Články za október 2013

We are the world pred pápežom

Vo Vatikáne v posledný deň uplynulého týždňa vyvrcholila celosvetová Púť rodín v Roku viery, ktorý vyhlásil dnes už emeritný pápež Benedikt XVI. Počas stretnutia zbor detí zaspieval pápežovi pesničku od Michaela - We are the world. Pápež bol zjavne dojatý a myslím, že nie len on. Michaelovi by sa to určite páčilo. :-)

Pozrite od: 2:25:17

Diskusia na fóre: LINK

Vložila: Zuzcoj

... dr. Murraya prepustili...

... po takmer dvoch rokoch..., a podľa informácií, chce znova vykonávať svoju prax...

Nakoniec, je to jedno, Murray je už pre MJ komunitu nepodstatný...

Conrad Murray si odpykal polovicu zo svojho štvorročného trestu. Pred väznicou čakali aj fanúšikovia Michaela.

Prepustenie sa uskutočnilo v rámci zmierňovania preľudnenosti väzníc v Kalifornii.

Reportéri čakali na Murrayho pred väznicou, ale lekára vyviedli von zadným východom.

Prokuratúra na procese tvrdila, že Murray (60) hrubo zanedbal svoje povinnosti pri podávaní lieku propofol. Ten Michael užíval, aby mohol spať.

Lekára odsúdili v roku 2011 za neúmyselné zabitie a dostal maximálny trest štyri roky väzenia.

Murrayho právnici však tvrdili, že Michael Jackson si vpichol silné anestetikum propofol sám.

Chce ďalej pracovať ako lekár

Kalifornský odvolací súd si ešte vypočuje ústne argumenty Murrayho, ktorý sa tak bude snažiť zvrátiť svoje odsúdenie za Jacksonovu smrť.

"Je pripravený za to bojovať tak dlho, ako bude treba," povedala Murrayho advokátka Valerie Wassová ešte pred prepustením svojho klienta.

Wassová ďalej informovala, že lekár chce po prepustení z väzenia znovu vykonávať lekársku prax.

Americké úrady odobrali Murraymu licenciu v štátoch Kalifornia, Nevada a Texas, kde mohol pracovať pred smrťou Michaela Jacksona.

Téma vo fóre - LINK

Niekoľko fotiek krátko pre prepustení v miestnom rýchlom občerstvení:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Šokujúce odhalenie - kto je právnik Quincyho Jonesa

Podľa dokumentov žaloby je jasné, že Quincyho Jonesa, ktorý žaluje MJ Estate a Sony Music za údajné nevyplatené tantiémy, zastupuje právnická firma Gradstein & Marzano, ktorej jeden z partnerov a majiteľov je Henry Gradstein!!!

Obrázek

ALE - Henry Gradstein ZASTUPUJE AKO právnik Wadea Robsona v prípade údajného sexuálneho zneužívania Michaelom!!!

Ten istý právnik má teda dva prípady žalôb proti Michaelovi, pričom v oboch prípadoch ide o finančné vyrovnania...

Najabsurdnejším FAKTOM je to, že právnická firma a samotný Gradstein sa špecializujú na finančné záležitosti v hudobnom biznise.

Prečo potom zastupuje tento právnik Wadea Robsona v žalobe zo sexuálneho zneužívania, ktoré majú čo spoločné s finančným odškodnením?

FAKTOM je aj to, že Gradstein požaduje informácie o príjmoch Michaela, aby "vedeli" presne určiť, koľko Michael predal nahrávok, koľko zarobil a z takýchto informácií potom vedeli urobiť požiadavku na sumu, ktorá by mala byť údajne nevyplatená pre Quincyho Jonesa, ktorý sa "asi zrazu prebral po rokoch z kómy" a teraz zistil, že mu údajne niekto (Michael a Sony Music) nevyplatili tantiémy, a to údajne aj za reedície albumov po smrti Michaela, či napr. albumu Thriller25 vydaného v roku 2007!!!

O čo ide v týchto prípadoch?

Chcú poznať koľko peňazí je k dispozícii, aby potom v prípade Robsona mohli žiadať "odškodné"???

Ďalšia náhoda? Podobná, ako to bolo počas procesu s AEG Live a znova v súvislosti s Wadeom Robsonom?

Prečo práve s jeho osobou je spojovaných mnoho súvislostí za ostatných 6 mesiacov?

Téma na diskusiu - LINK

Aktualizované: Quincy Jones zažaloval správcov MJ Estate

Quincy Jones zažaloval správcov pozostalosti Michaela Jacksona a tiež predstaviteľov spoločnosti Sony Music Entertainment.

Obrázek

Dôvodom žaloby sú nevyplatené honoráre za použitie niektorých z Michaelových hitov ako Billie Jean, Thriller, či Don't Stop 'Til You Get Enough v snímke Michael Jackson´s This Is It (2009) a tiež na dvoch turné svetoznámeho zoskupenia Cirque du Soleil.

Osemdesiatročný Jones, ktorý sa na spomínaných skladbách podieľal ako producent, žiada ako odškodné minimálne desať miliónov dolárov (v prepočte približne 7,26 milióna eur).

Jones pritom podal žalobu len krátko po tom, čo magazín Forbes označil Michaela Jacksona za najlepšie zarábajúcu mŕtvu celebritu.

Počas ostatných dvanástich mesiacov na jeho konto pribudlo až 160 miliónov dolárov (v prepočte približne 116,13 milióna eur). Značná časť Michaelovho zisku za uplynulý rok pochádza práve z turné Cirque du Soleil s názvom Michael Jackson: The Immortal World Tour.

Predstavitelia Michaelovej pozostalosti Jonesove obvinenia z nevyplatenia honorárov odmietajú, a sú zarmútení z toho, že práve on podal takúto žalobu, napriek tomu, že celé desaťročia tiež zarába na úspechu Michaela.

Obrázek

Komentár právnika MJ Estate, Howarda Weitzmana:

"The Estate of Michael Jackson was saddened to learn that Quincy Jones has filed a lawsuit seeking money from Michael's Estate. To the best of our knowledge, Mr. Jones has been appropriately compensated over approximately 35 years for his work with Michael."

*** Aktualizácia ***

Jones vo svojej 32 stranovej žalobe uvádza, že došlo k porušeniu zmlúv, ktoré siahajú do projektov od roku 1975, 1979 (nahrávanie albumu Off The Wall), 1981, 1985, 1992 a 1994.

Údajne, po smrti Michaela entity=spoločnosti ako je MJJ Production, Sony/Epic Music vydávali albumy a nahrávky, na ktorých nebol údajne Jones uvedený ako producent nahrávok, čím mu mala vzniknúť škoda za nevyplatené tantiémy, čo v hudobnom biznise predstavuje asi 3% zo zisku pre producenta.

Týka sa to aj dokumentu THIS IS IT, šou "Michael Jackson: The Immortal World Tour," a následného soundtracku/remixového albumu, ako aj novej, aktuálnej šou "Michael Jackson: One" - všetky projekty obsahujú skladby, na ktorých sa podieľal ako producent, a má údajne nárok na podiel zo zisku, resp. tvrdí, že za to nedostal zaplatené!

V žalobe však tvrdí, že sa MJ Estate a Sony tajne dohodli, že založia nejakú novú spoločnosť (the Jackson Label), prostredníctvom ktorej distribuujú nahrávky, a teda bez kontaktu s Jonesom a jeho súhlasu, resp. s dohodou s ním, a tak ho oberajú o zisky z tantiém.

V tomto prípade by údajne prišiel o väčšie zisky z tantiém, ako by mal mať údajne len z podielu z predaja.

Michael Jackson je najlepšie zarábajúcou mŕtvou celebritou

Michael Jackson je podľa magazínu Forbes najlepšie zarábajúcou mŕtvou celebritou.

Obrázek

Počas ostatných dvanástich mesiacov na jeho konto pribudlo až 160 miliónov dolárov (v prepočte približne 116,32 milióna eur), vďaka čomu ľahko predstihol Elvisa Presleyho či karikaturistu Charlesa Schulza, ktorí sa umiestnili na druhom a treťom mieste, so zárobkami 55 miliónov (zhruba 40 miliónov eur) a 37 miliónov (26,9 milióna eur).

Madonna, za uplynulých 12 mesiacov zarobila najmä za turné MDNA "iba" 125 miliónov dolárov, a bola najlešie zarábajúcou žijúcou celebritou.

Michael Jackson, ktorý skonal 25. júna 2009, rebríčku zosnulých celebrít dominoval aj v rokoch 2010 a 2011.

Značná časť Michaelovho zisku za uplynulý rok pochádza z turné svetoznámeho zoskupenia Cirque du Soleil s názvom Michael Jackson: The Immortal World Tour, ktoré od svojho uvedenia v decembri 2011, zarobilo už viac ako 300 mil. dolárov.

Pozostalosť kráľa popu tiež stále profituje z predaja jeho hudby a navyše je vlastníkom 50 percent katalógu ATV od Sony, v ktorom sú zahrnutí umelci ako The Beatles, Taylor Swift či Lady Gaga.

Okrem Presleyho a Schulza sa v rebríčku umiestnila aj Elizabeth Taylor so ziskom 25 miliónov (18,2 milióna eur). V jej prípade však ide o výrazný pokles, keďže minulý rok poradiu dominovala s čiastkou 210 miliónov. Na tomto úspechu však mala výrazný podiel dražba jej šperkov. Ďalšie miesta v rebríčku obsadili Bob Marley, Marilyn Monroe, John Lennon či Albert Einstein.

Najlepšie zarábajúce mŕtve celebrity podľa magazínu Forbes:

1. Michael Jackson – 160 miliónov amerických dolárov

2. Elvis Presley – 55 miliónov amerických dolárov

3. Charles Schulz – 37 miliónov amerických dolárov

4. Elizabeth Taylor – 25 miliónov amerických dolárov

5. Bob Marley – 18 miliónov amerických dolárov

6. Marilyn Monroe – 15 miliónov amerických dolárov

7. John Lennon – 12 miliónov amerických dolárov

8. Albert Einstein – 10 miliónov amerických dolárov

- Bettie Page – 10 miliónov amerických dolárov

10. Theodor Geisel – 9 miliónov amerických dolárov

- Steve McQueen – 9 miliónov amerických dolárov

12. Bruce Lee – 7 miliónov amerických dolárov

- Jenni Rivera – 7 miliónov amerických dolárov

Jacksonovci chcú nový proces?

... teda rodina Michaela Jacksona, ktorú zastupuje Katherine Jackson, sa podľa aktuálnych správ nechce odvolať v prípade prehraného procesu s AEG Live, v ktorom porota civilného súdu rozhodla, že AEG Live nezodpovedá za smrť Michaela, rodina chcú nový proces.

Téma na fóre - LINK

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

To znamená, že ak by uspeli, a sudca by rozhodol, že môžu požadovať nový proces, začalo by sa všetko odznova, všetky postavy, výpovede, "dôkazy"...

Podľa informácií, právnik , ktorý zastupoval rodinu, Brian Panish si už založil novú právnickú firmu, ktorá sa špecializuje na prípady odvolávania sa voči rozhodnutiam súdov.

V tomto prípade by chceli údajne aj nové otázky na výber poroty, aby sa "uistili", že vyberú tú "správnu" porotu.

Video rozhovor s Brianom Panishom:

Nový album na dosah...

Prípravy na nový album prebiehajú v plnom prúde, a podľa najnovších správ, LA Reid, šéf EPIC Records dáva dohromady nový materiál na nový album Michaela.

Obrázek

Zatiaľ nie je jasné kedy presne bude album vydaný, ale predpoklad je začiatkom budúceho roka, a ani jeho názov.

Podľa DJa a producenta Dr. Freeze-a, album by mohol výjsť na jar budúceho roka, napriek očakávaniam na vianočný trh 2013.

Podľa neho ale nejde o čas, ale kvalitu materiálu.

On sám nepracuje na albume, ale možno bude obsahovať niektoré z jeho nevydaných skladieb, ktoré vytvoril s Michaelom.

Nateraz poznajú fanúšikovia skladby ako “A Place With No Name” a “Blue Gangsta”, ktoré s Michaelom nahrali v roku 1998, a mali by byť nanovo nahrávané, ale aj upravené, podľa neho, obe verzie, pôvodná aj nová, budú na albume.

Na albume pracuje podľa tvrdení, aj producent Timbaland, a to na skladbe “Chicago”, ktorá by mohla vyjsť ako prvý singel!

Údajne znie skvelo, sviežo a súčasne.

Na albume by mohli byť aj skladby “Slave To The Rhythm” a “Do You Know Where Your Children Are”, ktoré by mali dostať nový zvuk a úpravy.

Do úvah pripadajú aj skladby ako “I Am A Loser“, ktorú napísali Brad Buxer a Michael Jackson v 2003 (alebo “I Was The Loser” ako verzia z roka 2008), ako aj skladby “Escape”, “She Was Lovin’ Me” a “Can’t Get Your Weight Off Of Me” z nahrávaní na album Invincible z rokov 1999-2001.

Na albume by nemali byť tvz. Cascio skladby, teda údajne skladby, ktoré mal nahrať Michael s Frankom Casciom, a podľa MJ Estate, do budúcnosti neplánuju zahrnúť ich do projektov s Michaelom.

Podľa správ, nie je pravdepodobné, že by sa na albume objavila verzia skladby “Slave To The Rhythm” s vokálmi Justina Biebera.

MJ Estate vydali prehlásenie:

“For those who have been asking about the recently posted recording of ‘Slave 2 The Rhythm’ by Michael and Justin Bieber, this recording was not authorized and has been taken down,” later adding, “It is unauthorized and therefore there is no intention to release it.”

Otázne sú aj skladby “I’m Dreamin”, “The Future” a “I Will Miss You”, ktoré Michael nahral s Will.I.Am-om počas pobytu v Írsku, a takto ich mal pomenovať.

A to nie je všetko..., ďalšie detaily budú zverejňované postupne...

Diskutujte tu - LINK

Hlasovanie - proces AEG Live

Hlasujte za rozhodnutie súdu voči AEG Live na fóre v téme.

Ako to vidíte vy, súhlasíte s verdiktom súdu voči AEG Live??

1/ áno, od začiatku bolo zrejmé, že Katherine Jackson nemá dôkazy

2/ nie, aj keď dôkazy neboli jednoznačné, ale AEG Live nekonala vždy profesionálne

3/ neviem, nesledoval-a som proces podrobne, ale rešpektujem rozhodnutie súdu

4/ v prípade žalôb proti Michaelovi je mi to jedno, už nikomu po jeho smrti neverím, nemôže sa obhajovať

HLASUJTE TU - LINK

Katherine Jackson sa nechala počuť, že aj keď prehrala proces, od začiatku jej išlo o hľadanie pravdy, a to, že AEG Live najala dr. Murraya - čo bolo dokázané, ktorý neskôr z nedbanlivosti zabil Michaela Jacksona, a to práve po rokoch, ako AEG odmietala zodpovednosť za to, že najala dr. Murraya, a odmietala tieto tvrdenia, súd to ale v tomto prípade potvrdil, no nie samotné konanie dr. Murraya, čo v čase podpisu zmluvy znamenalo, že bol kompetentný doktor.

VERDIKT je... AEG vyhrala celý proces...

Porota rozhodla (verdikt bol čítaný o 00:35 nášho času), že AEG Live - NIE JE - zodpovedná za smrť Michaela, ale najala dr. Murraya, a ani ten nebol zodpovedný - podľa poroty v tomto civilnom procese posudzovala jeho pozíciu ako doktora, nie jeho konanie, napriek tomu, že bol uznaný za vinného v kriminálnom procese.

Všetkých 12 porotcov hlasovalo, že AEG Live najala dr. Murraya, 10 porotcov hlasovalo, že dr. Murray bol kompetentný, kvalifikovaný s praxou, 2 boli proti.

KOMENTUJTE v téme na fóre - LINK

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Katherine Jackson nedosiahne odškodné 2 miliardy dolárov, ani žiadne iné!!! (naopak, pravdepodobne účty za právnikov bude platiť z peňazí z MJ Estate - Michaelovej pozostalosti=Michaelove peniaze zaplatili celý zbytočný proces, ktorý ho zároveň nenapraviteľne poškodil a očiernil.)

Porota sa verejne poďakovala za zaobchádzanie súdom, médiám, že ich neotravovali, pokiaľ ide o prípad, bolo to zložité rozhodovanie, aj keď nie každý s ním súhlasí, ale preštudovali všetky dôkazy a odpovede na otázky, najmä vo vzťahu k dr. Murrayovi, podľa nich bol kompetentný doktor s licenciou, preto bol vhodný ako doktor pre klienta, neposudzovali jeho konanie=nebol najatý, aby Michaelovi podával propofol, o to ho žiadal Michael, nezodpovedné konanie doktora nemalo priamo vplyv na ich rozhodovanie. AEG Live nezodpovedala za konanie dr. Murraya. Michael Jackson bol podľa nich zodpovedný za svoje konanie=žiadal anestetiká za zatvorenými dverami... bez vedomia ostatných...

Právnici AEG Live pred médiami neskrývali radosť.

Podľa nich čas ukázal, že porota rozhodla správne, neuvažovali o tom, že by chceli prípad predčasne mimosúdne vyrovnať, pretože verili, že vyhrajú, a jednohlasne porota súhlasila s ich obhajobou pokiaľ išlo o zákulisie prípadu, teda toho, čo sa dialo za dverami domu, o čom nikto nevedel.

Michael Jackson podľa nich súhlasil s ich podmienkami, čo robil doma bola jeho zodpovednosť, a preto nevedia, čo bolo motívom tejto žaloby.

Podľa nich aj tento proces ukázal, ako pracuje usporiadateľ koncertov ako je AEG Live. Nemôže zodpovedať za dlhoročné problémy klientov, ktorí robia chybné, osudové rozhodnutia.

Podľa nich nikto v tomto procese nevyhral, ale zlé rozhodnutia Michaela Jacksona nie sú ich problémom.

Odškodné (40 miliárd) považovali za absurdné, a nevedeli odkiaľ na to prišla žaloba.

Požiadajú, aby Katherine Jackson zaplatila niektoré ich výdavky na proces=z peňazí Michaela.

Veria právnemu a súdnemu systému, a žiadna celebrita nemôže ovplyvniť takýto system, ktorý podľa nich dokázal, že mali pravdu.

(poznámka - skutočne mali, podľa predložených dôkazov a faktov (aj zo strany AEG Live), obhajoba Katherine nedokázala nič zásadné, čo by dokazovalo zlyhanie AEG Live, pre niekoho žiaľ, ale objektívne je to tak, tento súdny proces bol vopred jasnou prehrou Katherine Jackson, ktorá podľa všetkých informácií bola "donútená" niektorým členom rodiny (údajne Randy a Jermaine), aby podala žalobu na AEG Live!)

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

(Katherine Jackson podľa pozorovateľov ostala v šoku z toho, že porota vyhlásila za nevinného aj dr. Murraya.

Podľa právnikov sa Katherine zrejme odvolá..., aj keď šance na zmenu sú minimálne.

Komu to pomohlo? Michaelovi určite nie, týmto procesom sa odhalili tie najhrubšie špinavosti a nechutnosti, ktoré mali ostať utajené.

Dr. Murraya bude o 3 týždne prepustený na slobodu, a bude žiadať o obnovenie svojej licencie doktora.

Jediná, ktorá prehrala je Katherine Jackson, ktorá dokonalo zničila obraz Michaela pred celým svetom...

Thomas Mesereau, obhajca Michaela v roku 2005, povedal, že by ho ani vo sne nenapadlo, že by porota uznala dr. Murraya za kompetentného.)