Články za máj 2015

EXKLUZÍVNE - detaily predaja Neverlandu + MEGA fotky + mapa

Pozrite si exkluzívne MEGA fotky aktuálneho Neverlandu roka 2015, dnes známeho ako Sycamore Valley Ranch!

EXKLUVÍVNA ponuka aukčných spoločnosti HILTON&HYLAND a Sotheby’s International Realty.

Tu v téme megagalérie fotiek Neverlandu si pozrite nielen linky na oficiálnu ponuku týchto aukčných spoločností, ale aj súčasné katalógové fotky v ponuke aukčných spoločností

Téma vo fóre - LINK

Obrázek

Obrázek

Tu je aktuálna Google mapa, myšou si navigujte podľa záumu, čo chcete vidieť!

Ak si otvoríte samostatne mapu v okne, uvidíte ďašie možnosti mapy, viac obrázkov a aj naklonenú polohu mapy.

Seeing Voices - ukážka z nevydanej skladby + video info

...ide o skladbu, ktorá je z roku 1997 podľa nájdených kaziet s demo verziou, ktorá je spojená s nie veľmi známou video verziou k videu Ghosts z roku 1993, kedy sa pripravoval film Ghosts, a v tom čase Michae zložil aj skladby ako “Is It Scary,” “2Bad,” a “Ghosts.” !!!!

(film ani skladba spolu priamo nesúvisia!)

Skladba “Seeing Voices” bola prvý krát použitá pre nahrávanie v roku 1999, na ktorej Michael spolupracoval s hudobným skladateľom Sidney Fineom, aj s verziou pre hluchonemých, ktorá vychádzala zo životného príbehu Finea, ktorého syn pre chorobu prišil o sluch.

Celá vezria je zatiaľ neznáma, a obsahuje aj vokály z jednej skladby Ray Charlesa.

K videu:

Pôvodne mal Michael napísať a zložiť nejaké skladby, ktoré by boli súčasťou filmu o rodine Adamsových, ale kvôli obvineniam v roku 1993, zišlo z projektu, vrátane natáčania samotného filmu Ghosts.

Pre film o Adamsovcoch Michael zložil skladbu, ktorá sa volala “Is This Scary”, ale bola a je to úplne iná verzia ako tá, ktorá bola neskôr vydaná a použitá vo filme Ghosts.

Samotný Michael bol podľa herečky Shana Mangatal, ktorá pracovala tiež pre vtedajšieho Michaelovho manažéra, celkovo zapojený do projektu, a bol nadšený, dokonca chcel, aby postavy z rodiny Adamsových boli súčasťou nejakého jeho klipu ku skladbe k filmu.

K filmu Ghosts chcel Michael pripojiť aj živé zvieratá, a vytvoriť strašidelnejšiu verziu ako v klipe Thriller.

Natáčanie s hercami prebiehalo začiatkom roka 1993, ale potom, ako vypukli obvinenia voči nemu, celý projekt sa snažili zachrániť aspoň tak, aby sa natáčalo bez Michaela, a potom jednotlivé scény by dokončil až potom, aby sa veci vyriešili, keďže Michael medzičasom bol aj na turné, ktoré rovnako predčasne zrušili.

Napriek tomu Michael chcel dokončiť samotný film, ktorého pracovný názov bol “Is This Scary”, aby každý vedel myšlienku tohto filmu a jeho odkaz, ktorý zapadol aj do obvinení voči nemu.

Natáčania sa začalo v roku 1996, a novým názvom bol GHOSTS, kde sa prepracovala pôvodná verzia, a aj skladby.

Výsledkom je samotný film Ghosts, ktorý mal premiéru v Cannes v roku 1997, na ktorej sa Michael aj osobne zúčastnil.

Celkový koncept ale ostal, a je aj odkazom filmu o tom, ako sa ho ľudia boja ako nejakého čudáka, neprávom ho obviňujú, vrátane toho, že má tak blízky vzťah k deťom, čo bolo aj motívom pôvodnej verzie, teda ešte predtým, ako nejaké obvinenia v roku 1993 voči nemu vzniesli, že údajne sex. obťažoval nejakého chlapca, čo doslova ironicky zapadá do atmosféry ako nielen média vykresľovali Michaela, ale aj názory ľudí naňho.

Pre film Ghosts Michael zmenil scenár, a režiséra, a využil najnovšie počítačové efekty k dosiahnutiu finálnej verzie.

Rovnako bol vymenený celý rad hercov, min. preto, že všetky deti, ktoré hrali v pôvodnej verzii, medzičasom vyrástli.

Jediná, ktorá ostala z pôvodných hercov bola spomínaná Shana Mangatal.

V pôvodnej verzii tiež bol aj samostatný herec, ktorý hral postavu starostu, tu sa Michael rozhodol hrať sám, celkovo hraje Michael v piatich postavách!

Film Ghosts bol prezentovaný aj v televíziách po celom svete, aj v USA, hoci tam nemal tak veľký ohlas ako inde, ale po rokoch bol v roku 2009 naplánovaný ako súčasť špeciálu k Halloweenu na CBS po skončení prvej časti turné This Is It.

Žiaľ, k tomu nedošlo.

Prince ukončil "strednú" školu

Prince úspešne ukončil štúdium na The Buckley School. Ako sme už informovali, na jeseň tohto roka nastúpi na vysokú školu.

Na svojom twitteri @princemjjjaxon uviedol, že to bude Loyola Marymount College, oficiálna stránka školy tu - LINK

Na odovzdávaní vysvedčení bola väčšia časť rodiny vrátane Paris a Katherine Jackson a TJa, ktorí boli jeho opatrovníkmi, aj jeho tety, sestry Michaela, LaToya a Rebbie Jackson

Obrázek

Prajeme mu veľa šťastia a úspechov. :-)

Kiež by sa tohoto dňa dožil aj jeho otec Michael Jackson, a oslávil tak úspechy so svojim už dospelým synom.

Určite by bol naňho pyšný....

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Neverland na predaj

Aj keď sme vás pred časom už informovali o tom, že spol. Colony Capital chce Neverland predať, tentoraz je to oficálne a samotný ranč je v oficiálnej ponuke na predaj.

MEGA galéria tu v diskusnom fóre - LINK

(pre zväčšenie fotiek, kliknite na ne)

Obrázek

Cena, za ktorú ho chcú predať je 100 mil. dolárov, pritom jeho pôvodná, za ktorú ho Michael Jackson kúpil v roku 1987 bola 19,5 mil. dolárov (v roku 1981 ho dal postaviť známy kalifornský developer William Bone).

V roku 2014 sa spol. Colony Capital rozhodla po reštrukturalizácii a refinancovaní ranča ponúknuť ho na trh za 50-80 mil. dolárov, pritom ročne údržba a rekultivácia stála 3-5 mil. dolárov.

V roku 2008 spol. Colony Capital LLC odkúpila dlh Neverlandu vo výške 24,5 mil. dolárov, a stala sa tak nielen správcom, ale aj 50% vlastníkom majetku.

Michael Jackson aj so svojimi deťmi od polovice roka 2005 na ranči prakticky vôbec nebol, a odmietal sa tam vrátiť z pochopiteľných dôvodov.

Obrázek

Na pozemku, ktorý má rozlohu 2700 akrov alebo 1100 hektárov, čo je asi 11km štvorcových (od LA je vzdialený 240km), je celkovo 22 objektov, vrátane hlavného domu, v ktorom je o.i. aj 6 kúpeľní a dvoch hosťovských domov, jeden z nich má 4 izby, druhý 2.

Aj podľa fotiek môžete vidieť, okrem domov sú tam aj bazén, tenisový kurt, telocvičňa, tanečná sála, divadlo.

Obrázek

Oficiálne sa ranč vola Sycamore Valley Ranch (to bol aj pôvodný názov v 80 rokoch), a celý je prázdny, bez zariadenia, typickým, ktoré najmä fanúšikovia poznajú z fotiek a videí, ktoré nechal urobiť Michael počas svojho života aj so svojimi deťmi, keď tam do roku 2005 žili.

Na pozemku nie sú ani žiadne časti zábavného parku, okrem vlakovej stanice, krásnych udržiavaných záhrad a jazier, vrátane potôčikov, a nie je tam ani žiadne zariadenie ani zvieratá z bývalej ZOO.

Obrázek

Predaj ranča má na starosti spol. Sotheby´s a Hilton & Hyland.

Obrázek

Agenti, ktorí budú dom predávať ale upozorňujú, že na pozemok budú prístupní len tí kupujúci, ktorí budú mať vážny záujem o kúpu, a nebude to taká tradičná prehliadka dňa otvorených dverí maklérov, a už vôbec nie možnosť prísť si poobzerať pozemok pre bežných ľudí alebo fanúšikov.

Obrázek

Obrázek

Žaloba Wadea Robsona ZAMIETNUTÁ

breaking news Pictures, Images and Photos

Žalobu, ktorú podal Wade robson, ktorý obvinil Michaela Jacksona zo sexuálneho zneužitia, sudca ZAMIETOL!

Diskusia k téme TU na FÓRE - LINK

Obrázek

Wade Robson tak nemôže ďalej žalovať Michaela Jacksona.

Právnici Robsona stále tvrdili, že Robson má právo na proces, aj keď uplynula doba premlčania voči zosnulej osobe, čo je max. rok od smrti, Robson podal žalobu až 3 roky po smrti Michaela Jacksona s tým, že údajné zneužitie sa malo odohrať pred viac ako 20-25 rokmi.

Už teraz ale tvrdia, že sa odvolajú, a budú žalovať nie osobu Michaela Jacksona/MJ Estate, ale spoločnosti, ktoré patrili Michaelovi ako entitám, ktoré údajne mali zastierať zneužívania.

V nich ide o akési okolnosti, ktoré sú v USA možné, že namiesto zosnulej osoby sa žalujú spoločnosti, ktoré patrili obvinenému, kde v civilnom procese ide ani nie o dokazovanie viny, ale možností, či vedeli a nekryli zneužívanie, a samozrejme nemali nejaké finančné machinácie, čo znamená, či neplatili za mlčanie.

V civilnom procese by to pre Robsona znamenalo jediné - finančné "odškodnenie"!

A právnici sa už teraz vyhrážajú, že predložia dôkazy, ktoré dokážu, že Michael Jackson bol sexuálny predátor...

Obrázek

Sudca Mitchell Beckloff žalobu zamietol s odôvodnením, že žalobu nemožno brať do úvahy pre zásadné podmienky, ktoré neboli splnené.

Právnici Robsona vo vyhlásení po rozsudku povedali, že sudca údajne vo svojom výklade neuviedol, že by samotné obvinenia neboli odôvodnené, ale že iba časové podanie nespĺňa podmienky.

Obrázek

Robson počas celého času, do roku 2012, vrátane 2 roky trvajúceho procesu Michaela Jacksona v rokoch 2003-2005, NIKDY vo svojich výpovediach, a to vrátane tých počas procesu na lavici svedkov pod prísahou, ako aj predošlých výpovedí v rokoch 1993-94, nepovedal ani neobvinil Michaela Jacksona, že by ho mal akokoľvek sexuálne zneužiť, naopak, vždy bol jeho obhajcom a vždy tvrdil, že obvinenia proti Michaelovi Jacksonovi považoval za nezmysly.

Obrázek

Až po jeho údajnom psychickom zrútení v roku 2012, po vyšetrení u psychiatra „zistil“, že jeho psychické problémy sú výsledok sexuálneho zneužitia, samozrejme, Michaelom Jacksonom.

Zaujímavosťou je fakt, že Robsonov otec spáchal samovraždu, a sám bol v minulosti údajne sexuálne zneužitý.

Obrázek

Žaloba voči MJ Estate za nezaplatené účty!

V piatok podala americká spol. Genesis Group International Inc. žalobu na súde v LA na MJ Estate za údajne nevyplatené poplatky za údajnú pomoc pri refinancovaní Neverlandu!

Ide o právne slúžby v celkovej hodnote 4,6 mil. dolárov, ktoré doteraz údajne dlží Michael Jackson/MJ Estate za pôžičku 45 mil. dolárov z roku 2007!

Podľa ich žaloby, Michael v auguste 2007 získal pôžičku, podľa ktorej mal vyplatiť 10% podiel ako odmenu za právne služby a pomoc pri financovaní=zbavenie sa dlhov Neverlandu.

Údajne, v januári 2008 zabezpečili 46 mil. dolárov, ale samotný Michael nikdy nepodpísal konečné dokumenty, ktoré celý proces zstavili, a k ich refinancovaniu nedošlo.

Napriek tomu zmluva si zabezpečila poistku, že aj keby nedošlo k refinancovaniu, právne poplatky musí Michael uhradiť vo výške 80 tisíc dolárov.

Predtým sa firma pokúšala "mimosúdne" dohodnúť so správcami MJ Estate, ale tí odmietli akékoľvek takéto pohľadavky.

Obrázek

Manipulácia...?

Niektorí z vás možno poznajú Michaelovho imitátora a dvojníka Carla Rileyho. Podľa svojho statusu na facebooku bol požiadaný za peniaze nafotiť fotky akože Michaela s deťmi v takých pozíciach, aby to naznačovalo, že Michael deti zneužíval. Ako sám uvádza, niečo také už odmietol viackrát...po Michaelovej smrti ho kontaktovali, či by ho nemohli nafotiť ako mŕtveho Michaela.

Podľa mňa je to niečo hrozné...hlavne teraz na pozadí toho, čo sa deje okolo Robsona a Safechucka. Ktosi sa asi bojí, že pravda vyjde na povrch. :-(

Tu je link na fb stránku Carlo Riley...mám ho v priateľoch a už ho sledujem dlhšiu dobu...fajn človek. Som rada, že sa o túto skúsenosť podelil. Možno by stálo za zváženie žalovať tých ľudí, ktorí ho o to žiadali...alebo minimálne ich nejako menovať v médiach a pod. LINK

Tu sú jeho fotky...mimochodom bol to on, ktorý nafotil tú sériu od Davida LaChapella.

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Janet Jackson oslavuje

Dnes je to predne 49 rokov, ktorých sa dožíva Michaelova sestra Janet Jackson, narodená 16.5.1966.

Čo by sme už len o Janet napísali, ak vieme, že je to jedna z najúspešnejších speváčok...

Jej životné turbulencie dnes prežíva v spokojnom manželstve, a dúfajme, že sa opäť vráti aj s novou hudbou...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Lídri NATO a EÚ spievali We Are the World

Aj vysokopostavení predstavitelia EÚ a NATO sa dokážu odviazať. Na záver rokovaní v Turecku, kde v stredu a vo štvrtok preberali utečeneckú krízu na juhovýchode Európy a situáciu na Ukrajine, im po večeri zahrala kapela a vyzvala ich, aby si zaspievali "mierový" hit 80. rokov We are the World.

Na výzvu zareagovali bez zaváhania.

Hlavný veliteľ síl NATO v Európe, americký generál Philip Breedlove sa postavil vedľa tureckého ministra zahraničných vecí Mevluta Cavusoglua a zahanbiť sa nedala ani šéfka európskej diplomacie, Federica Mogheriniová, ktorá si zaspievala a zatancovala spolu s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom.

Fotky fanúšikov zo šou ONE

Oficiálna stránka michaeljackson.com a Slnečný cirkus so svojou šou ONE v Las Vegas založili novú sekciu na svojej stránke - “Fans At Michael Jackson ONE” , ktorá je určená všetkým fanúšikom, ktorí navštívia túto šou a odfotia sa vo vstupnej hale.

Ide práve o fotky z haly, v ktorej sú vystavené aj mnohé veci súvisiace so šou a Michaelom.

Samozrejme, zakázané je fotenie samotného divadla a šou.

Viac na of. stránke: LINK

Obrázek

Prince Michael si vybral univerzitu!

Na jeseň tohto roka nastúpi na vysokú školu Prince Michael, a už si vybral ktorú.

Na svojom twitteri @princemjjjaxon uviedol, že to bude Loyola Marymount College, oficiálna stránka školy tu - LINK

Zatiaľ neprezradil aký odbor, ale keby to bolo niečo s obchodom a biznisom, určite by sa mu to hodilo do budúceho života, ako dedič veľkého impéria, ktoré mu jeho otec, Michael Jackson zanechal, a ktoré bude zveľaďovať.

Obrázek

Thriller remake 2015?

Podľa aktuálnych informácií, údajne sa chystá remake videa ku skladbe Thriller.

Už v januári/lednu sme vás informovali, že sa chystá upravená, 3D verzia klipu Thriller, ktorá by sa dostala do kín, akú súčasť predstavenia k nejakému filmu.

Podľa týchto správ, projekt remaku videa by mal byť predstavený už 20.6.2015.

Zatiaľ k nahliadnutiu je dostupný tento produkčný materiál:

Obrázek

V American Idol vystúpia aj The Jacksons

Včera bolo oznámené, že vo finále tohtoročnej série speváckej súťaže American Idol vystúpia mnohí umelci, ale predovšetkým skupina The Jacksons a Chris Brown.

Podľa mnohých pozorovateľov, malo by ísť aj o tribute vystúpenie Michaelovi Jacksonovi, teda pocta Michaelovi s jeho skladbami!

Finále AI sa uskutoční 13.5.

Obrázek

Kto rapuje v skladbe Black Or White?

Iba druhý krát v mediálnej histórii bola odhalené osoba, ktorá stojí za rapom v skladbe Black or White.

Hudobný žurnalista Jamie Lee Curtis Taete popisuje hľadanie človeka, ktorý na albume aj singly je uvedený pod pseudonymom L.T.B.

Keď Jamie pred pár rokmi započul skladbu v rádiu v aute, kládol si otázku, kto je ten rapper?

Pri hľadaní cez vyhľadávače ale nenašiel nič okrem štandardných odkazov na popis singla a albumu.

Rozhodol sa preto, že pošle mail, ktorý našiel, spolu-producentovi skladby a albumu, ktorým v tom čase bol Bill Bottrell.

Ten mu hneď na to odpísal, dal mu mail na nejakú osobu, ktorá mala byť tá dotyčná osoba ako kontakt.

Jamie napísal, ale odpovede sa nikdy nedočkal.

Niekoľko rokov mu táto myšlienka tajomnosti rapera nedala pokoja, a tak znova napísal Billovi Bottrellovi.

Nakoniec sa mu podarilo získať cez telefónny rozhovor odpoveď, a tak sa stretli.

Zo stretnutia vyplynulo, že raperom v skladbe Black Or White je samotný Bill Bottrell.

Bottrell mu porozprával pozadie príbehu, ako sa dostal k rapovamiu na jednej z najznámejších skladieb na svete:

V podstate, pri nahrávaní skladby skúšali texty, melódie, hudbu... a nejako mali v strede skladby prázdne miesto, ktoré nevedeli vyplniť...

Mali takmer dokončenú skladbu, ale aj Michaelovi aj Bottrellimu niečo chýbalo.

Nechali skladbu v procese, keď Bottreliho napadla myšlienka, že by tam vložili rap, a možno by mohli niekoho najať, zo vtedajších známych raperov.

Keďže malo ísť o singlovú skladbu, zvažovali možnosti, lebo mainstreamové rádia v tom čase (1991) veľmi nechceli hrať skladby s rapom, alebo by rap vystrihli.

Bottrelli nahral na kazeťák svoj rap, ako ukážku, demo, a predstavil ho Michaelovi.

Michael bol okamžite do tejto verzie zaujatý.

Michael trval na tom, že použijú práve túto verziu, a pôjde tak o prvého belocha ako rapera, ktorý raperom ani nie je.

Bottrelli z toho nebol veľmi nadšený, lebo sa necítil vo svojej koži, ale nakoniec súhlasil, a ako reakcia na to, bola neskoršia ponuka na jeho samostatný album, ktorý ale nkdy nenahral!

Po prvý krát bola totožnosť nezmáneho rapera odhalená v roku 2001 v článku časopsiu Sound On Sound.

A samotná skladba?

Tu je celý text rapovej časti:

Protection

For Gangs, Clubs

And Nations

Causing Grief In

Human Relations

It´s A Turf War

On A Global Scale

I´d Rather Hear Both Sides

Of The Tale

See, It´s Not About Races

Just Places

Faces

Where Your Blood

Comes From

Is Where Your Space Is

I´ve Seen The Bright

Get Duller

I´m Not Going To Spend

My Life Being A Color

Vo videu je to časť, ktorú "rapuje" Maculay Culkin.

Celý článok a foto Billa Bottrelliho tu - LINK

Black Or White?

... jedinečné krátke video z natáčania klipu... a že... dirty dance...