Články za september 2013

Metalový tribute album

Koncom októbra (22.10.2013) vyjde špeciálny heavy-metalový tribute album: Thriller - A Metal Tribute To Michael Jackson, na ktorom spolupracovali niektorí známy hudobníci z kapiel ako Guns N Roses, Iron Maiden, Motorhead a Testament.

Obrázek

Samozrejme, pôjde o najznámejšie sklaby, tracklist:

1. Thriller - Chuck Billy (TESTAMENT)

2. Man In The Mirror - Danny Worsnop (ASKING ALEXANDRIA) & Billy Sheehan (MR. BIG)

3. The Way You Make Me Feel - Angelo Moore (FISHBONE), Doug Aldrich (WHITESNAKE), & Rudy Sarzo (QUEENSRŸCHE)

4. Black Or White - Lajon Witherspoon (SEVENDUST), Bruce Kulick (ex-KISS), & Tony Franklin (THE FIRM)

5. Beat It - Priya Panda (DIEMONDS) & Ron Bumblefoot Thal (GUNS N' ROSES)

6. Billy Jean - Corey Glover (LIVING COLOUR) & Phil Campbell (MOTÖRHEAD)

7. Shake Your Body (DOWN TO THE GROUND) - Elias Soriano (NONPOINT)

8. Rock With You - Doug Pinnick (KING'S X)

9. Dirty Diana - Chris Jericho (FOZZY)

10. Bad - Paul Di'Anno (ex-IRON MAIDEN) & Craig Goldy (DIO)

11. They Don't Care About Us - ICARUS WITCH

12. Never Can Say Goodbye - Lonnie Jordan (WAR)

13. Smooth Criminal - ALIEN ANT FARM

UPDATE 3.10: Šokujúce: Wade Robson môže mať proces

AKTUALIZOVANÉ:

3.10.

Informácie o procese Wadea Robsona sú nezmysel?

Podľa doteraz nových informácií, údajné správy, podľa ktorých by mal mať Wade Robson údajný proces s obvineniami zo sexuálneho zneužitia Michaelom na 2.7.2014 - sú s najväčšou pravdepodobnosťou nezmysly a bulvárne výmysly, prípadne podstrčené zavádzajúce účelové informácie z rodiny Wadea Robsona, ktoré zverejnila iba jedna austrálska stránka MSN - na FB a Twitteri sa z času na čas objavujú divné komentáre divných ľudí, ktorí sa vydávajú za rodinu Wadea, a odkiaľ pramenia rôzne nezmysly, ktoré prenikajú do médií.

Správu, ktorú sme zverejnili 28.9. je nutné brať s rezervou, ako upresnenie a oznam zverejňujeme túto správu, aby ste ju vy čitatelia MJJsource vedeli.

Zatiaľ nie sú v skutočnosti žiadne nové informácie ako vôbec prebehli jednania predbežného vypočúvania, ktoré malo byť v septembri.

Hneď ako budú nové informácie dostupné, zverejníme ich s opravou alebo potvrdením už zverejnených správ.

******************

breaking news Pictures, Images and Photos

Sudca včera na pojednávaní rozhodol, že Wade Robson, ktorý obvinil Michaela zo sexuálneho zneužívania môže svoje obvinenia predložiť v procese, ktorý sa bude konať budúci rok!

Obrázek

Sudca Mitchell Beckloff, ktorý dohliada na právne úkony voči MJ Estate povolil, aby sa 2.7.2014 konalo prvé pojednávanie v prípade obvinení voči Michaelovi Jacksonovi, podľa ktorých mal v rokoch 1989-1994 údajne sexuálne zneužiť Wadea Robsona!

Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

Wade Robson do mája/května 2012 opakovane, neústupne a nekompromisne obhajoval Michaela Jacksona, počas procesu v roku 2005 bol najsilnejším svedkom v prípade, ktorý pod prísahou odmietal akékoľvek obvinenia žaloby, že mal byť sexuálne zneužitý Michaelom, vyvracal akékoľvek tvrdenia že by k sexuálnemu zneužívaniu niekedy vôbec došlo!

