Články za marec 2015

Nová super kniha: Xscape Origins + videokomentár

Známy austrálsky bloger a fanúšik Damien Shields, ktorý mapuje raritné a exkluzívne informácie o Michaelovej tvorbe v spolupráci so Sony Music Australia, vydáva novú knihu Xscape Origins: The Songs and Stories Michael Jackson Left Behind.

Oficiálna stránka na predaj knihy - LINK

Obrázek

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Ako už názov napovedá, pôjde o rozhovory a príbehy, ktoré sa viažu k nahrávaniu skladieb, ktoré sa dostali na album Xscape v ich pôvodnej verzii.

Pôjde tak o exkluzívny vstup do zákulisia nahrávania skladieb, ktoré sa nikdy nedostali na žiaden oficiálny album, ktorý by schválil samotný Michael.

V samotných výpovediach sa opakuje jedno - Michael Jackson bol neúnavný perfekcionista.

Zároveň sú v knihe popísané aj úsmevné príhody s Michaelom a jeho osobytým štýlom nahrávania.

Napríklad ako keď Michael hľadal nové zvukové stopy, napr. položením mikrofónu na podlahu a hádzaním vajíčok na zem, ten zvuk potom zaznamenali, tak hľadali nové možnosti zvukových efektov.

Damien Shields ale upozorňuje čitateľov na to, že Michaela Jacksona nemožno preceňovať ako hudobníka vzhľadom na fakt, že nevedel riadne hrať na žiaden hudobný nástroj.

V tejto súvislosti sú aj popisy niektorých častí, v ktorých Michael vypovedal na súde v prípadoch žalovania za autorstvá skladieb, kde sa Michael často odvolával na Boha, ako toho, kto mu vnukol hudbu...

Na druhej strane, jeho metódy nahrávania skladieb sú popisované napr. ako notové zvukové záznamy jeho hlasom, ktoré potom hudobníci prehrali na hudobných nástrojoch.

Pritom mal Michael podľa autora knihy, 3 samostatné tými producentov, ktorí sa snažili jedni a tie isté skladby samostatne dokončiť tak, aby z toho vznikli tie najlepšie skladby.

Niektoré príbehy sú zaujímavejšie podľa popisu toho, ako Michael nahrával skladby, ako dôvody prečo sa nedostali na album, napr. o skladbe Blue Gangsta.

Samostatná kapitola knihy je napr. obdobie nahrávania albumu Invincible, ktoré znamenalo spory s vedením Sony Music.

Táto kniha je skutoťčným pokladom pre každého fanúšika, lebo inak sa nikdy nemá možnosť dozvedieť zaujímavosti a pozadie nahrávania skladieb samotného Michaela ako umelca pri jeho tvorivej činnosti z popisov jeho priamych spolupracovníkov.

Tu je videokomentár autora knihy, Damien Shields:

Rozhovor: Andy Warhol And Michael Jackson

Redaktor časopisu Interview v auguste roku 1982, počas nahrávania albumu Thriller, urobil rozhovor s Michaelom v prenajatom byte v San Fernando Valley.

V tom čase, kdesi uprostred rozhovoru zavolal Michaelovi Andy Warhol, a rozhovor, ktorý s ním mal bol rovnako zaznamenaný.

Tu si ho môžete prečítať: LINK

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

IMMORTAL – video na predaj...

Spoločnosť Cirque du Soleil pripravila pre fanúšikov špeciálny video dokument, ktorý ponúka za poplatok na zhliadnutie.

Ide o akýsi online predaj záznamu celosvetovo 9-tého najúspešnejšieho turné IMMORTAL.

Cena je 9,99 dolárov.

Toto je ukážka, ako vyzerá tento dokument:

20. výročie vydania albumu HIStory

Tento rok oslávi celá komunta fanúšikov Michaela Jacksona 20. výročie vydania jedinečného a kultového albumu HIStory: Past, Present and Future, Book I, ktorý znamenal prelom v Michaelovej kariere aj osobnom živote, vrátane životov mnohých fanúšikov...

Album, ktorý bol vydaný oficiálne 16.6.1995 oslávi aj MJJ Source.

Zatiaľ na oživenie si môžete prečítať informácie z Wikipédie, ale chystá sa mnoho akcií na oslavu tohto výnimočného albumu - LINK

Francúzsky fotograf Christophe Boulmé už stihol vystaviť niekoľko svojich fotografií, ktoré urobil pre Michaela práve počas kampane pre album HIStory - LINK

, a ako sme vás informovali, bola vydaná aj kniha the Ultimate Collector Book: Volume 5: HIStory: From 1995 – 2000 - LINK

Obrázek

Obrázek

Paris Jackson je opäť doma

... po dvoch rokoch od údajného pokusu o samovraždu, a strávených v elitnej súkromnej škole pre študentov s psychickými problémami, sa Paris Jackson vrátila opäť domov. Aspoň na nejaký čas.

V roku 2013 sa udiali napäté situácie, kedy sa vyhrotil spor členov rodiny, v ktorom boli deti Michaela zatiahnuté do boja o dedičstvo a peniaze, v ktorom mala byť Katherine Jackson "unesená" niektorými súrodencami Michaela mimo Kaliforniu, kde ju údajne mali ovplyvňovať v boji o dedičstvo a podiely naňom.

