Články za október 2011

21. deň súdu

Dnes súd začal krížovým výsluchom vedeným žalobcom Walgrenom. Dr. White musí odpovedať na jeho otázky.

- Dr. White odpovedá na otázky veľmi podráždene, vyhýbavo. Okrem iných vecí vyšlo najavo aj to, že za svedčenie si zapýtal 11,000$...to Dr. Shafer, svedok obžaloby peniaze neprijal, svedčil zadarmo!!!

- White povedal, že MJ mohol odísť z postele, keďže nebol pripojený na prístroje a dať si ďalšiu dávku Propofolu. Walgren sa ho na to opýtal, či MJ mohol len tak so všetkými tými infúziami a pod. behať po izbe a hľadať ďalší Propofol, keďže ten mal len Dr. Murray. White stále odpovedá vyhýbavo, Walgren ho požiadal, aby odpovedal len áno/nie...nakoniec z neho dostal Áno ako odpoveď na otázku, či Murrayova starostlivosť o MJ ako o pacienta bola neadekvátna.

- Dr. White povedal, že Murray nemohol zavolať 911, lebo v dome nebol telefón...Walgren mu na to odpovedal, že či Murray nemohol zavolať zo svojho mobilu, keď predtým veselo vyvolával pol dňa. Walgren je dnes veľmi nahnevaný, White už svoje klamstvá iste ľutuje...

- Walgren sa ho pýtal, či je v poriadku odísť z miestnosti 15 až 20 minút potom, čo mu podal 25 mg lieku Diprivan...či je to v poriadku nechať pacienta samého bez kontroly, akú cenu má pulzný oxymeter, ktorá nie je aktívny...či je to prijateľné podať Midazolem a Lorazepam a nechať pacienta bez kontroly a vybavenia a odísť...White je v úzkych a odpovedá vyhýbavo, občas prizná, že on by konal inak. Walgren sa ďalej spýtal, či nie je morálnou povinnosťou lekára hovoriť pravdu o volaní záchrannej služby a o tom, čo sa stalo a čo bolo pacientovi podané...tiež sa pýtal, či je možné, že Murray klamal úmyselne, aby zakryl pochybenia, White priznáva, že to tak mohlo byť...

- Walgren kladie tvrdé otázky, obžaloba má neustále námietky, sudca už má toho dosť, je naštvaný na Dr.White a udeľuje krátku prestávku.

- Walgren kladie otázky ohľadne Propofolu a podávania liekov, vyvracia slová, ktoré White vypovedal v piatok.

- Dr. White sám seba nazval "otcom Propofolu"...napriek veľkému egu má problémy s odpoveďami na otázky obžaloby.

Na súde je okrem rodiny aj Kathy Hilton, ako podpora rodiny Jacksonovcov...tu je foto z obedňajšej prestávky

Image and video hosting by TinyPic

- Walgren a White prechádzajú simuláciou dňa, keď MJ zomrel, pozerajú grafy z piatka a komentujú ich...

Image and video hosting by TinyPic

- sudca už stratil trpezlivosť...Dr. White dostal pokutu 1000$ za opovrhovanie súdom, podrobnosti sa budú riešiť 16. alebo 17. Novembra (len ohľadom Dr. White a pokuty)-"Judge: That constitutes direct contempt of court. I'm fining Dr. White $1,000$. I'll review the matter on Nov. 17."

- Walgren konfrontuje Dr. White s článkami o Propofole...je pravdepodobné, že ešte predvolá Shafera svedčiť o článkoch, ktoré ukazujú na ďalšiu diskreditáciu Dr. White. Krížový výsluch končí, nastupuje Flanagan.

- Flanagan ospravedlňuje nezavolanie 911 Murrayom tak, že doktor bežal dole do kuchyne pre ochranku a Princa...mohlo sa vraj predpokladať, že niekto z ochranky zavolá 911...

- Flanagan a White ukazujú rozdiel medzi infúziami???...alebo riešia, ako sa infúzia uzatvára???...

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

- súd bude pokračovať zajtra okolo 17:30 nášho času

Zuzcoj

Priamy prenos z premiéry

Premiéra dokumentu producenta Davda Gesta v Londýne s názvom: Michael Jackson: The Life of an Icon, bude vysielaná 2. NOVEMBRA aj online prostredníctvom oficiálnej stránky - LINK alebo LINK

Vysielanie začne od 14,00 nášho času s predstavovaním hostí (medzi nimi aj členovia Jacksonvcov a aj Thomas Mesereau) na červenom koberci...

Detaily o čase, po zmene letného aktualizujeme.

Banner Slovenska nad L.A.

Takto bojuje za spravodlivosť Slovensko ♥ ...fotka je z pred súdu v Los Angeles, kde prebieha proces s Dr. Murrayom...

Obrázek

Zuzcoj

20. deň súdu

Včera odborník na závislosti od liekov a drog Robert Waldman z rehabilitačného centra v Malibu pred súdom pripustil, že Jackson mohol byť závislý od liekov proti bolesti. Klein mu podľa zverejnenej nahrávky injekčne podal 375 miligramov lieku počas 90 minút, pričom bežná jednorazová dávka je 50 miligramov.

Dnes pokračuje vo výpovedi Dr. Paul White, ktorý je odborníkom na Propofol.

Obhajoba chce dokázať, že nespavosť Michaela spôsobovali lieky od bolesti, ktoré mu podával jeho dermatológ Arnold Klein.

Keď včera White dostal otázku, či by dokázal obhájiť alebo ospravedlniť Conrada Murrayho z toho, že podal svojmu pacientovi intravenózne propofol a nechal ho osamote, odpovedal: "Absolútne nie". Porota by mala dospieť k rozhodnutiu už v najbližších dňoch. Ak Murraya uznajú vinným, hrozí mu štvorročný trest odňatia slobody.

--------------------------------------------------------------------

- Dr. White predkladá svoju teóriu a teda i teóriu obhajoby, že MJ užil Lorazapam tajne vo forme piluliek...to, ako je možné, že to Murray nevidel nevysvetlil...zrejme opustil izbu MJ častejšie, ako priznal a tým zasa len potvrdili, ako veľmi Murray zanedbával liečbu Michaela.

- ukazujú opäť aj názorné grafy, White sa v podstate snaží vyvrátiť svedectvá Dr. Shafera. Tiež používa názorné ukážky dávkovania Propofolu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

- sudca požiadal Dr. White aby prišiel aj v pondelok, zrejme príde znova vypovedať aj Dr. Shafer a dôjde ku konfrontácii, keďže White napadol svedectvo Dr. Shafera.

Na dnes sa súd skončil, pokračovať sa bude v pondelok.

Zuzcoj

19. deň súdu

Dnešný deň začal výpoveďou Dr. Waldmana. Je to špecialista, ktorý bude komentovať dokumentáciu Dr. Kleina, keďže toho sudca zamietol ako svedka. Dnes sa očakáva ešte svedectvo Dr. White a možno i samotného Murraya, ale to len v prípade, že sa tak obhajoba na poslednú chvíľu rozhodne, lebo zatiaľ je uvádzané, že vypovedať nebude. Tým by sa mali ukončiť výpovede svedkov obhajoby. Cez víkend by obe strany mali spísať záverečné reči a v pondelok by malo dôjsť k rozhodnutiu súdu.

Obrázek

- Waldman je odborník na detoxikáciu. Hovorí o tom, že závislí ľudia často závislosť popierajú a hovorí, že je ťažké prinútiť ich, aby s tým prestali. Doktor hovorí, že keď už prídu do jeho ambulancie nie je to tak ťažké, pretože v tomto prípade už sú na ceste - znamená to, že vedia, že majú problém a chcú sa liečiť. (Chernoff nepochybne chce naznačiť, že MJ nechcel pomoc...).

- Chernoff sa snaží otázkami a odpoveďami od doktora naznačovať, že členovia rodiny nie sú si často ani vedomí, že niekto je závislí. Narkoman svoju závislosť totiž skrýva aj pred rodinou. (Ďalšie narážky na MJ...)

- doktor povedal, že podľa príznakov bol MJ závislý na Demerole. Ten vraj tiež spôsobuje aj nespavosť.

- hovoria a ukazujú zdravotné záznamy Dr. Kleina, komentujú záznamy z určitých dní, ide o záznamy o MJ, ktorý je tam zapísaný pod menom Arnold Omer (ja som si myslela, že to je lekárske tajomstvo takéto veci??).

- dopodrobna rozoberajú, čo všetko MJ u Dr. Kleina dostával, botox, Demerol...

Obrázek

- obhajoba má neporiadok v dokumentácii, nemajú nafotené dôkazové materiály viackrát a Chernoff tam strečkuje s tabletom, sudca stratil trpezlivosť a poprosil ho, aby tie dokumenty neskôr nafotili a potom s nimi pokračovali, lebo nie je čas na takéto zdržiavanie sa.

- porote sú predhadzované domnienky o MJ závislosti, obžaloba viackrát vzniesla námietky.

- z ukážky šiestich týždňov záznamov sa snažia vykresliť MJ ako narkomana, ktorý si vlastne zapríčinil smrť sám!, zrejme svoju stratégiu obhajoby po predchádzajúcich neúspechoch teraz zamerali týmto smerom.

- obhajoba si neuvedomuje, ale touto výpoveďou naznačujú aj to, že Dr. Klein bol ďalší z lekárov, ktorí pre peniaze pichal MJ takéto svinstvá, miesto toho, aby mu pomohol.

- krížový výsluch - Walgren. Dr. Waldman sústavne odpovedá vyhýbavo, alebo nechápe otázkam, Chernoff vykrikuje samé námietky...Dr. Waldman pripustil, že nie je možné charakterizovať MJ ako závislého na Demerole len na základe tejto dokumentácie a účtovných dokladov Kleina.

- Dr. Waldman reaguje na otázky podráždene a arogantne, Walgren si naopak zachováva pokojný prístup.

- grafy, ktoré komentoval Dr. Waldman sú chybné a zavádzajúce, dá sa teda povedať, že klamal vo výpovedi, Walgren ich opravuje a škrtá nepresné údaje.

- koniec jeho výpovede

- prestávka do 23:00 nášho času

------------------------------------------------------------------------

Vypovedá Dr.Paul White

Obrázek

- vykladá svoju verziu toho, o čom vypovedal Dr. Shafer. Je jasný úmysel znehodnotiť výpoveď Dr. Shafera, kľúčového svedka obžaloby. Opäť je celé vypovedanie vedené Flanaganom zmätočné. Dokonca sa pomýlil a nazval Dr. White menom Dr. Shafer a to viackrát...

Zuzcoj

18. deň súdu

Dnešný deň začne súd o 18:00 hod. nášho času. Dnes by mali vypovedať piati svedkovia obhajoby - pravdepodobne bývalí pacienti Murraya. Títo svedkovia okrem iného poskytovali rozhovory aj médiam...Obhajoba sa bude snažiť vykresliť Murraya ako dobrého lekára a veriaceho človeka (sú dohady, či nebude vypovedať aj jeho známy - Reverend Williams).

Prvý dnešný svedok Garry Causey.

Obrázek

- pacient pozná Murraya 11 rokov. Mal infarkt a Murray ho zachránil. Opisuje doktora ako veľmi dobrého a milého. Murray opäť hrá divadielko a plače, pritom si asi 5 minút pretiera nos vreckovkou...

- Walgren sa ho pýta, koľko ľudí ešte videlo to, ako ho doktor "zachránil", keď dostal infarkt. Vraj tam boli ešte asi traja iní ľudia.

- tvrdí, že sa z nich stali časom dobrí priatelia

--------------------------------------------

Ďalší svedok Andrew Quest

Obrázek

- pacient, pozná Murraya od 2002

- mal bolesti v hrudi, Murray mu zabezpečil vyšetrenie v nemocničnom prostredí. Vraj mal Murray okolo seba ľudí, čo mu pomáhali...zvláštne, že takúto pozornosť nedokázal zabezpečiť Michaelovi...

- aj tento svedok bol Walgrenom dotazovaný, či zmenil názor na Murraya po tom, čo sa stalo MJ. Tiež odpovedal, že nie.

---------------------------------------------

Ďalší svedok Annette Simpson

Obrázek

- prekonala 3 infarkty. Tiež ho opisuje ako skvelého lekára, ktorý jej poskytol liečbu na úrovni.

---------------------------------------------

Ďalší svedok Dennis Hicks

Obrázek

- pacient, mal bolesti v oblasti srdca. Murray mu dal lieky. Vraj mal veľa lekárov, ale až Murray mu pomohol...

---------------------------------------------

Ďalší svedok Ruby Mosley

Obrázek

- tiež opisuje Murraya ako veľmi dobrého lekára, vyzdvihuje jeho prácu pre komunitu. Má už svoj vek a niekedy nechápe, kedy a čo môže hovoriť a na čo odpovedať a na čo nie :-). Až príliš tvrdo obhajuje Murraya, pohľadom takmer prepichuje Walgrena. Murray zasa plakal...

---------------------------------------------

Vyzerá to tak, že nadnes súd končí...pokračuje sa zajtra okolo 17:45 hod. nášho času.

Zuzcoj

Michael je najlepšie zarábajúci (aj posmrtný) umelec

Podľa aktuálneho vydania časopisu FORBES, Michael za ostatných 12 mesiacov zarobil viac ako 170 mil. dolárov, a je druhý rok v rade na prvom mieste, druhým je Elvis s 55 mil. dolármi, tretia je Marilyn Monroe.

Image and video hosting by TinyPic

Michael je zároveň najlepšie zarábajúcim umelcom vôbec, aj so žijúcimi umelcami, kde sa na druhom mieste umiestnila skupina U2!

MjTunes Radio : Invincible 10-te výročie abumu - Radio Show

MjTunes Radio : Invincible 10-te výročie abumu - Radio Show Special

Oficiálne rádio predstaví 30.10. špeciál k 10-temu výročiu vydania albumu Invincible, z ktorého sa doteraz predalo viac ako 13 mil. kusov, napriek tomu, že ho médiá neustále prezentujú ako "prepadák"...

Bude pozostáva z troch častí:

* 1 časť:

Michael Jackson hovorí o albume, jeho osobných obľúbených skladbách... a oveľa viac.

* 2 časť:

Album Invincible, Vaše obľúbené skladby a coververzie.

* 3 časť:

Invincible In The mix, najlepšie remixi

Viac na oficiálnej stránke - LINK

Image and video hosting by TinyPic

17. den soudu

Cherilyn Lee přerušila výpovědi z citových pohnutek...Soudce udělil z toho důvodu přestávku

Randy Phillips vypovedá!:

Image and video hosting by TinyPic

PRESTÁVKA

* Randy popisuje udalosti, ako sa dozvedel o hospitalizácii Michaela, keď sa vydal do jeho domu, ale nakoniec len videl, ako autá odchádzajú z domu, a vybral sa za nimi, a dostal sa do nemocnice, kde boli už členovia Michaelovho tímu, popisuje, kto kde bol a čo sa dialo.

