Články za jún 2011

Fanúšikovia odhalili sochu Michaela

Fanúšikovia z ruského Jekaterinburku združení v FC Invincible, odhalili bronzovú sochu Michaela priamo v jednej časti námestia v deň výročia jeho smrti.

Fotky z akcie:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Aaron Carter: Michael mi dal kokaín

... Aaron Carter (brat Nicka Cartera) poskytol rozhovor pre časopis OK, v ktorom teraz, po rokoch, a po prvý krát, ako uvádza, tvrdí, že Michael mu nalial víno v čase, keď mal iba 15 rokov, a podľa Aarona, Michael mu dokonca ponúkol aj kokaín.

Obrázek

Podľa neho, mal Michaela rád, a zažili mnoho zábavy, ale Michaelovo správanie ho veľmi znepokojovalo.

Údajne potom, ako mu mal Michael podať kokaín, to povedal matke, a tá mala zavolať políciu...

Téma na fóre pre diskusiu - LINK

PS 1: akože polícia doteraz nikdy Michaela z takéhoto zločinu nikdy neobvinila?, a podľa takejto výpovede, ak by bola pravdivá, by okamžite išiel Michael za mreže...

Aaron mimo iného dlhuje státisíce dolárov, a takýto rozhovor, ktorý mu môže vyniesť peniaze ako - senzácia, sa možno preňho zídu, aspoň na ďalších právnikov.

PS 2 - krásny mediálny dar po dvoch rokoch od smrti Michaela..., kde bol Aaron doteraz s takýmito vyhláseniami, keď to bol on, kto obhajoval Michaela v procese...

Video 1 - LINK

Video 2 -

Obrázek

Dr. Murray žiada súd o zrušenie obvinení proti nemu

Murray, v zastúpení svojich právnikov, žiada, aby súd zamietol obvinenia proti nemu, že mal z nedbanlivosti spôsobiť smrť Michaela.

Obrázek

Ako tvrdí, nenesie zodpovednosť za Michaelovu smrť on, ale sám Michael tým, že sa mal sám predávkovať, keď v jeho neprítomnosti si Michael tajne a bez vedomia lekára aplikoval dávky Propofolu, a tým si sám spôsobil smrteľnú intoxikáciu-predávkovanie.

Dr. Murray tiež tvrdí, že Michael mu zatajil jeho predošlé závislosti na liekoch, neoboznámil ho s predošlými záznamami od predošlých doktorov a ich predpisovania liekov.

MJ Estate: 400 miliónov za dva roky

Podľa najnovších výpočtov časopisu Forbes, pozostalosť Michaela, MJ Estate, zarobila od jeho smrti za dva roky 400 mil. dolárov.

310 mil. dolárov doteraz priznali v súdnych dokumentoch, ktoré správcovia predložili v decembri 2010.

Ďalších cca. 90 mil. od začiatku roka pribudli najmä z predaja albumu Michael (ako aj ostatných), predajnosť DVD nosičov a videohier, predajnosť licencovaných a autorizovaných predmetov...

Podľa predložených súdnych dokumentov za rok 2010, 159 mil. dolárov už bolo vyplatených za existujúce dlhy...

Celkovo za dva roky sa vygenerovala (celkový objem hodnoty) z predaja hudobných nosičov a obchodných zmlúv viac ako 1 miliarda dolárov.

Obrázek

Fotky z hrobky

... teda miesta/mauzólea, kde je Michael uložený a pochovaný...

Viac v téme - LINK

Obrázek

Prejav Thomasa Mesereaua v MJA

Thomas Mesyereau mal prejav v školskej hale, bývalej školy, ktorú Michael navštevoval, a a ktorá nesie jeho meno: the Michael Jackson Auditorium.

Hovoril o Michaelovi s fanúšikmi pri príležitosti druhého výročia smrti Michaela, a vôbec po prvý krát mal takto verejný prejav od roku 2005...

BAD tour je druhé

... a to v ankete štadióna Wembley, kde hlasujúci rozhodli, že za najväčšiu udalosť aká sa konala na štadióne vyhlásili koncert skupiny Muse.

Tu je prehľad umiestnenia podľa hlasovania:

1. 2007 Muse (H.A.A.R.P Tour)

2. 1988 Michael Jackson (Bad Tour)

3. 1986 Queen Live at Wembley)

4. 2009 Take That (Circus Tour)

5. 1966 World Cup – England v Germany

Obrázek

Bunda z videa Thriller predaná za rekordnú sumu

Aukcia, ktorá prebehla cez víkend, priniesla prekvapenie, keď sa Michael bunda z videa Thriller predala za 1.8 mil. dolárov.

