Články za január 2014

Flashback: Michael v Tokiu 1996

V decembri 1996 navštívil Michael v rámci turné HIStory mediálnu centrálu Tower Records, kde zanechal odtlačok svojej pravej ruky.

Reportáž z akcie:

Obrázek

Obrázek

Michael mal aj krátky pozdrav:

"Hello, thank you very much for having me. I just want you to know I love you all very much and I'm glad to be back in Japan. Thank you." After which he sinks his hand in cement while fans chant "You Are Not Alone", wipes his hand with a towel and proceeds: "You, guys, sound beautiful singing. Harmony. [smiles] I just want to say thank again for having me here and I'm very happy to be back in Japan and I love you more. I love you more. Thank you."

Jedna zaujímavosť...

Možno niektorí z vás poznajú túto fotku Michaela...ja sa priznám, že som ju už niekedy videla. Jeden fanúšik o nej zistil veľmi zaujímavé informácie.

Viac info a podrobností v téme na fóre: LINK

Diskusia aj na facebooku: LINK

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Pepsi nehoda - 30 rokov

V dnešný deň presne pred 30 rokmi Michael utrpel pri natáčaní reklamy pre Pepsi popáleniny 2. a 3. stupňa na hlave. Stalo sa to 27.1.1984. Nehoda sa stala pri šiestom opakovaní scény. Úraz poznačil jeho zdravie na zvyšok života, keďže rany mu spôsobovali veľké bolesti hlavy.

Video z reklamy:

Vložila: Zuzcoj

Top 10: Najdrahšie videá všetkých čias

Z miliónov, ktoré vrazili do efektov, kostýmov či priestorov sa vám zatočí hlava. Pozrite si rebríček tých najdrahších videoklipov všetkých čias.

1. Michael Jackson and Janet Jackson, "Scream" (1995) - 7 milión $

Najdrahšie video všetkých čias je hit z roku 1995 Scream od Michaela a Janet Jacksonovcov. Stálo neuveriteľných 7 miliónov $. Tento nezabudnuteľný hit získal ocenenie za najlepšie video na MTV Video Music Awards. Najviac prostriedkov išlo do osvetlenia a počítačovej techniky. Spolu s ďalšími položkami sa konečné číslo vyšplhalo poriadne vysoko.

2. Britney Spears, "Work B----" (2013) - 6.5 miliónov $ (v tomto prípade ide o potvrdené klamstvo, a v žiadnom prípade toto video nie je oficiálne medzi najdrahšími)

3. Madonna, "Die Another Day" (2002) - 6.1 miliónov $

4. Madonna, "Express Yourself" (1989) - 5 miliónov $

5. Madonna, "Bedtime Story" (1995) - 5 miliónov $

6. Michael Jackson, "Black or White" (1991) 4 milióny $

7. Guns N' Roses, "Estranged" (1993) 4 milióny $

8. Puff Daddy, "Victory" (1998) 2,7 milióna $

9. MC Hammer, "2 Legit 2 Quit" (1991) 2,5 milióna $

10. Mariah Carey ft. Jay Z, "Heartbreaker" (1999) 2,5 milióna $

Zdroj: Business Insider

Vložila: Zuzcoj

FACEBOOK: 60 miliónov fanúšikov (?)

Tak či onak, či sú skutoční, alebo nie, oficiálne konto na facebooku na meno Michael Jackson dosiahlo už viac ako 60 mil. fanúšikov!

Obrázek

Za rok 2013 je na 11 mieste v počte s najvyšším podielom fanúšikov - aktuálne čísla sú vyššie (68.986.011 zo dňa 21.1.2014), tu je prehľad (čísla v miliónoch):

1 Facebook for Every Phone 362,101,546

2 Facebook 108,385,727

3 Rihanna 82,237,709

4 Eminem 79,657,079

5 Coca-Cola 78,286,825

6 YouTube 77,521,891

7 Shakira 76,526,243

8 Texas HoldEm Poker 69,832,118

9 The Simpsons 69,222,337

10 Cristiano Ronaldo 68,685,054

11 Michael Jackson 67,946,032

12 Harry Potter 67,484,601

13 Katy Perry 61,566,344

14 Lady Gaga 61,531,612

15 Justin Bieber 61,389,439

Vyšla kniha od MJ bodyguardov

Na trh sa po rokoch čakania a váhania konečne dostala kniha "Remember the Time: Protecting Michael Jackson in His Final Days" od Michaelových bodyguardov v posledných rokoch života - Billa Whitfielda a Javona Bearda.

