Články za marec 2011

USB ako Michael

Aj takéto USB kľúče, s kapacitou 4GB sa predávajú v Belgicku za 22,90€

LINK

Obrázek

Michaelov exmanažér Frank Dileo je hospitalizovaný

Michaelov bývalý manažér Frank Dileo je v nemocnici v Los Angeles, kde údajne bojuje o život potom, čo podstúpil plánovanú operáciu srdca pri ktorej však došlo k neočakávaným komplikáciam. Franka v utorok 22.3. priviedli do umelého spánku a zatiaľ sa neprebral.

Image and video hosting by TinyPic

Viac info v téme na fóre: LINK

Napísala: Zuzcoj

Joe chce ďalších obvinených

Otec Michaela Jacksona Joe opäť žiada federálne vyšetrovanie týkajúce sa smrti jeho syna. Je totiž presvedčený o tom, že doktor Conrad Murray obvinený z neúmyselného zabitia bol len postavičkou vo veľkej hre o práva na Michaelove hity a albumy.

Michael sa podľa jeho slov už dávnejšie zveril rodine, že sa ho chystajú zabiť.

"Chcem, aby boli obvinení aj ďalší ľudia, nielen doktor Murray," povedal Joe Jackson, no odmietol uviesť konkrétne mená.

"Nebudem ich menovať, oni vedia, kto sú. Michael vedel, že sa niečo chystá," dodal. Súdny proces s osobným lekárom sa začne v Los Angeles 9. mája.

Justin Bieber prekonal Michaela, v USA

Film s názvom Never Say Never (Nikdy nehovor nikdy) o kanadskom spevákovi Justinovi Bieberovi sa cez víkend stal najúspešnejšou koncertnou snímkou v histórii amerických kín.

Podľa hollywoodskych reportérov zarobil tento 3D film od svojho uvedenia do kín v USA a Kanade približne 72,2 milióna dolárov, čo je o 100.000 dolárov viac než film This Is It mapujúci prípravu na neuskutočnené turné Michaela.

Bieberov film je naďalej v kinách a môže teda ešte podľa agentúry DPA zarobiť.

Medzinárodne si ale lepšie stojí Michael, a to výrazne. Koncertný a dokumentárny film, ktorý prišiel do kín v októbri 2009, štyri mesiace po jeho smrti, zarobil mimo Spojených štátov a Kanady 189,1 milióna dolárov. Bieberovi sa podarilo zarobiť sotva 11 miliónov.

V USA obľúbené koncertné filmy často nemajú v zahraničí veľký úspech.

Výsledok This Is It je preto ďalším dôkazom pre nekončiacu sa a svetovú Michaelovu popularitu. Stále však platí, že sedemnásťročný Kanaďan porazil film o Michaelovi v jeho vlasti.

Predajnosť

Sony Music potvrdila, že album THRILLER prekonal minulý týždeň celosvetovú predajnosť viac ako 70 mil. kusov z tohto albumu, a naďalej ostáva najpredávanejším albumom všetkých čias.

Obrázek

Pokiaľ ide o oficiálnu predajnosť za rok 2011, zatiaľ sa v USA predalo viac ako 500 tisíc albumov, mimo USA viac ako 1,9 mil. albumov, teda celosvetovo takmer 2,5 mil. albumov!!!

MJ Estate hľadá fanúšikov

... pre nový videoklip pre skladbu BEHIND THE MASK.

Podľa producentov videa, nejde o to, aká bude kvalita videa, ktoré majú fanúšikovia nahrať, ale o ich entuziazmus, ktorí budú na túto skladbu tancovať.

Hľadajú spevákov, vokalistov, beatbox-erov, hráčov na bicie, basovú gitaru a saxofón....

Potom jednotlivé, vybrané sekcie poskladajú do videa.

Nahrávky budú akceptované do 14.4., potom bude video vydané konečné, upravené oficiálne.

Videá môžete posielať na tejto stránke - LINK

Obrázek

Začal sa výber poroty v prípade úmrtia Michaela

V budove losangeleského vyššieho súdu sa včera začal výber poroty pre proces s osobným lekárom Michaela.

Image and video hosting by TinyPic

Prvá otázka, ktorú sudca Michael Pastor položil 159 potenciálnym členom poroty, bola jednoduchá: Koľkí z vás nepočuli o prípade lekára obvineného zo smrti Michaela Jacksona?

Po chvíli ticha sa zodvihli len dve ruky. Sudca a právni zástupcovia zúčastnených strán sa pritom zvyčajne pri výbere poroty snažia nájsť ľudí, ktorí o prípade nevedia nič, prípadne majú o ňom čo najmenej informácií, aby mali k dispozícii objektívnu porotu.

V tomto prípade to však bude nesmierne zložité, keďže obeťou je svetoznámy Kráľ popu a médiá detailne informovali o jeho nečakanom úmrtí v júni 2009 i následnom policajnom vyšetrovaní.

Pred sudcom tak stojí pomerne zložitá úloha a to, ako ochrániť porotcov, ktorí majú rozhodnúť o vine či nevine doktora Conrada Murrayho obvineného z neúmyselného zabitia, pred blížiacim sa mediálnym cirkusom a pomôcť im zodpovedne si splniť svoju povinnosť.

Obrázek

Sudca Pastor nádejných porotcov upozornil, aby nečítali blogy, nesledovali internet a nepoužívali Twitter. Pri výbere poroty odmietol kamery, no už začiatkom februára televíznym štábom povolil snímať proces. Výber poroty je tak starostlivo strážený, že zúčastnení kandidáti nesmeli opustiť miestnosť, kým nevyplnili 29-stranový dotazník.

Dnes čakal podobný proces ďalších 170 potenciálnych porotcov. Sudca Pastor by mal rád 4. mája k dispozícii skupinu menej ako 100 ľudí, ktorí budú následne odpovedať na otázky právnikov.

Porota bude mať napokon 12 členov. Súdny proces by mal trvať zhruba dva mesiace - otváracie reči právnici prednesú 9. mája a rozhodnutie by chcel mať sudca do 1. júla.

Napísala: Zuzcoj

Zdroj: LINK

Taylor a Michael: Susedmi budú aj po smrti

Pohreb hereckej divy, ktorá zomrela na zlyhanie srdca :

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Pochovali ju len kúsok od miesta, kde leží Michael Jackson.

Herečke vystrojili tradičný židovský pohreb len pre rodinu a najbližších priateľov, celebroval ho známy americký rabín Jerry Cutler, ktorého si rodina špeciálne vyžiadala.

Cintorín Forest Lawn Cemetery v Glendale v Kalifornii, miesto posledného odpočinku Elizabeth Taylor

Obrázek

Ako informuje portál TMZ, herečku, ktorá vo štvrtok zomrela v nemocnici v Los Angeles spopolnili a jej urnu uložili do rodinnej krypty k jej rodičom. Neďaleko od miesta jej posledného odpočinku stojí pomník Michaela.

Obrázek

Liz a Michaela spájalo hlboké priateľstvo už od osemdesiatych rokov. Dokonca boli aj susedmi - kúpili si vily blízko seba v hollywoodskom Bel Air a Beverly Hills.

Fanúšikovia neustále kladú kvety na hviezdu zosnulej herečky Elizabeth Taylorovej na holywoodskom Chodníku slávy v Los Angeles.

Prince Michael randí so spolužiačkou?

Tito Jackson v rozhovore pre Life & Style povedal, že 14r. Prince Michael údajne randí s nejakou spolužiačkou.

Podľa neho je vo veku, kedy si chlapec ako on všíma dievčatá, a dievčatá si všímajú jeho.

Dodal, že Prince Michael hraje futbal a je v basketbalovom tíme...

LINK />

Dnes ráno zemřela Elizabeth Taylor

Elizabeth Taylorová zvaná též Liz Taylorová, celým rodným jménem Dame Elizabeth Rosemond Taylorová (* 27. února 1932, Hampstead, Londýn, Velká Británie - † 23. března 2011, Los Angeles, USA ) byla americká herečka a vývojářka voňavek a parfémů, jedna z velkých hollywoodských hvězd stříbrného plátna 20. století, dvojnásobná držitelka ceny Americké filmové akademie Oscar. Elizabeth Taylorová se stala jedním z filmových sex-symbolů své doby.

Nejlepší přítelkyně našeho Michaela.

Čest její památce!

Rest in Peace Liz!

Image and video hosting by TinyPic

zpracovala Helcus

více LINK

Rozhovor

Omer Bhatti v rozhovore o Michaelovi, špekuláciách a klebetách...

Detailné fotky z príprav This Is It

Oficiálna stránka fanúšikov zverejnila nové fotky, avšak známe z dokumentu TII zo stretnutia Michaela a jeho tímu na prípravy koncertov This Is It.

Okuliare, ktoré má Michael na sebe sú pre 3D videnie, a teda išlo o prezentáciu pre 3D kulisy.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Máte záujem o kúsok partiaci Michaelovi?

Image and video hosting by TinyPic

Tak využite ešte tento týždeň na aukciu s názvom -

The Rock & Roll Pop Culture Auction, ktorá bude predávať časť vecí patriacich Michaelovi.

Medzi nimi sú ceny, oblečenia, fotky s podpismi....

Prehľad si pozrite tu - LINK

Obrázek

Pokiaľ ide o aukciu, iná, z roku 2009, ktorá bola zrušená, dnes dostala iný rozmer.

Richard LaPointe dnes dosiahol mimosúdnu dohodu s aukčnou sieňou, ktorá zrušením aukcie, ho mala údajne pripraviť o jedinú ponuku, ktorú ponúkal za (takmer) všetky veci, ktoré sa v dražbe ponúkali.

Išlo asi o 64 predmetov, ktoré ponúkala Julien's Auction House, ktorú Michael zažaloval za predaj neautorizovaných vecí.

Neskôr sa s ňou dohodol, no zrušením dražby si nárokoval na veci LaPointe, ktorý ponúkal viac ako 1 mil. dolárov.

LaPointe je vášnivým zberateľom vlastníkov, a vlastní aj jednu z najväčších zbierok The Beatles.

Napriek tomu, súdne jednanie bude pokračovať, či nedošlo k iným právnym porušeniam... zo strany aukčnej siene.

Brandon Q. Adams o Michaelovi

Tieto slová napísal Brandon Adams, chlapec, čo si zahral s Michaelom vo filme Moonwalker. Je to ten nadaný chlapček, čo ho napodobňoval.

"26. júna 2009

Stratili sme ďalšieho skvelého človeka v tomto týždni. Michael Jackson bol legenda, ikona a proste krásna ľudská bytosť s dobrým srdcom. Moje srdce je veľmi smutné, stratil som môjho priateľa, nemám slov, ktoré by mohli vyjadriť smútok a bolesť, ktoré cítim vo svojom srdci práve teraz. Michael bol môj idol, vyrastal som s ním a bol to i môj priateľ. Cítim sa nesmierne požehnaný, že som mal tú príležitosť sa s ním stretnúť, spoznať ho a dokonca s ním pracovať. Vďaka nemu som zistil, kto som a aký mám talent, ktorý je tak ovplyvnený Michaelom Jacksonom. Bol tým najväčším umelcom a nikdy nebude ďalší Michael. Dosiahol tak veľa, bol inšpiráciou pre mnoho ľudí na celom svete. Stále nemôžem uveriť, že je preč.

Až dodnes, bez ohľadu na to, kde som všade bol, bez ohľadu na to, na koľkých ďalších projektoch som sa podieľal, každý z mojich priateľov, rodiny, mojich rovesníkov, mi vždy hovorí, že som ten najšťastnejší chalan na svete, lebo som sa stretával a pracoval s legendárnym kráľom popu Michaelom Jacksonom. Tie spomienky budem navždy opatrovať ako poklad.

Rád by som tiež využil túto príležitosť na odoslanie úprimnej sústrasti a smútku celej rodine Michaela, priateľom a fanúšikom z celého sveta. Viem, že sú to veľmi smutné chvíle pre nás všetkých. Budem sa držať svojho priateľa MJ vo svojich modlitbách a budem sa tešiť na deň, keď sa s ním opäť stretnem. Všetci vieme, že je na lepšom mieste.

Michael ďakujem ti za to, že mám spomienky na nezaplatenie a že si mi umožnil byť súčasťou tvojej histórie a života.

Budeš mi chýbať!

Tvoj priateľ a najlepší detský impersanator,

Brandon Adams Q."

Image and video hosting by TinyPic

Napísala: Zuzcoj

Flashback - reklama na DVD prehrávač

Tu je záznam z reklamy v roku 1997 počas turné HIStory pre Taiwanskú verziu prvých prenosných DVD prehrávačov "Esonic DiscBaby".

Obrázek

V roku 1996 darovala spol. "Esonic" Michaelovi túto prvú verziu, a následne požiadali Michaela, či by natočil reklamu na tento výrobok, Michael súhlasil, a za 350 tisíc dolárov natočil spot a podpísal trojročný kontrakt pre Áziu, v ktorom účinkuje aj Omer Bhatti...

Obrázek

Reklama - LINK

Správa o reklame:

The 2nd Annual Global Michael Jackson Disney Day

Oslava Michaela v priestoroch Disney parku v kalifornskom Anaheim, ktorú organizujú fanúšikovia sa uskutoční po druhý raz 28.6.2011!

Obrázek

Prvé stretnutie sa uskutočnilo minulý rok pri príležitosti prvého výročia od Michaelovej smrti, a tento rok by to malo byť rovnaké...

Obrázek

Viac na tejto stránke - LINK

Ukážka z minuloročnej akcie:

Nové skladby z roku 2009

Na verejnosť sa dostali názvy nových skladieb, ktoré Michael nahral v roku 2009 s Michaelom Durham Princeom a Theronom Feemsterom.

Bang Your Head

Broken Chair

D.I.E.

Don’t Make Me Stay

H20

Lady of Summer

Red Eye

Silent Spring

Water

Zatiaľ nie je známe v akom stave dokončenia sú.

Joseph Jackson znova prehovoril

MADRID 18. marca - Týždeň pred výberom poroty v prípade súdu s lekárom Michaela Jacksona, spevákov otec znova trvá na federálnom vyšetrení smrti jeho syna, pretože si myslí, že ide o sprisahanie. Tvrdí, že Murray bol len obetný baránok, no sám nechcel prezradiť mená ľudí, ktorí by za smrťou Michaela mohli stáť. Joe verí, že Dr. Conrad Murray konal v mene iných osôb zapojených do Michaelovej kariéry a povedal, že Michael varoval rodinu, že ho chcú zabiť, aby sa dostali k jeho vydavateľským právam a aj napríklad k hitom ako "Thriller" a "Billie Jean." Súd s Murrayom sa má začať po výbere poroty 9. mája 2011 v Los Angeles.

Joe Jackson sa objavil v piatok v Madride na podporu celosvetového turné španielského muzikálu "Forever King Of Pop," aby prezentoval dohodu medzi Jackson Family Foundation a Summum Music Production, ktorá chystá muzikál. Rodina si zvolila tento španielsky projekt, lebo "Reprezentuje Michaelove dedičstvo po celom svete".

Joe Jackson sa tiež vyjadril, že pracuje na svojej vlastnej knihe, kde popíše "ťažké časy" jeho a rodiny, ktoré však sformovali synov do popových hviezd. "Nemyslím si, že niekto môže Michaela poraziť," ale Prince Michael II. (Blanket) chce kráčať v otcových šľapajách. "Pripomína mi Michaela, keď bol malý. Niektorí ľudia hovoria, že nikdy nebude iný Michael, no my máme jedného, ktorý sa ním môže stať."

Image and video hosting by TinyPic

Napísala: Zuzcoj

Nový muzikál

Nový muzikálny projekt - "The Michael Jackson Experience" bude mať svoju premiéru dnes v Seattli...

Obrázek

Web stránka - LINK

Obrázek

MJFanvention 2011

V poradí už druhé stretnutie fanúšikov a oslava Michaela, sa uskutoční od 26-28 augusta 2011 v Chicagu, IL (USA).

Súčasťou akcie budú prezentácie videí nikdy predtým nezverejnených nahrávok od osobného kameramana Michaela, Larry Nimmera, hosťom bude aj autorka knihy o obvineniach v 1993 (Redmption) Geraldine Hughes (rozhovor s ňou o obvineniach - LINK ), a mnohí ďalší...

Oficiálna stránka akcie j s PDF dokumentom - LINK

Obrázek

Video je hitom na YouTube

Podľa aktuálnych výsledkov, takmer 5 mil. klikov už zaznamenal oficiálny klip ku skladbe Hollywood Tonight v priebehu 10 dní...

LINK

“A * Is Killed”

Indický producent Himesh Reshammiya v spolupráci so spol. Arifilms a režisérom Christophe Lenoirom, natočili film, ktorý je inšpirovaný Michaelovou smrťou.

Film pojednáva o smrti svetovej superhviezdy, kde sú priame odkazy na Michaela a predávkovanie propofolom.

Vo filme nie sú použité žiadne konkrétne známe mená, viac o filme neskôr po vydaní!

Ukážka z filmu:

Letný festival v Gary ako pocta Michaelovi

Starosta rodného mesta Michaela, Gary, podpísal zmluvu s usporiadateľom LGR Partners, ktorý usporiada letný festival ako poctu Michaelovi.

Podľa dohody, 20% podiel zo zisku pôjde na rozvoj mesta.

Pred rokom, odhalili Michaelovi v rodnom dome pamätník.

Obrázek

Jermaine píše knihu o Michaelovi

Kniha s názvom "You Are Not Alone: Through a Brother's Eyes" bude popisom Micvhael očami Jermaina, ako to tvrdí...

Podľa popisu, kniha, ktorej vydanie je naplánované na jeseň/podzim 2011, bude o živote Michaela a rodiny od rodného domu v Gary až po Neverland.

(podobné knihy údajne chystajú aj Janet a LaToya)

(neoficiálny obal)

Obrázek

Socha pre Michaela

Britský futbalový klub Fulham, ktorého vlastníkom je Mohamed Al Fayed, odhalí Michaelovi sochu, ako poctu priateľstva.

Obrázek

Socha bude odhalená 3.4. v Craven Cottage, a bude zobrazovať Michaela podobne ako socha History.

Obrázek

Al Fayed chcel sochu odhaliť už skôr pred jeho bývalým obchodným domom Harrod´s, ale preňho bol Michael priateľom, s ktorým prežil mnoho krásnych chvíľ, ako sám povedal.

Jeho oficiálna stránka - LINK

Obrázek

Kde je videonahrávka z domu? Bola vymazaná?

Podľa informácií, polícia vymazala niektoré časti videa z domu, v ktorom Michael zomrel.

Na žiadosť právnikov dr. Murraya, ktorí chceli 24 hodín záznamu sa zistilo, že niektoré časti, ktoré by mohli byť kľúčové, boli "vymazané".

Obrázek

Údajne preto, že polícia pri prezeraní videa v počiatku vyšetrovania "nevedeli", že prípad bude klasifikovaný ako zabitie.

Video, ktoré je k dispozícii ukazuje Michaela ako vchádza do domu po skúškach na koncerty.

Obrázek

Kto neskôr prichádza do domu alebo vychádza zatiaľ nie je dispozícii, pretože polícia si skopírovala iba niektoré časti videa, zvyšok zatiaľ chýba.

Polícia teraz nemôže vytvoriť relevantnú časovú video líniu kto a kedy bol prítomný v dome v deň Michaelovej smrti.

Obrázek

Nová fotka Michaela

Táto fotka je z 80 rokov, kedy Michael navštívil britský prístav v Dovery

Obrázek

"Dráma" okolo domu v Encine

Alejandra Jackson, matka detí Randyho (Genevieve a Randy Jr) a neskôr Jermaina Jacksona (Jaffar a Jermajesty), už niekoľko mesiacov zápasí s MJ Estate a údajne aj Katherine Jackson kvôli jej prítomnosti s rodinnom dome v Encine (Hayvenhurst).

Obrázek

Dom, ktorý Michael kúpil pre rodinu=Katherine koncom 70 rokov, bol vo vlastníctve Michaela a LaToyi Jackson, pričom mesačné náklady platil Michael.

Teraz má všetko na starosti MJ Estate a to chce, aby sa Alejandra a jej deti odsťahovali, po 20 rokoch... (hrozia výmenou všetkých zámkov...)

Ponúkli jej iný dom, ale ona odmietla, rovnako odmietla podpísať dohodu o mlčaní podmienok jej pobytu.

Sudca v tomto prípade, ktorý sa z mesiaca na mesiac "dramatizuje", rozhodol, že Alejandra môže ostať v dome ešte mesiac, potom, ak nedôjde k dohode s MJ estate, bude súdne pojednávanie, ktoré nakoniec rozhodne, ako ďalej...

Michael ale v tomto prípade nerozhodol vo svojom závete, ako sa má postupovať, preto nie je jasné, ako to dopadne.

Obrázek

Rozhodné slovo má ale LaToya, ktorá ako spoluvlastníčka, môže určiť osud Alejandri a jej detí.

V súdnych dokumentoch sa ale objavuje aj meno Michael Kane, ktorý je spolusprávca domu, ktorého určil Michael ešte počas života, a ktorý riešil všetky záležitosti ako Michaelov obchodný manažér.

Kniha Michael Jackson For The record

Na pultech se objevilo 2. rozšířené a přepracované vydání knihy Michael Jackson For The record od autorů Chrise Cadmana & Craiga Halsteada

Image and video hosting by TinyPic

cena: £16.95 / $24.95

LINK

Průřez kariéry Michaela od jeho počátků.. Kniha obsahuje více jak 500 stran a 310 obrázků..

zpracovala Helcus

více zde LINK

Hollywood Tonight v UK chart

Podľa výsledkov vysielanosti singlov rádií v UK, sa singel HT prepadol na 50 miesto, pričom minulý týždeň ako novinka vstúpil na 37 miesto!

Podľa týchto výsledkov je evidentný neúspech, napriek podpore videoklipu.

Obrázek

Nová kniha - šokujúca cena

Do predaja sa dostáva kniha, ktorú predstavil autor maľby pre album MICHAEL.

Obrázek

The King of Pop The Life of Michael Jackson by Kadir Nelson Gold/Planitum Edition - takto znie jej názov, ale o to šokujúcejšia je cena.

K dispozícii sú dve verzie.

Tá lacnejšia je za cenu $395.00, a bude obsahovať aj veľký plagát pôvodného obrazu, a bude predávaná v celkovom množstve 1000 kusov.

LINK

Drahšia bude za cenu (verzia Platinum) $695.00, pričom rozdiel bude len vo väčšom plagáte, a celkovo je iba 350 kusov tejto knihy.

LINK

Kniha sa bude predávať od 15.4. cez oficiálnu stránku michaeljackson.com

Michael Jackson Estate vyzýva fanúšikov na hlasovanie

... a omnoho viac, a to cez portál SurveyMonkey.com, kde žiada od fanúšikov odpovede na otázky, aby mali obraz o pocitoch a žiadostiach samotných fanúšikov aj v súvislosti s pripravovanou šou Slnečného Cirkusu!

Pridajte sa k nim, a vyjadrite svoj názor v týchto otázkach - hlasovanie bude trvať do 16.3.2011:

LINK

Prepis vyhlásenia MJ Estate:

We want your input!! Please post, send out, and respond yourself to the survey below!

You now have the chance to see MORE of Michael Jackson then you ever dreamed possible! Along with THE IMMORTAL World Tour we want you to experience something so special, so unique, and so exclusive it could only happen in Las Vegas!

We want the input of the most passionate fan base in the world to develop an interactive experience unlike any other, one focused solely on the history, legacy, and influence of Michael Jackson!

Obrázek

Roger Taylor o staro-nových skladbách

Bubeník legendárnej skupiny Queen, Roger Taylor, v rozhovore pre belgický magazín KF potvrdil, že pracujú na nových, nevydaných skladbách Freddieho Mercuryho, medzi ktorými sú aj skladby s Michaelom, ktoré spolu nahrali v 80 rokoch.

Obrázek

Napriek tomu, že skladby už fanúšikovia poznajú, nikdy neboli vydané oficiálne a ani komerčne využité.

Podľa Rogera sa pracuje na nových aranžmánoch ku skladbám “Victory”, “State of Shock” a “There Must Be More to Life than This”.

Roger tiež prezradil, že Michael navrhol skupine vydať skladbu “Another One Bites the Dust”, ktorá sa nakoniec stala najväčším hitom skupiny v USA.

Obrázek

Hudobník Mengesha Francis v rozhovore o Michaelovi

Mengesha "Mystro" Francis hudobník výborne hrajúci na piano a učiteľ hudby na The Heavenly Vision Christian Academy poskytol interview, kde okrem iného veľa prezradil o tom, že od mala je Michaelovým fanúšikom a tiež mál viackrát možnosť sa s ním stretnúť, dokonca vystúpil aj na Michael Jackson’s 30th Anniversary.

Image and video hosting by TinyPic

V rozhovore opísal svoje zážitky s Michaelom...tu sú niektoré z nich.

Keď mal Mengesha asi 13 rokov, rozhodol sa ako veľký Michaelov fanúšik navštíviť jeho dom v Encine (bolo to asi v roku 1984). Ráno nešiel do školy, ale podľa adresy ktorú mal sa autobusom dostal až k domu. Tam dlhšie čakal a asi okolo desiatej hodiny ráno sa brána otvorila a tam v aute Michael. Ten otvoril okienko a pýtal sa ho, čo tam robí a prečo nie je v škole. Táto výčitka Mengesha zaskočila, Mengesha mu odpovedal, že prišiel ako jeho fanúšik, aby ho videl. Michael mu povedal, že nie je dobré vymeškávať školu, že sa to nepatrí. Potom ho pozval cez víkend do Balboa Parku, že tam bude s bratmi hrať basketball, aby prišiel a že mu dá autogram tam, lebo sa mu nepáči, že chodí poza školu. Mengesha mu sľúbil, že sa to viac nezopakuje a cez víkend prišiel. Michael tam bol aj s bratmi, podpísali sa mu a darovali mu i Victory bundu a dva lístky na ich koncert. To bol jeho prvý zážitok s Michaelom. V škole mu tieto zážitky nechceli veriť ani učitelia.

Druhýkrát sa stretol s Michaelom počas Michaelovej práce na filme Captain Eo. Bol pred domom, keď Michael odchádzal s Billom Brayom na natáčanie a Michael pozval Mengesha aj s kamarátom do auta a vzal ich pozrieť sa na natáčanie. Mengeshaova škola potom slávnostne otvárala premiéru, bol teda jedným z tých, čo film videli medzi prvými.

Na Michael Jackson’s 30th Anniversary si Mengesha zahral, Michael mu poslal znamenie prstom, že sa mu to páčilo. Osobne sa už s ním nestretol i keď vraj veľmi túžil mu povedať, že on je ten jeho malý fanúšik, ktorého kedysi pokarhal, ale tým aj poslal na správnu cestu.

Mengesha tiež zaspomínal, akým veľkým vzorom mu Michael bol po ľudskej a hlavne umeleckej stránke. Keď Michael zomrel, bolo to ako keby stratil člena rodiny s ktorým celý život vyrastal. Volala mu dokonca mama i bývala učiteľka, že ako to znáša, lebo vedeli ako Michael pre neho veľa znamenal.

Celé interview tu: LINK

Napísala: Zuzcoj

Chris Brown samploval Human Nature

Chris Brown použil sample z Michaelovej Human nature pre svoju novú pieseň She Ain’t You. Pieseň sa objaví na Chrisovom novom albume F.A.M.E., ktrý vyjde 22. marca.

Napísala: Zuzcoj

Tom Barrack o Neverlande

Aktuálny správca pozemku známom ako Neverland, Tom Barrack zo spol. Colony Capital, pre americký Bloomberg povedal, že MJ Estate robia skvelú prácu v spravovaní Michaelovho majetku, a počkajú, ako sa rozhodnú a čo budú chcieť urobiť s Neverlandom.

On ani jeho spoločnosť nebude Neverland využívať na komerčné účely, aby bol zachovaný odkaz Michaela, ktorý Neverland a jeho ducha pomoci deťom vytvoril.

Obrázek

EMPIRE magazín

Článok vo filmovom magazíne venovaný filmu Moonwalker.

Hudobná kniha MICHAEL

Prvá oficiálna kniha, venovaná albumu MICHAEL, obsahuje notové verzie pre spev, klavír a gitaru.

Cena: $19.99

LINK

Obrázek

Michael Jackson IMMORTAL World Tour

Michael Jackson THE IMMORTAL World Tour

Cirque du Soleil oznámil, že Greg Phillinganes, jeden z Michaelových klíčových spolupracovníků se připojil k tvůrčímu týmu jako hudební režisér.

Phillinganes byl hudební ředitel Michaela na turné Bad a Dangerous a pracoval na albu jako Off The Wall, Thriller, Bad, Dangerous, Invincible a také na nejnovější verzi alba Michael .

více na foru LINK

zpracovala Helcus

Nové zberateľské karty

Pred niekoľkými mesiacmi sme vás informovali, že spol. PANINU pripravila sériu zberateľských kariet s rôznymi podobami Michaela, na spôsob nálepiek do albumu - s desiatkami fotografií, pod ktorými bude popis, kedy a kde Michaela zachytila daná fotka.

Obrázek

Od 8.6.2011 bude dostupných 5 kariet v jednom balení.

Obrázek

Ide o sériu:

12 setov- Decades,

8 - Achievements,

8 - Top Tens,

6 - Number Ones,

5 - Gold Parallels,

1 - Platinum Parallel,

1 - Number Ones Deluxe.

Cena jedného balenia bude $2.99.

Celkový prehľad si pozrite v téme:

LINK

Slave To The Rhythm

Dlhá verzia skladby, ktorá prenikla na net už v decembri 2010. (podľa mnohých informácií, skladba sa datuje do obdobia roku 1999-2001)

Tu je jej 4 minútová verzia.

Behind the Mask Project!

Chcete být součásti projektu Behind the Mask? Tuto jedinečnou možnost nabízí oficiální stranka tohoto projektu. Lidé z celého světa mohou nyní společně vytvořit jedinečné hudební video všech dob.

LINK

Image and video hosting by TinyPic

forum: LINK

Zpracovala Helcus

MJ Estate autorizuje účty na Facebook-u?

Podľa najnovších vyhlásení MJ Estate (zatiaľ oficiálne nepotvrdené), správcovia chcú autorizovať účty na Facebooku, a podobných sociálnych sieťach, aby zachovali posolstvo Michaela, a fanúšikov, ktorí vytvárajú tieto účty v mene Michaela Jacksona, naproti mnohých vytvoreným účtom, ktoré poškodzujú Michaela, a týmto chcú dať účtom svoj akýsi oficiálny status.

Rozhovor s Jonathanem Moffettem o Michaelovi

Jonathan Moffett je známý hudebník, skladatel a producent. O jeho úspěšné kariéře, profesi a osobním vztahu s Michaelem od roku 1979 až do r.2009 si můžete přečíst zde, v exkluzivním interview

LINK

Image and video hosting by TinyPic

nebo na fóru LINK

zpracovala Helcus

Motown 50. výročí skvělé hudby v Bílém domě

Bílý dům uspořádal oslavu na počest Motown - 50.výročí skvělé hudby.

Vzpomenuli také Jackson5, Dianu Ross a hlavně Michaela Jacksona jako největší hvězdu na světě, která zde, v Bílém domě, poobědvala s prezidentem..

Celé video - LINK

Zpracovala Helcus

EXKLUZÍVNE - premiéra videoklipu

10.3. bude odvysielaný nový videoklip k skladbe HOLLYWOOD TONIGHT.

Obrázek

EXKLUZÍVNU ukážku z videa bude prezentovať oficiálna stránka MichaelJackson.com a facebook - LINK

Obrázek

Obrázek

Ukážka z natáčania

Právní tým Dr. Murraye se rozrostl o třetího advokáta

Soudce Michael Pastor v pátek 4.3.2011, uvedl v písemném rozhodnutí, že nenašel "žádný skutečný nebo potenciální střet zájmů" a povolil N. Gourjianovi zastupovat Dr. Murraye.

Advokát, Nareg Gourjian, byl advokátní koncipient v kanceláři Geragos & Geragos před sedmi lety, kdy advokát Marek Geragos byl Michaelův obhájce v trestní řízení.

LINK

napsala: Helcus

Soudce odročil proces s lékařem

Kalifornie - soudce Michael Pastor odročil proces s lékařem za neúmyslné zabití Michaela až na počátek května .

Tento krok učinil poté, co obhájce u předchozích slyšení nepředložil dostatek informací o potenciálních svědcích...

Výběr poroty byl původně stanoven na 24.3. 2011. Nyní je termín stanoven na 9.5.2011!!!!!!!

+

----------

Súd presunul termín začiatku súdneho procesu s osobným lekárom Michaela Jacksona na začiatok mája. Losangeleský vyšší sudca Michael Pastor rozhodol o odložení v stredu po stretnutí s prokurátormi, obhajcami a doktorom Conradom Murraym. Advokáti lekára obvineného z neúmyselného zabitia totiž zatiaľ neposkytli obžalobe viac informácií o potenciálnych svedkoch. Výber poroty sa začne podľa pôvodného plánu 24. marca, otváracie reči však právnici prednesú až 9. mája. Sudca začiatkom februára povolil televíznym štábom snímať proces kamerami.

Nariadeniu súdneho procesu predchádzalo predbežné pojednávanie, v ktorom svedčili lekári, členovia spevákovej ochranky či záchranári privolaní do prenajatého domu popového kráľa, keď prestal dýchať. Na základe ich výpovedí Pastor rozhodol, že z prípadu bude súdny proces. Murray vyhlásil, že je nevinný a že Jacksonovi nepodal nič, čo by ho mohlo zabiť.

TASR

----------

více informací na LINK

zpracovala:Helcus

Herec B. J. Novak v interview o stretnutí s Michaelom

Herec Benjamin Joseph Manaly (“B. J.” Novak narodený v 1979) americký herec, spisovateľ, komik a režisér v rozhovore prezradil, že keď mal 12 rokov, bol pozvaný do domu Deepaka Chopra v Lincolne v Massachusetts na večeru. Povrávalo sa, že by sa tam mal ukázať Michael Jackson.

Obrázek

"Zrazu vošiel dnu muž v červenej vojenskej uniforme s čiernym klobúkom," spomína. "Myslel som si, že to určite musí byť nejaký jeho imitátor, pretože to oblečenie iste nie je to, čo by Michael Jackson nosil vo všedný deň." Ale...bol to naozaj Michael Jackson.

Po večeri sme spolu hrali Scattergories. "Mal vysoké skóre, hral pod prezývkou Nicholas Nickelby...iste bol čitateľom [Charlesa] Dickensa," poznamenal Novák.

Nakoniec vyhral! Oslávil to tým, že úplne úžasne a cappella zaspieval 'We are the champions'. Škoda, že Novak sa na druhý deň v škole týmto zážitkom nemohol pochváliť: Veď kto by mu už len uveril?

Celý rozhovor vo videu tu:

LINK

Napísala: Zuzcoj

Nový parfum z Neverlandu

Pred časom sme vás informovali, že sa chystá vydanie parfumu, ktorého vône by mali pochádzať z kvetov, ktoré sa pestovali na Neverlande.

7.3. by sa mala predstaviť kolekcia pánskych a dámskych parfumov Jackson Tribute (pre mužov) a Jackson Legend (pre ženy). :

Obrázek

Obrázek

Tento parfum príde na európsky trh:

Obrázek

UPOZORNENIE: tieto parfumy nie sú oficiálnymi produktmi, a do dnešného dňa nedostali povolenie od MJ Estate.

Stránka a parfumér Julian Rouas, ktorý ponúka predpredaj spolupracuje s Joeom Jacksonom, ktorý si s Julianom podelia zisk 50/50, ako aj spoluprácu na medzinárodnom obchode s touto značkou, a podľa informácií, bude údajný 10% zisk udelený pre nadáciu Heal The World, ALE MJ Estate doteraz prejednáva žalovu voči jej správkyni, ktorá neoprávnene používa tento názov a obchoduje s Michaelových menom ako obchodnou značkou.

LINK

Image and video hosting by TinyPic

Queen uvažuje o zverejnení piesní Michaela a Freddieho

Skupina Queen vraj uvažuje o vydaní spoločných piesní Michaela a Freddieho.

Niektoré médiá v Južnej Amerike uverejnili článok s názvom "Queen chcú stále chrániť dedičstvo Freddieho Mercuryho ". Zdroj: DPA Londýn.

V článku sa okrem iného hovorí:

"Tento rok prebehne niekoľko koncertov v spolupráci s niektorými priateľmi. Universal vydajú desať remastrovaných nahrávok a natočia film, kde Sacha Baron bude hrať Freddie Mercuryho. K dispozícii budú aj nahrávky Mercuryho a Michaela Jacksona.

Predpokladá sa, že by mohlo ísť o spoločné, oficiálne zatiaľ nevydané piesne Michaela a Freddieho - State Of Shock, There Must Be More To Life Than This a Victory (z roku 1983 - napísali M. Jackson a F. Mercury)...

Image and video hosting by TinyPic

Napísala: Zuzcoj

Ukážka z videa Behind The Mask

Skladba, ktorá sa dostane do amerických rádii (ako aj vo Francúzsku a Japonsku), Behind the Mask, bude mať tiež svoje video, a tu je obrazová ukážka:

Obrázek