Články za máj 2013

AEG: tanečníci hovoria len pozitívne veci

Podľa ďalších mailov prezentovaných na súde s AEG Live, vice-prezident Paul Gongaware potvrdil, že v jednom maily, ktorý rozposlal ostatným riaditeľom napísal, že tanečníci a vystupujúci budú hovoriť iba pozitívne veci o Michaelovi, a to dva týždne po jeho smrti, keď začali poskytovať rozhovory pre média.

Požiadal ich, aby tvrdili, že Michael bol aktívny a zaneprázdnený prácou, a aby sa vyhli slovám, ktoré by naznačovali niečo negatívne, napr. že bol vychudnutý...

Odmietol, že by sa snažili pretvoriť obraz dokumentu This Is It.

Gongaware povedal, že počas vyhotovenia dokumentu This Is It, Randy Phillips mu poslal mail, aby vyradili niektoré scény, na ktorých Michael vyzeral zle.

Na to posmečne poukázal aj John Hougdahl, produkčný turné, ktorý mu v maily napísal, aby Michaelovi dali najesť burgerov a basu piva, pretože podľa neho je kosť a koža...

V maily datovanom na 19.6.2009 sa uvádza, že Gongaware mal podozrenie, že Michael bol pod vplyvom nejakých látok, bol slabý, a dezorientovaný, nemal údajne pocit, že je Michael chorý.

O pár dní sa vrátil akoby oddýchnutý a plný sily..

Vo štvrtok vo štvrti Miracle Mile v Los Angeles, kde sídly spol. AEG, sa objavil letecký nápis, ktorý si objednali fanúšikovia - “FOLLOW THE $ TO MICHAEL JACKSON’S DEATH.”

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Koľko žiada Wade Robson?

Podľa informácií, ktoré sa objavili z určitých "zdrojov" (je ním Michaelom posadnutá reportárka Diane Dimond, ktorá Michaela 20 rokov opakovane atakuje) pre Fox News, Wade Robson, ktorý obvinil Michaela zo zneužitia, žiada údajne "iba" 15 000 dolárov ako kompenzácie za psychiatra, ktorému Robson platil za sedenia po údajnom dvojnásobnom zrútení sa.

Nedá sa určiť, ako pravdivé sú tieto informácie..., asi ešte chýbajú 3 nuly....

AEG: Murray pracuje pre nás, nie Michaela

Aj toto bolo v popise mailov, ktoré prezentovali na súde obhajcovia Katherine Jackson.

A to najmä od Paula Gongawarea, datované na 14.6.2009.

V ňom Paul Gongaware píše, že sa chce stretnúť s doktorom zoči voči, aby prediskutovali situáciu s Michaelom.

Chcel mu pripomenúť, že pracuje pre nich, AEG, a musí vedieť, čo sa od neho očakáva.

Paul Gongaware sediac pri výsluchu tvrdil, že si na tento mail nepamätá, a nechápe to, pretože oni Murraya neplatili, pričom tvrdil, že nevie, prečo to písal.

Ospravedlňoval to tým, že denne čítal stovky mailov, a keby vedel, že o 4 roky si právnici vyberú tento, zvolil by asi iné slová.

Odpovedal aj na otázky ohľadom zdravia Michaela s tým, že poslal Ortegovi mail 15.6.2009, v ktorom ho informoval, že zoženie terapeuta a odborníka na výživu.

Ortega to súhlasne odporučil, aby nečakali ani minútu.

Gongaware ale nemal presné informácie, v akom stave bolo Michaelovo zdravie, lebo informácie mal len z podania zo skúšok.

V inom maily ale vyjadril možnosť, že začiatok turné sa môže presunúť, nakoniec sa tak stalo, a niektoré dátumy boli preložené aj na nasledujúci rok.

V danom maily žartoval, že z celej tej veci okolo Michaela a jeho zdravotného stavu má nočné mory, každý deň, že sa z toho potí a ... že aký krásny život bol predtým, kým nerobili s Michaelom...

Okrem iného, ako sa ukázalo z výpovedí, AEG sa chcelo „zbavil“ Karen Faye, pretože vraj stupňovala svoje obavy o Michaelovo zdravie, a dokonca mala obmedzovať prístup k Michaelovi, čo vadilo Kennymu Ortegovi, režisérovi turné.

V mailoch, ktoré si písali manažéri AEG vyplynulo, že úvahy o zrušené turné neprichádzajú do úvahy, a musia urobiť všetko preto, aby Michaela dostali na javisko.

Karen Faye sa opakovane vyjadrovala k tomu, že má obavy o Michaela, Ortega napísal mail Paulovi Gongawareovi, že Faye robí problémy, keď opakuje, že Michael nie je schopný vystupovať, a je to preňho nebezpečné.

Pred porotou tak podľa komunikácie v mailoch vznikli otázky, ako dlho vedeli niektorí o rizikách Michaelovho zdravia, a odkedy sa navzájom varovali o možných problémoch.

Preto Ortega naliehal, že Faren Faye robí problémy, a pokúša sa ovládať prístup k Michaelovi, čo mu sťažovalo prácu s Michaelom.

Gongaware v niektorých mailoch osočoval pracovný prístup Michaela,... že je lenivý, nechce sa mu pracovať, a nestále si robí čo ho v hlave napadne. V maily napísal, že Michael jednoducho neznáša toto skúšanie, zámerne vynecháva skúšky, a že Michael nariadil svojmu asistentovi, aby v kalendári menil dátumy pre Michaela tak, aby mal čo najviac voľna.

V ďalších mailoch sa prezentovalo, že Michael mal mať údajne obavy z pyrotechniky na javisku, o ktorej si myslel, že by mu mohla ublížiť.

Počas skúšok pyrotechniky 19.6.2009, keď Michael sledoval pred javiskom všetky efekty, sa prekvapivo opýtal, či ho chcú zabiť...

V maily od Johna "Bugsy" Houghdahla, vedúceho člena technikov, sa uvádza, že Ortega videl na Michaelovi strach, až taký, že pri obede sa Michael tak triasol, že nebol schopný riadne ani jesť a udržať príbor v rukách, a Ortega mu musel naporcovať jedlo.

Ortega mu mal niekoľko krát povedať, že Michael nie je schopný ísť na javisko a skúšať efekty.

Obavy mal Michael mať z takejto veľkolepej pyrotechniky údajne od nehody z roku 1984.

Tomu oponoval právnik AEG Marvin Putnam , že Michael mal všeobecne rád pyrotechniku, a sám ju chcel vo svojej šou.

Právnik rodiny Brian Panish sa pýtal Gongawarea, prečo sa niektoré maily posielali na súkromný mail riaditeľa AEG, Randymu Phillipsovi, a nie na jeho obchodné adresy.

Nevedel odpovedať prečo Phillips používal niekoľko rozdielnych adries, ale údajne všetci chceli pre Michaela len to najlepšie.

Dodal:

„Zdravie umelca je tá najdôležitejšia vec.“

„Umelec je najdôležitejšia vec .“

UPDATE: BAD 25 VYDANÝ NA DVD

Včera, 29.5. sme vás informovali o vydaní DVD BAD25, ktorý pripravil Spike Lee.

DVD je prekvapilo už vydané, a dostupné k predaju: LINK

Cena je cca. 15 dolárov za DVD a 30 za Blue-Ray.

Podľa popisu, DVD asi nebude obsahovať extra bonusový materiál, Spike Lee ale už predtým potvrdil, že by mali byť.

Uvidíme...

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

AEG proces: jeden z manažérov vedel, že Michael berie lieky

Jeden z vrcholných manažérov/výkonných riaditeľov AEG Live, divízie Concerts West, Paul Gongaware, pred súdom v utorok povedal, že vedel celé roky o tom, že Michael v minulosti bral nieky proti bolesti, a to najmä počas turné Dangerous, keď turné muselo byť zrušené, a Michael musel ísť na odvykancie liečenie.

V tom čase bol Gongaware manažérom turné Dangerous, avšak nevel ako vážne boli závislosti Michaela, čo si uvedomil až potom ako sa to odhalilo.

Vedel o tom, že boli prítomní doktori, ktorí Michaela dopovali liekmi, aby mohol pokračovať v turné, až do momentu, kedy bola situácia kritická, a Michael bol neschopný vystupovať.

Gongaware pracoval v Concert West od roku 1976, a podieľal sa na poslednom turné Elvisa Presleyho, ktorý skončil s problémami s rovnakými závislosťami Elvisa, ktorý rovnako náhle zomrel po predávkovaní sa.

V pondelok vypovedala kontrolórka a finančná manažérka AEG Julie Hollanderová, ktorá povedala, že AEG minula 24 mil. dolárov na prípravu turné This Is It, a 1,5 mil. dolárov ako balík peňazí pre dr. Murraya, pričom Michael Jackson nikdy písomne neautorizoval vyplatenie paňazí doktorovi.

Pojednávania sa zúčastnila aj Janet Jackson, prvý krát v tomto procese, keďže sudkyňa povolila iba jednu osobu, ktorá môže doprevádzať Katherine Jackson.

Howard Weitzman o spravovaní MJ Estate

Právnik MJ Estate poskytol 40 min. rozhovor pre stanicu zaoberajúcu sa právom a súdnictvom.

V ňom, síce opatrne, ale predsa hovoril o spravovaní pozostalosti Michaela Jacksona MJ Estate, a najmä žalobe Wadea Robsona:

O Michaelovi, projektoch, AEG... sa rozhovor začína o 5:20, o Wadeovi 11:45

Howard Weitzman patrí medzi najuznávanejších právnikov v USA, zastupoval počas svojej dlhoročnej kariéry viac ako 1000 osôb v 200 prípadoch, zastupoval veľké spoločnosti, a v hudobnom priemysle zastával mnohé majetkové a autorské právnické konania.

12 rokov učil na právnickej univerzite v Kalifornii, prednášal na Harvarde, viedol mnohé semináre a sympóziá.

Wade Robson útočí už aj na rodinu

... teda na otca rodiny Jacksonovcov, Joea Jacksona za to, že si dovolil vyjadriť svoj názor o tom, že Wade Robson a jeho tvrdenia o zneužívaní Michaelom, sú platené sprisahanie, a Wade je niekým za to platený.

Tieto komentáre Joe vyjadril pred minulý týždeň, ako odpoveď na otázku reportéra.

Hneď na to sa právnik Wadea Robsona chytil možnosti, a pohrozil, že zažaluje každého, kto bude rozširovať o Wadeovi nechutné klamstvá, a špiniť jeho meno potom, ako sa odhodlal prekonať zážitky obete zneužitia.

Takže Wade Robson môže kedykoľvek, kdekoľvek a akokoľvek hovoriť čo chce, najhrubšie špinavosti, klamstvá a ohavnosti s cieľom čo najviac pošpiniť meno Michaela Jacksona, ale voči nemu nemôže nikto nič?

Zaujímavé...

Oficiálne pojednávanie obvinení Robsona proti Michaelovi bude 6.6, a potom 13.6.... a potom podľa rozhodnutia sudcu, či sú opodstatnené to buď pôjde ďalej, alebo skončí v žumpe bulváru, aj s Robsonom.

Predpoklad je, že to pôjde pred súd a porotu, ktorá bude jeho žalobu prejednávať aj v procese, čo by bolo viac než brutálne...

Michael Jackson ONE

Niekoľko ukážok, ako to vyzerá v lasvegaskom hoteli Mandalay Bay Resort, v ktorom sa včera začala nová šou Michael Jackson ONE, ktorého súčasťou je predajňa suvenírov, jediná svojho druhu v Las Vegas, na rozdiel od iných umelcov ako The Beatles alebo Elvisa, kde sú na každom rohu nejaké predajne s ich suvenírmi (videá prinesieme neskôr).

Súčasťou vystúpení je aj hologram Michaela v skladbe Man In The Mirror, kde spolu s tanečníkmi Michael tancuje, točí sa...