Image and video hosting by TinyPic

Objednávať sa dá tu: LINK

Tu sú videá z ich rozhovoru ešte tesne po Michaelovej smrti...má to sedem častí:

Vložila: Zuzcoj

Výsledok HLASOVANIA: The most famous person

Ako inak, v síce neoficiálnej, ale zato mohutne hlasovanej ankete počas celého roka 2013, rozhodli fanúšikovia z celého steva, že najslávnejšia osoba planéty je MICHAEL JACKSON.

Ten získal viac ako 402 tisíc hlasov, takmer 2x viac ako Lady Gaga.

Obrázek

Výsledky hlasovania: LINK

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Odvolací súd potvrdil vinu lekára za smrť Michaela Jacksona

Kalifornský odvolací súd potvrdil v stredu rozsudok nad lekárom, ktorého usvedčili z neúmyselného zabitia Michaela Jacksona.

Podľa súdu bolo predložených dostatok dôkazov o lekárovej vine.

Verdikt padol necelé tri mesiace po tom, čo sa kardiológ Conrad Murray dostal na slobodu. Odpykal si polovicu zo štvorročného trestu.

Prepustili ho v októbri minulého roka na základe kalifornského plánu zameraného na obmedzenie preplnenosti väzníc.

Michael Jackson zomrel v roku 2009 vo veku 50 rokov na predávkovanie silným anestetikom propofolom, ktorý mu Murray podával.

Podľa odvolacieho súdu lekárova "necitlivá ľahostajnosť voči zdraviu a bezpečnosti Jacksona bola počas procesu preukázaná".

Spevákovi "podával množstvo nebezpečných farmaceutík" bez "primeraného lekárskeho vybavenia, prevencie a prítomnosti personálu".

Murray vo svojom odvolaní argumentoval, že sudca, ktorý mal na starosť jeho prípad, nenáležite vylúčil porotcov z vypočutia kľúčových dôkazov. Odvolací súd ale uviedol, že nenašiel žiadne pochybenia.

Právnici odsúdeného sa snažili predložiť taktiež dôkaz o tom, že Jacksona liečili aj iní lekári, informovala agentúra AP.

Na nový proces nie je podľa súdu dôvod

Rodina Michaela Jacksona neuspela v snahe o nový proces v prípade jej žaloby voči spoločnosti AEG Live, ktorá organizovala jeho comebackové koncerty.

udkyňa kalifornského štátneho súdu v Los Angeles v pondelok zamietla žiadosť matky a detí Jacksona o obnovu procesu ako neodôvodnenú.

Obrázek

Zmätočné

Ich právni zástupcovia argumentovali, že na pôvodnom procese boli pokyny pre porotu zmätočné, podľa sudkyne však počas súdneho konania nedošlo k žiadnym chybám, informovali agentúry Reuters a AP.

Súdna porota v októbri po päť mesiacov trvajúcom procese zbavila spoločnosť AEG Live obvinení zo spoluviny na smrti Michaela Jacksona, ktorý zomrel v roku 2009 vo veku 50 rokov na predávkovanie silným anestetikom propofolom.

Príbuzní Michaela v žalobe tvrdili, že firma nesie zodpovednosť, pretože konala nedbanlivo, keď ako Michaelovho osobného lekára najala kardiológa Conrada Murrayho, ktorý mu propofol podával.

Môžu ísť na vyšší štátny súd

Súd však dospel k záveru, že Murray bol na určenú prácu dostatočne kvalifikovaný. Michaelova rodina ešte môže podať odvolanie na vyšší štátny súd.

