Články za apríl 2012

Ďalšie novinky pre BAD25

Časopis Billboard vo svojom novom vydaní pre Máj/Květen uvádza v jednom zo svojich hlavných článkoch, že v polovici mája začne kampaň pre oslavy 25-teho výročia vydania albumu BAD vydaním reedície albumu BAD, na ktorom bude niekoľko nových remixov od DJ-ov ako Skrillex, Diplo a A-Trak.

(na youtube si vyhľadajte ich tvorbu...)

EXKLUZÍVNE sa budú môcť tieto skladby vypočuť v špeciálnej podobe cez mobil po skopírovaní kódu na promo plechovke.

+ Pepsi v Taliansku oznámila, že obmedzené limitovené edície PEPSI BAD25 budú dostupné aj v USA, ale pre EU nie sú ešte určené detaily - v ktorých krajinách, aké množstvo a pod.

+ Pepsi v Nemecku chystá vydanie svojej edície BAD25!

+ Pepsi v Británii uviedli, že o vydaní plechoviek BAD25 sa neuvažuje, ale budú realizované iné projekty.

V Číne sa už predávajú plechovky Pepsi:

- aj s promo figurínami:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Čínska Pepsi plechovka v UKnebude

(oprava)

Podľa vyhlásenia zástupcov Pepsi UK (Britvic), plechovka so siluetou Michaela pri príležitosti 25-tého výročia albumu BAD, tak ako je prezentovaná v Číne nebude predávaná v UK!

Paris Jackson v zákulisí natáčania filmu

Paris účinkuje vo filme Lundon’s Bridge and the Three Keys, ktorý sa natáčal aj v priestoroch domu na ranči nazývanom Nottoway Plantation v White Castle.

Pozrite si ukážku natáčania filmu v zákulisí:

Hologram Michaela v novej šou?

Jackie Jackson v jednom rozhovore povedal, že hologram Michaela by mohol byť použitý v novej šou “Unity Tour 2012″, ktorú organizujú bratia Jacksonovci.

Reagoval tak na špekulácie, ktoré prišli po vystúpení rappera Tupac Shakura, ktorého hologram využili na veľkej hudobnej šou pred pár dňami v LA.

Pre Michaela v roku 1996 pri natáčaní filmu Ghosts urobili aj špeciálne 3D skeny jeho tváre, a tie sú digitálne použiteľné pre akékoľvek holohramové projekty.

Na eBay sa predávala licencia a autorské práva pred dvoma rokmi za 1,5 mil. dolárov, nie je známe, či ich vlastní MJ Estate.

Toto sú skutočné črty tváre Michaela digitálne naskenované:

Obrázek

Obrázek

Do tretice - hlasovanie za najlepší single v Británii

Britská televízia ITV vyhlásila celonárodné hlasovanie o najlepší single v Británii pri príležitosti 60-tého výročia od vzniku prvej singlovej hitparády!

Na výber máte mnoho možností, ale až na 10 singlov!

Doplňte údaje a je to.

Hlasujte opakovane za jedinú navrhnutú skladbu BILLIE JEAN (napriek tomu, že mnohí umelci majú aj po viac skladieb, pričom najúspešnejšia skladba Michaela v UK je Earth Song)

LINK

Obrázek

Hlasujeme

Magazín NME opäť vytvoril hlasovanie o najväčšiu ikonu hudby.

Vzhľadom na často negatívne články o Michaelovi, hlasujte, opakovane za Michaela.

Na výber je mnoho umelcov, po hlasovaní môžete napísať pre koho ste hlasovali a prečo, postačuje niečo stručné! (napr. Michael Jackson - the only one global icon)

Hlasujte tu - LINK

Výsledky budú známe o niekoľko týždňov.

+ hlasovanie o najoddanejšiu fanúšikovskú základňu (HLASOVANIE UKONČENÉ - záhadne VYHRALA Katy Perry, Michael SKONČINL na 4. mieste) - LINK

Obrázek

Pôvod tanca Michaela a Moonwalk-u

Michael bol známy nielen ako spevák, ale aj tanečník, ktorý sa preslávil tanečnými krokmi, ktoré vychádzali z choreografií tanečných majstrov z predošlých ér muzikálov a hudobných filmov.

V nasledujúcom videu si môžete prezrieť pôvodné choreografie, ktoré dnes (takmer) zapadajú prachom, avšak ich priamy tanečný odkaz pre ďalšie generácie symbolizuje čiastočne aj Michael Jackson, vrátane tanečného kroku známeho ako Moonwalk, ktorý Michael pomenoval, avšak nevymyslel, ale inovoval a choreograficky zapracoval do svojej tanečnej zostavy k skladbe Billie Jean.

Najdôležitejším choreografom Michaela bol Jeffrey Daniel, ktorý označil Michaela ako svojho žiaka.

Daniel sa preslávil v polovici 70 rokov so skupinou Shalamar a ich choreografiami najmä pre černošský program Soul Train, a média ich označovali ako nástupcov skupiny the Jacksons.

Po prvý krát pre mladých prezentoval tanečný krok v roku 1979 a potom v roku 1982, ktorý neskôr prevzal Michael - moonwalk, ktorý sa v roku 1980 naučil Michael priamo od Jeffreyho po koncerte skupiny Shalamar, kde Michael a malá Janet stáli na boku javiska.

Michael sa predstavil v roku 1983 so skladbou Billie Jean na výročnom programe nahrávacej spol. Motown 25.

Heffrey a Michael profesionálne spolupracovali od roku 1980 až 2000, napr. celú choreografiu ku skladbe Smooth Criminal zostavil Jeffrey a Michael.

Pôvodcom kroku známeho ako Moonwalk je Bill Bailey, ktoré ho predviedol v roku 1943 vo filme Cabin In The Sky.

Už v roku 1929 predviedol vo filme Hallelujah, tanečník Daniel L. Haynes pantomímu na idúci vlak, podobajúca sa na neskôr zdokonalený moonwalk.

Nedá sa s istotou povedať, kto vynašiel tanečné kroky moonwalku, šťastie mali tí, ktorí boli zachytení na filmový záznam, avšak tanec vždy sprevádzal sociálne skupiny v minulosti, ktoré ním vyjadrovali svoje pocity a radosť.

*** Diskutujte o tomto videu a obsahu v tejto téme vo fóre - LINK

Pôvod tanečných choreografií Michaela:

Jeffrey Daniel vs, Michael Jackson:

Spike Lee chystá nový film + nové logo BAD25

Režisér Spike Lee, ktorý natočil s Michaelom kultový klip - They don´t care about us, pripravuje nový dokumentárny film k 25-mu výročiu vydania albumu BAD.

+

Toto má byť nové logo pre reedíciu albumu (MJ Estate to potvrdili, resp. oficiálne je to už obchodná značka):

- bude slúžiť na označovanie všetkých predmetov súvisiacich s albumu BAD!

Tu je zoznam všetkých aktualizovaných obchodných značiek - LINK

Obrázek

Téma vo fóre - LINK

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Demonštrácia proti SONY

Podľa nepotvrdených správ sa budú sa konať dve demonštrácie proti SONY v Beverley Hills a New Yorku. Dôvodom má byť vraj chystané vydanie nového Michaelovho albumu "Immortal" 21. novembra 2012.

ImgUpload

Zdroj: LINK

Ďalšie info v téme na fóre: LINK

Vložila: Zuzcoj

The Jacksons vyrážajú na turné 2012

Michaelovi bratia vyrážajú na turné - The Jacksons 2012 Unity Tour. Zatiaľ sú zverejnené nasledovné termíny:

ImgUpload

Viac info na: LINK

Komentáre, foto, video a pod. v téme na fóre: LINK

Vložila: Zuzcoj

Pocta Michaelovi z Ugandy

Tanec ako poctu Michaelovi nahrali Acholi Heartbeat tanečníci zo severnej Ugandy (Gulu). Uganda - Ugandská republika, je prezidentská republika, nachádzajúca sa vo východnej Afrike, ktorá hraničí s Keňou na východe, s Demokratickou republikou Kongo na západe, s Rwandou na juhozápade a s Tanzániou na juhu. Krajina je veľmi chudobná. Akémukoľvek rastu navyše bráni epidémia HIV, pretože v Ugande je asi 2 miliónov ľudí nakazených, navyše práve v tejto krajine bol vírus objavený.

...oni si pamätajú a ctia jeho humanitárnu stránku...pomohol Afrike (a nielen jej) a oni nezabudli...♥

Vložila: Zuzcoj

Paris slávi 14. narodeniny

Presne pred 14 rokmi 3.4.1998 sa Michaelovi a Debbie Rowe narodila dcéra - celým menom Paris-Michael Katherine Jackson, známa ako Paris.

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Ďalšie super megamixi

Musím to tu dať..., od chantalou555:

PS: stiahnite si ich do MP3... a vychutnávajte cez slúchadlá..., ale rovnako dobre sa to aj pozerá...