Články za január 2017

Paris dospela... a poskytla rozhovor

Paris Jackson, jediná dcéra Michaela Jacksona, vstúpila za ostatné týždne do sveta veľkého šoubiznisu sériami fotokolekcií, ktoré sú pre známe značky.

V aktuálnom vydaní ide napr. aj o časopis Rolling Stone, pre ktorý poskytla aj rozhovor.

Obrázek

Paris zaujala svet najmä svojským štýlom obliekania, ale aj tetovaním, má viac ako 50 tetovaní po celom tele, vrátane piercingov.

V rozhovore pre RS, ktorý nebol príliš naklonený Michaelovi a jeho redaktori často útočili na Michaela, uviedla niekoľko tém na presnú mieru, vyjadrila sa aj o svojich samovražedných sklonoch, zápasom s depresiami, ale samozrejme, aj o vzťahu k svojmu otcovi Michaelovi.

Z rozhovoru vyberáme niektoré zaujímavé momenty:

1/ o svojom živote na Neverlande sa vyjadrila, že bol proste úžasný...

Michaela poznali iba ako ocka, a nevedeli o ňom, že je slávny alebo že ho celý svet pozná.

Práve ona a jej brat, Prince Jackson (20), odmietli klasickú školu, ktorú im ponúkol ako možnosť ich otec Michael a uprednostnili domáce učenie s učiteľom.

Michael ich ale občas prerušil v polovici vyučovania, a proste povedal - na dnes končíme, ide sa von s ockom... - a tak spomína na časy, kedy ich svet bol ranč, a otec.

Ale aj na ranči boli striktné pravidlá, a ani deti si nemohli len tak hocikedy vyjsť von na atrakcie v zábavnom parku.

Na prvom mieste bolo učenie, a to každý deň, a museli byť v tom dobrí, aby si mnohé veci zaslúžili, pokiaľ neposlúchali, vedeli, že nemôžu napr. ísť von, alebo ísť do domáceho kina či ku zvieratám.

Podľa Paris išlo o normálny život...

2/ Michael svoje deti učil tolerancii a prijatí samých seba a iných ľudí akí sú.

Spomenula si, že ako malá sa raz "zaľúbila" do nejakej ženskej celebrity z časopisu, pretože sa jej páčila daná osoba (nespomenula kto konkrétne), ale ako dieťa si to prispôsobila, no otec Michael si z toho urobil žart, a zároveň, nebol ako väčšina homofóbnych rodičov a nevrieskal na ňu, naopak, žartom jej povedal, že ... tak asi bude mať priateľku....

Pre Michaela bolo rozhodujúce vzdelanie svojich detí, a viedol ich k tomu, aby sa zaujímali o dianie okolo seba, a vôbec nebol v tomto obmedzený, naopak, hovoril priamo o veciach, aké boli, napr. by o Kolumbusovi nepovedal, že to je ten kto objavil Ameriku, ale že to bol on, kto zmasakroval pôvodné obyvateľstvo...

3/ Paris sa niekoľko krát pokúsila ublížiť si a k tejto téme sa vyjadrila svojským spôsobom - otvorene - ako v 15-stich rokoch si podrezala zápästie a užila 20 piluliek, aby unikla depresiám a sebanenávisti, pretože si nemyslela, že niečo vie, a že všetko čo robí, robí zle.

Aj podľa nej, až šokujúco sa jej to darilo tajiť pred rodinou, s ktorou o tom nikdy nehovorila, až do momentu, keď sa to stalo verejnou kauzou, ktorá ju dostala na liečenia.

Začiatky problémov sa začali po smrti otca Michaela v roku 2009, keď nastúpila do školy.

Podľa nej, nezapadla do kolektívu, a začala sa stýkať so staršími študentami, a robila, podľa jej slov, veci, ktoré by 13-14-15 ročné deti robiť nemali.

Chcela totiž rýchlo dospieť, ale .... jej osobnosť taká nebola.

No potom, ako objavila Twitter, a kyberšikanu, všetko sa ešte viac zhoršilo.

Našťastie sa jej podarilo od druhého ročníka na strednej dokončiť školu v špeciálnom zariadení pre mladistvých, ktorí majú práve takéto psychické a zdravotné problémy.

Ako povedala, teraz je úplne iná osoba, kedysi bola šialené, doslova šialená, ale to len preto, že jej nikto nepomohol...

4/ Podľa jej výpovede, bola sexuálne napadnutá niekým, kto bol úplne cudzí, ale nikomu o tom nepovedala, pretože sa to stalo v 14 rokoch a ani nevedela, ako má o tomto s niekým hovoriť.

Nechcela uviesť detaily, ale bola to nepríjemná skúsenosť.

5/ Napriek všetkým možným veciam a najmä bulváru, nikdy nespochybnila svojich rodičov, a odmieta akékoľvek tvrdenia, že jej otcom nie je Michael Jackson.

Podľa nej, niektorí, ktorí poznali Michaela jej tvrdia, že oni ho v nej vidia, že je ako on.

Zároveň dodala, že po tomto rozhovore sa už viac k tejto téme vracať nebude a nebude sa o tom viac baviť, pričom sa považuje za osobu s černošskými koreňmi, a aj otec Michael by jej to takto hovoril, pretože verí, že jej nikdy neklamal,

6/ Aj keď otca milovala celý svoj život, svoju biologickú matku nepoznala až do svojich 10 rokov.

A to preto, že keď bola veľmi malá, jej svet bol iba otec, ale čím bola staršia, a vedela, že otcovia neprivádzajú deti na svet, začala sa pýtať a klásť otázky, a otec Michael na ne odpovedal, a priamo jej aj povedal, že meno jej matky je Debbie.

Keď Michael umrel v roku 2009, sama začala hľadať Debbie Rowe na nete, a kontaktovala ju, aj počas liečenia z depresií, no nikdy ju nežiadala v tom čase o podporu ako matky, alebo o nejaké rady.

Podľa Paris, okolo nej bolo vždy veľa žien, takže ani ženské vzory nepotrebovala od matky, a do času, kedy vstúpila do jej života matka Debbie, bol jej vzťah k matke skôr na úrovni priateľstva s dospelou osobou.

7/ Paris neoblomne obhajuje predovšetkým otca Michaela v súvislosti s kdejakými obvineniami voči nemu.

Uvedomovať si to začala počas procesu, kedy nebolo všetko také OK…

Otec Michael sa snažil nikdy nedať poznať niečo negatívne na ich živote, a chcel ich pripraviť aj na zlé časy, a že nie všetko je dokonalé.

Priznala, že bol čas, kedy je otec Michael plakal pri posteli, a hovoril, ako zlí sú ľudia voči nemu, ako ho nenávidia za niečo, čo neurobil.

To ovplyvnilo aj jej videnie sveta, ktorý rovnako znenávidela aj ona.

8/ To spôsobilo, že si doteraz myslí, že otec Michael bol zavraždený.

Často videla Michaela vyčerpaného a dokonca aj doma trénoval, až to bolo počuť z poschodia.

Priamo ukázala prstom na dr. Murraya, no tiež tvrdí, že umelci sú často ako otroci, a musia robiť až na pokraj smrti to, čo chcú os nich spoločnosti, naznačila, že aj Justin Bieber, ktorý pracuje pre AEG Live je rovnako vyčerpaný, a keď videla na lístku na jeho koncerte rovnakú firmu, spomenula si na otca.

Podľa nej si mnohí myslia, že je to konšpirácia, ale skutoční fanúšikovia vedia, že to celé bolo plánované.

Paris ale verí, že jedného dňa príde spravodlivosť, lebo ako tvrdí, je to ako šachová hra, a ona sa snaží hrať dobre túto hru, ale zatiaľ o tom viac hovoriť nebude.

