Články za august 2014

Video k "A Place With No Name"

MJ Estate a Epic Records v spolupráci s Twitterom zverejnili po prvý krát v histórii video premiéru k nejakému singlu - "A Place With No Name".

Video tu:

LINK

Vložila: Zuzcoj

+

Zástupcovia zosnulého amerického speváka Michaela Jacksona zverejnili prostredníctvom mikroblogovacej a sociálnej siete Twitter videoklip k piesni A Place With No Name.

Nový klip sa stal prvým, ktorý mal na tejto sieti premiéru. Okrem uvedenia na internete ho zároveň premietli aj na svetelnej obrazovke na Times Square v New Yorku.

Pieseň A Place With No Name je druhým oficiálnym singlom z albumu Xscape (2014), ktorý vydali takmer päť rokov po smrti speváka.

Skladbu Jackson nahral v roku 1998 s Dr Freezom ako upravenú verziu klasickej piesne A Horse With No Name z roku 1971.

Videoklip tvorí doteraz nezverejnený materiál, ktorý vznikol v roku 1992 pri nakrúcaní videoklipu pre hit In The Closet. Režíroval ho Samuel Bayer.

Michaelove chyžné sa rozrozprávali...

Možno ste zachytili, že v posledných dňoch sa v bulvári začali objavovať zlomyseľné a nepravdivé rozprávania niektorých Michaelových bývalých chyžných. Samozrejme, nechceli byť menované. Je možné, že tieto ženy chcú použiť v prípadnom súdnom konaní právnici Robsona a Safechucka, aby vykreslili Michaela ako šialenca schopného hocičoho. Ženy tvrdia, že bol Michael ten najnečistotnejší muž v Hollywoode, mal všade špinu (hlavne vo svojej izbe a posteli), vraj vykonával potrebu na zem tam, kde sa mu chcelo, bol hrubý a choval sa neúctivo a plno iných nezmyslov. Je zaujímavé počúvať takéto výmysly, keďže si veľmi dobre všetci pamätáme, ako Michaela vždy všetci vykresľovali ako čistotou posadnutého človeka, ktorý sa bál bacilov a preto...veď to poznáte.

Každá minca má dve strany a tak je to aj teraz. Objavila sa aj výnimka. Lisa Brisse je 45-ročná žena, ktorej mama Judi pracovala v polovici deväťdesiatych rokov v Neverlande ako chyžná v tej istej dobe ako tie „kúpené“ chyžné. Keď sa jej dcéra dozvedela, čo médiám predali ostatné chyžné, tak sa s tým zdôverila mame. Tá sa vraj z tých rečí rozčúlila a bola zhrozená z toho, ako si niekto dokáže takto pre peniaze vymýšľať. Vyjadrila sa, že nič nie je vzdialenejšie od pravdy. Dom a aj jej šéf (Michael ) boli vždy čistí. Okrem toho bol Michael vždy zdvorilý a láskavý. Judi, ako bývalú Michaelovu chyžnú v priebehu rokov tiež často kontaktoval bulvár – chceli príbehy a pikošky o Michaelovi. Ona však mala len tie dobré spomienky a zážitky a odmietla aj po ponukách peňazí si navymýšľať a povedať niečo iné. Preto o jej rozprávanie napokon nemali záujem.

Judina dcéra Lisa píše knihu o Michaelovi - ako o človeku, ktorý ju v mnohom ovplyvnil. Okrem iného vo svojej pripravovanej knihe nazýva Michaela - Mužom v našom zrkadle... „Každý v Michaelovi vidí odraz samého seba“...to, čo vidíme v ňom je odrazom toho čím sme my. Jej web stránka: LINK

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Svetová premiéra "A Place With No Name"

MJ Estate a Epic Records v spolupráci s Twitterom zverejnia po prvý krát v histórii video premiéru k singlu "A Place With No Name" - a to 13.8.2014

Premiéra bude o 22,00 hodine v stredu newyorského času, u nás o 5,00 vo štvrtok ráno!

Priamo v New Yorku bude na Times Square premiéra v rovnakom čase aj na veľkoplošnej obrazovke pre všetkých na ulici!

Ukážka nového videa, či skôr reklama, bude predvečer v programe stanice FOX, You Think You Can Dance.

Samotná tanečná šou bude obsahovať aj choreografiu na skladbu "A Place With No Name", na ktorú budú tancovať účinkujúci.

Video bude obsahovať aj zábery z nahrávania skladby In The Closet, z roku 1992!!!

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Nová nevydaná skladba

Na internet sa dostala nová, nevydaná skladba, ktorá sa datuje niekedy do roku 2003/2004, a potom na znovunahranie v roku 2008.

Názov skladby je - 'Days in Gloucestershire', a ide o demonahrávku, preto jej kvalita nie je dobrá, ale...

Podľa popisu ide vraj o spomienky Michaela na pobyt v West Country, v meste Gloucestershire, ktoré leží v Británii, ešte zo 70-tych rokov.

Zaujímavé je, že skladba prenikla na net už pred 2 mesiacmi, a celkovo bola nepovšimnutá, až doteraz..., keď sa o ňu zaujímajú aj niektoré médiá.