Po údajnom psychickom vyhorení a zrúteniu v polovici roka 2012, mal podstúpiť psychologické vyšetrenia, ktoré mu vrátili spomienky, a oživili pamäť, podľa ktorej ho mal Michael Jackson opakovane zneužiť, a to aj v čase, keď Michael Jackson bol pod dozorom vyšetrovateľov a prokuratúry v prípade obvinení v rokoch 1993-1994.

Podľa Robsona, Michael Jackson ho mal zmanipulovať tak, aby si na sex. zneužívanie nepamätal, a aby mal pocit, že k ničomu nedošlo.

Po smrti Michaela Jacksona v roku 2009 sa jeho psychické problémy stupňovali, a až narodením jeho syna si uvedomil, že bol sex. zneužitý, Michaelom.

Jeho profesionálna kariéra sa odvtedy zastavila, a nebol schopný pracovať, čím mu vznikli finančné straty a náklady na psychologické vyšetrenia.

Od MJ Estate žiada zatiaľ nešpecifikované odškodné...

Video: záverečné reči - časť 2 + info

Právnik spo. AEG Live, Marvin Putnam:

Obrázek

Brian Panish, právnik Katherine Jackson:

KTO SÚ POROTCOVIA?

V číselnom poradí s krátkym popisom:

Porotca No. 1: Bankárka žijúca v centre LA

Porotca No. 2: Ošetrovateľka

Porotca No. 3: Obchodník s tričkami zo Západného LA

Porotca No. 4: Hispánka, obchodná zástupkyňa

AT&T

Porotca No. 5: Softwérová inžinierka z JPL

Porotca No. 6: Stredoškolský učiteľ telocviku

Porotca No. 7: Černoch, pracujúci vo výskume na UCLA

Porotca No. 8: Aziat, pracujúci pre zdarvotné stredisko

Porotca No. 9: Stavebný inžinier na dôchodku

Porotca No. 10: Černoch, dôchodca, bývalý robotník v železiarňach

Porotca No. 11: Vedecká pracovníčka v liečení rakoviny na dôchodku

Porotca No. 12: Finančný poradca z Východného LA

Porota v piatok mala prvý deň rozhodovania v procese s AEG Live vs. Katherine Jackson.

Celkovo majú až 80 dní na rozhodovanie, pričom si za predsedu poroty vybrali porotcu č.6

Porotcovia si vyžiadali dva dôkazové materiály:

- nezávislú (pracovnú) zmluvu dr. Murraya na poskytovanie služieb,

- DVD dokument This Is It

Právnik Katherine Jackson, Brian Parish namietal, že DVD vytvorila spol. AEG Live, a teda môže byť tendenčné pre porotu, pretože sa producenti snažili vykrasliť Michaela v najlepšom svetle.

Zmluva dr. Murraya je kľúčovým dokumentom v rozhodovaní - kto najal dr. Murraya, a pre koho pracoval.

Panish vyzval porotu, aby výšku odškodného zvažovali od 1 po 2 miliardy dolárov.

Na zvoleného predsedu niektorí fanúšikovia podali sťažnosť sudkyni po tom, ako mal počas procesu mať očný kontakt s právničkou AEG Live, čo interpretovali ako flirtovanie.

Sudkyňa to zamietla.

Prehľad časového postupu záverečnej reči právnika Marvina Putnama tu - LINK

V nej, samozrejme, síce nepriamo, ale predsa utočil na Michaela ako na jediného, kto si spôsobil smrť sám, že si kupoval doktorov, lieky, neliečil sa zo závislostí, bol v dlhoch a všetkymožné iné vysvetlenia, prečo je vinný Michael a nie AEG Live..., a snažil sa zbaviť zodpovednosti za smrť, že išlo predovšetkým o vzťah medzi dr. Murayyom a Michaelom, a čo robili oni bolo nezávislé od AEG Live.

Prečo by si "zaslúžil" Michael odškodné 2 miliardy?