Viac v rozhovore v časopise, ktorý hneď ako bude dostupná kópia zverejníme.

Súd povolil proces pre Quincyho Jonesa

Quincy Jones, bývalý producent niektorých Michaelových albumov žiada na súde, aby boli uznané jeho pohľadávky voči Sony/ATV a MJJ Estate za nevyplatené tantiemy a všetky zisky, ktoré od roku 2009, teda od smrti Michaela, údajne nedostal použitím nahrávok skladieb v projektoch ako dokument This Is It a album/soundtrack k nemu a vydanie albumu BAD25 s novými nahrávkami.

Obrázek

Súdny proces sudca povolí, pretože ako tvrdí, je mu zrejmé, že nejde len o jednostrannú žiadosť, ale preskúmanie zmlúv medzi Quincym a Michaelom, ktoré sú nejasné, a nie je možné jednoznačne povedať, či boli platné, v akom rozsahu a na čo má Quincy nárok, proces by sa mal začať 21.2.2016.

Paul McCartney zažaloval Sony/ATV

Anglický hudobník a spevák Paul McCartney zažaloval spoločnosť Sony/ATV Music Publishing. Federálny súd v New Yorku žiada o potvrdenie, že na budúci rok bez problémov získa späť svoj podiel na autorských právach na skladby jeho niekdajšej kapely The Beatles.

Obrázek

Ide o 267 piesní, ktoré od septembra 1962 do júna 1971 zložil McCartney s už zosnulým Johnom Lennonom.

Obrázek

Autorské práva na tieto skladby The Beatles boli súčasťou katalógu ATV, ktorý obsahoval celkovo približne 4000 skladieb.

Tento katalóg pôvodne ešte v roku 1985 kúpil Michael Jackson za 47,5 milióna dolárov. O desať rokov neskôr sa spojil so Sony, čím vznikol spoločný katalóg Sony/ATV, v ktorom mal Michael 50-percentný podiel.

Obrázek

Ten však vlani v marci Sony odkúpila od Michaelovej pozostalosti za 750 miliónov dolárov.

McCartney v žalobe tvrdí, že už od roku 2008 upozorňuje predstaviteľov Sony/ATV Music Publishing, že chce získať späť svoj podiel na autorských právach, ako mu to zaručujú americké zákony.

Sony/ATV však podľa neho doteraz neuznala, že autori skladby majú právo ukončiť presun autorských práv na svoje diela.

McCartney sa preto obrátil na súd, aby získal potvrdenie, že svoj podiel na autorských právach získa späť.

Prvou skladbou, ktorú by McCartney mohol získať späť, a to v októbri 2018, je Love Me Do. Zvyšok katalógu by mal nasledovať v ďalších rokoch, pričom celý proces by mal byť ukončený v roku 2026.

Sir Paul požaduje, aby súd potvrdil, že jeho nároky právne neporušujú žiadny kontrakt ani zmluvu, ktorú by Sony/ATV mohla použiť proti nemu. Spoločnosť sa vyjadrila, že voči McCartneymu prechováva „najvyšší rešpekt“.

„So sirom Paulom, ako aj dedičmi Johna Lennona sme desiatky rokov spolupracovali na ochrane, zachovaní a propagácii dlhodobej hodnoty tohto katalógu,“ uviedla spoločnosť vo vyhlásení s tým, že podanie žaloby ju „sklamalo“. Sony/ATV označila McCartneyho krok za "zbytočný a predčasný".

KOMPLETNÁ ŽALOBA - LINK

Ne-Yo a jeho tribute

Spevák Ne-Yo v rámci vystúpenia na otvorení prvého černošského múzea the African American Museum of History and Culture vo Washingtone D.C, predstavil poctu Michaelovi Jacksonovi ako jednému z osobností, ktoré sú súčasťou tohto múzea.

Obrázek

Ne-Yo vystúpil so skladbami “Don’t Stop Till You Get Enough” “Wanna Be Startin’ Something,” a “Earth Song,” a nedostalo sa mu žiaľ vrelého komentovania nielen fanúšikov, tak posúďte sami, no výber skladieb nebol šťastný, takéto skladby zvládne len málokto...

Malé, ale múzeum v Mexico City

Dlhoročný mexický fanúšik Aldo Montes, otvoril v hlavnom meste Mexika verejné fanúšikovské múzeum venované veciam a memorabíliam, ktoré patrili Michaelovi a sú zberateľskými kúskami.

Obrázek

Video, ktoré si pozrite urobila mexická fanúšikovská komunita “Moondancers” s Aldom a ten vás prevedie svojim kráľovstvom.

Jeden film stiahnutý, druhý v príprave

Len pár dní po tom, ako bolo oznámené spoločnosťou Sky Arts, že nateraz zrušila vysielanie druhej časti britského seriálu Urban Myths o Michaelovi Jacksonovi (po masívnej mediálnej kritike), prišla správa z Ameriky, v ktorej spoločnosť Lifetime chystá novú biografiu o Michaelovi s názvom Michael Jackson: Searching for Neverland

Obrázek

Tento príbeh má byť natočený na základe knihy, ktorú pred nedávnom vydali bývalí bodyguardi Michaela Bill Whitfield a Javon Beard s názvom - Remember the Time: Protecting Michael Jackson in His Final Days, a bude zachytávať posledné roky Michaelovho života.

Obrázek

Obrázek

Producentkou by mala byť bývalá šéfka Motown Records Suzanne de Passe.

Okrem Michaela pripravuje spol. Lifetime aj biografie o ďalších slávnych osobách.

Hlasujte za album Off The Wall

Britský hudobný magazín NME pre rok 2016 vyhlásil hlasovanie o obľúbenosti umelcov, a v kategórii "Best Re-Issue", teda najlepšia reedícia albumu je pre rok 2016 nominovaný album OFF THE WALL, ktorý bol vydaný začiatkom roka 2016 pri príležitosti oslavného dokumentu o nahrávaní tohto albumu MICHAEL JACKSON´s Journey From Motown To Off The Wall.

Hlasovanie je založené na počte získaných hlasov, teda ak sa MJ komunita posnaží, môže Michael vyhrať... (zvyšok hlasujte ako chcete a na konci uveďte svoj email, HLASUJTE OPAKOVANE)

HLASUJTE TU: LINK

Obrázek

Nový, neoficiálny fotobooklet

Napriek tomu, že Sony a MJ Estate pri príležitosti osláv 25. výročia vydania albumu Dangerous urobili iba formálne online akcie, združenie CreateSpace Independent Publishing Platform, ktoré vydáva tribute časopisy, vydalo pred niekoľkými mesiacmi 38-stranovú publikáciu, ktorá sa priamo venuje iba albumu Dangerous s názvom - JUST MICHAEL.

Autorkou je Mr. Daniele Boerci v ich edícii Cool Pop Tributes (Editions - Vol.3) a cena: £.13.90

Objednávka: LINK

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Epizóda seriálu Urban Myths dostala stopku!

Epizóda o Michaelovi Jacksonovi seriálu Urban Myths britskej televíznej stanice Sky Arts sa nedostane na televízne obrazovky.

V piatok to oznámili zástupcovia televízie, ktorí sa ju rozhodli neodvysielať po tom, ako dcéra Paris vyjadrila znepokojenie nad jeho zobrazením v projekte. Michaela Jacksona v ňom stvárnil anglický herec Joseph Fiennes.

Obrázek

Daná epizóda sa zameriavala na Michaela Jacksona, Elizabeth Taylor (Stockard Channing) a Marlona Branda (Brian Cox), ktorí spolu odcestovali z New Yorku po teroristických útokoch z 11. septembra 2001.

