Články za marec 2013

Moonwalk oslávil 30 výročie

Pred 30-timi rokmi predstavil Michael svetu svoju verziu tanečného kroku, dnes známy ako Moonwalk.

Obrázek

Stalo sa tak na výročnej 25-tej oslave vydavateľstva Motown.

Michael pôvodne nechcel vystúpiť, ale ako člen skupiny Jackson5 súhlasil, pričom nikto nečakal, že by predviedol svoju sólo skladbu, ktorá bola z konkurenčného vydavateľstva Epic.

Barry Gordy ako usporiadateľ a zakladateľ Motown-u súhlasil, že Michael vystúpi so svojou skladbou.

25.3.1983 na the Motown 25: Yesterday, Today, and Forever, predviedol Michael skladbu Billie Jean a ... dnes je to ikona sama o sebe, ktorú charakterizuje nielen moonwalk, ale aj trblietavá rukavica, trblietavé ponožky a klobúk.

Po tomto vystúpení sa zmenil hudobný svet, nielen mladí začali kupovať album Thriller, ale začali tancovať po uliciach Moonwalk, kopírovať kostými z videoklipov Michaela a začala sa nová hudobná éra:

Sudkyňa určila pravidlá

Sudkyňa Yvette Palazuelos, ktorá bude rozhodovať v žalobe rodiny Jacksonovcov proti AEG Live určila pravidlá procesu a požiadavky oboch strán.

Medzi zásadné patrí, že AEG Live bude môcť použiť určité informácie z procesu z roku 2005, na čo rodina protestovala žiadosťou, aby sa tieto informácie vôbec neobjavili v tomto procese, pretože sú podľa nich irelevantné (AEG chce údajne dokumentovať vplyv obvinení a samotný proces proti Michaelovi, ktorý mal na jeho psychiku a osobnosť, ako podľahol samote a strachu, kedy sa možno mohli začať znova jeho závislosti....)

Ako svedkovia môžu vypovedať aj Katherine, Prince a Paris a aj Conrad Murray, bývalý Michaelov doktor, avšak jeho právnici namietali, no sudkyňa povolila jeho výpoveď bez prítomnosti poroty.

Proces by mal trvať 3 mesiace, začne 2.4.

Nové oficiálne tričká

Ďalším produktom tejto sezóny je nivé tričko, teda tričká s obrazom Michaela.

Cena - 17,75 €

Oficiálna stránka - LINK

Obrázek

Obrázek

Prelet nad Neverlandom

Spoločnosť Channel Islands organizuje už po tretí krát (stáva sa z toho výročná udalosť ‘Channel Islands Heli Fly Over Neverland’), prelety nad Neverlandom, teda pozemkom, na ktorom je situovaný Neverland (oficiálne Sycamore Valley Ranch).

Obrázek

Lety sa uskutočnia 23 a 24.6.2013, pričom cena za 30 min. letu na osobu je $175, pričom letieť naraz môžu až 3 záujemci.

Priebežné aktuality sú aj na ich FB stránke - LINK

Detaily/info o Neverlande - LINK

Ukážka z letu minulého roka, klik na zväčenie detailov:

Obrázek

Rodina požaduje 40 miliárd?

Podľa TMZ, údajne sa v súdnych spisoch v civilnom sprocese s AEG, ktorý sa začne 2.4., nachádza údaj, že rodina - Katherine Jackson a deti - žiadajú od AEG Live, okrem iného aj 40 miliárd dolárov ako odškodné.

V spisoch sa uvádza, že ide o kompenzácie ... za všetko možné...

AEG Live samozrejme všetky tieto absurdné požiadavky odmieta, a reagovala na to priamo a bez šrkupulí - že Michaelova kariéra bola v čase jeho príprav na koncerty po procese zo zneužívania v úpadku (teda mediálne zvýraznili proces a to, že Michael bol hudobne "neaktívny").

Ak sa potvrdí, že ide o skutočné požiadavky, vrhne to mimoriadne negatívne podozrenie na úmysly "rodiny" a ich právnikov, a cieľ žaloby ako parazitov.

Okrem toho, Prince I by mal údajne aj vypovedať, pričom Conrad Murray podľa informácií chce využiť 5 dodatok ústavy a nevypovedať.

Navyše, ako sa ukazuje, už teraz je mediálne vytvorená reakcia čitateľov alebo divákov, ktorí vulgárne nadávajú na rodinu za ich spôsoby, ktorými sa len potvrdzujú špekulácie a fámy o využívaní Michaela jeho vlastnou rodinou aj po jeho smrti - pre peniaze.

Ľudia v diskusiách reagujú v drvivej väčšine negatívne, čo vrhá zlý obraz aj na samotného Michaela, pretože sa téma rozvádza na pseudo argumenty, zdeformované fakty o Michaelovi a iné bludy... kto čo kedy kde a ako....

Počkajme si na samotný priebeh a výsledok civilného procesu.

Whatzupwitu oslavuje 20 rokov

... čo to je?

Whatzupwitu je hovorovo-slangový výraz pre frázu "What's up with you", a teda aj názov skladby, ktorú nahral a vydal Michael a Eddie Murphy v roku 1993 na Eddieho hudobnom albume.

Tento týždeň (30.3.) to bude 20 rokov od jej vydania.

Obrázek

MTV ale tento videoklip ku skladbe v nejakom svojom hlasovaní uviedla ako 3-tí najhorší hudobný videoklip všetkých čias...

Posúďte sami, aj keď od MTV sa dá čakať čokoľvek, pokiaľ tam nie sú polonahé pipky a vulgarizmy:

Michael Jackson sa nechal nazývať Kráľ Popu?

Na nete, a teda aj na slovenských info stránkach sa objavili správy, podľa ktorých si Michael Jackson údajne prezývku Kráľ popu dal sám a následne od ostatných vyžadoval, aby ho tak oslovovali.

V knihe I Want My MTV: The Uncensored Story of the Music Video Revolution to tvrdia jej autori Rob Tannenbaum a Craig Marks. Podľa ich slov Jackson v roku 1991 poslal MTV žiadosť, aby o ňom hovorili ako o Kráľovi popu.

Šéfovia hudobnej televízie preto moderátorom povedali, aby túto prezývku používali minimálne dvakrát týždenne. Niektorí z nich dokonca museli nanovo nakrútiť svoje relácie, aby sa v nich tento pseudonym objavil.

FAKTY:

Michael Jackson sa NIKDY NENAZVAL - KRÁĽOM POPU!

Tu je dôkaz - fotka - titulka denníka New York Post, 8.2.1984

Obrázek

Títo dvaja maníci z MTV by si mali okrem písania drístov v tej knihe, naťukať FAKTY, lebo nie že Michael Jackson chcel..., ale bola to už obchodná značka.

V 70tych rokoch mádia písali o Michaelovi Jacksonovi ako o PRINCOVI popu, a v roku 1984 písali média na titulných stránkach tituly ako Kráľ Popu (New York Post, The Chicago Sun), alebo King of Music, King of Records..., práve počas mega úspechu albumu Thriller.

V roku 1989 Elizabeth Taylor na udeľovaní cien American Music Awards uviedla Michaela Jacksona (pri preberaní ceny za predaj nahrávok za desaťročie) ako KING OF POP,ROCK AND SOUL.

Michael Jackson aj keby sa nazval Kráľom popu (čo nikdy neurobil, lebo to zaňho robil manažment ako PR v 90tych rokoch) tak by to platilo, vlastne platí dodnes, lebo nie je nikto iný, kto by si vôbec mohol nárokovať na takýto titul!

VIDEO dôkaz:

od 3:10 do 5:00, to potvrdzuje aj Oprah Winfrey aj Michael pri odpovedaní na jej otázky!, zákulisné hry sú výsledkom bulváru a niektorých indivíduí, ktoré účelovo vytvárajú určitý bulvárny obraz, proste sú to špinavé zákulisné hry VŽDY vtedy, ak sa Michaelovi Jacksonovi ako umelcovi darí viac ako komukoľvek inému, vždy pri nejakom úspechu sa objavujú účelové články, ktoré údajne o niečom hovoria, pritom ide o klamstvá s jediným cieľom - znížiť status Michaela Jacksona, zosmiešniť ho a mediálne očierniť ... (a pritom PR agendy majú všetky iné nielen hudobné hviezdy, ďaleko horšie, napr. neustále provokovanie na verejnosti, či posielanie polonahých fotiek na FB alebo Twitteri...)

Ak chcete, reagujte na tieto články, a použite tieto informácie a fakty:

- LINK

- LINK

- LINK

Paul Anka vydá album duetov s This Is It

Už krátko po Michaelovej smrti požadoval Paul Anka od MJ Estate pre údajnú "krádež" skladby, ktorá dovtedy nebola vydaná, určité podiely z dokumentu This Is it a najmä skladby, ktorá bola sprievodným singlom, pretože vedel, že je jej spoluautor.

Anka pre médiá niekoľko krát prehlásil, že Michael mu priamo zo štúdia "ukradol" nahrávky a nechcel mu ich vrátiť - čo sa neskôr vysvetlilo ako nedorozumenie, pričom po vydaní singla TII nebol Anka uvedený ako spoluautor skladby a nemal uznané autorské práva.

Pričom skladbu Michael premenoval z pôvodnej z roku 1983 - I Never Heard, na This Is It.

Teraz vydáva album duetov, na ktorom bude aj duet s Michaelom v skladbe This Is It s novými vokálmi a hudobnou úpravou.

Pred 2 rokmi na jednom koncerte zahral This Is It vo svojom podaní, bude to táto skladba aj na albume (zaujímavá časť od 4:20)?:

Novinky pre šou Michael Jackson ONE

Unikátne nové zábery na skice novej šou s komentárom Jamieho Kinga, ktorý vás prevedie zákulisím príprav a ukážkami dokonca kostýmov, ktoré vytvára návrhár Zaldy!

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Paris ako cheerleader-ka?

... z futbalistky... čírlíderka... pred zápasom basketbalistov na svojej škole the Buckley School.

VIDEO tu - LINK

Obrázek

Dnes sú to 4 roky od...

Dnes sú to 4 roky od oficiálneho ohlásenia koncertnej šnúry (50 koncertov) This is it v Londýne.

Vložila: Zuzcoj

Výstava v Londýne

Francúzsky fotograf Christophe Boulmé bude v jednej londýnskej galérii vystavovať údajne doteraz nezverejnené umelecké fotografie Michaela z obdobia éry HIStory.

Christophe Boulmé je autorom mnohých fotiek, ktoré boli použité v promo kampaniach, napr. obal boxsetu Ghosts...

Výstava sa uskutoční 11-12.5.2013 na adrese:

The Gallery on the Corner Ltd

155 Battersea Road

London SW8 4BU

United Kingdom

Obrázek