Články za august 2011

Další dokument "Život ikony" vyjde na Blue Ray

Není to jen další film o Michaelu "Život ikony" ale i o jeho genialitě od utlého věku dítěte. Přítel Michaela, David Gest, který produkoval a vyprávěl tento dokumentární film s bezprecedentním přístupem uvnitř rodiny Michaela, včetně rozhovorů s jeho matkou, Katherine. Dokument se zaměřuje na příběhy jeho nejbližšchí přátel a rodiny. př Film se také zaměřuje na těžké časy během Michaelova života v době zatýkaní . Producent David Gest vás vezme na emocionální horskou dráhu, která lidí přiměje až k slzám Podívejte se na trailer níže:

The documentary will be released on DVD and Blu-ray from 31 October 2011.

Helčus

LINK

Dr. Klein nebude svědčit u soudu

Soudce M. Pastor dnes rozhodl, že Michaelův dermatolog Dr. Klein nebude svědčit u soudu v procesu s Dr. Murraem, neboť žádný důkaz o Demerolu nebyl nalezen v toxikologických zprávách.

Image and video hosting by TinyPic

Dále nebudou předvolání svědkové z kauzy o zneužívání.

"Cokoliv, co se týká roku 2003, jakýkoliv incident v Neverlandu, Santa Barbaře, lékařů je v podstatě irelevantní," řekl soudce Pastor. "Nedokazuje absolutně nic, pokud jde o rok 2009."

zdroj CNN

více na fóru LINK

Helčus

Britney získala Michael Jackson Video Vanguard Award

Britney Spears si včera na odovzdávaní hudobných cien MTV za videoklipy prevzala aj the Michael Jackson Video Vanguard Award za celoživotné dielo.

Obrázek

Táto cena bola pomenovaná po Michaelovi od roku 1991 za jeho mimoriadny prínos a inovácie pre hudobné videoklipy (2x bolo Michaelovo meno zrušené v roku 1993 a 2003, v čase obvinení a procesu), ktoré formovali hudobnú stanicu MTV, predtým mala cena názov - the Lifetime Achievement Award, a Michael ju získal v roku 1988, napr. Madonna už v roku 1986, len 4 roky po jej debute....

Či a prečo ju získala práve 29 ročná Britney "oprávnene", je diskutabilné, ale predtým cenu dostali niekoľkí významnejší umelci, napriek tomu bola MTV permanentne kritizovaná, že neudelila túto špeciálnu cenu mnohým, ktorí si ju dávno zaslúžili, zoznam ocenených je tu, ide o veľmi ojedinelú cenu, nie je udeľovaná často - LINK

Happy Birthday Michael...

Dnes by Michael oslávil svoje 53. narodeniny...v srdciach jeho detí aj v tých našich žije naďalej. R.I.P.

Image and video hosting by TinyPic

Napísala: Zuzcoj

Michaelove deti v Gary prehovorili o oteckovi

Počas návštevy rodného domu Michaela v Gary sa deti o ňom vyjadrili v médiach, rozdávali autogramy a tešili sa priazni fanúšikov. Prehovoril dokonca i Prince II.(Blanket): "Je úžasné vidieť miesto, kde otecko vyrastal". Paris: "Myslím, je skvelé vidieť oteckov rodný dom a všetkých tých fanúšikov, je od nich pekné, že to preňho robia." Paris odpovedala aj na otázku, ako by si priala, aby si jej otca ľudia pamätali: "Ako jedného z najväčších a najmilších ľudí, aký kedy žil."

Napísala: Zuzcoj

Jacksonovci v Gary

V rodnom meste Michaela, v Gary sa aktuálne konajú 4 dni osláv Michaelových narodenín, a pri tejto príležitosti navštívili rodný dom Michaela aj jeho deti, Prince I, Paris a Prince II spolu s Katherine a Joeom.

Je vytvorená aj webová stránka na podporu akcie osláv - Legend's Weekend:

LINK

Viac fotiek v téme - LINK

Obrázek

Časový harmonogram MJ akcí srpen/září

V téme Markaevera:

- LINK

Obrázek

+

Predaj suvenírov:

Obrázek

Detail akce OUR STORY of HIStory

LINK

Stručný popis

Dne 3.9. si v pražském Divadle Hybernia chceme připomenout 15. výročí koncertu Michaela Jacksona v Praze na Letné. Proto pořádáme vzpomínkový večer, který nám kromě skvělé hudby, tance a zábavy poskytne několik příležitostí k dobročinnosti. Patronem naší akce je UNICEF - lze zakoupit panenky z programu na podporu očkování dětí v rozvojových zemích.

Místo konání: náměstí Republiky 3, 110 00 Praha, Česká republika

Image and video hosting by TinyPic

ZRUŠENÁ Brooklyn Loves Michael Jackson Birthday Party

Spike Lee oznámil na svojom blogu, že koncert a spomienkový párty na oslavu nedožitých narodením Michaela, ktorá sa mala konať v Brooklyne sa nateraz ruší pre hurikán Irene.

Spike sa bude snažiť preložiť tento termín, avšak, podľa toho, aké škody a rozsah bude mať hurikán na oblasť New Yorku.

Image and video hosting by TinyPic

Usporiadatelia koncertu pre Michaela chcú diskutovať s fans

Hovorkyňa usporiadateľskej spoločnosti Global Events Live oznámila, že preverené(?) Michaelove fankluby z celého sveta pozvú na konferenčný hovor, ktorý sa uskutoční v utorok 30. augusta. Počas neho sa organizátori pokúsia reagovať na ich námietky.

Image and video hosting by TinyPic

Organizátori pripravovaného spomienkového koncertu oznámili, že podujatie uskutočnia, ale s nespokojnými fanúšikmi chcú diskutovať prostredníctvom konferenčného hovoru. "Na sto percent ideme ďalej. Budeme pokračovať vo zverejňovaní mien účinkujúcich. Teraz sa pokúsime venovať záležitostiam, na ktoré upozornili fanúšikovia," uviedla pre agentúru Reuters Juliette Harris, hovorkyňa usporiadateľskej spoločnosti Global Events Live.

Asi 35 fanklubov poslalo organizátorom spomienkového koncertu otvorený list, v ktorom žiadajú jeho zrušenie. Podujatie je podľa nich "odsúdené na neúspech".

Nepáčia sa im prehnane vysoké ceny vstupeniek, nejasnosti v súvislosti s tým, ktoré charitatívne organizácie dostanú výťažok z koncertu, ako aj neschopnosť usporiadateľov garantovať účasť ohlásených účinkujúcich. Považujú tiež za nevhodné, že spomienková akcia s názvom Michael Forever - The Tribute Concert sa má konať v čase súdneho procesu s Conradom Murraym, osobným lekárom Michaela Jacksona obvineným z jeho neúmyselného zabitia. Vlnu nespokojnosti vyvolalo tiež pridanie kapely Kiss na zoznam účinkujúcich. Jej basgitarista Gene Simmons totiž minulý rok otvorene priznal, že nepochybuje o tom, že Michael zneužíval deti. Medzi potvrdenými umelcami, ktorí na podujatí vystúpia, sú napríklad speváčky Christina Aguilera a Leona Lewis, popová formácia JLS, spevák a rapper Cee Lo Green z Gnarls Barkley, legenda vydavateľstva Motown Smokey Robinson či britská hviezda r'n'b Craig David. Vystúpenie speváčky Beyoncé by si mali fanúšikovia vychutnať prostredníctvom satelitného prenosu. Chýbať však budú spomínaní Kiss, ktorých účasť organizátori napokon odvolali.

Michaela Jacksona, ktorý zomrel v Los Angeles v júni 2009, súd v roku 2005 očistil od všetkých obvinení týkajúcich sa sexuálneho zneužívania detí. Spomienkový koncert na jeho počesť sa má konať 8. októbra na Millennium Stadium vo waleskom meste Cardiff, ktorý pojme okolo 75-tisíc divákov. Spoločnosť Global Live Events však zatiaľ nezverejnila, koľko lístkov už predala, prípadne koľko ich ešte zostalo pre verejnosť. Ich cena sa pohybuje od 55 do 240 libier (v prepočte 62 až 272 eur).

Zdroj: SITA

Vložila: Zuzcoj

Opäť strašia svedkovia z procesu 2005

Sudca musí rozhodnúť bizarnú snahu obhajcov dr. Murraya, ktorí chcú predvolať Stevea Robela ako svedka šerifa-vyšetrovateľa, ktorý v roku 2003-2005 mal na starosti vyšetrovanie zneužívania detí.

Prokuratúra a žalobcovia chcú, aby sudca zamietol všetky výpovede týkajúce sa bývalých obvinení a vyšetrovania, ktoré podľa nich nemajú nič spoločné s Michaelovou smrťou...

PS: je toto odplata Murraya za to, že sa stal jediným obvineným, a teraz mu už je všetko jedno, a akúkoľvek špinu z minulosti znova zneužije už proti mŕtvemu Michaelovi, ktorý sa nemôže brániť, a navyše, pred porotu, ktorá nemá žiadny relevantný hodnotiaci status pre obvinenia zo zneužívania detí, ktoré nakoniec boli dokázané ako neopodstatnené a klamstvá podvodníkov???? Chce niekto takto ovplyvňovať porotu...?

Téma na diskusii s aktualizáciami - LINK

Michael Jackson : The Auction

Slovenský portál s predajom kníh Gorila.sk zaradila do svojho predaja aj knihu s jedinečnými fotkami Michaela od fotografa Arno Baniho, ktoré sa pred časom dostali do dražby a zároveň boli vystavené v Paríži.

Obrázek

Kniha, či skôr brožúra, je na predaj ako originálne balenie za cenu 16,97 EUR.

Obrázek

Ide o kolekciu fotiek, ktoré boli tajne vyhotovené v roku 1999, bolo zachytených asi 700 snímkov, z toho mali byť niektoré vybrané a použité pre Michaelov nový album Invincible.

Počet strán: 208

Rozmery: 21.6 x 17 x 1.6 cm

LINK

Témy na diskusii k týmto fotografiám:

- LINK

- LINK

- LINK

Obrovské finanční zisky!!

Image and video hosting by TinyPic

Nové dokumenty dokazují, že Michaelův katalog Beatles byl v době kdy zemřel, téměř bezcenný, ale MJ Estate pracovala na docela něčem jiném , a to na finančním zázraku v lodní dopravě. Získané dokumenty dokazují, že v době, kdy Michael zemřel, jeho čisté jmění bylo kolem 50 milionů dolarů. Šokující je, že podle ATV vydavatelství Trust katalog Beatles byl oceněn na pouhých 474.544 dolarů. Důvod, proč byl katalog tak nízko ohodnocen, je ten, že si Michael půjčil okolo 300 mil. $ a katalog dal do zástavy. Do října 2010 , tedy 15 měsíců po smrti MJ, se čistá hodnota majetku , pod vedením exekutora, zvýšila na 218.964.000 dolarů!!! Toto číslo nezahrnuje 185 milionů dolarů, které vyplatila Estate za půjčky, rodinné přídavky, úroky, splacení hypotéky Hayvenhurst atd. Nejsou žádné údaje o aktuální hodnotě majetku, ale podle zdroje se říká, že to stojí za to mnohem více, než zhodnocení v říjnu 2010!!!!

Vložila Helčus

fórum LINK

Frank Dileo zomrel

Dlhoročný veterán hudobného priemyslu Frank Dileo, ktorý bol manažérom Michaela počas 80. rokov, zomrel dnes ráno vo svojom dome vo východnom Ohiu vo veku 63 rokov po dlhej chorobe.

Obrázek

Na fotke: John Branca, aktuálny správca Michaelovho majetku (MJ Estate), Michael a Frank

Frank pracoval od roku 1979 pre Epic Records ako manažér, kde Michael pripravoval svoj prvý album Off The Wall, na ktorom Frank spolupracoval, rovnako aj na albume Thriller.

Od roku 1984 do 1989 bol Michaelovým manažérom, a podieľal sa tak na najúspešnejších rokoch Michaelovej kariéry, vrátane svetového turné BAD a produkcie filmu Moonwalker.

Počas rokov, keď nepracoval s Michaelom ho vždy podporoval, tak ako aj počas procesu v rokoch 1993 a 2003-2005.

Od roku 2008 sa pokúšal s Michaelom nadviazať opäť pracovné kontakty pre koncerty v Londýne, nakoniec k spolupráci nedošlo...

Michael a Frank pri stretnutí s princeznou Dianou a Charlesom:

Image and video hosting by TinyPic

Napísala: Zuzcoj

Image and video hosting by TinyPic

Šéf bezpečnosti a důvěrník Mike La Perruque

Šéf bezpečnosti a důvěrník Mike La Perruque, který nepřišel do styku s Michaelem po dobu osmi let před jeho smrtí, vystoupí dnes v noci v pořádu "Dr. Drew Tonight" zde upoutávka /po reklamě/

Helcus

Môže Katy Perry poraziť Michaela?

Ešte neprešiel ani týždeň o vynúteného víťazstva v singlovom rebríčku Billboard, keď sa management Katy Perry neúnavne snažil dostať za každú cenu jej posledný singel na jednotku hitparády, aby tak dosiahli rekord, ktorý doteraz držal Michael, a už samotný Billboard vnucuje predstavu, aké by to bolo, a či by to bolo možné, aby vydavateľstvo Capitol, pod ktoré Katy patrí, vydalo aj šiesty singel, ktorý by sa tak mohol dostať na vrchol, a stať sa tak historicky 6 singlom z jedného albumu na vrchole americkej hitparády....

Zatiaľ o tom vydavateľstvo neuvažuje...

Michael mal z albumu BAD vydaných 7 singlov v USA, a z toho 6 bolo v TOP10, skladba "Another part of Me" dosiahla 11 miesto.

Z albumu Thriller bolo v top 10 rovnako 7 singlov.

Celý článok - LINK

Michael s prehľadom vyhral hlasovanie MTV

Michael s prehľadom vyhral hlasovanie MTV o najikonickejie vystúpenie na MTV Video Music Awards.

Vystúpenie z roku 1995 bojovalo s vystúpením skupiny Johna Bon Joviho, celkovo s viac ako 56% všetkých hlasov:

Most Iconic VMA Performance

Michael Jackson, “The Way You Make Me Feel”/”Scream”/”Beat It”/”Smooth Criminal” Medley (1995) 56.09%

Zároveň toto Michaelovo vystúpenie so sériou skladieb vyhralo hlasovanie za najlepšie POP vystúpenie, a porazilo Backstreet Boys:

Best VMA Pop Performance

Michael Jackson, greatest hits medley (1995) 51.38%

Vystúpi aj Beyoncé?

Podľa správ, na koncerte pre Michaela by mala vystúpiť aj Beyoncé, nie naživo, ale cez satelit LIVE.

Mala by vystúpiť s niektorými skladbami od Jackson5, a ako píše na Facebooku promotér, s doteraz nevidenou choreografiou!

Dôvod prečo nevystúpi naživo je jej vlastný termín s vystúpeniami, ale ako sama tvrdí, Michael bol jej najväčší idol, a chcela by si ho uctiť najlepšie ako len môže....

Koncert sa uskutoční 8.10. v Cardiffe, Wales, UK.

Obrázek

Lístky na koncert pre Michaela už od stredy v predaji

V stredu, od 9,00 hod. bude dostupný online predaj lístkov na koncert pre Michaela v Cardiffe.

Podľa promotéra koncerty, Paula Kinga, nechceli pred samotným predajom robiť žiadnu veľkú kampaň, iba registrácie fanúšikov, ktorí by mali možnosť kúpiť si lístky ako prví.

Teraz už bude predajnosť dostupná všetkým záujemcom, vrátane kampane.

Registrácie na lístky budú uzatvorené do polnoci tejto nedele.

Obrázek

Archanjel Jackson - na Slovensku vystavia LaChapella

Diela svetoznámeho amerického fotografa Davida LaChapella si budú môcť v septembri pozrieť slovenskí milovníci umenia.

V dňoch 14. septembra až 31. októbra sa bude v bratislavskom Pálffyho paláci konať výstava s názvom Lost And Found, ktorá bude výberom toho najlepšieho, čo uznávaný fotograf vytvoril za uplynulé desaťročie. Na štvrtkovej tlačovej konferencii o tom informovali organizátori výstavy.

Medzi 30 vystavovanými dielami bude aj fotografia Michaela Jacksona s názvom Archangel Michael (v preklade Archanjel Michael), ktorá vznikla na Havaji pár týždňov pred jeho smrťou:

Obrázek

Verejne prezentovaný sklad so zbierkou

Po prvý krát sú prezentované ukážky tajného skladu na letisku v Santa Monica Airport hangare, kde sú jednotlivé diela uschované.

Viac ukážok v téme - LINK

Image and video hosting by TinyPic

Zbierku vlastní momentálne Brett-Livingstone Strong, austrálsky staviteľ monumentov a maliar, spolu s MJ Estate.

Všetky skice nakreslil Michael sám, a Strong bol jeho umeleckým mentorom.

V roku 1989, vytvorila táto dvojica the Jackson-Strong alliance, teda spoločnosť na spravovanie týchto diel, čo im dalo 50% podiel z prípadných predajov.

V roku 2008, ako Strong tvrdí, mal Michael prepísať väčšinu svojich práv na Stronga, a poveril ho, aby vytvoril akési múzeum týchto zbierok, prípadne niektoré venoval.

​

Strong odhaduje, že celkovo ide až o 160 kusov umeleckých diel.

Podľa Stronga na mnohých kresbách je vidno ako technicky talentovaný Michael bol...

Michael používal najradšej pastelky ale aj vodové farby...

Už pred 18 rokmi plánovali vystaviť niektoré z diel, ale pre škandál z obvinení museli tieto diela uložiť na veľmi dlhú dobu do skladu...

Plánovali predávať reprodukcie niektorých diel, a výťažky dať na charitu, ktorú zastrešuje spol. Disney, po obvineniach všetky kontakty zanikli.

Prebiehajú rokovania s niektorými múzeami o možnosti prezentovať tieto diela.

Strong spomína, že Michael pri kreslení mal poväčšine dobrú náladu, počúval staré nahrávky a občas aj skladby Jackson5, alebo klasickú hudbu.

Jeho inšpirácia vo vytváraní bola radosť zo života a to chcel aj vyjadriť vo svojich dielach.

MJ Estate už nechce čakať

Správcovia MJ Estate urgentne žiadajú, aby britská poisťovňa Lloyd's of London vyplatila poistku za neuskutočnené koncerty THIS IS IT, ktorá sa podľa zmluvy vzťahuje na náhodnú smrť alebo iné neočakávané udalosti vedúce k smrti Michaela.

Poisťovňa, ktorá sa odvoláva na závislosť Michaela na liekoch, ktoré údajne Michael a jeho lekár zamlčali, napriek tomu, že podľa zdravotnej správy z prehliadok boli všetky výsledky v poriadku.

Poisťovňa sa obhajuje aj výrazmi ako - náhodné udalosti..., čo v tomto prípade podľa nich nie je, keďže Michael mal byť predávkovaný a teda jeho smrť spôsobili účelové dávky liekov.

MJ Estate naopak tvrdí, že Michael nemal v úmysle umrieť, ani sa sám zabiť, a teda došlo k náhodnému úmrtiu.

Správcovia žiadajú $17,5 mil. dolárov ako poistnú časť + odškodné za odmietanie vyplatenia poistky.

Katy Perry vyrovnala rekord

Podľa Billboard.com, Katy Perry podľa predbežných výsledkov predaja a vysielanosti dosiahla so svojim piatym singlom - Last Friday Night (T.G.I.F.) - vrchol americkej singlovej hitparády a tým vyrovnala rekord, ktorý sa nepodarilo prekonať od roku 1988 ani Justinovi Timberlakovi alebo Lady GaGe.

Stala sa tak prvou ženskou interprétkou s piatimi singlami, rovnako ako Michael.

Obrázek

KISS vyradená zo zoznamu

Na nátlak a extrémny nesúhlas fanúšikov reagovali promotéri koncertu pre Michaela tým, že stiahli skupinu zo zoznamu umelcov, ktorí vystúpia na koncerte v Cardiffe.

Obrázek

MJ Estate včera poslali mail usporiadateľom s ostrým nesúhlasom zainteresovania skupiny po hanlivých obvineniach speváka Gena Simmonsa.

Dokument na stiahnutie - LINK

Obrázek

Obrázek

"mjvideo.oyvindeid.com" ZANIKLA - Sony ju zrušila

Sony Music a MJ Estate právnymi krokmi dosiahli zatvorenie tejto fanúšikmi obľúbenej webovej stránky, ktorá obsahovala mnoho raritných videí s Michaelom.

Mnohí ste ju poznali, avšak, vzhľadom na autorské a licenčné práva na audio vizuálne materiály, bolo v súlade s politikou Sony a MJ Estate rozhodnuté o jej zániku.

Ale na youtube sú k dispozícii stále mnohé videá z tejto stránky, ktoré boli prekonvertované do YT videí pod účtom tejto stránky.

Autori stránky museli odstrániť všetky videá, a na stránke je už len poďakovanie:

The End

According to Michael Jackson's estate and Sony Music, this site has been in "violation of Sony Music's rights" and in "violation of the estate's publicity rights in Michael Jackson's name and likeness". It's therefore being shut down.

Thanks to everyone who has been visiting the site. It's been fun, but everything has an end.

Katherine Jackson pre CNN

Tu oznámili aj umelcov ako Pixie Lott , Alexandra Burke a Diversity.

Informácia o KISS tu nie je - pouzri update.

Žeby ďalšia manipulácia a mediálna snaha zdegradovať a očierniť koncert umelo vytvorenými fámami a predloženie ľuďom minulosť Gena Simmonsa?

UPDATE:

CNN vystrihla z daného videa oznámenia o skupine KISS! Ak bude dostupné, zverejníme ho.

----

MJ ESTATE k uvedeniu týchto informácií vydá onedlho tlačové vyhlásenie!!!

Údajne sú zdesení!

Vystúpi aj skupina KISS??

CNN priniesli správu, podľa ktorej by sa rocková skupina KISS mala zúčastniť na koncerte pre Michaela v Októbri v Cardiffe...

Obrázek

PS: spevák skupiny Gene Simmons sa mnoho krát v minulosti vyjadroval o Michaelovi ako pedofilovi, a tvrdil, že Michael určite zneužil deti...

Čo povedal si prečítajte tu v prepise:

LINK

Obrázek

WOW

Enrique Iglesias porazil Michaela

... v pomyselnom súboji v počte hitov na vrchole americkej Dance/Club Play Songs chart.

Doteraz mali obaja rovnaký počet skladieb, celkovo 8 na vrchole tejto hitparády, Michaelovi sa to naposledy podarilo so skladbou Hollywood Tonight.

Samozrejme, Enrique má kariéru pred sebou, takže v tejto hitparáde určite neskončil...

Michael mal svoj prvý hit na vrchole v roku 1983 so skladbou Thriller.

Janet má 19 jednotiek, Madonna až 40!

Hlasujte za Michaela na MTV VMA!!!

MTV opäť chce, aby fanúšikovia hlasovali za vystúpenia na udeľovaní cien MTV Video Music Awards.

Obrázek

HLASUJTE v týchto kategóriách opakovane do 24.8.!!!:

*** Most Iconic VMA Performance *** (najdôležitejšia kategória, ktoré vystúpenie je to najlepšie!)

LINK

Most Outrageous VMA Moment (toto je akože najotrasnejšia kategória, niečo šokujúce, prekvapujúce a tu je bozk Michaela s Lisou Marie)

LINK

Best VMA Pop Performance (Môžete hlasovať buď za Michaela (1995), alebo Janet a jej vystúpenie ako pocta Michaelovi v roku 2009 - odporúčam Michaela)

LINK

Bývalí právnici požadujú peniaze

350 tisíc dolárov požaduje právnická firma Rosenfeld, Meyer & Susman, ktorá krátko po Michaelovej smrti zastupovala Katherine Jackson, a od správcov pozostalosti ich požaduje ako (doteraz) nevyplatené náklady - od časti nákladov na usporiadanie pohrebu, cez poplatky za vypracovanie zmlúv na spravovanie majetku až po súkromné zmluvy.

Deti pôjdu na koncert pre Michaela

Podľa TMZ, Michaelove deti sa zúčastnia koncertu pre Michaela v Cardiffe.

Údajne sa tak rozhodli potom, ako im to niekto z rodiny navrhol, napriek tomu, že Jermaine, ich strýko s koncertom nesúhlasí kvôli zlému načasovaniu v súvislosti so súdom Conrada Murraya.

Úvodné reči v procese

Dnes sudca Michael Pastor povedal, že očakáva úvodné, otváracie reči oboch strán 26.9. v prípade neúmyselného zabitia Michaela jeho osobným lekárom Conradom Muraym.

Právnici oboch strán sa tiež dohadovali na zozname svedkov.

Registrácie na predaj lístkov sú otvorené!

Oddnes sa môžu záujemcovia registrovať na kúpu lístkov na koncert pre Michaela.

Napriek tomu, že promotéri tvrdia, že nie je minimálna suma, najnižšia cena za lístok je 55 libier.

Prehľad ponúkaných možností a cien:

PREMIUM MIDDLE TIER/prémiová stredná rada – £240

GOLDEN CIRCLE STANDING/státie v kruhu pred pódiom – £195

STANDARD MIDDLE TIER/štandardná stredná rada – £175

PREMIUM UPPER TIER/prémiová vyššia rada – £137

PITCH STANDING/státie + UPPER TIER/vyššia rada – £97

STANDARD SEAT/štandardné sedadlá – £87

RESTRICTED VIEW/obmedzený výhľad – £55

Viac na oficiálnej stránke - LINK

Obrázek

Někteří umělci nepotvrdili účast na koncert v Cardiffu 8.10.

Bohužel, Justin Bieber, Chris Brown a Bruno Mars odmítli nabídku z časového důvodu, protože mají naplánovaný jiný program, ale Christina Aguilera a Kanye West řekli Ano. Cee Lo, má pravděpodobně také vystoupit na koncertě, ale i R & B zpěvák Craig David, který napsal na své stránce Facebooku:. "Je mi ctí oznámit, že vystoupím spolu s některými z největších světových umělců na tomto koncertě......

Helčus forum LINK

Image and video hosting by TinyPic

+

Speváčka Christina Aguilera, spevák Cee Lo Green, skupina ALIEN ANT FARM a rodinná skupina 3T, ale aj veterán Smokey Robinson vystúpia na októbrovom koncerte na počesť Michaela Jacksona, ktorý sa bude konať vo Veľkej Británii.

Účasť týchto umelcov potvrdili organizátori vo štvrtok. Zároveň pridali ďalšie mená účinkujúcich. Okrem niekoľkých súrodencov Michaela sa na pódiu objaví aj speváčka Leona Lewis, hudobník Craig David či kapela JLS.

Promotéri koncertu nazvaného Michael Forever uviedli, že ďalšie mená hviezdnych hostí budú zverejnené neskôr, koncert by sa mal konať 8. októbra v Cardiffe.

"Sme nadšení tým, že takí celosvetovo populárni účinkujúci sa pridali k nášmu zoznamu a vzdajú hold hudobnej legende. Divákom však sľubujeme, že na koncerte uvidia ešte ďalších headlinerov, ktorých mená oznámime neskôr," uviedol Chris Hunt, prezident agentúry Global Live Events, ktorá šou organizuje.

Koncert sa bude vysielať následne v 2D aj 3D verzii v kinách po celom svete.

Slnečný cirkus - Production Journal - Day 1+ Day 2

Hudobný režisér Greg Phillinganes bude postupne na najbližšie dva týždne zverejňovať popisy a komentáre o prípravách na vystúpenia Michael Jackson THE IMMORTAL World Tour by Cirque du Soleil .

Dnes začína s prvým dňom:

Update

Day2

Fotky

Doplnené fotky z charitatívnej akcie v nemocnici, v téme - LINK

Obrázek

Obrázek

VIDEO - LINK

LINK />

Megahviezdy na koncerte?

Jay-Z, Kanye West, Cee Lo, Chris Brown, Justin Bieber, Christina Aguilera, Usher a Bruno Mars údajne dostali osobné pozvanie od Katherine Jackson na vystupovanie pre koncert pre Michaela, ktorý sa usutoční 8.10. v Cardiffe.

Obrázek

Hviezdy by mali mať zabezpečené - "všetko", mali by si ale vybrať 1-2 obľúbené skladby od Michaela.

Zatiaľ to nikto z nich nepotvrdil, ale jedno meno je isté - Craig David.

Iba Christina a Kanye West by mohli teoreticky vystúpiť, keďže ostatné hviezdy údajne majú v tom čase vlastný program.

Video odhalenie obrazov

Katherine, Prince, Paris a Prince II + LaToya...

"To the wonderful children and families who are loved and cared for by Childrens Hospital LA.

On behalf of our dear and greatly missed father Michael.

We love you all and wish you all to be in the best of health and have a very happy life,

With love from our family"

Prince Jackson

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Katherine Jackson a deti chcú venovať kresby

Matka Michaela, Katherine a jeho deti, dnes chcú venovať niekoľko kresieb, ktoré nakreslil Michael pre charitu, konkrétne pre Children's Hospital Los Angeles.

Nemocnica ich potom môže využiť na prezentáciu v priestoroch nemocnice a získať tak peniaze.

Katherine a deti dnes majú spoločne s niekoľkými členmi ďalšej rodiny odhaliť tieto kresby v priestoroch nemocnice.

Dnes prebehlo predbežné rokovanie ohľadne súdu s Murrayom

Sudca a právnici v prípade obžaloby osobného lekára Michaela, Dr. Conrada Murraya sa stretli dnes ráno na predbežnom rokovaní.

Image and video hosting by TinyPic

Rokovanie sa zameralo na dotazník, ktorý bol použitý pri výbere potenciálnych porotcov. Sudca Michael Pastor povedal, že dotazník o ktorom sa diskutovalo v správach médií cez víkend bol "starý".

Tiež bolo odhalené, že obžaloba má zoznam liekov, ktoré Murray predpísal aj iným pacientom, ako je Michael.

Obžaloba tiež požiadala, aby Murrayov tím obhajcov poskytol viac informácií o 103 potenciálnych svedkoch. Zatiaľ ešte totiž nedostali svedecké výpovede 76 kandidátov.

Murray dnešného sedenia nebol prítomný. Ďalšie predbežné rokovanie je naplánované na stredu.

Dokument pre výber porotcov má 30 strán a obsahuje 117 otázok, na ktorých sa zhodli obe strany pred pár mesiacmi. Dotazník obsahuje aj zoznam 136 potenciálnych svedkov, vrátane Michaelových rodičov, bratov a sestier a jeho troch detí. Obžaloba sa chystá ukázať ukážky z dokumentárneho filmu "This is it", lebo chce preukázať, že Michael bol v dobrom zdravotnom stave pár dní pred smrťou.

Napísala: Zuzcoj

ŠOK, Anthony Pellicano chce odhaliť pravdu?

Anthony Pellicano, bývalý súkromný detektív počas rokov 1993-94 a neskôr v roku 2003-04 v súvislosti v obvineniami zo zneužívania detí, teraz tvrdí z väzenia, keď bol odsúdený na 15 rokov za nelegálne odpočúvanie a sledovanie ľudí (na slobodu sa môže dostať už v roku 2013), že "spoluprácu" s Michaelom ukončil preto, že zistil nejaké nová skutočnosti, "pravdu", ktorá ho donútila odísť, keď údajne mal povedať Michaelovi - "Nemusíš sa obávať polície a právnikov, ale ak nájdem dôkaz proti tebe, skončím s tebou.

Odišiel som od neho, lebo som zistil nejaké skutočnosti. On urobil mladým chlapcom niečo ďaleko horšie než ich zneužil..."

Vo väzení píše knihu, a odhaľuje aj iné svoje zistenia o slávnych a celebritách.

Michael Jackson IMMORTAL World Tour

Zaldy Goco pracuje na kostýmech pro Immortal World Tour - Cirque du Soleil

Helčus

Zaldy a jeho ukážka kostýmov pre Michaela a TII koncerty:

Obrázek

Obrázek

Flashback - 39 rokov od Michaelovej prvej #1

Presne v dnešný deň pred 39 rokmi bodoval Michael po prvý krát v Billboard Hot 100 rebríčku so svojím prvým sólovým singlom "Ben". Singel dosiahol až na #1. Túto pieseň Michael naspieval ako 14-ročný a okrem rebríčkových úspechov bol s ňou Michael aj nominovaný na Oskara za najlepšiu filmovú pieseň. Na Oskaroch ju Michael aj zaspieval:

Vložila: Zuzcoj

Nové číslo - Michaelzine N°4

Na stiahnutie je ďalšie vydanie fanúšikovského časopisu Michaelzine N°4 vo francúzskom jazyku.

Obsahuje však pekné fotky a pre tých, ktorí ovládajú francúzštinu aj zaujímavé články.

Stiahnite si ho z témy na fóre - LINK

Obrázek

MjTunes Radio: Michael Jackson Forever 2011 Celebration

Image and video hosting by TinyPic

MjTunes Radio pripravuje opäť oslavu Michaela v deň jeho nedožitých narodenín - Michael Jackson Forever 2011 Celebration - 29.8.

V tento deň vysielania budú prezentované mnohé zaujímavé nahrávky a raritné rozhovory a odkazy, ktoré bude možné si nahrávať...!

LINK

*** UPDATE *** Žiaden rekord pre Katy Perry!!!

Podľa aktuálnych - mojich - zistení, Katy Perry nedosiahla vrchol rebríčka Billboard Top100, a stále je na druhom mieste.

Obrázek

Na prvom mieste je iba v Pop Chart, ktorá nepatrí medzi dôležité, keďže ide len o popové skladby!!!

Tu je dôkaz, rebríček datovaný pre budúci týždeň končiaci sa 13-tým Augustom, keďže Billboard aktualizuje rebríčky v piatok na následujúci týždeň:

LINK

Média, ktoré aktuálne píšu správy o vyrovnaní rekordu klamú, a zavádzajú, keďže Michaelov album BAD a jeho päť skladieb z neho bodovali v TOP100, nie v Pop Chart!

Obrázek

Zažalovaný Arnold Klein , ale kým...?

Jason Pfeiffer, ktorý pracoval ako asistent Arnolda Kleina, osobného lekára, dermatológa Michaela, ku ktorému Michael chodil pravidelne od polovice 80 rokov, najviditeľnejšie však niekoľko mesiacov pred jeho smrťou priamo v jeho ordinácii, ho obvinil z predávkovania Michaela.

Image and video hosting by TinyPic

Jason obviňuje Kleina z toho, že vyvolal v Michaleovi závislosť na relaxačných a zmierňujúcich látkach/liekoch, ktoré mali Michaela tak nadopovať, že bol dezorientovaný a oslabený.

Pfeiffer tvrdí, že on a Kleinové sestričky sa obávali toho, že Klein Michaela predávkovával, a že samotný Klein im mal tvrdiť, aby sa do toho nestarali.

Klein mal podľa Pfeiffera vydať Michaelovi falošnú diagnózu na kožnú chorobu (nie na Vitiligo), aby Michael podstúpil na jeho žiadosť kozmetické ošetrovanie.

Podľa žaloby mal Klein tiež predpisovať lieky na Pfeifferovo meno pre Michaela, čo bola údajne bežná prax Kleina písať predpisy na cudzie mená.

Pfeiffer obviňuje Kleina aj z toho, že mu spôsobil psychické problémy tým, že mal preňho získavať prostitútov alebo bezdomovcov, ktorých by si platil pre sexuálne služby.

Obrázek

Aj samotný Conrad Murray, ktorý je obvinený z neúmyselného zabitia Michaela ako jeho osobný lekár, obviňuje Kleina z toho, že predávkoval Michaela, keď mu za posledné tri mesiace jeho života pichol 51 injekčných látok.

Klein v minulosti rozhovore pre Larryho Kinga potvrdil, že Michaelovi predpisoval Demerol, ale odmietol, že by Michael bol z tohoto závislý a že by si ho mal pichať injekčne.

Rodina má problémy s koncertom?

Ako sa dalo očakávať, ešte sa len začínajú predávať lístky na koncert pre Michaela, a už sa objavujú stále nové problémy, ktoré plynú z takejto neprofesionálnej akcie.

Doteraz sa totiž nepodarilo dostať za zoznam účinkujúcich nejaké veľké a populárne mená hudobnej scény, napriek tomu, že projekt sa údajne realizuje od Apríla tohto roka.

Promotéri koncertu zatiaľ vyzývajú fanúšikov, aby počkali na ďalšie informácie, ktoré budú priebežne zverejňované, a to do 10 dní od oznámenia šou..., ktoré bolo publikované minulý týždeň.

Členovia rodiny a Katherine Jackson však popisovali udalosť ako veľkolepú a hodnú kráľa...

Problémy sú aj s predajom lístkov, ktorý je chaotický, a nie každý mu rozumie, a navyše aj s cenami, ktoré si "každý" môže určiť podľa toho, koľko chce ponúknuť, pričom čím vyššia, tým lepšie miesta fanúšik získa, pričom časť pôjde na charitu.

Katy Perry vyrovnala rekord - nie, pozri update

NIE, Pozri UPDATE!

...............

So svojim piatym singlom (2011) na vrchole americkej hitparády Top100, vyrovnala rekord, ktorý doteraz držal Michael, keď sa z jeho albumu BAD (1988) dostalo na vrchol tiež 5 singlov.

Obrázek

Až doteraz, a nikdy predtým sa to nikomu nepodarilo, okrem Michaela, avšak na mediálny tlak, ktorý vyvolal záujem o Katy, sa dostala do potrebnej pozornosti, ktorú by zrejme inak ako v spojení s Michaelovým rekordom nikdy nedostala.

Celkovo má Katy už 7 singlov na prvom mieste.

Pokiaľ ide o akýkoľvek historický a umelecký súvis, popové skladby Katy Perry nedosahujú kvalít skladieb Michaela Jacksona, a evidentne si nikdy nezískajú celosvetovú reputáciu a ikonický status ako Michaelove skladby BAD, Smooth Criminal, Man In the Mirror alebo Dirty Diana.

10 najlepších hudobných videoklipov podľa Billboardu

V uplynulých týždňoch mali ľudia možnosť hlasovať v ankete Billboardu o najlepšie hudobné videá 1980's, 1990's a 2000's. Michael sa jednoznačne stal zárukou kvality...umiestnil sa na skvelých miestach vo všetkých troch anketách, čo sa nepodarilo nikomu inému (ani Madonne).

Jeho umiestnenia:

1980's - 1. "Thriller" Michael Jackson (1983)

Image and video hosting by TinyPic

1990's - 2. "Scream" Michael Jackson (1995)

Image and video hosting by TinyPic

2000's - 4. "You Rock My World" Michael Jackson (2001)

Image and video hosting by TinyPic

LINK

Napísala: Zuzcoj

růže pro Michaela+sbírka na vakcínu!!!!

Fanoušci MJJ...právě probíhající sbírka se chýlí ke konci! Jsou to 2€!!! Snad je najdete zapomenuté někde v kapse a přispějete na užitečnou věc. Informace na foru nebo viz. níže

LINK

Image and video hosting by TinyPic

Jedná sa o užitočnú vec. Je to zbierka na vakcíny pre choré deti v rôznych krajinách, ktoré potrebujú našu pomoc. Ide o nevyhnutnú vakcínu (osýpky, tetanus, detská obrna).

1 vakcínou, ktorá stojí 2 USD/1,4 €/ ? CZK sa zaočkuje 1 dieťa proti všetkým týmto 3 chorobám. Celková suma daru na vakcíny bude zaslaná dňa 29.8. do UNICEFu v Michaelovom mene a súčasne sa pošle Katherine Jackson potvrdená objednávka spolu s menami prispievateľov.

Zbierka končí pár dná pred MJ narodeninami, teda koncom augusta.

Veškeré informace na stránce LINK nebo LINK

Helčus

Nová, oficiálna kolekcia parfumov?

Podľa zatiaľ nepotvrdených správ, MJ Estate, správcovia majetku Michaela rokujú s niektorými kozmetickými firmami o možnosti uvedenia na trh novú kolekciu parfumov.

Vône parfumov sú vybrané, flakóny navrhnuté a čaká sa už iba na podpis s nejakou, bližšie neznámou spoločnosťou, ktorá bude parfumy/EDT distribuovať!

Podľa ďalších správ, Joe Jackson, a jeho verzia parfumov sa zatiaľ nerealizuje!

MJ Estate tvrdo bojuje za to, aby Joe Jackson nezneužíval meno Michaela ako obchodnú značku, ktorú práve chce využiť na predaj svojich parfumov v Nemecku v spolupráci s Dieterom Wiesnerom, bývalým neúspešným obchodným partnerom Michaela, aj vďaka ktorému stratilo MJ logo (používané ako oficiálna značka pre HIStory album a projekty s tým súvisiace 1995-1998) svoju ochrannú známku pre Európu pred cca. 10 rokmi.

Joe, v zastúpení svojho manažéra a obchodného partnera Wiesnera tvrdí, že má naň právo....

Zdroje z MJ Estate tvrdia, že Joe Jackson len sníva svoje sny, ktoré nemôže realizovať a chce získať iba pozornosť, ako napr. cez výstavbu hotelov v štýle Neverlandu, alebo zatiaľ nerealizovaný komplex v rodnom meste Gary.

Paris Jackson odkazuje - som na Twitteri

Na tejto fotke Paris Jackson po mnohých debatách a negatívnych komentároch voči falošnému nicku, prezentuje svoj verejný nick na sociálnej sieti Twitter, kde ako uvádza, pózeri=falošné nicky, ktoré chcú provokovať nie sú povolené, a budú zmazané!

Image and video hosting by TinyPic

Nová skladba??? – Burn Tonight

Podľa tejto stránky áno, aj keď... samozrejme, ako vždy je otázne, či je to skutočne Michael, podobá sa na Breaking News....

LINK

Diskusia na fóre, čo vy na to? - LINK

Paris byla na Twitteru obtěžována

Jelikož děti Michaela mají své účty na sociálních sítích YouTube, Twitter či Facebook, začínají řešit i napadající komentáře.

Paris se dostala na Twitteru sporu s někým, kdo se ji rozhodl obtěžovat a tvrdit, že Michael Jackson není jejím skutečným otcem.

Image and video hosting by TinyPic

Paris reagovala na nejméně devět komentářú a napsala: "díky, ale já jsem rozená Jackson," "ano! 100% Jackson!

“thanks but im a natural jackson,” “yep! 100% jackson!” and “thats y im so lucky 2 b a jackson b cuz i kno they luv me.”

Obtěžující později vymazal své komentáře

Jedna věc je jistá, Michael učil své děti, jak se postavit sami za sebe!

napsala Helčus

MTV dnes slávi 30. výročie svojho vzniku

V pondelok 1. augusta oslávi hudobná televízia MTV (skratka od Music TeleVision) presne 30 rokov od začiatku vysielania. Vstupom na mediálny trh pred troma desaťročiami zmenila hudobnú históriu a ovplyvnila ľudí na celom svete. Po 30 rokoch je však jej status úplne iný ako v začiatkoch, čo spôsobil najmä internet a odlišné vnímanie hudby ako takej súčasnými generáciami.

Image and video hosting by TinyPic

Televízia MTV začala vysielať 1. augusta 1981 napoludnie, keď sa z éteru ozval John Lack so slovami: "Dámy a páni, rock'n'roll." Prvým videoklipom, ktorý televízia odvysielala, bol Video Killed the Radio Star od formácie Buggles.

S pribúdajúcim časom tak koncertné záznamy v televízii vystriedali videoklipy, ktoré umelci často nakrúcali práve pre účely MTV. Počas prvých rokov vysielania hudobná televízia spopularizovala takých interpretov ako Culture Club, Duran Duran, Genesis, Billy Joel, Rod Stewart, ZZ Top, Van Halen, Journey, Kiss, Bon Jovi, Def Leppard, The Police, Eurythmics, Davida Bowieho...

V rámci vysielania MTV však stále dominovali belošskí interpreti a černosi sa do vysielania dostávali iba sporadicky. O prelom sa v tomto smere postaral Michael Jackson, ktorý v roku 1983 predstavil videoklip k hitu Billie Jean. Kráľ popu svojím vplyvom vydláždil cestu pre ďalších černošských umelcov ako Prince, Janet Jackson či Whitney Houston a farba pleti prestala byť definitívne tabu.

Image and video hosting by TinyPic

V roku 1984 hudobná televízia po prvý raz rozdala svoje výročné ceny s príznačným názvom MTV Video Music Awards. Na počesť Michaela neskôr premenovali toto ocenenie na - Michael Jackson Music Video Award (to platilo až do roku 2003...potom pomenovanie zmenili kvôli súdom). Tento rok odovzdajú MTV Video Music Awards už po dvadsiaty ôsmy raz. Michael celkovo vyhral 13 rôznych cien MTV.

MTV vznikla v USA, no postupne sa rozšírila do celého sveta.

Zdroj webnoviny, spracované podľa: en.wikipedia.org, archív agentúry SITA

LINK

Vložila: Zuzcoj