Články za december 2014

Nový dokument: Michael Jackson: The Journey

1.1.2015 bude prezentovaný nový dokument Michael Jackson: The Journey, na ktorom sa podieľal aj pre fanúšikov známy a uznávaný autor kníh o Michaelovi, Joe Vogel.

Obrázek

Dokument bude dostupný na niektorých internetových platformách ako je Amazon, Google Play, iTunes, Vimeo, VUDU, AT&T, Charter, DirecTV, iNDEMAND a Vubiquity ako digitálny dokument na stiahnutie za poplatok.

Dokument mapuje nielen hudobný, ale aj spoločenský odkaz Michaela Jacksona pre svet prostredníctvom jeho nielen hudobnej kariéry.

LINK

Rekonštrukcia obchodu MJ Gallery

V roku 2010 bol v čínskom holelovom komplexe Ponte 16 Resort v Macau otvorený špeciálny obchod, ktorý bol venovaný Michaelovi Jacksoni ako miesto na predaj suvenírov, ale predovšetkým ako spomienková výstava predmetov a vecí súvisiacich s Michaelom, ktoré vo svojom živote používal, a ktoré patrili medzi jeho osobné veci.

Obrázek

15.12. však bol obchod uzavretý, a podľa manažérov prebieha rekonštrukcia priestorov, ktoré by mali byť v roku 2015 znova otvorené, ale dátum zatiaľ neuviedli.

Čínska stránka obchodu MJ Gallery - LINK

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dokument: Immortal

Komu sa nechce čakať na českú televíziu, tu je - zatiaľ, pokiaľ ho YT nezmaže - skrátený dokument o šou Immortal z produkcie Slnečného cirkusu:

(poznámka: toto video má cca. 50 min., na ČT by mal byť odvysielaný dokument, ktorý má 90 min., či ide o ten istý dokument, nevieme potvrdiť.)

Sony údajne plánovala predať spol. Sony/ATV

Podľa údajných emailov, ktoré hackeri ukradli spoločnosti SONY, plánovali predstavitelia divízie Sony Music predať hudobný katalóg Sony/ATV, ktorý z 50% vlastní Michael Jackson/MJ Estate.

Obrázek

Jeho odhadovaná cena je 1,5-2 miliardy dolárov, a aktuálne je to najväčší správca hudobných nahrávok na svete s katalógom viac ako 2,8 mil. skladieb.

Sony/ATV v priebehu ostatných 15 rokov zakúpila niekoľko veľkých hudobných katalógov za viac ako 3 miliardy dolárov, vrátane EMI Music Publishing, v ktorom MJ Estate vlastní vlastný podiel 10% (v Júni 2012 katalóg kúpili za 2,2 miliardy dolárov).

Ročný obrat pre Sony/ATV predstavuje viac ako 600 miliónov dolárov, zisk je na úrovni asi 120 mil. dolárov (pritom samotná Sony Corporation má celkové straty asi 2 miliardy dolárov).

Podľa Billboardu, odhadová suma, za ktorú by bolo možné predať Sony/ATV zo ziskom by musela byť min. 3 až 3,5 miliardy dolárov.

Podľa informácií, ktoré majú finančné médiá nie je jasné, či by sa predala Sony/ATV ako celok, alebo iba niektoré časti katalógu, alebo či vôbec sú plány na predaj reálne, keďže NIE JE dôvod na predaj z neustále sa zvyšujúcich ziskov, ktoré predpokladá aj Martin Bandier, prezident Sony/ATV, ktorý na rok 2018 predpokladá zisky viac ako 650 mil. dolárov.

Zástupcovia Sony/ATV ani správcovia MJ Estate zatiaľ neposkytli komentár k týmto správam, hoci MJ Estate (rovnako ako Michael predtým) opakovane tvrdia/tvrdili, že Michaelov 50% podiel v Sony/ATV NEBOL, NIE JE A NEBUDE NA PREDAJ!

Veselé Vianoce...

Celej MJ rodinke prajeme krásne vianočné sviatky. :-)

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Michael v TV počas Vianoc

Ak ste niektorí ešte nepostrehli, v TV sa objaví niekoľko zaujímavých vecí ohľadne Michaela:

ČT Art - LINK

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Barbara Streisand a Michael

Barbara Streisand zverejnila pred pár dňami fotku s Michaelom z roku 1993, keď sa stretli v zákulisí jej novoročného (1.1.) koncertu v MGM, ktorý si Michael prišiel pozrieť.

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

The Guinness World Records

Budúci rok oslavuje organizácia the Guinness World Records, teda org. pre Guinnessové svetové rekordy 60 výročie založenia.

