Články za máj 2014

Koľko Michael počas života zarobil?

Tak, to je zodpovedaná otázka... podľa Zacka O'Malley Greenburga.

Téma vo fóre - LINK

Ten vo svojej novej knihe Michael Jackson, Inc: The Rise, Fall and Rebirth of a Billion-Dollar Empire odhaľuje finančné impérium, ktoré Michael počas svojho života vytvoril, nielen svojimi zárobkami.

Obrázek

Autor článkov pre finančný portál FORBES mapuje už niekoľko rokov pravidelné príjmy Michaela od jeho smrti, a aktuálne o tom píše aj vo svojom promo článku.

VIDEO reportáž: 10 kľúčových momentov v zárobkoch v kariére Michaela Jacksona - LINK

Podľa jeho výpočtov, od roku 2009, si Michaelova pozostalosť vylepšila rozpočet o príjmy o viac ako 700 miliónov dolárov, čo je viac ako zarobil ktorýkoľvek iný umelec, živý, či po smrti.

Počas svojho života však michael zarobil ďaleko viac, a nešlo iba o príjmy z predaja nahrávok a koncertov.

Pri sšítaní všetkých príjmov by po inflácii suma jeho zárobkov presiahla aktuálne viac ako 2,1 miliardy dolárov, k tomu posmrtné zárobky a číslo dosiahlo takmer 3 miliardy dolárov.

Obrazový prehľad príjmov počas jednotlivých rokov - LINK

Prehľad príjmov/ukážka z knihy:

Obrázek

Práve Michael Jackson položil akési základy moderného biznisu s hudbou a v hudbe, a to nielen predajom samotnej hudby, ale všetkých odvetví komerčných produktov.

Zach vo svojej knihe detailne popisuje všetky príjmy, a komentuje ich nielen s bývalými spolupracovníkmi Michaela, ale aj súčasnými biznismanmi.

Poukazuje na finančnú a marketingovú silu, akou Michael bol, a to aj napriek škándálu, ktorý v roku 1993 zmenil všetko..., dokonca ešte aj rok 1995 bol jeden z najlepších v zárobkoch.

Okrem samotných príjmov v knihe popisuje aj investície, a to najmä do hubodného katalógu Sony/ATV, ktorý je dnes najväčším správcom vydavateľských práv, medzi ktorých umelcov patria nielen the Beatles, ale aj Lady Gaga či Eminem.

Aktuálna hodnota 50% podielu, ktorý vlastní MJ Estate sú 2 miliardy dolárov, a každý rok generuje desiatky miliónov zisku.

Viac si prečítate v novej knihe, ktorá vychádza už 3.6.2014.

Michael Jackson si na "Xscape" posmrtně ostudu neudělal

RECENZIA:

Na hudobnom portáli musicserver.cz je aktuálna recenzia nového albumu Xscape.

Prečítať si ju a pridať svoj komentár môžete tu - LINK

Hodnotenie recenzie - 7/10

Že po smrti Michaela Jacksona vyjde nespočetně různých výběrů hitů a kolekcí nevydaných nahrávek, bylo jasné snad okamžitě po jeho nečekaném úmrtí.

Zatímco první řadová posmrtná deska "Michael" však po všech stránkách skončila pěkným průšvihem, novinka "Xscape" je důstojnou ukázkou jeho geniality.

Predajnosť albumu klesá...

Podľa aktuálnych predajných čísel, z albumu Xscape sa v USA predalo za ostatný týždeň (resp. od poslednej aktualizácie) asi o 50% menej albumov.

Nepomohla ani kampaň na Billboard Awards, či mediálna podpora na to, aby udržala aspoň pár týždňov album v "predajnej kondícii".

Album zrejme spadne na 5 miesto s cca. 80 tisícmi kusmi.

V Británii na prvom mieste minulého týždňa (predajnosť bola 60 tisíc kusov) klesá album na 4 miesto.

