Články za jún 2012

EXKLUZÍVNE: Michael Bush o návrhoch a kostýmoch pre Michaela

Michaelov dvorný dizajnér hovorí o kostýmoch a práci s Michaelom.

Niektoré kusy bude vydražené..., predtým ale budú prezentované na putovnej výstave v niektorých metropolách sveta.

V EU začne 3 júla v Dubline, vstup voľný:

THE NEWBRIDGE SILVERWARE MUSEUM OF STYLE ICONS IN ASSOCIATION

WITH JULIENS AUCTIONS PRESENTS HIGHLIGHTS FROM: ICONS & IDOLS

Featuring the Collection of Tompkins & Bush Presenting

THE FASHIONS OF THE KING OF POP– MICHAEL JACKSON

With Special Guest – Costume Designer, Michael Bush

THE EXCLUSIVE EUROPEAN PREVIEW

Museum of Style Icons at the Newbridge Silverware Visitor Centre

Newbridge, County Kildare, Ireland Tuesday, July 3rd – Sunday, July 29th

Obidve časti videa v téme - LINK

Sony/ATV oznámila ukončenie procesu akvizície EMI

Sony/ATV Music Publishing, ako jeden z hlavných investorov sa pred pár mesiacmi podieľal na odkúpení vydavateľských práv na hudobný katalóg spoločnosti EMI Music publishing, ktorý obsahuje viac ako 1,3 mil. skladieb.

SONY/ATV sa tak stalo najväčším správcom hudobných nahrávok na svete!

Obrázek

Dnes vydali tlačové vyhlásenie, v ktorom upresnili podmienky, v ktorých Sony/ATV (50% podiel patrí MJ Estate=majetok Michaela Jacksona) bude spravovať vydavateľské práva celého katalógu, ktorý tak obsahuje viac ako 2,1 milióna skladieb.

Do hudobného katalógu EMI partia skladby aj od umelcov ako Beyonce, Drake, Jay-Z, Norah Jones, Alicia Keys, P!nk, Scissor Sisters, Rihanna, Usher, Kanye West, Pharrell Williams, Duffy, Alan Jackson...., alebo napr. autorov skladby "My Girl," "Bohemian Rhapsody," "Every Breath You Take" či hudobnú klasiku ako skladba "New York, New York," "Over the Rainbow" a "Have Yourself a Merry Little Christmas."

Do portfólia Sony/ATV tak patria katalógy EMI Music Publishing, Leiber Stoller, Mijac, Motown a the Famous Music.

Kompletné znenie s detailami si môžete stiahnuť v téme vo fóre - LINK

15.11.2011:

Sony/ATV, ktoré odkúpilo časť EMI Publishing, bude mať podiel 38% v spoločnom podniku zatiaľ neoficiálne nazvanom Sony/ATV/EMI Publishing, teda MJ Estate bude mať 19% podiel.

*******

Britské hudobné vydavateľstvo a správcu nahrávok, spoločnosť EMI, bola predaná za 4,1 miliardy dolárov dvom iným veľkým vydavateľom, a to rozdelene na dve divízie.

Universal Music Group odkúpil za 1,9 mld. dolárov hudobné nahrávky EMI.

Sony Music-Sony/ATV odkúpil vydavateľské práva na nahrávky EMI za 2,2 mld. dolárov.

Universal a Sony Music ponúkli najviac.

Podľa dohody, ktorú má Sony/ATV so Sony Music, kde 50% vlastní Michael/MJ Estate, nemôže Sony Music kupovať a investovať bez povolenia MJ Estate ako spoluvlastníka.

EMI Publishing obsahuje viac ako 1,3 mil. skladieb.

Sony/ATV si kvôli kúpe tohto lukratívneho katalógu zabezpečila pôžičku od dubajskej finančnej spoločnosti Mubdala, banky USB a finančnej skupiny Blackstone Group.

EMI spravuje aj nahrávky spoločnosti Motown, teda aj skladby Michaela a skupiny Jackson5!

(Michael sa koncom 80 rokov pokúšal odkúpiť Motown, ale jeho cena v tom čase bola podľa neho príliš vysoká - okolo 120 mil. dolárov, nakoniec sa predal asi za 80 mil.).

Tak, ak by Michael žil, a mal by rovnako úspešný manažment ako teraz, cez Sony/ATV, vlastnil by kompletne celú svoju diskografiu nahrávok!!!

Výkonným riaditeľom Sony/ATV je od roku 2007 Martin Bandier, ktorý predtým bol tiež výkonným riaditeľom EMI!

Jermaine chystá muzikál...

Podľa webovej stránky LINK Jermaine chystá muzikál. Podrobnosti zatiaľ nie sú známe. Video s vyjadrením Jermaina:

Diskusia na fóre: LINK

Vložila: Zuzcoj

Beyoncé Knowles vzdala hold Michaelovi

Beyoncé Knowles si spomenula na Michaela pri príležitosti tretieho výročia jeho úmrtia.

Tridsaťročná Beyoncé sa na svojich webových stránkách zdôverila, že keď začínala, jej prvý producent ju pobádal počúvať pieseň "Who's Loving You", ktorú Michael na svojich vystúpeniach spieval naživo ešte ako malý chlapec. Napísala: "Chcel, aby som sa naučila jeho duši. Keď spieval, dával do toho celú svoju dušu. Bol to ešte len malý chlapec, ktorý nezažil lásku a napriek tomu vedel vyvolat viac emócií ako dospelý človek." Potom dodala: "Schopnost Michaela zabávať a zaujať je niečo, čo sa nedá naučit.

Bolo to tak surové a čisté. To, čo robil, bolo neuveriteľne podmanivé. Bol to dar od Boha."

Na záver Michaelovi poďakovala: "Michael ma naučil, že niekedy skrátka musíme zabudnúť na techniku, na všetko. Keď to cítiš vo vnútri, musíš to nechať plynúť, dostať to zo seba von. Michael ma zmenil a pomohl mi stať sa umelkyňou, akou som. Ďakujem ti Michael."

Vložila: Zuzcoj

Nový singel v predaji aj na Slovensku...

Už aj na Slovensku si môžete kúpiť nový singel Michaela "I JUST CAN'T STOP LOVING YOU/Don't be messin'Round Demo" za 6.34 €/160 Kč na LINK

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Ruská polícia prekazila hold Jacksonovi

Petrohradská polícia v pondelok zadržala pätnásť ľudí, ktorí si chceli pred americkým konzulátom pripomenúť tretie výročie úmrtia popovej hviezdy Michaela Jacksona.

Priaznivci amerického speváka boli zadržaní podla nového ruského zákona, ktorý výrazne sprísňuje usporadúvanie demonštrácií.

Podobné akcie organizované v Petrohrade vlani a aj predvlani sa obišli bez incidentov. Pred vchodom do petrohradského konzulátu USA účastníci spomienkovej akcie zahrali niekoľko Jacksonových hitov a rozvinuli plagát s nápisom "smútiaci spomíname". Polícia ich odviedla k výsluchu, po ktorom účastníkov happeningu čaká administratívny trest.

Nový "protidemonštračný" zákon podpísal ruský prezident Vladimír Putin začiatkom júna. Zákon niekoľkonásobne zvyšuje pokuty za usporadúvanie neohlásených demonštrácií. Podľa kritikov pripomína sovietske paragrafy, ktorými sa dalo postihnúť všetko, čo sa režimu nepáčilo.

Už v polovici júna sa prvými obeťami nového zákona stali traja stúpenci opozície v sibírskom meste Kamerovo, ktorí usporiadali nepovolenú "masovú" demonštráciu s bielymi balónmi a bielymi stužkami, farbami Putinových odporcov.

Zatiaľ čo predtým z podobných situácií demonštranti najčastejšie vyviazli s tisícrubľovou pokutou, tak tentokrát ich čakal trest trikrát väčší. Moskovská tlač v utorok informovala o rozhodnutí radnice zakázať s využitím nových paragrafov protest chystaný jedným z hlavných opozičných vodcov. Koordinátor radikálnej Ľavej fronty Sergej Udalcov chcel v metropole usporiadať demonštráciu proti vstupu Ruska do Svetovej obchodnej organizácie bez usporiadania referenda.

S odvolaním sa na predošlé Udalcovove tresty, ktoré mu za nepovolené protesty už veľakrát udelili ruské súdy, bola akcia zakázaná.

Zdroj: pravda.sk

Pepsi Mexiko

Na svojej facebookovej stránke oznámili, že v Mexiku budú dostupné 2 nové verzie plechoviek=2 nové siluety Michaela:

(klik pre zväčšenie)

Obrázek

10 000 ruží pre Michaela

Tak ako za ostatné roky, aj teraz fanúšikovia priniesli tisíce ruží k mauzóleu vo Forest Lawn Memorial Park v Glendale, CA, kde je Michaelovo telo uložené.

Pozdrav od Paris na twitteri:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dnes uplynuli už tri roky...

Dnes sú to tri roky, čo Michael nečakane opustil svoju rodinu, deti a fanúšikov.

29.8.1958 - 25.6.2009...v našich <3 zostane navždy...

ImgUpload

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Výpredaj

Slovenský knižno-hudobný portál Gorila vypredáva svoje skladové zásoby sa likvidačné ceny, a v ponuke sú aj DVD a knihy o Michaelovi.

Na stránke LINK je k dispozícii:

2DVD This Is It

Cena: 2,99 EUR

Blue-Ray This Is It

Cena: 17,97 EUR

Kniha: Tanec jako sen - Básně a úvahy (Michael Jackson)

Cena: 2,98 EUR

Rovnaká super akcia je aj na českom portáli Arara.

V sieti TESCO na Slovensku je výpredaj DVD This Is It za 1,50€!!!

Dr. Murray žádá o přeložení do jiné věznice

Dr. Murray žádá o přeložení do jiné věznice, bojí se o svůj život.

Conrad Murray žádá soudce o přemístění ze státní věznice v L.A. Jako důvod uvádí, že tam trpí, je tam špína a ven se dostane jednou za měsíc. Ani čisté prádlo nedostává každý den, jen jednou týdně. Bojí se, že zemře...Dokonce si stěžuje na špatnou lékařskou péči, páchnoucí jídlo. A protože ho bolí často hlava, tak si myslí , že má nádor....Prý se cítí jako válečný zajatec!!!!

Zdroj CNN LINK

více na foru

LINK

Helčus

EXKLUZÍVNE: Nové vydanie knihy OPUS

Podľa aktuálnych informácií, koncom roka výjde nová edícia veľkolepšej knihy z kolekcie OPUS s názvom: Opus : Michael Jackson THE IMMORTAL World Tour by Cirque du Soleil ("MJTIWT").

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

MJ Estate už potvrdili túto informáciu, no zatiaľ to nebude oficiálne oznámené, až do úplnej produkcie knihy, ktorá bude mapovať veľkolepú šou Slnečného cirkusu, vrátane exkluzívnych, nikde nepublikovaných fotiek a záberov, detaily šou a všetko čo sa týka tejto veľkolepej oslavy Michaela Jacksona.

Na oficiálnej stránke je už predložené tlačové vyhlásenie: LINK

25.6.2012...tri roky čo nás Michael opustil...

23.6. - 25.6.2012...Chystáte nejaké pietne či iné stretnutia? Kde? Kedy? Dajme si navzájom vedieť. Iste by sme tieto dni, alebo aspoň jeden z nich strávili radi v spoločnosti fans...čo vy na to? Diskusia na fóre: LINK alebo na FB: LINK

ImgUpload

Vložila: Zuzcoj

“I Just Can’t Stop Loving You” - #1 v Billboard hitparáde

Ako sme vás upozornili minulý týždeň, stalo sa to...., novo vydaný singel “I Just Can’t Stop Loving You” sa dostal na vrchol americkej hitparády predajnosti fyzických singlov the Billboard Top Singles Sales Chart!!!!

Za týždeň sa predalo viac ako 5000 kusov CD singla.

Obrázek

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

... pred siedmimi rokmi....

Dnes, ale pred siedmimi rokmi, teda 13.6.2005, celý svet videl v priamo prenose víťazné oslobodenie Michaela Jacksona spod všetkých bodov obžaloby zo sexuálneho zneužívania, sprisahania, únosu a mnohých ďalích bodov žaloby.

12-sti porotcovia po štyroch mesiacoch procesu, stovkách svedkov a 30 hodinovom rozhodovaní jednoznačne uznali Michaela Jacksona - nevinný.

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Paris Interview s Oprah Winfrey II

... okrem iného, šokujúco sa Paris otvorene priznáva, že niektorí spolužiaci ju nemajú radi, snažia sa ju šikanovať, a za chrbtom ohovárať, no ona si z toho nič nerobí...

Je úžasné sledovať, ako vyspelá a sebavedomá je, mnohé iné deti by sa s tým nevedeli vyrovnať..., avšak Michael vedel, ako ich učiť odolávať falošným a podlým ľudom...

Všetky časti v téme na fóre: LINK

Bude nový singel novým no.1 hitom?

Je stále možnosť, že fanúšikovia v USA si zakúpia dostatočné množstvo zo singla “I Just Can’t Stop Loving You”/”Don’t Be Messin’ ‘Round” - exkluzívne iba v sieti marketov Walmart.

Pokiaľ by sa predalo dostatok singlov, mohol by sa opätovne dostať na vrchol americkej hitparády Billboard.

Ak by niekto mal záujem, dá sa zakúpiť aj online za cenu $1.88 - LINK

Obrázek

Odhalenie sochy Michaela v Rakúskom Mistelbachu

Ako sme vás informovali v Rakúskom Mistelbachu slávnostne odhalili soch Michaela. Niektorí fans zo Slovenska sa odhaľovania zúčastnili. Socha je dvojmetrová, ale bohužiaľ sochárku Danielu Kartákovú na poslednú chvíľu sklamal odvoz, ktorý mala zabezpečený, tak odhalili len bustu a socha bude dodatočne pridaná namiesto busty asi do dvoch týždňov. Táto mrzutosť ale našťastie neodradila ľudí a podľa slov účastníkov bol skvelý program - tanečníci, speváci a hudobníci, dokonca celá kapela a v blízkej reštaurácii MJ menu. Boli tam aj reportéri z médii, rozhlasu a TV, primátor, sochu požehnal evanjelický farár, ktorý mal krásny príhovor a modlitbu.

PS: Zo fotky a info ďakujem Danke a organizátorke Martine Kainz.

Takto nejako bude vyzerať socha, ktorú vyrobili z bronzu.

ImgUpload

Táto busta je dočastná...

ImgUpload

Viac foto a info v téme na fóre: LINK

Vložila: Zuzcoj

Paris rozpráva o otcovi Michaelovi

Hovorí o tom, ako normálny otec Michael bol, a že ich vedel aj potrestať-uzemniť, ak sa nesprávali tak ako mali..., no a ešte popísala, ako sú si blízki súrodenci..., najmä v Blanketom.

Celý rozhovor 10.6.

LINK

+

Paris o nosení masiek:

LINK

Obrázek

Jubilejný britský rebríček

Pri príležitosti osláv 60 roku panovania britskej kráľovnej Alžbety II, bol vydaný oficiálny rebríček najpredávanejších singlových umelcov - teda tých, ktorí predali najviac singlov v Británii.

Prehľad, čísla v miliónoch:

01 THE BEATLES 21.9m

02 ELVIS PRESLEY 21.6m

03 CLIFF RICHARD 21.5m

04 MADONNA 17.6m

05 MICHAEL JACKSON 15.3m

06 ELTON JOHN 14.8m

07 QUEEN 12.6m

08 ABBA 11.2m

09 DAVID BOWIE 10.6m

10 RIHANNA 10.4m

11 PAUL McCARTNEY 10.2m

12 KYLIE MINOGUE 10.1m

© 2012 The Official Charts Company.

The Jacksons a kráľovná Alžbeta II

V roku 1977 sa skupina the Jacksons stretla s kráľovnou Alžbetou II, ktorá v týchto dňoch oslavuje svoje 60-te výročie panovania britskej monarchii.

Skupina vystúpila v rámci programu osláv vtedy strieborného výročia na the Royal Command Performance v King&#39;s Hall Glasgow.

PREPIS ROZHOVORU S MICHAELOM z Encina, po stretnutí:

We just came back from Europe and we performed for the Queen of England in Scotland.

We’d done it five years ago for her mother, but this time it was for her and her husband, the Duke of Edinburgh. They asked us and we were honored to do it.

Afterwards she came backstage and she said, “Did you just come here to perform for [me]?” And we said, “Yes.” She said, “Where do you go next?” We said, “London.” She said, “Are you all brothers?” And we said, “Yes.”

And she said our show was very enjoyable. Her husband was very interested—he must have spent five minutes asking us if our parents were musically inclined: what did they play, what did my mother play? M

y mother played the clarinet in a band, and my father was in a singing group called the Falcons—they were a local group.

The Queen had her crown on and a pink dress with all these pearls and rubies and diamonds all over it. She wears a lot of jewelry.

The producers and the people from the [Silver] Jubilee told us that [the Queen] did something at our show that they never saw her do—she actually clapped to the music and kept time and nodded her head in keeping the time.

We were really happy to hear that; that’s really different and I was glad.

Obrázek

Prehlásenie MJ Estate k vydaniu DVD Bad 88

John Branca a John McClain, správcovia pozostalosti MJ Estate vydali tlačové prehlásenie, v ktorom odpovedajú na kvalitu nahrávky koncertu, predovšetkým VHS záznamu zo súkromnej zbierky Michaela.

V prehlásení potvrdili, že všetky nahrávky sú autentické, ktoré nahral štáb Michaela zo všetkých koncertov v Európe a USA, ktoré spracovala spol. Nocturne, a boli uložené v súkromných skladoch.

Ako uvádzajú, starostlivosť o nahrávky bola sporadická/občasná, a nevedia, kto a ako pracoval s nahrávkami počas rokov, pričom nahrávky už neboli v pôvodných obaloch, v ktorých sa poslali do skladov.

Nie je známe, kde sa podeli všetky tie nahrávky, napriek tomu, existuje jediná dostupná verzia, ktorá bude vydaná ako DVD.

Niektoré záznamy majú nepoužiteľné audio nahrávky, rovnako aj kvalita obrazu je slabá.

Správcovia sa snažili a snažia nachádzať nahrávky, no zrejme sú definitívne stratené.

Mnoho nahrávok sa nahrávalo na súkomné VHS na Michaelovu žiadosť, pretože chcel zaznamenať určiré vystúpenia.

Jediné, ktoré je dostupné, to z Wembley, nie však z tejto kolekcie nahrávok, a nie je známe kde sa nachádzajú ostatné nahrávky.

Správcovia naďalej hľadajú tieto nahrávky zo záznamu na kazety značky Umatic, našťastie našli audio záznamy z mnohých koncertov, vrátane Wembley.

Všetky ostatné zvukové nahrávky, ktoré majú k dispozícii nie sú vhodné na vydanie vo vysokej kvalite napr. pre live album.

Nakoniec sa rozhodli pre digitálne spracovanie VHS a audio nahrávok špeciálnymi technológiami v laboratóriách, kde sa spracovali aj záznamy pre NASA.

Záznam koncertu z Japonska je skôr reedícia turné Victory, kde sú iba dve skladby z albumu BAD, a to by fanúšikovia ani nechceli v rámci reedície BAD25.

Reedícia albumu BAD + DVD koncert výjde 18.9.2012

The Jacksons zrušili niektoré koncerty Unity Tour 2012

Marlon, Tito, Jackie a Jermaine zrušili kvôli neznámym problémom niektoré z koncertov Unity Tour 2012 a to v Louisville 06/18/12, Cincinnati 06/19/12, Cleveland 06/26/12, Raleigh 07/06/12 a Nashville 07/10/12.

Image and video hosting by TinyPic

Napísala: Zuzcoj

... ako vám to znie...?

Skladba Don’t Be Messin’Round bola pôvodne určená na album Thriller.

V priebehu rokov však bola upravovaná, čo aj vo svojej knihe o spolupráci s Michaelom napísal Bruce Swedien, ktorý s Michaelom pracoval na každom jeho albume ako hudobný inžinier.

Aktuálna veria, ktorá sa bude predávať ako singel, bola upravená a v príprave v roku 1987 pre album BAD.

Skladbu produkoval a zložil Michael, a pracoval na detailoch melódie podobne ako u skladieb ako PYT alebo Streetwaker, z ktorých je cítiť podobnosť, kde používal na vyjadrenie hudby svoj hlas.

V tejto skladbe v demo verzii hrá Michael na piano.