Články za november 2013

Žiadosť fanúšikom

V mene MJJsource a jeho členov, vás vyzývam, a žiadam, aby ste v online médiách na Slovensku a v Čechách písali komentáre k článkom, ktoré sa aktuálne venujú dr. Murrayovi.

Jeho bohapusté výlevy, morálna a etická špina, ktorá sa rynie z jeho úst musí byť nami-fanúšikmi jasne bojkotovaná, nie však mlčaním, ale aktívnou obhajobou prostredníctvom komentárov k článkom plných nezmyslov (napr. na cas.sk, ktoré píše o FBI spisoch-totálne klamstvá a protiklady, presný opak toho, čo skutočne obsahujú!).

Čitatelia, nefanúšikovia musia vidieť našu podporu, ale najmä FAKTICKÚ obhajobu založenú iba na faktoch a skutočnostiach - priamo zo súdnych pojednávaní a spisov.

Nesnažte sa byť horlivými fanúšikmi, ktorí budú písať fanatické nezmysly, je dôkležité, aby sme sa prezentovali ako uvedomelí a najmä pragmatickí ľudia, ktorí vedia koho obhajujú a prečo!

Conrad Murray začal šíriť nezmysly...

Ako sa dalo čakať, Conrad Murray začal po prepustení z väzenia pracovať na pošpinení Michaelovho mena, aby sa tak v očiach verejnosti zbavil svojej viny. V TV poskytol interwiev pre 60 Minutes.

Stále trvrdí, že on Michaela nezabil, ale že si to Michael spravil sám, lebo sa vraj mal "sám" predávkovať. Samozrejme, teraz k tomu pridal mnoho iných nezmyslov o ktorých nie je nutné sa zmieňovať.

The Michael Jackson Estate™ k tejto situácii vydalo vyhlásenie:

Hello:

Upon hearing reports of the interview by Conrad Murray, the Estate had the following statement:

"A jury found Murray criminally responsible for Michael Jackson's death. Yet he continues to blame Michael for his crimes. One must consider the source here. Murray is neither truthful nor credible. His bizarre and lurid comments are not worthy of any additional response. "

MJOnline The Official Online Team of The Michael Jackson Estate™

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Neoficiálny remix: Lady Gaga a MJ

... kiež by sa niečo také udialo v skutočnosti...

(Mimochodom, obrázok Lady Gagy s Michaelom je v jeho originálnom saku a rukavici, ktoré Gaga vydražila!)

Obrázek

Lady Gaga o získaných predmetoch

Lady Gaga bola hosťom v šou Ellen DeGeneres, v ktorej hovorila aj o veciach, osobnom oblečení a kostýmoch Michaela, ktoré získala/zakúpila na aukcii.

O kúpe kostýmov z turné povedala, že tie sú jej najcennejšie.

Zakúpila ich takmer všetky z aukcie.

Keď sa jej Ellen spýtala, či by sa odvážila obliecť si Michaelovo sako z videa Thriller, odpovedala, že NIKDY, žiadne, ktoré by fanúšikovia rozpoznali, a dokonca sa k nej niektoré kúsky takmer prihovárajú ako duchovia minulosti.

Vlastní napr. sveter, ktorý ma vyšité iniciály MJ, či bundu s nápisom 'Stop the Filthy Tabloid Press'.

Niektoré kúsky si oblečie iba pri nahrávaní skladieb, pričom si myslí, že Michaelovi by to nevadilo.

O všetky kúsky sa ale poctivo stará a chce ich čo najdlhšie uchovať, všetky sú v perfektnom stave.

Vanity Fair: Michael zvíťazil

... a je to tu...

Obrázek

V ankete, ktorá v hlasovaní rozhodovala, ktorý obal amerického časopisu Vanity Fair za ostatných 100 rokov je ten najlepší - vyhral Michael s touto titulkou:

Obrázek

Obal bol nafotený pre decembrové (prosincové) vydanie v roku 1989, fotokolekciu vytvorila slávna fotografka Annie Leibovitz.

Vanity Fair na počesť víťaza pripravila prehľad fotografií - LINK

Nová kniha o impériu, ktoré Michael vytvoril....

Názov novej knihy Michael Jackson, Inc.: The Rise, Fall, and Rebirth of a Billion-Dollar Empire dáva tušiť, že bude nielen o úspechoch, ale najmä súvislostiach, aké finančné a hudobné impérium Michael počas svojho života, ale aj po smrti vytvoril.

Pred časom sme vás informovali, že reportér a bloger Zack O'Malley Greenburg píše o Michaelovi najmä pre časopis Forbes, a od smrti Michaela napísal niekoľko detailných a podrobných článkov o úspechoch a ziskoch Michaela.

Obrázek

V novej knihe, ktorá výjde (ako to dnes oznámil!) 3.6.2014 bude popisovať všetky detaily, ktoré sa mu podarilo získať, vrátane predajnosti nahrávok, všetkých možných ziskov, projektoch, ktoré nielen Michael realizoval a podobne.

Bude to kniha, ktorú musí mať každý fanúšik ako ucelený formát kariéry Michaela Jacksona.

Ďalšie informácie o predaji budú postupne dopĺňané.

Kniha bude v angličtina (zatiaľ), bude mať 256 strán, a predobjednať si ju v zľave môžete tu - LINK

Obrázek

30 rokov Thriller-u

21.11.1983 sa uskutočnila oficiálna premiéra videoklipu ku skladbe Thriller, ktorý navždy zmenil hudbu a ovplyvnil celé generácie ľudí...

Obrázek

Michael si osobne vybral Johna Landisa ako režiséra klipu na základe jeho filmu Americký vlkodlak v Londýne, a v jeden deň mu zavolal priamo do Londýna, kde Landis aktuálne bol.

Slovo dalo slovu, a písala sa história.

Počas natáčania klipu sa na natáčaní objavil aj Marlon Brando, Fred Astaire, Rock Hudson a Jackie Kennedy Onassis, a napr. na súkromnej promo párty 14.10 sa objavil Eddie Murphy, Prince či Diana Ross.

Odvysielanie klipu v jednom kine v LA bolo načasované na 21.11, aby bolo možné nominovať klip na Oskara.

2.12 ho oficiálne predstavila MTV.

Klip sa od svojho uvednia stal celosvetovou senzáciou a zmenil nielen hudobný svet, ale zasiahol aj marketing a trh s hudobninami, pretože ľudia si začali kupovať klip na vtedy dostupných VHS.

Prešlo 26 rokov, a videoklip ku skladbe Thriller sa stal prvým hudobným klipom, ktorý sa stal súčasťou Knižnice amerického Kongresu a jej národného registra filmov.

Po vydaniach videoklipov k Billie Jean a Beat It, video ku skladbe Thriller zabezpečilo masívne predaje albumu, ktoré v istom období dosahovali 1 millión nákladu týždenne.

Náklady na video boli 900 tisíc dolárov, a tie sa vrátili na licenciách k odkúpeniu práv na film o natáčaní videa - The making Of Thriler.

V tom čase sa predobjednalo aj viac ako 100 tisíc VHS kaziet za cenu 30 dolárov, čo pokrylo všetky náklady, a otvoril sa nový biznis v hudbe.

Obrázek

Celé video: Making Of

Vanity Fair: Hlasujte za Michaela

Americký časopis Vanity Fair vyhlásil hlasovanie za najlepšiu titulku za ostatných 100 rokov.

Aktuálne vedú dve - titulka s Michaelom z roku 1989 a titulka s Robertom Pattinsonom z roku 2011.

Tesné rozdiely možno prekonať hlasovaním TU - LINK

Pri hlasovaní sa musíte preklikať na Michaelovu titulku cez kategóriu MEN k roku 1989 - kliknúť na titulku, a hlasovať VOTE!

Obrázek

Život po smrti - komplexný článok podľa Billboard-u

Americké vydanie časopisu Billboard prinieslo špeciálne vydanie venované Michaelovi a jeho posmrtnom megaúspechu v zárobkoch z projektov, ktoré sa za ostatné 4 roky realizovali, a budú ešte realizovať...

Analýzy, sumy a rozhovor s o správcom pozostalosti MJ Estate Johnom Brancom..., aj to je obsahom článku, ktorý si môžete v origináli prečítať tu - LINK

Obrázek

Preklad celého článku a súvisiacich článkov neskôr na fóre!

V článku naznačil John Branca aj nové projekty a albumy...

Katherine Jackson sa odvolala v prípade procesu s AEG Live

Ako sa dalo očakávať, Katherine Jackson sa odvolala voči verdiktu v procese s AEG Live, v ktorom prehrala škandalózny prípad, ktorý ďaleko viac poškodil Michaela ako jej snaha zistiť, čo sa stalo, a kto je vinný za smrť Michaela, a či spol. AEG Live nesie zodpovednosť za jeho smrť.

Obrázek

A znova sa začne kolotoč špinavostí, nechutností a zbytočných bulvárnych nezmyslov?

Pokiaľ nejaký sudca rozhodne, že Katherine Jackson to môže urobiť, tak áno...