Články za august 2015

Fotky: Brooklyn Loves Michael Jackson

Aktializácia:

- fotky a video z akcie v Brooklyne LINK

Obrázek

Aktuálne video informácie z akcie Brooklyn Loves Michael Jackson, ktorú organizuje Spike Lee ako oslavu narodenín Michaela Jacksona, sledujte na FB - LINK

VIDEO - LINK

Obrázek

The MTV 1988 Video Vanguard Award

Zajtra sa udelia ceny MTV, a jednou z cien bude aj Michael Jackson Video Vanguard Award, ktorú pôvodne Michael ako umelec získal v roku 1988.

+

čítaj správu z 28.8.

BTW - tu je linka na cenu, ktorú získala aj Janet Jackson v roku 1990 - LINK

A tu Michael v roku 1995 vyhlasuje rovnakú cenu (ktorá nesie jeho meno) pre REM -

Tu v roku 1989 získal MTV Cenu desaťročia - the MTV Video Vanguard Artist of The Decade Award.

OZNAM!

Už niekoľko dní naša web stránka ponúka pri každej novinke tlačidlo Facebook (dole pod novinkou)...vďaka nemu môžete novinky rýchlejšie zdieľať a tiež potom na facebooku komentovať.

Image and video hosting by TinyPic

Veľká vďaka za prácu Smajty. :-)

Vložila: Zuzcoj

The Jacksons: Next Generation

The Jacksons: Next Generation...upútavka na sériu novej reality šou, ktorej aktérmi budú aj deti Michaela - už 2. októbra!

Reality šou s názvom "The Jacksons: Next Generation", bude predovšetkým o troch súrodencoch z bývalej formácie 3T, ktorí sú deťmi Tita Jacksona - T.J., Taryll a Taj.

LINK

Vložila: Zuzcoj

Aktualizácia: Nové fotky...

Umelecký fotograf Kent Twitchell nedávno zverejnil na svojom FB fotky z roku 1992, ktoré vyberal spolu s Michaelom pre jeden projekt, ktorý ale nebol nikdy realizovaný.

Pôvodne chcel Kent namaľovať Michaela na stenu v rámci pouličného umenia, a vyberali z fotiek z filmu Moonwalker.

Aktuálne sú fotky súčasťou výstavy v kalifornskom Northridge.

AKTUALIZÁCIA: (zo stránky michaeljacksonweb.cz, diskutér pod nickom Ja)

Zajímavý článek k dnešnímu výročí:

Kent Twitchell maluje velké, nadživotní portréty umělců na domy v LA.

V devadesátých letech měl v úmyslu namalovat Majkla na průčelí jednoho domu v Hollywoodu. Majkl souhlasil a s vervou se oba vrhli do díla..bohužel projekt nebyl realizován.

Přišel rok 1993 a první Majklovo obvinění vše zhatilo. - Michael a Kent se setkali u Kenta ve studiu a začali pracovat na této nástěnné malbě.

Probírali mnoho různých témat pro portrét a když Kent navrhl "gangster téma", Michael byl nadšen, jeho oči se rozzářily a navrhnul bílý oblek Smooth Criminal. Kent mu potvrdil, že bílý Smooth Criminal oblek by fungoval dokonale - kontrast bílého obleku, Michaelův tón pleti a azurově modré nebe Kalifornie by opravdu na nástěnné malbě vypadal dobře. Kent sdělil, že po dokončení instalace obrazu na stěně Courtyard Marriott Hotel chtěl aplikovat velmi zvláštní, silný tmel, který by chránil nástěnnou malbu před smogem, nepřízní počasí a obecným opotřebením.

Ten samý tmel byl aplikován při opravě uměleckých děl Michelangela v Sixtinské kapli.

Všechny Kentovy nástěnné malby jsou vytvořeny z fotografií, takže se konalo několik schůzek v rozpětí pěti let, strávil společně s Michaelem mnoho hodin focením, diskutováním o tvorbě a prezentaci, a o tom, která budova by se nejlépe hodíla pro tuto nástěnnou malbu.

Kent jel s Michaelem v automobilu několikrát kolem SFV, Hollywood, Los Angeles a hledali tu pravou budovu... a ano, Michael řídil a podle Kenta odvedli dobrou práci při řízení. Nakonec si vybrali stranu El Capitan Theater v Hollywoodu. Tento plán, jak dnes víme, nikdy nebyl uskutečněn. Všechno se děje z nějakého důvodu ... takže možná finální instalace jednou bude na ještě výhodnějším místě?

Kent řekl, jako každý, kdo s Michaelem pracoval, že měl pocit, že respektuje plně jeho práci, nikdy nezvýšil hlas a vždy říkal, prosím a děkuji.

Potvrdil to, co mnoho ostatních, že Michael byl ten nejhodnější člověk, kterého kdy potkal a byl vždy tak ohleduplný na lidí kolem sebe, ptal se znovu a znovu, co může pro ně udělat, jestli něco nepotřebují..a na každého se laskavě usmíval.

Michael pozval Kenta k pobytu na Neverlandu, kde spolu strávili mnoho hodin při práci na projektu, nebo jen mluvili a relaxovali na pozemku. Oba sdíleli hlubokou lásku ke klasické hudbě ... další důvod, proč si Michael a Kent tak dobře rozuměli. Kent láskyplně líčil, že v Neverlandu jste mohli slyšet hudbu všude.

Michael dokonce navrhnul, že původní instalace nástěnné malby by zahrnovala zvláštní efekt kouře ve spodní části obrazu, který by zahaloval jeho nohy. Vyžadovalo to speciální stroj na výrobu tohoto kouře..K ničemu takovému pak už nedošlo.

Pokud se nová instalace Majklova obrazu na nádvoří hotelu Marriot podaří, bude to další nesmírně pozitivní snaha na počest Michaela Jacksona udržet naživu jeho památku.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Cena Michaela Jacksona pre Kanye Westa

Americký raper a producent Kanye West dostane na tohtoročnom udeľovaní MTV Video Music Awards špeciálne ocenenie.

Tridsaťosemročnému interpretovi udelia 30. augusta v Microsoft Theater v Los Angeles The Michael Jackson Video Vanguard Award.

Predchádzajúcimi držiteľmi tejto trofeje sú napríklad David Bowie, The Beatles, Madonna, George Michael, Janet Jackson, Guns N´ Roses, The Rolling Stones, R.E.M., LL Cool J, Beastie Boys, Red Hot Chili Peppers, U2, Britney Spears, Justin Timberlake či Beyoncé, a samozrejme, samotný Michael Jackson, ktorý ju získal v roku 1988.

Samotná cena bola premenovaná a nesie Michaelovo meno od roku 1991.

Obrázek

Táto cena sa udeľuje umelcom za výnimočný umelecký prínos hudobných videí prostredníctvom hudobnej stanice MTV.

O histórii tejto hudobnej ceny sa môžete dočítať tu - LINK

Obrázek

V Kolumbii bol "pravdepodobne" zavraždený imitátor Michaela

V stredu 12. augusta bol v noci pravdepodobne zavraždený imitátor Michaela Julio Javier Basilio Martínez. Podľa zatiaľ dostupných správ ho uniesli z domu ozbrojení muži a pred zrakom jeho detí (syn sa ho snažil zachrániť, ale mierili na neho zbraňou) mu vraj niečo pichli injekciou do tela. V noci ho polícia našla mŕtveho na zadnom sedadle jeho taxíka. Zostalo po ňom päť detí. :-(

Jeho fb stránka: LINK

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Brooklyn Loves Michael Jackson 2015, August 29

Tak ako po ostatné roky, aj tento rok sa uskutoční veľká hudobná párty na oslavu nielen Michaelových narodenín, ale aj ako oslava jeho hudby v newyorskom Brooklyne, ktorú organizuje Spike Lee.

Obrázek

Nová reality šou? The Jacksons: Next Generation

Podľa informácií, ktoré sa zdajú byť pravdivé, koncom roka by mala byť odvysielaná séria novej reality šou, ktorej aktérmi budú aj deti Michaela Jacksona.

Reality šou s názvom "The Jacksons: Next Generation", bude predovšetkým o troch súrodencoch z bývalej formácie 3T, a ktorí sú deťmi Tita Jacksona - T.J., Taryll a Taj.

Obrázek

Pôjde o šou, v ktorej bude prezentovaný nielen súkromný, ale aj údajne profesionálny život síce z hudobnej rodiny, ale už z bývalej skupiny 3T, ktorá vydala svoj prvý album pred takmer 20 rokmi, a nahrali aj dve skladby so svojim strýkom Michaelom - WHY, I NEED YOU.

Čo je ale prekvapením a magnetom, je aj účasť troch detí Michaela Jackson.

V niekoľkých častiach by mali byť prítomní aj Prince Michael I, Paris a Prince Michael II.

Kúpi Neverland čínsky miliónár?

Kto vie, ale spol. Sotheby´s International Realty, ktorá oficiálne ponúka túto nehnuteľnosť, ktorá bola kedysi domovom pre Michaela Jacksona a jeho rodinu, ponúka záujemcom až v ďalekej Číne.

Cez svoje portfólio na čínskom trhu, ktorý je atraktívny pre vysoký počet bohatých Číňanov, spol. Sotheby ponúka Neverland aj v Číne.

Cena a všetky podmienky ostávajú nezmenené, ostáva nájsť jedného, ktorý ponúkne 100 miliónov dolárov.

Napriek tomu, že Michael Jackson nikdy nekoncertoval v Číne, navštívil ju v roku 1987 počas turné BAD, a v roku 1993 koncertoval na Taiwane.

V Číne však má silné zastúpenie fanúšikov a veľkú popularitu, ktorú dokazuje aj vysoký záujem o návštevnosť v jednom hotelovom komplexe v Macau kde je trvalá špeciálna výstava predmetov, ktoré patrili Michaelovi Jacksnovi, ktoré skúpil čínsky majiteľ na aukciách po celom svete.

Captain EO končí, ale....

Premietanie krátkeho 17 minútového hudobného filmu Captain EO po 5 rokoch v Disneylandoch po celom svete síce končí tento rok, možné ďalšie využitia pre fanúšikov sa otvárajú v podobe knižnej podoby.

Nešlo by o doslova knihu so známym príbehom, ale ilustrovaný 3D komix.

Ako by mohol vyzerať...? Asi takto, na zobrazenie potrebujete 3D okuliare:

Obrázek

Pôvodný filmový plagát k filmu a komixovej knihy z roku 1986, ktorý nebol nikdy vydaný na video kazete alebo DVD, a odvysielaný bol iba 1x v telezívii na MTV.

V rokoch 1986-1998 bol občasne premietaný v komplexoch Disneylandu.

Obrázek

Oslava narodenín v Las Vegas

Tak ako po ostatné roky, aj tento rok, 29. augusta/srpna by Michael Jackson oslávil svoje 57 narodeniny.

Pri tejto príležitosti sa uskutoční už 7 rok oslava narodenín so šou MJ ONE v Las Vegas, ktorú hosťuje hotelový rezort Mandalay Bay.

Celú akciu organizuje Cirque du Soleil a MJ Estate.

Hosťom tento rok bude Michaelov osobný dizajnér, MICHAEL BUSH, ktorý pre Michaela vytvoril väčšinu kostýmov a oblekov.

Lístky na narodeninovú akciu sú v predaji - LINK

Obrázek