Singel v oficiálnej hitparáde klesol z 8 na 11 miesto.

Singel LNFSG sa drží už 20 dní za sebou na prvom mieste v iTunes Song Worldwide.

Hlasujte za Michaela

Billboard usporiadal hlasovanie, ktoré vystúpenie sa ľuďom najviac páčilo, ktoré bolo ich najobľúbenejšie na Billboard Music Awards.

Samozrejme, hlasujeme za Michaelov hologram!

HLASUJTE TU - LINK

Aktuálne: The Michael Jackson Experience - 37.39% (3350 hlasov)

Obrázek

Indie Cover verzia skladby LNFSG

Ako sme vás informovali, v Indii v rámci propagácie albumu Xscape, vytvorila skupina (fanúšikov) the Bombay Flip Project coververziu ku skladbe Love Never Felt So Good s textom v hindštine.

Sony plánuje podporiť aj ďalšie verzie jazykových mutácií.

Nový album nedosiahol 1 miesto..., ale Michael je prvý...

... napriek sklamaniu, že nový album Michaela Jacksona Xscape sa nedostal na vrchol albumového rebríčka v USA, MJ Estate vo svojom vyhlásení ďakuje všetkým fanúšikom na obrovskú podporu, ktorú vyjadrili za ostatné 3 týždne.

Podľa predajnosti sa z nového albumu Xscape predalo 157 tisíc kusov od svojho vydania 13.5., iba o 7 tisíc menej ako album skupiny the Black Keys.

Napriek tomu sa mu darí lepšie ako albumu Michael z roku 2010, ktorý debutoval na 3 mieste, aj keď sa ho predalo viac (228 tisíc za prvý týždeň).

Podľa Billboardu, skladba “Love Never Felt So Good” je pre Michaela už jeho 29 singel v TOP10, a Michael sa tak stal prvým umelcom, ktorý má v priebehu 5 dekád singel v TOP10.

(poznámka - viac TOP10 hitov mala iba Madonna /38/ a the Beatles /34/)

Michael mal svoj prvý hit v TOP10 v roku 1971 si skladbou Got To Be There.

Tu je odkaz od MJ Estate v pôvodnom znení:

“By now, we know that many of you have seen all of the charts around the world. We are so proud of the way that the MJ fan community has rallied to support Michael and his legacy by buying Xscape. The events that you organized were outstanding, and the posts, tweets, Instagrams, blogs, and other messages encouraging friends and family to buy, along with your purchases of multiple copies of the album were instrumental in selling as many units as we did. While we were disappointed that the record fell just short of claiming Michael’s 7th #1 on the Billboard chart, the album is number one in many territories and is the #1 album in overall worldwide sales, a feat we are extremely proud of. It’s a new world out there, and the fact that Xscape remains #1 on Spotify and Rhapsody and that the “Love Never Felt So Good” video is #1 on iTunes and in the Top 20 at YouTube cannot be ignored. The world has rallied again behind Michael’s music, and we, as a community, should be proud of the album’s performance this week. We’re only just getting started!”

MJOnline

The Official Online Team of The Michael Jackson Estate™

Bude nové turné s hologramom?

Podľa jedného zdroja, údajne producenti, ktorí stoja za hologramom uvažujú nad tým, že by "oživili" Michaela na novom svetovom turné, ktoré by mohlo Michaela dostať znova na pódiá.

Údajne je to len otázkou času, avšak Michaelov potenciál je obrovský, a záujem publika tiež.

Obrázek

Zatiaľ je to len špekulácia, a posledné a jediné slovo na povolenie má pozostalosť a správcovia MJ Estate, ktorí sa k tomu ešte nijako nevyjadrili.

Mnohí fanúšikovia sú síce proti, avšak ako estrádna šou v nejakom hotelovom komplexe niekde v Las Vegas,.. to nie je celkom vylúčené... do budúcnosti...