Obrázek

Predaná bunda je jednou z dvoch, ktoré mal Michael oblečené počas nakrúcania videoklipu Thriller, pričom tá druhá je vystavená v Rock'n'rollovej sieni slávy v Clevelande.

Dražba sa konala len deň po druhom výročí jeho úmrtia. Cenu, za ktorú sa bunda mohla vydražiť, pritom odhadovali na 200 až 400-tisíc dolárov.

Na jej rukáve sa nachádza odkaz so Michaelovým vlastnoručným podpisom Love Michael Jackson a na podšívke venovanie pre Dennisa Tompkinsa a Michaela Busha, dlhoročných návrhárov kostýmov, ktorým Michael bundu venoval.

O kupujúcom aukčná sieň Julien's v Beverly Hills neposkytla žiadne detaily. Na svojej webovej stránke iba uviedla cenu, za ktorú bundu vydražili. Zástupcovia Julien's pred predajom bundu opísali ako jeden z "najznámejších kusov odevu 20. storočia", ktorý v 80. rokoch minulého storočia vyvolal módny ošiaľ. Kópie tejto bundy vtedy začali nakupovať Michaelovi fanúšikovia po celom svete.

"Čierno-červený štýl bundy si ľudia začali spájať s Jacksonovým prelomovým videoklipom do tej miery, že bundy rovnakého dizajnu mal oblečené pri vystupovaní s piesňou Thriller aj po zvyšok kariéry," uvádza sa na webe Julien's.

Časť zo zisku z predaja poputuje na konto rezervácie Shambala v Kalifornii, ktorá je od roku 2006 domovom tigrov Thrillera a Sabu z ranča Neverland.

Obrázek

Medzi ďalšími predanými predmetmi patriacimi Michaelovi boli klobúk z turné BAD za viac ako 16 tisíc dolárov, alebo podpísaná kata pre Liz Taylor...

Celkovo spoločnosť Julien's Auction House vydražila predmety Michaela s viac ako 10 násobným ziskom oproti odhadom, pričom predmety The Beatles alebo Elvisa sa predali za značne nižšie ceny....

Prelet na Neverlandom

Prvé fotky z akcie preletu helikoptérou nad Neverlandom, ak získate ďalšie, pridajte ich to do témy - LINK

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Prohlídka Michaelova domova

Za přísných bezpečnostních opatření mohli fanoušci dnes poprvé v historií spatřit, kde Michael žil během jeho působení v Las Vegas. Včera se poprvé otevřely dveře pro fanoušky u příležitosti 2.výročí úmrti..Čtyři hodiny pro veřejnost, pro ty, kteří chtějí vzdát Michaelovi hold a spatřit kousek z jeho soukromí a domova....

Viac fotiek tu - LINK

Image and video hosting by TinyPic

Helcus

All In Your Name na predaj

Skladbu Michaela a Barryho Gibba si môžete aj kúpiť a podporiť jej oficiálny status.

Na oficiálnej stránke Barryho LINK je na predaj za US-$ 1.15

Prokuratúra žiadala ďalšie odloženie procesu

Od marca, kedy sa mal začať proces s dr. Murrayom, sa už 3x zmeniť termín hlavného pojednávania.

Tentoraz prišli s návrhom vyšetrovatelia, ktorý žiadajú súd o oddialenie o tri týždne pre údajné problémy s načasovaním ich prípadu a príprav.

Ani obhajoba doktora nenamietala a sudca tak rozhodne až 12.7., pričom proces by sa mal začať koncom septembra.

Nové fotky detí

... usmievajúce sa na ceste do kina... a to dva roky po smrti otca...

Viac v téme - LINK

Obrázek

Sony súhlasí s prezentovaním ukážok

Právnici spol. Sony Pictures Entertainment súhlasili, že ukážu obhajobe dr. Murraya nezostrihané materiály s príprav na turné This Is It.

Vyhradzujú si ale právo, aby neboli verejne zverejnené a ani aby o nich verejne hovorili, čo videli.

Obhajoba doktora chce vidieť záznamy, aby sa pokúsili nájsť známky zlého zdravotného stavu Michaela.

Raymone Bain pôjde do väzenia?