Okrem každoročnej, výročnej knihy rekordov, zaznamenali aj video odkaz, v ktorom spomínajú na Michaela Jacksona, album Thriller a rekordy, ktoré sú zapísané s menom Michael Jackson.

MJ ft. Bruno Mars - UPTOWN JAM

... možno poznáte novú skladbu Uptown Funk, ktorý nasieval Bruno Mars v spolupráci s Markom Ronsonom...

Mnohí si všimli inšpirácie u Michaela Jacksona, a v skladbe JAM, a tak ďalší neváhali a spojili tieto dve hitové skladby, a výsledok je táto pecka:

LINK

Obrázek

The Most Iconic BRIT Awards

Spol. MasterCard, ktorá sponzoruje britské hudobné ceny Brit Awards, vyhlásila anketu o najikonickejšie vystúpenia.

A, víťazom je - MICHAEL JACKSON a jeho vystúpenie z roku 1996 so skladbou EARTH SONG.

Až za Michaelom skončila Adele a Spice Girls.

Zároveň bola vyhlásená anketa, v ktorej sa pýtali Britov, ktorý album by chceli, aby bol odohraný live.

Víťazom je - MICHAEL JACKSON, ktorého album BAD by chceli Briti vidieť naživo.

Zamietne sudca obvinenia?

Sudca Mitchell Beckloff vo svojom vyhlásení v posudzovaní obvinenia Jamesa Safechucka vyjadril pochybnosti, či jeho žaloba je oprávnená na základe doby prelmčania.

Safechuck vo svojej žalove tvrdí, že až/už v roku 2005!!! mal údajne matke povedať o sexuálnom zneužítí, ale že vtedy namiesto postavenia sa pred súd a vypovedania proti Michaelovi s ním prerušil všetky kontakty po tom, ako ho Michael chcel údajne ako svedka vo svojom procese, Safechuck potom odmietol vypovedať v jeho prospech.

Až v máji/květnu 2013, pár mesiacov potom čo sa dozvedel, že Wade Robson podal žalobu proti Michaelovi Jacksonovi, rozhodol sa Safechuck vyhľadať psychiatra, a až tento rok podať samotnú žalobu proti Michaelovi.

Jeho právnik, ten istý, ktorý zastupuje aj Robsona, tvrdí, že až do terapie si neuvedomil, že išlo o sexuálne zneužívanie, a ovplivnilo ho aj vystúpenie Robsona v telezívnom rozhovore, v ktorom hovoril o zneužívaní.

Safechuck tvrdí, že bol zneužitý keď mal údajne 10 rokov (viac ako 100x v priebehu 4 rokov), keď Michael natáčal reklamu na Pepsi koncom 80tých rokov.

Právnici MJ Estate žiadajú zamietnuť žalobu, ktorá bola podaná 5 rokov po smrti Michaela Jacksona, a viac ako 25 rokov od údajného zneužitia.

Samozrejme, detailami nešetrili v popisoch zneužívania ani v tom, aký bol Michael "v skutočnosti"

Definitívne o nej rozhodne na nasledujúcom pojednávaní.

MJ Estate predĺžila zmluvu s BMI

Správcovia pozostalosti Michaela Jacksona predĺžili zmluvu s americkou asociáciou hudobných vydavateľov a správcov hudobných nahrávok BMI.

V spoločnosti BMI je Michael Jackson ako umelec zastúpený od roku 1976.

V tlačovej správe sa o.i. uvádza, že predajnosť albumov Michaela Jacksona dosahuje už 1 miliardu nahrávok.

(v podstate sa nič nemení, BMI spravuje viac ako 650 tisíc umelcov)

Obrázek

Michael je nominovaný na NAACP Image Award

Michael je nominovaný v dvoch kategóriach 46. ročníka NAACP Image Awards (ceny Národnej asociácie pre pokrok ľudí farebnej pleti), ktoré sa bude konať 6. februára 2015 a bude naživo vysielané TV One. Ocenenia sa udeľujú už od roku 1967 umelcom farebnej pleti za prínos v oblasti hudby, televízie, filmu a literatúry.

Image and video hosting by TinyPic

Michael je nominovaný v týchto kategóriach:

Najlepší mužský umelec - hudba:

John Legend (Columbia Records)

Kem (Motown – Capitol)

Kendrick Lamar (Interscope Records)

Michael Jackson (Epic Records)

Pharrell Williams (Columbia Records)

Najlepšie video - hudba:

“Pretty Hurts” – Beyoncé (Columbia Records)

“You & I (Nobody in the World)” – John Legend (Columbia Records)

“It’s You” – KEM (Motown – Capitol)

“i” – Kendrick Lamar (TDE/Interscope)

“Love Never Felt So Good” – Michael Jackson feat. Justin Timberlake (Epic Records)

Z minulosti...