+

Billboard zverejnil správu, podľa ktorej vystúpenie Michaela na Billboard Awards im zabezpečilo najvyššiu sledovanosť za ostatných 13 rokov na stanici ABC a večer boli nasledovanejším programom práve v čase vystúpenia hologramu!!!

Ako vyzeral Twitter v čase vystúpenia Michaela si pozrite v grafickej podobe pri zdieľaní užívateľov - LINK

Vďaka mediálnej podpore je aktuálne album XSCAPE na prvom mieste v 51 krajinách sveta, a skladba Slave to the Rhythm sa už dostala do top 40 na iTunes.

V Indii bol dokonca vytvorený projekt, ktorý vytvoril prespievaný album Xscape v hindštine.

Nové, nepublikované fotky

Portál Trunkarchive.com zverejnil dve farebné fotky Michaela z 27.5.1991, ktoré urobil vránci fotenia Herb Ritts, ktorý režíroval aj klip In the Closet.

Druhú fotku si pozrite v téme vo fóre - LINK

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Hologram na Billboard Awards

A je to tu...

Tak dlho očakávaný hologram, ktorý doslova vyrazil dych všetkým prítomným na skladbu Slave to the Rhythm.

Podľa prítomných bol neskutočne realistický, za čo si vyslúžil standing ovation.

Tanečník, ktorý tancoval bol preslávený dvojník Michaela, najlepší na svete E-Casanova.

Na sebe mal oblečené zlaté sako a červené nohavice.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

UK chart - 1. miesto pre album a 8 pre singel

Michaelov album Xscape podľa predajnosti za ostatný týždeň debutoval na 1. mieste v britskom albumovom rebríčku. Stal sa tak Michaelovým 10-tým albumom, ktorý dosiahol vo Veľkej Británii 1. miesto.

V singlovej hitparáde sa dostala skladba Love Never Felt So Good (feat. Justin Timberlake) na 8 miesto!

Prehľad hitparád:

Single: LINK

Albumy: LINK

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Xscape bude č.1 v Británii (?)

Podľa predajnosti za ostatný týždeň sa zdá, že album Xscape dosiahne vrchol v britskom albumovom rebríčku, a mal by tak byť 10tým albumom Michaelovej kariéry.

V USA sa predajnosť odhaduje na 140 tisíc, a mal by, žiaľ, dosiahnúť max. iba 2 miesto.

Výzva pre MJ Fans - vytvorte vlastné video

Oficiálny mediálny tím MJ Estate vyzýva komunitu fanúšikov Michaela Jacksona, aby ku skladbe Love Never Felt So Good vytvorili vlastné tanečné video.

Skupina The DanceOn YouTube dance community organizuje túto akciu, a chce, aby ste urobili len 3 veci:

- natočili vlastné video k danej skladbe

- poslali/uploadovali toto video na YouTube s (vlastným) názvom, ale pridanou koncovkou: #MJLove

- overte si, či sa vaše video pridalo do skupiny - www.youtube.com/DanceOn

Organizátori pod hlavičkou DanceOn potom vyberú tie najlepšie videá a pridajú ich do playlistu k videám Michaela.

The Last Photo Shoots v Cannes

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

A je to tu...trailer na 'Michael: The Last Photo Shoots'.

Dokument bude odvysielaný na festivale v Cannes.

Samotný dokument vznikol ako reportáž z fotenia so slávnym fotografom Bruce Weberom, ktorý v roku 2007 nafotil Michaela pre vydanie časopisu Ebony a Vogue pri príležitosti 25 výročia vydania albumu Thriller.

Už krátko po smrti Michaela sa mnohé archívne záznamy dostali na verejnosť, a na žiadosť mnohých, vrátane fanúšikov, sa vlastníci práv na tieto záznamy rozhodli vydať ich ako dokument.

Autorské práva má spol. Lightning Entertainment, a podľa jej prezidenta budú nielen fanúšikovia očarení raritnými zábermi Michaela, akého ho ešte nevideli.

M J LPS from Lyudik Mlk on Vimeo.

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Vložila: Zuzcoj

Pred časom sme vám ponúkli aj tieto ukážky, ktoré sú dnes hovoté v dokumente:

Michael: The Last Photo Shoots - Ebony from Noval Williams Films on Vimeo.

Michael: The Last Photo Shoots - Vogue Trailer from Noval Williams Films on Vimeo.

LA Reid potvrdil spoluprácu s Bieberom UPDATE!

Riaditeľ Epic Records, LA Reid v rozhovore pre AH potvrdil, že čoskoro bude zverejnený projekt, ktorý spojí Michaelovo meno so spevákom Justinom Bieberom.

Neprezradil čo presne chcú spolu urobiť, ale podľa Reida, ak by skladba Slave 2 The Rhythm neunikla na internet, možno by bola vydaná ako duet Michaela s Justinom B.

UPDATE:

Podľa najnovšieho vyhlásenia MJ Estate neplánuje vydať žiadny duet Michael Jackson/Justin Bieber. Fanúšikovia sa môžu upokojiť.

Xscape na čele hitparád

K 13.5.2014 Xscape v iTunes Album Chart:

Celosvetovo 1. miesto

Európa 1. miesto

Slovensko 1. miesto

Česko 1. miesto

...a mnoho ďalších krajín 1. miesto...:-)

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Justin Timberlake zverejnil fotku ku klipu...

Justin zverejnil na istagrame fotku z pripravovaného videoklipu, ktorý bude mať premiéru v šou Ellen DeGeneres ku skladbe “Love Never Felt So Good”.

Pozrieť si ju môžete tu - LINK

Exkluzívne - hologram na Billboard Awards bude...

.... ku skladbe “Slave to the Rhythm,” z albumu XSCAPE, ktorý práve včera vyšiel.

Autorom hologramu má byť John Textor, ktorý vytvoril v roku 2012 hologram rapovej legendy Tupac Shakura.

Nové obvinenia zo sex. zneužívania?

... ako by už nemali dosť všetci tí, čo si myslia, že prídu ľahko k peniazom...

Téma na komentovanie a novinky v diskusii - LINK

Obrázek

Podľa TMZ (samozrejme, oni majú vždy tieto "žhavé" novinky ako prví)!, by ďalším adeptom na zneužívaného chlapca mal byť údajne chlapec, ktorý s Michaelom natočil jednu reklamu pre Pepsi.

Údajne je to akýsi James Safechuck, ktorý údajne podľa portálu DailyBeast - ktorého článok priniesla opäť DIANE DIMOND, mal byť zneužívaný ke´d mal 10 rokov až do svojich 15tich rokov.

Diane Dimond je expertka na predkladanie údajných obetí, ktoré kedysi sama vyhľadávala, dokonca pripravila reportáž o fiktívnom chlapcovi, ktorý sa s Michaelom nikdy anin nestretol.

Od roku 1993 je Diane Dimond permanentne posadnutá údajnými obeťami zneužívania Michaelom, pričom sama má blízke priateľské vzťahy s rodinou Arvizo a teda aj Gavinom Arvizom (mne osobne kladne odpovedala na moju otázku o jej blízkych vzťahoch s rodinou Arvizo, a nepoprela, že sa zblížili a stretávajú sa), ktorého proces v roku 2005 sledoval celý svet.

Aká náhoda, znova, po 20tich rokoch po X-tý krát sa snaží zaujať svet fiktívnymi obvineniami, ktoré pred rokmi opakovane samotný údajný James Safechuck odmietal.

Zrazu, po rokoch sa odhodlal prehovoriť po tom, ako podal obvinenia Wade Robson, a obviniť tak Michaela.