* Michael na stretnutí tvrdil, že je v poriadku, že cvičí známe choreografie, a nepotrebuje sa na ne sústreďovať, a že Kenny je ten, kto ma riadiť celú šou...

* Randy na jednom pracovnom stretnutí videl, že Michael nebol Ok, a Michael tvrdil, že bol práve u dr. Kleina, a Randy nenamietal, lebo Murray si bol vedomý toho, že Michael navštevuje aj Kleina.

* Nikto Randymu nespomenul nič o závislosti, Murray mu spomenul, že dr. Klein tiež ošetruje Michaela.

* Mail dostal aj Frank Dileo, a ten volal Randymu, aby sa stretli s Michaelom a Murrayom a Ortegom.

* Kenny Ortega mu poslal mail, v ktorom vyjadril obavy, že michael nie je v poriadku, že ho poslal domov, aby si oddýchol, lebo nebol sústredený, ale obhajoba tvrdí, že prečo potom neboli skúšky zrušené, ak by išlo o niečo mimoriadne závažné, ale Randy nechce špekulovať, lebo ostatní mohli skúšať aj samostatne.

* Keď mu Kenny Ortega povedal nejaké podozrenia, Randy hovoril s Murrayom a niekoľkými ľuďmi ako napr. jeho asistent Michael Amir, ktorý vybavoval stretnutia s Michaelom, ten tvrdil, keď sa Randy chcel s Michaelom stretnúť, že Michael oddychuje. Obavy boli o Michael v zmysel neprípravy.

* Podľa Randyho, Kenny Ortega mal vyjadriť isté pochybnosti, že sa Michael necítil dobre..., a že sa Michael nezúčastnil na niekoľkých skúškach, a podľa Kennyho to nebolo dobré, lebo sa Michael nesústreďoval na skúšky tak, ako by bolo dobré. Kenny a Frank Dileo mali byť takmer každý deň na skúškach.

* v čase, keď sa stretol s Michaelom, v tom čase prebiehali skúšky.

* Michael údajne mal celkom blízky vzťah k doktorovi, dôveroval mu, a počas rozhovorov medzi sebou nič nenasvedčovalo nejaké problémy.

* Randy sa Michaela pýtal na jeho zdravotný stav, on mu odpovedal, že sa ma skvelo, a Randy nič zvláštne nevidel na Michaelovi.

* o Michaelovom zdravotnom stave sa prakticky s nikým nerozprával, ale údjne mal Michael problémy s príjmom jedla.

* Údajne mali preberať aj Michaelov stav, kedy Michael, Frank, Randy a ďalšia osoba boli na stretnutí.

* Randy a Murray sa stretli v Michaelovom dome, začiatkom Júna, niekedy poobede, stretnutie bolo dohodnuté aj cez Franka Dilea.

* Randy ho uistil, že zabezpečí podmienky a zmluvy, a tým doktorom bol dr. Murray, ktorom sa nikdy predtým nehovorili.

* Randy tvrdí, že Michael mal dve podmienky na ubytovanie v Londýne, aby to nebola žiadna hotelová izba, nech by bola akokoľvek nádherná, ale dom, v ktorom by bol presný počet izieb, záhrada, alebo park s potokmi, kde by mohli byť kone..., aby mohol deťom počas pobytu poskytnúť takéto pohodlie a voľnosť.

Druhou podmienkou bolo, aby šou bola natoľko jedinečná, aby bola zapísaná do knihy rekordov, a to malo byť počet vystúpení, ktoré nikto predtým neurobil. Michael si najal osobne Kennyho Ortegu, choreografa Travina Payesa, Michael chcel osobného doktora, ktorý by mu bol dostupný 24/7, ale Randy tvrdil, že americký lekár by bol drahý, a Michael mu tvrdil, že už má osobného lekára a len toho chce.

* po prestávke Randy pokračuje, (ja, Braňo som nestihol pokračovanie, teda len od momentu, kedy som registroval pokračovanie)

* v tom čase nemal Michael žiadnu zmluvu a Lopez ho priamo kontaktoval

* v roku 2007 sa stretol s Michaelom v Las Vegas prostredníctvom Petra Lopeza, Michaelovho právnika, odvolávajúc sa na prácu v polovici 90 rokov

* popisuje ich predošlý obchodný vzťah v 90 rokoch, naposledy od roku 2007, ktorý na niekoľko rokov bol prerušený.

* popisuje svoju prácu s Michaelom, že pracoval na celej zmluve ako agent/odborný porada pre usporiadanie koncertov a všetkých sprievodných projektov

* tvrdí, že Londýn je komerčne úspešnejší ako New York pre umelcov a koncerty

* AEG vlastní okrem Stample Centre a iné budovy pre usporiadanie kultúrnych podujatí

* hovorí aký je cieľ AEG a jeho osobný, tvrdí, že hľadá talenty a usporiada koncerty/svetové turné

* je prezidentom AEG Live a usporiadateľom koncertov pre O2 arény

* predstavuje sa kto je a čo robí!

Chernoff výslechá toxikologa Michaela Hansona.

298918_241338715922758_130740956982535_696958_1421451096_n

Hanson simuluje graf lorazepanu a jeho účinku v těle po požití 2mg ve 2 hodiny ráno, 2 mg v 5 hodin. Eliminační poločas lorazepamu je 2,9 hodiny - to je čas potřebný pro pro dosažení hladiny 0,8mg v krvi....opět 15 minutová přestávka.

po neustálých přestávkách, kdy se vcelku hovořilo pouze o obsahu Lorazepamu v žaludku /Výsledky: 634ng/m/, soudce Pastor ukončil dnešní výslech.. pokračování zítra.

doplnila Helčus

16. den soudu

Dr. Steven Shafer poračuje u výslechu a pokračuje v simulaci grafů s Propofolem a Lorazepamem . Mimo jiné hovořil, že nelze vyloučit teorií obrany. Po jeho výslechu usedá do křesla:

Dona Norris.Pracuje u policie Beverly Hills. přezkoumala záznam hovoru na č.911 Obrana ji nevyslechla jako svědka a povolala dalšího svědka

Alexander Supall - policejní specialista v Los Angeles. Pracoval na obnovení videozáznamu z bezpečnostních kamer v domě Michaela Jacksona 25. června, do kterého přišel zároveň s LAPD v noci. Pracovníci bezpečnosti MJ nedokázali přehrát záznamy za posledních ... bezpečnostní pracovníci nemohli hrá4 hodin.Měl za ukol zajít způsob jak obnovit záznamy. Musel se vrátit domů a najít pevný disk spolu s detektivem LAPD detektiv Martinezem a ochrankou Michaela.A.Supalla vysvětluje systém digitálního videorekordéru, který byl schopný přehrávat video, ale stažení 24 hodin záznamu videa by trvalo dalších 24 hodin.../ neporozuměla jsem dostatečně hovoru, proto udaje podějí doplním - pozn. Helčus/

Obrana promítá snímky ze dney 25.června 2009 v 00:46. Snímky ukazují, jak se otevírají vrata a vůz, který jde do rezidence. Později jsou vidět dvě auta, která dorazí v 00:58 .. O hodinu později je auto vidět jak opouštětí rezidenci v 1:06 hodin. Supalla říká, že neví, kde jsou snímky z kamer z ložnice při oživování. Obrana ukazuje další snímky ve dnech 25. a 26. června. Nic konkrátního.. Supalla odchází od soudu.

třetí svědek: LAPD detektiv Dan Myers, který začal pracovat na vyšetřování smrti Michaela až v pondělí, pár dní po jeho smrti

další, čtvrtý svědek - detektiv LAPD, Orlando Martinez.

Martinez vyšetřoval smrt Michaela .Jel do UCLA Medical Center v 15:30 25. června 2009. ... Martinez přišel v polovině výslechu, kdy byl Alberto Alvarez vyslýchan detektivem Scottem Smithem na UCLA.

hovoří mimo jiné o tom , že Alvarez svědčil pod přísahou v lednu 2011 a potvrdil tehdy, že mu bylo řečeno, aby schoval láhve s Propofolem

dalším svědkem je Cherilyn Lee..zdravotní sestra

Vysvětluje, že je zdravotní sestra a né lékař, má svou kliniku a zabývá se alternativní léčbou a nutriční výživou.

popisuje setkání v minulosti s Michaelem a jeho dětmi.

Popísuje jeho léčbu pomocí nutričních nápojů, později hovoří o jeho léčbě nespavosti po návratů z Londýna v březnu 2009

Helčus

více na foru LINK

Guinnessová kniha rekordov 2012

Guiinnesova kniha rekordov na rok 2012 podľa informácií, pripisuje Michaelovi najväčší počet rekordov ako umelcovi.

Tu je archívne video prezentácie Michaela ako najúspešnejšieho umelca so všetkými jeho rekordmi z roku 2007, v roku 2012 mu kniha rekordov pripísala 4 ďalšie rekordy a to:

* najlepšie zarábajúci umelec po smrti

* najdrahšie vydražené sako

* najdlhší rozsah pôsobenia v americkej singlovej hitparáde

* najväčší (promo) plagát

Image and video hosting by TinyPic

Predpredaj

Do predpredaja už dostali dva skvelé tituly, ktoré budúci mesiac vyjdu na DVD a ako nový album.

Prvým je album IMMORTAL, dostupný ako lepšia deluxe verzia.

Titul má vyjsť 21.Novembra 2011 (o 29 dní).

Objednajte si ho už teraz a pošlú vám ho, keď vyjde!

CENA: 14,99 EUR/387,- CZK

Obrázek

Druhým je exkluzívny dokument Davida Gesta, ktorého premiéra bude slávnostne prezentovaná v Londýne 2.11.!!!

Je dostupný ako DVD (7,97 EUR/187 CZK ) a Blue-Ray (19,97 EUR/477,CZK)

Obrázek

Pre Slovensko sú najlepšie ceny na portály Gorila - LINK

Pre Česko je partnerský portál Arara - LINK

15. den soudu

Stále pokračuje výpověď Dr. Shafera otázky klade právník Chernoff, je velice nepříjemný a klade taktické otázky, aby zmátl porotu. Soudce Pastor dokonce přerušil Chernoffa a promluvil k porotě, aby tyto otázky nepovažovala za důkaz v případu!!!

FREE photo hosting by Image Hosting CZ , Upload obrázků , Obrázky na profil

Helčus

Štrnásty deň súdu

Stále pokračuje výpoveď Dr. Shafera

Súdu sa už niekoľkokrát zúčastnil aj DR. White, ktorého pravdepodobne predvolá obhajoba. Sedí vpredu a robí si poznámky. Dr. Shafer dnes napadol jeho tvrdenie, že MJ Propofol vypil sám. Napísal mnoho publikácii o Propofole a jasne povedal, že nie je možné, aby ho MJ vypil v tak krátkom okamihu, ako tvrdí Murray, že bol preč z izby...druhá vec je, že nie je ľahké otvoriť ampulku s Propofolom (to bolo preukázané názorne včera), ďalej - Propofol má v tráviacom trakte takmer nulové účinky. Tiež vysvetľoval účinky Lorazepamu v určitých podmienkach..

Zuzcoj

po přestávce Dr. Steven Shafer provádí před porotou demonstraci infuze , co měl a neměl Murray udělat /IV / Propofol/

Image and video hosting by TinyPic

Obrana začíná být nervózní, to je skvělý, porotci díky Shaferovi a jeho instruktáži jsou blíže tomu, co se opravdu stalo

Dr. Shafer prohlásil: "Murray je odpovědný za každou kapku propofolu (a lorazepam) v této infuzi!" a je přímo odpovědný za smrt Michaela Jacksona

Dr, Shafner perfektně a názorně porotě předvedl, jak to vše probíhalo a probíhat mělo! Předvedl exceletní ukázku.

Image and video hosting by TinyPic

Dr. White svědek na straně obhajoby... sedí v první řadě a dělá si poznámky...vydrží dlouholeté přátelství mezi ním a dr.Shaferem, svědkem obžaloby???

Helčus

Trinásty deň súdu

Po trojdňovej prestávke dnes pokračuje súd s Murrayom. Začal sa pokračovaním výpovede posledného svedka obžaloby - Dr. Stevena Shafera, anestéziológa a profesora na univerzite.

!!!!Ak som správne pochopila...svedkovia dostávajú celkom slušne zaplatené za to, že sú ochotní prísť svedčiť - tento doktor peniaze neprijal, vraj sám chce všetko uviesť svojou výpoveďou na správnu mieru, chce ukázať, že to čo sa MJ stalo sa stať nemuselo a nemalo - a chce dosiahnuť, aby sa niečoho podobného v budúcnosti doktori vyvarovali!!!

Obrázek

- opisoval ako sa Lorazepan používa v jednotke intenzívnej starostlivosti. Použil matematický model pre výpočet úrovne sedácie

- tiež rozprával o tom, koľko prác o Propofole, Lidokaíne...napísal. Povedal, že chce týmto ľudí aj upokojiť, aby nechápali Propofol ako "ten liek, čo zabil MJ"...vysvetlil, že ak sa používa tak, ako je to správne, tak nehrozí nijaké nebezpečie, poukázal na to, že svojou výpoveďou chce aj trochu očistiť povesť lekárov

- názorne ukazoval, ako sa používa vnútrožilové podávanie liekov, či anestézie.

- boli premietnuté videá (napr.: Prehľad bezpečného podávania Propofolu), kde je vysvetlené ako sa čo používa v medicíne...tým obžaloba chce poukázať na chyby, ktoré spravil Dr. Murray (čo sa týka zabezpečenia liečenia, ktoré poskytoval, zariadení, vybavenia...)

- v jednom videu bola premietnutá situácia - pacient (herec) predstavuje človeka so zablokovanými dýchacími cestami, má ústa naplnené kvapalinou a musí byť odsávaný. K dispozícii je tiež simulovaná zástava srdca a je predvedené, akými postupmi sa treba riadiť v tejto situácii. Sudca umožnil ukážku srdcovej zástavy, ale vylúčil väčšinu grafických častí videa, kde pacient musel byť odsávaný.

- Dr. Shafer veľmi jednoducho, ale presne opisuje porote krok za krokom ako sa podáva anestéza, lieky, ako sa intubuje a pod. Videá, ktoré sa premietajú komentuje, občas sú pozastavené, aby mohol opísať danú situáciu

- vysvetľuje, ako je to s preberaním pacienta z anestézie, ako sa treba otázkami ubezpečiť, že nedošlo k nejakým škodám pôsobením anestézie, napr. tak, že pacienta sa pýta banálne otázky a zistí si tak jeho reakcie

- tiež poukázal na to, že pred akýmkoľvek zákrokom, alebo liečením musí pacient podpísať tlačivá, kde potvrdzuje, že je oboznámený so všetkými kladmi i zápormi liečenia, lekár sa musí ubezpečiť, že pacient pochopil všetkému, čo sa s ním bude robiť

Zuzcoj

Obhajoba Murraya začína svoj boj...

*

-----------------------------------

Dnešným svedkom by mal byť aj Dr. David Adams, (dermatológ) ktorý v minulosti Michaelovi poskytol určité procedúry.

Obhajoba sa bude snažiť dokázať aj jeho výpoveďou, že Michael bol závislý od propofolu, ktorý mu mal podať aj dr. Adams.

Podľa výpovede Murraya, Adams údajne mal byť Michaelovým doktorom pre koncerty This Is It, avšak žiadal viac ako 1 mil. dolárov ako honorár.

Špekulácie sú zatiaľ rôzne, výpovede odhalia, aký vzťah mal k Michaelovi ako pacientovi.

Klobúky Michaela Jacksona nenašli na aukcii kupca

Dva klobúky Michaela Jacksona včera na aukcii spoločnosti Druot v Paríži podľa agentúry AFP nenašli kupca.

Ich majitelia za ne chceli viac peňazí, než boli ľudia ochotní zaplatiť. Čierny plstený klobúk kedysi patriaci "kráľovi popu" a vyrobený newyorskou firmou Worth & Worth bol ocenený na najmenej 7000 eur, ale dražba skončila na 6500 eurách.

Klobúk z turné Dangerous World Tour v roku 1992 bol stiahnutý z predaja.

Rovnako dopadol biely plstený klobúk, ktorý bol rovnako ako čierny vnútri doplnený menom hviezdy vyhotoveným zlatým písmom.

Očakávalo sa za neho najmenej 5000 eur, ale najvyššia ponuka bola 4500 eur.

Podobný Jacksonov klobúk bol vlani v júni vydražený za 9300 eur, dodala agentúra AFP.

Nové výsledky testov proti obhajobe?

Podľa v pondelok predložených nových toxikologických testov, ktoré nechala vypracovať žaloba pre pojednávanie je možné, že obhajoba dr. Murraya bude mať problém s obhajobou tvrdení, že si Michael aplikoval lieky sám, a tie boli príčinou jeho akútnej otravy.

Žaloba žiadala testy z obsahu žalúdka, aby poprela tvrdenia obhajoby, čo nakoniec viedlo k ich zmene obhajoby, a netrvajú už na tom, že Michael si mohol sám vziať lieky a predávkovať sa v kombinácii s propofolom.

Obhajca Murraya, Ed Chernoff sudcovi povedal, že nevie presne čo znamenajú nové testy a ich výsledky pre ich obhajobu, pričom namietal voči žalobe, že s takýmito testami čakala pridlho a predložila ich na poslednú chvíľu.

Prokurátor David Walgren svoje rozhodnutia obhajoval tým, že sú priamo súvislé s priebehom procesu, a dokazujú, že iba malé dávky lorazepamu sa našli v žalúdku Michaela, a to je priamo signifikantné.

Proces bude pokračovať v stredu, sudca udal dva dôvody: jeden, aby mala obhajoba čas na preštudovanie nových výsledkov testov, a druhú, že jednému zo svedkov zomrel člen rodiny.

Súdny proces s lekárom Michaela Jacksona prerušili

Proces s lekárom speváka Michaela Jacksona bude dnes najmenej na jeden deň prerušený z dôvodu úmrtia otca posledného svedka obžaloby.

"Pokračovanie procesu oznámime, keď budú k dispozícii ďalšie informácie," citovala televízna stanica CNN z e-mailu vrchného súdu v Los Angeles. Jeho hovorkyňa Marie Hearnová povedala, že sudca sa dnes stretne s prokurátormi a obhajcami a rozhodne, kedy bude proces pokračovať.

Jacksonov lekár Conrad Murray je obvinený z neúmyselného zabitia kráľa popu, ktorý zomrel 25. júna 2009 na predávkovanie nemocničným anestetikom propofol, zmiešaným s ďalšími sedatívami, vrátane lorazepamu - tie dal údajne Murray spevákovi, aby prekonal nespavosť. Doktor Steven Shafer, odborník v anestéziológii, mal pokračovať vo výpovedi ako posledný svedok obžaloby. Jeho výpoveď je kľúčová v snahe prokuratúry dokázať, že Jacksonova smrť bola spôsobená hrubou nedbanlivosťou doktora Murrayho pri narábaní s propofolom. Shafer začal svedčiť už vo štvrtok ráno, ale sudca mu dovolil, aby sa cez víkend zúčastnil na odbornom kongrese. V tom mu však zabránila smrť jeho otca.

Po svedkoch obžaloby príde na rad obhajoba, ktorá bude mať slovo do piatka alebo pondelka. Tá si predvolala niekoľko pacientov

doktora Murrayho, ktorí majú dosvedčiť, ako im pomohol. Zatiaľ sa nepredpokladá, že vypovedať bude aj samotný Murray. Ak bude usvedčený z neúmyselného zabitia, hrozí mu maximálny trest štyri roky väzenia a strata jeho lekárskej licencie.

Zdroj: TASR

Vložila: Zuzcoj

Michael Jackson Tribute Live in Japan

Avizovaný koncert pre Michaela v Japonsku už dostáva podporu v podobe skladby, ktorú naspievali traja bratia Michaela s japonskou speváčkou AI s názvom "Letter in The Sky".

Zároveň je vytvorená stránka na podporu koncertu, ktorý sa uskutoční 13-14 decembra, 2011: LINK

Obrázek

Shrek Thriller Halloween special

Na DVD vychádza špeciálna edícia Shreka s témou Halloween, a špeciál vydania bude aj "a Shrek-ed Out Parody of Michael Jackson´s Thriller".

Obrázek

Pozrite si celú časť paródie na Thriller:

Thrill The World Paris

V Paríži, 29.10. sa uskutoční akcia fanúšikov, aby tancovaním pred Eiffelovou vežou na skladbu Thriller vytvorili buď rekord, alebo aspoň zaujali aj okoloidúcich a média, a podporovali tak (hudobný) odkaz Michaela, prípadne použiť vyzbierané prostriedky na charitu.

Viac na blogu:

LINK

ttwp

Proces može skončiť už budúci týždeň

Právnici dr. Murraya ako aj žaloba sa pri rozhovoroch so sudcom Pastorom zhodli na tom, že poslední svedkovia predstúpia pred porotu budúci týždeň, max. do 24.10., a tým sa ukončí proces s dr. Murrayom a potom porota rozhodne, či je vinný z neúmyselného zabitia Michaela, ktorého mal predávkovať propofolom.

Doteraz vypovedali svedkovia žalobcov, teda vyšetrovateľov, ktorí sa snažia dokázať vinu Murraya, budúci týždeň predstúpi 15 svedkov obhajoby Murraya, medzi ktorými budú experti a svedkovia dr. Murraya, no podľa možností môžu zvýšiť počet ich svedkov a to v závislosti od okolností.

Jednému zo svedkov žalobcov zomrel člen rodiny, a preto jeho výpoveď v pondelok môže byť presunutá.

Sudca rozhodol, že porota bude mať neobmedzený prístup k dôkazovým materiálom, celkom 211 predmetov, ktoré predložila žaloba (tie môže používať aj obhajoba), avšak okrem potencionálne nebezpečným materiálom ako fľaštičky propofolu, zbytky liekov, medicínske vybavenie.., ale ak bude porota chcieť vidieť počas rozhodovania aj tieto materiály, predloží im ich súdny zriadenec/vykonávateľ.

Pokusy na Michaelovi?

Dr. Nader Kamanger vo svojej výpovedi prirovnal Murrayove použitie Propofulu k pokusom na Michaelovi, ako morčaťu....

Obrázek

Podľa neho, Murray miešaním rôznych látok nepochopiteľne experimentoval, čo následne malo byť príčinou smrti Michaela.

Kamangag, ktorý je poradcom lekárskej komory v Kalifornii, povedal, že Propofol nebol nikdy povolený na liečbu insomnie/nespavosti, a to mal Murray vedieť, a neexperimentovať.

Murrayov právnik Michael Flanagan ale oponoval štúdiou z Taiwanu z roku 2010, kde sa 64 pacientov úspešne podrobilo liečbe Propofolom, na čo ale Kamangar odpovedal, že štúdia bola robená po smrti Michaela, a navyše, v bezpečných nemocničných podmienkach.

Lekár Murray: V prípade viny si odpyká trest doma?!

Ak odsúdia lekára Conrada Murraya na 4 roky v prípade dokázania viny z neúmyselného zabitia, je možné, že trest si odpyká doma.

Osobný lekár Michaela tak možno nestrávi jediný deň vo väzení, ale môže skončiť v domácom väzení. Píše o tom portál TMZ.

V Kalifornii totižto 1. októbra vstúpil do platnosti Nový zákon, ktorý hovorí, že kvôli preplneným väzniciam, nemôžu byť ľudia odsúdení za nenásilné zločiny odoslaní do štátneho väzenia. Namiesto toho si odsedia trest v krajskom väzení, prípadne doma.

Neúmyselné zabitie je nenásilný trestný čin, čo znamená, že v prípade dokázania viny, Murray pôjde do krajského väzenia v Los Angeles.

Krajský šerif z L.A. prezradil portálu TMZ, že Murraya zrejme uväznia na polovicu trestu, čiže, ak ho odsúdia na 4 roky, odpykal by si iba dva.

Keďže sú väznice preplnené, väzni majú nárok na domáce väzenie. A to z dvoch dôvodov: jeho predchádzajúcej trestnej činnosti a rizika pre spoločnosť. Murray s čistým trestným registrom nepredstavuje žiadne riziko. Nie je to o tom, že bude chodiť s fľašou Propofolu a zabíjať ľudí.

Takže v prípade, ak budú naozaj väznice preplnené, Murraya umiestnia do domáceho väzenia a na ruke bude mať monitorovací elektronický náramok.

Dvanásty deň súdu

Dnes súd začal pokračovaním výpovede Dr. Nadera Kamanagera - poradcu lekárskej komory. Je to špecialista na problémy s dýchaním a poruchy spánku, v tejto oblasti pôsobí od roku 1996. Opäť sa rozprávalo o nespavosti a jej správnej liečbe, o tom, akých chýb sa Murray dopustil...Opäť bolo vytknuté, že Murray volal záchranku príliš neskoro.

Obrázek

---------------------------------------------

Práve vypovedá Dr. Steven Shafer - ďalší anesteziológ, profesor v Stanforde. Vysvetľoval rozdiel medzi Diprivanom a Propofolom. Ukazujú inaformačné tlačivo z Diprivanu - návod, ktorý býva pribalený pri liečive. Vypracoval ho Dr. Shafer - popisuje ako sa liek užíva a ako nie. Rozpráva o tom, ako pôsobia anestetiká v tele pacienta.

Obrázek

Dnešný súd už končí a v piatok bude prestávka (ohľadne problémov s plánovaním výpovedí ďalších svedkov??), pokračovať sa bude v pondelok.

Zuzcoj

Obhajoba upustila do tvrdenia, že Jackson prehltol smrtiacu

Obhajca lekára Conrada Murrayho, obvineného z neúmyselného zabitia amerického speváka Michaela Jacksona, dnes upustil od tvrdenia, že popový kráľ prehltol smrtiacu dávku nemocničného anestetika propofol, keď sa kardiológ nepozeral.

V prípade tak nastal zvrat, pretože tento argument obhajoby bol kľúčovou taktikou v Murrayho prípade, uviedla agentúra AP.

Obhajca J. Michael Flanagan na súde v Los Angeles povedal, že si objednal štúdiu o účinkoch propofolu, ak sa prehltne. Štúdia ukázala, že účinok prehltnutého propofolu by bol "bezvýznamný".

"Počas tohto súdneho procesu už nebudeme tvrdiť, že Michael Jackson orálne užil propofol," povedal Flanagan.

Zástupca okresného prokurátora David Walgren a sudca Michael Pastor vyzerali prekvapení týmto odhalením, ktoré nezaznelo pred členmi poroty.

Hlavný obhajca Ed Chernoff v úvodnej reči na otvorení súdneho procesu 27. septembra povedal, že jeho tím sa bude snažiť dokázať, že Jackson sám užil smrtiacu dávku propofolu.

agentura AP

Helčus

Zdrvujúca výpoveď experta na kardiológiu

Jednoduché zhrnutie:

Kardiológ Alon Steiberg doslova rozdrvil praktiky dr. Murraya, priamo popísal pochybenia, ktorých sa Murray dopustil a pred porotou doslova atakoval Murrayovo konanie.

Obrázek

Murray podľa Steinberga neurobil základe postupy pri podávaní anestetík a propofolu doma, čo je v rozpore s tým, že tieto látky sa podávajú výhradne v nemocniciach, okrem špecifikých prípadov, vždy musí byť pacient pozorne monitorovaný a sledovaný, Murray nič z toho nerobil, nemal potrebné vybavenie, nemal poňatie čo vlastne robí, podľa neho, Murray zanedbal starostlivosť a Michael mohol žiť, ak by dostal potrebnú pomoc, nepísal si potrebné poznámky čo kedy a v akom množstve podával látky a nevedel tak popísať históriu/anamnézu.

Aj keby si Michael sám aplikoval dávky, čo považuje za nemožné, Murray mal byť pri Michaelovi a mať ho pod dozorom..., aj za to je podľa neho Murray vinný.

* Obhajoba kladie spochybňujúce otázky, Steinberg odpovedá rázne a s odvahou...

Obhajoba kladie otázky, ktorými sa snaží miasť Steinberga čo by kto robil, keby..., on odpovedá reakciou podľa jeho postupu, ktorým sa riadi ako protokolom!

* Steinberg doslova kontruje obhajcovi Murraya a stáva sa akýmsi obhajcom žalobcov! v detailoch výpovede Murraya pre políciu a vyšetrovateľov, presne jeho citácie zo záznamov..., na základe ktorých podal správu o konaní Murraya a jeho odbornej ne-spôsobilosti.

------------------------------------------------------

dále vypovídá Dr. Nadar Kamagar poradce lékařské komory

Image and video hosting by TinyPic

Otázky klade David Walgren

Dr. Nadar Kamaga anesteziolog - je specialista na dýchací potíže a poruchy spánku od roku 1996. Hovoří o tom jak zacházet s pacienty, kteří trpí nespavosti..

Hovoří jak by měli lékaři zacházet s lidmi, kteří trpí nespavostí.

Vysvětluje, že lidé trpící insomnií z mnoha důvodů ...

Dále hovoří, že našel několik nedbalosti v péči v případě Michaela..

Murray měl zůstal u postele, neměl opustit pacienta..dále bylo nevhodné praktikovat propofol sám, bez asistenta a bez potřebného monitorovacího vybavení. Skutečnost, že Murray odešel z pokoje, je hrubá nedbalost!!! dodal Kamagar

právě řekl porotě, že Dr. Conrad Murray aplikovat Michaelovi propofol bylo "nemyslitelné".

Řekl, že on používá Propofol denně, že při aplikaci je velmi opatrný, protože propofol je extrémně nestály, je ho třeba neustále sledovat, protože stav pacienta se může každou chvilí změnit.., proto je nutné aplikovat propofol pomocí automatického čerpadla. Murray se dopustil hrubé nedbalosti

doplnila Helčus

Forever King of Pop 2012

Agentúra 212 priváža jedinečnú hudobne tanečnú show kráľa popu Michaela JACKSONA

Obrázek

Táto exkluzívna show ako jediná na svete nadväzuje na odkaz kráľa popu a je ďalšou vo formáte ABBA THE SHOW alebo AUSTRALIAN PINK FLOYD SHOW. Priemerná návštevnosť show je 4-8000 divákov podľa miesta konania. Show je ojedinelou možnosťou vidieť a počuť všetky hity MICHAELA JACKSONA v rámci jedinečnej pódiovej show v štýle a kvalite MADE IN MICHAEL JACKSON.

MICHAEL JACKSON zomrel za nejasných okolností v júni 2009 a od tejto doby nemali fanúšikovia šancu počuť na živo v identickom balení pódiovú show takéhoto rozmeru. Na pódiu sa predstaví viac ako 40 zahraničných tanečníkov, spevákov a hudobníkov. Show je široko spektrálna pre zloženie publika a je vhodná pre každého, kto pozná meno MICHAEL JACKSON.

Miesto konania – Športová hala Pasienky

Dátum – 28.marec 2012 o 20.00

Predpredaj vstupeniek už čoskoro

Christoper Rogers - Michael bol na svoj vek zdravý

Doktor, ktorý vykonával pitvu uvádza vo svojej výpovedi, popisujúcej jednotlivé časti pitevnej správy, že Michael bol na svoj vek viac než zdravý.

Obrázek

Popisoval nájdenia na tele, ako stopy po popálenine na hlave, VITILIGO..., práve on označil Michaelovu smrť ako ZABITIE/HOMICIDE!

Toto označenie použil ako jeho výklad toho, že podávanie propofolu ako náhrady za nespavosť nebola patričná.

Nebola poskytnutá správna sprievodná starostlivosť, naďalej spochybňuje tvrdenie, že by si mohol Michael podať propofol sám, keďže po náhodnom prebudení by nebol schopný podať si látky sám pod vplyvom predošlých sedatív na tú krátku dobu neprítomnosti Murraya pri Michaelovi, aj s ohľadom na množstvo propofolu, teda intoxikáciu organizmu, akútnu otravu, na ktorú Michael zomrel.

V žalúdku nemal žiadne tabletky ani pilulky!!!!

Na celom tele sa našli početné známky po vpichoch od injekcií.

ŠOKUJÚCU FOTKU MICHAELA Z PITVY NA FÓRE V TÉME - LINK

Koncert v Japonsku

Ako sme oznámili, rodina Jacksonovcov chystá ďalší tribute koncert pre Michaela v Japonskum ktorý sa uskutoční 13 a 14 decembra.

9.10 to oznámila Katherine Jackson v londýnskom hotely Claridge.

Cieľom koncertu je vyzbierať peniaze pre charitatívnu organizáciu ASHINAGA, ktorá ich odovzdá na pomoc pre deti postihnuté marcovým ničivým zemetrasením.

Podľa informácií, zatiaľ Jermaine sa koncertu nezúčastnia.

Desiaty deň súdu

Po pondelňajšej prestávke (v USA mali sviatok) pokračuje súd s Murrayom.

- prehrával sa zbytok interview s Murrayom (stiahnuť si celý prepis môžete tu LINK )

- pokračuje krížový výsluch s detektívom Scottom Smithom

Obrázek

- rozpráva o tom, že všetko si zaznamenával a zapisoval, odpovedal, koľko policajtov bolo v dome, keď sa prehľadával...

---------------------------------------------

Ďalší svedok Christoper Rodgers

Obrázek

Zuzcoj

Nový tribute koncert - v Japonsku

Podľa aktuálnych informácií, dnes, alebo zajtra by mala byť usporiadaná tlačová konferencia, na ktorej bude ohlásený ďalší tribute koncert pre Michaela, tentoraz v Japonsku, ktorý by sa mal uskutočniť niekedy v decembri!

Zúčastniť by sa jej mali Katherine, Marlon, Jackie a Tito.

Koncert budú doprevádzať predovšetkým japonskí umelci.

Paris pred vystúpením na koncerte

Na seba má aktuálne sako ako z videa Thriller...

AKTUALIZOVANÁ TÉMA S FOTKAMI - LINK

cal2012

Prince II má podobné sako, ako nosil Michael, deti na javisku uviedli video odkaz od Beyoncé

cal2012

cal2012

Nový kalendár 2012

V predpredaji bude už čoskoro nový oficiálny kalendár na rok 2012 ako špeciálna výročná edícia 25 výročia albumu BAD!

Dostupný bude od 20.10.2011

cal2012

Koncert pre Michaela sa uskutoční - deti boli na skúškach

Podľa organizátorov sa mnohé negatívne správy o tomto podujatí zakladali na nesprávnych informáciách.

FOTKY ZO SKÚŠOK - LINK

ZOZNAM SKLADIEB/INTERPRETI V TÉME NA FÓRE - LINK

Obrázek

Obrázek

Spomienkový koncert pre Michaela Jacksona vo waleskom Cardiffe sa tento víkend aj napriek viacerým nepriaznivým okolnostiam uskutoční.

Obrázek

Prípravy na koncert poznačili hádky medzi súrodencami Michaela, kritika zo strany fanúšikov, odvolanie účasti niektorých vystupujúcich alebo fakt, že vstupenky na podujatie sa stále nepodarilo vypredať.

Obrázek

Chris Hunt, šéf spoločnosti Global Live Events, ktorá sobotňajší koncert organizuje, priznal, že prípravy neboli ideálne, avšak dodal, že mnohé negatívne správy o podujatí sa zakladali na "dezinformáciách".

Obrázek

"Za celú svoju kariéru som nikdy nebol v takej situácii, že by sa z ničoho nič objavilo tak veľa falošných fám," uviedol Hunt pre tlačovú agentúru Reuters. "Bude to obrovská a veľkolepá udalosť," povedal o koncerte na cardiffskom Millennium Stadium, do ktorého sa vojde až 60-tisíc divákov.

Obrázek

Na koncerte sa zúčastní aj rodina

Na koncerte sa zúčastnia Michaeloví bratia Marlon, Tito a Jackie, ako aj sestra La Toya, ktorá bude vystupovať naživo po prvý raz za uplynulých takmer 20 rokov. Prísť by mala aj matka Katherine, jeho tri deti a ďalší príbuzní.

Bratia Jermaine a Randy však kritizujú organizovanie koncertu v čase, keď sa v Los Angeles koná súdny proces s Michaelovým osobným lekárom Conradom Murraym, ktorý je obžalovaný z neúmyselného zabitia.

Z rovnakého dôvodu do Cardiffu nepríde ani sestra Janet. Hunt však na to povedal: "Ak dokážete dosiahnuť, aby sa akákoľvek rodina takejto veľkosti na všetkom zhodla, potom to budete mať prekrásny deň. My tu však máme takmer celú rodinu." Ako vysvetlil, niektorí členovia rodiny Jacksonovcov sa rozhodli nezúčastniť sa na koncerte z dôvodov, ktoré jemu a ani väčšine zvyšku rodiny "nedávajú vôbec žiadny zmysel".

Organizátorov kritizovala verejnosť

Ďalšou prekážkou, ktorej organizátori spomienkového koncertu museli čeliť, bola kritika zo strany verejnosti v súvislosti so spustením akcie, v rámci ktorej predávali dva lístky za cenu jedného. Nevzťahovalo sa to však na vstupenky, ktoré si kúpili fanúšikovia už skôr.

Okrem toho, ešte v auguste skupina 35 fanklubov Michaela Jacksona žiadala zrušenie koncertu pre jeho zlé načasovanie, ako aj pre nejasnosti ohľadne toho, kam poputuje výťažok zo vstupného. Podľa niektorých fanúšikov a novinárov cieľom podujatia je iba zisk pre členov rodiny Jacksonovcov.

Hunt však vysvetlil, že časť zisku dostanú dve charitatívne organizácie prepojené s osobou Michaela Jacksona - AIDS Project Los Angeles a Prince's Trust - a ďalšia časť pôjde do fondu určeného pre Michaelove deti. "Nie všetky peniaze pôjdu na charitu, pretože máme nejakých investorov a tí chcú svoje peniaze späť. Ak dostanú o trochu viac ako len svoje peniaze, budú radi," dodal.

Koncertu sa nezúčastni skupina The Black Eyed Peas

Americká skupina The Black Eyed Peas v stredu oznámila, že na spomienkovom podujatí nevystúpi. Organizátori vtedy vyhlásili, že zrušenie ich účasti majú na svedomí "neodvrátiteľné okolnosti". Hunt teraz uviedol, že ho "teší" rastúci počet záujemcov o lístky na koncert.

Zrušenie účasti The Black Eyed Peas podľa neho tento záujem nijak neznížil, aj keď práve ich vystúpenie bolo tým najočakávanejším. Medzi hudobníkmi, ktorí na koncerte vystúpia, sú okrem Jacksonovcov napríklad Christina Aguilera, Cee Lo Green, Gladys Knight, Smokey Robinson, Ne-Yo, Pixie Lott, Alien Ant Farm, Jennifer Hudson, Leona Lewis, Alexandra Burke, JLS, Craig David či Diversity. Speváčka Beyoncé sa na podujatí zúčastní prostredníctvom videa.

Záznam výpovědi Murraye na LAPD ze dne 27.6.2009

lapd

Advokáti nyní přehrávají 2 hodiny audio záznam + rozhovor CM s LAPD (policejní oddělení LA). Murray tvrdí, že byl doktorem Michaela Jacksona od roku 2006, ale MJ mu neřekl, kteří další doktoři ho léčili. Murray se odkazuje na Michaela Jacksona, že v roce 2006 byl jeden člen z jeho ostrahy také jeho pacientem. ... Michael Jackson a jeho děti, měli chřipku a Murray to řešil. Vysvětluje, že se stal Michael Jackson osobní lékař pro turné, které mělo být dokončeno (This Is It), a říkal, že AEG zaplatí jeho plat. Přestávka ---- 1 ½ hodiny. ---

Murray říká: "Jsem zaměstnancem Michaela Jacksona, ale platí až AEG .'... Vysvětluje, že přijal telefonní hovor od Michaela Amir Williamse, který mu sdělil, že MJ chce, aby se Murray stál jeho osobním lékařem pro turné This Is It. Murray pracoval pro Michaela od roku 2006 .. Murray řekl v rozhovoru, že byl v domě Michaela Jacksona šest dní v týdnu na jeho žádost. Říká, že každou noc strávil v domě Michaela, kromě neděle .. Na žádost Michaela. 6 nocí v týdnu.

Budeme pokračovat v rozhovoru... Murray popisuje noc smrti Michaela. - Michael dorazil kolem 1 hod. do svého domu 25. června. Michael řekl, že je unavený, osprchoval se a Murray mu dal krémy na nohy (které ho bolely), říká, že Michael byl příliš unavený. Murray mu dal nitrožilní infuzi, protože byl dehydratovaný. Říká, že mu dal Valium a lorazepam, aby mu pomohl usnout. (protože jak víme, Michael trpěl nespavostí, už dávno).

Murray vysvětluje, že používal infůzní stojan s fyziologickým roztokem a léky aplikoval injekční stříkačkou. Murray tvrdí, že dal MJ pilulky lorazepam valium 10 mg a 2 mg lorazepam celkem. Pomalu vytlačí z injekční stříkačky do infůze. "bezpečné pro použití". a Michaela sledoval. Ten se probudil o hodinu později. V 4:30 am Murray říká, že Michael byl ještě při vědomí a stěžoval si, že tam byly koncerty a potřebuje hodně spánku.(?). Murray řekl, že v 7:30 ráno, Michael byl ještě vzhůru a nemohl usnout.

Murrray: "V 7:30 se dostanu opět v 10 hodin byl ještě vzhůru a nic nefungovalo. Michael řekl, že nyní "se cítil opravdu špatné" a nemohl spát. Nakonec jsem to vzdal Propofol v 10:40 hodin. Propofol je "uklidňující obvykle se používá pro anestézii." Zředil 25 mg propofolu s lidokainem (kvůli snížení pálení ) a vstříknul ho do infůze.

Murray: "Kousek po kousku se 25 mg propofolu dostal do Michaela - za 15 minut. Vzal jsem v úvahu všechny pokyny, které byly k dispozici pro mě, jsem se ujistil, že kyslíková nádrž je plná, tam byla nosní kanyla, pulsní oxymetr, atd.. Já jsem mu podával propofol každou noc, ale 3 dny před jeho smrtí, jsem se snažil "odstavit ho", snížováním dávky. Dál jsem mu nižší dávky, protože jsem mu dal další léky před Propofolem.

Murray: Dal jsem poloviční dávku, ten večer, chtěl jsem být "opatrný". Michael mi řekl, že použil propofol v Německu. Michael mi nikdy neřekl, že mu byl propofol podáván pouze v Německu!. Vždycky jsem si všiml, když jsem mluvil s Michaelem o Propofolu .... Michael měl dva lékaře v Německu: Dr. Lee mu dával léky, koktejly, ale nikdy se nezmínil o propofol, takže to Michael schoval. (?)

Murray: v květnu Michael přišel do Las Vegas, a řekl Dr. Michael Lee, aby mu dal "zvláštní koktejl", chtěl pročistit své tělo. Michael si uvědomil, že doktor Lee je neprofesionální. Michael byl naštvaný a řekl mu, ať se vrátí. Michael řekl, že léky má od Dr. Klein a Dr. Metzger a ani jeden z nich dostal léky vyřešit jejich problém, ne deset ... tedy nic, co by mohlo fungovat. Michael chtěl DIPRIVAN (propofol). Michael řekl, že znal Poropofol. Řekl jsem Michaelovi, že to není lék, a ne že jste mohli dostat. Michael mi řekl, že Dr. Adams mu dal propofol dříve, ale řekl jsem mu, že mu nemohu pomoci s tím. Řekl jsem Dr. Adams, řekl jsem mu, že Michael chtěl propofol.

• Murray: Michael řekl, že se cítil "báječný" poté, co spal dobře. Pak žádal, abych byl jeho osobní lékař na další turné v Londýně. Michael mi řekl, že ostatní lékaři se mu pomohli spát po dobu 15 až 18 hodin. Nemohl jsem dělat rozhodnutí, Michael. Michael chtěl druhého lékaře. ... Chtěl jsem vědět příjmy Dr. Adamse a zeptal se. Řekl, že získal v předchozím roce 600 000 dolarů, a když bych pro něho pracoval 2 nebo 3 roky na turné, tak dva, tři miliony dolarů. Michael chtěl, abych tam byl s ním "navždy. " (řekl čtyřikrát). Věděl jsem, že Michael chce otevřít dětskou nemocnici. Michael také chtěl být ředitelem nemocnice Medical Center pro děti, kterou chtěl stavět.

• Murray: (hovoří o o živování dost zmateně a rychle) .. opět jsem CPR a dýchání. Je to chybí?. Zvednout mu nohy, aby byl Michael autotransfúzní. Někdo přišel ke dveřím. Asi minutu jsem prováděl CPR a rychle jsem šel najít flumazenil (protilék na předávkování propofolem). Dal jsem mu 0,2 mg flumazenilu do infůze.. Pak jsem pokračovat v tom, v kompresi (asi stlačování hrudníku) .... Michael ještě nedýchá. Pak jsem otevřel dveře a rozběhl se do kuchyně, na konci po schodech a uviděl šéfkuchařku. Řekl jsem, že chci volat 911, a pokračoval v tom, v masáži srdce. Alvarez řekl, že chce, aby jim pomohla přestěhovat do závodu poté, co záchranáři dorazili. (?). Zdravotníci přijeli, já jsem mu připojil pulsní oxymetr. Michael dostal intubaci. Cítil jsem femorální puls. Zeptejte se UCLA, přeneste pozornost. To vše se děje doma, ne v sanitce.

• Murray: "Miluji tě pane Jacksone... Byl to můj přítel. On otevřel dveře pro mě jinak. " Chtěl jsem se podívat na něho podívat, ale byl tam jeden z rodičů. Nemohl jsem podepsal úmrtní list, protože jsem nevěděl, příčinu smrti Michaela. Neviděl jsem žádnou studii, která říká, že byl závislý na propofolu, může záviset, bál jsem se .... Začal jsem používat více lorezepam a midazolam a Michael neochotně souhlasil. Michael chtěl spát celou dobu, tj. 15 až 18 hodin spánku. To byla první noc. Na druhou noc, a to vzhledem k propofolu...........

Soudce se zastavil audio pásku rozhovoru on se Murray. Murray soud .. Den 9: Je po všem. Soudní dvůr bude pokračovat příští úterý v 8.45 hod. (EU Time).

Vložila Helčus - děkují Karim za pomoc při zpracování překladu!

Fórum LINK

Deviaty deň súdu

Dnes súd začal pokračovaním výpovede Dana Andersona odborníka na toxikológiu z oblasti kriminológie a výpoveďou vyšetrovateľky z úradu koronéra Elissy Fleak. Opäť sa rozoberá, čo sa našlo v tele MJ s prezerajú a komentujú sa fotografie z domu MJ.

Nepomenované 1

- prebieha krížový výsluch Elissy Fleak, ktorú už včera obhajoba zneistila, pokúšajú sa ju zdiskreditovať a stále sa snažia ju dohnať k tomu, aby povedala, že vyšetrovatelia urobili viac chýb vo vyšetrovaní. Obhajoba však sama robí veľa chýb, sudca je už na nich dosť alergický - kladú totiž dosť neprimerané otázky (napr. sa Fleak pýtali, či bola v MJ kúpelni a či vie, čo je WC).

--------------------------------------------

Ďalší svedok na vypovedanie je detektív Scott Smith

Snímka

- osobne nevidel Murraya v nemocnici, videl len zábery Murraya z nemocničných kamier. Murray odchádzal z miesta, kde bol Michael o 16:38 a o 17:02 ho kamery zachytili v inej časti nemocnice.

- Murray odišiel z nemocnice 10 minút po tom, ako prišli detektívi.

- opäť prezerajú fotky, kde sa v jednotlivých dňoch zábery líšia...v jeden deň tam ampulky z liekov sú a na ďalší deň nie...

Nepomenované 1

- svedok prehlásil, že v kúpeľni bol veľký neporiadok

Snímka3

---------------------------------------------

- prehrávajú záznam rozhovoru s Murrayom zo dňa 27. júna

Zuzcoj

Celý dokument výpovědi naleznete na foru

Dnes je to 40 rokov od vydania prvého sólo singla Michaela

V dnešný deň pred 40 rokmi bol vydaný prvý sólo singel Michaela - Got To Be There.

Vydal ho Motown a celosvetovo sa ho predalo 3,2 mil. kópii.

V hitparáde Billboard Hot 100 sa dostal až na štvrté miesto.

Bola to predzvesť fenomenálneho Michaelovho úspechu.

immortal1

Zuzcoj

Obhajcovia doktora Murraya kritizovali postup vyšetrovateľov

Na súde vypovedal aj toxikológ, ktorý bol pri pitve Michaela.

Obhajca osobného lekára Conrada Murrayho, ktorý čelí obvineniu z neúmyselného zabitia, na súde spochybnil postup vyšetrovateľky z úradu koronera na mieste činu.

Podľa jeho názoru bola jej obhliadka izby, v ktorej v roku 2009 spevák prestal dýchať, nedôsledná.

Porota si vo štvrtok vypočula tiež toxikológa Dana Andersona, ktorý bol pri Michaelovej pitve.

Ako uviedol, anestetikum s aktívnou látkou propofol objavil v Michaelovej krvi, pečeni, moči aj žalúdku. Okrem neho v tele našiel tiež stopy sedatíva lorazepam ako aj ďalších liečiv.

Práve akútna intoxikácia propofolom v kombinácii so sedatívom lorazepam boli podľa úradov príčinou smrti Michaela.

Najvášnivejšia výmena názorov však na štvrtkovom pojednávaní v Los Angeles nastala počas výpovede vyšetrovateľky Elissy Fleak z úradu koronera.

Podľa agentúry Reuters išlo o zatiaľ najvýznamnejší krok tímu obhajcov pod vedením Eda Chernoffa od začiatku procesu 27. septembra.

Murray pripustil, že 25. júna 2009 Michaelovi podal intravenózne propofol, aby mu pomohol zaspať. Jeho obhajcovia však tvrdia, že Michael si dal dávku navyše, keď Murray vyšiel z miestnosti, čo ho stálo život. Po tom, ako Michael skonal, jeho spálňu prehľadala Fleak spolu s políciou.

Chernoff sa vyšetrovateľky spýtal, či súhlasí s jeho názorom, že počas obhliadky urobila "značné množstvo chýb".

Tá to však poprela, aj keď počas krížového výsluchu priznala, že žiadne vyšetrovanie nie je bezchybné.

Potvrdila tiež, že jej pôvodné rukou písané poznámky zničila, keď ich prepísala do oficiálnej správy. "Robím to pri všetkých svojich prípadoch," vysvetlila.

Chernoff namietal proti jej tvrdeniu, že v izbe našli fľaštičku propofolu vo vnútri infúzneho vaku.

Podľa Fleak vyšetrovatelia túto fľaštičku vo vaku objavili ukrytú v nákupnej taške v šatníku štyri dni po Michaelovej smrti.

Ako priznala, v jej pôvodných poznámkach o tom nepísala a po prvý raz túto informáciu zaradila do správy až tento rok. Odmietla však tvrdenie Chernoffa, že zmenila svoju správu tak, aby bola v súlade s výpoveďou iného svedka. "Nikdy som nehovorila s prokuratúrou o iných svedkoch," vyhlásila.

Prokuratúra aj Murrayho obhajcovia sa zhodujú v tvrdení, že na spomínanej fľaštičke propofolu boli jeho odtlačky.

Vo štvrtok tiež uviedli, že Michaelove odtlačky sa nenašli na ampulkách s propofolom či inými liekmi nájdenými v jeho spálni či okolitých izbách.

Informácie zverejnila agentúra Reuters.

Prenos koncertu MJ forever ZRUŠENÝ?!

Ďalšie sklamanie...koncert nebude prenášaný televíziami:

Obrázek

Mimoriadna zmena programu: Koncert Michael Jackson Forever na Pluske nebude!

7. Október 2011

Filed Under JOJ, tlacova sprava

BRATISLAVA, 7. októbra 2011 (tlacovasprava.sk) – Z dôvodov nečakaných komplikácií na strane dodávateľa vysielacích práv ku koncertu Michael Jackson Forever, nebude môcť žiadna z televízií odvysielať plánovaný priamy prenos.

Pluska preto na sobotný večer zaradí náhradný program – komédiu Malý unavený Joe.

Našim divákom sa ospravedlňujeme, na odvysielanie priameho prenosu koncertu sme boli po každej stránke pripravení. Tak ako ostatné televízie z celého sveta, ktoré priamy prenos plánovali vysielať, očakávame aj my od majiteľov vysielacích práv relevantné vysvetlenie. O ďalšom vývoji budeme verejnosť informovať.

LINK

Vložila: Zuzcoj

PS: na koncerte, ktorý zatiaľ nie je zrušený, nebude vystupovať ani avizovaný Chris Brown.

Siedmy deň súdu

Dnes by na súde mal prebehnúť aj rozhovor s Dr. Murrayom (zatiaľ je to otázne).

Pokračuje výpoveď Elissy Fleak - Elissa pracuje pre krajského koronera ako vyšetrovateľka. Krížový výsluch vedie E. Chernoff. v podstate sa pýta podobné veci, ako už boli povedané.

Snímka

- ukazujú fotky, infúzie v MJ dome, CD prehrávač v posteli,MJ bundu v kúpelni.

- prezerajú nejaké zdravotné záznamy, ale tie sú irelevantné, lebo sú staršie a nie z r. 2009. Ide o záznamy na mená Omar Arnold (MJJ??)a Michael Jackson. Veľa je podpísaných Murrayom. Murray bol požiadaný odovzdať vyšetrovateľom všetky zdrav. záznamy, ale neodovzdal tie z 2009.

- jej úlohou bolo zozbierať všetko, čo sa dalo, aby sa objasnila príčina smrti

- hovorí o tom, ako sa hľadala taška s liekmi, našli ju v skrini

- Chernoff sa silou mocou snaží využiť, že si ona nepamätá všetky fotky z domu-ukazujú fotky taška, ako ju polícia otvára, ona si nepamätá, či tie fotky robila sama, Chernoff jej to "vyčíta" ona sa bráni...povedala, že možno v tej chvíli robila niečo iné, zápisnicu a pod.

- ukazujú dve rôzne fotky vecí z tašky, sú odlišné, chýba tam jedna fľaška, ona na to odpovedá, že často sa po odfotení s vecmi - dôkazmi hýbe, aby sa mohli odfotografovať ostatné skryté veci

- je zjavné, že sa obhajoba snaží zdiskreditovať dôkazy...aby to pasovalo na ich zámer zvaliť vinu na samotného MJ

- Chernoff ju napáda, vraj prečo zničila nejaké zápisky(dôkazy??), hovorí jej, že spravila v nich chyby...nazval ju zlou vyšetrovateľkou - ona sa obhájila, že svoje zápisy zničila až keď boli už zaznamenané

- Chernoff dookola rieši problém vraj s nejakými zlomenými inj. striekačkami, ktoré mali byť na mieste

- práve Chernoff zasa poukazuje, že bolo "manipulované" s infúziou na fotkách z miesta

Prvá foto

Snímka

Druhá foto

Snímka2

- veľa fotiek bolo robené počas 25. - 29.júna, teda dlhá doba, rôzny ľudia...a Chernoff tam stále vŕta a hľadá "nezrovnalosti"

- spomínajú Dr. Klaina, DR. Adamsa a ďalších, ktorí mali niečo spoločné s MJ

- v evidencii fotiek chýba vraj aj to, čo sa stalo s fľašou z džúsu pri MJ stolíku

Snímka

- výsluch prebral Walgren

- ukazujú ďalšie fotky...Propofol

Snímka

Snímka

- výsluch vyšetrovateľky skončil

--------------------------------------------

Ďalší vypovedajúci Dan Anderson

- je to odborník na toxikológiu z oblasti kriminológie

Snímka

- popisuje náplň svojej práce

- vysvetľuje, ako sa pracuje pri zisťovaní toxikologického pozadia - čiže čo osoby, užili, brali...aké drogy/lieky...opisuje postupy zisťovania a pod.

- teraz už pristupujú k súvislosti s prípadom MJ, Dan Anderson skúmal/testoval niektoré z látok/liečiv, čo sa našli v dome

- ako prvé testoval vzorky "benzos anti depressant anti histamine"...ukazujú nejaké dokumenty, kde sú zaznačené zistenia

Snímka

Čo sa zistilo rozbormi vzoriek:

Michael nemal v sebe žiadny alkohol, žiadny Demerol,žiadny kokaín a ani marihuánu.

Našli rôzne množstva Vália, Lorezepamu, Midozolamu a Propofolu. Testovali vzorky krvy z ciev, srdca a krv odobranú v nemocnici. Spravili dva testy na Lidokain a Propofol - oba boli zistené v pečeni. Obsah žalúdka preukázal prítomnosť Propofolu a Lidokainu, vo vzorkách moču našli Lidokaín, Midazolam, Efedrín a Propofol. Tekutina z oka preukázala prítomnosť Propofolu.

Zuzcoj

UPDATE - obchodné aktivity Michaela

Prehľad spoločností, ktoré vlastnil Michaela, aktualizované:

100% vlastníctvo:

*****************

The Michael Jackson Company LLC (aktívne v Delaware a California, produkčná spoločnosť Michaela od 2006)

MJJ Productions Inc. (aktívne v Delaware a California, od 1979; produkčná spoločnosť Michaela od 1979-2006)

MJJ Ventures (aktívne v California; produkčná spoločnosť na výrobu krátkych filmov od 1991)

Optimum productions Inc. (aktívne v California; produkčná spoločnosť od 1983)

MJJ Artistic Inc. (aktívne v California od 1990)

Nation Comics Inc. (aktívne v California; od 1991)

Invincible Tours Inc. (aktívne v California; kontrolovala/spravovala plány na koncertné turné pre rok 2002, od roku 201)

Triumph International Inc. (aktívne v Delaware a California; vlastní väčšinu materiálu spojenú s Michaelom Jacksonom od 1982)

Triumph Multimedia Inc. (aktívne v California; od 1993)

MJ-ATV Publishing Trust (aktívne v Delaware; kontroluje/spravuje Michaelov podiel v Sony/ATV od 1999)

MJ Publishing LLC (aktívne v Delaware; kontroluje/spravuje Michaelovu hudbu a nahrávky of 1998, teda, MiJac Music)

New Horizon Trust I. II. and III. (aktívne v Delaware; zadržuje a spravuje vydavateľské práva ako záruku proti dlhom)

Go For Your Dream Foundation (aktívne v California; kontroluje/spravuje predošlé charitatívne organizácie Michaela od 2003)

Desert Auto LLC (aktívne v California a Nevada; profil neznámy)

50% podiel/partnerstvo:

**********************

SEE Virtual World MJ LLC (aktívne v California; kontroluje/spravuje obchodné spojenie v projekte PlanetMichael.com od 2009)

SEE Virtual World MJ Operations LLC (aktívne v California; kontroluje/spravuje obchodné spojenie projektu PlanetMichael.com od 2010)

Cirque Jackson I.P. LLC (aktívne v Delaware; kontroluje/spravuje obchodné spojenie so Slnenčým cirkusom/Cirque De Soleil od 2010)

Sony/ATV Music Publishing LLC (aktívne v Delaware a California; kontroluje/spravuje obchodné spojenie so Sony od 1995)

Sycamore Valley Ranch Company LLC (aktívne v California; spravuje podiel Michaela v Neverland Ranch spolu s Colony Capital od 2008)

MJJ Records LLC (aktívne v Delaware a California; vlastní a spravuje všetky nahrávky a duševné vlastníctvo spol. MJJ Music spolu so Sony)

World Events LLC (aktívne v Delaware; vlastní duševné a vydavateľské práva na výročné koncerty z roku 2011, produkcia David Guest)

MJ Licensing LLC (aktívne v Delaware; vlastní duševné práva pre Európu od 2003 spolu s Dieterom Wiesnerom)

Otázne spoločnosti:

*******************

MJJ Kingdom LLC (aktívne v Delaware a California; profil neznámy, vytvorený v ére manažovania Michaela neznámym dr. Tohme Tohme v 2008)

Jackson International LLC (aktívne v California; Michaelova predošlá investičná spoločnosť od 1998, jej funkcia neznáma)

Sony/ATV si zabezpečila finančnú poistku

Sony má záujem o kúpu hudobného britského katalógu EMI, ktorého hodnota je niekde od 2-2,5 miliardy dolárov.

Na to, aby mala dostatok financií na ponuku v aukcii, si zabezpečila peniaze z fondov z Abu Dhabi.

O katalóg majú záujem všetky veľké vydavateľstvá, ponuky boli dovčera uzavreté, zábezpeka bola vo výške 400 mil. dolárov.

Premiéra nového dokumentu

Svetovej premiéry dokumentu o Michaelovi - 'MICHAEL JACKSON: THE LIFE OF AN ICON', v produkcii Universal Pictures, sa zúčastia David Guest spolu s Katherine Jackson, Titom Jackson, Rebbie Jackson, Thomasom Mesereauom a Susan Yu (obhajcami Michaela z procesu 2005), ktorí budú zároveň súčasťou projektu o Michaelovom živote formou otázok a odpovedí, + desiatky celebrít a osobností, mnoho z nihc sa podieľali aj na dokumente (napr. Smokey Robinson, Dionne Warwick, Whitney Houston, Paul Anka, Frank DiLeo...)

Ide o dokument, ktorý popisuje Michalov život z pohľadu dlhoročného priateľa Michaela z detstva.

Premiére dokumentu sa uskutoční 2.11.2011 v Londýne, na EMPIRE LEICESTER SQUARE, o 19,00 hod.

Samotný dokument bude vydaný ako DVD a Blue-ray už 31.10.2011, a bude poskladaný aj s doteraz nezverejnených nahrávok a fotografií.

Súčasťou dokumentu bude aj soundtrack s 21 skladbami Michaela od čias Jackson5.

Obrázek

David Guest presne pred 10 rokmi produkoval aj dve veľké koncerty Michela v New Yorku - 'Michael Jackson: 30th Anniversary Celebration'

Po premiére bude "after-party" na ktorej budú vystupovať aj hudobníci, ktorí s Michaelom pracovali na jeho nahrávkach.

Rozhovor s T-Mezom o Murrayovi

Michaelov obhajca z procesu, Thomas Mesereau v rozhovore pre CNN a Jane Velz-Mitchell o procese a Murrayovi.

Black Eyed Peas nevystúpia na koncerte

Aktuálne usporiadatelia koncertu na Millennium Stadium v Cardiffe odvolali účasť skupiny BEP.

Dôvod nie je bližšie uvedený, ide o nejaké "nevyhnutné okolnosti", aj hovorca skupiny sa odmietol vyjadriť.

Obrázek

Koncert nie je vypredaný a doteraz nebola žiadna kampaň v médiách.

Otázny je aj účel, a to charitatívna časť z predaja lístkov.

Ani na facebook.u nezaznamenal koncert záujem o to viac, že ľudia by za sledovanie cez FB museli platiť zo svojho konta, a celkovo ho fanúšikovia ignorujú, najmä však pre kontroverziu, ktorá ho sprevádza, nemá aj oficiálne povolenie od správcov pozostalosti MJ Estate.

Zároveň sa koná v čase procesu s Conradom Murrayom.

Katherine Jackson dostane peniaze

Asi 6 mil. dolárov poskytne MJ Estate pre Katherine Jackson, ktorá po prehranom súde, či skôr vyrovnaní sa s kórejským vydavateľom the Segye Times, musí vyplatiť, za neuskutočnené koncerty, ktoré sa mali uskutočniť pred 17 rokmi.

Obrázek

Išlo o rodinný koncert, na ktorý sa zaviazala Katherine a Joe Jackson, nakoniec sa ukázalo, že nikto z rodiny o koncerte nevedel, a hlavnými hviezdami mali byť samozrejme Michael a Janet, v tom čase ale rodina spolu nekomunikovala.

Pôvodne chcel Segye Times vymáhať asi 15 mil. dolárov aj s úrokmi, od vydania rozsudku, ktorý dal zapravdu Segye Times.

Pôvodne Segye Times poskytli peniaze na promo a produkciu 4 mil., keďže sa koncert neuskutočnil, žiadali peniaze späť.

Keďže nikto z rodiny okre Katherine a Joea v tomto nebol zainteresovaný, žalovaná bola iba Katherine a Joe.

MJ Estate jej poskytne peniaze na vyplatenie tohto dlhu.

Siedmy deň súdu * ukončený

Vypovedala Sally Hirschberg, lekárska a farmaceutická distribútorka, ktorá úzko spolupracovala s Conradom Murrayom.

Image and video hosting by TinyPic

* Hirschberg povedala, že Murrayova kancelária v Las Vegas sa jej spýtala, či prepraví infúzie na adresu Kalifornia. Ona namiesto toho poslala dodávky do jednej z kliník.

* 26. júna, deň po smrti MJ, Hirschberg zavolali z Murrayovej kancelárie aby ju požiadali o zrušenie príkazu na zásoby liekov, ktoré boli zrejme určené pre MJ.

prokurátorovi povedala že to bolo podľa nej nezvyčajné pre kardiologickú kliniku predpisovať Lidokaín a 4 vaky.

--------------------------------------------

Ďalší svedok, ktorý vypovedal je Steven Marx - Počítačový špecialista, momentálne na dôchodku.

Image and video hosting by TinyPic

Marx bol schopný získať niekoľko e-mailov z Murrayovho iPhone, ktoré sa týkali mena "Omar Arnold" - to by malo byť krycie meno MJ, tieto maily údajne slúžia na zabezpečenie liekov na predpis.

Marx skoršie vypovedal, že našiel e-maily, ktoré Murray poslal len niekoľko hodín predtým, než MJ zomrel.

Marx, vzal Murrayov telefón do svojho laboratória, elektronicky preskúmal telefón a jeho časti. Toto zahŕňalo prílohy e-mailov, korešpondencie a telefónne hovory. Dôkazy v telefóne Marxovi slúžili na identifikáciu časovej osi telefonátov, časovú os e-mailov odoslaných a prijatých.

Podrobne si prezerajú maily na projektore

a zasa počúvajú dalšiu nahrávku, keď je Michael pod liekmi...Kolko ich ešte vytiahnu???? :diablo:

Michael v nej hovorí, že jeho úlohou je pomáhať deťom, ako veľmi ich lúbi, ako cíti ich bolesť.. Preto zložil piesne ako Heal the world, childhood, ako nemal detstvo...celý preklad na fóre: LINK

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Vďaka Katke969 za preklad a spracovanie

---------------------------------------------

Celá audio nahrávka zdroj TMZ.com!!!!!!!!!!

***************************************************

video platformvideo managementvideo solutionsvideo player

Překlad audio nahrávky od Katky

Volný preklad:

Elvis to neurobil. Beatles to neurobili. Musíme byť fenomenálni. Keď ľudia odídu z tejto show., keď ľudia odídu z môjej show, chcem, aby povedali, "Nikdy som nevidel nič také v mojom živote. tak tak.. Nikdy som nevidel nič také. Je to úžasné. Je to najväčší zabávač na svete. "zoberiem peniaze, milión detí, a postavím detskú nemocnicu, najväčšiu na svete, nemocnicu Michaela Jacksona pre deti. Bude tam kino, herňa. Deti sú v depresii. Ich myseľ je depresívna. Chcem sa o ne postarať, postarať sa o anjelov. Boh chce, aby som to urobil. Boh chce, aby som to urobil. A ja to urobím, Conrad.

CM: Ja viem, že áno.

MJ: Nemajú dostatok nádeje, žiadna nádej pre ďalšie generácie, které majú zachrániť našu planétu, začnime o tom hovoriť. USA, Európa, Praha, moje deti. Oni chodia bez matky. Sú sklesnuté, opustené - je to psychologická degradácia. Keď sa dostanú ku mne, hovoria prosím, vezmi ma so sebou.

CM: Mmnh-mmnh.

MJ: Chcem to urobiť pre nich.

CM: Mmnh-mmnh.

MJ: Budem to robiť pre nich. To si budú pamätať viac než moje predstavenia. Moje vystúpenia budú na pomoc mojim deťom. Bol to vždy môj sen. Milujem ich. Milujem ich, pretože som nemal detstvo. Nemal som detstvo. Cítim ich bolesti. Cítim ich bolesť. Viem si s tým ale poradiť. "Heal the World," "We Are the World", "Will You Be There", "Lost children." piesňami, ktoré som napísal, pretože to bolí, vieš, bolí. "

(13 sekúnd: ticho)

CM: Si v poriadku?

MJ: Ja som spal.

*********************************************************

Po přestávce vypovídá Elissa Fleak - krájský koroner pro extrémní podmínky, vyšetřuje na místě činu. Dokončovala pitevní zprávu

*Elissa Fleak dorazil na místo na UCLA v 5.20PM 25. června odebírat vzorky na Michaelovi

*odebrala 4 lahvičky s krví na provádění testu

* pak odjela do domu Michaela provádět ohledání

*Elissa Fleak našla prázdnou láhev propofolu na zemi vedle postele

Image and video hosting by TinyPic

drugs

- Elissa Fleak po prestávke vypovedala ďalej:

* popisuje jednotlivé fotky z Michaelovej spálne a šatníka, jednotlivé časti, a čo sa našlo v taškách uložených v skriniach - išlo o rôzne ampulky, fľaše a napr. aj nádobu, v ktorej bol Michaelov moč.

* ako dôkazové materiály jej obžaloba predkladá jednotlivé veci z tašiek, ona ich identifikuje s popisom. Ide o obrovské množstvo liekov... a medicínske časti vybavenia.

drugs

drugs

INVINCIBLE

Před 10 lety vyšlo album INVINCIBLE

helčus

LINK

Rozhovor so správcami MJ Estate

John Branca, ako výkonný správca pozostalosti a právnik Howard Weitzman v rozhovore s komentátorom Piers Morganom, o plánoch do budúcna, Slnečnom cirkuse a spolupráci medzi MJ Estate a rodinou...

2 časti, v druhej krátky rozhovor s Katherine a Princom:

Pódium pre koncert v Cardiffe

Ukážka pódia pre koncert v Cardiffe, ktorý sa uskutoční už v sobotu!!!

Live prenos bude aj na slovenskej tv JOJ Plus, viď správa z 2.10.

Obrázek

Medzi účinkujúcimi budú The Black Eyed Peas, Christina Aguilera, Cee Lo Green, Leona Lewis, Ne-Yo, Craig David, Pixie Lott, Alexandra Burke, Alien Ant Farm, Smokey Robinson, Jennifer Hudson a hostiteľ/moderátor Jamie Foxx. Beyoncé pošle fanúšikom video pozdrav a špeciálne vystúpenie.

Šiesty deň súdu

Stacy Ruggles

- pracuje pre doktora, od 1997

- volala mu 25. júna o 10:34, hovorili spolu asi 8 minút. O 11:07 mu volala znova

Michelle Bella

- ďalšia svedkyňa

- spoznala ho vo februári 2008 v klube v Las Vegas, kde pracovala (striptérka?)

- o 08:35 25. júna a 16 júna mu nechala odkazy na telefóne

Sade

Image and video hosting by TinyPic

- ďalšia z priateliek, čašníčka z Houstonu

- ona s ním volala v chvíli, keď sa niečo stalo, počas hovoru jej prestal odpovedať, počula kašľanie. Zložil telefón, volala mu späť, ale on jej už nedvíhal.

Nicole Alvarez

Image and video hosting by TinyPic

- výpoveď ďalšej z radu priateliek - má s ňou syna, v súčastnosti spolu žijú

- prezradil jej, že pracuje pre MJ

- osobne sa s Michaelom aj stretla v 2008 a v marci 2009 ho navštívila, lebo chcel vidieť jej syna, ktorý sa narodil

- potvrdila, že Murray zostával pri Michaelovi aj cez noc

- počas ukážok "nespoznáva" niektoré svoje podpisy na zásielkach fedex. Alvarez hovorí, že podpísala nejaké balíčky, ktoré k nim prišli...neskôr známe, že obsahujú Propofol...poslaný do jej bytu v apríli, máji a júni 2009...ale trvala na tom, že nikdy neotvorila a nevedela, čo sa v nich nachádza.

- poprela, že vie aký dostával Murray od Michaela plat,prokurátora ale našla nejaké jej predchádzajúce výpovede, kde priznala, že vedela o Murrayovom plate dlho predtým, než sa to dostalo na verejnosť.

- Alvarez povedala, že hovorila s Murrayom krátko, zatiaľ čo on bol v sanitke na ceste do nemocnice. Povedal jej, čo sa stalo. Nespomenula si či s ním hovorila neskôr popoludní.

- rozpráva o telefonáte o 13:08 z 25. júna

Zuzcoj

-------------------------------------------

volné doplnění výpevědi slečny Alvarez:

*"Vzpomínám si, jak mi říkal , že je na cestě do nemocnice s panem Jacksonem a abych se znepokojovala. Nechtěl, abych se obávala, protože věděl, že když uslyším zprávy budu naštvaná, "řekla.

Murray volal slečnu Alvarez ještě čtyřikrát za celé odpoledne.

Slečna Alvarez, řekla, že žije s Murrayem za poslední tři až čtyři roky a má s ním syna, který se narodil v březnu 2009.

Alvaréz vypovídá, že ji Murray vzal s sebou na přání Jacksona do jeho sídle v Los Angeles a Michael měl zájem vidět jejího syna.

"Poprvé jsem ho potkala v roce 2008. Bylo to překvapení, a já jsem nebyla schopen slova. Michael byl velmi nadšený těhotenstvím. Chtěl at ho navštívíme, aby viděl našeho syna a já jsem tam jela jednou během dne a podruhé jednou večer, "dodala.

Slečna Alvarez řekla, že Murray platil nájem 2.300 dolarů za její byt v Santa Monica v Kalifornií. Zatímco Murray pracoval i v noci u Michaela Jacksona, i přesto si hledala zaměstnání na koknkurzu v Hollywoodu.

Potvrdila také , že na její adresu bydliště došla série balíčků v době duben, květen, červen, čili i před smrtí Michaela. Prokurka řekla , že to byly dodávky propofolu, ale slečna Alvarez tvrdila, že neví co obsahovaly balíčky, že je neotvírala...

Slečna Alvarez řekla, že od dubna 2009 Murray často opustěl byt iv noci a vracel brzy druhý den.

Řekla, že věděla, že Murray pracoval jako osobní lékař Michaela Jacksona, zatímco zpěvačk připravil na svůj koncertní comeback.

V době smrti Michaela Jacksona, byl Conrad Murray ženatý s Blanche, se svojí spolužačkou z lékařské fakulty, a měl rodinný dům v Las Vegas. Má celkem šest dětí, se čtyřmi různými matkami.

Ani jeho manželství, ani jeho spletitý milostný nebude brán jako důkazy na včerejším jednání rozhodl soudce. Jeho soukromý život musí být uchováván mimo důkazy, pokud to bude možné.

volně přeložila Helčus

---------------------------------------------

Tim Lopez

Image and video hosting by TinyPic

- ďalšia výpoveď

- lekárnik, majiteľ Applied Pharmacy, ktorý Murrayovi predával Diprivan a iné lieky, Murray mu klamal, že má kliniku v L.A.

- Murray objednával krycí krém na Vitiligo, tiež objednával Propofol...

- pozerajú sa na recepty a popisujú ich

Zuzcoj

-------------------------------------------

doplňění výpovědi

doplnění výpovědi- sledovala Katka]práve vypovedá lekárnik , ktorý údajne utiekol pred súdom do Thajska a zmizol bez stopy...

Tim Lopez - ktorý v januári svedčil , že sa Murrayovi dodával Propofol pár mesiacov pred smrťou MJ.

* Lopez povedal prokurátorovi, že sa prvýkrát stretol s Murrayom v roku 2008, kedy Murray kúpil viac ako 40 bieleni krému na vitiligo pre svojich pacientov. Povedal, že bolo mnoho afroamerických "klientov", ktorí trpeli "Vitiligom" - kožné ochorenie, ktoré spôsobuje stratu pigmentu.

* V apríli 2009, Murray položil svoju prvú objednávku 35 fľaštičiek Propofol - 10 fliaš 100 ml. a ďalších 25 kusov menších 20 ml. fliaš.

* Lopez povedal prokurátorovi, že si Murray nechal nejaké fľaštičky, a zvyšok bol zaslaný na adresu v Santa Monica ... pravdepodobne, do bytu Nicole Alvarez.

* Murray objednal ďalších 65 fľaštičiek v rovnakom mesiaci - 40 z 100 ml. fľaše, a 25 menších jednotiek.

* Lopez hovorí, že Murray sa potom pýtal aj na lorazepam a midazolam - teda aj sedatíva.

Murray potom nariadil 10 fľaštičiek lorazepamu a ďalších 20 fľaštičiek Midazolamu.

Lopez ukazuje na projektore, čo všetko si Murray dal predpísať... a je toho dosť.

* Murray sa tiež zaujímal o prírodné energické posilňovače. Povedal, že tiež treba tropické anestetiká, aby sa predišlo bolesti pri zavádzaní ihly. (Dosť ťažko preložiťeľné..)

* 12. mája 2009, Dr Murray objednal 65 fľaštičiek propofolu, 20 fľaštičiek Midazolamu a 10 fľaštičiek lidokaínov0ho krému.

10. Júna 2009 Murray objednal dalšiu várku oblbovákov - sedatív

25 fľaštičiek lidokaínu a 90 fľaštičiek Propofolu.

15. júna ďalší predaj ... 10 fľaštičiek lorazepamu, 20 fľaštičiek Midalzolamu a jedno (saline bag) balík soli.?? alebo solný roztok??

Murray volal Lopezovi 25. júna, v deň, keď MJ zomrel ... Lopez povedal, že ho dobre nepočuje, pretože tam bolo "veľa hluku." Murray mu povedal, aby mu zavolal späť.

Celkom Lopez dodal Murrayovi 225 fľaštičiek Propofol, 20 fľaštičiek lorazepam, a 60 fľaštičiek midazolamu.

Počas krížoveho výsluchu, Lopez povedal obhajcovi, že Propofol nie je kontrolovaná substancia.

sudca upozornil Lopeza aby zostal v meste v prípade, že by ho ešte potrebovali.

Koniec výsluchu.

Murray si niečo kreslí ceruzkou na papier. Vizerá pokojne až moc pokojne. sudca upozornil Lopeza aby zostal v meste v prípade, že by ho ešte potrebovali.

Koniec výsluchu.

Murray si niečo kreslí ceruzkou na papier. Vizerá pokojne až moc pokojne.

Prestávka

kamera stále sleduje Murraya..Keď si všimol že ho berie kamera, okamžite sklonil hlavu, a vyčaril ten skormútený a utrápený výraz..

Pastor zasa poučuje všetkých v procese, aby sa nekontaktovali na žiadne médiá, ako aj web stránky ako facebook alebo twiter.

Žiadna televízia, noviny, nič..

Sudca Pastor práve oznámil, že pojednávanie končí dnes predčasne kvôli plánovaným účelom. Súd bude pokračovať zajtra ráno o 8:45 hod, u nás cca o 17:45 hod.

Sledovala a přeložila Katka

Album Immortal

Pre nový album Michaela Jacksona - Immortal, bol zverejnený zoznam skladieb.

Obrázek

Album, ktorý vyjde 21.11.2011, bude v dvoch verziách, obyčajný album, a deluxe verzia.

Oficiálne sa bude predávať spolu s albumom aj tričko a program šou, tematicky s logom Immortal Tour:

IMMORTAL Deluxe CD + Tričko + Show Program

LINK

Obrázek

IMMORTAL DELUXE ALBUM TRACKLISTING:

1. Working Day and Night (Immortal Version)

2. The Immortal Intro (Immortal Version)

3. Childhood (Immortal Version)

4. Wanna Be Startin’ Somethin’ (Immortal Version)

5. Shake Your Body Down To The Ground (Immortal Version)

6. Dancing Machine/Blame It On The Boogie (Immortal Version)

7. Ben (Immortal Version)

8. This Place Hotel/Smooth Criminal/Dangerous (Immortal Version)

9. The Mime Segment: I Like The Way/Speed Demon/Another Part Of Me (Immortal Version)

10. J5 Medley: I Want You Back/ABC/The Love You Save (Immortal Version)

11. Human Nature/Speechless (Immortal Version)

12. Is It Scary/Thriller/Ghost/Somebody’s Watching Me/Threatened (Immortal Version)

13. You Are Not Alone/I Just Can’t Stop Loving You (Immortal Version)

14. Beat It/Jam/State Of Shock (Immortal Version)

15. Earth Song/Planet Earth (Immortal Version)

16. Scream/Little Susie (Immortal Version)

17. Gone Too Soon (Immortal Version)

18. They Don’t Care About Us (Immortal Version)

19. I’ll Be There (Immortal Version)

20. Immortal Megamix: Can You Feel It/Don’t Stop Til You Get Enough/Billie Jean/Black Or White (Immortal Version)

21. Man In The Mirror (Immortal Version)

22. Remember The Time/Bad (Immortal Version)

IMMORTAL SINGLE ALBUM TRACKLISTING:

1. Working Day and Night (Immortal Version)

2. The Immortal Intro (Immortal Version)

3. Childhood (Immortal Version)

4. Wanna Be Startin’ Somethin’ (Immortal Version)

5. Dancing Machine/Blame It On The Boogie (Immortal Version)

6. This Place Hotel/Smooth Criminal/Dangerous (Immortal Version)

7. J5 Medley: I Want You Back/ABC/The Love You Save (Immortal Version)

8. Human Nature/Speechless (Immortal Version)

9. Is It Scary/Thriller/Ghost/Somebody’s Watching Me/Threatened (Immortal Version)

10. You Are Not Alone/I Just Can’t Stop Loving You (Immortal Version)

11. Beat It/Jam/State Of Shock (Immortal Version)

12. Earth Song/Planet Earth (Immortal Version)

13. They Don’t Care About Us (Immortal Version)

14. Immortal Megamix: Can You Feel It/Don’t Stop Til You Get Enough/Billie Jean/Black Or White (Immortal Version)

15. Man In The Mirror (Immortal Version)

Výpoveď - Dr. Thao Nguyen

Výpoveď kardiologičky, lekárky z UCLA Dr. Thao Nguyen, ktorá bola tiež prítomná v nemocnici počas pokusov o záchranu Michaela.

Image and video hosting by TinyPic

- povedala, že Murray jej nevedel povedať, kedy prestal MJ dýchať, ani to, kedy dal MJ lorazepam

- v podstate jej Murray povedal to isté, ako Dr. Cooper, až na jednú podstatnú vec...Dr. Cooper tvrdila, že bola tam, keď MJ skolaboval...a Dr. Nguyen povedala, že keď sa vrátila, tak MJ nedýchal...čiže dosť rozporuplné odpovede

- Flanagan vedie krížový výsluch

Zuzcoj

---------------------------------------------

doplnění výpovědi:

Dr. Thao Nguyen výpovídala: Murray mi řekl, "Nevzdávejte se tak snadno. Pokuste se zachránit jeho život."

Nguyen řekla, pohotovost mi volala , že vezou VIP pacienta. Michael Jackson,byl přijat do nemocnice.

"Když jsem přišla dolů, pacient se jevil jako mrtvý," Nguyen řekla. "Nemohla jsem najít puls. Ale Murray mi řekl, že nějaký puls našel. V dobré víře já a můj tým jsme pokračovali v oživovacích pokusech dál. Pokus o resuscitaci se ukázal jako marný, řekla, a prohlásila Michaela a mrtvého. Řízení bylo neúspěšné

Nguyen také dosvědčila, že když začala klást otázky Murrayovi nebyl schopen říci, kdy přestal dýchat a ani jaké léky byly Michaelovi podávány, ani v jakých časových intervalech mezi dvěma událostmi.

"Murray řekl, že nemá pojem o čase," řekla Nguyen soudu. "Neměl hodinky."

Dodala, že když se "výslovně zeptala:" Murraye, že za pan Jackson měl nějaké sedativa nebo jiné omamné látky, "jeho odpověď byla negativní."

Uvedla, že i kdyby Murray řekl, že mu podal propofol, byla by jakákoliv léčba v této situaci zbytečná. Bylo pozdě, příliš pozdě…

Doktorka mimo jiné, na otázku Flanaga, zda používá propofol ve své praxi, odpověděla bez vybavení propofol zásadně nepoužívám.....Připravte se na nejhorší , ještě předtím, než začnete podávat propofol "...řekla lékařka

- volně přeložila Helčus

Ostatné výpovede z tohto dňa: LINK

Výpoveď - Jeff Strohom

Jeff Strohom - tiež pracujúci pre nejakú telefónnu spoločnosť.

Image and video hosting by TinyPic

- podobne ako predchádzajúca výpoveď, rozoberajú sa podrobnosti telefónnych hovorov, správ

- koniec výpovede

Viac info a fotiek:

LINK

Zuzcoj

Ďalšia výpoveď - Edward Dixon

Edward Dixon pracujúci pre telefónnu spoločnosť AT&T

Image and video hosting by TinyPic

- pravdepodobne bude hovoriť o telefónnych výpisoch Dr. Murraya, teraz popisuje a komentuje snímky s výpismi hovorov

Image and video hosting by TinyPic

Zoznam kľúčových hovorov:

12:03 pm text

12:04 text message to or from TX

12. 13 pm data

12:18 pm data

12:53 pm text mesage California

1:23 pm text message Nevada

10:29 am call from ? to Murray’s phone 22 minutes

11:07 am from 3233 to Murray’s phone 1 minute

11 18 am call from 0973 placed 6802 and that call logged at 32 minutes.

missed listing one call

11:49 am call placed from Murray to 4989 3 minutes.

11:51 am a call placed from Murry to 3832 11 minutes.

12:12 pm from Murray phone to 2570 lasted 1 minute

12:15 pm from 2570 to conrad Murray 1 minute

- obžaloba rozobrá jednotlivé hovory a správy, pýtajú sa ho otázky, on vysvetľuje, odpovedá...

- koniec výpovede

Zuzcoj

Súdny proces - 5. deň

Práve v týchto chvíľach vo svojej výpovedi pokračuje Dr. Richelle Cooper...dnes by tiež mala vypovedať aj ďalšia lekárka - kardiologistka Dr. Thao Nguyen, ktorá bola tiež prítomná v nemocnici počas pokusov o záchranu Michaela.

- Počas jej pokusov o Michaelovu záchranu nebolo ani raz cítiť žiaden pulz. V 13:21 niekto vraj cítil pulz, ale podľa jej názoru tam žiadny nebol - ani raz nedošlo k zmene MJ stavu k lepšiemu a to od doby jeho privezenia až do doby, keď bol prehlásený za mŕtveho.

- Dr. Cooper potvrdila, že mal kondóm katéter, čo jej prišlo divné, lebo Dr. Murray jej povedal, že pacient bol zdravý 50 - ročný muž (preto sa čudovala, že mal asi problémy s inkontinenciou).

- Nikdy Murraya nežiadala, aby podpísal úmrtný list, bola to totiž jej práca, lebo od privezenia do nemocnice sa MJ stal jej pacientom. Bolo to (a je), jej rozhodnutie podpísať úmrtný list, lebo už bola ona MJ lekárkou - keďže nemala príčinu smrti, stal sa z toho prípad pre koronera.

- Dr. potvrdila, že na mieste mali sociálnych pracovníkov a že videla aj Mj deti - veľmi plakali a boli hysterické.