Včera vydali agentúry správu, podľa ktorej Raymone Bain, bývalá manažérka Michaela od roku 2006 až do roku 2008, priznala vinu z nezaplatenia daní.

Bola aj výkonnou riaditeľkou jeho spoločnosti the Michael Jackson Co.

Za dané obdobie mala aj niekoľko ďalších postov, a za ktoré poberala niekoľko príjmov.

Z nich potom neodviedla dane.

Na súde sa pred sudcom priznala k niektorým nezodpovedným konaniam, a podľa možnosti, hrozí jej min. 6 mesiacov vo väzení až 1,5 roka a zaplatenie 100 tisíc dolárov pokuty.

Obrázek

Fanoušci Michaela Jacksona si mohou proletět nad jeho rančem

(doplňujúce info k staršej správe)

Santa Barbara (USA) - Vyhlídkové lety nad kalifornským rančem Michaela, které se organizují ke druhému výročí jeho úmrtí, se rychle prodávají. Zážitek si letos dopřeje nejméně sto lidí, kteří si již rezervovali místa.

Ranč Neverland u Santa Barbary vlastnil Michael léta. Kvůli dluhům ale o něj málem přišel.

Půlhodinový let nad Neverlandem stojí podle společnosti Channel Island´s Helicopters 175 dolarů (asi 3000 korun) na osobu a na 500 dolarů (téměř 8500 korun) přijde soukromý let pro tři lidi.

Létat se bude 24. a 25. června od devíti hodin do soumraku.

Při letu mohou cestující vzdát hold svému idolu tím, že mu shodí na ranč jeho oblíbené květiny - červené růže. Fanoušci jsou podle mluvčího společnosti mimořádně nadšeni z leteckého výletu a tvrdí, že mají pocit, že je to "přiblíží k nebi" a také k Michaelovi.

Vrtulníky budou 24. června startovat z městského letiště v Santa Barbaře a následující den z letiště Santa Ynez. Vyhlídkový let si prý rezervovala zatím asi stovka lidí. Více míst zbývá ještě na 25. června.

ČTK

Obrázek

Michaelove deti dostali dar

... a to od fanúšikov k druhému výročiu spomienky na Michaela: pár motocyklov, ktoré sú pomaľované obrázkami Michaela.

VIDEO:

- LINK

- LINK

(klik pre zväčšenie)

Obrázek

Obrázek

NME: Michael je najväčší spevák

Podľa niekoľko týždňového hlasovania britského magazínu NewMusicalExpress (NME), sa Michael stal najväčším spevákom a porazil tak aj silného konkurenta - Freddie Mercuryho!

Obrázek

Celkovo sa hlasovalo viac ako 10 mil. krát, a bolo pridaných viac ako 4000 komentárov.

Obrázek

LINK

Tu je TOP10:

1. Michael Jackson (9,02 bodov)

2. Freddie Mercury (8,39)

3. Elvis Presley (7,17)

4. Axl Rose

5. John Lennon

6. David Bowie

7. Robert Plant

8. Paul McCartney

9. Stevie Wonder

10. Aretha Franklin

Obrázek

Jermaine dnes odhalí novú výstavu

A to v hollywoodskom múzeu Madame Tussauds.

Pôjde o výstavu niekoľkých sôch, ktoré budú mapovať Michaela ako umelca od čias: The Jackson 5 Years, The Invincible Era a the “This Is It” Michael.

Len tieto sochy majú hodnotu asi 1 milióna dolárov.

Spolu so sochami budú vystavené aj niektoré osobné predmety patriace Michaelovi.

Michael je zatiaľ jediným umelcom, ktorý má najviac voskových sôch vystavených v tomto slávnom múzeu po celom svete, celkovo 6 sôch.

Oficiálna stránka múzea s informáciami o výstave - LINK

Obrázek

UPOZORNENIE!!!! MJJB končí!

Uvádzam vám do pozornosti správu o ukončení portálu MJJB.

Tému, diskusiu a žiadosť o spoluprácu si prečítajte tu v téme - LINK

Obrázek

Larry Nimmer na návšteve Neverlandu

Bývalý dvorný kameraman a fotograf Michaela, Larry Nimmer, navštávil 17.6. Neverland.

Obrázek

Autor skvelého dokumentu "Michael Jackson The Untold Story of Neverland", ktorý vydal pred viac ako rokom na DVD, napísal na svojom Facebooku komentár o svojej návšteve.

Obrázek

Bol pozvaný spolu s Sébastienom Brassard Simardom, fanúšikom z Quebecku, ktorého opustili rodičia, keď mal 1 rok a kvôli Michaelaovi a jeho skladbám sa naučil anglicky, a to priamo od Thomasa Barracka, spoluvlastníka ranča.

Na fotkách (klik pre zväčšenie) je Larry a Sébastien pod známym stromom inšpirácií pre Michaela, ktorý ho nazval "Giving Tree".

Sébastien má podľa manažéra ranča dobre naštudované informácie a mohol by dokonca robiť aj sprievodcu...

Obrázek

Obrázek

Podľa Larryho, ranč je dobre udržiavaný, a podarilo sa aspoň čiastočne vrátiť mu pôvodný stav plný rozkvitnutých záhrad, ktoré udržiava tím záhradníkov, ale aj ďalších zamestnancov, ktorý na ranči pracovali dlhé roky a v rozhovoroch s Larry spomínali na Michaela a časy, keď tam žil s deťmi.

Larryho facebook - LINK

INFO+: poisťovňa the Lloyds

Niekoľko doplnkových informácií:

* poisťovňa the Lloyds, ktorá odmieta vyplatiť poistku za neuskutočnené koncerty v Londýne vo svojej žalobe kvôli dodržaniu anonymity uvádza meno Michael Jackson ako Mark Jones a jeho spoločnosť ako "The Mark Jones Company LLC".

* zaujímavosťou je, že v pôvodnej poistnej zmluve je uvedené, že Michael súhlasil s odohraním 30 koncertov, a podľa toho bola aj zmluva koncipovaná. To znamená, že tvrdenia, že Michael údajne chcel iba 10 koncertov a bez jeho vedomia mala AEG Live rozšíriť počet, nie sú pravdivé!

* poisťovňa nedostala žiadne relevantné dokumenty od spol. AEG ani od dr. Murraya, a ani lekárske záznamy Michaela, pričom v poistnej zmluve je uvedené, že Michael od roku 2005 nenavštívil žiadneho doktora, okrem dermatológa.

* v poistke je presne uvedené, ako bude vyzerať pódium, aké a ktoré budú pohyblivé časti (kvôli možnosti úrazu) a mená všetkých účinkujúcich na javisku.

* v poistke je tiež uvedené, že Michael by býval v Londýne v prenajatom dome, prevážal by sa 2-3 autami, a cesta z domu do haly by trvala od 20 do 60 minút, podľa premávky.

Doprevádzali by ho - Karen Faye, Conrad Murray, Michaelove deti a 3 bodyguardi.

* Michael by do Británie pricestoval okolo 4 júla súkromným lietadlom, a prvá skúška v hale by bola 8 júla.

* AEG po 30 vystúpeniach očakávala zisk asi 43 mil. dolárov.

* Michael nesúhlasil so žiadnymi after párty t.j., nesúhlasil so stretnutiami s napr. novinármi, médiami v zákulisí.

* v poistke bol zahrnutý aj dr. Thome Thome.

(+ info v starších správach - 7.6.)

La Toya Jackson napísala o smrti Michaela knihu

Prvá otázka, ktorá prebehla mysľou La Toye Jacksonovej, keď sa dozvedela o smrti svojho brata Michaela Jacksona bola: "Kto zabil Michaela?".

Obrázek

Píše o tom vo svojej novej knihe Starting Over (Nový začiatok), ktorá príde do predaja na budúci týždeň, dva roky po úmrtí Michaela na predávkovanie sedatívami. Jeho osobný lekár dr. Conrad Murray vyhlásil, že sa necíti byť vinný z neúmyselného zabitia, proces s ním vytýčili na september.

Obrázek

La Toya Jackson hovorí, že Michael často predpovedal svoje zabitie pre svoj majetok a katalóg hudby. Tesne pred Michaelovou smrťou jej jeho dcéra Paris povedala, že "ocko bol vždy studený" a "stále plakal".

V knihe ďalej píše, že krátko po vyhlásení Michaela za mŕtveho konfrontovala dr. Murraya v nemocnici, aby zistila, čo sa stalo, ale on jej odpovedal vyhýbavo a počula samé výhovorky.

Píše tiež, že prehľadala bratovu spálňu a našla ju "hore nohami", s rozhádzanými vecami a prevráteným nábytkom. Medzi vecami boli zápisky, ktoré podľa nej napísal Michael. Naznačovali, že potreboval pomoc ich otca Josepha, aby dostal "týchto ľudí preč z môjho života" a že "súhlasil iba s 10 vystúpeniami".

Keď 25. júna 2009 zomrel, mal naplánovanú sériu 50 koncertov v O2 Aréne v Londýne. Vstupenky na jeho pôvodne plánovaných 10 vystúpení sa predali za necelú hodinu a preto k nim pridali 40 ďalších.

La Toya Jackson v knihe uvádza, že počula aj od ďalších ľudí z Michaelovho okolia, vrátane jeho priateľov a fanúšikov, ktorí vyjadrili podozrenia v súvislosti s poslednými dňami jeho života.

Kniha La Toye nie je poslednou spomienkou Jacksonovcov na Michaela. V septembri má vyjsť kniha jeho brata Jermaina Jacksona.

Zdroj: TASR/katka969

Téma - LINK

Sudca zamietol žiadosť

A to žiadosť právnikov dr. Murraya, ktorí žiadajú, aby im Sony Pictures odovzdala kópie všetkých záznamov z príprav na koncerty This Is It.

Obrázek

Sudca Michael Pastor však zatiaľ odmietol vydať priame rozhodnutie a to odôvodnil, že nevie presne, prečo obhajoba žiada všetky materiály. Oni tvrdia, že chcú preštudovať video záznamy, na ktorých by mohli nájsť príznaky a dôkazy o chabom zdravotnom stave Michaela, aby potvrdili, že Michael bol na tom "zle" ešte predtým, ako sa o Michaela staral Murray.

Zástupcovia Sony tvrdia, že obhajoba doktora často radikálne mení svoje požiadavky, od jednotlivých záberov až po všetky záznamy, pretože sú zúfalí.

Sudca zároveň nechce, aby sa akékoľvek nevydané materiály dostali na internet a poškodili tak záujmy Sony a MJ Estate.

Obhajoba doktora tvrdí, že aj tak sa budú musieť niektoré záznamy prezentovať na súde, a tak sa dostanú na verejnosť, a určite nepôjde o všetkých 100 hodín záznamov.

Ďalšie pojednávanie bude 24.6., teda iba deň pred druhým výročím smrti Michaela....

Barry Gibb - skladba je na ceste

Barry Gibb na svojom Twitteri oznámil, že spoločná skladba s Michaelom All In Your Name je už na ceste svojho vydania.

Obrázek

Panini rozdáva históriu

Panini America bude predávať špeciálne zberateľské karty, ktoré budú obsahovať aj kúsky látok z kostýmov, ktoré mal Michael počas svojich vystúpení od roku 1971 do roku 1974.

The Official Michael Jackson Trading Card Set bude dostupný už budúci týždeň, a spolu so zberateľskými kartami úspechov a kariéry Michaela to bude jedinečná možnosť ako vlastniť kúsok hudobnej histórie.

Prehľad kariet v téme - LINK

Ukážka, ako budú jednotlivé karty s kúskami látky vyzerať:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Foreverland

25.6.2011 sa už po druhý krát uskutoční výročný tribut koncert pre Michaela s názvom 2nd Annual Moonwalker Event, ktorý organizuje hudobno tanečná skupina Foreverland, v The Fox Theatre v Redwood City, Redwood City, CA.

Obrázek

Obrázek

Oficiálna stránka projektu - LINK

Predaj lístkov - LINK

Obrázek

Obrázek

VIDEO PROJEKT - BEHIND THE MASK

Špeciálna téma: BEHIND THE MASK

Koľkí z vás spoznali niekoho v tomto SUPER VIDEU????

Zopár ľudí asi každý ..., a vo videu je aj zastúpenie Slovenska, nájde sa aj Česko?

Pridajte váš názor v samostatnej téme - LINK

Image and video hosting by TinyPic

Dnes je to šesť rokov od vynesenia verdiktu "nevinný".

V dnešný deň pred šiestimi rokmi (13.6.2005) sa celý svet dočkal oslobodzujúceho verdiktu v prípade - Michael Jackson vs. štát California.

Na konci roku 2003 bol obvinený zo zneužívania 14-ročného chlapca. Aj v tomto prípade bol použitý rovnaký scenár vydierania ako v roku 1993 a na veľké prekvapenie, do prípadu boli zainteresovaní rovnakí ľudia a vyšetrovatelia ako pred 10 rokmi. (Vtedy bolo vyplatené "odškodné" vo výške 20 miliónov dolárov, ktoré nakoniec vyplatila poisťovňa - urobila tak aj napriek nesúhlasu Michaela a jeho právnikov v čase, keď bol Michael v polovici svojho svetového turné Dangerous a práve kvôli obchodným zmluvám a takmer miliarde dolárov, ktoré toto turné stálo, poisťovňa v snahe zabrániť možným obrovským stratám pre zrušené kontrakty, uprednostnila "vyplatenie" rodiny a tým zabránila akémukoľvek očisteniu mena Michaela.)

Vo februári 2005 sa začal proces, v ktorom mu hrozilo až 20 rokov väzenia. V máji 2005 ho porota oslobodila zo všetkých bodov obžaloby, obvinenie nebolo dokázané, pretože neexistovali reálne a relevantné dôkazy a Michael odišiel zo súdu ako nevinný.

Michaelov právnik a neskôr aj priateľ Thomas Meserau: V deň rozsudku Michael vyzeral hrozne. Mal vpadnuté líca, slabú a neistú chôdzu. Vyzeral hrozne. Nepovedal ani slovo, až kým nepadlo posledné "nevinný." Celkovo ich bolo 14. Z toho 10 trestných činov a 4 menšie priestupky. Potom sme sa objali a povedal: "Ďakujem."

Obrázek

Napísala: Zuzcoj

Stále hlasujte...

... v ankete o najlepšieho speváka...

LINK

Aktuálne výsledky:

1. Michael Jackson: 8.70

2. Freddie Mercury: 8.51

3. Elvis Presley: 6.83

Obrázek

Arnold Klein napíše knihu o Michaelovi a deťoch

... a vraj to bude niečo, čo sa od členov jeho rodiny nikdy svet nedozvie.

Svoj odkaz napísal na svojom účte na facebook.u - LINK

Obrázek

Arnold Klein bol dlhoročným dermatológom Michaela (v 80 rokoch s ním pracovala aj Debbie Rowe, Michaelova druhá manželka), a Michael ho často pred smrťou navštevoval, a podľa Kleina, procedúry, ktoré Michael podstupoval mali za následok, že mal Michael vyzerať lepšie ako kedykoľvek predtým.

Navyše je Klein vyšetrovaný s predpisovaním liekov Michaelovi, na ktorých mohol byť tiež závislý, jeho lekárska prax skrachovala, dlhuje milióny, a za účty za procedúry si od Michaela účtoval tisíce dolárov.

Jeho asistent si vytvoril "príbeh" o tom, že on bol Michaelov milenec, na čo Arnold reagoval, že sú to výmysly a navzájom sa rozhádali....

Obrázek

Bravado International žaluje Juliana Rouasa

Julian Rouas a jeho parfumová spoločnosť Julian Rouas Paris je žalovaná spoločnosťou Bravado International, ktorá je oficiálnym držiteľom licencií pre meno Michael Jackson a súvisiacich obchodných značiek.

Obrázek

Bravado žiada zaplatenie poplatkov za každú licenciu a podiel zo ziskov, inak žiada súd o zrušenie použiť Michaelovo meno, fotky a názvy (napr. Neverland) ako obchodnú značku pre tieto parfumy.

Žaloba sa sťahuje na sériu parfumov, ktoré

Obrázek

Stránka J.R.P a Joa Jacksona pre ich parfumy - LINK

Obrázek

"Behind the Mask" exklusivně na Facebooku

Exkluzivní světová premiéra Michaela "Behind the Mask"! V sobotu 14. června, 09:00 EST. Fanoušci na Facebooku LINK budou moci exkluzivně jako první spatřit "Behind The Mask"

vložila Helcus

LINK

Michael vedie pred Freddiem!

V ďalšom hlasovaní britského časopisu NME o najlepšieho speváka, vedie Michael tesne pred Freddiem Mercurym!!!

Stále sa dá opakovane hlasovať, pričom už hlasovanie podporilo 4 mil. hlasov.

Koncom mesiaca budú vyhlásené konečné výsledky!

Michael je zatiaľ na prvom mieste, takže hlasujte aj vy - LINK

Kliknite na Michaelom obrázok, a potom mu prideľte 10 hviezdičiek! Môžete to opakovať!

Predaj lístkov: Michael Jackson Fan Fest

Image and video hosting by TinyPic

Predaj vstupeniek na veľkolepé stretnutie fanúšikov v Las Vegas sa práve začal.

Oficiálna stránka už začala s predpredajom lístkov od 3.12. do 27.12 - LINK

The Fan Fest bude otvorený 4 hodiny pred šou Slnečného cirkusu THE IMMORTAL World Tour.

Poisťovňa odmieta zaplatiť

Podľa nových súdnych dokumentov, poisťovňa Lloyd's of London odmieta vyplatiť poistku za neuskutočnené koncerty v Londýne, ktoré mali byť kryté poistkou.

Celkovo ide o 17,5 mil. dolárov, ktoré poisťovňa odmieta vyplatiť MJ Estate, na čo právnik pozostalosti Howard Weitzman povedal, že ide o typický príklad ako sa poisťovňa vyhovára, len aby neplatila.

Poisťovňa ale tvrdí, že spol. AEG Live ako organizátor koncertov a produkčná spol. Michaela neposkytli poisťovni pravdivé informácie o zdravotnom stave Michaela pri podpise poistnej zmluvy, neuviedli, že mal za posledné roky jeho života brať nejaké lieky a navštevovať lekárov, ktorí mu predpisovali lieky a liečivá a celkový skutočný zdravotný stav, napriek tomu, že sa mal Michael podrobiť podrobnej prehliadke, ktorá žiadne zdravotné problémy nepotvrdila.

Doteraz od roku 2009 (smrti Michaela) údajne poisťovňa nedostala relevantné informácie o zdravotnom stave Michaela ani zdravotnú dokumentáciu dr. Murraya.

Poisťovňa žiada súd o zrušenie poistky!

V dokumente/žalobe LINK sa uvádza:

- poistka sa vzťahuje na náhodné udalosti, chorobu a smrť.

- poistka si vyžadovala podrobnú prehliadku, a zástupca poisťovne sa mohol zúčastniť skúšok na koncerty.

- poisťovňa tvrdí, že toto nebolo uskutočnené podľa zmluvy a Michaelova smrť nebola náhodná udalosť, ani prirodzené úmrtie.

- poistenie nepokrýva nedostatočnú starostlivosť, skryté a predošlé zdravotné problémy a nepravdivé informácie o zdravotnom stave.

- poisťovňa tvrdí, že v zmluve je uvedené, že od roku 2005 Michael mal navštevovať iba dermatológa, a nebral žiadne lieky.

- AEG zatajovala niektoré informácie o stave Michaela

- AEG mala verejne prezentovať znenie poistky pre niektoré média napr. LA Times, čím porušila utajenosť.

Aukcia vecí

Jedna z mnohých, ktoré za ostatné roky boli aj v súvislosti s predajom vecí a predmetov patriacich Michaelovi.

Obrázek

Predľad a informácie o aukcie MUSIC ICONS spoločnosti Julien’s Auctions tu:

LINK

Ukážky (v aukcii bude aj parochňa, ktorú mal Michael v deň, keď oznámil v Londýne svoje koncerty):

LINK

Obrázek

FaceBook TOP3

Podľa aktuálnych výsledkov počtu priateľov na facebooku, je TOP3 nasledovná pre umelcov:

1) Eminem

39.524.541 miliónov fanúšikov

2) Lady Gaga

37.281.369 mil.

3) Michael Jackson

35.091.317 mil.

Obrázek

Tatiana Yvonne: 'King of My Heart'

Tatiana Yvonne, ktorá bola modelka účinkujúca vo videoklipe The Way You Make Me Feel, vydala knihu: Michael & Tatiana--The King of My Heart.

Obrázek

V knihe popisuje svoj vzťah k Michalovi ale aj jej kariére, ktorá jej umožnila pôsobiť v šoubiznise... a ako sa vysporiadala so závisťou ľudí...

Ide o druhú knihu Tatiany s témou "priateľstva s Michaelom", pričom niektorí ľudia ju obviňujú, že sa na Michaelovi opäť priživuje, keď pred niekoľkými rokmi tvrdila v prvej knihe, že ich "vzťah" bol iba mediálnym ťahom, a nič ju s Michaelom nespájalo...

Ukážky z knihy - LINK

Rozhovor s Tatianou tu - LINK

A na záver, ukážka fotky s Michaelom z jej knihy:

Obrázek

One Rose For Michael Jackson

PRIDAJTE SA DO TEJTO SKUPINY AJ NA FACEBOOKU!!!!

ČLENOVIA SA CHYSTAJÚ ZOZBIERAŤ PENIAZE NA RUŽE PRE MICHAELA NA JEHO 2. Výročie úmrtia k 25.6.!!

Minulý rok mu už zabezpečili 3000 ruží na 1. výročie, tento rok to chcú prekonať! Prispejte aj vy! Je to na úctu Michaelovej pamiatky! Ďakujem-e.

Viac v téme - LINK

Obrázek

Civilný proces proti AEG Live

Podľa dnešného rozhodnutia súdu sa v LA začne civilný proces s pojednávaním až 10.10.2012!!!, v prípade žaloby Katherine Jackson aj v mene deti Michaela, v ktorom Katherine žaluje spol. AEG Live za to, že nesprávnym a nekompetentným spôsobom pristupovali k zdravotnej starostlivosti Michaela počas príprav na koncerty v Londýne aj tým, že najali ako doktora Conrada Murraya-teda pre nich mal pracovať.

Civilný proces tak začne až po kriminálnom procese s Murrayaom, ktorý sa začne v septembri 2011, pokiaľ sa neudejú iné okolnosti, ktoré by aj tento proces predĺžili (tak ako sa tomu stalo už niekoľko krát).

Rozdiel medzi civilným a kriminálnym procesom je asi v jednoduchosti v tom, že v civilnom je menší nárok na uznanie viny (alebo neviny) podľa menej dostačujúcich dôkazov, čo ale jedno nevylučuje druhé, teda v jednom procese môže obvinený vyhrať, a v druhom prehrať.

Ďalšie vydanie zberateľských kariet

K ďalšej sérii boli vydané už aj séria ACHIEVEMENTS, teda dosiahnuté úspechy a rekordy.

Prehľad/náhľad si môžete pozrieť tu, na stránke spol. Panini - LINK

Obrázek

"Hollywood Tonight" je jednička

V americkej hitparáde Dance/Club Play Songs, teda vysielanie hitov v tanečných kluboch, sa skladba "Hollywood Tonight" dostala na vrchol, a je to prvá skladba pre Michaela od roku 1995, kedy mal naposledy skladbu Scream na vrchole tohto rebríčka.

Pre Michaela je to ôsmy singel v tejto hitparáde (spolu s Enriqueom Iglesiasom, Prince má 7 hitov.). Rekordérky sú Madonna (40 singlov) a Janet (19).

Obrázek

Prehľad hitov Michaela v tejto hitparáde:

"Thriller," Jan. 22, 1983, 11 týždňov

"Tell Me I'm Not Dreamin' (Too Good to Be True)" (Jermaine Jackson & Michael Jackson), June 9, 1984, 3 týždne

"Bad (Remix)," Nov. 7, 1987, 2 týždne

"The Way You Make Me Feel," Jan. 30, 1988, 1 týždeň

"In the Closet," June 13, 1992, 1 týždeň

"Who Is It," May 22, 1993, one week

"Scream" (Michael Jackson & Janet Jackson), July 15, 1995, 2 týždne

"Hollywood Tonight," June 11, 2011, 1 týždeň (zatiaľ)

So skupinou the Jacksons, mal hity: "Forever Came Today" (4 týždne, 1975) a "Lovely One"/"Can You Feel It"/"Walk Right Now" (1 týždeň, 1980).

Kathy Hilton o Michaelovi

Pre CNN, matka Paris Hilton, odpovedala na otázky moderátora o ich dlhoročnom kamarátskom vzťahu s Michaelom, poznali sa od detstva... Rozhovor je veľmi pozitívny, napr. hovorí o tom, ako oddaný bol Michael otcom, zdôraznila, že Michael nebol závislák..., ale pod pod stresom, asi pol roka býval 6 poschodí nad jej rodinou v New Yorku, a občas vzala Michaelove deti von, pričom videla, ako ich Michael osobne chystá-česal im aj vlasy... a často sa s nimi hral v hotelovej záhrade,

Dokonca povedala, že ako tínedžeri si dali (aj s Latoyou) sľub, že ten kto bude mať ako rodič dievča, dajú jej meno Paris, a tak majú obaja dcéry s menom Paris.

(anglický) Prepis ich rozhovoru v téme - LINK

Paris a Prince

Nové fotky z lekcií herectva, 21.5.

Čo ukázali fotografom? Pozrite si v téme - LINK

Obrázek