Murrayho v roku 2011 uznali v prípade Michaelovej smrti vinným z neúmyselného zabitia.

Odpykal si polovicu zo štvorročného trestu. Prepustili ho v októbri minulého roka na základe kalifornského plánu zameraného na obmedzenie preplnenosti väzníc.

30 rokov Thrilleru u nás

Letos je to třicet let, co se u nás objevilo album Thriller Michaela Jacksona.

Před třiceti lety mohli fanoušci zpěváka Michaela Jacksona v tehdejším socialistickém Československu oslavovat. V obchodech s hudbou se u nás poprvé objevilo Jacksonovo veleúspěšné album Thriller. V tehdejší době to byla hudební událost číslo jedna.

Deska, na které jsou hity jako Billy Jeane, Beat it, nebo The Girl is mine byla v té době už dva roky na světě a doslova válcovala všechny možné hudební kategorie a žebříčky. Michael Jackson za ní získal osm sošek Grammy, do té doby jich nikdo tolik nedostal.

Úspěšné Jacksonovo album Thriller připomněl reportér Kryštof Benoni.

„Myslím si, že Michael Jackson se na albu Thriller vzepjal k úžasnému autorskému i interpretačnímu výkonu. Podle mě je to album, kde zpívá vůbec nejlíp, včetně takových těch zajíkavostí nebo zámlk. Poprvé tam zpívá duet s Jacksonem Paul McCartney,“ připomíná hudební publicista Miloš Skalka.

Desku s Michaelem Jacksonem v bílé košili na přebalu vydalo nakladatelství Supraphone. Tehdejší režim povoloval jen omezené množství západních titulů ročně. Michael Jackson ale cenzorům nevadil. Vydání Thrilleru podle Jiřího Paulů, který pracoval v zahraničním oddělení nakladatelství Supraphonu, nic nebránilo.

„V roce 1984 bylo mým úkolem sehnat smluvní oprávnění u nositele práv, protože desky, které se u nás lisovaly, vycházely v původních obalech. Museli jsme sehnat také master nahrávku, která stála na začátku výrobního řetězce,“ popisuje Paulů.

Alba se prodalo v českých zemích 150 tisíc kusů. Jeho úspěch podpořil i známý hororový videoklip Johna Landise, ve kterém se Michael Jackson mění ve vlkodlaka a tančí se zombie.

Album Thriller v roce 2008 přijala do svých sbírek knihovna amerického kongresu pro jeho nezpochybnitelný kulturní význam. Na celém světě se ho prodalo 110 milionů kopií, což z něj do dnešního dne dělá nejprodávanější desku všech dob.

Zdroj: LINK

Diskusia, celý článok a audio v téme na fóre: LINK

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

MJ Estate napísali list Channel 5

MJ Estate napísali list britskému televíznemu kanálu Channel 5. Na Channel 5 sa totiž rozhodli odvysielať 7.1.2013 ​​program "Posledné hodiny Michaela Jacksona".

Aj keď nie je možné, aby Estate podali žalobu na zastavenie vysielania programu, pokúsili sa o to aspoň touto cestou.

V liste sa okrem iného uvádza, že dokument podľa znenia oddeľuje/rozlišuje fakty od fikcie, ale podľa MJ Estate nejde o nič iné ako len o povrchný, bulvárny program využívajúci Michaelovú tragickú a predčasnú smrť. Michaelovi priatelia a rodina vedia, že bol milujúci otec, umelec a snažil sa prostredníctvom humanitárnej práce spraviť svet lepším. Jeho deti si nezaslúžia znova vidieť smrť svojho otca a to len z chamtivosti médii a zo snahy prilákať divákov k televízorom.

MJ Estate a fanúšikovia dúfajú, že Channel 5 ukáže dobrý úsudok a zruší vysielanie tohto odporného programu.

