Články za august 2012

Spike Lee v Benátkách o dokumentu

"Co Michael Jackson pro mě znamená je opravdu zakotveno v tomto dokumentu, nechci aby to znělo banálně, ale pro mě je to milostný dopis Michaelu Jacksonovi," řekl Lee reportérům o dvouhodinovém dokumentu, který měl svou světovou premiéru na filmovém festivalu v Benátkách v pátek 31.8. 2012

LINK

Helčus

Obrázek

více fotografií na fóru

LINK

Princ a Paris v Gary

Prince a Paris v Gary uctili památku svého otce u příležitosti výročí 54. narozenin.

Viac fotiek a videí v téme - LINK

Obrázek

helčus

MTV - hlasujte za Michaela

MTV síce opakovane, ale znova žiada fanúšikov, aby hlasovali za nezabudnuteľné momenty z vysielaní MTV Video Music Awards.

Samozrejme, okrem iných je v ponuke aj Michael a jeho vystúpenie z roku 1995.

HLASUJTE (opakovane) TU (hádajte, kto vedie? Michael to nie je...) - LINK

Obrázek

E'Casanova na špeciálnom tribute vystúpení

Najlepší dvojník Michaela Jacksona na svete E'Casanova vystúpi v hollywoodskom klube Hard Rock pri príležitosti špeciálnej promo akcie pre album BAD25, a to 1.9., v sobotu.

Akékoľvek videá samozrejme hneď zverejníme.

Kto je E'Casanova?

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dnes by Michael oslávil 54. narodeniny...

Dňa 29.8.1958 v Gary, Indiane uzrel svetlo sveta Michael. Dnes by oslávil 54. narodeniny človek, ktorý nás naučil, že môžeme zmeniť svet k lepšiemu a vyliečiť ho, ale najprv sa musíme zmeniť vo svojich srdciach. Naučil nás šíriť lásku a porozumenie i keď jemu samotnému to prinieslo mnoho utrpenia. Prišla chvíľa, keď nás tragicky opustil, ale jeho posolstvo a nádej v lepší svet žije v nás ďalej. L.O.V.E. Ďakujeme ♥

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Deti navštívili zábavný park

Rodina Jacksonovcov a teda deti Michaela (Prince (15), Paris (14) and Blanket (10)) sa zajtra 29.8. zúčastnia akcie oslavy nedožitých narodenín Michaela v jeho rodnom meste Gary.

Viac fotiek v téme: LINK

No predtým navštívili zábavný park SIX FLAGS:

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Bad25 v kampani

Ďalšia ukážka promo kampane, v Rakúsku.

(ak niečo podobné objavíte, urobte fotku a pošlite na fórum do témy)

Obrázek

Promo v Indii:

Obrázek

Icon night MJ Praha

Oslávte Michaelove nedožité 54. narodeniny koncertom Live in Bucharest na filmovom plátne v sprievode jeho ďalších hitov a tanečnej hudby pod taktovkou DJ N´ZYM. V cene drink a tetovanie MJ motívov hennou.

Kde: Výstaviště Praha - areál Pražan

Kedy: 29.8.2012 o 19:30 až 03:00?

Predaj vstupeniek - LINK

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

MJ Estate a Sony Music pozýva do Londýna

Pri príležitosti exkluzívnej premiéry dokumentu Spikea Leeho o albume BAD25, pozýva MJ Estate a Sony Music všetkých fanúšikov na londýnsku premiéru tohto dokumentu v nedelu, 2.9.2012.

The Estate of Michael Jackson and Sony Music

Invite you to attend the Exclusive UK Premiere of SPIKES LEE"S

MICHAEL JACKSON DOCUMENTARY BAD25

Sunday September 2, 2012

Arrive at 1PM 2PM Prompt start

EDEON WEST END 40 Leicester Square, London, WC2H LP

Strictly Guest List Only

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Super akcia v Libanone

Aj na strednom východe, v hlavnom meste Libanonu, v Bejrúte usporiadali fanúšikovia Michaela Jacksona špeciálnu tribute akciu “Man in the Mirror – The Michael Jackson Show.”

Po prvý krát v tak mali tisíce fanúšikov možnosť osláviť Michaela ako umelca.

Akcie sa zúčastnil aj libanonský minister informácií.

Súd rozhodol - TJ je trvalý spoluopatrovník

Dnes rozhodol sudca v prospech žiadosti TJa Jacksona, a zveril mu do opatery tri deti Michaela, Princa I, Paris a Princa II.

TJ Jackson je tak trvalým spoluopatrovníkom spolu s Katherine Jackson.

Sudca ho poučil o jeho právach a výchove tak, aby deti nepocítili nič negatívne.

TJ má tak plný prístup ku všetkému čo slúži a bude slúžiť k výchove detí Michaela, aj k peniazom.

Obrázek

Gary sa pripravuje na oslavu narodenín

Tak ako po ostatných pár rokov, aj tento rok príde rodina Jacksonovcov na rodného mesta Michaela, do Gary v Indiane, aby si pripomenuli nedožité 54-té narodeniny Michael Jacksona.

Starostka mesta, Karen Freeman-Wilson oznámila, že v piatok na tlačovej konferencii oznámy detaily programu.

Očakáva sa, že prídu Katherine aj deti Michaela.

Obrázek

Pepsi/Billboard KONCERT

V newyorkskej Gotham Hall sa uskutoční 29.8. špeciálny koncert na oslavu 25 výročia vydania albumu BAD.

Ide o súčasť hudobného festivalu Summer Beats Concert Series.

Headlinerom je spevák Ne-Yo.

Obrázek

MiJac v správe Sony/ATV

Už 16.2.2011 sme vás informovali o spojení spoločností a hudobných katalógov Sony/ATV a MiJac.

Katalóg MiJac Publishing, ktorý vlastní Michael, a obsahuje aj jeho vlastné skladby, spravovala spol. Warner Chappell od roku 1980, ktorá bola súčasou spol. Warner Music Group.

Obrázek

MiJac okrem Michaelových skladieb obsahuje aj skladby od umelcov ako Ray Charles, Curtis Mayfield, či Sly and the Family Stone.

Warner Chappell nevlastnila tieto nahrávky, ale iba spravovala ich administrátorské práva, za čo dostávala svoje podiely zo zisku.

Spravovanie MiJac v dohode s Warner malo ale limitovaný čas a od feb. 2011 bol zazmluvnený so spol. Sony/ATV Music Publishing, ktorá sa tak stane 100% správcom Michaelových nahrávok a všetkých autorských práv - čo zároveň znamená, že Sony/ATV, ktorého 50% spoluvlastníkom je aj Michael, bude mať Michaelove nahrávky pod absolútnou kontrolou, čo ak by Michael žil, by ho určite viac než potešilo.

Pre Sony/ATV je to veľká zmluva, ktorá ale podľa správ, bola dohodnutá už pred pár rokmi, a to aj samotným Michaelom.

Podľa správ, album "Michael" bol prvým projektom, ktorý mal spustiť túto akciu.

Dnes, 20.8.2012 bolo tlačové vyhlásenie o kompletizácii tejto dohody a spolupráce medzi Sony/ATV a MiJac.

Z katalógu MiJac sa tak stáva ešte lukrativnejšia spoločnosť, s odhadovanou hodnotou 150 mil. dolárov a ročným príjmom 50-70 mil. dolárov, keďže ju Sony/ATV nevlastní, ale iba spravuje jeho nahrávky a autorské práva.

Sony/ATV vlastní alebo spravuje tieto hudobné katalógy - EMI Music Publishing, Leiber Stoller, Mijac Music, Motown a the Famous Music catalogs - čo ho robí druhým najväčším správcom nahrávok na svete s viac ako 2 miliónmi nahrávkami.

Téma vo fóre - LINK

Fotka Michaela pri podpise novovytvorenej spoločnosti Sony/ATV z roku 1995:

Obrázek

Dokument Untold story of Neverland

Na fóre si môžete pozrieť preklad skvelého jeden a pol hodinového dokumentu Untold story of Neverland. Video otitulkoval Rogermurtaugh, za čo mu v mene všetkých fans ďakujem a touto cestou aj ostatným, ktorí neustále prispievajú svojimi prekladmi <3.

Odkaz tu: LINK

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Karel Gott "Zpátky si dám tenhle film" - 18. 8. o Michaelovi

V najnovšom vydaní svojej rozhlasovej diskotéky sa Karel Gott venoval osobnosti predčasne zosnulého „kráľa popu“ Michaela Jacksona, od ktorého smrti uplynuli v júni tri roky. 29. augusta by sa dožil 54 rokov. Karel Gott sleduje životnú a umeleckú dráhu Michaela Jacksona od jeho začiatkov v súrodeneckej skupine Jackson 5 a pripomína jeho najhlavnejšie nahrávky vrátane charitatívnej piesne We Are The World, ktorú zložil spolu s Lionelom Richiem a ktorú naspievala päťdesiatka najžiarivejších amerických hviezd.

Reláciu odvysielala Dvojka Českého rozhlasu dnes o 9:03 hodine. Záznam celej relácie si môžete vypočuť tu: LINK

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

MichaelZine no.5

Piate vydanie francúzskeho fanúšikoviského časopisu Michaelzine je online, aktuálne s témou albumu BAD.

Stiahnuť si ho môžete v téme vo fóre - LINK

Obrázek

Fanúšikovia sa pokúsili podať žalobu na T. Snedona a spol.

Včera sa fanúšikovia na súde v L.A. pokúsili podať žalobu na Toma Sneddona, Rona Zonena, Gordona Auchinclossa a Mag Nicola ohľadne ich falšovania dôkazov a sprisahania v prípade "The People of the State of California v. Michael Joseph Jackson".

O podanie žaloby sa pokúsili na čele s Williamom Wegenerom - ten bol jedným z objektívnych TV moderátorov a reportérov, ktorí predpovedali 100% nevinu pre Michaela v roku 2005. Wegener predložil úradu šerifa vyhlásenie proti Sneddonovi a spol.

V utorok 14. augusta 2012 sa konalo stretnutie, kde svoju žalobu predložili. Šerif a jeho zástupcovia boli prekvapení a nereagovali na toto vyhlásenie Williama Wegenera tak, ako im podľa zákona pripadá, pretože jednanie v tejto veci vraj nebolo dohodnuté a naplánované v programe dňa.

Bola ponúknutá možnosť zaslať Wegenerove vyhlásenie na radu kraja, alebo len vymenovať osobitného prokurátora, akonáhle bude táto položka vložená do agendy v septembri, októbri alebo novembri. Šerif Bill Brown a 5 ďalších zástupcov, ktorí tam boli prítomní dohliadali na to, aby boli dodržané všetky predpisy.

Williamovi Wegenerovi sa teda nepodarilo podať žalobu, ale úrad šerifa teraz už má oficiálne vyhlásenie o zločinoch Sneddona a jeho tímu a má povinnosť v danom prípade konať.

Tu je video zo súdnej siene:

Diskusia a nové info v téme na fóre: LINK

Vložila: Zuzcoj

Nový singel BAD

Singel BAD ako remix + bonusový remix "Speed Demon" , bude vydaný 16.9.2012, spolupracovali na ňom Pitbull a DJ Afrojack.

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Dokument k 25.výročí Bad

Již za dva týdny uvede Spike Lee svůj dokument na festivalu v Benátkách a nově i na filmovém festivalu v Torontu. První oficiální fotografie můžete shlédnout na fóru

Můžete se těšit na nejlepší záběry a scény z nahrávání alba a rozhovory s přáteli, hudebníky, choreografy a světovými hvězdami jako Martin Scorsese a Thelma Schoonmaker, Kanye West, Sheryl Crow, Cee Lo Green a Mariah Carey

Helčus

LINK

Na Neverlandu hořelo

V úterý ráno došlo k požáru na ranči Neverland

Zaměstnancům ranče se při grilování od žhavého uhlí vznítil nahromaděny tuk , který způsobil menší požár.Vznikla panika. Než přijely hasicí vozy ze Santa Barbary, byl oheň uhašen samotnými zaměstnanci. BBQ bylo zrušeno.

Helcus

Murrayovu žiadosť zamietli!

Podľa LA Times súd odmietol žiadosť "lekára" Conrada Murraya na opätovné testovanie vzorky liekov, ktoré podal v osudný deň Michaelovi.

Odvolací súd zamietol jeho žiadosť v pondelok. Druhý okresný odvolací súd vydal rozhodnutie bez komentára. Advokáti Murraya pred časom požiadali o laboratórne testovanie na rezíduá z fľaštičky propofolu nájdeného v Michaelovej izbe (tie, ktoré sa Murray snažil skryť!).

Na fľaštičke sa však našli lekárove odtlačky a preto sa prokurátori zhodli, že držal dávku propofolu (chirurgickej anestézie), ktorá zabila Michaela 25. júna 2009.

Advokátka Murraya, Valerie Wass, sa vyjadrila, že plánuje podať žiadosť o opätovné testovanie aj Najvyššiemu súdu.

Vložila: Zuzcoj

Pepsi v Rumunsku

Reklamná kampaň v Rumunsku

Podľa správ sa v USA už kampaň skončila, v Británii sa ani nebudú predávať plechovky Pepsi.

Záber z výrobne plechoviek v Nemecku:

Obrázek

Obrázek

Celé dokumenty

Do témy na fóre sme pridali nové celé dokumenty, napr. Untold story of Neverland, ktorý pripravil Michaelov osobný fotograf Larry Nimmer.

Obrázek

Viac úžasných celých dokumentov (a pridávajte ďalšie) v téme - LINK

BAD remix

Tu je ukážka z remixu skladby BAD na novnom albume BAD25, na ktorej pracovali DJ Afrojack, rapper Pitbull a DJ Buddha.

Porovnanie s acapella verziou BAD:

MJ Spectacular – O2 Tribute Show

Pri príležitosti vystúpenia šou MJ IMMORTAL WORLD Tour v londýnskej O2 aréne (12 až 20 októbra), sa uskutoční špeciálny fanúšikovský projekt THE MICHAEL JACKSON SPECTACULAR FAN TRIBUTE EVENT “MJ SPECTACULAR”

Obrázek

Uskutoční sa 14.10. v časti IndigO2 od 12,00 do 18,00 hod.

Pozvaní sú všetci prostredníctvom organizácie MJ-LIVE-TRIBUTES, ktorá organizuje stretnutia fanúšikov.

LINK

Sudca rozhodol v prospech MJ Estate

Federálny sudca Dean D. Pregerson v piatok rozhodol, že Howard Mann, ktorý ako obchodný patrner s Katherine Jackson vydával materiály s podobyzňou Michaela Jacksona - NEMÔŽE používať na predaj predmety s témou k dokumentu This Is It, skladbu Destiny, a materiál z DVD ku krátkemu hudobnému filmu Thriller.

Okrem toho MJ Estate chcelo zabrániť akémukoľvek používaniu fotografií alebo iných materiálov.

Obrázek

Stránka, ktorú prevádzkoval Mann, a na ktorej predával knihu (Never Can Say Goobye), kalendár a spotrebné predmety, pod firmou Vintage Pop (voči ktorej sa Michael nikdy neodvolal, napriek tomu, že na ňu podal ešte v roku 2004 žalobu, v 2006 ale súd rozhodol, že Michael nepredložil dôkazy, a prípad uzavrel, že Vintage Pop mohla naďalej využívať určité obchodné značky), je neaktívna.

Obrázek

Inými slovami, Mann bude musieť zaplatiť odškodné za neoprávnené používanie obchodných značiek, a že ťažil z mena Michael Jackson.

Rôzne verzie BAD 25 v ponuke už aj na Slovensku

I keď album vychádza až v druhej polovici septembra, slovenské internetové obchody už spustili predobjednávky...na fóre v téme budeme aktualizovať obchody s najlepšími cenami - LINK

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Cena pre šou Immortal

Spoločnosť Billboard udelí cenu Creative Content Award vystúpeniam Slnečného cirkusu a šou Immortal za prínos hudobného odkazu Michaela prostredníctvom umeleckej šou.

LINK

Obrázek

Zoznam piesní na BAD 25

Epic/Legacy Recordings v spolupráci s Estate of Michael Jackson dnes zverejnili zoznam piesni, ktoré sa budú nachádzať na BAD 25 albume, ktorý bude vydaný 18. septembra tohto roku. Deluxe verzia bude obsahovať tri CD, dva booklety a prvé oficiálne vydané DVD so záznamom koncertu z BAD turné (zo 16. júla 1988 - Wembley Stadium London) z koncertu, kde bolo 72 000 ľudí, princ Charles a Princezná Diana. Je to jeden z jeho koncertov, ktorým naplnil štadión 7 krát za sebou a tak sa zapísal do Guinessovej knihy rekordov.

Na albume bude aj 6 predtým nezverejnených demo nahrávok Michaela, ktoré nahral v jeho vlastnom štúdiu v Hayvenhurst v Encine. Album bude obsahovať aj tri bonusové piesne zo špeciálnej edície BAD z roku 2001 a francúzsku verziu piesne "I Just Can’t Stop Loving You" a niekoľko remixov.

Niektoré z nahrávok budú kompletné, také ako ich dokončil Michael, niektoré budú menej kompletné a budú tak ukazovať tvorivého ducha Michaela. Nájdeme tam demo "Al Capone" čo je vlastne pieseň z ktorej neskôr vznikla "Smooth Criminal", ďalej viac dorobené demo "Don’t Be Messin’ Around" a pieseň "Song Groove". DVD koncertu bude obsahovať aj Michaelove vystúpenie s piesňou

"The Way You Make Me Feel" z koncertu z 15. júla. Tiež sa tu objavia záznamy z koncertu v Yokohame zo septembra 1988 a to "I Just Can’t Stop Loving You" a "Bad".

Image and video hosting by TinyPic

Kompletný tracklist v téme na fóre: LINK

Vložila: Zuzcoj

Rebríček Billboard Hot 100 má už 54 rokov-boduje aj Michael

Singlový rebríček Billboard Hot 100, ktorý mapuje hranosť a predajnosť singlov v USA, oslávil v sobotu 4. augusta 54. narodeniny. Vôbec prvou jednotkou bola v roku 1958 skladba Poor Little Fool od zosnulého Ricka Nelsona.

Najviac týždňov (16) strávila na vrchole rebríčka skladba One Sweet Day od Mariah Carey a Boyz II Men. Rekord v počte umiestnení jedného singla v rebríčku drží Jason Mraz, ktorého hit I&#39;m Yours sa v stovke najpredávanejších singlov udržal až 76 týždňov.

Najviac prvenstiev za 54 rokov nazbierala legendárna britská kapela The Beatles, ktorá mala na čele 20 skladieb. Za ňou nasledujú Mariah Carey (18), Michael Jackson (13), Madonna a The Supremes (po 12), Whitney Houston a Rihanna (po 11 ) a Janet Jackson a Stevie Wonder (po 10).

Najviac, až 38 singlov, mala v prvej desiatke Madonna, ktorá naposledy bodovala s pesničkou Give Me All Your Luvin&#39; (feat. M.I.A. & Nicki Minaj). Na druhej priečke sú v tomto smere The Beatles s 34 singlami v top 10 a na treťom mieste Michael Jackson a Stevie Wonder, ktorí dokázali do najlepšej desiatky dostať po 28 skladieb.

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Zdroj: SITA

LOH Londýn 2012

Natalia Ishchenko a Svetlana Romashina předvedly sestavu na remix songu Michaela &#39;They Dont Care About Us&#39;

Video na foru LINK

vložila Helčus

Katherine je opäť opatrovníčkou detí

Katherine dnes na súde opäť navrátili opatrovníctvo. T.J. (Tito Joe) Jackson jej bude pomáhať ako spoluopatrovník, no hlavná funkcia prináleží Katherine.

Sudca sa vyjadril, že po vypočutí si detí a po preskúmaní celej záležitosti bolo jasné, že o deti sa starala veľmi dobre a oni majú s ňou nádherný vzťah.

T.J. jej bude pomáhať s opatrovníctvom ako to robil už od smrti Michaela. Katherine sa tak odbremení a nebude na ňu vyvíjaný taký veľký tlak. Deti s bratrancom odjakživa vychádzali veľmi dobre (kedysi sa práve Michael staral finančne aj po výchovnej stránke o T.J. a jeho bratov, tí totiž po rozvode žili len s mamou až do jej smrti).

Diana Ross, ktorá bola v závete menovaná ako druhá náhradná opatrovníčka navštívila deti v stredu a súhlasila s opatrovníctvom Katherine a spoluopatrovníctvom T.J. Je možné, že nová dohoda ju zbaví všetkých povinností týkajúcich sa jej opatrovníctva s tým odôvodnením, že Katherine a T.J. Jackson môžu v budúcnosti nahradiť jeden druhého ak by jeden z nich nemohol opatrovníctvo z nejakých dôvodov vykonávať.

Viac v téme - LINK

Vložila: Zuzcoj

+++

Celá dráma je výsledkom udalosti za ostatné tri týždne po údajnom zmiznutí Katherine Jackson.

Osemdesiatdvaročná Katherine Jackson tvrdenia o únose spočiatku popierala. Keďže však chcela dostať späť právo na opateru svojich vnúčat, súdu doručila miestoprísažné vyhlásenie, ktoré na udalosti uplynulých týždňov vrhá nové svetlo.

Podľa jej slov mala ísť autom do Nového Mexika na koncert svojich synov, no 14. júla sa v jej dome objavil nemenovaný doktor, ktorý jej odporučil, aby radšej šla lietadlom. Katherine bola presvedčená, že koná podľa pokynov jej vlastného lekára, tak ho poslúchla.

Po vystúpení z lietadla zistila, že je v arizonskom Tucsone, kde ju odviezli do luxusného kúpeľného strediska. Ako napísala, tam jej zobrali mobil i iPad a telefón aj televízia na hotelovej izbe boli vypnuté. Katherine si však v celom dokumente dáva pozor, aby nespomínala žiadne mená.

Tvrdí, že celý čas netušila, že ju vyhlásili za nezvestnú a že jej vnúčatá sa o ňu boja. „V tom čase som verila ľuďom, s ktorými som bola,“ vyjadrila sa.

Info flash

Jermaine Jackson oficálne stiahol svoj podpis z listu proti MJ Estate, ktorý spôsobil celosvetový rodinný škandál.

Rozhodol sa na základe negatívneho vplyvu, aký má celá kauza, pričom chce riešiť situáciu súkromne, nie verejne.

Kompletné vyjadrenie - LINK

(prekladať to nebudem s dôvodov "zbytočnosti"..., v téme vo fóre môžete pridať vlastný preklad)

TMZ, ako inak, po viac ako týždni, keď prví priniesli bulvárny chýr, že Janet udrela Paris a vulgárne vynadala, reportéri dnes napísali, že to NEBOLA PRAVDA.

Fakt je iba ten, že sa snažila zabrániť Paris v používaní mobilu, ako to zachytili kamery.

Obrázek