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Ďalšie video z Michaelovho archívu

Tentoraz fotenie s Eddiem a Frankom Casciom a Brettom Barnesom v roku 1993. Krása...len tak ďalej...veríme, že sa toho objaví ešte viac. <3

Vložila: Zuzcoj

40 najprelomovejších albumov histórie

Americký magazín Rolling Stone zverejnil zoznam 40 najprelomovejších hudobných albumov. Michael sa do rebríčka dostal s albumom Thriller.

Celý rebríček aj s odôvodnením zaradenia jednotlivých albumov si môžete pozrieť tu: LINK

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

MichaelJackson.com chystá zmeny

Oficiálna stránka michaeljackson.com, ktorú spravuje The Official Online Team of The Michael Jackson Estate™ , chystá zmeny, ktoré sa najbližšich dňoch prejavia nielen v grafike, ale aj nových interaktívnych možnostiach pre fanúšikov.

Sledujte priebežne nový update tu - LINK

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Protesty v New Yorku vs TDCAU

Protesty v New Yorku, ktoré nasledovali po oslobodení policajta, ktorý mal uškrtiť černošského muža pri zatýkaní, sa nesú aj v symobolických protest songoch.

Obrázek

Po 19-tich rokoch si nielen newyorčania spomínajú na song THEY DON´T CARE ABOUT US, ktorý nielen svojim textom reflektuje udalosti dnešných dní, ktoré sa dajú naprieč USA pre údajný rasizmus a násilie páchané policajtami.

História toho, čo všetko sa dialo Michaelovi, ako upozorňoval vo svojich skladbách na problémy spoločnosti, sa žiaľ, po jeho smrti, stávajú ďaleko viac aktuálnejšie, ako v čase ich vydania.

VIDEO ukážka, ktorú poslal Timbaland na svoj istagram LINK

MJ medzi 80 najväčšími udalosťami za ostatných 89 rokov

British Council, teda ‘British Committee for Relations with Other Countries’, teda britská rada pre medzinárodné vzťahy, ktorá bola založená v roku 1934, a teraz ako 25 členná skupina vedcov, intelektuálov, umelcov a ďalšách spoločensky významných ľudí, urobila zoznam 80-tich najväčších momentov histórie so zoznamom ľudí, ktorí najviac ovplvnili spoločnosť.

Je potrebné uviesť, že britská rada nedala na zoznam nijakých britských umelcov, keďže ide o udalosti a ľudí mimo Británie.

Na 49. mieste sa ako jediný hudobný umelec umiestnil MICHAEL JACKSON. (ani Elvis Presley sa nedostal na zoznam, čo svedčí ako dôležitý a významný vplyv mal/má Michael Jackson na globálnu spoločnosť)

Celkový zoznam si pozrite tu - LINK

Obrázek

Michael je najpredávanejším RnB umelcom v USA

Podľa oficiálnych údajov predajnosti albumov v USA, je Michael Jackson najpredávanejším RnB umelcom s predajom 24 mil. albumov iba v USA - a to od roku 2000.

Michael Jackson je tak opäť a zatiaľ najpredávanejším umelcom nového milénia!

Správa - LINK

Až za Michaelom sa umiestnili (číslo je predajnosť albumov v miliónoch):

2. Usher (20.4)

3. Alicia Keys (18.4)

4. Mariah Carey (16.7)

5. R. Kelly (16.0)

Obrázek

Video z Michaelovho archívu

Ako sme vás včera informovali, toto video je z archívu Michaela, ktoré bolo natočené v parížskom hotely v roku 1993.

Obrázek

Na videu je uvedený popis, že ide o rok 1996, ale aktuálne sa predáva na aukcii, kde je v popise uvedený rok 1993.

V druhom videu je záznam oslavy Vianoc na Neverlande s rodinou Cascio.

Celková dĺžka videozáznamu je až 62 minút, tu je iba ukážka cca. 4 minúty.

Video zachytáva napr. otváranie darčekov, ukážky Michaela s priateľmi, ranča, hranie sa zo zvieratami a po prvý krát aj raritný záznam večere s Michaelom!

Ak by ste si chceli tento záznam kúpiť, na aukcii je už v ponuke za 5000 dolárov...

Viac tu - LINK

Video z Paríža je v pokute za 1000 dolárov - LINK

Selfies od Michaela + video

Michael v roku 1996 urobil niekoľko svojich fotiek z kúpelne, dnes ich voláme SELFIE, keď sa pripravoval na videokomentár k nadchádzajúcim sviatkom pre fanúšikov ako jeho pozdrav a prianie všetkého dobrého...

VIDEO z archívu Michaela bude čoskoro online (podľa zatiaľ neoficiáln&ch zdrojov)!

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek