Články za august 2013

Katherine Jackson v rozhovore pre magazín HELLO

Katherine Jackson poskytla rozhovor pre americké vydanie časopisu Hello.

Obrázek

Odpovedá na otázky ohľadom posledných udalostí s Paris, a samozrejme, aj o Michaelovi ako synovi, otcovi, a umelcovi.

Viac fotiek prinesieme čoskoro.

Obrázek

Odkaz Michaela Jacksona († 50) zo záhrobia pre Slovákov!

Nepomýlil si Slovensko so Sýriou?!

Na oficiálnej facebook stránke MichaelJackson.com sa objavil odkaz špeciálne venovaný iba Slovákom.

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Michael Jackson by sa dnes, 29. augusta, dožil 55. narodeniny. Pri tejto príležitosti sa na jeho oficiálnej facebookovej stránke objavil záhadný odkaz venovaný iba jeho slovenským fanúšikom! Krátko po polnoci si Slováci mohli prečítať Jacksonovo posolstvo, v ktorom pokračujú administrátori jeho profilu na sociálnej sieti aj po jeho smrti. O čo išlo?

Obrázek

„Slovenskí fanúšikovia – Michael Jackson verí, že všetci ľudia sú unikátni a sú si rovní, nezávisle na rase alebo kultúre. Uctime si tento špeciálny Michaelov deň – deň jeho narodenín – šírení m tohto posolstva jednoty, harmónie a nádeji pre lepší svet. Buďte súčasťou tejto oslavy tu: LINK #MJWeAreOne“

Obrázek

Po kliknutí na odkaz sa otvorí špeciálna stránka venovaná Jacksonovým narodeninám. Na mape sveta sú postupne pridávané videá fanúšikov z jeho koncertov.

Na zverejnenie špeciálneho odkazu len pre Slovákov zareagovali ihneď slovenskí fanúšikovia speváka, ktorí neskrývali z uverejnenia prekvapenie: „Slovak Fans ? wow“, „Yeaah Slovakia“ alebo „omg, I'm from Slovakia“. Veľa fanúšikov mu poprialo k narodeninám všetko dobré, no našli sa aj cynici. Tamara napísala, že „Teraz sa 1000 ľudí bude zamýšľať nad existenciou krajiny s názvom Slovensko“ a napríklad Lukáš nevynechal príležitosť spomenúť slovenskú politiku aj v tomto prípade: „Slovensko dobrá krajina, dobrí ľudia!! a de*ilná politika“.

Išlo o omyl?

Všetci slovenskí fanúšikovia speváka si začali klásť otázku, prečo zverejnil odkaz práve pre nich, keď na Slovensku nikdy ani len nevystupoval. Jednou z možností mohol byť omyl administrátorov jeho stránky. Možno pôvodne chceli popriať Jacksonove humanistické posolstvo do Sýrie, v ktorej prebieha občianska vojna.

Napokon bolo vysvetlenie jednoduché. Administrátori poslali Jacksonov odkaz do každej krajiny, pričom slovenský odkaz môžu vidieť iba Slováci, českí iba Česi a tak ďalej. Slovenský odkaz sa preto dostal iba k slovenským členom facebokovej stránky speváka. No napríklad na rozdiel od brazílskej či českej verzie, sa k Slovákom dostal text v angličtine a nie v domácom jazyku.

Zdroj: cas.sk

Katherine Jackson v novom rozhovore

V nedeľu odvysiela CBS rozhovor s Katherine Jackson v relácii 60 Minutes.

Bude hovoriť nielen o rodine, ale aj problémoch a otázkach a kontroverziách, ktoré média živia... o Michaelovi.

Timbaland pracuje na piesni s vokálmi Michaela Jacksona

Americký hip-hopový producent Timbaland prostredníctvom krátkeho videa oznámil, že pracuje na piesni s názvom Chicago, ktorá by mala obsahovať vokály Michaela Jacksona

Obrázek

Je to ako keď dvaja králi pracujú spolu, vyjadril sa na margo novej skladby Timbaland, ktorý tiež priznal, že sa so zosnulým Kráľom popu rozprával o spolupráci po telefóne. Video, v ktorom tieto informácie zverejnil, však už nie je verejnosti dostupné.

SITA

Michael by oslávil 55 rokov...

Uplynuli už viac ako štyri roky od jeho náhleho odchodu...a dňa 29.8.2013 by Michael oslávil 55. narodeniny.

Michael máme ťa radi a posielame pozdravy do nebíčka. Chýbaš nám tu. L.O.V.E.

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

HLASOVANIE: MTV vystúpenia

Ktoré vystúpenie na cenách MTV Video Music Awards bolo podľa vás to najlepšie?

HLASUJTE za Michaela tu - LINK

Aktuálne výsledky pre Michaela:

41.97% (54 516 hlasov)

... jedno z naj bolo aj Michaelovo v roku 1995 a jeho medley vystúpenie so skladbami "Beat It", "Billie Jean", "Black Or White", "The Way You Make Me Feel" a "You Are Not Alone" !

Thriller Live oslavuje Michaelove narodeniny

Dnes už svetoznáme vystúpenia šou Thriller Live, ktoré organizuje profesionálna skupina tanečníkov na oslavu hudobného odkazu Michaela Jacksona, chce osláviť nielen narodeniny Michaela, ale aj svoje 2000-té vystúpenie s touto šou.

Obrázek

Oslava sa uskutoční 29.8. v londýnskom, domovskom divadle Lyric Theatre.

Súčasťou akcie je účasť dvojníkov Michaela, teda každý, kto príde oblečený ako Michael, môže vyhrať niekoko lístkov na vystúpenia a dostane zľavu na následnú párty v neďalekom klube Planet Hollywood.

MJ Estate dlhuje 702 mil. dolárov na daniach?

Podľa tlačových agentúr, správcovia pozostalosti Michaela Jacksona, MJ Estate údajne dlhuje na daniach a poplatkoch z omeškania viac ako 702 mil. dolárov (z toho 505 mil. na daniach a 196,9 mil. na pokutách).

Obrázek

Daňový úrad, resp. jeho sekcia the Internal Revenue Service (IRS) tvrdí, MJ Estate podhodnotili príjmy/majetok o stovky miliónov dolárov, a tým aj odvody na daniach.

IRS tvrdí, že ide o ich odhady podľa zdaniteľnej hodnoty nielen majetku Michaela, ale aj obchodných značiek.

MJ Estate ani IRS nekomentujú túto správu, ale MJ Estate predkladala súdu od roku 2009 všetky dokumenty o príjmoch a finančných transakciách, tak ako to stanovil sudca, ktorý dohliada na činnosť pozostalosti.

IRS vychádza najmä z podielov, ktoré mal/má Michael v niektorých spoločnostiach, najmä v Sony/ATV EMI Music Publishing, kde zdaniteľná suma je podľa nich až 469 mil. dolárov.

MJ Estate odmieta tvrdenia IRS, ktoré sa podľa nich opierajú iba o ich odhady a špekulácie, ktoré nemajú podporu v zákonoch ani faktoch o skutočnom majetku.

MJ Estate na daniach už zaplatili viac ako 100 mil. dolárov.

IRS podľa zákona nemôže(=radšej nechce) komentovať individuálne problémy s daňami.

Rozhodnutie stojí na súde, ktorý rozhodne v prospech jednej alebo druhej strany.

Michael Jackson od roku 2009 zarobil viac ako 500 mil. dolárov, a podľa toho odvádzali správcovia dane.

Podľa doteraz známych informácií, nie je veľmi pravdepodobné, že by MJ Estate musela zaplatiť tieto sumy.

V prvom rade ide o fakt, že dane v USA podliehajú niekoľkých stupňom/častiam, a v tomto prípade ide o dane zo samotnej pozostalosti, nie príjmov!

Podľa IRS, ich odhad v roku 2009 bol, že Michael Jackson mal majetok v hodnote 1,5 miliardy dolárov, a teda v tom čase sa uplatňovala sadzba dane vo výške 45%.

Michaelov majetok mal hodnotu stoviek miliónov dolárov, najmä zo Sony/ATV, kde vlastnil 50% podiel v hodnote 750 mil. dolárov + ďalší majetok ako jeho osobný hudobný katalóg MiJac Music, umelecké diela a nehnuteľnosti.

Zároveň mal Michael dlh vo výške asi 500 mil. dolárov, čo v zmysle majetku znížilo celkovú hodnotu, pričom dlhy boli z väčšej časti súčasťou obchodných investícií - ročný príjem Michaela pred smrťou bol okolo 30-50 mil. dolárov, bez toho, aby koncertoval a vydával albumy.

Napriek tomu, sa Michael nikdy neobjavil napr. na zozname miliardárov, hoci ním majetkovo bol.

Podľa MJ Estate, hodnota značky Michael Jackson bola v čase smrti Michaela asi 2105 dolárov, IRS odhadla hodnotu na 434 mil. dolárov.

Obe sumy sú ale nereálne, jedna podhodnotená, druhá precenená.

Dane z pozostalosti sa vyberajú na základe sumy v čase smrti osoby, nie spätne pri novom zákone alebo podľa odhadov IRS po niekoľkých rokoch.

Je preto nepravdepodobné, že by podľa zákona MJ Estate mal zaplatiť sumu, ktorú uvádza IRS.

Avšak, zaujímavosťou je, že v roku 2010 – necelý rok po smrti Michaela Jacksona - už žiadny zákon o daniach z pozostalosti nebol v platnosti, bol zrušený!

První snímky Paris

Paris je v nové internátní škole pro rezidenční léčbu pro dospívající dívky s různými problémy. Zařízení je obklopené dech beroucím výhledem na hory a pláně, daleko od hektického života v Los Angeles, kde byla Paris neustále pod drobnohledem. Její školné je kolem 14.000 dolarů za měsíc, zahrnuje ubytování pro cca 10 dívek, které jsou pod dohledem .

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Helcus

LINK

Video správy

... americké video správy o výpovedi Debbie Rowe:

Cez víkend pripravujeme veľký preklad a analýzu výpovedí Debbie.

Nenechajte si to újsť...

Aj Timbaland pracuje na novom albume Michaela?

Podľa správ, chystá sa vydanie albumu nových skladieb Michaela.

Sporadicky sa objavujú nejaké "nepotvrdené správy", ale ako naznačujú, aj producent Timbaland pracuje na nejakých nových skladbách...

Kto vie, čoho sa ešte dočkáme...

Šok ohľadne piesne Slave to the Rhythm!

Na internet dnes unikla upravená verzia Michaelovej piesne Slave to the Rhythm, nahraná ako "duet" Justina Biebera a Michaela. Hlavné vokály aj prevažnú časť piesne pritom spieva Bieber.

Všetky uploadnuté nahrávky tejto piesne momentálne z internetu sťahujú. Napriek tomu nahnevané ohlasy Michaelových fanúšikov nedali na seba dlho čakať...momentálne sa pod náporom fanúšikov rozhodlo MJ Estate vydať oficiálne vyjadrenie k tomu, čo sa deje. Čakáme...

Viac info, aktualizácie, diskusia a zmienená pieseň vo fóre: LINK

Image and video hosting by TinyPic

UPDATE:

Vyhlásenie MJ Estate

MESSAGE FROM THE ESTATE:

Hello there:

For those who have been asking about the recently posted recording of “Slave 2 The Rhythm” by Michael and Justin Bieber, this recording was not authorized and has been taken down.

Best,

The MJ Online Team

The Official Online Team of The Michael Jackson Estate™

Vložila: Zuzcoj

Justin Timberlake dostane cenu MTV Video Vanguard Award!

... presnejšie cenu, ktorá nesie Michaelovo meno: The Michael Jackson Video Vanguard Award!

MTV pomenovala jednu zo svojich cien pre umelcov na počeť Michaela už v roku 1991 za jeho inovatívne videoklipy.