Podľa informácií mala byť súčasťou nového albumu, ktorý Michael plánoval.

Tu je celý text ku skladbe:

"Like we really used to before we met the fall.

I can't get it back, my youth is gone

We really had it all, oh

Hold my like you really used to

Summers in Gloucestershire

The air has changed

The city won't light in an about you

I wish that we'll see Gloucestershire

I wish that we'll see Gloucestershire

I wish that we'll see Gloucestershire, again."

Akcia pre fanúšikov v Paríži

Pamätáte si na ohlásenie "tajomnej" akcie pre fanúšikov v Paríži? Už sú dostupné info o čo ide...

Jedná sa o videokonferenciu "Život so Swedienovcami".

Bruce Swedien a jeho manželka Bea sa 8. novembra 2014 počas videokonferencie z Bruceovho Westviking Štúdia na Floride podelia o svoje spomienky na Michaela. Wiz, Off The Wall, Thriller, Bad, Captain EO, Dangerous, History, Blood on the Dance Floor, Invincible...viac ako 30 rokov spolupráce a priateľstva s Michaelom ponúkne dojímavé rozprávanie o mužovi, ktorý im dal tak veľa a ktorého obdivovali a milovali.

Príďte sa aj vy podeliť o tento okamih s ľuďmi, ktorí sa starajú o ľudský a hudobný odkaz Michaela Jacksona.

Fanúšikovia si môžu zakúpiť obmedzený počet lístkov do The School of Audio Engineers of Paris (The SAE) - inštitútu/školy, ktorá ponúka priestory na podobné konferencie. Videokonferencie sa pravdepodobne zúčastnia aj študenti z tejto prestížnej školy.

Viac podrobností, aktualizácie a info o lístkoch nájdete priamo na ich stránke...preklikajte si to: LINK

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Album Off the Wall oslavuje 35 rokov

Album Off the Wall oslavuje 35 rokov...takže prinášame špeciál... Diskusia a zaujímavá fotogaléria v téme na fóre: LINK

Off The Wall

Dátum vydania: 10. august 1979

Vydavateľstvo: Epic Records

Producent: Quincy Jones

Off The Wall je piatym štúdiovým albumom Michaela, ale zároveň prvým počinom vydaným v dospelosti (pred ním vydal štyri albumy pod hlavičkou Motown Records - Got To Be There 1972, Ben 1972, Music & Me 1973, Forever Michael 1975). Album sa nahrával v období od decembra 1978 do júna 1979 v štúdiách: Allen Zentz Recording, Westlake Recording Studios a Cherokee Studios v Los Angeles v Californii. Spolupracovali na ňom okrem iných aj Paul McCartney, Stevie Wonder a Rod Temperton. Z albumu vyšlo päť singlov a tri piesne sa dočkali aj video podoby. Michael sám zložil tri piesne – Don't Stop 'Til You Get Enough, Working Day and Night a Get on the Floor. Špeciálna edícia z roku 2001 okrem zberateľského balenia obsahuje aj niekoľko bonusov.

Po celom svete sa z albumu predalo okolo 20 miliónov kópii (je zatiaľ 5. najpredávanejším albumom Michaela) a tak sa radí medzi celkovo najpredávanejšie albumy na svete. Najvyššie umiestnenie v rebríčkoch predajnosti v USA aj v UK bolo na 3. mieste. Michael sa s týmto albumom stal prvým umelcom, ktorého štyri single z jedného albumu sa usadili v Top 10 v Billboard Hot 100. V roku 1980 album získalo dve American Music Awards ako Favorite Soul/R&B Album, Favorite Soul/R&B Single "Don't Stop 'Til You Get Enough" jednu Billboard Music Awards ako Top Black Album a jednu Grammy Award ako Best Male R&B Vocal Performance "Don't Stop 'Til You Get Enough". V roku 2008 bol album Off the Wall uvedený do The Grammy Hall of Fame.

Umiestnenie singlov:

Don't Stop 'Til You Get Enough - USA 1 , UK 3

Rock with You - USA 1 , UK 7

Off the Wall - USA 10 , UK 7

She's Out of My Life - USA 10 , UK 3

Vložila: Zuzcoj

Novinky o novom single a videu

... už v pondelom vydá MJ Estate tlačovú správu o pripravovanom novom single “A Place With No Name”, ku ktorúmu je pripravené aj nové video!

Tajný projekt MICHAEL JACKSON WORLD OF TOYS

Najnovšie vydanie lifestylového magazínu Las Vegas Hollywood, s titulom: People That Made a Difference.

Toto vydanie popisuje osobnosti, ktoré urobili alebo robia veci "inak ako bežní ľudia", a medzi nimi je aj Michael Jackson, ktorého príbeh spracoval Kenji Koga.

Ide o stretnutie japonského umelca Kinji Kogu s Michaelom 22.12.1992 v tokijskom hoteli (na fotke je 1.1, po novom roku v 1993, kde ho Michael prijal v ležérne, priam domácko, len v pyžame v jeho posteli), kde spolu preberali možnosti vytvorenia zábavného parku pre chudobné deti.