Téma v diskusnom fóre, do ktorej môžete pridívať fotky a videa: LINK

Niekoľko nových fotiek:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Rodina sa chcela dohodnúť s AEG

Podľa právnika Kevina Boyla, ktorý zastupuje rodinu - Katherine Jacksona a 3 Michaelove deti, ponúkli spol. Anschutz Entertainment Group (AEG), dohodu o vyrovnaní, a podmienkach ospravedlnenia.

AEG by podľa právnika nezaplatila ani cent zo svojho, pretože vyrovnanie by sa vzťahovalo na poistku.

AEG ale nikdy nereagovali na ponuku dohody, a odmietli sa ospravedlniť.

Naopak, právnik AEG, Marvin Putnam, povedal, že spoločnosť sa nebude dohadovať na veciach, ktoré nemajú opodstatnenie.

Po tomto odmietnutí finančného vyrovnania sa za zodpovednosť, ktorú mala AEG mať najatím dr. Murraya, rodina Jacksonovcov (v tomto prípade len Katherine Jackson na radu právnikov), podali žalobu na AEG, v ktorej požaduje 40 miliárd dolárov.

Proces prebieha už 3 týždeň....

AEG: Michael bol šialenec; testami prešiel.

... aj toto vyplýva z mailov medzi riaditeľmi, ktoré boli zverejnené v procese s AEG Live, .. a to ešte predtým, ako s Michaelom Jacksonom, tým šialencom, podpísali multi-miliónovú zmluvu na koncerty.

Na otázku právnika rodiny, Briana Parisha v súvislosti so stretnutím s Michaelom v jeho dome, odpovedal viceprezident AEG Shawn Trell, že stretnutie s ním bolo vzrušujúce.

Na to mu kontroval Panish, či je bežnou praxou, že sa používa hanlivý slovník s umelcom, s ktorým sa krátko na to podpisuje kontrakt.

Trell odpovedal, že nesúhlasí s mnohými životnými rozhodnutiami Michaela, ale ako umelca ho rešpektoval.

Inkriminovaný mail sa datoval na 28.1.2009, v ktorom sa riaditelia dohadovali nad stretnutím s Michaelom, v ktorom sa pýtal Ted Fikre, hlavný právnik spoločnosti, či sa Trell stretne s Michaelom, s tým šialencom, a Trell na to odpovedal, že to bude zaujímavé, trocha divné.

Trell vo výpovedi povedal, že Michael prešiel zdravotnými testami a prehliadkou pre poistenie.

Tieto testy zdravotnej spôsobilosti boli potrebné akú súčasť kúpi poistky pre prípad komplikácií.

Michaelova poistka bola na 30 mil. dolárov.

Právnička AEG však oponovala, že v nej neboli zahrnuté lieky proti bolesti a látky, ktoré by mali vážne vplyvy na výkon.

Prehliadka sa uskutočnila vo februári/únoru 2009, vykonal ju Dr. David Slavit, a s výsledkami bola spol. spokojná.

Michael mal v tom čase podľa výsledkov akurát sennú nádchu.

AEG sa snažila ale pokryť všetky možné náklady, ale vzhľadom na výsku poistky určili niektoré výnimky.

Druhá prehliadka bola naplánovaná na 6.7.2009, a podľa Trella, nebol dôvod neveriť, že by Michael neprešiel.

Bob Taylor, jednateľ za poisťovňu poslal dr. Murrayovi 25.6.2009 mail, v ktorom žiadal:

* tlačové správy o umelcovi, ktorý z času na čas používal invalidný vozík ako následok nejakých zranení alebo zdravotných problémov

* tlačové správy o umelcovi, či mal alebo má problémy s bolesťami chrbtice

* tlačové správy o umelcovi, či trpí alebo trpel Lupusom

* tlačové správy o umelcovi, či prekonal alebo trpí nejakou rakovinou

* tlačové správy o hospitalizácii umelca v roku 2005

* dátumy a krátke detaily o kozmetických zákrokoch a detaily o komplikáciách

* tlačové správy o umelcovi, či trpel nejakými pľúcnymi infekciami alebo žalúdočným krvácaním

* tlačové správy o umelcovi, či netrpí anorexiou alebo nemá diétu.

(V podstate to bol dotazník poisťovne, v ktorom chceli vyplnené informácie o možných chorobách, o ktorých sa v médiách písalo, a chcel potvrdenie, či sa skutočne stali, na čo by musel Michael odpovedať, resp. potvrdiť, či odmietnuť.

Je to v podstate bežná vec poisťovní pri zisťovaní stavu pred podpísaním poistnej zmluvy, ak by zistili, že Michael niečím trpel, čo by malo vplyv na nejakú nehodu, a mali by plniť poistné, ale bolo by to zamlčané, mali by dôkaz, že poistenec klamal, a teda by neplnili poistku.)

O niekoľko hodín na to, Michael Jacksom zomiera.

Proces AEG: Ortega písal, že Michael si môže ublížiť

Režisér koncertov This Is It, len 5 dní pred smrťou Michael napísal niekoľko mailov Randymu Phillipsovi, riaditeľovi AEG Live, že má obavy z labilného mentálneho stavu Michaela, a obáva sa, že v takomto stave by si mohol Michael aj ublížiť.

Ortega popísal jeho stav ako znaky paranoje, úzkosti a stavu posadnutosti.

Odporučil, aby sa o Michaela postaral nejaký psychiater, a to okamžite, pretože potrebuje profesionálny dohľad, a keby naňho tlačil, aby vystupoval, mohol by sa stav zhoršiť. Akoby v ňom boli dve osoby – jedna, ktorá chce, aby pokračoval v tom, aký kedysi bol, a tá druhá, ktorá ho oslabuje a rozrušuje.

Riaditelia sa stretli na jednaní, v ktorom zvažovali možnosti, jednou z nich bolo stretnutie s dr. Murrayaom a Michaelom, aby prebrali stav Michaela, a údajne to všetci brali vážne.

Phillips ale zamietol psychiatra, napriek mailu v ktorom napísal, že nikto zo spoločnosti sa nebude hrať na amatérskeho psychiatra a doktora....

Michael na stretnutí súhlasil, že sa zlepší, a Murraya súhlasil, že mu pomôže. Ako sa ukázalo, podľa tvrdení, následujúce dva dni sa Michaelov stav zlepšil, a má ho pod kontrolou.

Kennyho Ortegu podľa informácií, platila spol. AEG Live, na rozdiel od dr. Murraya, ktorý ale podpísal kontrakt iba deň pred smrťou Michaela, ktorý obratom poslal AEG, ale bez podpisu Michaela alebo predstaviteľov AEG, kópia sa našla v jeho BMW.

V jednom maily s dátumom 8.5.2009, je zaznamenaná komunikácia medzi dr Murrayom a riaditeľmi AEG, a to s Paulom Gongawarem, ktorý súhlasil s vyplatením 150 tisíc dolárov pre Murraya. Michael zomrel 25.6.2009.

V inom maily je uvedená komunikácia s účtovníkom AEG Timmom Woolleym, ktorý súhlasil, že v prípade, ak nebude Murray priamo cestovať s Michaelom na charterových letoch, bude cestovať prvou triedou.

22.5.2009 napísal Murray Woolleymu, že mu odfaxoval prázdny šek s údajmi, aby peniaze boli poslané priamo na jeho účet.

Poradca/právnik pre AEG, Shawn Trell odmietol, že by už v máji/květnu pracoval Murray pre AEG a že by mu AEG niečo vyplatili, napriek faktu, že AEG požadovalo po smrti Michaela vrátenie 300 tisíc dolárov, ako vrátenie peňazí pre Murraya.

Avšak Kenny Ortega pracoval pre AEG bez kontraktu, načo Trell odpovedal, že to bola iná situácia, pretože Ortega je uznávaný režisér, s ktorým už predtým spolupracovali.

Naproti tomu, AEG platila údajnému manažérovi Michaela, tajomnému dr. Thome Thome až 100 tisíc dolárov na mesiac.

Las Vegas: Michael Jackson ONE

Už vo štvrtok, 23.5. sa oficiálne začne predstavenie - Michael Jackson ONE: Mandalay Bay Resort, 3950 Las Vegas Blvd South, Las Vegas, NV 89109.

Obrázek

Obrázek

Pôjde o celkom novú, komornú šou/predstavenie, ktoré bude paralelne fungovať so šou Immortal, z dieľne Slnečného cirkusu.

Obrázek

Obrázek

Cena lístkov začína na 69 dolárov, celkovo je dostupných 1804 miest, a šou trvá cca. 90 minút.

Súčasťou predstavenia bude samostatný sektor v hotely Mandala Bay, v ktorom si budú fanúšikovia môcť zakúpiť suveníry:

Obrázek

Obrázek

Budú zároveň vystavené niektoré spomienkové predmety ako celkový projekt pre lasvegaské vystupovanie.

18.5.2013 sa uskutočnila predpremiéra, na ktorej boli odohrané tieto skladby:

Pre-show : Privacy

Opening : video medley

Beat It

Tabloid Junkie

2 BAD

Stranger In Moscow

BAD

Smooth Criminal

I ll Be There

Human Nature / Never Can Say Goodbye

JAM

They Don´t Care About Us

Planet Earth / Earth Song

Smile

Wanna Be Startin’ Somethin’

The Way You Make Me Feel

Dangerous / Dirty Diana

Heartbreak Hotel / Working Day And Night

Billie Jean

Scream

Thriller

Speechless

I Just Can´t Stop Loving You

Man In The Mirror

Can You Feel It

Black Or White

Another Part Of Me

Obrázek

Obrázek

Ruská reklamná kampaň:

Proces s AEG: Kto platil doktora?

Podľa ďalšieho svedka v procese s AEG Live, účtovníčka spoločnosti Julie Hollanderová predložila dokumenty, z ktorých vyplýva, že AEG vynaložila na prípravu a realizáciu koncertov This Is It 24 mil. dolárov. V tejto sume sa, ale nenachádza odmena pre lekára dr. Conrada Murraya.

Podľa dokumentu, AEG pripravila 150 tisíc dolárov, ale nie pre dr. Murraya, ale doktora, ktorého by si vybral Michael, to stále aj v jedinom dokumente, ktorý podpísal Michael s Murrayom.

Murray mal celkovo dostať asi 1,5 mil. dolárov.

AEG odmieta,že by najali Murraya, a ignorovali príznaky zlého zdravotného stavu Michaela.

Hollanderová vypovedala, že Michael bol zodpovedný za 95% všetkých nákladov, teda že prevzal finančnú ťarchu, ak by sa turné a koncerty zrušili-platil by to ako odškodné.

Náklady prevýšili rozpočet o 2 mil. dolárov.

Vypovedá zároveň aj Shawn Trell, poradca spoločnosti, právnik rodiny Brian Parish pýtal na žiadosť pre MJ Estate, od ktorej chcela AEG 30 mil. dolárov, vrátane 300 tisíc za údajne služby dr. Murraya, akoby chceli vrátiť peniaze, ale Trell odpovedal, že to bola chyba zahrnúť výdavky na doktora do nákladov spoločnosti!

Dr. Murray ale deň pred smrťou Michaela podpísal kontrakt, ktorý vypracovali právnici AEG a poslal ho späť do spoločnosti, ale teraz namietajú, že kontrakt nie je právoplatný, lebo ho ani Michael ani riaditelia a právnici AEG nepodpísali.

Obhajoba rodiny ale namieta, že dr. Murray pracoval pre Michael už dva mesiace, teda išlo o určitý pracovný pomer s AEG.

Medzi ďalšími dôkazmi obhajoby by mali byť "stratené" maily a korešpondencia bývalého manažéra Michaela, Franka DiLea, ktorého manželka povedala, že po jeho smrti v roku 2011 uchovala všetky jeho dokumenty a poskytne ich pre súd.

Výpovede pokračujú, priebežne dopĺňame update.

Historické poznámky

Podľa dokumentu stanice CBS v relácii 60 Minutes, archivárka Karen Langford, ktorá pre Michaela pracuje od roku 1981, ukázala moderátorke rukou písaný papier, ktorého poznámky si Michael napísal, keď mal iba 21 rokov, pred vydaním albumu Thriller, v roku 1979.

Obrázek

V ňom si Michael napísal že:

"MJ will be my new name,’. 'No more Michael Jackson".

"I want a whole new character, a whole new look. I should be a tottally [sic]different person. People should never think of me as the kid who sang "ABC," [or]"I Want You Back".

"I should be a new, incredible actor/singer/dancer that will shock the world," "I will do no interviews. I will be magic.”

"I will be a perfectionist, a researcher, a trainer, a masterer [sic]. I will be better than every great actor roped into one."

Teda:

"MJ bude moje nové meno, už žiadny Michael Jackson.

"Chcem byť celkom novým človekom, chcem celkom nový vzhľad. Mal by som byť celkom iným človekom. Ľudia by o mne už nikdy nemali premýšľať ako o chlapcovi, ktorý spieva ABC alebo I want you back".

Mal by som byť nový, neuveriteľný herec/spevák/tanečník, ktorý bude šokovať celý svet. Neposkytnem už žiadne rozhovory. Budem magický."

"Budem, perfekcionista, bádateľ, inštruktor, učiteľ. Budem lepší ako ktorýkoľvek herec, ktorý kedy bol"

Aj toto skrýva obrovský sklad vecí, ktorý ako svätyňa čaká na svoje odhalenia.

Michael už v tom čase presne vedel, čo chce, a ako to dosiahnuť.

Viac videí a ukážka popísaného dokumentu v téme - LINK

LINK />

Video - CBS 60 minutes

V nedeľu bol odvysielaný dokument, v ktorom sa prezentuje Michael ako umelec, ale aj jeho zbierka z Neverlandu, uschovaná v skladoch...

Značnou časťou dokumentu bol rozhovor so správcom MJ Estate, Johnom Brancom.

Ten popisoval okrem iného aj úspechy, ktoré sa od smrti Michael dosiahli.

Od svojej smrti Michael predal už 50 mil. albumov, turné Immortal videlo viac divákov ako pre akéhokoľvek iného žijúceho umelca.

Za 4 roky MJ Estate zarobilo viac ako 600 mil. dolárov.

Prezradil aj to, že neberie veľmi vážne bulvár, pretože oni sa sústreďujú na skutočného Michaela.

Napr. projekt This is It už zarobil viac ako 500 mil. dolárov, turné Immortal môže fungovať niekoľko rokov... pričom všetky veci patriace Michaelovi, ktoré sú v úschove v skladoch, budú zachovávané pre jeho deti, ktoré ak dovŕšia vek dospelosti, budú si ich môcť prebrať ako svoje dedičstvo po otcovi.

DOKUMENT po častiach v téme - LINK

Celý hneď ako bude dostupný!

(aká náhoda, že zrazu tu sú obvinenia zo sex. zneužívania od údajnej obete..., s cieľom získať peniaze..., a všetko je len náhoda...)

LINK />

FAKTY o chyžnej

Média by si mali overiť predtým ako poskytnú rozhovor niekomu, kto sa tvári dôležito, lebo má čo povedať v súvislosti s Michaelom Jacksonom, kto sú títo ľudia.

Adrian McManusová bola počas procesu v 2005 usvedčená z klamstva a z krádeže.

(kopírujte tento text do diskusií k článkom, ktoré píšu nezmysly a klamstvá, aby ostatní vedeli, aká je skutočnosť).

Obrázek

Pozrime sa na fakty, ktoré vysvitli počas jej výpovede v roku 2005:

* 7 Decembra/Prosince 1993, Adrian McManusová vypovedala pod prísahou, v súvislosti s civilným prípadom obvinenia Jordana Chandlera, že si nikdy nevšimla žiadne nevhodné správanie ani sexuálne konanie voči Jordanovi zo strany Michaela Jacksona, a to ani voči žiadnemu dieťaťu. Povedala, že dôverovala Michaelovi Jacksonovi natoľko, že by nemala problém nechať svojho syna samého s Michaelom. V roku 2005 už tvrdila niečo celkom iné! Keď ju konfrontoval Thomas Mesereau, obhájca Michaela s jej výpoveďou z 1993, McManus jednoducho odpovedala, že vtedy klamala. Znamená to, že úmyselne klamala pod prísahou buď v roku 1993, alebo počas výpovede v 2005.

* McManus a 4 ďalší bývalí zamestnanci Michaela Jacksona, podali v roku 1994 civilnú žalobu na Michaela a požadovali 16 miliónov dolárov ako odškodné za to, že počas trvania ich práce boli zastrašovaní a vydieraní, čo viedlo k ich emocionálnym a ďalším zdravotným problémom, ktoré im spôsobili problémy a nemohli si nájsť inú prácu. Tvrdili, že boli neoprávnene vyhodení. Michael Jackson podal protižalobu voči nim, a nakoniec McManus (spolu s jedným ďalším zamestnancom) bola uznaná vinnou z krádeže vecí patriacich Michaelovi Jacksonovi.

* V civilnom procese boli títo ex-zamestnanci (McManus a ďalší), ako aj ich právnici pokutovaní na 66 tisíc dolárov za klamanie a zavádzanie súdu a za priestupky pri zamlčovaní dôkazov! Sudca Zel Canter, ktorý riadil proces to nazval – odporným. Porota, ktorá rozhodovala nariadila po vynesení rozsudku, aby Mcmanus a spol. zaplatili Michaelovi odškodné, ktoré spolu s výdavkami na právnikov dosiahlo 1,6 milióna dolárov. V čase výpovede v roku 2005, nikto z nich dovtedy nezaplatil Michaelovi, nemali z čoho.

* Predtým, ako sa začal ich civilný súd v 90 rokoch, pod vedením ich právnika Michaela Ringa, kontaktovali bulvárneho reportéra Gary Morgana zo Splash News, a Picture Agency, aby predali svoje príbehy o Michaelovi Jacksonovi a deťoch, ako aj o vtedy manželstve Michaela a Lisi Marie Presley. Právnik Morgan vtedy zariadil rozhovor pre The Star a niektoré televízie, vrátane Inside Edition (práve 16.mája/května 2013 poskytla McManus rozhovor tej istej relácii s obvineniami proti Michaelovi Jacksonovi ako reakciu na obvinenia Wadea Robsona). Podľa jej výpovede z roku 2005, za tieto príbehy dostávala 32 tisíc dolárov alebo viac, a všetky peniaze išli Ringovi na splatenie právnych služieb, ktoré im poskytoval v civilnom procese, od ktorého si mysleli, že vysúdia milióny dolárov. Koľko asi dostala teraz?

* V civilnom procese v 1994, vypovedala aj ďalšia bývalá zamestnankyňa Francine Orosco, že McManus ju požiadala, aby tvrdila, že ju mal sexuálne obťažovať nejaký zamestnanec na Neverlande. Orosco vypovedala, že navštívila McManus v jej dome, a tá jej ukázala izbu plnú vecí, ktoré ukradla z Neverlandu – od hodiniek, cez tričká a iné osobné veci patriace Michaelovi, vrátane kresby Elvisa Presleyho, ktorého nakreslil Michael Jackson, neskôr ju predala Gary Morganovi z agentúry Splash News za 1000 dolárov.

Počas vyšetrovania sa zistilo, že McManusová a jej manžel boli obvinení, že spreneverili 17 tisíc dolárov z účtov, ktoré patrili deťom Shane a Megan McManusovým z jej rodiny, ktoré prišli o rodičov. Zažalovala ich opatrovníčka detí, a nakoniec súd zistil, že ich minuli pre vlastnú potrebu.

Tieto šokujúce FAKTY boli dokázané na súde, oficiálne a zdokumentované. Napriek tomu niektoré médiá dávajú priestor týmto odsúdeným klamárom a zlodejom a prezentujú ich ako ľudí, ktorí majú čo povedať o veciach, v ktorých boli dokázateľne odsúdení ako klamári – s jediný cieľom – útočiť na Michaela Jacksona prezentovaním absurdných obvinení v špinavej mediálnej hre, senzáciechtivými „odhaleniami“, ktoré sú v ostrom protiklade FAKTOV, ktoré tieto média cielene IGNORUJÚ.

Aj bývalá chyžná je presvedčená, že Michael bol pedofil

Upozornenie: tieto informácie/správy o svedkoch určitých udalostí zverejňujeme len pre dôkazové konfrontácie, aby čitatelia MJJsource správ vedeli, a boli informovaní - kto čo a kedy povedal - najmä v súvislosti s procesom v roku 2005!

-------------------------

Adrian McManus to povedala v rozhovore pre reláciu Inside Edition, prehovorila však už aj v roku 2005 v rámci procesu, na konci ktorého súd označil Michaela Jacksona za nevinného. Vtedy vyhlásila, že videla Michaela zneužívať hereckú hviezdu Macaulaya Culkina.

McManus, rovnako ako ďalšia bývalá chyžná Blanca Francia (tá obvinila Michaela už v roku 1990-91, a už vtedy dosiahla v tajnosti odškodné od Michaela 2 mil. dolárov - jej syn Jason Francia mal byť údajne zneužitý, no prijali peniaze, v roku 2005 pred porotou vypovedali o údajnom zneužití, pod prísahou nepotvrdila údajne sprchovanie Michaela s Robsonom, aktuálne odmietol Jason Francia hovoriť s médiami o Michaelovi s tým, že sa nezaujíma o správy o ňom; Jordan Chandler odmietol spolu s nevlastným otcom Evanom vypovedať, sú informácie, že využili rovnaký spôsob obvinenia a vydierania s cieľom získať peniaze, ktoré nakoniec dostali - 15 mil. dolárov), môžu v súdnom procese pomôcť tanečníkovi a choreografovi Wadeovi Robsonovi, ktorý za údajné sexuálne obťažovanie žiada finančné odškodnenie z Michaelovej pozostalosti - MJ Estate. Francia totiž v minulosti povedala, že michaela s vtedy osem alebo deväťročným Robsonom videla, ako sa spolu nahí sprchujú.

„Myslím si, že sa ich snažil opiť,“ vyjadrila sa McManus. „Vošla som do izby a on tam s nimi ležal v posteli. Jeho spodná bielizeň plávala vo vírivke v jeho spálni spolu so spodnou bielizňou tých malých chlapcov,“ opísala.

Podľa jej slov ju však jeden z Michaelových zamestnancov zastrašoval, aby nič neprezradila. „Povedal, že si môžu najať vraha, ktorý mi podreže krk a telo nikdy nenájdu,“ povedala.

Už pred mesiacom zas pre denník Daily Mirror vyhlásila, že Michael nebol žiadnym „popovým hrdinom“, ale „narušeným, manipulatívnym a zvráteným narkomanom“. Od roku 1993, keď pre neho začala pracovať, sa vraj minimálne dva razy predávkoval.

---------------

Poznámka:

Odkedy pre Michaela pracovala? Od roku 1993? Nebol vtedy Michael na svetovom turné? Neobvinili Michaela už v roku 1993? Nebolo už vyšetrovanie v plnom prúde?

Takže ako bonus mal Michael Jackson zneužiť Robsona, a nikto si to nevšimol, len Adrian McManus, rovnako ako ďalšia bývalá chyžná Blanca Francia.

Úžasné ako neopatrný bol ten Michael, že sa len tak nahý hral s nejakým deckom, a v miestach, kde sa len tak náhodou objavila chyžná, ktorá mala vidieť, že ich aj nejako opíjal, či dokonca sprchovať sa nahých a to v hustej hmle pary vody..., no a pre istotu, ju chcel Michael Jackson nechať ešte podrezať...

Akáže to náhoda, že sa v rovnakom čase objavili táto chyžná Adrian McManus a Wade Robson, ktorí sa tak vzájomne dopĺňajú v tvrdeniach, teraz, keď... jej tvrdenia rázne odmietal už dospelý Robson v procese 2005.

O to viac, ak to isté odmietol, a rázne sa ohradil voči tvrdeniam aj samotný Macaulay Culkin, ktorý tvrdil, že ho Michael nikdy nezneužíval.

Snáď ostáva, aby sa aj on ozval... čo a ako...

Môže rovnako žiadať peniaze, veď privyrobiť sa dá aj zažalovaním Michaela Jacksona, pričom nemusia nič dokazovať, stačia len obvinenia, mnohí ľudia tomu uveria, to stačí, lebo je to Michael Jackson, on musí byť pedofil.

Je to zaujímavá super zhoda okolností, že práve v čase, keď prebieha proces s AEG Live, ktorej hrozí, že príde o miliardy, sa objavili obvinenia proti samotnému Michaelovi Jacksonovi, ktorého do toho zatiahli všetci ostatní, ktorý sa nemá ako brániť proti všemožným tvrdeniam, no jediné, čo proti nemu majú pred verejnosťou sú údajné obete sex. zneužívania, ktoré nikdy nič nedokázali, pred ktorou ho majú ako očierniť, pošpiniť, a akokoľvek poškodiť akékoľvek jeho projekty, finančne poškodiť a zruinovať hocičo čo sa ho týka..., len preto, že si niekto dovolil postaviť sa proti nadnárodnej korporácii...

CBS /60 Minutes' - dych vyrážajúci dokument

CBS prinesie špeciálny dokument o Neverlande, teda veciach, ktoré po ňom ostali ako spomienkový inventár v piatich veľkých skladoch.

Správkyňou je Karen Langford, ktorá pre Michaela pracuje od roku 1981.

V nedeľu, 19.5. odvysiela CBS prehliadku vecí patriacich Michaelovi.

Pozrite si ukážku, ktorá vám vyrazí dych!

LINK />

Reakcie na rozhovor

TAJ Jackson, synovec Michaela a syn Tita, po odvysielaní rozhovoru s Wadeom napísal na Twitter odkaz, v ktorom prehlásil, že on sám sa stal obeťou zneužitia, keď bol malý chlapec zo strany jedného člena rodiny.

Michael mu ale pomáhal prekonať tento zážitok - teda vedel, čo sa stalo.

Preto zo svojej pozície obete vie, aký je to pocit, a Wade podľa neho iba klame pre peniaze.

Hneď po odvysielaní rozhovoru bol odvysielaný rozhovor s Thomasom Mesereauom, obhájcom Michael z procesu v roku 2005.

ten len zopakoval svoje predošlé vyhlásenia, že Wade je obyčajný klamár, jeho obvinenia sú absurdné a úbohé.

Podľa neho sa snaží získať si pozornosť médií a takto manipulatívne tlačiť na MJ Estate.

Neverí, že by počas vyšetrovania a výpovedí nebola už vtedy odhalená pravda.

Preto považuje Wadea, ktorý bol najsilnejším svedkom obhajoby Michaela, za klamára, a podvodníka, za ktorým môže byť niečo viac, niečo podozrivé.

Michael ma donútil mať sex, bol to pedofil a zneužíval deti

... asi takto si spomína a popisuje Wade Robson Michaela, nezabúda na to, čo mu mal Michael urobiť pred 20+ rokmi, a až doteraz nemal pocit, že to čo mu mal Michael urobiť je zlé...

Obrázek

Avšak, jeho výpoveď je zmes klamstiev a ... klamstiev.

"Nikdy som nezabudol na to, čo mi Michael urobil, ale psychologicky a emocionálne som nebol celkom schopný pochopiť, že to bolo sexuálne zneužívanie." - tvrdí Robson

(samozrejme, nevedel, že ten údajný sex je zneužívanie ani keď bol dospelý, a pod paľbou otázok vyšetrovateľov..., ale hlave že má syna...)

Ak ale nezabudol, čo mu Michael urobil, ako je možné, že nevedel alebo nechcel odpovedať pri vyšetrovaní, ak nezabudol... na tie prestrašné veci.

Okrem toho, ale odmietol, že by trpel údajnými potlačenými spomienkami.

Takže..., klamal na súde, pod prísahou, a to je federálny zločin!

Podľa neho, jediný dôvod prečo teraz zmenil svoj príbeh je, že Michael bol manipulátor a donútil ho mlčať.

Počas súdu v roku 2005, ale tvrdil VŽDY opak toho, čo o Michaelovi a ňom niekto tvrdil, vždy zamietal odpoveď, či sa ho Michael dotýkal, bozkával a iné, vždy bola odpoveď NIE!

Teraz navyše tvrdí, že Michael mu mal tvrdiť, že sex s ním je prejav lásky, a že ak to niekedy niekomu povie, čo spolu robili, obaja stratia kariéru, a budú mať zničené životy. Dokonca ho Michael mal na takého veci pripraviť, aby vedel klamať.

V podstate tvrdí, že Michael mu vymyl mozog, a donútil ho klamať..., len otázne je kedy a kde, lebo Wade a Michael neboli príliš často spolu, naopak, si často telefonovali, čo je dokázateľný fakt, najmä po roku 1993, kedy bol Michael prísne oddelený od sveta po obvineniach Jordyho Chandlera, a potom sa takmer vôbec nestretli....

Ale... údajne ho nikto ani nepodplatil, aby klamal na súde, to len Michael ho zmanipuloval..., aby klamal..., znova otázka - kedy?

Na otázku, prečo až teraz po rokoch odhalil to tajomstvo, odpovedal, že nebol pripravený čeliť pravde, až kým si neuvedomil, ako by sa cítil, ak by niekto zneužil jeho syna.

Vraj to nerobí ani pre peniaze, lebo žiadne peniaze ho nemôžu umlčať, a už viac nemôže byť ticho... (akoby ho malo niečo k tomu vyprovokovať).

Slávny tanec "moonwalk" oslavuje tridsiatku

Okrem slávnych hitov, prepracovaných videoklipov či typických módnych doplnkov je s hudobnou kariérou Michaela Jacksona úzko späté aj jeho tanečné umenie.

Predovšetkým legendárna technika nazvaná "moonwalk" (mesačná chôdza), ktorú po prvýkrát predviedol pred 30 rokmi, 16. mája 1983. Stalo sa tak v televíznom prenose na počesť štvrťstoročia od založenia nahrávacej spoločnosti Motown Records.

Obrázek

V relácii s názvom Motown 25: Yesterday, Today, Forever vystupovala plejáda hviezd. Bol to však práve Jackson, ktorého pri obrazovkách s úžasom sledovalo 50 miliónov Američanov. Pri piesni Billie Jean z albumu Thriller (1982) totiž prvýkrát predviedol krok, ktorý vyzeral, ako by sa pohyboval po povrchu Mesiaca.

Odvtedy ho s väčším či menším úspechom – aj za cenu úrazov – napodobňuje rad nasledovníkov. Mesačná chôdza bola novinkou pre televízne publikum, tanečnú techniku však už dobre poznali niektorí neznámi tanečníci z ulice. Michaela ju údajne naučil choreograf Jeffrey Daniels.

„Moonwalk spočíva v chôdzi s pocitom, že krajina pod tebou ustupuje a ak to dokážeš tak, že to nevyzerá ako ilúzia, tak sa ti to podarilo,“ vysvetlil Daniels.

Podľa neho sa Michael potom rozhodol pre pomenovanie mesačná chôdza, hoci v uliciach sa vžil skôr termín „backslide“ (spätný sklz).

Inšpiráciou mohla byť Michaelovi tiež legenda svetovej pantomímy – Marcel Marceau, ktorého kráľ popu veľmi obdivoval a spolupracoval s ním.

LINK

Rozhovor s Thomasom Mesereauom

Podľa informácií, hneď ako bude odvysielaný rozhovor s Wadeom Robsonom, odvysielajú americké tv aj rozhovor s T-Mezom, obhájcom Michaela z procesu v roku 2005.

... o čom tak asi budú hovoriť...?

Wade Robson povie svoj príbeh pre médiá!

Už dnes prehovorí o svojom prípade, a povie svoju verziu príbehu o zneužívaní pre televízne kamery!

6.6. sa bude prejednávať jeho žaloba na súde.

Jej cieľom je získať peniaze za údajné škody alebo ujmy, ktoré boli spôsobené údajným sex. zneužitím, ktoré sa malo odohrať v rokoch 1987-1994, a potlačované spomienky sa mu záhadne objavili nedávno, načasované na proces s AEG.

ŠOKUJÚCE ale je, že v žalobe je uvedených viac osôb (celkovo asi 50), pod aliasom Doe1 ako osoba Michael Jackson, Doe2 ako korporácia - MJJ Productions, Doe3 ako korporácia MJJ Ventures.

Dôvody sú, že tieto spoločnosti, ktoré vlastnil Michael, mu mali ako chlapcovi ponúknuť zmluvu na jeho hudobné projekty, čo sa aj stalo, preto Robson získaval hudobné kontrakty ako umelec.

Jeho jediná šanca na úspech je na civilnom súde, ktorý v Amerike, ako to je bežné, umôžňuje žalovať hocikoho za hocičo, v jeho prípade nemusí vôbec dokazovať, či bol zneužitý, ide len o dôveryhodnosť pre porotu, čo žiada.

Máme tu ale niekoľko zaujímavých FAKTOV:

Okrem videa, ktoré je v správe zo 14.5., sú známe fakty, že:

Február/únor 27 - je sudcom povolený proces s AEG

Marec/březen 21 - sudca zamietol odvolanie AEG a je to tiež deň, kedy sudca POVOLIL, aby v tomto procese boli použité informácie o obvineniach zo sex. zneužívania (ako údajné dôvody závislosti Michaela)

Marec/březen 21 - Wade Robson dal svoj dom v LA, Kalifornii na predaj (žil v ňom s manželkou a synom)

April/duben 30 - AEG proces začína

Máj/květen 1 - Wade Robson podáva žalobu voči MJ Estate a žiada odškodné za údajné sex. zneužívanie Michaelom

Máj/květen 7 - obvinenia sa dostávajú na verejnosť a spôsobujú mediálnu senzáciu, proces s AEG je v prvom týždni

Máj/květen 8 - Robson predáva svoj dom za vyššiu cenu (800 tisíc), ako požadoval (750 tisíc)...

.

.

.

... doba mlčania... a dnes by mal "konečne" prehovoriť, a opäť mediálne onanovať nad senzáciou o údajnom zneužívaní, na ktoré si mal spomenúť po psychickom zrútení v Marci/Březnu 2012, 24 rokov po zneužívaní, 20 rokov po extrémnom vyšetrovaní, 9 rokov po extrémnom procese s Michaelom, a 4 roky po smrti Michaela...

Inak je Wade bez práce na projektoch, odsťahoval sa na Hawaii, má finančné problémy...

Hlasujte za Michaela

... Michael vs. Elvis, koho si vyberiete za najobľúbenejšieho?

Michael má zatiaľ 65%..., na stránke je zaujímavé porovnanie Michaela a Elvisa..., v tomto Michael vedie...

LINK

Obrázek

Nový súdny spor o Michaelovi

Podľa správ, ktoré prichádzajú od tretích strán, od nejakého rodinného priateľa, ktorého meno je Terry Harvey, a ktorý spolupracuje v AllGood Entertainment, mal v roku 2008 vyjednávať comabackové koncerty pre Michaela v Dallase pre rok 2009, nakoniec sa ale Michael rozhodol pre AEG Live.

Podľa neho, Michael by najprv išiel na odvykacie liečenie....

To vyvolalo ostrú žalobu medzi AllGood a AEG na 250 mil. dolárov v spore, kto vlastne má zmluvu pre Michaela, a ako sa ukázalo, s AllGood išlo iba o neformálne jednanie, a Michael osobne nikdy s nimi nepodpísal zmluvu.

Randy Phillips, riaditeľ AEG Live v jednom z mailov písal, že je potrebné zažať iskru, ale nespáliť budovu – išlo o reakciu na možné zrušenie koncertov počas problémov s Michaelom na skúškach, ktoré podľa neho nepripadali v úvahu, najmä pre žaloby a straty, avšak bolo to aj v Michaelovom záujme pokračovať.

Dnes sa Harvey vyjadril, že AllGood plánuje podať ďalšiu žalobu, napriek tomu, že jeden súd v roku 2010 prehrali.

Harvey tvrdí, že niekoľko týždňov pred smrťou Michaela s ním hovoril, že údajne mal s Michaelom kontrakt, podľa ktorého by sa Michael najprv išiel vyliečiť zo závislosti, a to mali vedieť aj jeho manažér Frank DiLeo, Katherine a Joe Jackonovci, a v tom čase jeho právnik Dennis Hawk a tajomný manažér dr. Tohme Tohme.

Údajne všetci vedeli verejné tajomstvo, že Michael je závislý a potrebuje pomoc, ktorú on odmietal.

Mal ale chcieť koncertný návrat, a AllGood mu ponúkali pár koncertov, min. na jeden veľkolepý, a nepotreboval ich 50 na každú noc.

Michaelovi by dali veľký podiel zo zisku, čo sa nakoniec podľa Harveyho ukázalo aj z predaja lístkov a DVD This Is It.

Podľa neho sa pre AEG Michaelova smrť hodila ako dobrý biznis, Michael bol pre nich ako nejaká komodita na predaj, ale on tu bol pre svoje deti, a chcel im ukázať, kým je, pretože hoci mal problémy, stále mal čo ponúknuť.

V najbližších týždňoch podajú AllGood Entertainment žalobu proti AEG Live na 250 mil. dolárov.

Podľa Harveyho, údajne mal Michael byť zdravý a dokázať odohrať aj 100 koncertov – ešte pred skúškami na This Is It, čomu majú nasvedčovať výpovede riaditeľov a šéfov AEG Live.

Ale neskôr každý vedel, že jeho závislosť sa zhoršovala, a to najmä po návštevách doktorov, a nikto nezasiahol a nezastavil to, napriek tomu, že to bolo vždy medializované.

Travis Payne vypovedal + Stacy Walker

Dlhoročný spolupracovník Michaela, Travis Payne vypovedal pred súdom o práci s Michaelom na This Is It.

Podľa neho, Michael nebol štandardný príklad umelca, ktorý sa pripravuje na turné, ale skúšal a robil pokroky v skúškach a priebehu, ale v posledných týždňoch mal Michael problémy s nácvikom niektorých z jeho tanečných krokov a choreografií.

Bol prezentovaný jeden mail, v ktorom Kenny Ortega (režisér turné) píše, že Michael bol pomalý, a zdržoval prácu.

Ortega požadoval, aby priniesli premietač textu, aby si Michael mohol čítať texty, lebo ich zabúdal, čo sa stalo prvý krát, pretože Michael toto nikdy predtým nepoužíval.

V maili, ktorý napísal hudobný režisér Michael Bearden 11 dní pred smrťou Michaela Ortegovi, sa priamo píše – “Michael nie je v stave, aby to odspieval naživo a zároveň tancoval. Môže odspievať balady naživo, a vrátiť tú svoju energiu späť. Ak bude dostatočne zdravý/zdatný a mať viac sily, skutočne verím, že môže odspievať väčšinu skladieb naživo. Jeho hlas teraz znie úžasne, len ho musí znova vytrénovať. Potrebujem, aby tu boli všetky tie veľké tanečné čísla, takže sa môžeme sústrediť na choreografiu.“

Ale Ortega poslal Michaela domov bez toho, aby skúšal, a to na ďalšie 3 dni, pretože Michael ochorel.

Na otázku právnika rodiny, Briana Parisha, či nezľahčuje svoje obavy nad zdravým Michaela niekoľko dní pred jeho smrťou, odpovedal Payne, že nechce, aby bol vykresľovaný ako niekto, kto niečo zakrýva.

Povedal, že Michael mu síce hovoril, že má problémy so spaním, že je unavený, ale to mu vraj stačilo ako odpoveď, na to mal Pyane Michaelovi povedať, že vyzerá byť chudý (hubený), na čo mu Michael mal odpovedať, že sa iba snaží udržať si nižšiu hmotnosť, preto nemal Payne dôvod spochybňovať jeho odpovedať, podľa neho.

Payne tvrdí, že Michael sa občas objavil na skúškach akoby pod vplyvom niečoho, ale väčšinou to bolo vtedy, keď prišiel od dermatológa (dr. Klein), to sa malo stať 2-4 krát do týždňa, pár týždňov pred smrťou.

Podľa neho Michael podstupoval nejaké kozmetické procedúry, aby sa mohol cítiť skvelo a urobiť si svoju prácu dobre.

Podľa súdnych dokumentov, Michael navštívil dermatológa asi 24 krát za posledné dva mesiace svojho života, počas ktorých mu mal dr. Klein injekčne implikovať Demerol, silnú látku proti bolesti.

Payne tvrdí, že niekedy bol Michael unavený a ospalý, a zrejme musel byť povzbudzovaný počas skúšok, ale dva dni pred smrťou boli skúšky podľa neho strhujúce, a pôsobivé, keď Michael bol schopný robiť parádne kúsky.

Payne si bol vedomý toho, že Michael nejde na plný výkon, akoby bol pred fanúšikmi, ale dva dni pred smrťou podal vynikajúce výkony.

Michael mal pred sebou ciele, ktoré by zvládol, a ku ktorým sa približoval, tvrdí Payne.

Jeden z cieľov bolo odspievať skladby naživo, a pritom tancovať, bez pomoci prednahratých skladieb, playbacku.

Michael vraj nechcel používať playback, tak ako to robil na predošlých turné!

Neskôr navrhol Ortegovi, aby našli nejakého trénera pre olympionikov, a aby ten dohliadal na cvičenia pre Michaela, ale ten to odmietal, lebo mal pocit, že je to prílišné napadnutie jeho súkromia.

Payne, ktorý zvyčajne pracoval pre MJJ Productions, ktorého si Michael najímal cez svoju firmu, teraz podľa neho nemal 100% kontrolu nad zastupovaním Payneho (boli tam nejaké problémy s platom preňho), a myslí si, že AEG platila aj doktora.

Právnik rodiny ukázal fotku, na ktorej bol Ortega, Phillips a DiLeo, vyzerali byť šťastní...

Výpoveď sa zmenila, že právnik Parish ukázal časť mailu, v ktorom obviňuje Karen Faye Travisa Paynea, že klame pre médiá.

Odpovedal, že si na takýto odkaz nepamätá, ale povedal, že raz k nemu prišla dosť agresívne v výčitkou nad Michaelovým zdarvím, on jej povedal, aby to povedala Ortegovi.

Parish mu oponoval, že v jednom vyhlásení pri vyšetrovaní povedal, že AEG si chráni svoje investície!

Preto odpovedal, že chce, aby ho vykresľovali ako niekoho, kto klame.

Povedal, že nevie o tom, že by niekto retušoval dokument This Is it.

Payne často chodieval do domu, kde býval Michael, a pred súdom popisoval Michaelom vzťah k deťom.

Označil ho za – nádherný.

Videl tú oddanosť detí voči svojmu otcovi, ktorý ich učil a vzdelával, bol to skutočne milujúci otec.

Jeho popis vzťahu detí k otcovi môže naznačovať, ako budú deti zrejme vypovedať ako svedkovia v tomto procese.

Paris, ktorá mala v tom čase 11 rokov, bola podľa Paynea veľmi bystrá a inteligentná.

Vedela a poznala všetky činnosti dňa, cez obed až po to, čo malo nasledovať, čo sa bude diať, bola vždy po ruke, presahovala dieťa vo svojom veku, a mala mnoho zodpovedností, čo si aj užívala.

Ona bola pani domu, a ockovo dievča.

Skutočne milovala svojho otca, a začala postupne zisťovať kto bol Michael Jackson ako svetová megahviezda, jeho portrét mala na tričku, alebo taške.

Bola to ona, ktorá požehnávala jedlo počas obeda s otcom.

Zo všetkých detí, ona bola najvýrečnejšia, mala hlavné slovo, a zaujímala sa o dianie v dome, napr. aká bola teplota v dome, čo sa bude jesť na obed a pod.

Pre Payneho bolo zaujímavé vidieť, ako sa doplňuje so starším bratom Princem I., ktorý chcel byť režisérom, a s Michaelom mali na túto tému často diskusie, a to aj o skúškach na This Is It.

Malý Prince II. Rád sledoval Michael a Payneho ako nacvičovali v suteréne domu, kde vždy sedel potichu, ale bol tam vždy s otcom.

K výpovedi sa pridala aj Stacy Walker, ktorá pracovala ako asistentka choreografie.

Ako povedala, jej cieľom bolo pripraviť Michaela s choreografiami.

Vedela, že je to Michael Jackson, ale nemal už 20 ani 30 rokov, preto chcela preňho ako 50 ročného muža, aby sa prispôsobila jeho veku.

Patológ predtým uviedol, že Michael mal na svoj vek a výšku normálnu váhu, a nebol podvýživený - v čase pitvy, avšak jeho váhu mohli zvýšiť aj dávky vnútrožilových látok, aj tie od lekárov pri snahe ho oživiť.

Video, ktoré spája hráčov

V tomto videu je celý rad spojení a prepojení, kto je kto a kto je s kým ako spojený v súvislosti so žalobou Wadea Robsona a AEG!

Je šokujúce tieto prepojenia vôbec vidieť, a že vraj náhoda....:

Výpoveď choreografky

Stacy Walker, ďalší zo svedkov v procese s AEG Live, ako spoluchoreografka, pred porotou prehlásila, že nevidela žiadne znaky alebo príznaky, že by mal byť Michael chorí, alebo mal umrieť.

Nikdy by si nebola pomyslela, že by mal umrieť, a nikdy jej to neprišlo ani na um.

Potvrdila, že Michael bol výrazne chudší ako v minulých rokoch, a často mal na sebe niekoľko vrstiev oblečenia.

Napriek tomu, že Michael vynechal niekoľko skúšok, nemyslela si, že by to mal byť problém, pretože Michael vraj bol v predošlých dňoch dobre pripravený, a nepokladala to za niečo závažné.

To sa výrazne líši od výpovedí predošlých svedkov, ktorí tvrdia, že Michael sa často triasol, a pôsobil nepripravený, resp. pod vplyvom niečoho, a niektorí ho museli podopierať.

Priznala však, že ona si takéto veci nevšímala, lebo jej práca bola hlavne s ostatnými tanečníkmi.

Spomenula si, že od niekoho počula alebo videla, že by Michael mal byť pod vplyvom niečoho, ale nespomenula si presne čo.

Walkerová bola prvým svedkom, ktorú predvolali AEG Live, s Michaelom pracovala na 3 projektoch od roku 1996, avšak nateraz pre pracovné povinnosti musela odísť mimo Kaliforniu, v prípade potreby ju prevolajú znova.

Vypovedať bude aj tanečník a choreograf Travis Payne a režisér turné Kenny Ortega.

Paris príde do Cannes

Paris by mala podľa informácií prísť do Cannes na filmový festival the Cannes Film Festival.

Nie je zatiaľ jasné, z akého dôvodu, ale jej filmovým agentom je Rick Yorn, ktorý zastupuje zviezdy ako Leonardo DiCaprio, Cameron Diaz a je manažérom Martina Scorsesea.

Podľa ďalších informácií, paris strávila aj Deň matiek s Debbie Rowe na jej farme v Palmdale, Kalifornia.

Obrázek

Prídu ďalší dvaja s obvineniami?

Ako to už býva, príležitosť robí zlodeja, v tomto prípade priniesol britský bulvár informáciu, ktorou sa odvoláva na právne zdroje, že údajne sa plánujú ďalšie dve žaloby, dvaja muži údajne mali byť zneužívaní Michaelom, a teda sa môžu objaviť ďalší príživníci, ktorí vidia spôsob ako prísť k peniazom cez obvinenia proti Michaelovi.

Zatiaľ dvaja, kto vie koľko ich ešte môže byť... s jediným cieľom.

Stále viac by to zapadalo do "náhodných okolností" toho, čo nám a svetu sľuboval právnik AEG Live, že počas procesu vyplávajú na povrch špinavosti a nechutnosti. Vedeli niečo vopred? Alebo to priamo pripravovali a načasovali práve teraz?

Wade Robson, ktorému sa mysteriózne vrátila pamäť o údajnom zneužívaní je zrejme len začiatok hnusného boja korporácie, ktorej sa niekto postavil na odpor, a kto ju môže takmer zničiť miliardovým odškodnením.

Tak čo iné ako obvinenia so sexuálneho zneužívania môže niekto postaviť proti Michaelovi pred celým svetom?

Mimochodom, Wade Robson mal v jednom videu na YouTube tvrdiť, že je na zozname choreografov v príprave na šou Slnečného Cirkusu Immortal.

Nakoniec bol zrušený, a celú šou režíruje Jamie King, ten istý Jamie King, ktorý predtým prebral choreografiu Britney Spears pre jej turné Circus, ktoré mal pripravovať Wade Robson.

Mstí sa teraz Robson za to, že ho odstavili?

Pre TMZ sa "vyjadril iný" choreograf, ktorý bol právoplatne odsúdený za sex. zneužitie, že verí Robsonovi, lebo sa s ním pozná od detstva..., zaujímavá náhoda kontaktov s osobou, ktorá bola odsúdená za sex. zneužitie.

Ešte by bolo zaujímavé zistiť, či aj tá osoba predtým pracovala pre/s AEG...

Načasovanie je udivujúce, ale podľa zákonov nie je možné žalovať mŕtvu osobu po viac ako roku od smrti, čo je potom už premlčacia doba.

Údajná strata pamäti, resp. jej návrat môže v niektorých prípadoch slúžiť ako obštrukcia.

Naopak, na Michaelovu obhajovu sa ozval Scottie Shaffer, ktorý pracoval pre Michaela na Neverlande v rokoch 1992-1998 ako správca techniky.

Tvrdí, že vôbec neverí Robsonovým tvrdeniam, a nikdy nevidel žiadne nevhodné správanie Michaela na ranči, a to tam bol v čase, keď sa Michael spoznal s Jordym Chandlerom v roku 1992.

Karen Faye, pokračovanie výpovedi

Podľa jej ďalších výpovedí pred súdom s AEG Live, pred porotou povedala, že Michaelov dlhoročný spolupracovník, Michael Bush, jej mal len 2 dni pred smrťou povedať, že počas prezliekania v šatni, videl ako bol Michael tak vychudnutý, že mu malo byť vidieť bijúce srdce.

Podľa nej bol z toho šokovaný.

Obaja potom po smrti Michaela pripravovali jeho telo do rakvy, Karen ho líčila, Bush obliekal.

Počas výpovede sa rozplakala.

Neskôr, keď sa pripravoval dokument This Is It, bola požiadaná, aby retušovala niektoré zábery Michaela do filmu. Ona odmietla, s tvrdením, že by to bolo klamstvo, a podvod, pretože všetci vedeli, že Michael na tom nebol dobre, tak ako sa to snažili tvrdiť.

Všetci údajne po jeho smrti klamali, že Michael na tom nebol zle. Nevedela povedať, či niekto iný retušoval zábery.

Najmä v posledné dni svojho života, keď nosil iba okuliare, a niekoľko vrstiev oblečenia, čo bolo podozrivé už aj tanečníkom.

Prekvapivo zmienila aj Debbie Rowe, matku Princea I a Paris, že po smrti Michaela sa jej prišla ospravedlniť za to, že mala podiel na tom, že Michael prepustil Karen.

Bolo to v čase, keď Debbie bola tehotná, a podľa Karen bola do Michaela zamilovaná, lebo žiarlila na Karen, pretože bola s Michaelom viac než Debbie, a ona si myslela, že ju má Michael radšej.

IMMORTAL World Tour oslavuje

IMMORTAL World Tour vedené Slnečným cirkusom (Cirque du Soleil), dnes oslavuje svoje 300-sté vystúpenie v japonskom meste Saitama.

Od svojej premiéry v Novembri 2011, šou videlo viac ako 2,5 milióna fanúšikov, a turné zarobilo viac ako 280 miliónov dolárov.

Update: Karen Faye: Michael začínal byť paranoidný

V pokračujúcom procese vypovedala aj Karen Faye, dlhoročná maskérka a blízka priateľka Michaela, s ktorým sa poznala 27 rokov.

Podľa nej, aj ona mala obavy o Michaelovo zdravie, a súhlasila s tvrdeniami, že sa obávala tlaku, ktorý bol na Michaela vytváraný, že ho nezvládne, a môže zomrieť.

Pri prvých skúškach mala pocit, že toto nezvládne, lebo vedela aké skúšky Michael potrebuje, a tieto boli krátke na to, aby to dobre naskúšal, pričom nebol v stave ich za tak krátku dobu vydržať bez prestávok aspoň 1 deň, a aby sa na to poriadne vyspal, a aj keď sa Michael spočiatku tešil, potom sa zmenil, a čoraz častejšie mal problémy so spaním počas skúšok.

Zlomový bod bol vždy, keď vystúpil na javisko, ako tvrdí, neznášal live vystúpenia, pretože si vyžadovali ťažké výkony.

Organizátori ho ale k tomu nútili.

Povedala, že započula telefonický rozhovor, v ktorom jeden z manažérov AEG Live (Paul Gongaware) mal kričať na Michaelovho asistenta, aby ho konečne dostal zo zamknutej kúpeľni v jeho dome, a dotiahol ho na skúšky za akýchkoľvek okolností!

Gongaware mal byť podľa Fyae agresívny a zúfalý z toho, ako sa vysporadúval s riadením skúšok.

Povedala, že svoje obavy povedala aj Kennymu Ortegovi, režisérovi turné a riaditeľovi AEG, Randymu Phillipsovi.

Phillips jej mal potom ako Michael vynechal niekoľko skúšok povedať, aby ignorovala všetko čo povie Michael, tak jej napr. prikázali pripnúť mu slúchadlá do ucha priamo na javisku.

Ortega, Phillips a Gongaware budú ešte vypovedať.

Karen citovala jeden mail od fanúšika, ktorý dala aj Frankovi DiLeovi, vtedy manažérovi Michaela, v ktorom fanúšik vyjadruje obavy z toho, ako Michael vyzerá... (chudo, ako kostra), on jej na to nikdy neodpovedal.

Podľa nej bol Michael často na dotyk chladný ako ľad, bola mu zima a prikrývala ho občas dekami, a začínal byť paranoidný, čo si mala všimnúť, keď bol Michael na javisku, a neustále na ňu zazeral.

Nespoznávala ho, a nebol to ten Michael, ktorého poznala predtým.

Raz ho pristihla ako hovorí sám zo sebou, a opakovane sám sebe niečo hovoril o svojom strašnom osude, opakovane, dookola.

Podľa nej bol Michael z toho celého otrávený/frustrovaný, a opakovane sa pýtal, prečo si nemôže vybrať....

Michael mal povedať Ortegovi, že k nemu hovorí Boh.

Na to navrhla Ortegovi, aby sa o Michaela postaral psychiater.

Michael však podľa nej dôveroval doktorom, a veril, že on je ich hlavný záujem a robia preňho všetko bezpečne.

Podľa nej, Michael mal veľký strach a obavy z toho, ako ho príjme verejnosť, ak bude každý deň vystupovať pred svetom, keď si o ňom budú ľudia myslieť, že je pedofil.

Svoje obavy povedala aj Randymu Phillipsovi, a ten jej na to odpovedal, že... je to zlé, a že on musel Michaela dostať z pódia pri oznámení turné v Londýne, lebo bol opitý, a nevedel sa udržať na nohách.

Na pohrebe jej Phillips povedal, že urobil čo mohol...

Popísala aj jeho zdravotné problémy s pádmi, ktoré utrpel v minulosti, a ktoré mu spôsobovali bolesti, na čo bral lieky, a na ktoré sa stal závislý, ako aj od lekárov, predovšetkým od prvých obvinení v roku 1993.

Ale skutočné problémy s bolesťami nastali po nehode v roku 1984, keď sa mu zapálili vlasy počas natáčania reklamy pre Pepsi - porota si prezrela video z danej udalosti s popisom, čo sa udialo, a s akými následkami, teda popáleninami 3 stupňa a oskalpovaním časti lebky, z čoho mal potom trvalé migrény.

Dodala, že Michael namiesto toho, aby žaloval Pepsi, požiadal ich, aby sponzorovali centrum na popáleniny.

Dalšia nehoda sa stala v Mníchove v 1998, keď počas koncertu sa uvolnil podstavec z vysiaceho pódia, ktorý sa takmer voľným pádom prepadol pod pódio.

Vtedy si Michael poškodil chrbticu, ale nechcel sklamať fanúšikov, tak pokračoval, ale v šatni skolaboval od bolesti.

Pošas turné Dangerous, odmietla podať Michaelovi injekciu na bolesti, ktoré mal, a ktoré chceli organizátori.

Karen tvrdí, že počas turné v roku 1992 s ním bola aj Debbie Rowe, ktorá mala vždy nejaké tašky s injekciami. Dokonca chcela, aby sa aj Karen naučila podávať injekcie, čo ale Karen odmietla.

Odmietla aj prenášať akékoľvek tašky a medikamentami (ampulky a striekačky) počas turné.

Vtedy jej Michaelov doktor Dr. Stuart Finkelstein rázne povedal, že urobila dobre, lebo ak by jej to našli v Thajsku, dostala by možno doživotný trest, ak nie smrť za pašovanie.

V tom čase Gongaware mal tiež na starosti logistiku turné, a on priviedol doktorov, ktorí sa potom o Michaela starali, turné bolo na čas pozastavené, aby sa Michael liečil zo závislosti na liekoch.

V Singapure mal Michael problémy s chôdzou, a to oznámila Dr. Davidovi Forecastovi.

Obávala sa ako Michael ustojí začiatok šou, keď mal byť vystrelený spod pódia, on jej však povedal, že to dokáže zvládnuť s Michaelom.

Mal sa jej podľa jej tvrdení vyhrážať, keď ju oprel o stenu, a držal ruku pod krkom, že... ona nevie čo robí, a nech sa o to nestará.

Nakoniec táto šou bola zrušená!

Celé sa to odohrávalo v období, keď vypukli obvinenia, a Michael bol pod veľkým stresom, že sa svet naňho pozerá ako na pedofila, s bolesťami, a dodnes Karen nevie, ako to Michael nakoniec zvládol...

Nakoniec sa turné skončilo predčasne v Mexiku, keď každý vedel, že Michael má problém, a nemôže pokračovať.

Vtedy za ním priletela priamo Liz Taylor, a vzala ho domov, všetci išli domov.

Karen potom navštívila Michaela na liečebnom pobyte v Anglicku, kde sa liečil aj zo závislosti, a Karen to popísala ako - nádherné vidiecke prostredie.

Spomenula aj jednu udalosť z roku 2001, keď počas výročných koncertov v Madison Square Garden chcela ísť za Michaelom do jeho izby, aby mu urobila makeup, jeden z doktorov je zastavil, a povedal jej, že mu podal nejakú injekciu, a na pár hodín bude spať, na čo ona odpovefala, že to nemôže, lebo má vystupovať!!!!!

Keď prišla do izby, zobudila ho, dala mu niečo zjesť, a on potom išiel vystupovať.

Najhoršie to ale Michael znášal počas procesu v roku 2005, a ako Karen tvrdí, nejedol, bál sa, mal bolesti.

Celkovo vypovedala 90 minút, počas ktorých boli porote predložené ich spoločné fotky a videa z celého sveta, z rôznych období, na ktorých sa zabávala aj porota.

Krátko spomenula aj stretnutie Michaela a princezny Diany.

Pri fotke Michael a Lisy Marie Presley povedala, že Michael bol naštvaný, že Lisa podala žiadosť o rozvod, pretože predtým mu tvrdila, že ona žiadosť nepodá, hoci Michael to chcel urobiť, ale ona ho žiadala aby to nerobil, nakoniec to urobila ona sama!

Právnik rodiny ju predstavil porote, a ona sama potom popísala ich blízky vzťah s Michaelom, ktorý začal v polovici 80 rokov a trval 27 rokov, boli ako brat a sestra, ktorí si mohli kedykoľvek zavolať, ak mal niekto problém.

Bude ešte raz vypovedať dnes.

Michael Jackson ONE

O dva týždne (23.5.) sa otvára nová šou v Las Vegas, tu je ďalšie promo video...

Zavádzanie

Podľa radaronline.com, v článku napísali, že právnikom Wadea Robsona je Susan Yu, ktorá mala spolu-obhajovať Michaela v procese v 2003-2005.

Napísali opravu, že sa zmýlili, pretože právničkou je Helen Yu, nie Susan.

Aj tu je vidno, ako sa mediálne zavádza..., kto si to nevšimne, bude si myslieť, že je to Susan!

Rovnako sa TMZ opravili, a údajné psychické zrútenie Wadea Robsona sa malo udiať nie v marci 2011, ALE až v roku 2012!

Hurá...

Kolaps pre neúspechy...? Ďalšie obvinenie na ceste?

Ako sa postupne ukazuje, Wade Robson mal skolabovať kvôli psychickým problémom, tvz. nervovo sa zrútil pre nátlak, ktorý pociťoval z neúspechov v práci, zrušeným kontraktom, rozvodu a nedostatku peňazí...

Podľa informácií, zrútenie sa malo udiať v marci/březnu 2011, niekoľko týždňov mal potom navštevovať psychiatra, a tam si mal spomenúť na obvinenia, ktorých výsledkom je požiadavka na odškodné od MJ Estate.

Podľa zdrojov, Robson mal povedať rodine a niektorým priateľom, že plánuje zažalovať Mj Estate.

Pritom v júni a júly 2011 a 2012 mal verejne stále obhajovať Michaela, dokonca mal byť zapojený do príprav šou Slnečného cirkusu!

Júl 2012 - LINK

Jún 2011 - LINK

Zneužívania sa mali udiať od roku 1987 do 1994, teda aj v čase, keď prebiehalo vyšetrovanie z obvinení v roku 1993, čo nezapadá do logiky, ak v tom čase Robson vypovedať pred vyšetrovateľmi, resp. že Michael mal v tom istom čase vyšetrovanie ako bonus ešte zneužívať iného chlapca, a nikto by si to nevšimol..., ak bol Michael odrezaný od sveta...

Sú informácie, ktoré tvrdia, že údajne ďalšie obvinenie prichádza..., niekto niečo vie viac, než sa zdá..., a všetko je to "len náhoda..."

Podľa všetkého, tieto nie náhodné okolnosti nasvedčujú tomu, že do tohto je zapojená AEG Live, ktorá zrejme chce ničiť všetko, čo je aktuálne v rámci projektov s Michaelom, aby tak ako odplatu vrátili rodine za žalobu proti nim, všetky možné straty, ktoré projekty s Michaelom môžu utrpieť.

Aktuálne je to turné Immortal, ktoré by malo pokračovať do konca roka a možno ešte potom v ďalších častiach sveta.

O dva týždne začne nová šou v Las Vegas, a je zjavné, že snaha AEG Live pošpiniť Michaela Jacksona má za cieľ, aby ľudia nekupovali lístky a šou tak bola stratová a možno aby ju zrušili.

Podľa tých informácií, ktoré sú o Wadeovi Robsonovi, zdá sa, že nemá žiadne príjmy, je bez peňazí, a navyše v rozvode, je preto možné, že AEG, s ktorou mal nejaké zmluvy ho niečím vydiera kvôli práve tým peniazom, ktoré mu chýbajú, a nemá preto prácu...

Tie náhody okolností sú až priveľké..., a špinavosti nám AEG Live sľúbila na začiatku procesu...

VIDEO: Thomas Mesereau reaguje na obvinenia

Pre TMZ sa vyjadril aj Thomas Mesereau, obhájca Michaela v provese v roku 2005.

Vyjadril pochybnosti nad načasovaním obvinení Wadea Robsona a procesom s AEG Live.

Myslí si, že motívom sú peniaze, a že za tým môže byť AEG.

Ako sme vás informovali, AEG Live prostredníctom svojho právnika na súde v úvodnom prejave vyhlásili, že súd bude počuť aj šokujúce informácie, sú to tieto nové obvinenia? Vedeli o nich?

Ale ich sami vytvorili, aby čo najviac pošpinili Michaela ako odplatu za to, že sa niekto postavil proti nim, a žiada miliardy ako odškodné?

Majú niečo na Robsona, a mohli by ho takto vydierať falošnámi obvineniami?

Výpovede svedkov v procese s AEG

Tak ako sme informovali, v pondelok vypovedali svedkovia, odborníci, ktorí sa podieľali na vyšetrovaní smrti Michaela v roku 2009 a v procese s dr. Murayom.

Vypovedal kardiológ Dr. Daniel Wohlgelernter, ktorý ako už predtým povedal, že Murray nebol vhodným lekárom, ktorý mal dohliadať na Michaela Jacksona v súvislosti s dávkovaním propofolu s cieľom ho uspať, a nemal skúsenosti s takýmito výkonmi.

Ako povedal Dr. Daniel Wohlgelernter, Michael nemal problémy so srdcom alebo kardiovaskulárnym systémom, ale trpel insomniou, nespavosťou a závislosťou na uspávacích látkach.

V tele sa nenašiel ani alkohol ani kokaín ani iné drogy.

Ako sa ukázalo, Murray zatvoril svoju ordináciu, len aby bol s Michaelom, pričom by prišiel o prácu, ak by sa turné zrušilo alebo neuskutočnilo.

Bol teda plne závislý na práci pre Michaela, ktorá mu zabezpečila jediný, ale vysoký príjem.

Prezentovali sa fotky Michaela z pitvy, ktorá napr. prezentovala, že Michaela mal tetovanie na perách, obočí, očných linkách a na hornej časti lebky.

Patológ potvrdil aj Vitiligo, kožnú chorobu spôsobujúcu stratu pigmentu, čo bolo vidieť na škvrnách na tele.

Patológ Dr. Christopher Rogers popisoval výsledky analýzy látok v tele.

Potvrdil, že smrť nastala predávkovaním propofolom, napriek tomu, že sa našli stopy sedatív a uspávacích látok, ktoré podal Murray Michaelovi predtým.

Vylúčil, že by si Michael mohol aplikovať dávky propofolu sám, ak už bol pod vplyvom iných látok.

Toxikológ Dan Anderson potvrdil, že množstvo látky propofulu bolo nesprávne podávané, a predstavovalo silnú dávku, ktorá sa používa iba pri operáciách.

Vyšetrovatelia prezentovali 31 prípadov smrti za ostatných 14 rokov, z ktorých v 6-tich prípadoch sa objavil propofoíl ako prostriedok na samovraždu.

Patológ ale POTVRDIL, že ak by Michael nebol závislý na uspávacích látkach a netrpel nespavosťou, ktorá bola neliečená, mohol normálne žiť, pretože BOL inak v celku zdravý.

Nenašli sa iné známky užívania pouličných drog ani vpichy po ihlách, okrem tých podávaných na sedatíva.

Anatomicky sa počas pitvy nenašlo nič, čo by inak malo spôsobiť jeho smrť.

Z ďalších výpovedí vyšlo najavo, že jedna z tanečníc, Alif Sankey, mala informovať prostredníctvom mailu Kennyho Ortegu, režiséra turné, že sa jej zdá, že Michael nie je pripravený, že mu pripadá nejako chorý.

Spomínala si, že na jedny skúšky prišiel Michael s deravými topánkami, a vyzeral zanedbane.

Ortegu žiadala, aby sa posnažil zlepšiť zdravotný stav Michaela, resp. zistil, čo sa deje, kedže ona bola zároveň aj jedna zo spoluproducentov turné, a pracovala s Michaelom už v roku 1987, a podľa nej bol to iný Michael ako ho poznala, najmä po roku 2006, kedy sa s ním stretla naposledy, počas skúšok v 2009 bol vraj veľmi krehký a chudý...

Obavy mala aj z toho, že Michael vynechal niekoľko skúšok.

V mailoch Ortegovi napísala, že by vedela pomôcť, a mohla Michaelovi poskytnúť podporu, aby zvládol nátlak.

Popri tom pred porotou popisovala prácu s Michaelom tvrdiac, že šou This Is It by bola magická.

Spomenula príhodu s Paris, ktorá prišla s Michaelom na skúšky, a v kabelke mala cukríky a vystrihnuté obrázky Michaela, no nechcela, aby Michael vedel o cukríkoch.

Michael Jackson bol monštrum a pedofil

Toto stojí vo vyhlášení právnika Wadea Robsona, ktorý prišiel po 20 rokoch údajne so spomienkami na údajné zneužívanie Michaelom.

Právnik Henry Gradstein tvrdí, že Michael sa mu mal celé roky vyhrážať, aby nikdy nikomu nepovedal, čo sa stalo.

Jeho spomienky sa mu mali vrátiť po údajnom kolapse minulý rok zo stresu a sexuálnej traumy, ktorú mal zažívať 7 rokov, od svojich 4-mich do 14-tich rokov.

Podľa neho tieto vyhrážky fungujú celoživotne, a každý normálny človek údajne vie, že Michael Jackson bol monštrum.

Údajne dobre fungovala tvz. "the Jackson money machine", teda platenie za mlčanlivosť, ale vraj teraz to nebude fungovať, aj keď neuvádzajú vo svojej žalobe, aké odškodné chcú, a v akej výške.

Výzva!

Vyzývam fanúšikov, aby aktívne protestovali proti žalobe Wade Robsona a pridávali komentáre k článkom na nete, či bežné média, ale najmä bulvár!

Buďte aktívny, reagujte pragmaticky, nepíšte prehnane, afektovane ako by ste boli šialení fanúšikovia, ktorí obhajujú toho "Jacksona", využívajte informácie, ktoré sú dostupné napr. na MJJSource.

Vždy sa odvolávajte na proces v roku 2005 ako aj v roku 1993, len fakty z procesov sú dôkazom, prečo je Robsonova žaloba absurdná, šialená, a NEDÔVERYHODNÁ!!!

Nové obvinenia zo sexuálneho zneužitia?

breaking news Pictures, Images and Photos

TÉMA vo fóre - LINK

Podľa informácií, ktoré prišli ako blesk z jasného neba..., údajne Wade Robson, chlapec, ktorý sa celé roky priatelil s Michalom, dokonca 2x vypovedal pred súdom - že ho Michael NIKDY nezneužil, mal teraz podať žalobu voči MJ Estate=Michaelovi Jacksonovi s tvrdeniami, že ho ako malého chlapca mal Michael zneužiť.

Obrázek

Priam šokujúco vyznieva fakt, že tak Robson urobil 4 roky po smrti Michaela, a nikdy až doteraz nijako Michaela neobvinil, a v nespočetných rozhovoroch ho vždy obhajoval a zúčastnil sa aj jeho pohrebu.

Obrázek

Robson sa objavil aj v klipe Black Or White, a neskôr ako choreograf mal aj vlastnú šou na MTV, a spolupracoval s Michaelom na niektorých jeho choreografiách..., pričom spolupracoval aj s Britney Spears, ktorej mal robiť choreografiu k jej turné Circus, nakoniec ju robil Jamie King, ktorý režíruje šou Immortal a novú šou ONE.

Obrázek

Prípad odsúdil právnik MJ Estate, ktorý reagoval, že sú absurdné, a je smutné, že s týmito obvineniami prišiel práve teraz, 4 roky po smrti Michaela.

Počas procesu v 2005 opakovane tvrdil, že ho Michael nezneužíval, ako protitvrdenie, že jeho a Michael mala vidieť chyžná spolu v sprche, niekedy v roku 1989-90, keď mal 8 rokov, dnes má 31.

Tvrdil, že bol s Michaelom v jednej posteli, ako nikdy k ničomu nedošlo.

V spise je ako psychiater uvedený Dr. David Arredondo, ktorý patrí k popredným detským psychiatrom.

Thomas Mesereau, obhájca Michaela v procese v roku 2005 nazval tieto obvinenia podozrivými, pretože Wade Robson bol podľa neho jeden z najsilnejších svedkov, ktorí až agresívne obhajovali Michaela proti tvrdeniam, ktoré žaloba predniesla!

(končí svetové turné Immortal, a začína nová šou v Las Vegas Michael Jackson ONE, miliardový proces s AEG..., aká náhoda...)

Podľa tvrdení žaloby, žiada nešpecifikované odškodné! Opiera sa na "repressed memory", teda na potláčané spomienky, resp. že si na ne až teraz spomenul...

Źaloba sa ale vzťahuje na odškodné voči MJ Estate, pretože nebola podaná na políciu ako oficiálna žaloba, vyšetrovatelia nerobili vyšetrovanie, nevypočúvali svedkov, a nezhabali dôkazy, teda nič neexistuje ako relevantné na to, aby jeho tvrdenia mohol niekto dokázať, teraz po 4 rokoch... od smrti Michaela, a 20 rokov od údajného zneužívania.

Ukážka z jeho žaloby.

Obrázek

Obrázek

Nové fotky Neverlandu

V téme fotiek Neverlandu sme pridali nové zábery, ako aj nevidené letecké zábery urobené preletom nad Neverlandom.

Viac v téme - LINK

Obrázek

Obrázek

Ruže pre Michaela

Keďže sa blíži štvrté výročie Michaelovej smrti (znie to neuveriteľne, ako ten čas plynie), organizujú sa každoročné zbierky na ruže pre Michaela v rámci medzinárodného projektu.

Zatiaľ sa vyzbieralo 4300 ruží, ktoré budú položené pred vchod a časť do krypty kde je Michael uložený.

Viac na tejto stránke: LINK

Obrázek

Prima TV: VIP zprávy

Na tv Prima bude dnes o 19:55 reportáž o návšteve Michaela Busha v Prahe, Michaelovho dvorného návrhára, ktorý prišiel predstaviť svoju jedinečnú knihu o návrhoch pre Michaela s názvom - The King of Style - viď správa 2.5.

Obrázek

Pojednávanie pokračuje v pondelok

V pondelok bude na programe výpoveď experta na látky, ktoré bude odborne rozoberať podľa nálezov z pitvy.

Ďalším svedokm bude patológ, ktorý bude odborne odpovedať na otázky nálezov a výsledku pitvy.

Rodina chcela pomôcť, Michael odmietal...?

Podľa výpovedí svedka - detektíva a vyšetrovateľa Orlanda Martineza, ktoré vo štvrtok povedal pred súdom, Katherine Jackson mu mala povedať krátko po smrti Michaela v roku 2009, že Michael mal podľa nej predtým odmieťať pomoc tvrdiac, že nemá žiadne problémy so závislosťami, napriek tomu, že bolo zjavné, že problémy má..., a tvrdil, že neberie žiadne drogy ani lieky.

Rovnako aj ostatní členovia rodiny chceli Michaelovi údajne pomôcť a presvedčiť ho, aby sa závislostí zbavil, mala sa o to snažiť najmä Janet počas návštev na Neverlande.

Katherine mu tiež povedala pri vyšetrovaní smrti - keď z domu kde býval Michael odniesli na expertízu celé kopy liekov,... že prvý krát sa s dr. Murrayom stretla až v deň, keď Michaela previezli do nemocnice.

Martinez tiež v nemocnici vypočúval Princa Michaela, ale žiaden záznam z rozhovoru nebol urobený, okrem niekoľkých napísaných poznámok, tie neboli ako dôkaz na súde povolené.

Ako dôkaz bol predložený zaznamenaný odkaz pre dr. Murraya od Michaelovho manažéra Franka DiLea, ktorý mal obavy o Michaela, lebo sa mu zdal byť chorý, a chcel, aby dr. Murrya urobil krvné testy.

('I'm sure you're aware he had an episode last night,' the message said. 'He's sick. ... We gotta see what he's doing.')!

Bolo to v deň, ked Michaela poslal domov zo skúšok aj Kenny Ortega, režisér turné, lebo podľa neho sa Michael triasol a bol bledý.

Právnik rodiny pred porotou označil toto konanie za ukážku, že ak o tom vedeli Michaeloví ľudia z turné, museli to vedieť aj predstavitelia AEG Live.

Právnik AEG Live však podľa výpovede, v čase smrti Michaela odmietal zapísať do dokumentov, že Michael Jackson je mŕtvy.

Ide o určité právne kľučky, keď jedna strana odmieta tvrdenie druhej v zmysle, kto a čo presne spôsobil smrť.

Obaja právnici potom preberali aj finančné pozadie ako motív dr. Murraya pracovať pre Michaela za 150 tisíc na mesiac, pričom najskôr Murray požadoval 5 miliónov za rok, jeho dlhy však presahovali 1 milión dolárov, a jeho výdavky pritom presahovali jeho mesačný príjem vo výške 2700 dolárov.

Zlyhával prakticky vo všetkom, dokonca sa prejednával prípad smrti jedného jeho pacienta, ktorý "oficiálne" zomrel na infarkt.

Znova sa prejednávali aj rovnaké otázky a prezentovali fotky z vyšetrovania pred 2 rokmi.

VIDEO: Jackson v pyžamu byl stejný jako vy

Michaela Jacksona oblékal pětadvacet let. Znal ho v těch nejikoničtějších bundách, ale i pyžamu. Nyní Michael Bush v pražském Hard Rock Café představil knihu, v níž život se zesnulým králem popu popisuje. "Jeho úsměv," řekl na dotaz iDNES.cz, po čem se mu v souvislosti s ním nejvíc stýská.

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Říká o sobě, že je plachý, a proto se obléká do výstředních oděvů, aby se lidé soustředili na ně spíš než na jeho osobu. V tom se prý svému příteli Michaelu Jacksonovi podobal nejvíc.

"Doma byl stejný jako vy. Jako kdokoli jiný. Jen rozlišoval, kým je v soukromí a kým na veřejnosti. Když šel ven, zkrátka bavil," popsal ho v pražském klubu, kde představil knihu The King of Style: Dressing Michael Jackson.

Materiály do ní začal sbírat už před dvaceti lety. "Michael mi tehdy dal foťák a řekl, ať zachytím vše, co bude třeba," prozradil. Výpravný titul, který fanouškům na přání podepisoval, obsahuje dosud nepublikované fotografie, ale i popis nejmenších detailů, které lze na Jacksonových kostýmech najít.

VIDEO: LINK

Bush spolu s partnerem Dennisem Tompkinsem, který zemřel před dvěma lety, stojí za převážnou většinou Jacksonových nejznámějších oděvů. Pracovali jak na přípravě jeho koncertních kostýmů, tak na každodenních svršcích. Poprvé se se zpěvákem setkali v roce 1985, kdy točili krátký film Captain EO v režii Francise Forda Coppoly a produkci George Lucase.

Spolupracovali také s Britney Spears, Elizabeth Taylorovou či ženou Denzela Washingotna, Paulettou.

Svlečený Michael Bush

Návrhář Michael Bush dorazil na setkání s novináři v blyštivém saku s portréty Michaela Jacksona. Při podání ruky okamžitě nahlásil, že je vlastně stydlín a za výrazné oděvy skrývá svou nesmělost. Proto jsem ho na konci našeho povídání požádala, aby si to sako sundal.

"Chcete si ho vyzkoušet?" zeptal se.

"Ne, chci se vyfotit s vámi," odpověděla jsem.

"Jak to myslíte," na vteřinu zaváhal.

"Chtěla bych zkrátka obrázek jen s vámi. S takovým, jakým jste, aniž byste se za něco schovával," dodala jsem.

Svlékl se, přitiskl se a já cítila, že má durch propocenou košili. Pak přiskočil jeho kolega a začal fotit mobilním telefonem. "Ten je Michaelův, víte," hlásil.

Ještě jeden obrázek s knihou. A hotovo. "Ještě detail. Vám to spolu tak sluší," hlásil kolega.

"Teď si připadám jako Michael," pošeptala jsem Bushovi do ucha. Usmál se, přiklonil se víc a dodal. "Nemáte ani tušení, jaké to s ním bylo."

Katherine Jackson klame? Nič nové...

Podľa najnovších informácií, ktoré dobehli minulosť Katherine Jackson, je zjavné, že jej žaloba dostáva vážne trhliny v tvrdeniach, či ona a rodina vedeli o závislostiach na liekoch a alkohole v minulosti Michaela.

Podľa dokumentu, ktorým je vyhlásenie k článku časopisu People z roku 2007, v prehlásení Katherine Jackson tvrdila, že Michael nie je závislý na utišujúcich liekoch a alkohole.

K vyhláseniu sa podpísali aj Jermaine, Jackie, Tito a Marlon .

To je v priamo rozpore s tým, čo predniesol právnik rodiny na súde v pondelok, keď v úvodnej reči povedal, že rodina celé roky/desaťročia vedela o závislosti na liekoch, iba teraz AEG Live tvrdí, že ONI nevedeli o tom, že by bol Michael závislý, a nemali o tom informácie... čo viedlo k tomu, že mali byť klamaný Michaelom, ak im tvrdil, že je v poriadku, čo mali údajne potvrdiť aj zdravotné prehliadky pred a počas skúšok na turné.

Tu je kópia dokumentu, vyhlásenia: LINK

Katherine Jackson žaluje AEG Live tvrdiac, že mali vedieť o závislosti Michaela, a nedostatočne preverovali dr. Murraya.

Právnik rodiny, Brian Panish pred porotou prezentoval aj informácie z nešťastnej udalosti, ktorá odštartovala celú závislosť, natáčanie reklamy pre Pepsi z roku 1984.

Tým potvrdil, že Michael začal brať napr. Demerol.

O svojej závislosti Michael naznačoval aj v texte skladby Morphyne, z albumu Blood on the Dancefloor: LINK

Deň 2 - výpoveď vyšetrovateľa

Orlando Martinez, detektív a vyšetrovateľ, ktorý vypovedal už v procese s dr. Murrayom, zopakoval to isté, čo predtým.

V dome, kde býval Michael našli množstvo liekov a látok, ktoré naznačovali na pravidelné užívanie.

Povedal, ako sa 3x vykonala policajná obhliadka a porote boli prezentované fotky z miesta činu a dôkazové materiály.

Podľa neho sa polícia rozhodla vrtuľníkom previesť Michaelovo telo z nemocnice do márnice, aby nevyvolali dopravný chaos, ktorý by spôsobili média a fanúšikovia pri prenasledovaní.

Právnici oboch strán prekladali zábery z vyšetrovacích spisov.

Tie potom obaja svedkovia, vyšetrovateľ aj záchranár popisovali.

Záchranár Senneff popisoval, ako mu prišlo zvláštne, že niekto, kto má byť lekárom, nevie správne podať prvú pomoc, a navyše, jeho odpovede sa nezhodovali s faktami, ktoré nasvedčovali zlyhanie a smrť - podľa neho bol Michael už min. 1 hodinu mŕtvy pred tým ako prišiel do domu.

Tiež mu dr. Murray nikdy presne neodpovedal na otázky, a on tak nevedel čo presne Michael pred oživovaním podstúpil, až z médií sa dozvedel, že smrť spôsobil propofol.

Pri pokusoch oživovania dr. Murray odmietal, aby Michaela označili za mŕtveho.

Vyšetrovateľ Martinez na otázku, či vedeli, čo dr. Murray vzal z domu a či to našli, odpovedal, že Murray zmizol hneď potom ako záchranka odviezla Michaela do nemocnice - Murray bol v sanitke, a nemali možnosť hneď prezrieť jeho auto.

Počas vyšetrovanie zistili, že dr. Murray bol vo veľkých dlhoch - cca. 500 tisíc dolárov, a jeho ambulanciu chceli zatvoriť.

Katherine a Randy Jackson odišli z miestnosti pri výpovediach a prezentácii dôkazov smrti Michaela oboch svedkov.