Články za apríl 2013

Deň 2 - opakovaná výpoveď

Dnes vypovedal jeden zo záchranárov, ktorý prišli do domu Michaela po ohlásení na 911.

Zopakoval to, čo aj v procese s dr. Murrayaom.

Richard Senneff vypovedal, že Murray mu tvrdil že ošetroval Michaela z dehydratácie a vyčerpania, pričom mu nikdy nespomenul Propofol.

Po príchode do domu si myslel podľa jeho prvých dojmoch, že môžu zachrániť Michaela, lebo Murray do telefónu povedal, že pacient je v bezvedomí, ale krátko na to zistil, že Michael bol už chladný, mal suché oči a rozšírené zreničky, čo svedčilo už o definitívnej smrti, a javil známky dlhodobej choroby, na čo Murray reagoval, že tento stav nastal len "teraz"...

Pre výpovede predvolá AEG aj členov rodiny ako sú Janet, Jermaine, Jackie, Tito, La Toya, Rebbie a Randy Jacksonovcov.

Sudkyňa nariadila, že matka Katherine bude môcť byť v prítomnosti každý deň iba s jedným so svojich detí, aby nebola porota ovplyvňovaná.

Proces: AEG Live vs. The Jacksons

Vo fóre je nová sekcia, v ktorej budú všetky informácie z aktuálneho procesu, do ktorej môžete prispievať nielen informáciami, ale aj fotkami a videami!

Nová sekcia - LINK

Dve strany, dva protiklady

V prvý deň procesu sa otvorili úvodnými rečami dve strany života Michaela - ako milujúceho syna a otca, a problémového človeka so silnými závislosťami.

Marvin S. Putnam, právnik AEG Live varoval porotu, aby sa nedala oklamať "peknými obrázkami" obhajoby, pretože oni predložia šokujúce informácie, ktoré zmenia ich názor na Michaela, pretože odhaľujú jeho skutočný, ale odvrátený súkromný život.

Podľa neho, bol to Michael, ktorý všetkých o-klamal, a nechcel aby niekto vedel jeho temné súkromie.

Porotu upozornil, aby smrť Michaela nebola vnímaná ako neočakávaná a náhla, lebo jeho spôsob života za celé roky smeroval k tragédii, a bol to Michael, ktorý skrýval závislosť na Propofole, ktorý ho nakoniec zabil.

Dokonca medzi svedkov chce predlovať Debbie Rowe, ktorá mala byť prítomná ako manželka Michaela počas jeho dopovania sa Propofolom, a vedela ako nebezpečné to je.

Právnik rodiny Jacksonovcov, Brian Panish poukázal na to, že AEG v snahe konkurovať a byť najväčšou usporiadateľskou spoločnosťou, neváhali používať tvrdé praktiky, ktoré nútili umelcov k mimoriadne vysokým tlakom na dokonalosť a aktivitu, bez ohľadu na ich zdravotný stav.

Vo svojom úvodnom prejave poukázal na nehodu, kedy došlo k popáleninám na hlave Michaela, počas natáčania klipu pre reklamu Pepsi. Pripomenul tiež, že Michael v roku 1993 prerušil aj koncerty, len aby odišiel na liečenie zo závislosti na liekoch.

Prezentoval aj maily, v ktorých si predstavitelia AEG live navzájom píšu o pochybnostiach, či bude Michael schopný odohrať 50 koncertov...

V úvodnom prejave sa prezentovali aj zábery Michaela s deťmi, nejaké zábery z koncertov, počas skladby "You are my life" videla porota video záznam z Vianoc, ke´d Michael dal deťom pod stromček psíka...

AEG namieta, že to bol Michael Jackson, kto chcel koncertovať, on sa rozhodol, že s nimi podpíše kontrakt, najmä však preto, že bol vysoko zadlĺžený, ale on si vybral svojho doktora.

Riaditeľ AEG Randy Phillips v jednom maily tvrdí, že tlačovka pri oznámení koncertov This Is It, bola preňho najstrašnejšia vec akú videl, a podľa neho bol Michael opitý, emocionálne paralyzovaný a zmätený, pričom ani nechcel pozdraviť fanúšikov zo strachu...

Dnes by mali vypovedať prví svedkovia..., vyšetrovateľ prípadu, a záchranári.

zajtra by malo byť krátke pojednávanie, pretože jeden z porotcov musí ísť na pohreb.

Sudkyňa Yvette Palazuelos chce, aby jej právnici pred každým svedkom povedali, kto bude vypovedať, a asi ako dlho.

Randy Jackson je nielen člen rodiny prítomný na súde, ale aj jedným zo svedkov, a právnici AEG namietali, aby bol prítomný pri výpovediach iných svedkov...

Sudkyňa bude rozhodovať, či členovia rodiny budú môcť sedieť počas výpovedí tých-ktorých svedkov.

Video info

... zo začiatku procesu...

Súhrn informácií pred procesom

O niekoľko hodín, možno minút, sa začne ďalší z obludných procesov v súvislosti so smrťou Michaela.

Dnes zasadne 12-členná porota, ktorá za 15 dolárov na deň bude rozhodovať o 40 miliardách dolárov a zodpovednosti za spôsobenú smrť.

Podľa očakávaní by mala prísť väčšina rodiny Jacksonovcov.

Medzi svedkami budú vypovedať aj deti Michaela, a samotný proces bude trvať 2-4 mesiace.

Kľúčovým dôkazom bude mailová komunikácia medzi Kenny Ortegom, režisérom turné a zástupcami spol. AEG, v ktorých Ortega o.i. vyjadril obavy nad zdravotným stavom Michaela, a upozornil, že dr. Murray nepustil Michaela na niektoré skúšky, pričom zdôraznil, že to nie je Michael kto ho platí.

To chce využiť obhajoba rodiny, že aj toto dokazuje zastrašovanie Murraya nad očakávaniami, a takto mal nútiť Michaela, aby bol fit na skúšky.

Právnici AEG ale namietajú, že Michael bol dospelý muž a mal mať kontrolu nad tým, ako a čo koná, a že práve on si vybral dr. Murraya ako svojho osobného doktora.

Murray pritom ale nikdy nebol oficiálne zamestnaný spol. AEG Live, a jeho peniaze boli vyplácané z Michaelových peňazí od AEG, ktoré mal ako preddavok a Murrayovi platil 150 tisíc dolárov mesačne.

Michael pritom dostal 30 miliónov vopred, ktoré mali pokryť jeho aktuálne výdavky.

K tomu pridávajú tvrdenia, že obvinenia voči Michaela a proces z roku 2005 viedli k jeho silnej závislosti, a nadmerným nákupom liekov od zaplatených (podplatených) lekárov, ktorí mi pod falošnými menami získavali lieky, pričom im klamal o svojom zdravotnom stave.

Rodina Jacksonovcov žiada ako odškodné 40 miliárd dolárov ako kompenzácie za straty a ušlé zisky pre pozostalých.

Jeden z poradcov obhajoby rodiny, Arthur Erk tvrdí, že Michael mohol zarobiť so svetovým turné This Is it, ktoré malo nasledovať po koncertoch v Londýne viac ako 1 miliardu dolárov, vychádzal pritom z rekordného záujmu fanúšikov, ktorí si kúpili lístky do Londýna, čo majú potvrdzovať aj maily riaditeľa AEG Live Randyho Phillipsa, ktorý písal, že rovnako dobre by sa vypredali lístky v Tokiu, Erk dokonca tvrdí, že Michael by do svojho veku 65 rokov možno mohol odohrať aj 4 ďalšie svetové turné.

Právnici rodiny tvrdia, že boli naplánované aj vystúpenia v Las Vegas, obchodné produkty a filmy, ktoré by vyniesli ďalšie miliardy...

Naopak, právnička AEG tvrdí, že je veľmi špekulatívne, čo by bolo... ak by vôbec Michael dokončil 50 vystúpení v Londýne, pričom porovnala turné Cher, ktorá vystupovala 260 krát na svojom poslednom turné, čo Michael ani vo svojich najlepších rokoch neurobil a neodohral viac ako 130 koncertov počas turné.

Erkove tvrdenia považujú právnici AEG za obyčajné bláboly, aj s prihliadnutím, že väčšina projektov Michaela v minulosti zlyhali, a skončili bankrotom.

Právnik rodiny Brian Panish vo svojej úvodnej reči predloží informácie o video výpovediach predstaviteľov AEG Live, ktoré neskôr predloží ako dôkazy.

Tiež tvrdí, že rodina nikdy nežiadala 40 miliárd ako hotovú sumu, ale nechá na porote, aby určila, či škody a odškodné sú hodné tejto sumy, a samotná suma skôr vytvára zlý dojem, že proces je o peniazoch...

Medzi dôkazmi budú aj mnohé šokujúce informácie o závislostiach na narkotikách a liekoch, ako vedúce k neschopnosti odohrať koncerty.

V súdnej sieni je k dispozícii iba 45 sedadiel, a iba časť z nich bude patriť reportérom.

MJJsource nebude informovať o denných výpovediach, ale prinesie súhrn, až po vynesenie rozhodnutia poroty.

Paris s matkou Debbie

... ako vidno, zbližovanie matky s decérou je aktívne, a dôkazom je táto fotka z 3.4., z oslavy narodením Paris v reštaurácii Ahi Sushi.

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Prince v seriály 90210

Pozrite si video zostrih z natáčania časti seriálu, v ktorom vystupuje Prince Michael.

Proces začne v pondelok

Očakávaný proces, v ktorom žaluje rodina Michaela Jacksona - matka Katherine, a deti Prince i, Paris, Prince II - za definitívne začne v pondelok úvodnými prejavmi oboch strán, v ktorých vyjadria svoje postoje k žalobe proti spol. AEG Live, ktorá má podľa rodiny zodpovednosť za smrť Michaela tým, že najala resp. nechala pracovať Conrada Murraya ako osobného lekára Michaela, ktorý bol právoplatne odsúdený za neúmyslené zabitie Michaela jeho predávkovaním.

Odškodné za zodpovednosť požaduje rodina vo výške 40 miliárd dolárov.

V utorok boli vybraní poslední 6ti náhradníci pre 12-člennú porotu, ktorá bola zvolená v pondelok.

Obrázek

Debbie Rowe navštívila Paris v škole

Podľa informácií, Debbie, matka Paris, navštívila školu Buckley, kde mala mať Paris tanečné vystúpenie, a zrejme ako dar jej priniesla kvety, ktoré mala Debbie zo sebou.

Obrázek

Zbližovanie Debbie a Paris ako aj Princea I sa odohráva od smrti Michaela, kedy Debbie získala práva na návštevy detí.

Nedávno prišli informácie, že Paris bola na ranči svojej matky, ktorá chová kone, kde sa mal odohrať úraz, keď kôň kopol nejakého muža, následne zavolali pohotovosť a boli za ním aj v nemocnici.

Duft Funk vs Mj - Get Lucky

... čo by ste povedali na skladbu, ktorá by mohla byť pre Michaela, alebo aspoň v mixe od Duft Funk s upravenými vokálmi Michaela, pričom ide o originálny song DF so spevom Pharrella Williamsa..., znel by Michael podľa vás dobre v takejto skladbe?

Myslím, že áno....

Proces AEG vs Katherine Jackson

INFO:

Ako ste si mohli všimnúť, za ostatné dni nepribudlo viac informácií o samotnom procese, v ktorom sa rozhoduje podiel viny spol. AEG Live na smrti Michaela.

Zatiaľ prebieha výber porotcov, celkovo je už 104 potencionálnych svedkov pre obhajobu, avšak ich počet sa určite zníži aj podľa posúdenia sudkyňe.

Medzi ľuďmi, ktorí by mohli byť potencionálnymi porotcami sú všelijakí, aj takí, ktorí si zatiaľ myslia, že Michael si spôsobil smrť sám, predávkovaním, preto sa obhajoba snaží takímto ľuďom vyhnúť.

V médiáach sa neustále objavujú "nové", šokujúce informácie od mnohých ľudí..., ako aj nahrávky hlasu Michaela nahraného na odkazovač, na ktorom mal žiadať o dávky narkotík.

Aktuálne sa v médiách prepiera hlasový záznam od bývalého asistenta dr. Arnolda Kleina, Jasona Pfeiffera, ktorý pre médiá opakovane tvrdí, že Michael neustále požadoval vyššie a vyššie dávky, pretože bežné už naňho neúčinkovali.

Hlasový záznam Michaela, 3.5.2009: LINK

Čo je ale nepriateľné pre väčšinu fanúšikov je spôsob, akým sa rozoberá celý prípad vrátane oživovania starých, uzavretých prípadov, napr. proces z roku 2005, spôchybňovanie otcovstva, ktoré sa možno dostane na pretras pred súd, falošné a zavádzajúce informácie typu, že Michael mal mať nejaký implantát na potlačovanie závislosti podľa pitvy, čo sa ukázalo ako lož - doktor/patológ potvrdil, že v čase pitvy nemal Michael žiaden takýto implantát, ale v dokumentoch z procesu v 2005 bola zmienka, že Michael v minulosti takýto implantát mal na potlačenie závislosti na liekoch proti bolesti.

Obrázek

MJJsource sa ale zásadne nebude podieľať na podpore obhajoby Katherine Jackson, ktorá je týmto priamo (vrátane jej samozvaných právnikov a poradcov) zodpovedná za znovuoživenie všetkých bulvárnych bludov, nezmyslov, klamstiev, špinavostí a bulvárnych maniackych článkov, ktoré opakovane, znova a po rokoch pozitívnej odozvy na Michaela Jacksona ako umelca, ZNIČILI tento pozitívny obraz práve týmto procesom, kedy sa akoby v pravidelných cykloch opakuje ponižovanie, urážanie a degradovanie Michaela najhrubším bulvárny&m spôsobom, tak ako to bolo od roku 1993-1998-2001-2003-2005-2009-2013... a dokedy ešte?

Katherine Jackson je plne zodpovedná za ničenie odkazu Michaela Jacksona, jej syna.

Paris v rozhovore pre magazín Event

Paris prehovorila o svojom otcovi a snoch do budúcnosti v rozhovore pre magazín Event.

Image and video hosting by TinyPic

"Bol to neuveriteľný otec...Chcel, aby sme mali normálne detstvo a aby nás všetci nepoznali, preto nás pred svetom ukrýval do masiek. Chcel pre nás vždy len to najlepšie." Dojemne sa rozhovorila o oteckovej snahe, aby mali normálne detstvo aj keď bol na turné. Vtedy sa snažil, aby hotelové izby boli zariadené tak, že pripomínali ich domov.

Obrázek

Paris prehovorila aj o šťastných časoch prežitých s otcom na ranči Neverland a vyjadrila sa, že keď dosiahne plnoletosť, chcela by ranč opraviť a pretvoriť tak, aby ho mohli navštevovať choré deti. Pred dvoma rokmi vraj navštívila Neverland a veľmi si tam poplakala, vrátili sa jej spomienky a videla, že nie všetko je tam v takom stave, ako kedysi. "Plakala som a plakala," povedala Paris. "Je to tam stále nádherné a má to v sebe ešte stále tú dobrú energiu."

Paris vraj tiež plánuje vzdať hold svojmu otcovi tým, že si v dospelosti nechá vytetovať na zápästie slová o láske, ktoré jej Michael venoval.

Jej ambíciou je byť srdcovou chirurgičkou. "Chcem pomáhať ľuďom," vyjadrila sa.

"Mám veľa spomienok na môjho otca. Bol to neuveriteľný otec. Všetci sme ho milovali až na smrť." Paris zdedila otcovu vášeň pre hudbu a prezradila, že jej dával lekcie tanca. Nemá však v pláne ho nasledovať v tomto šoubiznise.

Viac foto a info v téme na fóre: LINK

Vložila: Zuzcoj

Quincy Jones a Sir Michael Caine - oslava 80-tých narodenín

Quincy Jones a Sir Michael Caine oslávili spoločne svoje 80-te narodeniny na galaprograme v Las Vegas. Vystúpili Jason Derulo, Whoopi Goldberg, Jennifer Hudson, Rashida Jones, Amy Poehler, Jordin Sparks, Chris Tucker, Stevie Wonder, Will.i.am, Snoop Lion, Siedah Garrett a mnohí iní. Okrem iného si spomenuli aj na Michaela ♥.

Viac info, foto a videa v téme na fóre: LINK

Vložila: Zuzcoj

Sharon Osbourne bude svedčiť v prospech Jacksonovcov

Podľa TMZ, Sharon Osbourne, manželka Ozzyho Osbourna bude svedčiť v prospech Jacksonovcov na súde proti AEG.

Ako uviedlo TMZ, Sharon sa mala rozprávať s nejakými ľuďmi z AEG, ktorí jej mali potvrdiť, že Michael mal zdravotné problémy a všetci v AEG to vedeli, ale nechceli to riešiť, lebo im išlo len o zisk z turné. Ona sa rozhodla svedčiť, aby poukázala na to, aká je pravda. V prípade, že to súd bude vyžadovať je pripravená aj prezradiť konkrétne mená týchto ľudí z prostredia AEG.

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Paris dnes oslávila 15. narodeniny

Presne pred 15 rokmi 3.4.1998 sa Michaelovi a Debbie Rowe narodila dcéra - celým menom Paris Michael Katherine Jackson.

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Súdny proces s AEG začal výberom poroty

Výberom členov poroty sa v Los Angeles začal súdny proces, v ktorom matka Michaela žaluje koncertného promotéra AEG Live.

Kľúčovým dôkazom Jacksonovcov je e-mail, z ktorého je jasné, že režisér koncertov This Is It Kenny Ortega krátko pred spevákovou smrťou lekára tlačil do toho, aby speváka napriek zlému zdravotnému stavu dostal na pódium. „Mali by sme Murraymu pripomenúť, že AEG, nie Michael Jackson, mu platí. Musíme mu pripomenúť, čo sa od neho očakáva,“ píše sa v e-maile.

Právnici žalobcu teda využijú argument, že promotér sa spoliehal na strach mimoriadne zadlženého lekára, ktorý nechcel prísť o lukratívnu prácu. Tak ho mal dotlačiť k tomu, aby urobil absolútne všetko pre to, aby spevák zvládol vystupovanie. AEG Live však tvrdí, že Murraya už dávnejšie zamestnal samotný Jackson, ktorý podľa promotéra užíval návykové látky dlhodobo. Pravdepodobne bude argumentovať aj spevákovým zvláštnym správaním a obvineniami zo sexuálneho obťažovania detí. Tie považuje za relevantné preto, že Michael si po nich údajne zvýšil dávky návykových látok.

Video tu:

LINK

Vložila: Zuzcoj

Civilný proces s AEG by mal začať dnes

V civilnom sprocese s AEG, ktorý by sa mal začať dnes 2.4., rodina - Katherine Jackson a deti - žiadajú od AEG Live, okrem iného aj 40 miliárd dolárov ako odškodné za okolnosti, ktoré zapríčinili smrť Michaela.

AEG Live všetky tieto požiadavky odmieta a tvrdí, že Michaelova kariéra bola v čase jeho príprav na koncerty po procese zo zneužívania v úpadku.

Conrad Murray podľa informácií chce využiť 5 dodatok ústavy a v procese nevypovedať. Naopak, vypovedať by mali aj Michaelove staršie deti Prince a Paris.

Image and video hosting by TinyPic

Sudkyňa Yvette Palazuelos už pred niekoľkými dňami určila pravidlá procesu a požiadavky oboch strán.

Medzi zásadné patrí, že AEG Live bude môcť použiť určité informácie z procesu z roku 2005, na čo rodina protestovala žiadosťou, aby sa tieto informácie vôbec neobjavili v tomto procese, pretože sú podľa nich irelevantné (AEG chce údajne dokumentovať vplyv obvinení a samotný proces proti Michaelovi, ktorý mal na jeho psychiku a osobnosť, ako podľahol samote a strachu, kedy sa možno mohli začať znova jeho závislosti....)

Proces by mal trvať 3 mesiace.

Vložila: Zuzcoj