Ďalší mladý muž, ktorý roky odmietal akékoľvek obvinenia proti Michaelovi chce zrazu, celkom náhodou podporiť iného mladého muža, ktorý tiež dlhé roky odmietal akékohvek obvinenia proti Michaelovi, vypovedal za jeho nevinu..., a to v čase, kedy náhodou vychádza nový album, v čase, kedy MJ Estate dosahuje miliardové zisky, v čase po 5-tich rokoch od smrti samotného Michaela Jacksona.

To načasovanie, údajné zdroje, ktoré nikto nemenuje, Diane Dimond VŽDY a OPAKOVANE ako prvá, jediná a "exkluzívna" v každom jednom prípade a obvineniach proti Michaelovi?

Ako to tá ženská robí? Je úžasná..., ale jej napojenia, sprisahanie so všetkými hráčmi tejto špinavej hry je už tak do oči bijúca, že NIKTO súdny nemôže nevidieť aké negasprosahania sa robili proti Michaelovi Jacksonovi počas jeho života, a pokračuje to aj po jeho dávnej smrti...

Obaja muži sú v jednej žalove pod jednou právnickou firmou - Gradstein & Marzano, aká náhoda..., však?

Časopis VIBE po stopách stratených nahrávok

Časopis VIBE pripravil vo svojom digitálnom=internetovom vydaní krátku dokumentárnu reportáž o príprave nového albumu Xscape a jeho umeleckej podobe.

V rozhovoroch spovedá Mr. Brainwash producentov albumu ako je napr. John Branca.

Obrázek

Billboard Music Awards + debut Michaela v hitparáde

Žiaľ, iba ako hologram.

Podľa exkluzívnych informácií by sa mal práve na udeľovaní cien Billboard Music Awards predstaviť nielen nový singel v rámci promo kampane na album Xscape, ale aj samotný Michael ako hologram prostredníctvom nových technológií, ktoré by mali byť údajne úplne nová udalosť vo svete technológií cez japonskú spoločnosť, do ktorej investovala Sony.

Obrázek

Udeľovanie cien sa uskutoční 18.5.

Obrázek

Nový singel Love Never Felt So Good, ktorý podporil s vokálmi aj Justin Timberlake, debutoval v americkom Billboarde.

V oficiálnej hitparáde HOT 100 na 20 mieste, a v Hot R&B/Hip-Hop Songs na 6 mieste!

Na "novinku" skvelý výkon, dúfajme, že bude stúpať čo najvyššie, najmä v HOT 100 aspoň v TOP 10...

Xscape čoskoro...

Tak a ideme odpočítavať...už čoskoro...XSCAPE!!!

Ďalšia pieseň - A Place With No Name

Dnes bola zverejnená ďalšia pieseň z nového albumu Xscape - A Place With No Name. Vychutnať si ju môžete na tejto stránke...treba sa ale opäť prihlásiť cez facebook, alebo zadať emailovú adresu.

LINK

Zajtra 8.5.2014 nás čaká Slave To The Rhythm.

Diskusia k albumu a piesňam na fóre: LINK

Vložila: Zuzcoj

Ďalšia pieseň - Loving You

Dnes bola zverejnená ďalšia pieseň z nového albumu Xscape - Loving You. Vychutnať si ju môžete na tejto stránke...treba sa ale opäť prihlásiť cez facebook, alebo zadať emailovú adresu.

LINK

Zajtra 7.5.2014 nás čaká A Place With No Name.

Diskusia k albumu a piesňam na fóre: LINK

Vložila: Zuzcoj

Nová pieseň - Chicago

Dnes bola zverejnená ďalšia pieseň z nového albumu Xscape - Chicago. Vychutnať si ju môžete na tejto stránke...treba sa ale prihlásiť cez facebook, alebo zadať emailovú adresu.

