Články za júl 2015

Nový oficiálny remix skladby SAY SAY SAY

Paul McCartney oznámil svojim fanúšikom, že vydá reedície dvoch svojich albumov, a jedným z nich bude aj album Pipes of Peace, na ktorom sa nachádza aj skladba SAY SAY SAY ako duet s Michaelom Jacksonom.

Album výjde až v októbri/říjnu 2015, na ktorom bude skladba s Michaelom ako bonus, pričom pôjde o alternatívnu remixovú verziu, teda s novými vokálmi, resp. s nezverejnenými vokálmi Michaela.

Skladba sa dostane oficálne aj do predaja ako samostatná skladba o dĺžke až 7 minút.

Album výjde v deluxe verzii, a súčasťou bude aj kolekcia DVD záznamov, na ktorých budú podľa obsahu aj nejaké zábery z nahrávania skladby s Michaelom v štúdiu.

Obrázek

Oprah Winfrey navštívila šou MJ ONE vo Vegas

Moderátorka Oprah Winfrey navštívila počas víkendu v Las Vegas šou MICHAEL JACKSON ONE v hoteli Mandalay Bay.

Obrázek

Išlo však o akciu pre jej 6 mladých študentov z jej štúdijného programu, ktorý podporuje cez jej South African school, medzi ktorými boli dve študentky, ktoré oslávili narodeniny, a ako darček dostali vstupenky na šou.

Po skončení šou sa stretli aj s tanečníkmi v zákulisí, kde oslávenkyniam zaspievali "Happy Birthday".

Oprah sa vyjadrila, že to bola najlepšia šou akú kedy videla.

Najviac ju šokoval hologram Michaela na konci skladby Man In The Mirror.

Pieseň "Do The Bartman" predaná za 38 500 dolárov

Pieseň "Do The Bartman" bola predaná v aukcii neznámemu kupcovi za 38 500 dolárov. Pieseň sa objavila v seriáli The Sipmsons a tiež bola vydaná na albume "The Simpsons Sing the Blues" a ako promo singel 20. novembra 1990.

Vznik piesne je od začiatku sprevádzaný kontroverznými informáciami. Za autora a producenta je oficiálne udávaný Brian Loren, ale už od jej vzniku sa špekuluje, že ju napísal spolu s Michaelom, no keďže Michael mal vtedy záväzky voči Sony, jeho meno sa pri autorstve neuvádzalo. Pieseň vyšla vo vydavateľstve Geffen. Tvorca seriálu v 1998 potvrdil, že bola dielom aj Michaela.

Pieseň zožala úspechy a umiestnila sa na popredných miestach hitparád. V UK sa v 1991 držala 3 týždne na vrchole rebríčka a predalo sa 400 000 kópii. Videoklip bol nominovaný na 1991 MTV Video Music Awards.

Vložila: Zuzcoj

Michael v TV

Opäť bude Michael v TV. Na ČT Art budú vysielať dokument BAD 25. Je to skrátená verzia, ale aj tak vrelo odporúčam. Hlavne pre anglicky nerozumejúcich to bude prínos. :-)

Obrázek

Vložila: Zuzcoj

Hrá na klavíri ako pán a miluje Jacksona

Hrá na klavíri ako pán a miluje Jacksona: Maďarský supertalent je hitom internetu!

Maďarský Mozart - aj tak by sa dalo nazvať Benceho Petra. Síce začal skladať "až" ako sedemročný, pokojne ho možno prirovnať k hudobným géniom z histórie.

Momentálne je 24-ročný supertalent hitom internetu vďaka svojim klavírnym coververziám piesní aj Michaela Jacksona.

Keď Bence Peter zavesil na Facebook video zo svojej skúšky na klavíri, určite netušil, že spustí takú pozitívnu hystériu okolo svojej osoby.

Videoklip, na ktorom famózne hrá svoje klavírne verzie skladieb Bad a Human Nature od zosnulého Michaela Jacksona, má na Youtube vyše milión zhliadnutí.

Zverejnil ho 25. júna 2015, teda pri príležitosti 6. výročia úmrtia Kráľa popu, ktorý je jeho najväčším idolom. Virálnym sa však video stalo až o dva dni neskôr, keď ho zverejnil aj na Facebooku.

Tam má do dnešného dňa vyše 6,8 milióna pozretí, 178-tísíc zdieľaní a tisícky pozitívnych komentárov.

Mladý hudobník získal tiež množstvo ocenení v európskych súťažiach. Umiestnil sa napríklad na druhom a treťom mieste v rámci 8. ročníka Medzinárodnej súťaže skladateľov v gréckom Volose. Navyše, so 765 údermi na klávesy za minútu je zapísaný v Guinnessovej knihe ako najrýchlejší klavirista sveta.

LINK

MJJSource vám už ale 16.4.2009 priniesli zaujímavý profil slovenského klavíristu a umelca Petra Meša, ktorý rovako nahral skladby Michaela Jacksona na klavíry.

PETER MEŠO - klavírne spracovanie skladieb!

Pianista, aranžér, klavírní imitátor a skladatel, narozen 1985 na Slovensku. Vystudoval Státní Konzervatoř v Praze, v současnosti žije v Praze, České Republice.

V roce 1996, kdy probíhala History Tour Michaela Jacksona, ve věku 11 let si začíná vytvářet první klavírní verze písní Michaela Jacksona, jehož je současně velikým obdivovatelem.

V roce 2009 dokončil aranžmá více než 105 písní Michaela Jacksona pro koncertní klavír. Současně již vydal první tři alba obsahující pět kompletních alb Michaela Jacksona: Off The Wall, Thriller, Bad, Dangerous a Invincible, která aranžoval pro koncertní klavír se záměrem zobrazit co nejvěrněji původní originální verze písní Michaela Jacksona zvukem koncertního klavíru.

Plánuje též živá vystoupení formou následujících klavírních recitálů: 1. Off the Wall a Dangerous, 2. Thriller a Bad, 3. Invincible a speciální písně.

Viac na jeho stránke, vrátane MP3 skladieb ako ukážky - LINK