Články za september 2014

Thriller ako 3D

Podľa aktuálnych správ by sa v roku 2015 mal do kín dostať redigitalizovaný videofilm k skladbe Thriller a to vo formáte 3D.

O projekte hovoril v jednom rozhovore režisér a spoluautor klipu John Landis, ktorý dodal, že so správcami pozostalosti - MJ Estate, rokujú o detailoch.

Rovnako by mala vyjsť aj reedícia na Blu-ray a DVD...

Odhalenie Michaelovej busty v PRAHE

V mestskej časti Praha - Zbraslav bola 27.9.2014 oficiálne odhalená busta Michaela. Nachádza sa pri Detskom domove Charlotty Masarykové, ktorý Michael osobne navštívil dňa 6.9.1996.

Image and video hosting by TinyPic

Udalosť prebehla pod záštitou Mestskej časti Zbraslav, veľká vďaka patrí riaditeľke Detského domova Charlotty Masarykové - MUDr. Ivě Truellové a pánovi starostovi - Ing. Aleši Hánělovi, ktorí boli prítomní aj na slávnostnom odhalení. Vystúpili viacerí umelci a významná časť programu bola venovaná samotným deťom žijúcim v detskom domove.

Michael v Prahe 1996

Viac foto v téme na fóre: LINK

Vložila: Zuzcoj

Vypočujte si duet Michaela s Queen. Po vyše 30 rokoch

Fanúšikovia britskej kapely Queen a zosnulého amerického speváka Michaela Jacksona si od dnes môžu vypočuť finálnu verziu ich spoločnej piesne There Must Be More To Life Than This. Skladba mala premiéru dnes v rannej šou Chrisa Evansa na BBC Radio 2.

Dnes už nesmrteľné hviezdy hudobného neba nahrali pieseň v období rokov 1982 a 1983. Verziu bez Jacksona zaradil Freddie Mercury na sólový album Mr. Bad Guy (1985). Demo nahrávka dueta prenikla spolu s ďalšími na verejnosť už dávnejšie, dostupná je už niekoľko rokov na Youtube. Dnes však mala premiéru nová, finálna verzia piesne, ktorá sa bude nachádzať na albume Queen Forever.

Nahrávka vyjde 10. novembra a bude obsahovať piesne z 80-tych rokov s vokálmi Freddieho Mercuryho, ktoré budú spojené so súčasnými inštrumentálnymi nahrávkami kapely. Pôvodné demonahrávky dali dokopy gitarista Brian May a bubeník Roger Taylor. "Museli sme začať od úplného začiatku, pretože sme mali iba útržky. Je však úžasné, že teraz môžem zistiť, ako by jednotlivé piesne zneli, keby sme ich vtedy naozaj dokončili. Toto všetko je možné s modernými technológiami," uviedol May, podľa ktorého to bude album "plný silných emócií, veľkých balád a bude mať ohromne epický zvuk".

Produkciu duetu s Michaelom Jacksonom There Must Be More To Life Than This zverili Queen do rúk ďalšej hudobnej legendy. Je ňou anglický skladateľ a producent William Orbit, ktorý spolupracoval s takými menami ako Madonna (Ray of Light, MDNA), Blur (13) alebo Katie Melua (The House). Ako sa vám páči skladba s jeho aranžmánmi? Pre porovnanie, tu je spomínané demo - LINK

zdroj: LINK

Svetová premiéra singla - Michael Jackson and Queen

Už zajtra ráno bude v britskom rádiu BBC2 svetová premiéra nového singla, ktorý naspieval Michael Jackson a skupina Queen/Freddie Mercury.

Produkcie singla sa ujal William Orbit, a v štúdiu bude prítomný aj Brian May a Roger Taylor, ktorí budú hovoriť o spoluprácii s Michaelom na tomto singly.

O ktorý single ide nie je jasné, ide o prekvapenie...

Odhalenie busty Michaela v Prahe

Milí přátelé,

s velikou odmlkou, po mnoha peripetiích, ale přece jen přichází jedna dlouho očekávaná radostná zpráva: jménem svým i jménem Helena Babická Zvolská Vám všem konečně můžeme oznámit, jaký je výsledek dlouhého čekání.

Díky Vašim příspěvkům a nesmírnému úsilí všech zúčastněných i díky aktivní záštitě aktuální paní ředitelky Dětského domova Charlotty Masarykové na Zbraslavi, MUDr. Ivy Truellové a pana starosta MČ Praha - Zbraslav, Ing. Aleše Háněla, našla Michaelova socha své definitivní, důstojné umístění tam, kde by i Michaelovi samotnému bylo nejlépe, kdyby byl mezi námi - na prostranství v těsné blízkosti jmenovaného dětského domova, který sám Michael navštívil u příležitosti svého pražského koncertu v roce 1996.

Nyní Vás všechny tedy můžeme s velkým potěšením pozvat na společnou oslavu dokončeného díla, které má všem lidem připomenout, kým doopravdy byl náš Michael a těšíme se, že takto, oficiálně, i za přítomnosti zástupců Městské části a Dětského domova CHM můžeme vzdát hold mimořádnému umělci a lidumilovi.

Při této příležitosti bychom také neměli zapomínat na děti žijící v domově, takže oslavu spojíme s akcí na podporu dětí, tak, jak by si to přál sám Michael.

Image and video hosting by TinyPic

Slavnostní odhalení sochy Michaela Jacksona na Zbraslavi se koná již příští sobotu, 27.9.2014 od 14:00 hod. Další detaily Vám oznámíme co možná nejdříve.

Vaše Daniela Kartáková a Helena Babická Zvolská

Vložila: Zuzcoj

Immortal World Tour na 8. mieste podľa Billboardu

Michael Jackson Immortal World Tour od Cirque du Soleil sa za 3 ročné obdobie fungovania dostalo na 8. miesto v zozname najlepšie zarábajúcich turné všetkých čias podľa rebríčka Billboard. Zarobilo 360.000.000 dolárov.

Image and video hosting by TinyPic

Prvé predstavenie, ktoré vzniklo ako pocta a oslava Michaelovho života a tvorby sa konalo v Montreale 02.10.2011. Posledné predstavenie sa konalo 31.augusta v Guadalajara - Mexiko. Za trojročné obdobie sa odohralo 501 predstavení v 157 mestách v 28 krajinách po celom svete. Celková návštevnosť predstavení spolu je 3 369 207 divákov.

Top 10 rebríčka Billboardu - turné s najvyšším ziskom (v miliónoch):

1. U2 - 360° (2009-11) - $736

2. The Rolling Stones ! A Bigger Bang (2005-07) - $558

3. Roger Waters ! The Wall Live (2010-13) - $459

4. AC/DC ! Black Ice (2008-10) - $441

5. Madonna ! Sticky & Sweet (2008-09) - $408

6. U2 ! Vertigo (2005-07) - $389

7. The Police ! Reunion (2007-08) - $362

8. Michael Jackson Immortal (2011-14) - $360

9. Bruce Springsteen ! Wrecking Ball (2012-13) - $347

10. The Rolling Stones ! Voodoo Lounge (1994-95) - $320

Vložila: Zuzcoj