Články za november 2012

Uběhlo 30 let od vydání alba Thriller

Thriller - album Michaela Jacksona, vydané 30. listopadu 1982 v Epic Records, které se rychle stalo nejprodávanějším albem na světě (110 mil. kopií)

FREE photo hosting by Image Hosting CZ , Upload obrázků , Obrázky na profil

přehrát celé album LINK

Helcus

Joe Jackson utrpěl mrtvici

Joe Jackson /83/, otec Michaela, utrpěl mrtvici a je hospitalizován v Las Vegas. Některé zdroje uvádějí, že je ve vážném stavu. Další podrobnosti dosud nejsou známé...

FREE photo hosting by Image Hosting CZ , Upload obrázků , Obrázky na profil

Helcus

LINK

HIStory socha sa renovuje

Socha Michaela v nadživotnej veľkosti k promu albumu HIStory, ktorá bola 15 rokov umiestnená v holandskom meste Best, bola rozobraná, a aktuálne sa rekonštruuje.

Obrázek

Bude obnovený celý jej povrch novou polyesterovou vrstvou a tromi vrstvami ochranného laku, aby vydržala ďalších 15 rokov.

Na svoje pôvodné miesto bude vrátená v Decembri.

Video z rekonštrukcie:

The King of Style

Zuzcoj pre niektorých z vás pripravila ukážky z knihy Michaela Busha o kostýmoch a modeloch, ktoré navrhol spolu so svojim zosnulým partnerom pre Michaela.

Obrázek

V téme o knihe sú linky na stiahnutie ukážok - LINK

Obrázek

Obrázek

Thriller prelomil ľady a búral rasové predsudky

Zdeno Gáfrik:

Obrázek

Prelomový, najpredávanejší, nabitý hitmi - to všetko sú prívlastky spojené s albumom Thriller zosnulého kráľa popu Michaela Jacksona.

Oslavuje tridsiate výročie svojho vzniku.

Thriller sa objavil na pultoch obchodov presne 30. novembra 1982 ako šiesty štúdiový album Michaela Jacksona. Niet azda v jeho diskografii nahrávky, ktorá by výstižnejšie ilustrovala zrod superhviezdy. Práve v roku 1982 totiž Jackson položil základy pre svoje ďalšie úspechy s hitmi, ktoré vzišli z Thrilleru.

Zaujímavosťou je, že z albumu, ktorý vznikol pod producentskou taktovkou Quincyho Jonesa, vyšiel ako prvý singel pieseň The Girl is mine (dueto s Paulom McCartneym). Aj kvôli nej sa objavili komentáre, že pôjde o menej úspešnejší projekt ako bola predchádzajúca platňa Off the wall. Lenže, potom začal hudobný talent strieľať hity ako z guľometu. Billie Jean, Beat it a napokon rovnomenný Thriller, v ktorom hovorené slovo zaznelo z úst hororového herca Vincenta Pricea, udržali Jacksona na vrcholoch hitparád mesiace. Dodnes je album najpredávanejším v histórii.

Nahrávke, na ktorej originálne vydanie vybralo tvorcovské duo Jackson-Jones deväť skladieb z tridsiatich, sa rodila v „pote a krvi“. Hoci piesne podliehali prísnej selekcii a mixovali ich niekoľkokrát, Jackson nebol dlho spokojný.

„Ten album znel ako odpad. Sedel som v štúdiu a plakal. Mal som pocit, že ho radšej nevydám. Ale potom som vyšiel zo štúdia, vzal bicykel jedného z technikov a bicykloval sa po školskom dvore, kde sa hrali bezstarostné deti. Keď som sa vrátil, bol som pripravený ovládnuť svet. Vedel som, že výsledok bude dobrý,“ uviedol kráľ popu pre News of the world. Podarilo sa mu nielen ovládnuť svet, ale tiež ho zmeniť.

Thriller totiž nebol len výnimočný hudobný počin, ale aj dielo, ktorého presah sa dotkol rasových otázok. Ešte v roku 1980 čelil odmietnutiu magazínu Rolling Stone urobiť s ním veľký materiál a nafotiť obálku – napriek tomu, že z albumu Off the wall sa predalo 20 miliónov kópií. V USA panoval názor, že umelci tmavej pleti nepredávajú.

„Príde čas, keď ma tieto časopisy budú prosiť o rozhovor. Možno im ho dám, možno nie,“ uviedol vtedy Jackson. Napriek určitej ješitnosti obsiahnutej v jeho slovách je však isté, že pre afroamerických umelcov spravil veľa. Vďaka klipom a vystúpeniam pre MTV či stretnutiu s prezidentom Ronaldom Reaganom zmenil vzťah bielej Ameriky, ale aj zvyšku sveta k afroamerickej menšine.

Aj po tridsiatich rokoch od jeho vydania sú všetky skladby veľmi súčasné a považované za hudobné klenoty. Po Jacksonovej nečakanej smrti v roku 2009 sa jeho predaj znovu naštartoval a pripísal umelcovi do tabuliek číslo 1,29 milióna dalších predaných kópií.

3 x Michael Jackson a Thriller

– za album získal Jackson rekordných sedem Grammy, ôsma bola uvedením albumu do Siene slávy

- vďaka Thrilleru sa stal Jackson prvým umelcom s počtom milión stiahnutých skladieb za týždeň

- klip k Thrilleru zaradila v roku 2009 Knižnica kongresu do umeleckého filmového dedičstva

LINK

Súťaž o album Michaela Jacksona Bad

Tento rok je neuveriteľných 25 rokov od vydania jedného z najúspešnejších popových albumov vôbec, albumu Michaela Jacksona Bad.

Obrázek

Je to presne štvrť storočia, čo sa hláška “Who’s Bad?” stala symbolom vtedajšej generácie a bolo by to neodpustiteľným hriechom si tento skvelý album nepripomenúť aj vďaka bonusom bohatej výročnej edície.

Album vyšiel ako 2 CD s bonusovým diskom, ďalej ako LP v klasickom aj farebnom prevedení či v exkluzívnej limitovanej edícii 3CD+DVD, ktorá okrem remasterovaného originálneho albumu Bad, obsahuje aj bonusový disk plný predtým nezverejnených osobných štúdiových záznamov, demo verzií pesničiek, remixov medzinárodne uznávaných DJov a producentov a mnoho, mnoho ďalších exluzívnych materiálov. Na treťom CD je audio záznam legendárneho vystúpenia (16. júla 1988) vo Wembley v rámci turné Bad, a to isté vo video verzii na bonusovom DVD.

Pravda.sk a Sony Music vám v súťaži ponúkajú dvojCD – na prvom hit za hitom ako napríklad Bad, The Way You Make Me Feel, Liberian Girl, Man In The Mirror, I Just Can't Stop Lovin' You, Dirty Diana, Smooth Criminal či Leave Me Alone, na druhom skladby I'm So Blue, Free, Al Capone, Streetwalker či rôzne remixy skladby Bad.

Stačí, ak do štvrtka 29. novembra vrátane správne odpoviete na súťažnú otázku, album pošleme výhercom poštou.

Otázka: Koľko rokov uplynulo od smrti Michaela Jacksona?

*1

*2

*3

LINKA PRE ODPOVEDE - LINK

Dokument BAD 25 na ABC

Včera, 22.11. bol odvysielaný dokument BAD25 na americkej tv ABC.

Podľa štatistík ratingov, sledovanosť bola podpriemerná, dosiahla cca. 4,6 mil. divákov, a v porovnaní s inými reláciami v danom čase, bol najslabší. Dokonca mal o 25% nižší podiel ako v rovnakom čase oslavy Vďakyvzdania minulý rok špeciálny dokument Lady Gaga.

Reakcie celkovo sú viac než priaznivé, ... len ho sledovalo málo ľudí.

Dokument bude vysielaný aj v iných televíziách po svete, aj na BBC.

Osobné dlhy sú splatené!

V pondelok, pre magazín Forbes, potvrdili zástupcovia MJ Estate, že osobné dlhy Michaela Jacksona viazané na hudobný katalóg MiJac Music Publishing sú splatené!

Podľa informácií, dlh bol splatený skôr ako sa očakávalo pre vysoké príjmy za ostatné roky.

Ako sme informovali, ostatok dlhu je v súvislosti so zábezpekou na Sony/ATV Music Publishing vo výške 280 mil. dolárov, ktorého pôvodný úrok bol 5,8%, po smrti Michaela bol znížený na 2,9, čím sa značne zlacnil.

HLASOVANIE: The most famous person

Hlasujte za najslávnejšiu osobu roka 2013.

Na výber máte 100 osobností šoubizu, ale iba jeden môže byť víťaz.

Michael Jackson zatiaľ vedie.

LINK

Hlasujte tak, že kliknite na možnosť - Support rating, zvoľte najmä facebook či twitter (bod 3), cez ktorý môžete hlasovať, alebo jednotlivo (bod 1).

Za každé hlasovanie sa boduje, je možnosť platiť za hlasovanie (bod 2).

Čím viac bodov, tým viac populárnejší je daný umelec.

Hlasovanie bude prebiehať opakovane do 31.12.2013, teda celý budúci rok, aj tento...

Image hosting by sdilej.eu - file hosting

Oznámenie od MJ Estate -

MJ Estate po dohode s Michaelom Bushom, dizajnérom Michaelových kostýmov a ich vlastníkom, sa dohodli, že niektoré najikonickejšie kusy, ktoré boli pre Michaela navrhnuté nepôjdu do dražby, ktorá sa uskutoční 2.12.

Po dohode budú vybrané kusy predané MJ Estate.

Všetky ich môžete vidieť v knihe, ktorú Bush vydal pred pár dňami - King of Style: Dressing Michael Jackson

KOMPLETNÉ vyhlásenie Michaela Busha je na facebooku - LINK

Objasnenie niektorých skutočností v súvislosti s MJ Estate

Michael Jackson Estate je pod riadením súdu, to znamená, že všetky úkony, rozhodnutia a plánky musí vedieť súd, v mnohých prípadoch súd udeľuje povolenia, alebo naopak, vydá zákaz.

MJ Estate riadia správcovia (John Branca a John McClain), ktorí musia na požiadania predložiť všetky dokumenty aj dedičom pozostalosti.

To, že je pozostalosť od dohľadom súdu znamená, že všetky ich (zárobkové) činnosti smerujú najprv k uspokojeniu akýchkoľvek pohľadávok-dlhov voči veriteľom, až po ich vyplatení môžu byť všetky ostatné príjmy delené pre dedičov.

MJ Estate, od smrti Michaela Jacksona do Júla 2012, zarobili v hrubom príjme podľa súdnych dokumentov 475 mil. dolárov.

Po zaplatení daní, výdavkov, akýchkoľvek poplatkov..., je čistý zisk logiky značne menší, a až z neho je možné splatiť akékoľvek dlhy.

Do konca roka 2012 by mali byť vyplatené všetky osobné dlhy Michaela (cca. 150 mil. dolárov), potom ostane pôžička viazaná na Sony/ATV (cca. 300 mil. dolárov).

Po skončení dohľadu súdu, a vyplatení dlhov, je celý majetok a jeho následné zisky prerozdelené medzi dedičov, v tomto prípade Katherine Jackson a deti Michaela: Princa I, Paris a Princa II.

Pre Katherine Jackson to znamená, že môže využívať také množstvo peňazí pre svoju potrebu, podľa jej podielu, aké jej schvália správcovia majetku, teda nemá neobmedzený prístup k peniazom a majetku.

Deti dostanú svoje podiely po častiach, podľa dovŕšených rokov.

Keď dosiahnú vek 21 rokov, dostanú značnú časť peňazí, ktorými si môžu založiť rodiny, kúpiť domy, autá, uhradiť náklady na štúdium..., pričom budú dostávať ročný príjem.

V 30-tich rokoch získajú podiely v majetku a cenné papiere, z ktorých budú mať priame finančné zisky, podľa svojho podielu.

Po dovŕšení veku 40 rokov budú mať plnú kontrolu nad svojim majetkom.

Pokiaľ ide o Neverland, oficiálne pod názvom Sycamore Valley Ranch, 87,5% vlastní Michael Jackson Estate, 12,5% vlastní spol. Colony Capital.

Colony Capital môže rovnako využívať celý ranč ako MJ Estate, a obe skupiny majú rovnaké práva na využívanie ranča.

Colony Capital ale nemôže predať svoj podiel bez povolenia MJ Estate.

Akékoľvek správy o predaji ranča sú nepravdivé.

O ranč je dobre postarané, nie je potrebné ho akokoľvek sanovať.

Časopis Muzikus 11/2012

Thriller slaví 30 let - jak se natáčelo nejúspěšnější album všech dob.

Obrázek

Pouze ukázka - LINK , celý článek najdete v časopise!

Když 25. června 2009 zemřel král popu, celý svět začal okázale truchlit, přestože ještě nedlouho před tím byl Michael Jackson zmiňován nejčastěji v souvislosti s jeho údajnou pedofilií. Tato změna v postojích veřejnosti byla tak nápadná, že inspirovala kanadského krále humoru na YouTube Jona Lajoie k natočení politicky silně nekorektní písně Michael Jackson is Dead.

Redakce Muzikusu však tehdy odolala pokušení vytáhnout z rukávu nějaký příhodný retrospektivní článek a trochu se na neštěstí popást. Letos si ale jednu příležitost ujít nenecháme - album Thriller slaví třicáté narozeniny a to si naši pozornost opravdu zasluhuje. Celých těch třicet let si totiž tato kolekce skladeb hájí post nejprodávanějšího alba všech dob. A vzhledem k tomu, že kupování hudby se pomalu ale jistě stává výstřelkem excentriků, mohu si dovolit spekulaci, že i v následujících dekádách zůstane pozice Thrilleru neohrožena. Máme tedy dost možná tu čest s nejprodávanějším albem v historii vesmíru.