Paris v tedy písala šokujúce odkazy na Twitteri, v ktorých žiadala o pomoc pri hľadaní svojej starej mamy, o ktorej nič nevedela kde je (pritom je opatrovníčka detí).

Následne sa spor dostal na úroveň "násilia", kedy mala Janet Jackson údajne dať "facku" Paris (v skutočnosti zrejme išlo o vytrhnutie mobilu z ruky) za jej neustále písanie na sociálnych sieťach a odhaľovanie súkromia.

Na to rebelantka a pubertiačka Paris chcela údajne ísť na koncert Marlyna Mansona, čo jej Katherine Jackson zakázala, a odvtedy sa začala psychická tortúra nielen doma, ale aj v škole, kde mali Paris jej spolužiačky šikanovať a vysmievať sa jej, aj kvôli Michaelovi, jej otcovi, v súvislosti s medializovaním príčin a okolností jeho smrti, a obvinení proti nemu.

Paris to neznášala najlepšie, a tak po značných útokoch sa pokúsila si rezať žily na zápästiach, o čom svedčia mnohé fotky, pritom posledným pokusom sa to skončilo takmer samovraždou, kedy si našťastie ešte zavolala pomoc cez telefón.

Odvtedy, po hospitalizácii, bola umiestnená do špeciálnej školy v štáte Utah, ktorá sa špecializuje na tieto prípady, kde sa riadne plní aj školská dochádzka.

Teraz ako sa zdá, je opäť "doma", o čom svedčí aj fotka s Joeom Jacksonom v jeho dome the Wily Coyote v Las Vegas.

Či nastúpi na dokončenie školy do pôvodnej nie je známe, ale v okolí je mnoho exkluzívnych škôl, kde by mohla dokončiť strednú školu.

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Update: Nové fotky Neverlandu

Pred dvomi týždňami sme zverejnili nové zábery z Neverlandu, a teraz pridávame ďalšie, tentoraz ukážka, že na Neverlande sa konala oslava narodenín a zasnúbenia.

Kto bol hosťom nie je známe, ale podľa komentárov na FB, žena, ktorá zverejnila fotky, a ktorá bola zrejme organizátorka písala nie príliš pekné veci na adresu Neverlandu.

Jej fotky ale prevážili krásnu a čaro tohto krásneho miesta:

Nové fotky v TÉME v diskusii: LINK

Obrázek

Obrázek

Obrázek

"Nové" zábery z roku 2001

Michael počas návštevy horskej chaty v Sulden v roku 2001 známeho nemeckého anti-vojnového aktivistu a bývalého politika Jürgena Todenhöfera, ktorý nedávno šokoval celý svet svojim rozhovorom s teroristami z IS, priamo z ich "islamského štátu".

Obrázek

Na svojom profile na FB zverejnil krátky popis udalostí počas dvoch dní pobytu s Michaelom na jeho chate, a v popise, ktorý uvádza, vzdáva hold Michaelovi ako človeku a umelcovi (pri príležitosti výročia jeho smrti) - LINK

Anglický prepis jeho komentára k Michaelovi:

Two days with Michael

Dear friends. 5 years ago this day Michael Jackson died. We were friends since he visited me in our mountain hut in Sulden in 2001. A sensitive genius of the century who lived in his own world!

I asked him for a song, but he wanted to protect his voice. He asked me if I could sing a German song for him. Me??? It was very strange. But he kept insisting. I had to sing Lili Marleen and Sag mir, wo die Blumen sind again and again. Two anti-war songs. With guitar.

JT sings for MJ. There's nothing more absurd.

Until today I keep thinking about the pillow fights with Michael, Valerie and Françoise at 5 a.m. Michael could not sleep. I think about our meditations together. We had the same mantra. About our Spagetti with Langustinos whose eyes he covered with a serviette because they made him sad.

I remember a phone call with my children who were in London at the time and did not know anything about the secret visit of Michael in Sulden. Michael had a long conversation with Freddy about God and the world. Freddy stayed cool. It could not disturb his calmness that he was on the phone with a world superstar.

Michael called Nathalie, my youngest daughter. But she only laughed at him: "If you are Michael Jackson then I am the Pope." - she said and hung up. Michael came back from the call with Nathalie totally unsettled.

We talked a lot about wars which he despised. When he was about to be awarded with a Bambi award in Berlin in the fall of 2002 he was to have a speech. I asked him to say something about the upcoming Iraq war. A big part of the US troops were already in Kuwait. Michael stared at me long and said: "You know that will bring me a lot of flak in the US." I nodded my head. I knew too well.

At night at the award ceremony in front of millions of TV viewes Michael said in his speech:

"We are German, French, Italian, Russian, African, Asian, so many nationalities. We are Christians, Jews, Muslims, Hindus. We are black, we are white. We are a big community with so many differences. So complex yet so simple. WE DO NOT NEED WAR!"

Michael, you were a wonderful human being and a one of a kind artist. That is why you were so much hunted like a wounded deer. Destroying the winners is the favourite game of our world.

We will never forget you. I keep listening to your songs. My favourites are Earth Song and We Are The World. For millions of people you will never die. Thank you, Michael!

Yours,

JT