Články za február 2012

Paris o albume "Michael"

Paris sa v roku 2010 v online videochate zverila kamarátom, že na albume "Michael" nespieva jej otec, že to nie je jeho hlas, ale hlas niekoho iného. Tento videochat bol niekym nahraný a zábery unikli na verejnosť. Počas videochatu Paris púšťa pieseň Hold my hand a jeden z priateľov sa jej pýta, prečo to neznie ako hlas jej otca. Ona odpovedá, že preto, lebo na celom albume nie je jeho hlas, vraj si má v google vyhľadať Jasona Malachiho, že to on naspieval. Sony a Malachi to vo vyhláseniach popreli. Ďalej Paris odpovedala, že poznala otcov hlas, lebo jej často spieval.

Podľa informácii z TMZ, nahrávka videochatu momentálne koluje po médiach a je všade veľký záujem o jej odkúpenie. Uvidíme...

Image and video hosting by TinyPic

‎...Paris na twitteri napísala, že nemáme veriť bulváru...TMZ..."Ľudia by snad už mali vedieť, že nemajú veriť médiám čo sa týka písania o mojej rodine na TMZ. Hold my hand naozaj spieva môj otecko."...

Vložila: Zuzcoj

Rebríček najpredávanejších albumov v UK

Nový, aktualizovaný zoznam celkovo najpredávanejších albumov v Británii (v súvislosti s úspechom speváčky Adele)

Obrázek

Predajnosť v miliónoch:

01 GREATEST HITS – QUEEN (5,863,000)

02 SGT PEPPER'S LONELY HEARTS CLUB BAND – THE BEATLES (5,044,000)

03 GOLD: GREATEST HITS – ABBA (4,989,000)

04 WHAT'S THE STORY MORNING GLORY – OASIS (4,517,000)

05 THRILLER - MICHAEL JACKSON (4,248,000)

06 BROTHERS IN ARMS - DIRE STRAITS (4,152,000)

07 THE DARK SIDE OF THE MOON - PINK FLOYD (4,114,000)

08 21 – ADELE (4,020,000)

09 BAD - MICHAEL JACKSON (3,959,000)

10 GREATEST HITS II – QUEEN (3,887,000)

© 2012 THE OFFICIAL CHARTS COMPANY

Murray nedostane domáce väzenie!

Lekár Conrad Murray, ktorého vlani odsúdili za zabitie Michaela Jacksona, musí kvôli riziku úteku zostať vo väzení do odvolacieho pojednávania.

V piatok o tom rozhodol sudca v Los Angeles. Murray (59), narodený v Grenade, si začal v novembri odpykávať štvorročný trest za neúmyselné zabitie Michaela, ktorý v roku 2009 zomrel na predávkovanie sedatívami.

Murray na procese priznal, že Michaelovi podal dávku silného sedatíva propofol. Obvinenia zo spáchania trestného činu však odmietol.

Lekár požiadal, aby ho do odvolacieho pojednávania, ku ktorému môže dôjsť až o rok, prepustili na kauciu do domáceho väzenia, kde by bol elektronicky sledovaný.

V súdnych dokumentoch lekár tvrdil, že nie je nebezpečný pre spoločnosť a ťiež by sa chcel zamestnať, aby mohol živiť svojich sedem detí.

Murray však už nebude môcť byť lekárom, keďže mu odňali licenciu.

Sudca Michael Pastor však vyhovel žalobcom, ktorí vyhlásili, že Murray by mohol ujsť z Kalifornie, predstavuje hrozbu pre spoločnosť a nevyjadril ľútosť za svoj podiel na smrti Michaela.

Podľa sudcu by jeho prepustenie bolo riskantné, pretože lekár nemá v Los Angeles žiadne rodinné väzby ani nehnuteľnosť.

Sudca povedal, že ho desí, že podľa Murraya je v poriadku podať pacientovi anestetikum s účinnou látkou propofol v domácom prostredí.

Obrázek

MJ Estate môže predať rodinný dom

Správcovia pozostalosti Michaela, MJ Estate dostali od súdu povolenie na predaj rodinného domu Hayvenhurst, v ktorom Michael prežil väčšinu svojej mladosti, v ktorom žila takmer celá rodina.

Vlastníkom domu je Michaela a LaToya, ale Michael platil celé roky hypotéku.

Teraz po žiadosti rodiny, ho správcovia majetku môžu predať, ale zatiaľ to oni nemajú v pláne.

Sudca zároveň nariadil správcom majetku prideliť 30 miliónov dolárov do fodnu the Jackson Family Trust, ktorý slúži na výdavky pre Katherine, Michaelových detí a financovanie charitatívnych aktivít - podľa závetu Michaela.

Blanket slávi 10. narodeniny

Presne pred 10 rokmi 21.2.2002 sa Michaelovi a neznámej matke narodil syn - celým menom Prince Michael Jackson II, známy ako Blanket.

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Tajomný dr. Tohme Tohme žaluje MJ Estate

Tohme Tohme, bývalý (samozvaný) Michaelov manažér, ktorý pracoval na niektorých finančných záležitostiach v roku 2008-2009, tvrdí, že má podľa nejakej zmluvy, ktorú mal mať s Michaelom, právo na 15% zo ziskov, ktoré mal zabezpečiť prostredníctvom plánovaných projektov a refinancoviania dlhov.

Obrázek

MJ Estate od Michaelovej smrti zarobilo takmer 500 mil. dolárov, z toho asi viac ako polovicu z projektov ako This Is It, na ktoré si Tohme Tohme robí nárok ako ten, kto bol jedným z manažérov Michaela, a zabezpečil aj 24 mil. dolárov na financovanie Neverlandu, z čoho mal dostať 10% ako odmenu/podiel.

Samotný Michael ho mal v polovici apríla 2009 prepustiť potom, ako mal konať bez jeho vedomia, a umožniť predaj rodiných vecí v aukcii, ktorá na napokon nekonala súdnym zákazom (až po Michaelovej smrti sa začali rozpredávať jednotlivé časti).

Dr. Tohme Tohme sa však objavil aj 25.6.2009 pri tlačovom vyhlásení Jermanina Jacksona o smrti Michaela - teda 2 mesiace potom, ako ho mal Michael prepustiť, a je otázne koho zastupoval a prečo tam bol, keď napokon na určitý čas tajomne zmizol z pozornosti nielen médií.

Obrázek

MJ Estate už dávnejšie zamietli jeho požiadavky, teraz bude o jeho žalobe rozhodovať súd.

Zároveň MJ Estate podali žalobu na dr. Tohme Tohme, že mal v určitom čase konať v neprospech Michaela, a spôsobiť určité finančné problémy v jeho neprospech, a neopráveneného obohacovania sa, napriek tomu, že Tohme Tohme vrátil 5,5 mil. dolárov v hotovosti, ktoré mal Michaela údajne požičané na kúpu novej vily v Las Vegas.

Prince slávi 15. narodeniny

Presne pred 15 rokmi 13.2.1997 sa Michaelovi a Debbie Rowe narodil syn - celým menom Michael Joseph Jackson II, známy ako Prince.

Image and video hosting by TinyPic

Vložila: Zuzcoj

Další tragedie - zemřela Whitney Houston ve věku 48 let

Zpěvačka a herečka, držitelka šesti cen Grammy Whitney Houston zemřela. Bylo jí pouhých 48 let. Smrt americké hvězdy oznámila publicistka Kristen Fosterová. Příčina a místo úmrtí zatím nejsou známy, uvedla agentura AP.

Whitney Houston off shoulder

Zpěvačka zemřela v kalifornském Beverly Hillsv tamním hotelu Beverly Hilton. Za mrtvou byla prohlášena v 3:55 místního času (0:55 SEČ), uvedla police. Nezachránila ji ani resuscitace. "Byla identifikována přáteli a rodinnými příslušníky, kteří s ní byli v hotelu," řekl policejní poručík Mark Rosen a dodal: "Nejsou tu žádné zjevné známky nějakého kriminálního činu."

Její tělo nalezl její osobní strážce.

Helčus

LINK

S Michaelom boli priatelia dlhé roky, dokonca Michael sa raz o nej vyjadril, že má taký krásny hlas, že ak by naspievala čo i len telefónny zoznam, on by si to kúpil.

Image and video hosting by TinyPic

Whitney predáva cenu Michaelovi, 1989

Whitney a jej vystúpenie na 30 výročí Michaelovej kariéry v New Yorku 2001:

EXCLUSIVE - video z Neverlandu

Jeden z mála ľudí, ktorí mali možnosť byť priamo v Neverlande, rodinnom sídle Michaela, zo dňa 17.6.2011, bol aj veľký fanúšik Sebastian, ktorý sa snažil dostať na ranč a neustále prosil správcov (oficiálny spoluvlasník je Colony Capital), aby mu umožnili vstup, nakoniec sa mu to po dvoch rokoch podarilo, a video ukážku zverejnil preto, lebo mnohí iní fanúšikovia mu neverili, že tam bol, napriek tomu, že dostal niekoľko darčekových predmetov.

John Branca získal Grammy

John Branca, správca a právnik pozostalosti Michaela (MJ Estate), získal špeciálnu cenu 2012 GRAMMY Service Award, ktorú mu udelila nadácia the GRAMMY Foundation za jeho celoživotný mimoriadny prínos pre rozvoj a správu v hudobnom priemysle.

Obrázek

Branca pracoval väčšinu svojej kariéry ako expertný právnik hudobníkov pre oblasť správy hudby a záznamov.

Zastupoval celý rad umelcov, najvýznamnejšie postavenie mal ako právnik Michaela Jacksona, ktorý riadil odkúpenie hudobného katalógu ATV Music Publishing v roku 1985, ktorý v tom čase obsahoval "iba" 6000 skladieb, medzi nimi aj 256 skladieb The Beatles, ktorý odkúpil Michael na dražbe, a neskôr v obchodnom spojení so Sony Music vznikol dnes tretí najväčší správca hudby na svete - SONY/ATV, ktorý aktuálne spravuje takmer 3 milióny skladieb s trhovou hodnotou 3 miliardy dolárov.

Michael Jackson mu od roku 1985, teda od kúpi katalógu ATV za jeho služby ponechal 3% podielu v Sony/ATV - detaily: LINK