď vypredali. Šťastné to chvíle, keď ešte nik netušil tragédiu, ktorá sa stane o tri a pol mesiaca neskôr.

Originálny prepis Michaelovho prejavu:

“Thank you all. This is it. This is it! This is it! I just want to say that these will be my final show performances in London. This will be it. This is it. When I say “this is it,” it really means this is it. I’ll be performing the songs my fans want to hear. This is it. I mean, this is really it. This is the finally curtain call. I’ll see you in July. I love you. I really do, you have to realize that, I love you so much. Really, from the bottom of my heart. This is it, see you in July! ”

Obrázek

Vložila: Zuzcoj

Neverland na mape

Na aktuálnej mape prostredníctvom Googlu si môžete prezerať krásu bývalého Neverlandu

Neverland na predaj - za zníženú cenu

Sídlo Neverland, známe aj ako Ranč v Sycamore Valley, v ktorom žil Michael Jackson, predávajú za 67 miliónov dolárov (v prepočte približne 63,6 milióna eur), teda o 33% menej ako bola pôvodná cena.

Obrázek

Aktuálne MEGA FOTKY v rozsiahlej galérii LA Times si pozrite aj tu - LINK

Alebo priamo v našom fóre a téme k Neverlandu - LINK

Súhrné informácie o histórii ranča na Wikipédii - LINK

Obrázek

Nehnuteľnosť ponúkla spol. Sotheby v roku 2015 za 100 miliónov dolárov, no podľa realitnej maklérky Suzanne Perkins bola cena vysoká. Rozsiahle sídlo sa nachádza v Los Olivos v Kalifornii na pozemku, ktorý má rozlohu 2700 akrov alebo 1200 hektárov, čo je asi 11km štvorcových (od LA je vzdialený 240km), je celkovo 22 objektov, vrátane hlavného domu, v ktorom je o.i. aj 6 kúpeľní a dvoch hosťovských domov, jeden z nich má 4 izby, druhý 2.

Obrázek

Obrázek

V roku 2014 sa spol. Colony Capital rozhodla po reštrukturalizácii a refinancovaní ranča ponúknuť ho na trh za 50-80 mil. dolárov, pritom ročne údržba a rekultivácia stála 3-5 mil. dolárov.

V roku 2008 spol. Colony Capital LLC odkúpila dlh Neverlandu vo výške 24,5 mil. dolárov, a stala sa tak nielen správcom, ale aj 50% vlastníkom majetku.

Obrázek

Pôvodná usadlosť bola postavená v roku 1982 a majiteľom bol profesionálny golfista a investor William Bone, čím si prispôsobil aj úpravu pozemku.

Obrázek

Jeho súčasťou sú napríklad aj jazero, bazén, kino pre 50 ľudí, tenisový kurt, dom pre zamestnancov či železničná a hasičská stanica. Michael Jackson kúpil ranč v druhej polovici 80. rokov minulého storočia

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pozrite si aj orientačnú mapu


Zobraziť väčšiu mapu

Info z roku 2015 na FB - LINK