Vo video je súhrn + HLASOVANIE - LINK

Video: záverečné reči - Brian Panish

Prepis časového postupu výpovede s fotkami - LINK

Video z prezentácie možného výsledku situačnými scénami televízie HLN:

LINK

+

Brian Panish, právnik Katherine Jackson:

Časť 1

Časť 2

Nonstop webový záznam - 2 hodinový prejav reči/obhajoby:

290 miliónov - toľko žiada rodina Katherine Jackson

Po prvý krát na súde s AEG Live, predložil právnik Katherine Jackson konkrétnu sumu, ktorú požadujú ako odškodné za smrť Michaela.

Obrázek

Brian Panish predniesol v záverečnej reči celkový súhrn svojej obžaloby, v ktorej obvinil spoluvinu za smrť Michaela Jacksona aj spol. AEG Live tým, že najala a platila dr. Murraya, ktorého nijako nekontrolovali a neoverili si jeho schopnosti, a tým nechali Michaela napospas osudu nezodpovednému doktorovi, ktorý bol odsúdený za neúmyselnú smrť Michaela.

Právnik Panish predložil aj konkrétnu sumu ako odškodné - 85 miliónov dolárov pre každé Michaelovo dieťa a 35 mil. pre Katherine Jackson.

Ide o akési nefinančné odškodnenie, morálne, ale právnik poukázal na ich argument, že ak by Michael žil, zarobil by od 1,2-16 miliardy dolárov, a podľa toho by mohli oni určiť výšku ušlých strát.

Záverečná reč sa niesla v miernejšom tóne, avšak s dôrazom na možnosti Michaela, jeho snahy nového smerovania nelen v hudbe, a samozrejme chuť žiť pre svoje deti, pričom neodmietal fakt, že Michael bol v určitých obdobiach závislý na liekoch, boli to ale obdobia, ktoré Michael vždy prekonal.

Predložil aj emaily, v ktorých ako najsilnejší dôkaz dokladoval, že smrť Michaela nebola len zodpovednosť dr. Murraya.

Porote povedal, že obhajoba AEG stála na údajnom nepamätaní si detailov, neurčitých výpovediach, a vyhýbavých tvrdeniach.

Michael, Janet & The Jackson Family: All The Top 40 Hits

Toto je názov novej, 376 stranovejknihy, ktorá mapuje celú históriu hudobnej singlovej kariéry v americkej hitparáde nielen Michaela Jacksona, ale aj Janet Jackson a skupiny the Jackson5 a the Jacksons.

Obrázek

Celá rodina mala v TOP40 164 singlov.

Chronologicky sú usporiadané podľa roka vydania.

Autorom je Craig Halstead, ktorý bol spoluautorom geniálnej knihy - Michael Jackson: For The Record (2nd Edition’), ktorá zaznamenáva aj nevydané single a nikdy nezverejnené skladby Michaela, s krátkymi popismi ich vzniku.

Novú knihu si môžete objednať tu za $14.20

- LINK

Video zábery z nového dokumentu

Oficiálna stránka dokumentu, ktorý podľa oficiálnej správy bude v televízii premierovaný začiatkom roka 2014, a krátko na to vydané aj DVD so sériou krátkych dokumentov o Michaelovi - LINK

Obrázek

A tri videá k tomu:

Novinky z minulosti... nový dokument

Fotografovanie Michaela a samotné fotky, ktoré urobil v roku 2007 pre čaposisy L'Uomo Vogue a Ebony, budú súčasťou nového dokumentu o Michaelovi.

Obrázek

Projekt s názvom Michael: The Last Photo Shoots - bude mapovať rozhovory s ľuďmi, ktorí nielen s Michaelom pracovali, ale ktorí boli súčasťou fotenia a mali tak možnosť pracovať s Michaelom, od asistentov, štylistov po fotografov...

Obrázek

Samotný Michael pri foteniach poskytol nejaké rozhovory s návrhárkou Rushkou Bergman, fotografom Vogue Bruceom Weberom, a návrhárom Kabukim a tie budú aj zverejnené.

Randy Jackson spochybňuje správcov MJ Estate

Randy Jackson v blogovom rozvohore s Brianom Oxmanom, suspendovaným právnikom v Kalifornii, ktorý sa dlhé roky samozvane pasoval za rodinného právnika Jacksonovcov, tvrdí, že rodina nedôveruje správcom pozostalosti Michaela Jacksona MJ Estate=John Branca, John McClain, a Howard Weitzman (ktorý je zároveň právnikom MJ Estate), a považuje Michaelov závet za podvod, aj napriek tomu, že ho súd a znalecké posudky uznali ako pravý a platný.

