Články za február 2017

Dnes v minulosti... Thriller 1984 a Grammy 1986

Na dnešný deň si môžeme pripomenúť, že pred 34 rokmi sa album Thriller dostal na vrchol americkej albumovej hitparády a zostal tam celých 37 týždňov a v priebehu roka 1984 sa celovosvetovo stal najpredávanejším albumom na svete a dodnes je neprekonateľným.

A v dnešný v roku 1986 získala skladba WE ARE THE WORLD 4 ceny Grammy a to vrátane skladby roka, ktorú zložili Michael a Lionel Richie.

NAVI bude hrať Michaela

Ako sme vás už informovali, pripravuje sa film o posledných rokoch Michaelovho života s názvom Michael Jackson: Searching for Neverland, podľa predlohy knihy Remember the Time, ktorú napísali dvaja bodyguardi Bill Whitfield a Javon Beard.

Kniha sa stretla s relatívnym úspechom medzi fanúšikmi a teraz sa stala predlohou pre film.

Kľúčová otázka je ale vyriešená: filmového Michaela bude hrať známi dvojník a imitátor Michaela, umelec známy ako NAVI, ktorý sám seba vyhlasuje a mediálne prezentuje ako najlepší dvojník Michaela Jacksona na svete.

Tak posúďte, kto by bol lepším dvojníkom vo filme, pretože producenti asi zabudli, že ešte stále existuje E-Casanova, ktorý je skutočným dvojníkom so všetkým...)

Obrázek

Obrázek

E-Casanova

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Rihanna prekonala Michaela v počte hitov v top 10

Speváčka Rihanna tento týždeň zaznamenala už 30. skladbu v prvej desiatke amerického singlového rebríčka Billboard Hot 100. Podarilo sa jej to vďaka piesni Love On The Brain, ktorá sa v aktuálnom vydaní Billboardu posunula z trinástej na ôsmu priečku.

Rihanna tak prekonala Michaela Jacksona, ktorý mal ako sólový interpret v top 10 spomínaného rebríčka 29 skladieb.

Obrázek

Pred Rihannou sú už iba The Beatles s 34 skladbami a Madonna, ktorá drží rekord Billboardu vďaka 38 top 10 hitom. "Chrobáci" dosiahli métu 30 piesní v prvej desiatke najrýchlejšie, potrebovali na to iba päť rokov, deväť mesiacov a dva týždne. Rihanna to stihla za desať rokov, sedem mesiac a dva týždne a Madonne to trvalo najdlhšie - dvanásť rokov, osem mesiacov a dva týždne.

LINK

Happy Birthday

Pred 15 rokmi 21.2.2002 sa Michaelovi a neznámej matke narodil syn - celým menom Prince Michael Jackson II, známy ako Blanket/Bigi.

Obrázek

Vložila: Zuzcoj

Thriller je už 33x platinový, BAD má prvý diamant

Album Thriller dosiahol v ostatných dňoch ďalší úspech a záznam v histórii.

V USA udelila spol. RIAA (The Recording Industry Association of America - Americká asociácia nahrávacieho priemyslu) albumu ďalší certifikát predajnosti - album získal svoju 33 platinu, čo znamená, že v hodnotení tak dosiahol historické maximum 33 miliónov jednotiek, a stále bude pokračovať..., predovšetkým vďaka downloadom, streamovaniu a aj predajnosti tohto albumu = hodnotenie celkových jednotiek.

Na slávnostnom prevzatí boli Doug Morris (výkonný riaditeľ Sony Music), Rob Stringer (prezident Columbia Records), John Branca (správca MJ Estate), Richard Story (president Commercial Music Group), Antonio “L.A.” Reid (prezident Epic Records), a Karen Langford (právnička MJ Estate)

Obrázek

Ďalší megaúspech dosiahol album BAD, ktorý dostal svoju prvú diamantovú platňu za predajnosť 10 miliónov jednotiek = 10 platín.

Obrázek

Obrázek

Je to fenomenálny úspech, ktorý len utvrdzuje pozíciu Michaela Jacksona.

Skvelý súhrný článok - LINK

V USA sa možno čoskoro dočká Michael ďalšieho diamantu za album Off The Wall, ktorého sa predalo v jednotkách viac ako 9 miliónov kusov...

Z albumu Dangerous a HIStory viac ako 8 miliónov, avšak ide o staršie dáta, preto je možné, že aktualizácia prinesie vyššie čísla a možné ďalšie certifikáty.

Hneď za albumom Thriller je album skupiny The Eagles Greatest Hits 1971-1975, ktorý dosiahol 29x platinu.

Najviac diamantových platní má country spevák Garth Brooks, historicky 7 jeho albumov má diamantovú platňu.

Paris na Grammy Awards

Paris sa včera objavila na 59. ročníku udeľovania cien Grammy Awards v The Staples Center v Los Angeles. Na pódium uvádzala speváka Weeknda a skupinu Daft Punk. Na slávnosti pútala patričnú pozornosť hneď v dvoch skvelých outfitoch.

Vložila: Zuzcoj

Happy Birthday

Presne pred 20 rokmi 13.2.1997 sa Michaelovi a Debbie Rowe narodil syn - celým menom Michael Joseph Jackson II/Jr., známy ako Prince.