- krížový výsluch Dr. Cooper, tentokrát ho vedie právnik obhajoby J. Michael Flanagan.

- o 12:57 vedela, že sa nedá nič robiť, cítila, že by mali ukončiť oživovanie.

- viackrát povedala, že nevie jeho skutočný čas smrti, len na základe informácii, ktoré dostala ho stanovila na 12:57 pretože bol očividne už mrtvý. Flannagan sa jej viackrát pýta na čas smrti, pretože sa zjavne snaží zbaviť zodpovednosti Dr. Murraya. Podľa jej názoru MJ bol mŕtvy už keď ho priviezli do nemocnice.

- Murray jej tvrdil, že MJ mal pulz, čo ale bolo v rozpore so zdravotníkmi, preto sa radšej pridŕžala vlastných zistení.

- Flanagan sa opäť pýta na čas smrti, ona opäť odpovedá, že nevie presný čas.

- Ďalej sa jej pýtal, či na používanie anestetík je potrebná nejaká akreditácia. Odpovedala áno, ona osobne je akreditovaná používať niektoré z nich.

- Na otázku, či je anesteziologička, alebo používa propofol odpovedala, že nie je anesteziologička, ale pri istých zákrokoch už používala propofol ako sedatívum, hlboké sedatívum. Flanagan trvá na tom, aby bol používaný výraz, "spánkové??" sedatívum.

- Dr. Cooper tvrdí, že s 25 mg propofolu by dosiahla 7-10 minútové uspanie. V takom prípade by sa nemalo pacientovi nič stať, ale na spánok sa propofol nevyužíva, jeho účinok by musel byť teda odstránený do 7 minút.

- Flanagan: Ak by bolo podané 25 mg lieku Diprivan o 10:40 s lidocainom, ako dlho by to trvalo?. Odpovedala, že záleží na váhe, ale je ťažké to odhadnúť a na to, aby sa človek vyspal to nie je určené, pretože by sa aj tak dosiahla asi len dĺžka 7-10 min...

- Dr. Cooper sa drží, Flanagan je nervózny a pýta sa dookola tie isté veci o čase smrti, Dr. tiež spomenula, že Murray musel tesne pred MJ zlyhaním mu podať aj lorazepam a to Flanagana naštvalo...sudca ho vyzval o zmenu predmetu výsluchu.

- podľa nej zdravý 60 kg muž by potreboval asi 1mg na kilogram váhy.

- na otázky Flanagana odpovedala, že svoju správu spísala ráno 26. júna 2009 a správa mala 6 strán.

- obhajoba na čele s Flanaganom sa začína chytať aj stebla trávy, lekárka sa drží. Flanagan je viackrát napomínaný sudcom a prerušovaný a je podráždený.

Ďalšie info a pokračovanie nájdete na fóre:

LINK

Zuzcoj

Immortal Tour - Premiéra

Fantastická světová show začala!!!!!!!!!!!!

Michael Jackson THE IMMORTAL World Tour

Video:

Flash Mob

***********************************************

Mnoho fotofrafíí na fóru

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Helčus

více na fóru LINK

Michael Jackson Immortal World Tour

Dnes to začne, aktuálne vás budeme informovať o svetovej premiére v Montreale.

K tomu nová sekcia venovaná svetovej šou Slnečného cirkusu LINK

Obrázek

Prvá fotka zo skúšok:

immortal

Murray ako ste ho nevideli: Takýto bol pred 25 rokmi!

Svet obleteli archívne fotky Conrada Murraya. Na snímkach z roku 1986 je v dobrej nálade a ani netuší, čo ho ešte čaká.

Obrázek

Na fotografiách z roku 1986 však mladý 33-ročný doktor ešte ani netuší, že ho budú poznať ľudia po celom svete. Práve nastúpil do nemocnice v Nashville a teší sa vzťahu s krásnou priateľkou. Na snímkach sa v plnom prúde zabáva na párty.

Obrázek

Po praxi v nemocnici v Nashville a Kalifornii sa Murray rozhodol založiť súkromnú prax. Medzi jeho klientov patril aj slávny Michael Jackson. A doktor Murray bol posledným, ktorý kráľa popu videl nažive. Teraz Murray čelí obžalobe z toho, že práve on pomohol slávnemu spevákovi na druhý svet.

Výpoveď Dr. Richelle Cooper

Dr. Cooper - UCLA Board Certified Emergency Physician (lekárka z nemocnice)

Image and video hosting by TinyPic

Tu sú základné časti z jej výpovede:

- Vysvetlila svoje lekárske vzdelanie, odbornú prípravu, vzdelávanie - v detailoch.

- vysvetlila, čo je to základná stanica: Zdravotné sestry so špecializovanou odbornou prípravou. Odpovedajú na rádiové volania od záchranárov, pomáhajú zdravotníkom poradiť sa s lekárom.

- 25.Júna bola doktorka požiadaná o konzultáciu so zdravotníkmi cez sestru zo základnej stanice. Sestra volala po obdržaní výzvy od zdravotníkov po neúspešnom úsilí o resuscitáciu pacienta. Doktorka sa dozvedela, že pacient bol intubovaný a dostal štartovacie lieky, ale napriek tomu vykazoval asystóliu po dobu 40 minút. Podľa LA protokolu, ak sú snahy o resuscitáciu neúspešné po dobu 20 minút, osoba môže byť vyhlásená za mŕtvu. Po obdržaní informácie, bola teda doktorka oprávnená vyhlásiť MJ za mŕtveho v 12:57.

- Sestra volala späť a povedala jej, že lekár na mieste žiada záchranárov, aby skúsili iné lieky ( sodium bicarbonate). Doktorka im oznámila, že ak majú na mieste lekára s platnou licenciou, tak lekár musí prevziať kontrolu a pacient musí byť prevezený do miestnej nemocnice.

- Keď MJ prišiel do nemocnice, starostlivosť prebrala ona. Vedela, že sanitka je na ceste, tak čakala pred nemocnicou.

Požiadala o tím 14 ľudí. To zahŕňalo:

- Dr. Richelle Cooper a 4 pomocných ošetrovateľov

- aspoň 2 havarijných technikov

- terapeuta s respirátorom

- sestru ktorá zaznamenávala informácie

- 2 zdravotné sestry,

- lekárnika

- sociálneho pracovníka (pre prípad pomoci rodinným príslušníkom)

- sestry, ktorá priraďuje ďalších zamestnancov, ak to je potrebné

- ďalší lekári boli konzultovaní a prišli podľa potreby. Ľudia z administratívy prišli, keď sa rozkríklo, že pacientom je MJ.

-jej hlavným cieľom bolo riadiť starostlivosť o MJ. Kým zdravotníci prevážali MJ na traumatológiu, ona sa pýtala Murraya, čo sa vlastne stalo. Murray odpovedal, že MJ pracoval veľmi dlho a keď prišiel domov bol dehydratovaný a tak mu dal infúziu 2mg lorazepamu, neskôr ďalšie 2 mg lorazepamu a spozoroval, že MJ dostal srdcovú zástavu. Murray tiež pred ňou prehlásil, že MJ nebol chorý. Spýtala sa ho, aké lieky mu boli podané - odpovedal, že len 2x 2mg lorazepamu.

- Walgren jej položil otázku: "Povedal Murray niečo o iných liekoch lorazepam?" Doktorka odpovedala "nie".

- Murray bol neskôr zatknutý. Prečo sa tak stalo? Odpoveď doktorky: Často dochádza k zatknutiu v takýchto prípadoch, kde dôjde ku kritickým udalostiam s pacientom. Napr. keď pacientovi zastane srdce a prestane dýchať (asi je to myslené tak, že sa to udialo za nejasných okolností). To znamená, že doktor Murray bol na mieste a mohol vidieť, ako sa to stalo.

- Doktorka sa pýtala Murray na bežné lieky, ktoré MJ užíval - bolo jej povedané, že bral Valium a Flomax. Valium - proti úzkosti a Flomax (ten je určený na liečbu prostaty a obličkových kameňov). Murray sa opäť nezmienil o všetkých liekoch.

- doktorka sa ho tiež spýtala na minulé anamnézy, či mal niekedy problémy so srdcom, krvnými zrazeninami alebo s užívaním liekov. Murray na všetko odpovedal nie. Ďalej sa pýtala, či videl nejaký záchvat, alebo sa MJ sťažoval na bolesti na hrudi. Murray opäť odpovedal nie. Doktorka na MJ tele nevidela žiadne fyzické traumy.

- doktorka vypovedala, že MJ bol klinicky mŕtvy, nemal pulz. Zachytili už len známky zlyhávajúceho srdca (srdce ešte aj po zástave môže vysielať slabé signály), mal tiež rozšírené zrenice. Napriek tomu sa pokúsila ho ešte oživovať. Potvrdila, že dýchacie trubice boli na správnom mieste a dýchali za pacienta. Kontrolovali tep, ale nemal už žiadny pulz. Začali s CPR a pokúsili sa ho resuscitovať. Použili ultrazvuk, aby lepšie preskúmali srdce.

- Walgren jej ukázal obrázky traumatologického zariadenia, kde zachraňovali MJ a ona popísala všetky položky, ktoré vo výpovedi spomínala, identifikovala jednotlivé zariadenia.

Zuzcoj

MICHAEL JACKSON FOREVER na JOJ Plus

NOVINY PLUS ŠPECIÁL: MICHAEL JACKSON FOREVER

Televízia JOJ Plus odvysiela 8. Októbra 2011 od 20:00 - 23:00 priamy prenos koncertu z Millennium Stadium vo Walese! Najväčšie popové hviezdy zaspievajú najznámejšie hity Michaela Jacksona!

Komentuje Martin „PYCO“ Rausch a Lucia Barmošová.

Image and video hosting by TinyPic

LINK

Zuzcoj

Videa z procesu den po dni

Veškeré záznamy ve velmi dobré kvalitě, den po dni, naleznete uvnitř fora LINK

Obrázek

Vypovedala aj doktorka Richelle Cooper, ktorý prijala Michaela v nemocnici.

Povedala, že Murray ju zmietol tým, že o Michaelom stave jej tvrdil, že je dehydrovaný.

Zatajil jej, že podanie propofolu, a tvrdil, že podal iba 4mg Lorazepamu.

Prevoz Michaela do nemocnice:

Obrázek

Ošetrovňa:

murray

Helcus

Ken Baker reportér E! Online

Michael Jackson Trial: 10 vecí, ktoré neuvidíte v televízii

Št. 29 septembra 2011 04:00 PDT Ken Baker

Image and video hosting by TinyPic

Odkedy som bol vybraný ako jeden zo zástupcov z médii účastniť sa súdu v prípade neúmyselného zabitia, mal som možnosť vidieť a počuť, čo sa deje mimo kameru.

Tu je zoznam 10 vecí, ktoré neuvidíte v televízii:

1. Rodina Jacksonovcov má zabezpečené VIP služby: Od okamihu, keď členovia rodiny Jacksonovcov prídu v čiernych sedanoch na súd, úrad šerifa im poskytuje ochranu. Nikto nemá prístup na deviate poschodie až kým sa neusadia do súdnej siene, kde majú miesto v druhej rade lavíc, pred pokračovaním stredajšieho sedenia som sledoval, ako D.A. Brazíl vstúpil do galérie a potriasol rukou Katherine.

2. Porota všetko sleduje s napätou pozornosťou:Väčšina z 12 člennej poroty (a piatich náhradníkov)si robí podrobné poznámky a venuje osobitnú pozornosť všetkým svedectvám a to najmä audio a video dôkazom, ktoré sú prehrávané. Vyzerajú ako normálny ľudia, bez výstredného odevu alebo obuvi a sú sústredení na dianie na súde.

3. Advokát Dr. Murraya pôsobí zmätene: Murray je zakríknutý, advokát Ed Chernoff čmára do poznámok na žltom poznámkovom bloku a často preletí stránky náhodne, vyvoláva dojem, že odletí z miesta (toto som nevedela doslovne preložiť).

4. Obžaloba pôsobí veľmi dobrým, organizovaným dojmom: Je vyzbrojená s diapozitívmi, zvukovými nahrávkami a koncertnými záznamami zo skúšok, prokurátor a spolupracovníci pracujú s úhľadnými, organizovanými poznámkami, vykonávajú výsluch svedkov veľmi metodicky, pôsobia ako dobre trénovaný tím NFL dodržiavajúci svoj herný plán.

5. Murray pôsobí uvoľneným dojmom: Myslíte si čo chcete, ale tento 6 stôp a 5 palcov vysoký kardiológ prichádza dovnútra a odchádza von zo súdu s ľahkosťou a pokojom, skôr ako kandidát na prezidentský úrad a nie ako obvinený lekár.

6. Súdna sieň je plná (a odpočúvaná??): Asi 50 členov verejnosti, médií a rodiny je usadených v štyroch radoch lavíc. Väčšina médií (vrátane mňa) si môže robiť poznámky na laptopoch, čo spôsobuje stály zvuk klikania na klávesnice. Päť exekútorov (jeden za nepriestrelným sklom) sleduje všetkých v sieni ako ostrieže, či nepoužívajú telefóny alebo nefotia.

7. Súdna sieň podlieha do vysokej zóny zabezpečenia: Na rozdiel od iných poschodí budovy, na deviatom poschodí sa vyžaduje, aby každý prešiel detektorom kovov a veci nechal prejsť cez X-ray zariadenie (rovnakú úroveň zabezpečenia majú aj na prvom poschodí - pri vchode). Exekútori nedovolia fanúšikom (ktorí sú vyberaní na základe lotérie), aby na ramenách nosili MJ pásky. Videl som dokonca ako bol jeden fanúšik nútený zložiť si strieborné trblietavé rukavice ešte predtým, ako vstúpil do budovy súdu.

8. Rodina Jacksonovcov jedáva osamotene: Rodina si objednáva jedlo a stravuje sa v súkromnej miestnosti cez 90-minútové prestávky na obed. (v stredu jedli čínu)

9. Sudca pôsobí podráždený na obhajobu: Pri niekoľkých príležitostiach, či už pri námietkach alebo pri postrannej konverzácii, sudca Michael Pastor nahnevane vyštekol na útočiaceho obhajcu E. Chernoffa.

10. Rodina Jacksonovcov sedí v blízkosti poroty: Sedím priamo za Janet a Randym, môžem teda potvrdiť, že rodina je usadená v priamej línii viditeľnosti s porotcami. Mohlo by to ovplyvniť ich rozhodnutie? "V to pravdepodobne dúfajú," hovorí trestný obhajcu Troy Slaten. "Dôvod, že sedia tam je ten, som si istý, aby pripomenuli porote, že ich milovaný zomrel v rukách lekára. Viem si predstaviť, že absolútne dúfajú v to, že ovplyvnia porotu."

Zdroj: LINK

Zuzcoj