Obrázek

Randy tvrdí, že rodina nepodporuje správcov majetku, a nie sú s nimi spokojní.

Obviňuje ich aj zo zlyhania v platení daní, aktuálneho problému s údajným nedoplatkom podľa danového úradu, údajných 702 mil. dolárov.

Tvrdí, že s nimi niečo nie je v poriadku, a že je to len špička ľadovca.

Nikto z rodiny, okrem Katherine Jackson, z Michaelového závetu nedostal ani cent...

Prečo asi tak útočia niektorí členovia rodiny, ak správcovia MJ Estate za 4 roky dokázali splatiť dlhy Michaela, a vytvoriť stámiliónové zisky?

Randy minulý rok mal spolu s Janet, Jermainom, a Rebbie údajne uniesť Katherine Jackson do Arizony, čo vyvolalo špekulácie, pretože o odchode Katherine od detí nikto nevedel, a média bulvárne spracovali túto kauzu, vrátane videa, na ktorom Janet Jackson "násilne" chcela zabrániť Paris Jackson, aby nepísala na Twitter správy o dianí v rodine...

Čo chceli "súrodenci" dosiahnuť?

Okrem iného, Randy tvrdí, že dr. Murray dostával od niekoho príkazy, aby nadrogoval Michaela....

Michael Jackson DAY v Taliansku + EXTRA video

V deň Michaelových narodenín, 29.8.2013, sa uskutočnila veľká narodeninová párty v zábavnom parku the Rainbow Magicland Amusement Park (asi 50 km od Ríma), ktorú zorganizovalo niekoľko fanklubov a združení fanúšikov z Talianska. Michael navštívil tento park počas turné History, a chcel ho odkúpiť pre svoju vtedajšiu spoločnosť Kingdom Entertainment, nakoniec z kúpi nič nebolo.

Obrázek

Pri tejto príležitosti odhalili v parku aj sochu Michaela, ktorú vytvorila dvojica umelcov Luca Izzo a Jusana Hopas.

Obrázek

Celý deň tak návštevníci aj fanúšikovia, viac ako 2500 ľudí, mohli oslavovať Michaela ako umelca počas celodenných sprievodných akcií.

Obrázek

Obrázek

Akcie sa zúčastnil aj dlhoročný rodinný priateľ Frank Cascio, ktorý okrem iného rozprával zážitky s Michaelom, o Michaelovom živote a rodine, a o vzťahu s médiámi - napr. ak sa v médiách objavujú ľudia, ktorí hovoria o Michaelovi, ktorého nikdy nestretli...

Odhalenie sochy, ktoré sprevádzalo vypustenie stoviek balónov:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Viac ako HODINOVÉ video z akcie:

Nová skladba: Michael Jackson - I Am A Loser (DEMO)

Michael Jackson - I Am A Loser (Unreleased Demo)

Ide o demo skladbu z roku 2003, ktorú Michael nahral s dlhoročným spolupracovníkom Bradom Buxlerom a producentom Michael Durham Princeom.

Demo verzia je nedokončená, aj keď toto je finálna verzia, s neúplnými textami.

Michael ale nakoniec chcel zmeniť text, pretože sa mu nepáčilo, že by seba označoval za lúzra: “‘I don’t want be a loser. I don’t mind if I was the loser but I don’t want to say I’m still a loser.’”

Koniec procesu s AEG Live - porota konečne rozhodne

Sudkyňa Yvette Palazuelos v monštróznom prípade spol. AEG Live vs. Katherine Jackson, rozhodla, že proces je na konci, a porota má rozhodnúť.

V priebehu viac ako 5 mesiacov vypovedali desiatky svedkov, predložili desiatky dôkazov o tom, či spol. AEG Live je zodpovedná za smrť Michaela Jacksona za to, že najala dr. Conrada Murraya, ktorý bol uznaný vinným z neúmyselného zabitia Michaela.