Obrázek

Vložila: Zuzcoj

Proces za miliardu sa začal

... ako sme vás informovali pred časom, pred niekoľkými dňami sa už začal mega proces, v ktorom americké daňové úrady (the Internal Revenue Service (IRS)) idú tvrdo po pozostalosti Michaela Jacksona, od ktorej chcú údajne až takmer 1 miliardu dolárov ako nedoplatky na daniach a penále.

Obrázek

Podľa procesu daňový úrad vyčíslil sumu hodnoty Michaela Jacksona ako obchodnej značky a jeho majetku, na základe ktorej chce, aby boli zaplatené dane.

Údaje o majetku alebo hodnote si daňový úrad vypočítal na približnej a odhadovanej sume, ktorú v čase úmrtia mal Michael mať.

Naproti tomu, právnici MJ Estate od začiatku tvrdia, že obchodná značka Michaela Jacksona bola na úrovni len pár tisíc dolárov a celkový majetok bol len nejakých 7 miliónov.

Podľa daňových zákonov v USA sa inak počítali daňe a poplatky po smrti človeka v roku 2009 a inak, podľa nových pravidiel, zmenených v roku 2010!!! (necelý rok po smrti Michaela Jacksona - už žiadny zákon o daniach z pozostalosti nebol v platnosti, bol zrušený!, takže ide čisto o právnu bitku v spleti zákonov daní.

Vypovedalo už niekoľko ľudí, vrátane Johna Brancu, právnika MJ Estate, aj bývalého poradcu a bankára Michaela David Dunn.

Obaja sa ohradili voči sumám, ktoré daňový úrad chce, Branca popisoval zložitú situáciu, v akej sa slávne osoby nachádzajú pokiaľ ide o ich majetok či zmluvy, ktoré majú, a akú hodnotu majú v danom čase ich života, čo v Michaelovom prípade malo znamenať, že po procese v roku 2005, bol Michael nielen emocionálne vyčerpaný, ale aj finančne, a žiadni sponzori či obchodné zmluvy Michael nemal, a údajne nikto neprejavil ani záujem o samotného Michaela.

Dunn vypovedal, že ako finančný poradca sa snažil nájsť optimálne riešenia, ale Michael odmietal do poslednej chvíle turné ako spôsob zárobku, a chcel nájsť všetky iné možnosti, ktoré sa ale nedarilo nájsť, a preto krátko pred smrťou Michaela podal odstúpenie od poradenstva.

Celkovo tak ide o zložité právne veci, ktoré nebudeme detailne rozpisovať, ale iba priblížime niektoré zaujímavé veci.

Podľa tlačových agentúr, správcovia pozostalosti Michaela Jacksona, MJ Estate údajne dlhuje na daniach a poplatkoch z omeškania viac ako 702 mil. dolárov (z toho 505 mil. na daniach a 196,9 mil. na pokutách).

IRS tvrdí, MJ Estate podhodnotili príjmy/majetok o stovky miliónov dolárov, a tým aj odvody na daniach, a že ide o ich odhady podľa zdaniteľnej hodnoty nielen majetku Michaela, ale aj obchodných značiek.

V prvom rade ide o fakt, že dane v USA podliehajú niekoľkých stupňom/častiam, a v tomto prípade ide o dane zo samotnej pozostalosti, nie príjmov!

Podľa IRS, ich odhad v roku 2009 bol, že Michael Jackson mal majetok v hodnote 1,5 miliardy dolárov, a teda v tom čase sa uplatňovala sadzba dane vo výške 45%.

Podľa MJ Estate, hodnota značky Michael Jackson bola v čase smrti Michaela asi 2105 dolárov, IRS odhadla hodnotu na 434 mil. dolárov.

Obe sumy sú ale nereálne, jedna podhodnotená, druhá precenená.

Oficiálne vydaný krátky film BAD

Sony Music sa rozhodla po 30 rokoch oficiálne vydať na svojom portály VEVO/YouTube celý 18 minútový videoklip ku skladbe BAD, ktorý režíroval Martin Scorsese, a dodnes patrí k najikonickejším hudobným videoklipom všetkých čias.

Obrázek

Siedah Garrett zaspievala ‘Man in The Mirror’.

Speváčka Siedah Garrett, ktorá mimochodom je spoluautorka skladby ‘Man in The Mirror’, ju zaspievala na Pochode žien, ktorý sa organizoval po celom svete a bol aj protestom proti administratíve (žiaľ) prezidenta Donalda Trumpa.

Obrázek

Lady GaGa sa inšpirovala Michaelom

Dnes večer bola v USA ďalšia zo superšou amerického futbalu Super Bowl, a v polčase hry sa vždy uskutoční vystúpenie megahiezd, ktoré ikonicky započal práve Michael Jackson v roku 1993.

Dnešnou hviezdou je Lady GaGa, ktorá na tlačovke potvrdila, že sa inšpirovala najmä Michaelom a jeho vystúpením.

Paris si zahrá v seriáli

Podľa najnovších informácii by si mala Paris zahrať v pripravovanom seriáli "Star" televízie Fox.

Paris stvárni Rachel Wells, štýlovú, ale zastrašujúcu špecialistku na sociálne siete. Tá bude dohliadať na propagačné fotografovanie dievčenskej skupiny titulnej hrdinky Star (Jude Demorest) a úmyselne ich vyprovokuje, aby prekročili hranice ich komfortnej zóny. V projekte hrajú aj Ryan Destiny, Brittany O'Grady, Queen Latifah, Benjamin Bratt, Amiyah Scott či Quincy Brown.

Obrázek

Vložila: Zuzcoj