Články za november 2016

Thriller 34

... dnes je spomienka na album Thriller, ktorý bol vydaný presne pred 34 rokmi - 30.11.1982, a stále trhá rekordy predajnosti...

Obrázek

Podľa dostupných údajov... v USA prekonal hranicu 32 miliónov predaných nahrávok, a neprekonateľne je stále najpredávanejším albumom nielen v USA, ale aj na celom svete.

Súhrny profil albumu podľa americkej asociácie nahrávacieho priemyslu, ktorá udeľuje zlaté, platinové a multi-platinévé platne za predajnosť - LINK

Vizuálny mág Alex Dowis v čs talente

Vo finálovom večere šou Česko-Slovensko má talent sa ako hosť predviedol fenomenálny vizuálny mág Alex Dowis, ktorý pred niekoľkými rokmi sám súťažil s jeho svetelnou šou.

Tak ako predtým zapôsobil s hudbou a siluetou Michaela Jacksona, aj počas nedeľného finále talentu si vybral nielen skladbu od Michaela Jackson EARTH SONG, ale aj jeho téma zobrazení sa niesla v duchu tejto skladby.

Tu je originálna kompozícia zo skúšok, priamo zo šou ešte nie je dostupná.

Parfém Michael Jackson či flakony od Dalího v Plzni

Výstava flakonů od parfémů bude k vidění ve vědecké knihovně až do 6. prosince.

Kolem patnácti set parfémových flakonů mohou lidé v těchto dnech obdivovat na výstavě Parfém včera a dnes ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje. Poklady ze své sbírky přivezla do Plzně sběratelka Hana Štollová 
ze Stříbra.

„Výstava je tentokráte raritní v tom, že spojila historii výroby parfémů v Čechách se současným světovým parfémem," řekla Štollová s tím, že pojímá dobu od roku 1890 do dneška.

Součástí výstavy je hned několik unikátů. Jsou to například obří flakony. „Tyto flakony se objevují jako reklamní při nástupu parfému na trh. Dávají se do obchodů či výloh, aby se na parfém upoutalo," vysvětluje Štollová.

Na výstavě lidé dále naleznou třeba i parfém Michael Jackson. „Dnes je to opravdu sběratelská záležitost. Tyto parfémy se na trh dostávaly velice těžko. Na Jacksona totiž nejprve byla podána žaloba a poté zemřel jejich výrobce," vysvětlila sběratelka.

Výstava potrvá do 6. prosince. Tento čtvrtek v 17 hodin je možné navštívit komentovanou prohlídku.

Obrázek

Obrázek

Prince Jackson v rozhovore

Prince v rozhovore pre Extra v Universal Studios Hollywood s Mariom Lopezom o nadácii Heal LA.

Prince je študentom na Loyola Marymount University, kde na popud kamaráta Johna Muta odštartovali charitatívnu organizáciu, ktorá sa inšpirovala Michaelovou Heal The World organizáciou a dali jej názov Heal LA, pretože chcú začať najprv v lokálnom merítku a až potom prípadne zväčšiť jej základňu. Organizácia je zameraná na pomoc bezdomovcom, týraným deťom a proti detskému hladu. Vzdali tak poctu Michaelovi.

O štúdiu na škole Prince povedal, že niektoré prednášky sú ťažké, ale školou je nadšený a užíva si štúdium, baví ho to. Hneď v prvý deň vysokej školy si tam našiel aj priateľku.

Vo voľnom čase sa venuje svojej produkčnej spoločnosti King’s Son Productions. Povedal: “Je to taká moja malá pocta otcovi. Snažíme sa priniesť opäť ľuďom videoklipy s príbehom.”

Na otázku ohľadne najobľúbenejších piesni svojho legendárneho otca odpovedal, “S jeho piesňami sa mi spája mnoho spomienok.” Potom vymenoval tri najobľúbenejšie, “Billie Jean, Thriller a You Are Not Alone.” Napriek tomu, že vyrastal s najväčšou pop hviezdou na svete, Prince poznamenal, že Michael bol pre neho skrátka "len otec." :-)

“Pre mňa to nebolo nič nezvyčajné," odpovedal Prince. "Bol môj otec a bol otcom ako hociktorý iný otec.”

Video s rozhovorom:

Zdroj: LINK

Vložila: Zuzcoj

John Branca: “Už neplánujeme vydávať nový materiál.”

Tento týždeň poskytol Michaelov právnik a správca Michaelovej pozostalosti MJ Estate – John Branca rozhovor pre HITS Daily Double. Tu je zopár najdôležitejších vecí, ktoré prezradil.

Obrázek

Momentálne spolu s Johnom McClainom dohliadajú na niekoľko šou, ktoré sa Michaela týkajú: The Immortal World Tour, ktorá cestuje s predstaveniami po svete a stala sa 5. najväčším koncertným turné všetkých čias a Michael Jackson One, ktorá prebieha permanentne v Las Vegas a patrí k najúspešnejším šou aké tu boli od jeho otvorenia.

Tiež boli zodpovední za dva nové štúdiové albumy – Michael, Xscape (jeden s Robom Stringerom a druhý pod palcom L. A. Reida). Ďalej Branca povedal, že chcú robiť podobné veci, ako bolo This is it. Chcú tak Michaela približovať súčasným generáciám, ukázať jeho tvorivú osobnosť umelca. Na otázku, či sa chystajú vydať viac Michaelovej predtým nezverejnenej hudby odpovedal, že nie.!!! Napr. ohľadne albumu Xscape L. A. Reid povedal, že bude pracovať len na pesničkách, ktoré Michael sám vokálne dokončil, pretože len tak by ich vydal aj samotný Michael.

Nejaké prekvapenia nás však čakajú. Branca odkazuje: Na rok 2017 máme pripravené “vzrušujúce projekty“...aj keď to pravdepodobne nebudú nijaké predtým nezverejnené piesne.

Zdroj: LINK

Vložila: Zuzcoj

Nová kniha - "Let's Make HIStory"

Francúzsky publicista a fanúšik Michaela Jacksona, Brice Najar, ktorý vydal už niekoľko publikácií, pripravil nielen pre fanúšikov ďalšiu knihu (vo francúzštine a angličtine) s názvom "Let´s Make HIStory".

Obrázek

Ako už názov knihy napovedá, pôjde o súhrn obdobia HIStory, samotného albumu a svetového turné obdobia rokov 1995-1997 a zákulisných informácií.

V knihe budú spomienky ľudí, ktorí v tomto období pracovali s Michaelom.

Kniha s 242 stranami je dostupná od 20. septembra/září.

Ukážky z knihy a objednávky v cene 33€ cez Amazon - LINK

Oficiálna stránka autora - LINK

Rozhovor s autorom knihy:

Lady Gaga v obleku od Michaela

Lady Gaga je veľká fanúšička Michaela a dokázala to mnoho krát, a to vrátane kúpy viac ako 400 kusov predmetov, ktoré patrili Michaelovi Jacksonovi, ktoré kupuje na aukciách.

Okrem toho, že, ako sama vyhlásila, chce zachovať odkaz Michaela, chce, aby aj jeho časti oblečenia boli zachované pre ďalšie generácie.

No sama si už niekoľko krát obliekla niekoľko outfitov, ktoré vlastnil Michael.

Tentoraz na nedávnom prejave pri príležitosti kampane pre Hillary Clintovonú.

Tento oblek mal Michael v roku 1990 počas návštevy Bieleho Domu a stretnutí s prezidentom Georgom Bushom starším.

Obrázek

Obrázek

Michael by sa určite potešil, pretože aj on bol podporovateľom Clintonovcov..., aj keď médiami a sociálnymi sieťami sa šíria bludy a nezmysly, samozrejme,

o tom, že nepoznajúc o čo ide, mnohí si mysleli, že ide o nejaké kostýmy z čias nacistického Nemecka.

Larry Nimmer a jeho záznam mediálnych praktík

... Larry Nimmer, osobný kameraman Michaela zverejnil nové video, ktoré vytvoril počas procesu v roku 2004/2005, v ktorom zobrazuje organizovanie médií a mediálnych praktík priamo pred súdom v Santa Marii.

Ide o tvz. video zo zákulisia, ako to vyzeralo mimo kamier počas dní, kedy boli médiá a žurnalisti prítomní, vrátane rozhovoru s riaditeľom súdu Garym Blairom, ktorý organizoval jednotlivé médiá.

Oficiálna stránka Larryho Nimmera a jeho skvelého dokumentu Michael Jackson: The Untold Story of Neverland - LINK

Facebook - LINK

Ako reagujú dnešné deti na meno Michael Jackson

Nádherný zostrih reakcií detí a teenagerov na Michaelovu hudbu, tanec a v konečnom dôsledku aj na jeho vzhľad. Potešilo ma, že reakcie boli veľmi pozitívne. O bulvárnych nezmysloch deti až na jedno nemali ani tušenia...zatiaľ.

Vložila: Zuzcoj

Prince v Hayvenhurste - dojímavý rozhovor

Michaelov starší syn Prince (Michael Joseph Jackson II/Jr.) poskytol rozhovor LATIMES. Rozhovor prebiehal na usadlosti rodiny Jacksonovcov v Hayvenhurste (Encino, California), kde mnoho rokov prežil aj Michael (a tiež ju vlastnil, teraz patrí Katherine a jeho deťom). Momentálne usadlosť prechádza rozsiahlou rekonštrukciou, no v hosťovskej časti býva Paris a Prince ju často chodí navštevovať.

Prince rozprával o tom, ako sa ho otec pýtal, čo chce robiť a on vždy odpovedal - produkovať a režírovať. Vraj ľudia očakávajú, že bude tancovať a spievať, no on to nevie a ani nechce robiť - jeho snom je stáť radšej na druhej strane kamery. Ako sám povedal, nerád stojí pred kamerou.

Tiež sa vyjadril k noseniu masiek - vraj to nikdy nepovažoval za niečo zlé a s odstupom času o to viac rozumie tomu, prečo to jeho otec robil. V podstate tak môže teraz viesť viacmenej normálny život i keď o paparazzov často nemá núdzu on i jeho súrodenci.

Rozprával i o tom, že ako malé deti si ani neuvedomovali, že žijú inak...o tom, že ich otec je niekto významný začali uvažovať až neskôr. Napríklad keď boli svedkami reakcie fanúšikov na prítomnosť Michaela v Disneylande, ako kývali a kričali, tak im tiež odkýval (Prince), lebo si myslel, že je to normálne. No potom videl pár videí s fanúšikovskym šialenstvom a pochopil, že otec pre ľudí veľa znamená. Taktiež porozprával, ako ho fascinovalo všetko okolo príprav This is it...ako vzhliadal k otcovi a obdivoval jeho prácu...ako spolu pozerali filmy aj videá.

Otec mu šoubiznis nezakazoval, ale dal mu veľa rád. Najviac mu utkvela v pamäti jedna - "Nikomu bezhlavo never. Never niekomu len preto, že jeho slová znejú skvelo. Všetko si preveruj." Ako sa aj sám Prince vyjadril - je to pravda. "Obklopuje nás veľa ľudí, ktorí chcú byť s nami len pre to, kto sme."

Prince si tiež zaspomínal na časy, keď po otcovej smrti odišli k starej mame do Hayvenhurstu. Stála pri nich celá rodina, zažívali krásne chvíle s bratrancami a sesternicami.

Po otcovej smrti boli a sú pod neustálym tlakom médií a museli sa naučiť ignorovať všetky tie klamstvá a výmysly, čo počúvajú a vidia okolo seba. Nie je ľahké žiť s tým, že musia počúvať o "obvineniach" otca...no rodina im pomáha a napr. strýko Taj Jackson (syn Michaelovho brata Tita a brat ich poručníka TJ Jacksona) ich upozornil, že sú to len "reči ľudí, ktorí sa chcú pokúsiť zničiť odkaz, ktorý tu Michael zanechal". Prince otca poznal a strávil s ním veľa času...neverí ani slovu ohľadne obvinení a naučil sa tieto bludy ignorovať.

Ďalej sa vyjadril, že vie, že jeho život je "nezvyčajný/odlišný"...že matka Debbie sa ho kedysi zriekla a nestretáva sa s ňou...ženský vzor má v starej mame Katherine a v sesternici Frances.

Prince v súčastnosti produkuje druhé video...tentokrát pre Brazílsku dievčenskú skupinu The Sco Triplets (jej členka Thayana je vydatá za Taja Jacksona). Podieľa sa na charitatívnych akciách a do budúcna uvažuje aj o spolupráci s MJEstate ohľadne spomienkových vecí spojených s jeho otcom Michaelom (na jeho pamiatku).

Na záver zopár krásnych dojímavých vyjadrení Princa na Michaelovú adresu:

O Michaelovej smrti: "Nemyslím si, že je to niečo, cez čo sa časom dostanem. Vždy bude časťou života, ktorá mi bude chýbať. Cesta, ako sa s tým vyrovnávať je, že ho začleňujem do každučkej etapy môjho života."

"Nikdy sa nebudem oddeľovať od otca. Dal mi veľký príklad/vzor. Som hrdý na to, že nosím jeho meno a že som jeho synom."

A niekoľko fotografií z Hayvenhurstu (spomienková miestnosť, Michaelova izba s klavírom). Pózovanie pre neho nebolo ľahké...spomienky...zamyslený pohľad...

CELÝ ROZHOVOR TU - LINK

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Vložila: Zuzcoj

Ďalší šokujúci vývoj v obvineniach

Podľa dostupných súdnych informácií priamo zo súdu v súvislosti s prípadom obvinení voči spoločnostiam Michael Jacksona za údajné sexuálne zneužívanie.

V súdnych dokumentoch a návrhoch sa objavili nové mená, ktoré šokujúco odhaľujú divné veci....

V súdnych návrhoch a postupoch, kto alebo čo je zahrnutý do jednaní, alebo ako možných súčastí daného prípadu sú aj mená ako Tabitha Rose Marks a Gerald Siegel.

Siegel je právnik zo známej právnej firmi v LA, ale Tabitha Rose Marks je súčasná priateľka a snúbenica JORDANA CHANDLERA.

Áno, je to Jordan Chandler, ktorého otec obvinil Michaela v roku 1993, že zneužil jeho syna a dokázaným vydieraním od neho žiadal desiatky miliónov dolárov...., ktoré nakoniec dostal v mimosúdnej dohode.

POZOR! UPOZORNENIE!

Mimosúdna dohoda, ktorou bolo vyplatených 15 miliónov dolárov rodine Jordana Chandlera NEBOLA vyplatená poisťovňou, ako sa celé roky tvrdilo zo strany niektorých, a ako sa tento už mýtus šíril.

Okolnosti vyplatenia boli zložité najmä na spôsob akým sa realizujú, poisťovňa v tom nemala žiadne možnosti, a podľa súdnych dokumentov z roku 2005, tento mýtus šíril hlavne v vtedajší právnik rodiny Jacksonovcov Brian Oxman, ktorého nakoniec prepustil Michaelov právnik, pretože svojvoľne šíril nepodložené informácie.

Rovnako platí, že mýtom je aj fakt, že by Michael Jackson nechcel súdny proces, naopak, chcel ho, ale právnici zvolili taktiku zbavenia sa škandálu, a Michael súhlasil s návrhom na urovnanie sporu.

Michaelov obhajca Thomas Mesereau potvrdil aj v nedávnom rozhovore, že žiadna poisťovňa nevyplatila nijaké peniaze, a ani nebola prítomná v jednaniach mimosúdnej dohody.

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

V ďalšom mene sa objavuje meno LILY CHANDLER, čo je sestra Jordana Chandlera!

Vôbec zatiaľ nie je jasné, ako a v čom sú tieto osoby zapojené, či ide v zastúpení ich právnika o snahu zablokovať akékoľvek snahy o zapojenie do prípadu zo strany Wadea Robsona, alebo... ide o nejaké osoby, ktoré by mohli byť ako svedkovia alebo chce právnik Robsona získať ich výpovede, a právnik Jordana Chandlera a ľudí, ktorí sú mu najbližšie, a ktorí boli v kontakte s Michaelom, chce zablokovať v akejkoľvek spojitosti s Robsonom...

Bez nazretia do dokumentov a aký je ich obsah ide zatiaľ o špekulácie.

Vývoj naďalej sledujeme...

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Nový televízny film?

Podľa informácií, chce filmová producentka, konkrétne Suzanne DePasse, natočiť televízny film, ktorý by mapoval posledné roky života Michaela, najmä ako rodiča.

Scenár filmu je údajne podľa predlohy knihy “Remember The Time: Protecting Michael Jackson In His Final Days,” ktorú napísali dvaja bývali bodyguardi Bill Whitfield a Javon Beard, ktorí strávili s Michaelom posledné roky a dni jeho života, a ktorá sa stretla s celkom priaznivými recenziami a kritike nielen fanúšikov, pretože išlo o najbližšie zdroje z okolia Michaela, ktoré pozitívne vykresľujú Michaela nielen ako starostlivého rodiča.

Suzanne DePasse je známa tým, že pôsobila dlhé roky ako výkonná riaditeľka Motown Records od konca 620. rokov až do predaja Motownu...

Suzanne vie o Motowne v podstate všetko, rovnako ako aj o Michaelovi, s ktorým mala blízky, takmer rodinný vzťah.

O ďalších informáciách budeme informovať.

Obrázek

Mesiac Dangerous

Sony a MJ Estate cez sociálne siete prináša nielen pre fanúšikov celý mesiac osláv 25. výročia vydania albumu Dangerous.

K denným aktualizáciám patria mnohé novinky, a dokonca video-tracky, teda sprievodné videá ku singlom z albumu.

Dangerous 25

Ako sa zdá, prichádza nové výročné vydanie albumu DANGEROUS k príležitosti 25. výročia jeho vydania!!!!

Podľa oficiálneho FB statusu, celý mesiac bude olavou vydania tohto albumu, a to vrátane prezentácie videí z albumu Dangerous, a kto vie, možno sa dočkáme rovnakej edície ako to bolo k albume Thriller a Off The Wall.

Obrázek