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Projekt dostal názov MJWWT [Michael Jackson Wonder World of Toys] (teda voľne preložené, Michaelov Jacksonov zázračný svet hračiek).

Michael sám predtým načrtol nejaké skice ako aj detaily, ako si to celé asi predstavuje.

Hoci nikdy neboli plány realizovamé, ostali aspoň skice a spomienky.

Po smrti Michaela sa Konjimu zdalo, že Michaela zanechal akýsi odkaz týmito skicami.

Samotný Michael o tomto projekte povedal:

“I would like you to paint a Christmas tree which doesn’t extinguish light all year round”

“Under the Christmas tree, there must be a fountain”

“I would like you to paint a full moon in the night sky full of stars”

“On the skating rink here, children from all around the world will skate”

“What I really want is to make the world full of light, the world covered by abundant light”

“I want numerous fireworks to shoot up in the night sky”

“The main part of the attraction is held every day, it is the parade of the toy solder”

“There is Christmas all year around”

Fotky a celý článok si pozrite tu v téme: LINK

W. Robson predložil nové dokumenty...

AKTUALIZÁCIA!

Ako som už informovala, W. Robson sudcovi predložil nové, obšírnejšie dokumenty s obvineniami proti Michaelovi.

Určite si pamätáte, že po tom, ako svoje obvinenia zverejnil Robson, tak zo sexuálneho obťažovania Michaela obvinil aj jeho niekdajší detský "priateľ" James Safechuck. Predstavte si, že jeho dôvod, prečo s tým prišiel až teraz (má už 36 rokov!) znie ešte "uveriteľnejšie" ako ten Robsonov. Vraj po tom, ako s tým na verejnosť vyšiel Robson, tak aj on sa rozpamätal, čo všetko mu údajne Michael robil. Okrem vymyslených blbostí prišiel aj s tým, že na žiadosť Michaela mali spolu tajný svadobný obrad so snubným prsteňom aj sobášnym listom. Mimochodom, kto nevie...James Safechuck je ten chlapec z Michaelovej reklamy na Pepsi z obdobia Bad.

Image and video hosting by TinyPic

__________________________________________________________________________

W. Robson žiada MJ Estate aby priznali, že ho Michael zneužíval. 25. júla 2014 predložil sudcovi nové dokumenty týkajúce sa obvinení Michaela. Obviňuje ho v nich z viacnásobného sexuálneho zneužívania (podrobnosti neuvádzam, lebo by sa vám z nich spravilo zle).

K zneužívaniu malo podľa neho dôjsť v rokoch 1990 až 1997 v Neverlande aj inde po tom, ako Michael W. Robsona a jeho rodinu prvý krát pozval na svoj ranč vo februári 1990.

Počas obvinení a súdov proti Michaelovi v 2005 Robson pod prísahou svedčil v prospech Michaela a sám vypovedal, že Michael je nevinný. Treba dodať, že v tej dobe už bol dospelý 23 - ročný muž.

MJ Estate sa bráni, že obvinenia sú neopodstatnené, keďže Robson čakal tak dlho a kým Michael žil, tak ho z ničoho takého neobviňoval. Robson namieta, že na všetko sa "zázračne" rozpamätal až neskôr, keď sa psychicky zrútil a počas liečby sa mali "objaviť" jeho skryté spomienky.

Sudca zatiaľ nerozhodol, či jeho žaloba bude podaná ďalej na súd.

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Spoločné piesne Michaela a F. Mercuryho konečne na albume?

Na predvianočný trh sa vraj plánuje vydanie albumu Queen Forever. Producentom bude dlhoročný spolupracovník Madonny William Orbit. Na novom albume by sa mala objaviť minimálne jedna z troch spoločných piesni Michaela a F. Mercuryho.

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Nový (výročný) kalendár na rok 2015

Ako už býva zvykom, práve v polovici roka sa začínajú prezentovať a predávať nové vydania kalendárov na budúci rok, a nie je tomu inak ani teraz.

Na rok 2015 je tu nový kalendár, ktorý bude oslavou 20-tého výročia vydania albumu HIStory.

Tento kalendár je oficiálny, vydáva ho spol. Danilo, dostupný pre EÚ bude od 31.8.2014, vo veľkosti 30x30 cm.

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Téma k predaju Neverlandu

... k tejto šokujúcej správe môžete stále prispieť aj svojim názorom tu v téme vo fóre - LINK

Tu nájdete aj viac detailov a informácií.

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Ghosts - náčrty pre film

... už v roku 1993 sa Michael a Stan Winston (tvorca špeciálnych efektov pre najväčšie filmové trháky) snažili vytvoriť náčrty pre film, ktorý Michael plánoval.

Nakoniec, ako všetci vieme, išlo o film Ghosts (Duchovia), ktorý vyšiel až v roku 1997.

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Počas prác sa urobilo množstvo skíc a náčrtov, ako aj modely, ktoré sa nielen po smrti Michaela, ale aj Stana Winstona dostali do aukcií na predaj.

Viac fotiek a ukážok skíc si pozrite tu v téme: LINK

Image hosting by sdilej.eu - file hosting