Obrázek

Budúci týždeň sa očakávajú záverečné reči oboch strán, a následne verdikt, ktorého rozhodovanie môže trvať niekoľko hodín, dní, aj týždňov.

Do 16.9. môže AEG predvolať Katherine Jackson, aby vypovedala pred porotou, ktorá by mohla chcieť vedieť niektoré detaily z jej žaloby a odškodného.

Jedna strana tvrdila, že Michaela úmyselne niektorí doktori dopovali narkotikami, čo spôsobovalo jeho neschopnopsť podávať výkony, druhá ho vykresľovala ako závislého od liekov, ktorý úmyselne žiadal doktorov o väčšie a väčšie dávky, a že on je zodpovedný za svoju smrť, lebo namiesto liečenia si kupoval doktorov.

Problémovým dôkazom je, kto v skutočnosti najal dr. Murraya, pretože ten ako doktor spolupracoval s Michaelom dávno predtým ako Michael podpísal zmluvu s AEG Live, no následne podľa mailov, bola to AEG Live, ktorá mala platiť dr. Murraya počas skúšok na turné This Is It.

Spolupracovníci Michaela ho popisovali z rôznych strán, jedni sa o neho báli, o jeho zdravie, druhí ho vykresľovali ako zdravého a schopného.

Samostatnou skupinou sú zástupcovia spol. AEG Live, ktorí podľa komunikácie v mailoch, vedeli, že s Michaelom niečo nie je v poriadku, posmievali sa mu, či používali hanlivé slová na jeho adresu.

Samozrejme, akúkoľvek vinu a zodpovednosť popierajú.

Ďalšou skupinou sú doktori, vypovedali takmer všetci, ktorí za ostatných 20 rokov pracovali pre Michaela.

V zásade sa každý vyjadril, že Michael mal problémy, mal bolesti rôzneho druhu, a od utišujúcich liekov sa Michael stal závislým, čo následne viedlo k mnohým incidentom, dokonca predávkovanie, a zvýšujúcou odolnosťou pred liekmi.

Nikto z doktorov Michaela neliečil odborne, aby ho zbavil závislosti.

K svedkom, ktorí vypovedali patrili aj Michaelove deti a matka, prezentovali sa nahrávky zo súkromia, ale aj finančné detaily a špinavosti, ktoré mali ostať "navždy" za dverami..., a ktoré často nemali žiaden súvis s prípadom, iba cieľ pošpiniť mediálny obraz Michaela Jacksona, čo sa prejavilo aj v napr. žalobe Wadea Robsona, či nedávnych údajných daňových únikoch v stovkách miliónov dolárov.

K svedkom sa pridala aj bývalá manželka Michaela, Debbie Rowe, ktorá napriek predvolaniu AEG Live, podporila Michaela, a zmietla doktorov, ktorých opísala ako idiotov, ktorí sa o Michaela nezaujímali.

AEG Live odmietala predĺžiť skúšky, na ktoré sa Michael odvolával, že potrebuje viac času.

AEG si v zmluve zaviazala preplatiť straty v prípade, ak by Michael neodohral koncerty tým, že by mohli siahnúť na jeho majetok ako zábezpeku.

V zmluve sa písalo, že Michael nemusí povinne navštevovať všetky skúšky, napriek tomu ho niektorí spolupracovníci nútili, aby sa zúčastňoval každej.

AEG tvrdila, že si nepreverovala dr. Murraya, ani údajného manažéra Michaela, nejakého dr. Tohme Tohme.

Sudkyňa tiež potvrdila, že Katherine Jackson nedokázala pred súdom, že by sa priamo podieľali na smrti Michaela aj dvaja manažéri AEG Live, Randy Phillips a Paul Gongaware.

Raritné video z Victory Tour

Asi 6 minútova ukážka digitálne spracoveného vystúpenia skupiny The Jacksons prenikla na net.

Nejde priamo o video, ale ukážka prehrávania z tv, niekoho, nejakého fanúšika, ktorému sa podarilo zdigitalizovať záznam na DVD z vystúpenia v Canadian National Exhibition Stadium v Toronte, Kanada začiatkom októbra 1984.

