Články za marec 2012

Forever Dangerous - chystá sa nová show

Forever Dangerous - Svetová pocta Michaelovi spolu s legendárnou Michaelovou gitaristkou Jennifer Batten v produkcii Hi-Phi Entertainment, LLC - nie je produkovaná ani sponzorovaná ani inak spriaznená s Michael Jackson Estate, alebo s Jackson Family Foundation. Imitátor - Carlo Riley.

Vic info na fóre v téme LINK

Vložila: Zuzcoj

PEPSI pripravuje plechovku s MJ Estate

Spol. Pepsi pripravuje so správacmi pozostalosti Michaela MJ estate projekt-plechovku, ktorá bude súčasťou 25 výročia vydania albumu BAD, ktorý vyšiel 31.8.1987.

Keďže ide o Pepsi, bude to rovnomenný nápoj, ktorého cena by mala byť 99 centov.

Súčasťou projektu by malo byť vydanie špeciálnej edície albumu BAD25 a pravdepodobne aj koncertu na DVD.

Obrázek

Forever King of Pop - pocta M. Jacksonovi alebo karaoke šou?

Poznámka:

*Popis šou sa nemusí zhodovať s osobným zážitkom tých, ktorí sa tejto šou zúčastnili.

*Pošlite komentáre na fórum do témy, alebo k článku v linke.

V Bratislave sa v stredu večer uskutočnila netradičná hudobno-tanečná šou na počesť zosnulej legendy Michaela Jacksona. Zmiešané pocity z výkonov umelcov v úvode neskôr prevalcovala eufória z nesmrteľných hitov. Pozrite si exkluzívne fotografie z vystúpenia "dvojníkov" kráľa popu.

Obrázek

Po smrti Michaela Jacksona v júni 2009 sa akoby roztrhlo vrece s umelcami, ktorí túžia vyjadriť obdiv a úctu najväčšej osobnosti popovej scény v histórii. Ďalšiu snahu zachovať posolstvo zosnulého speváka mohli včera vzhliadnuť diváci v Bratislave, ktorí si zakúpili lístky na šou Michael Jackson - Forever King of Pop.

Obrázek

Bratislavská Hant aréna (ŠH Pasienky), ktorá má maximálnu kapacitu okolo 6 000 miest na sedenie, bola zaplnená do niečo vyše polovice. Predstavenie si prišli pozrieť takmer všetky vekové skupiny, v hľadisku sa našli aj nadšenci imitujúci Jacksona svojim oblečením. Samotné vystúpenie sa začalo takmer presne podľa plánu, krátko po 20:00. Vtedy ešte málokto tušil, že z haly bude odchádzať po pol jedenástej večer...

Chaotický začiatok pripomínal karaoke šou

Začiatok hudobno-tanečnej šou nepatril práve k najvydarenejším. Na pódiu sa predstavila skupinka typovo rôznych interpretov, ktorí šou odštartovali mixom hitov a rýchlo sa striedajúcimi tanečnými choreografiami. Zámerom bolo pravdepodobne zoznámiť diváka s typom vystúpenia, ktoré bolo zložené zo skladačky umelcov a skladieb. Na prítomných to však mohlo pôsobiť skôr chaoticky a mätúco, najmä v kombinácii s nepresvedčivými výkonmi interpretov.

Po niekoľkých minútach sa ľuďom prihovoril jeden z imitátorov popovej hviezdy a návštevníkov privítal na spomienkovej šou Michaela Jacksona, ktorá "je plná spevu, tanca, premetov a čohokoľvek, to všetko len pre vás". Koncert bol postavený na najväčších Jacksonových hitoch, choreografie boli inšpirované predovšetkým jeho známymi videoklipmi. Nie vždy však interpretom snaha priblížiť sa originálnemu umelcovi vychádzala. Miestami pôsobila celá šou ako jedno veľké karaoke, účinkujúci mnohokrát nezvládali spievať počas tanca a naopak. Hudobné vystúpenia boli prerušované krátkymi komicky ladenými hranými scénkami, pôsobili však trochu nadbytočne.

Jedným z najväčších nedostatkov bola samotná koncepcia šou a zoradenie piesní. Prvého veľkého potlesku sa umelci dočkali až po vyše pol hodine, keď zaznela skladba Billy Jean (1983). Aj neskôr návštevníci reagovali potleskom a pískaním predovšetkým na najznámejšie hity, samotné vystúpenia interpretov nabrali na emóciách v hľadisku až po prestávke, ktorá nasledovala po nie príliš výraznom prvom hodinovom bloku.

Kráľ popu v čiernom aj bielom vydaní

Medzi choreograficky najvydarenejšie a divácky najatraktívnejšie patrili aj skladby Thriller, pri ktorej sa umelci prezlečení za príšery podľa známeho klipu rozutekali medzi publikum, Beat It (1983) či Bad (1987). V repertoári ďalej nechýbali hity ako Heal the World (1992), Give in to Me (1993), Earth Song (1995), You Are Not Alone (1995) či Blood on the Dance Floor (1997). K vrcholom večerného vystúpenia patrili piesne Black or White (1991) a spoločná skladba svetových hviezd We Are The World (1985), ktoré divákov postavili z kresiel. Tí odvážnejší sa priblížili k pódiu, ostatní ostali tancovať a mávať rukami na svojich miestach.

Piesne Michaela Jacksona spievali mužskí aj ženskí interpreti. V šou sa pritom striedali dve imitácie kráľa popu – jeden umelec ho výzorom predstavoval ako černocha zo začiatku kariéry, druhý tak, ako ho fanúšikovia poznali po zmene výzoru. "Biely" Jackson sa divákom počas jednej choreografie dokonca predstavil v kostýme s našitým štátnym znakom Slovenskej republiky na ramene.

Neodškriepiteľným plusom vystúpenia bolo množstvo a pestrosť choreografií a použitých kostýmov, koncert tak napriek svojej dĺžke nepôsobil nudne. Taktiež energia umelcov bola viac ako obdivuhodná. Na druhej strane ako sa hovorí, menej je niekedy viac. To si však už môže zhodnotiť každý, kto za spomienkový večer zaplatil v priemere 40 eur.

Autorka: Lea Podstanická

Foto: Igor Daniš

Zdroj: LINK

EXKLUZÍVNE VIDEO!

Pozrite si ukážku z exkluzívneho videa z natáčania video They Don´t Care About Us, a návštevy Michaela v Salvadore.

Toto video zachytáva Michaela ako sa napr. snaží provokovať dav alebo políciu..., za čo bol potom štáb (vrátane režiséra Spikea Leeho) zatknutý a všetky záznamy zhabané...., ide o ukážku, pretože pôvodné video, ktoré má cca 50 minút, je na predaj, ide údajne o jediný záznam, a predajca zaň chce prinajmenšom 100 tisíc dolárov.

Exkluzívna ukážka v téme na fóre: LINK

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Forever King Of Pop show Bratislava

Musím povedať, že sklamaná som nebola...jediné, čo ma trápilo bola ľútosť, že som takto live nemohla vidieť priamo Michaela...na Thriller live to nemalo, ale výkony tanečníkov a spevákov boli veľmi dobré, až na zopár slabších okamihov...páčili sa mi aj ich vstupy, kde čo to o Michaelovi povedali a celkom podarené boli aj vtipné scénky...a ten černošský "Michael" bol skvelý-hlasovo i tanečne a o podobe ani nehovorím :-).

Foto, video a vaše názory v téme na fóre: LINK

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

album Michael II. zatím neoficální -

Takto má vypadat připravované album Michael II. . Prosím, dosud to není oficiální.Buďte proto zdrženliví!

VISIT: michaeljackson.com

1. Mind is the magic ( Sigfreid and Roy )

2. Rhythm of love duet feauturing. will.i.am

3. We be ballin

4. Blue gangsta

5. Game over feauturing. Justin Timberlake and Jay-Z

6. I am a loser

7. Do you know where your childrens are ( 12 O`Clock )

9. 11 p.m

10. Belong 2

11. For all time

Limited Edition

1. Rhythm of love ( DJ Chuckie Remix )

2. To satisfy you Demo

3. I am a loser ( Disco Remix )

Helčus

LINK

1000 ruží pre Michaela

Fanúšikovia priniesli pred mauzóleum, kde odpočíva Michaela 1000 ruží, ktoré 21.3. mali symbolizovať 1000 dní od smrti Michaela uloženého vo Forest Lawn.

Image and video hosting by TinyPic

Obdobne fanúšikovia aj v minulosti priniesli až 4,5 tisíc ruží pre Michaela:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Michaelov prvý Moonwalk - 25.3.1983

Dnes je to 29 rokov od Michaelovho prvého moonwalku. Predviedol ho na šou Motown 25th Anniversary - Yesterday Today Forever.

Vložila: Zuzcoj

MJ WEEKEND - zraz fanúšikov - Martin SK

Od organizátora Markever - téma na fóre - LINK

Už je to tady! Událost, na kterou se tak těšíte, opět nezapomenutelný Michael 108 hodin v kuse

Obrázek

Letní projekční kino, hudba all days and all nights, MJ program, určitě nezapomenutelné netradiční Olympijské hry Jacksing 2012, plno soutěží, koncertů a zábavy.

Chceš zažít pořádný žúr/pařbu? Pak nemůžeš chybět?

V případě zájmu můžeme využít státního svátku 8.5. a udělat prodloužený víkend až do 8.5. pište pokud máte zájem o prodloužený víkend nebo jen standardní. MJ programu máme dostatek.

Kdo zažil MJ weekendy Rokytnice, Klece, Kateřinice, Bartošovu klec, Božkov společné akce v Bratislavě, v Praze i Ostravě nemůže chybět.

Nedílnou součástí bude 5.5. celovečerní MICHAEL JACKSON SHOW NIGHT až do rána v největším martinském klubu Strojár, je pro vás připravena projekce, 11 projekčních TV, na kterých pojede non-stop náš Míša.

Ve srdci Slovenska, nádherné kotlině Turiec, které už MJ fans i na svých tůrách navštívili, malebném Martině a nedaleké vesnici Valča - zažijete nezapomenutelný MJ weekend.

Zatím je zajištěna alternativní menší chata a čeká se na jasný JEDU!!!!

Možnosti - mám zájem o:

- krátký víkend - pátek až neděle (4.-.6.5)

- prodloužený víkend - pátek až úterý (4.-.8.5.)

- jen o páteční párty 5.5.

Záleží na většinovém zájmu.

Cena chaty včetně programu je 12-13 eur/noc , další chaty 14 - 17 eur

MJ párty asi 3 Eur

Doprava:

Z Prahy, Ostravy jezdí levný RegioJet, Pendolino až do Žiliny, nebo rychlíky, vlaky přes Vrútky výstup žel. stanice Martin - pak lze vyzvednout autem

Z Blavy/ Košic: Vrútky - Martin případně Pribovce lze vyzvednout

Potraviny v obci, nebo Tesco Martin. (později více infa)

Dom na predaj

Dom, v ktorom zomrel Michael je opäť na predaj, tentoraz za 23,9 miliónov dolárov.

Celá galéria - LINK

Obrázek

Nový televízny dokument

Na kanadskej tv ARTV (v spolupráci s ARTE a ZDF), odvysielali včera dokument o Michaelovi a príprav na vystúpenia Slnečného cirkusu.

Hneď ako bude dostupný online ho nájdete na fóre - LINK

Tu je niekoľko ukážok nahraných mobilom:

THE IMMORTAL World Tour - kompletný prehľad

Aj keď neexistujú oficiálne štatistiky návštevnosti a predajnosti vstupeniek, a ani zisky z vystúpení Cirque du Soleil, podľa zozbieraných informácií bol urobený prehľadný rebríček podľa doterajších vypredaných vystúpení.

Obrázek

Prednedávnom sa objavili správy, podľa ktorých doterajšie vystúpenia zarobili viac ako 100 miliónov dolárov v Severnej Amerike od premiéry v októbri 2011.

Toto číslo ale zahrňuje už aj predané lístky na budúce vystúpenia, avšak z už uskutočnených vystúpení celkové výnosy dosiahli $80 miliónov dolárov, pri návštevnosti 700 tisíc fanúšikov pre 32 vystúpení.

Odhady sú, že len v USA a Kanade presiahne zisk 150 mil. dolárov, pričom turné bude pokračovať v Európe a Ázii.

Kompletný prehľad si pozrite v téme na fóre:

LINK

Koniec atrakcie Captain EO v Paríži

Podľa zatiaľ nepotvrdených oficiálnych informácií, atrakcia v parížskom Disneylande na motíve filmu Catain EO, by mala 2.4. 2012 ukončiť svoju činnosť!

Obrázek

Atrakcia je súčasťou výstaviska Discoveryland.

Obrázek

Captain EO je krátkometrážny 3D film z roku 1986, v ktorom hral Michael hlavnú úlohu.

Obrázek

Jedným z faktorov ukončenia atrakcie je aj nízka návštevnosť, oproti iným výstaviskám v iných zábavných parkoch Disneylandu, napr. v Tokiu.

Ďalším je aj bankrot spol. Kodak, ktorá je oficiálnym partnerom atrakcie.

Obrázek

Exkluzívna ponuka na predaj

Michael Jackson DANGEROUS Collector's Edition 1st printing

Kto by mal záujem o túto špeciálnu zberateľskú edíciu albumu Dangerous?

3 kusy - NOVÉ, NIKDY neotvorene, stále zabalené vo fólii od výroby...

Je to rarita, ktora má dobrých 20 rokov!

Kto dá na kvalitu, tak bude počuť rozdiel... medzi Remastered verziou a touto - CD je GOLD - to znamená Best kvalita zvuku!

Viac v téme v bazári:

LINK

Obrázek

Smooth Criminal na svadbe...

... teda, vystúpenie mladomanželov, ktorí si nacvičili choreografiu len deň pred svadbou iba z videnia videa na nete.

Výsledok je skvelý, a je to asi akýsi trend... tancovať choreografie Michaela na svadbách...

IMMORTAL Tour - najziskovejšie turné!

Podľa aktuálnych výsledkov predajnosti lístkov a výnosov z predaja, turné Michael Jackson: The Immortal je najziskovejším v USA!

Tu je prehľad ziskov za jedno vystúpenie pri priemernej cene lístka:

TOP10:

1. (1) Cirque du Soleil – "Michael Jackson: The Immortal"; $2,362,502; $109.98.

2. (2) Kanye West / Jay-Z; $1,902,032; $112.94.

3. (3) Cirque du Soleil – "Dralion"; $1,148,681; $64.08.

4. (4) Cirque du Soleil – "Quidam"; $912,283; $64.65.

5. (5) Bob Seger & The Silver Bullet Band; $753,644; $73.39.

6. (6) Trans-Siberian Orchestra; $618,135; $52.29.

7. (New) Jason Aldean; $592,300; $44.11.

8. (7) Brad Paisley; $586,414; $52.70.

9. (New) Blake Shelton; $367,522; $48.17.

10. (9) Jeff Dunham; $346,408; $46.76.

Busta Michaela...takmer ako reál

Neuveriteľne verná busta Michaela...až na drobné nedostatky priam neskutočná práca. Autor na nej ešte pracuje, nie je dokončená. Viac info a foto na fóre: LINK

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Dokument na Discovery

DISCOVERY CHANNEL uvedie 10.3.2012 v sobotu o 21:00 dokument Michael Jackson and the Doctor: A Fatal Friendship - Michael Jackson a jeho doktor: Osudné priateľstvo (titulky dokumentárny film).

‎POZOR...neviem pre ktorú zo všetkých možných Discovery to platí...na tom, čo chytám v TV ja to bude, denne tam beží reklama...

Komentáre a vaše reakcie v téme na fóre: LINK

Vložila: Zuzcoj

Hackeri údajne ukradli 50 tisíc nahrávok

Podľa správ, ktoré sa aktuálne objavili, hackeri prenikli do databázi Sony Music, a ukradli viac ako 50 tisíc položiek, medzi ktorými by mali byť aj všetky nahrávky Michaela Jacksona, vrátane nezverejnených nahrávok a demo nahrávok z období nahrávania albumov ako Off The Wall, Thriller a Bad.

Medzi nahrávkami sú údajne aj nahrávky Michaela a Will I Ama, či Freddieho Mercuryho.

Či sa tieto nahrávky dostanú na net skôr ako budú oficiálne vydané, a kto s nimi čo urobí, je otázne...