Táto cena sa potom udeľovala výnimočným počinom umelcom a ich videoklipom.

V roku 1993 a 2003-2005 bol názov ceny zmenený, a Michaelovo meno odstránené pre škandálnosť udalostí tých rokov.

Po jeho smrti sa znova cena pomenovala po Michaelovi.

Zoznam držiteľov cien - LINK

MTV ceny udelia 25.8.

Obrázek

Debbie Rowe ve středu u soudu

Ve středu vypovídala Debbie Rowe u soudu, zde jsou některé úryvky: "Michael měl velmi nízký práh bolesti a jeho strach z bolesti byl neuvěřitelný," vypověděl Rowe. "A já si myslím, že lékaři toho využili a předháněli se v předepisování léků."..

Rowe řekl, že mnoho lékařů, kteří léčili Michaela byli "idioti", včetně dermatologa, u kterého působila od roku 1979 až do roku 1996, než se vdala za M.Jacksona.

"Jediný lékař, který se kdy staral dobře o Michaela byl lékař Michael Allen Metzger," vypověděla Rowe, který o něj pečoval po dobu několika let.

+

Exmanželka Michaela Jacksona označila jeho lekárov za idiotov

Exmanželka zosnulého speváka Michaela Jacksona tvrdí, že jeho lekári sa pretekali v tom, kto mu dá "lepšie" lieky.

Je presvedčená, že práve oni stoja za jeho závislosťou od návykových látok. Uviedla to na súdnom procese, v rámci ktorého Jacksonova matka obvinila koncertného promotéra AEG Live z nedbalosti, keďže pred comebackovým turné Kráľa popu This Is It si podľa nej najala lekára Conrada Murrayho, ktorý Jacksonovi podal smrteľnú dávku anestetika s účinnou látkou propofol.

Rowe, ktorá sa pri vypovedaní rozplakala, poukázala na dvoch doktorov – Arnieho Kleina a Stevena Hoefflina. Jackson im údajne dôveroval, čo sa týka liekov proti bolesti a oni sa neustále snažili „poraziť“ toho druhého tým, že mu dávali čoraz väčšie dávky. Rowe ich za to nazvala idiotmi. Podľa jej slov sa následne objavil Murray a zabil ho.

„Ja som bola pravdepodobne jedna z mála, ktorí Michaelovi povedali nie,“ vyjadrila sa. Spevák mal údajne veľmi nízky prah bolesti a práve to bolo spúšťačom jeho závislosti. Rowe je teda presvedčená, že AEG Live nesie veľkú zodpovednosť za spevákovu smrť. Jej výpoveď promotérovi uškodila, keďže argumentuje tým, že spevák si za závislosť mohol sám a výlučne on bol strojcom svojho osudu.

zdroj: agentúra SITA

Helcus

více informací na foru

LINK

Michael a Mickey Mouse

V druhej polovici 80 rokov (niekedy počas natáčania filmu Captain EO) sa pripravila skica, podľa ktorej sa plánovalo natočiť propagačné video s Michaelom a Mickey Mousom.

V Kalifornii sa minulý týždeň predalo 12 skíc s názvom - “ORIGINAL CONCEPT STORYBOARDS FOR MICHAEL JACKSON/MICKEY MOUSE MUSIC VIDEO"

Video, samozrejme, sa nikdy nezrelizovalo, a nie je jasné ani k akej skladbe.

Michael mal v ňom s Mickeym tancovať na podobnú tému ako kedysi slávne rozprávkové muzikály, najmä "Make Mine Music".

Dej pojednáva o Michaelovi, ktorý povie chlapcovi a dievčaťu, že ich bude večer strážiť ako babysiter, a že je čas ísť spať.

Ide s nimi do spálne, a cestou zistí, že deti nechali hračku pred izbou, on ju zodvihne a hračka - Mickey ožije.

Spolu tancujú vo svete hudby, až kým sa Mickey neuloží na policu a Michael zhasne svetlo.

Každá skica meria 14x16cm.

Ukážka skíc - klik pre zväčšenie:

Obrázek