Celé znenie listu v téme na fóre: LINK

V prípade, že chcete napísať komentáre priamo televízii, tu je ich oficiálna stránka a program - LINK

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Thomas Mesereau vo veľkom rozhovore

2.1.2014 poskytol Thomas Mesereau, právnik a obhájca Michaela počas procesu v rokoch 2003-2005 na mnohé, a nielen fanúšikmi žiadané otázky.

Pre webové rádio KingJordanRadio poskytol rozhovor v polovici roka 2013, ktorým vyvolal burlivé reakcie mnoých fanúšikov, pretože reagoval na mnohé kauzy v Michaelovom živote, a teraz, v ďalšom rozhovore, ktoré trvá viac ako 2 hodiny, znova odpovedal na mnohé kauzy s jeho osobnými názormi na prípad obvinení z roku 1993, mimosúdne vyrovnanie, aktuálne obvinenia Wadea Robsona, proces s AEG Live, ako aj o bývalom doktorovi Murrayovi a jeho knihe, ktorú údajne plánuje napísať...

Rozhovor je samozrejme v angličtine...

V prípade, že vám nefunguje streamové okno, tu v linke je priamo rozhovor - LINK

Find Additional Entertainment Podcasts with King Jordan TALK SHOW on BlogTalkRadio

Raritné video zo skúšok

Na nete sa objavila nahrávka z roku 1993, na ktorej sa Michael objavil na skúškach tanečnej skupiny Alphas, AKAs, Deltas and Sigmas, ktorá pripravovala projekt Is It Scary, na skladbu, ktorú zložil Michael pre film The Adams Family, ktorý sa nakoniec nerealizoval, a skladba nebola súčasťou soundtracku:

... Michael sa objavuje pred 4 minútou:

E'Casanova oživuje Michaela na turné

... najlepší a svetovo najuznávanejší dvojník Michaela Jacksona, E'Casanova sa objavil začiatkom decembra v Thajsku a prezentoval sa v niekoľkých rozhovoroch pre akciu, ktorá sa konala pri príležitosti 30-tého výročia videa Thriller:

Ďalšia akcia, ktorá sa bude konať 15.2.2014, v Bangkoku začne jeho ázijské turné:

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

MJJsource na facebook-u

... pre všetkých, ktorí chcú byť interaktívni dávame do povädomia, že fungujeme aj na facebooku....

LINK

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Nová kniha od Zacka O'Malley Greenburga

Zack O'Malley Greenburg, ktorý pracuje ako korešpondent pre časopis FORBES, a ktorý píše aj články o Michaelovi a jeho financiách, potvrdil, že svoju novú knihu - Michael Jackson, Inc.: The Rise, Fall, and Rebirth of a Billion-Dollar Empire vydá 3.6.2014!

Predobjednávky môžete urobiť cez amazon - LINK

Obrázek

Ďalšie detaily sa budú priebežne zverejňovať, no viac o autorovi a knihe nájdete na jeho stránke venovanej práve knihe o Michaelovi: LINK

Informácie sme vám priniesli už 22.11.2013 - viď aprávy v archíve:

Názov novej knihy Michael Jackson, Inc.: The Rise, Fall, and Rebirth of a Billion-Dollar Empire dáva tušiť, že bude nielen o úspechoch, ale najmä súvislostiach, aké finančné a hudobné impérium Michael počas svojho života, ale aj po smrti vytvoril.

Pred časom sme vás informovali, že reportér a bloger Zack O'Malley Greenburg píše o Michaelovi najmä pre časopis Forbes, a od smrti Michaela napísal niekoľko detailných a podrobných článkov o úspechoch a ziskoch Michaela.

V novej knihe, ktorá výjde (ako to dnes oznámil!) 3.6.2014 bude popisovať všetky detaily, ktoré sa mu podarilo získať, vrátane predajnosti nahrávok, všetkých možných ziskov, projektoch, ktoré nielen Michael realizoval a podobne.

Bude to kniha, ktorú musí mať každý fanúšik ako ucelený formát kariéry Michaela Jacksona.

Ďalšie informácie o predaji budú postupne dopĺňané.

Kniha bude v angličtina (zatiaľ), bude mať 256 strán.