LINK

Podľa nepotvrdených info by každý deň mala byť zverejnená jedna pieseň a to nasledovne:

5.5.2014 Chicago

6.5.2014 Loving You

7.5.2014 A Place With No Name

8.5.2014 Slave To The Rhythm

9.5.2014 Do You Know Where Your Children Are

Na fóre je vložená diskusia ku každej piesni + hlasovanie...tak vyjadrite svoje názory a pocity. :-) LINK

Vložila: Zuzcoj

Nový dokument k albumu XSCAPE

Na DVD-čku, ktoré bude súčasťou deluxe verzie nového albumu Xscape bude dokument o produkcii tohto albumu.

Jeho súčasťou budú rozhovory s tvorcami, a ukážky zverejnili práve dnes:

Článok Billboardu o albume a príbeh skladieb

Nové vydanie časopisu Billboard prinesie niekoľko strán informácií o nahrávaní albumu Xscape a príbehov, ktoré popisujú práce na samotných skladbách ako aj ich históriu.

Podľa popisu, producenti mali na výber až z 24 skladieb, z ktorých nakoniec vybrali 10 na samotný album.

Najzaujímavejšie sú ale originálne demo verzie, v ktorých je počuť priamo Michaela nielen pri speve, ale aj rôzne zvuky ako lúskanie prstami, poklepávanie nohami a podobne.

Pri skladbe "Slave to the Rhythm" z roku 1989, nahral Michael skladbu až 24x bez prerušenia, aby použil čo najlepšiu verziu, na ktorej pracoval s Babyface-om.

Okrem toho sa dozvieme, že Michael chcel pracovať s dvojicou hudobníkov z Nórska, skupinou Stargate, ktorú tvoria Mikkel Eriksen a Tor Hermansen.

Michaelovi sa páčili niektoré ich skladby, a LA Reid, šéf Epic Records chcel Michaela upísať pre hudobné vydavateľstvo ISLAND DEF JAM.

Viac od 5.5. v novom čísle Billboardu.

Komplet vydanie článku v téme - LINK

Obrázek

Prvý singel už v éteri a v predaji

Video zo svetovej premiéry piesne Love Never Felt So Good na The iHeartRadio Music Awards spolu s Tribute tancom Ushera.

Tu si môžete vypočuť pieseň LNFSG v novom šate. :-)

No a tu je verzia s Justinom Timberlakeom...po počiatočných obavách ma to nesklamalo...ale stále si myslím, že ten duet nebol nutný. Zatiaľ nie je úplne jasné, či táto pieseň vychádza ako singel len v Michaelovej sólo verzii, alebo aj ako duet.

Vložila: Zuzcoj

Oficiálny tracklist Deluxe verzie Xscape + jedno prekvapenie

Oficiálna stránka Michaela zverejnila konečný tracklist deluxe verzie albumu Xscape. Prvou zverejnenou piesňou bude prekvapivo Love Never Felt So Good ako duet s Justinom Timberlakeom. Prvým singlom z albumu pieseň Love Never Felt So Good len čisto v Michaelovej verzii.

Image and video hosting by TinyPic

Tracklist:

1. Love Never Felt So Good

2. Chicago

3. Loving You

4. A Place With No Name

5. Slave To The Rhythm

6. Do You Know Where Your Children Are

7. Blue Gangsta

8. Xscape

9. Love Never Felt So Good (Original Version)

10. Chicago (Original Version)

11. You (Original Version)

12. A Place With No Name (Original Version)

13. Slave To The Rhythm (Original Version)

14. Do You Know Where Your Children Are (Original Version)

15. Blue Gangsta (Original Version)

16. Xscape (Original Version)

17. Love Never Felt So Good - Michael Jackson & Justin Timberlake

DVD:

- Xscape Documentary (L.A. Reid a ostatní zúčastnení na projekte hovoria o vzniku albumu)

- Xscape Documentary Outtakes

Poster:

- Exclusive Mr. Brainwash poster (plagát) – Michael Jackson

Vložila: Zuzcoj