Po odvysielaní traileru seriálu, ktorý obsahuje satirické prvky, sa 18-ročná Paris Jackson na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter vyjadrila, že ju zobrazenie otca neuveriteľne urazilo.

„Rozhodli sme sa ponúknuť odľahčený pohľad na údajne naozajstné udalosti a nikdy sme nemali v úmysle niekoho uraziť,“ uviedli v piatok predstavitelia televízie vo svojom vyjadrení.

Stvárnenie Michaela Jacksona Josephom Fiennesom vyvolalo vlnu kritiky vlani už pri oznámení hereckého obsadenia seriálu. „Som beloch zo strednej vrstvy z Londýna. Som šokovaný rovnako ako možno aj vy,“ vyjadril vtedy pochopenie 46-ročný rodák zo Salisbury v americkej relácii Entertainment Tonight.

Seriál britskej televíznej stanice Sky Arts po danom rozhodnutí ponúkne sedem 30-minútových epizód, ktoré sa budú zameriavať na rôzne údajne pravdivé príbehy známych osobností. Okrem spomínaných hercov sa v jednotlivých epizódach predstavia Eddie Marsan ako Bob Dylan, Ben Chaplin ako Cary Grant, Aidan Gillen ako Timothy Leary, David Threlfall ako Samuel Beckett, Iwan Rheon ako Adolf Hitler, Rupert Grint ako Hitlerov kamarát či Noel Clark ako Muhammad Ali.

Sky Arts uvedie Urban Myths 19. januára.

Joseph Fiennes ale rozumie kritike pre stvárnenie Michaela Jacksona.

Priznal, že očakáva kritiku za to, že stvárni Afroameričana, no nemyslí si, že by jeho farba pleti mala hrať veľkú úlohu. „Jackson mal určite problém, problém s pigmentom. Tomu naozaj verím. Pravdepodobne mu bola bližšia moja farba ako jeho pôvodná,“ vyjadril sa Fiennes.

Dej spomínanej snímky sa zameria na údajnú cestu autom z New Yorku do Ohia, ktorú vraj Michael Jackson podnikol s herečkou Elizabeth Taylor a hercom Marlonom Brandom po teroristických útokoch 11. septembra 2001. „Je to istým spôsobom šialené, no scenár je príjemný a spôsob interakcie medzi nimi tromi je zábavný a tiež plný dojemností,“ priblížil snímku Fiennes. „Je to ľahká komédia. V žiadnom prípade nie je zlomyseľná. Je vlastne roztomilá,“ dodal.

V úlohe Liz Taylor sa predstaví Stockard Channing známa najmä ako Rizzo z filmového muzikálu Pomáda (1978). Predstaviteľa ikonického krstného otca Dona Vita Corleoneho si zahrá Brian Cox. O scenár sa postaral škótsky autor Neil Forsyth, pričom výrobu zastrešuje produkčná spoločnosť anglického herca a futbalistu Ralfa Littlea.

Detaily údajnej cesty autom prvý raz publikoval magazín Vanity Fair v roku 2011.

V septembri 2001 vraj Michael Jackson pozval Taylor a Branda na svoje vystúpenie v Madison Square Garden. Po tom, ako pre teroristické útoky zrušili lety, rozhodli sa do Kalifornie cestovať autom. Podľa bývalého Michaelovho zamestnanca sa trojica dostala až do Ohia.

Informáciu však vyvrátil jeden z herečkiných asistentov, ktorý tvrdil, že zostala v New Yorku a navštívila miesto útoku.

Film?

Dúfam, že to neznamená, že ten film naozaj pobeží...veď je to šialené.

Toto má vraj traileru na film, o ktorom sme už na našej stránke písali v minulosti. Má byť o tom, ako raz Michael cestoval sám len s E. Taylor autom. Michaela má hrať Joseph Fiennes.??? Inak riadny úlet toto...:-O

Obrázek

Obrázek

Zdroj: Sky Arts, režisér - Philip Edgar Jones

Vložila: Zuzcoj

Menšia analýza dokumentu

Výňatky z mailov Wadea Robsona a jeho matky Joy a výpovedí pred súdom.

V predošlej správe sme vás informovali o skutočnostiach, ktoré odhalili špinavé taktiky Robsona a jeho právnikov v snahe zatajovať a odopierať dôkazy v prípade jeho obvinení, či dokonca možného zničenia dôkazov.

V detailných informáciách sme odhalili niektoré závažné prepojenia a časovú postupnosť, teraz sa sústredíme na niektoré maily a ich obsah.

Obrázek

V tejto časti trocha rozoberieme 264 stranový dokument informácií, o ktoré žiadali právnici MJ Estate a ktoré mal Robson dodať. Mnoho detailov sú začiernené, označené ako citlivé…

ORIGINÁLY dokumentov tu:

From Exhibits Robson Emails : LINK

From Exhibits Excerpts of Wade and Joy Robson Depositions: LINK

Už v spomínanom článku o mailoch medzi Wadeom a jeho matkou z februára/února 2016, Robson sa matky pýtal na ochranku na Neverlande, čo vedeli alebo nevedeli, a Joy Robsonová na jednu z otázok odpovedala, že „Wow, nič z toho nie je pravda. Micha...“ (“Wow. None of that is true. Micha…” ) - zvyšok je začiernený a prerušený, a po štúdii dokumentu sa ukázalo, že išlo o zmienenú členku ochranky, ktorá tvrdila určitý príbeh v prospech Robsona, a to Charli Michaels. Je to tá istá, ktorá v minulosti odpovedala aj polícii a vyšetrovateľom, s tými istými vyhláseniami, a jej citácie použil ako argument aj vo svojej výpovedi v septembri/září 2016.

(na obrázku je ukážka mailu pre matku, dole podpísaná reakcia matky)

Obrázek

Obrázek

Tu je dôkaz toho, že Robson vo svojich žalobách a odôvodneniach tvrdí aj to, čo nie je pravda, a pritom o tom vie, a dokázala mu to aj matka, ale celkový obsah mailu nie je možné určiť o čom bol, a k čomu sa viaže odpoveď.

Čo však stojí za mienku je FAKT, že sa zistilo, pri výpovediach právnikov, že tieto maily, väčšinu z nich, nepredložil Wade sám, teda neposkytol ich ako dôkaz, osobne, ale zistili sa až po skúmaní a výpovediach jeho súrodencov a matky.

Bolo by zaujímavé vidieť obsah tých mailov, najmä pre právnikov MJ Estate, Robsonoví právnici zatiaľ nedodali ich obsah, napriek žiadosti MJ Estate, hoci dodali dve nové strany mailov, ale nie to, čo žiadajú právnici MJ Estate, teda, len zdržiavajú a naťahujú čas, aby mali zrejme alibi, že „oni predsa dali dokumenty“…

O to humornejšie vyznieva reakcia Robsonových právnikov, že majú technické problémy s poštovou službou cez Yahoo, ktoré údajne ani Joy Robosnová nevie nájsť.

(na obrázku odpoveď Robsonového právnika o technických problémoch s dodaním dôkazových mailov, napriek tomu, že je bežne dostupný obsah mailov a ich archivácia aj 10 rokov dozadu, jedine, že by ich hne´d po prečítaní zmazali všetky)

Obrázek

Medzi korešpondenciou medzi Robsonom a jeho matkou sú maily, ktoré stoja za povšimnutie.

Prvý krát sa Michael s Wadeom stretol v roku 1987 v Austrálii na tanečnej súťaži talentov. O niekoľko dní na to sa stretli v hotely, a o tomto stretnutí Wade Robson v roku 2005 vypovedal pred súdom:

„Prvý krát som sa s ním stretol, keď som mal 5 rokov, bol to rok asi 1987. A Michael bol na turné BAD. Ja som ho imitoval ako tanečník. A on usporadúval takéto súťaže kdekoľvek sa vystupoval, a ja som sa jednej zúčastnil, a vyhral, a cenou bolo stretnutie s Michaelom, tak som ho stretol po koncerte v Brisbane. Bolo to také obyčajné stretnutie, kde sme sa stretli, a zagratuloval mi. Stretli sme sa, a ja som bo oblečený v kostýme BAD. Kostým ho zaujal, smial sa a pýtal sa ma, či som tancoval, odpovedal som, že áno, a on ma požiadal, či s ním nebudem vystupovať v jeho šou hneď na budúcu noc. Takže potom, bolo to kdesi na konci šou som vyšiel na pódium, a vystupoval. V ďalších dňoch so ja a moja matka išli do hotela navštíviť ho v jeho izbe, a zostali sme tam niekoľko hodín. Bolo to v Brisbane. Len sme sa rozprávali o tom, čo by som chcel robiť, to bolo tak na prvý krát, a potom v priebehu dvoch rokov sme nemali žiaden kontakt. Ja som mal svoju tanečnú kariéru v Austrálii, a potom tanečná spoločnosť, pre ktorú som vystupoval, sa chystala na cesty do Ameriky vystupovať do Disneylandu, tak sme tam išli všetci, prišli sme, vystupovali. Ako som už povedal, ani v tom čase sme nemali žiaden kontakt s Michaelom. Moja matka ale nejako získala kontakt na Michaelovu asistentku, bola ňou Norma Stokes.“

V mailoch z 17.7.2012, sa Wade pýta matky práve na tento moment stretnutia sa s Michaelom v jeho hotelovej izbe a ako to prebiehalo. Joy Robsonová, matka, odpovedá (viď aj obrázok):

„Hovorila som s jeho hovorkyňou, ktorá s nami robila, a spýtala som sa jej, ako by so mohla doručiť pre Michaela ďakovný list, a ona navrhla, že by sme sa s ním ohli stretnúť v jeho hotely. Keď sme prišli, zavolala do jeho izby, a on nás pozval do jeho apartmánu.“

Obrázek

O čo sa však Wade v roku 2016 snaží je to, že sa snaží namiesto priameho obvinenia Michaela vyfabrikovať scenár o nejakom zlákaní jeho ako chlapca do izby cez pedofilnú mafiu, ktorou mala byť práve Michaelova spoločnosť, a jeho hovorkyňa mala byť tá, ktorá „zháňala“ deti, a hanebne ju v žalobe označil za „Madam“, ako v bordeli, a práve tanečné súťaže mali podľa jeho popisu byť zámienkou na lákanie detí, aby ich mohol Michael zneužiť.

(na obrázku je ukážka takéhoto popisu v jeho žalobe)

Obrázek

Avšak, nielen podľa výpovedí pred súdom v roku 2005, ale aj týchto novších mailoch jeho matky, je zjavné, že to neboli ani Michaelove spoločnosť, ani samotný Michael, ktorý by kedy žiadal o stretnutie ani pozvania s Robsonovými, a to aj po vyše dvoch rokoch od prvého stretnutia v Austrálii, stretnutie bolo iniciované matkou.

Vždy sa snažila o kontakt práve matka Joy Robsonová, rovnako to urobila aj v roku 1990, kedy sa snažila získať pomoc so zelenými kartami na pobyt a prácu v USA pre rodinu, čo vo výsledku bolo, že Michael zamestnal na Neverlande oboch rodičov, a Wadeovi ponúkol zmluvu s jeho spoločnosťou….

Právnici Robsona vo svojej žalobe, farbisto popísali presný opak, že to bol práve Michael, kto organizoval súťaž s cieľom zneužívať deti, a že s nimi aj po súťaži udržiaval priamy kontakt písaním faxov a listov a darov od spoločnosti MJJ Productions.

Robsonová matka aj Robson sám vie, že ani toto nebola pravda, napriek tomu si skoncipoval takúto žalobu.

Väčšina mailov je v podobe otázky a odpovede, pričom právnici MJ Estate poukázali práve na to, že Robson sa musí spoliehať najmä na výpovede a spomienky matky, ktorá všetky veci organizovala, keďže on bol dieťa, a väčšinu vecí nemal pod kontrolou ani si ich nemôže pamätať.

Práve Joy Robsonová by mala žasnúť nad tým, ako je možné, že v žalobe jej syn uvádza opak toho, čo sa stalo, a napriek tomu klamstvo vydáva Robson za „pravdu, no je možné, že ona sama nikdy nečítala kompletné znenie žaloby a nevie, čo všetko jej syn napísal, a ako prepísal skutočnú pravdu tak ako sa stala.

Prekvapivo, vo svojej výpovedi z 30.9. 2016 odpovedala na otázku, či niekedy a o čom hovorila alebo sa pýtala syna o jeho žalobe, že… „Ani nie. Ja len…, Nemyslím si, že by som sa mala o toho starať“

Na otázku, či sa sa on s ňou o žalobe rozprával odpovedala, že NIE.

Obrázek

Takže na jednej strane priznala, že Wade jej poslal otázky mailom, na druhej nepovažuje za dôležité sa starať do jeho záležitostí a ani o tom s ním hovoriť, so svojim synom v tak závažnej veci, ak by mali byť pravdivé, že jej syn bol sexuálne zneužitý, práve v čase, kedy ona mala byť neustále v jeho prítomnosti s zodpovedať zaňho.

Bola to práve ona, ktorá sa v určitom čase až agresívne snažila o kontakt s Michaelom a vybudovať vzťah s ním, a dokonca nechala a povolila, aby Wade prespávať v Michaelovej izbe, a to NIE LEN pred obvineniami Jordana Chandlera, ale aj PO NICH, teda po roku 1993 (počas vyšetrovania a po skončení prípadu).

Zaujímavosťou je, že otázky a odpovede v ich mailovej komunikácii sa nesú v obyčajnom duchu, bez nejakej emócie trápenia, smútku, či agresie a hnevu, a navyše, pýta sa, akoby ani nevedel, na čo sa ma vlastne pýtať, keďže si veci nepamätá...

Napr. vo vete: „Ako sa to stalo, že som ostal s Michaelom, a vy ste išli veľkého kaňonu? Vy ste sa potom vrátili na ranč? A potom rodina odišla z ranča spolu?“

Aj v tejto vete nie je ani náznak snahy vedieť, čo by sa stalo alebo stalo počas ich neprítomnosti, prečo by mala matka nechať syna samého niekoľko dní.

Vo všetkých mailoch sa téma otázok vôbec neuberá smerom k matke ako zodpovednej, absolútne je matka vynechaná ako objekt záujmu prečo a ako konala, za akých okolností. Proste len obyčajné otázky.

Zaujímavosťou je tiež to, že Wade sa podpisuje v dokumentoch ako filmár.., čo je zvláštne, že od roku 2012, od nervového zrútenia nemôže zamestnať a pracovať, a aj preto žiada odškodné za stratené zisky a príjem.

Napriek tomu, že Robson od úvodnej žaloby z roku 2013 tvrdí, že stratil pamäť, a že utrpel psychické traumy, v jednej nedávnej výpovedi povedal, že jeho pamäť sa časom vyvíja, a spomína si na niektoré veci.

A tu vidno, že on sám nemá nejaké pochybnosti o príbehoch a popisoch udalostí, teda jeho spomienky sú akosi živé a farebné, hoci používa výraz – potláčané spomienky, ide ale o stav, ktorý je pochybný a medzi psychiatrami spochybňovaný, lebo často ide o falošné spomienky, a často sa pred súdom berú ako nepodložené, lebo sa nedajú overiť.

Napriek tomu v detailoch o zneužívaní si akosi farbisto spomína na sexuálne praktiky, kedy a čo mu mal Michael robiť a podobne, a potom, ak vypovedá, má potláčané spomienky…

Podobne je tomu aj pri jeho poznámkach a písanom texte poznámok, ktoré si písal na papiere alebo u psychiatra, ku ktorým tvrdí pri otázkach právnikov MJ Estate, že si už nepamätá, nevie čo to je.

No v jednej poznámke sám seba Wade popisuje ako „Majster podvodu“.

Na otázku právnikov MJ Estate, či „verí tomu, že je dobrým klamárom“ odpovedá: „Verím tomu, že Michael ma veľmi dobre naučil ako klamať o zneužívaní, ktoré som vytrpel pod jeho rukami“.

Navyše, verí tomu, že príbeh o jeho zneužívaní bude mať dopad aj na neho, lebo z neho urobí hodnoverného lektora pre meditácie.

V určitom čase jeho matka Joy prestala nielen komunikovať s Michaelom, ale sa od neho aj vzdialili ako rodina. Na otázku aký bol dôvod, Wade odpovedal, že to možno bolo niečo s jeho vystúpením na SuperBowle, a matka bola za to naštvaná.

Ako už vieme, Wade sa pokúšal napísať knihu, resp. použiť nejaký koncept knihy koncom roka 2012 a začiatkom 2013, kedy sa snažil nájsť nejakého vydavateľa, ktorého ale nenašiel.

To sa udialo ešte predtým, ako vôbec obvinil Michaela z hocičoho – v máji/květnu 2013.

O tejto udalosti sa dá čosi zistiť v dokumentoch mailov, kde išlo o informácie priamo a komunikáciu medzi ním, jeho obchodnou právničkou a literárnym agentom spojené s knihou od decembra/prosinca 2012 do februára/únoru 2013.

Z mailov plynie, že agent poskytol niekoľkým vydavateľom koncept, a Wade sa pýtal, ako to ide, či majú záujem. Jedna firma údajne mala záujem vydať to, a s druhým sa priamo Wade rozprával.

Obrázok: kópia mailu o knihe:

Obrázek

KLAMSTVO WADEA – obrázok výpovede dokazuje, že tvrdil, že nikto neprejavil a nemal záujem vydať knihu a nikto ani koncept nečítal….

Obrázek

Okrem toho sa ho právnici MJ Estate pýtali, aby okrem Michaela, menoval ľudí, ktorí by mali podľa neho byť zapojení do celej kauzy, a prečo nikdy nepodal žalobu pred májom/květnom 2013.

27.8.2013 odpovedal (viď obrázok):

Obrázek

Nuž, odvoláva sa na akési uväznenie mysle, a to mu nedovolilo podať žalobu skôr., a jedine Michael je zodpovedný za zneužitie a jeho výplach mozgu, a donútil ho klamať.

Ale ako je možné, že bol schopný ponúkať na predaj koncept knihy a hľadať vydavateľa, a vymeniť si o tom viac ako 70 mailov, ale potom znova stratil pamäť, keď zažaloval Michaela zo zneužitia, ak mi nikto nič nechcel údajne vydať, a aj psychiater mu musel pomáhať spomenúť si čo sa pred 20+ rokmi stalo, nehovoriac o stretnutí s Johnom Brancom v roku 2011 o možnej práci na šou Immortal, pritom nevedel do až marca/března 2013, že Branca je vykonávateľ závetu a správca pozostalosti MJ Estate a Michaelov právnik.

Rovnako treba spomenúť, že aj on mal svojho právnika – Helen Yu - dávno predtým, ako ho zastupovala známa a prominentná spoločnosť, ktorú vedú právnici Henry Gradstein a Maryann Marzano, ktorí sa najprv ujali jeho prípadu práve v marci/březnu 2013.

Helen sa priamo podieľala na opcii pre knihu.

Bola to práve ona, ktorá si poslala na jej osobný profesný webový profil článok o MJ Estate a vykonávateľoch závetu zo dňa 25.11.2009, teda 5 mesiacov po smrti Michaela.

Wade Robson si tak bol absolútne vedomý (a v USA je to povinnosť mať pozostalosť a správcov), čo je MJ Estate a kto zastupuje Michaela. Minimálne to vedela to jeho vlastná právnička – tu na jej stránke - LINK

Robson tak mení a upravuje svoje výpovede tak, ako mu to vyhovuje, a pritom vedome klame, a to aj voči vlastným tvrdeniam z výpovede pod prísahou z roku 2005.

Bulvárny portál RadarOnline, ktorý zjavne spolupracuje a podporuje Wadea, uviedol vo svojom ostatnom článku, že okrem Wadea písala knihu aj jeho matka Joy.

Názov knhy vraj je/bol „INŠTINKT MATKY“, a pôvodne knihu písala už v roku 2011.

V dokumentoch sa o nej nič nehovorí, len že existuje nejaký koncept, ale žiaden obsah.

Bolo by čudné, ak by to bola kniha, ktorá by bola proti Michaelovi, keďže dovtedy sa Joy o Michaelovi vždy vyjadrovala pozitívne a podporne.

Radaronline z toho urobil novú kauzu, a predložil to ako niečo tajomné a šokujúce.

Pritom, v roku 2011 Joy Robsonová priamo podporila Jermaina Jacksona, brata Michaela, keď napísal svoju vlastnú knihu a v jeho knihe je aj komentár od Joy k niektorým príbehom o Michaelovi.

Ani v tom čase nemala Joy žiaden problém s Michaelom, a dokonca sa pozitívne vyjadrila aj v jednom rádio rozhovore, kde spomenula svoju možnú knihu.

V rozhovore povedala aj to, že Michael jej dal prezývku Joey, od jej mena Joy, a presne ako Joey sa podpisuje vo svojich mailoch s Wadeom, takže Wade stále čítal maily od matky Joey, ktorú tak nazval Michael.

Právnici MJ Estate požadujú stále nedodané materiály, najmú s kým ďalším Wade komunikoval, rovnako ho žiadajú o odpovede, či bol zneužitý aj niekým iným, alebo niekým z rodiny, či niekto iný v rodine bol zneužitý, alebo aj v tanečnej škole, ktorú ako malý chlapec navštevoval (the Johnny Young Talent School).

Právnik Robsona sa neustále vyhovára na to, že poskytli všetky informácie a dokumenty „zistiteľné“, ktoré mali, no potom sa občas po rozhodnutí súdu, niečo vždy nájde, no stále bez dôležitých vecí.

Ide tak len o naťahovanie času, a buď žiadne dôkazy Wade už nemá, ale ich odstránil, alebo sú označené ako privátne, a nemôžu byť predložené obhajobe.

Nehorázne sa jeho právnik ohradzuje a tvrdí, že MJ Estate útočí a zastrašuje obeť sexuálneho zneužitia…, ale.. ako sa zdá, namiesto pravdy pred súdom, chcela najprv predať knihu… kto vie o čom…, a že vraj obeť...

Obrázek

Zatajovanie dôkazov a žiadosť o pokutu

Prichytený pri čine!

Obrázek

27.12. požiadali právnici MJ Estate súd o to, aby právnici Wadea Robsona konečne vydali požadované dôkazy alebo informácie, ktoré by posunuli študovanie prípadu a oboznámenie sa s ich materiálmi obhajobou k prípadu.

Podľa detailných popisov obhajoby čo žiada od súdu, aby nariadil Robsonovi, vyznieva fakt, že Robson sa snaží sabotovať prípad a zadržiavať dôkazy, ktoré by ho kompromitovali alebo ich dokonca odstraňovať, ktoré by mohli priamo poukázať na jeho klamstvá a podvody.

Diskusia k téme na FB - LINK alebo fóre v téme - LINK

V súdnom dokumente si môžete všetko do detailov prečítať,

reakciu právnikov MJ Estate voči prieťahom zo strany Wadea Robsona a nedodania dôkazov:

MJ Estate Motion to Compel Robson by Ivy on Scribd

Dokument ukazuje, že k prípadu už vypovedali pod prísahou matka Robsona, Joy Robsonová a jeho súrodenci, na konci septembra/září 2016. Samotný Wade vypovedal v decembri/prosinci 2016.

Už v marci/březnu 2016 požiadali právnici MJ Estate, ktorí zastupujú spoločnosti, ktoré vlastnil Michael Jackson, a voči ktorým sú obvinenia vznesené, keďže NIE JE možné obviniť Michaela Jacksona ako osobu, ktorá je po smrti, aby právnici Robsona predložili všetky požadované dokumenty k prípadu a informácie s kontaktami na osoby, ktoré sú prepojené s prípadom obvinení.

Doteraz nedodali väčšinu, a čo urobil?

1/ 3.6 2016 poskytol iba jednu emailovú adresu, ktorú predložil ako jediný komunikačný kanál, ktorá bola založená 7.9. 2012, a poslal ju 30 ľuďom, pričom v dôležitosti v žalobe označil tento mail ako „veľmi osobná informácia“, ktorá obsahuje „extrémne citlivé právne materiály“, ktoré obsahujú „pravdu o jeho minulosti“.

Práve tento mail spôsobil s takýmito výrazmi, že sudca zamietol odvolanie sa obhajoby, čo malo navodiť dôležitosť mailu.

Podľa dokumentu právnikov MJ Estate, existujú niekoľko ďalších emailových adries, ktoré Robson používa a neoznámil to.

2/ v polovici roka 2016 hovorili právnici MJ Estate s predošlými právnikmi Robsona (ktorých Robson odvolal a najal si právnika, ktorý zastupoval „obete“ v mediálne známych prípadoch zneužívania detí kňazmi v Kalifornii), a podľa ich zistení, nemohol byť iba jediný komunikačný mail, ktorým by Robson jednal s ďalšími ľuďmi o obvineniach.

Na konci júla/července 2016 si najal nového právnika, a zmenil stratégiu a popis obvinení v novom 100 stranovom podaní, kde neuviedol žiadne vysvetlenie prečo tvrdil niečo iné predtým a pod prísahou, a MJ Estate v tom čase dostali všetky požadované dokumenty.

Vo výpovedí rodiny Robsonových sa ukázalo, že v danom čase, kedy mal Wade používať iba jeden mail, a predošlé obvinenie popísané v jednom dokumente, Robsonova matka a jeho súrodenci sami používali svoje maily a svoje dokumenty k prípadu, ktoré buď poslali alebo získali od Wadea – inými slovami, v rodine o tom diskutovali a zasielali si informácie navzájom, a tým vytvárali pozadie dôkazov, aby im navzájom sedeli vo výpovediach.

Práve pri konfrontácii pri nových výpovediach Robsonov právnik pripustil, že neboli dodané všetky dokumenty, a ani Robson nevedel dodať požadované dôkazy.

Na konci októbra/řína 2016 dodal Robsonov právnik takmer 4000 strán spisu, no pri preštudovaní si strán právnici MJ Estate zistili, že stále neboli dodané požadované dokumenty a dôkazy, a zistili aj zmeny vo výpovediach a vyhláseniach, ktoré nedávali zmysel.

Po tom, ako MJ Estate pohrozilo, že požiada súd o forenzné skúmanie dôkazov a všetkých zariadení (PC, mobily, tablety, účty na soc. sieťach a emailové adresy a pod.), zázračne sa našli mnohé ďalšie dokumenty, a jeho právnik tvrdil, že vlastne iba pripravovali materiály a preto im to dlhšie trvalo.

No aj napriek tomu, mnohé nové dokumenty majú nedostatky, voči ktorým sa MJ Estate ohradilo.

Nielenže znova Robson nedodal dokumenty komunikácie s inými ľuďmi, ale aj niekoľkých vynechal, ktorých predtým spomenul, ale aj vo výpovedi priznal, že ani nehľadal nejaké maily a dôkazy, ktoré požadovali právnici MJ Estate.

3/ Wade Robson predtým ako vôbec obvinil Michaela Jacksona z hocičoho hľadal možnosť, ako získať zmluvu s nejakým vydavateľom na KNIHU, ktorú chcel napísať o obvineniach voči Michaelovi Jacksonovi.

Najal si agenta Alana Nevinsa, ktorý mu s tým mal pomôcť. Jeho rodinná priateľka a obchodná partnerka (a právnička, ktorá predtým zastupovala Robsona v obchodných záležitostiach) Helen Yu bola v tomto zámere tiež zapojená.

Na základe dokumentov, ktoré boli predložené v októbri/řínu 2016, sa MJ Estate dozvedeli, že Robson údajne napísal koncept KNIHY už koncom roka 2012 a začiatkom 2013, a to ešte predtým, než vôbec podal prvé podanie žaloby na súd za údajné zneužívanie Michaelom Jacksonom.

MJ Estate následne požiadali o prepis konceptu a vysvetlenie, prečo vôbec túto skutočnosť dovtedy neoznámil v akomkoľvek dokumente a ani sa o tom nikdy nezmienil ako o kľúčovej informácii, ktorá priamo súvisia s obvineniami.

Takto je teraz možné jasne tvrdiť, že Robson vedome klamal 3 roky a nikdy sa o tom nezmienil a zavádzal nielen súd, ale najmä obhajobu.

Robson to vysvetlil len tým, že išlo o koncept, a nikdy nenašiel vydavateľa, no po pár dňoch, ako MJ Estate podali sťažnosť na súd, Robson zrazu zmenil svoj príbeh, a jeho právnici tvrdili, koncept knihy bol určený iba pre jeho právnikov, a v právnom vzťahu klient-zástupca, teda dôverné materiály.

Následne Robsonoví právnici uviedli, že Robson sa vzdá tohto dôverného postavenia a poskytne koncept knihy MJ Estate. Tí žiadali všetky časti konceptu ako aj všetky dáta uložené niekde na zariadeniach.

(Noví) Robsonoví právnici ale tvrdia, že iba nedávno dostali tento koncept vo formáte PDF, a na jeho otvorenie je potrebný špeciálny program, aby bolo možné ho prečítať v „pôvodnom formáte“.

Právnici MJ Estate ale chceli všetky koncepty a že oni si už nájdu spôsob ako program otvoriť.

Koncom októbra/řína 2016 právnici Robsona poskytli nejakú kópiu konceptu knihy, ale odmietli bez udania dôvodov poskytnúť všetky súčasti alebo pôvodné návrhy elektronickej verzie v dátach.

O komunikácii s potencionálnym vydavateľom tvrdí Robsom, že ide o dôverné informácie.

A prečo sú pre MJ Estate ak dôležité tieto dokumenty o knihe? Pretože na základe nich je možné zistiť pôvodné dátumy vytvorenia, kedy a či boli upravené, a či niečo z pôvodného návrhu knihy nebolo vymazané už počas trvania súdneho konania.

4/ právnici MJ Estate v dokumentoch, ktoré doteraz dostali od Robsona zistili, že Wade zamlčal niektoré komunikácie s rodinou a ich maily. To vyvoláva dve otázky: čo ešte Wade Robson tají? A či Wade už niektoré z nich nemá a vymazal ich?

V sťažnosti MJ Estate sa uvádza, že niektoré maily chýbajú, teda komunikácia s rodinou.

V časovej postupnosti chýba napr. mail, ktorý má značenie ako „Otázky pre mamu 2.0“ datovaný niekedy v októbri/řínu 2012.

V nich mal Wade žiadať mamu o odpovede na otázky ich pobytu v USA keď bol ešte dieťa, a jeho stretnutia s Michaelom a otázky v súvislosti so zneužívaním.

Žiadne z týchto mailov a ich obsah neboli dodané.

V ďalšom maily datovanom na február/únor 2016 je označenie „Security Testimony“, teda výpoveď o bezpečnosti/ochrane, v ktorom sa pýtal svojej matky, čo si myslí o vyhláseniach bývalých zamestnancov Neverlandu, ktorí mali na starosti bezpečnosť, a ktorí kedysi tvrdili, že videli Michaela ako ho zneužíva.

V odpovedi Joy Robsonová napísala: „Wow, Nič z toho nie je pravda...“, zvyšok je začiernený už vo výpovedi Joy.

Robson nedodal odpovede svojej matky právnikom MJ Estate, a tá vo svojej výpovedi uviedla, že už nemá prístup k týmto mailom.

MJ Estate si tak skladá časti len z čiastkových výpovedí, keďže nemá kompletné informácie a maily.

Pokiaľ ide o výpovede ochrankárov na Neverlande, možno ide o osobu Charli Michaels.

Je jediná, ktorá poskytla výpoveď priamo o rodine Robsonových, a Wade použil práve jej tvrdenia vo svojej poslednej sťažnosti zo septembra/září 2016.

Zdalo by sa, že jej výpoveď naznačuje, že Wade Robson nemá žiadne obavy o svoje príbehy a tvrdenia v súdnych dokumentoch, že by neboli pravdivé…., čo je v rozpore s tvrdeniami jeho matky, ktorá napísala v maily na otázky syna, že „nič z ich tvrdení nie je pravda.“

Otázne je, prečo sám Robson poskytuje tak protichodné informácie, ak si je istý svojimi príbehmi, a prečo mailová komunikácia s matkou je vyčiernená, a väčšina ani nedodaná obhajobe a prečo Joy Robsonová tvrdí, že už nemá prístup k týmto mailom, a prečo sa potom Robson dožaduje pravdy a spravodlivosti, no prečo nedodal takmer žiadne dôkazy o „najsofistikovanejšej pedofilnej sieti akú kedy svet poznal“, a pritom predložil niektoré informácie, o ktorých vie, že nie sú pravdivé….

V rovnakom čase spolupracuje s matkou, tou istou matkou, ktorá sama kontaktovala Michaela a jeho spoločnosti, aby ich (rodinu) začiatkom roka 1990 dostali do USA a tie isté spoločnosti, od ktorých chcela, aby im vybavili zelené karty, tá sitá matka, ktorá nechala prespávať svojho syna v dome Michaela Jacksona nielen pred, ale aj po tom, ako boli vznesené obvinenia zo strany Jordana Chandlera (resp. jeho otca Evana Chandlera).

Tak prečo neberie Robson na zodpovednosť aj svoju matku, ktorá si mala všimnúť divné veci a ešte aj využívať Michaela Jacksona a spôsobiť tak „utrpenie“ svojho syna?

5/ Wade Robson poskytol 70 emailov medzi ním a členmi svojej rodiny, 50 emailov pritom bolo poslaných matke. Väčšinu z ich označil ako „dôverné“ a sú vo väčšine začiernené.

Každý jeden mail so svojou obchodnou právničkou Helen Yu bol vyšiernený, napriek tomu, že nemali žiaden osobitý vzťah klient-zástupca v ich komunikácii vo vzťahu k obvineniam.

Tieto začiernenia ale nedávajú žiaden relevantný právny zmysel, keďže členovia jeho rodiny nie sú právnici ale súkromné osoby.

O to viac, že MJ Estate namieta, že jeho osobné spomienky na detstvo majú limity, lebo sa musí vo väčšine spoliehať aj na svoju matku, ktorá bola priamo jeho zástupcom, a riešila všetky jeho aktivity, vrátane stretnutí s Michaelom, najmä dátumy a časy.

Práve preto maily, ktoré si Robson s matkou vymieňal sú kľúčové pre obhajobu a nemali by byť utajované pred obhajobou, ktorá tak čelí predpojatosťou voči svojej obhajobe, ktorú nemôže pripraviť bez poznania súvislostí.

6/ Robson síce poskytol nejaké maily, ale takmer ani k jednému nepridal žiadne prílohy, teda ide len o čistú písomnú formu obsahu mailu, pritom MJ Estate tvrdí, že Robson sa krátko po smrti Michaela Jacksona snažil osloviť niekoho mailom, v ktorom sa chcel pokúsiť získať nejaké peniaze práve so spojením na Michaela, ale Robson túto prílohu neposkytol.

Jeho právnici to „vysvetlili“, že išlo o „chybu“ pri prevode do PDF formátu, ktorý údajne neumožňuje spracovať prílohy mailov, a aj samotné prílohy, aspoň tie čo boli zverejnené pre MJ Estate, sú neusporiadané a je ich ťažko určiť, ku ktorému mailu patria.

Teda alibisticky nechali MJ Estate, aby sa právnici obhajoby hrabali v informáciách a sami si poradili ako chcú.

7/ Už v auguste/srpnu 2016 chceli právnici Robsona obštrukciou donútiť, aby Robson vypovedal pre MJ Estate v konfrontácii „teraz alebo nikdy“.

MJ Estate sa úspešne odvolalo a sudca povolil odloženie jeho výpovede, aby obhajoba mala čas na prípravu – a to stále bez mnohých dôkazov a informácií, ktoré Robson nedodal do vtedajšieho času=pred dodanými mailami, a právnici obhajoby žiadali o poskytnutie psychiatrického vyšetrenia Robsona.

Ak by sudca povolil vtedy vypovedať Robsonovi, MJ Estate by nielen nemali dostatok dôkazov (maily, ktoré sú spomínané) z jeho strany pre ich obhajobu, ale už by nemohli ani žiadať a nechať psychiatricky vyšetriť Robsona, a už vôbec nejaké informácie o údajnej knihe, ktorú mal Robson napísať predtým, než obvinil Michaela.

Táto vážna situácia ukázala, akou špinavou taktikou sa Robsonoví právnici snažia oslabovať obhajobu neposkytnutím nejakých alebo akýchkoľvek dôkazov, a iba súdne odvolania nútia Robsona niečo odovzdať, a keď aj niečo, tak iba neurčité veci, bez dôkazovej hodnoty.

To je ale protizákonné, či zamedzovanie dôkazov, falšovanie či sabotovanie prípadu.

MJ Estate naďalej trvá na tom, aby súd nariadil Robsonovi poskytnúť im všetky dôkazy, maily a prílohy a rovnako žiadajú súd, aby podrobil všetky jeho zariadenia súdnej forenznej analýze, pritom je otázne, či stále má tie isté, pôvodné mobily, počítače či tablety, alebo úložiská (či externé alebo online), pretože podľa právnikov MJ Estate je mimoriadne dôležité zistiť, čo ešte Robson tají a čo nezverejnil.

MJ Estate si už najali expertov na technológie, spol. Michael Kunkel of Setec Security Technologies, ktorá by mala, ak to súd určí, technicky podrobiť analýze všetky Robsonové zariadenia a účty, aby sa mohli patrične obhajovať voči obvineniam.

MJ Estate žiada pokutovať Robsona a jeho právnikov vo výške 17 tisíc dolárov.

Najbližšie pojednávanie, ktoré určí, či súd vyhovel žiadosti MJ Estate, bude 2.2.2017

Je veľmi zarážajúce, čo všetko Robson tají, čo už stihol vymazať či upraviť, pritom pod prísahou predtým vypovedal, že poskytol všetko čo mal…

Hneď ako MJ Estate zistili, že Robson klamal a tajil informácie, zrazu bolo možné pre Robsonových právnikov informácie nielen nájsť, ale aj dodať, aspoň niektoré a aj to obmedzené.

Tieto klamstvá sa stali už niekoľko krát.

Nielen na základe týchto informácií sa dá usudzovať to, čo je od začiatku jasné – Robsonovi ide o PRACHY.

Už od začiatku sa Robsonoví právnici snažili smerovať prípad k tomu, aby došlo k mimosúdnemu vyrovnaniu, čo MJ Estate rázne odmietli.

Robsonoví právnci sa snažia kdejakými obštrukciami zabrániť fáze prípadu, kde bude priama a dôkazová konfrontácia pred sudcom a porotou.

Tak sa snaží jednoducho tajiť a zatajovať všetko čo sa dá….

Ak sa pozrieme na časovú os udalostí a konaní, dostaneme sa do roku 2010/2011, kedy Robson začal uvažovať na finančnom ťažení z toho, že bol chránenec Michaela a že bol prítomný v jeho životných udalostiach.

Okrem toho sa Wade neúspešne snažil v roku 2011 o kontakt a získanie práce na projektoch ako bol Immortal Tour so Slnečným cirkusom, pritom sa OSOBNE stretol s Johnom Brancom, ktorý zastupuje MJ Estate, pritom Robson v žalobe tvrdí, že nevedel, že MJ Estate existuje a že je to správa pozostalosti Michaela Jacksona (ako je potom možné, že sa stretol s nejakým Johnom Brancom a mal jednal o práci, ak jediný, kto má oprávnenie konať v záujme Michaela Jacksona je MJ Estate a ani jeho právnička Helen Yu to „asi nevedela“….)

V polovici roka 2011 ale Robson poskytol rozhovor, v ktorom tvrdil, že bude režírovať šou Immortal, ale k tomu NIKDY nedošlo.

Následne, keď neuspel s pokusom finančne ťažiť na spojení s Michaelom Jacksonom, koncom roku 2012 ho napadlo napísať knihu, a ani v roku 2013 nenašiel jediného vydavateľa, ktorý by ju vydal. Znova mu to nevyšlo finančne niečo získať na úrok Michaela.

A potom zrazu, v 2013 žaloba na Michaela Jacksona za údajné zneužitie.

Nuž, asi pochopil, že neuspeje nikde a nijako, ostala iba „Bank Of Michael Jackson“ (banka Michaela Jacksona=žaluj a žiadaj odškodné).

Pritom Wade podal žalobu v utajení, neskôr sa odhalili detaily.

(pritom je tiež dôležité spomenúť FAKT, že Wade sa v roku 2011 snažil predať niektoré veci, ktoré mu dal Michael ako sako, klobúk a niektoré osobné veci, niektoré aj s podpisom Michaela.... - viac menej neúspešne, za menšie sumy ako asi čakal (celkovo dostal asi 80 tisíc dolárov), nuž a potom v roku 2012 naňho prišli náhle stavy, kedy si uvedomil, že bol zneužitý, a musel vyhľadať psychiatra a mať terapie, a následne písať nejaký koncept knihy, a dokonca v roku 2015 sa objavili nejaké ponuky na eBay, kde predávala Robsonova sestra Chantal pár vecí, ktoré jej evidentne nepatrili, no mala ich jedine od Robsona).

S Wadeom Robsonom sa ale o nejaký zisk pokúsil aj James Safechuck, ktorý očividne slúži ako zámienka a bol do toho zatiahnutý s vidinou odškodného, ktorého exkluzívne „odhalila“ Diane Dimond, jediná „reportérka“ ktorá mala ako jediná exkluzívny a jedinečný prístup k detailom, dokumentom a kdejakým „obetiam“, priamo z prvej ruky, a bola to ona, ktorá bola najzaujatejšia reportérka, ktorá sa nakoniec stala rodinnou priateľkou nielen prokurátora Rona Zenona, ktorý pracoval na procese v roku 2003-2005, ale aj samotného Gavina Arviza a jeho rodiny, s ktorými udržuje „blízke rodinné vzťahy“.

Prekvapenie? NIE.

Ako spolukonšpirátor je v tomto prípade aj bulvárny portál Radar Online, ktorý „záhadne“ detailne zverejňuje všetky dokumenty, detaily a fotky ešte skôr, ako ich môže mať MJ Estate, prípadne z „neznámych“ zdrojov, kde vo svojich článkoch a názvoch využíva nechutné slovné spojenia a výrazy, aby čo najviac prilákal čitateľov, a čo následne šíria a kopírujú ostatné bulvárne médiá.

Všetky tieto spojenia sa objavujú v nejakom šokujúcom stave podivuhodne vtedy, keď sa niečo pozitívne objaví v súvislosti s Michaelom – vydá sa nový album, nový projekt, zárobky, výročia a podobne.

A Robsonoví právnici majú aj potrebu na akúkoľvek hlúposť vydávať tlačové vyhlásenia, ktorými si budujú mediálny prípad, namiesto súdnej siene, alebo aby dali všetky dokumenty a „dôkazy“ MJ Estate.

Zdá sa, že Wade si ani nemyslel, že by to takto ďaleko mohlo zájsť, a očakával rýchle odškodnenie v mimosúdnom konaní, keďže priamo zažalovať Michaela Jacksona ako osobu nemohol.

Wade Robson píše knihu + reakcia MJ Estate

Podľa informačného zdroja, ktorým je bulvárny RadarOnline, ktorý sa stal spolukonšpirátorom s Wadeom Ronsonom v jeho obvineniach a špinení Michaela Jacksona, Wade a jeho matka majú podľa súdnych dokumentov písať knihu o zneužívaní a všemožnej špine... na Michaela Jacksona.

Viac info spracujeme, sledujte nás.

MJ medzi najpredávanejšími roka 2016

V USA bol vydaný kompletný zoznam a rebríček predajnosti albumov, singlov a všetkého možného digitálneho.

V prehľade predajností sa len v USA predalo za rok 2016 viac ako 600 tisíc albumov Michaela Jacksona.

Michael sa stal aj víťazom v kategórii: ALBUM SALES ARTIST AWARDS - MALE POP ARTIST OF THE YEAR - MICHAEL JACKSON

Obrázek

Návrat vinylu

Rok 2016 bol podľa údajov jedným z najlepších pre albumy predávané ako vinylové platne=klasické platne.

Podľa rebríčka predajnosti, sa len v USA predalo z albumu Thriller viac ako 26 tisíc kusov za minulý rok, a Michael sa tak dostal na 15. miesto celkovej predajnosti s týmto albumom.

Obrázek

Klobúk predaný

Biely klobúk z videoklipu Smooth Criminal bol v aukcii predaný belgickému zberateľovi za 10 tisíc eur.

Michael klobúk aj podpísal, a po skončení natáčania ho daroval svojmu manažérovi.

Obrázek

Krátke spomienky na Vianoce

Niekoľko fotografií z celého sveta:

Obrázek

S Alexom v Mníchove, redaktorom Brava, ktorý mal výhradný prístup k Michaelovi prostredníctvom časopisu Bravo.

Obrázek

Pred mauzóleom a hrobkou vo Forest Law

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Charitatívna vianočná akcia v Taliansku aj s podporou fanúšikov:

Obrázek

Obrázek

Obrázek