Victory turné prebehlo v severnej Amerike na 55 vystúpeniach, a je jedným z najžiadanejších zberateľských artiklov pre fanúšikov, pretože z neho existuje len pramálo pôvodných vecí a suvenírov, a žiadne komerčné video nahrávky napr. cez VHS alebo DVD.

Michael a Elvis spolu...

.... aspoň finančne by mali byť súčasťou Sony/ATV/EMI Music Publishing Company, spoločnosti, ktorú spoluvlastní z 50% Michael Jackson.

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Sony/ATV/EMI podľa najnovších správ odkúpila spol. Elvis Enterprises, ktorá vlastní nielen vydavateľské práva, ale najmä obchodné značky nesúce meno Elvisa Presleyho, vrátane všetkých značiek súvisiacich so slávnym Gracelandom.

Spol. Apollo’s Core Media Group ponúkla na predaj nielen značky Elvisa, ale aj boxeristu Muhammada Aliho.

Zisky Elvisa Presleho sa každoročne pohybujú v rozsahu 50-60 mil. dolárov, a napriek miernemu poklesu každý rok, stále predstavuje finančý potenciál na dlho roky či desaťročia.

Lisa Marie Presley vlastní 15% v spol. Elvis Enterprises.

Sony/ATV už vlastnila vydavateľské práva na skladby Elvisa, teraz by mali mať celú kontrolu nad značkou Elvis Presley.

Aj keď zatiaľ nie je oficiálne potvrdené odkúpenie značky Elvisa, Sony/ATV by sa tak stala najväčším správcom hudobných legiend na svete - Michael Jackson, The Beatles, Elvis Presley....

Michael a Sage, raritné video

Dnes už dospelá, ale vtedy malá školáčka Sage Gales, ktorá bola jedna z účinkujúcich vo videoklipe Black Or White.

Obrázek

Hrala tam malú indiánku, ktorá tancovala s Michaelom pri predele k indiánom.

Na svojom youtube kanále zverejnila raritné video, ktoré natočila jej matka Joanelli Romero, ktorá sa s Michaelom poznala od jej 10 rokov - chodili spolu do základnej školy.

Vlastnila obchod s kostýmami, a produkcia jej zavolala, či nemôže obstarať aj 30 tanečníkov, potomkov pôvodných obyvateľov.

Jedným z nich bola aj jej dcéra, ktorá sa dostala medzi 5-tich, ktorí sa objavili vo videu, pričom štáb nevedel, že sa s Michaelom Joanelli pozná.

Počas filmovania strávil Michael 7 hodín fotením s deťmi, fotky boli použité na Neverlande pre portréty anjelov.

Joanelli sa po tejto známosti s Michaelom venovala dokumentárnej tvorbe, za čo získala niekoľko ocenení.

Timbaland o práci na novom projekte Michaela

Ako sme vás informovali, producent Timbaland dostal ponuku z Epic Record, aby pracoval na novom projekte-novom albume Michaela.

Ako prezradil, šéf Epic-u LA Raid mu zavolal s tým, či nechce pracovať na niečom veľkom, na projekte Michaela Jacksona.

On prekvapivo súhlasil, a dnes tvrdí, že prvým singlom by mala byť skladba CHICAGO.

Tiež spomenul, že hoci sa s Michaelom osobne nestretol, niekoľko dní pred smrťou mu Michael zatelefonoval, a potešil ho komentárom, že sa mu páči jeho tvorba.

Timbaland priznal, že ako fanúšik Michaela pristupuje k nahrávkam inak, a naplní sa jeho sen.

Zavŕšeníkm jeho umeleckej tvorby by bola už iba spolupráca s Princom.

Oslava narodenín v Indii

Indickí fanúšikovia oslávili nedožité 55 narodeniny Michaela Jacksona veľkolepou párty.

Stovky fanúšikov sa 29.8. zúčastnili tanečnej akcie v meste Hyderabad.

Väčšina prišla oblečená v štýle Michaela, s klobúkom, bielou rukavicou ... a potom stačilo iba tancovať ako Michael.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek