Články za január 2011

update - Oprah interview - Behind the Scenes

update - pridaná štvrtá časť!

Prvé (menej kvalitné) nahrávky dokumentu, ktorý bol odvysielaný 28.1., ako súčasť rozhovoru s Oprah Winfrey a Katherine Jackson a Michaelových detí, a prezentuje ako sa nahrával dokument, obsahuje niektoré zaujímavé momenty...

Všetky tri časti na diskusii - LINK

Fanúšikovské video

Aj takto si dokážu fanúšikovia vyrobiť videoklipu k skladbe Hollywood Tonight, či bude vydaný oficiálny klip, nie je zatiaľ jasné...

Nový singel - Behind the Mask

Podľa správ zo Sony France, ako nový singel pre Francúzsko bude vydaná skladba Behind the Mask.

Detaily neskôr.

Obrázek

The King of Pop Meeting

V Paríži sa 30.4. uskutoční stretnutie (nielen francúzskych) fans pod výstižným názvom - The King of Pop Meeting.

Oficiálna stránka - LINK

Promo video:

Nové skladby na obzore...

Podľa producenta Dr. Freeze-a, ktorý s Michaelom pracoval na nových skladbách, pripravuje sa nový album, na ktorom budú nové, upravené verzie skladieb, ktoré nahrali spolu s Michaelom.

Pôjde napr. o skladby ako "A Place With No Name" alebo "Blue Gangsta"

Rebbie Jackson - "Je to nočná mora"

Rebbie Jackson (60) poskytla rozhovor pre americký program View, v ktorom hovorila o pocitoch o dvoch rokoch bez Michaela, nazvala to nočnou morou.

Obrázek

Podľa nej, neprejde deň, keby na Michaela nemyslela, a práve toto spojilo celú rodinu.

O procese s Murrayom sa vyjadrila, že verí v spravodlivosť.

Rovnako potvrdila, že rodina si bola vedomá toho, že Michael mal problémy so závislosťou, a snažili sa to ovplyvniť, ale bez väčšieho výsledku.

Diskutujúci boli prekvapení, keď povedala, že nevie veľa o tom, že Diana Ross by mala byť poručníkom Michaelových detí.

Rovnako nespochybňuje závet, v ktorom Michael odkázal svoj majetok iba matke a deťom (na otázku moderátorky Barbary Walters, ktorá si neodpustila takúto otázku).

Doplňujúce fotky

... k správe z 27.1. o aukcii odtlačkov Michaelovej ruky a nôh, ktorých cena sa odhaduje na 100 tisíc dolárov...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Album Michael

Podľa mnohých informácií sa celosvetovo predalo z albumu MICHAEL už viac ako 2 mil. kusov.

Žiaľ, nenaplnili sa očakávania, a album už vypadol z mnohých hitparád a naďalej prudko klesá jeho predajnosť..., snáď nový singel oživí záujem.

Bude ďalším singlom aj MONSTER?

Podľa neoficiálnych správ,by sa už počas leta mohol vydať ako tretí singel aj skladba Monster.

Oficiálne to nie je potvrdené...

V aukci se draží kus betonu s podpisem a otisky Michaela

Z pozůstalosti zesnulého zpěváka Michaela Jacksona už se prodalo leccos, ale kousek, který je k dispozici nyní, je jen pro siláky. Pod "virtuální" aukční kladívko se dostal 170 kilogramů vážící kus betonu s otiskem dlaně a nohou popového krále, opatřený rovněž jeho podpisem.

Obrázek

Položku nazvanou Broken Heart Stone draží on-line aukční síň Nate D. Sanders. Aukce skončí 15. února. Aktuální nabídka činí "pouhé" tři tisíce dolarů (asi 53 tisíc korun).

Betonový monument vznikl v roce 1984, kdy Jackson udělal otisky pro projekt chodníku slávy v Las Vegas, který se ale nikdy neuskutečnil.

Obrázek

Objeven tu byl v roce 2006 v hotelu Riviera, kdy ho odkoupil jeden z hostů, jenž ho za nezveřejněnou sumu prodal v roce 2009 nynějšímu vlastníkovi, Andymu Wilsonovi z Kalifornie. Wilson se shodou okolností s Jacksonem znal a betonový kus koupil ještě s jeho souhlasem.

Aukční síň očekává, že se betonová deska prodá za víc než 100 tisíc dolarů (asi 1,76 milionu korun).

iDnes.cz

Katherine Jackson v rozhovore pre ABC

Spomína aj žalobu voči Howardovi Mannovi, jej obchodnému partnerovi so spol. Vintage Pop.

Katherine sa vyjadrila k žalobe aj v zmysle, že právnici z MJ Estate sú chamtivci a ziskuchtiví.

---

PS: mne osobne je ťažké obhajovať Katherine, ak sama nechápe dôvody žaloby a nevidí, kto v skutočnosti je ziskuchtiví chamtivec, kniha, ktorú vydala a predala je asi v poriadku..., ale záchrana majetku Michaela je podľa jej logiky chamtivosť, kto vie, kde by dnes skončil Michaelov majetok bez MJ Estate a ich právnikov a rekordných zmlúv..., bol by rozpredaný a rozobraný na kúsky, a Michaelove deti by ostali bez centu, a rodina by totálne skrachovala z tých všemožných dlhov a žalôb voči Michaelovi...

Murray info +

Súdny proces s lekárom Conradom Murraym, ktorý je obvinený z neúmyselného zabitia Michaela, sa začne 28. marca. Pri tejto príležitosti jeho právnik potvrdil, že jeho klient naďalej popiera svoju vinu.

Murrayho obviňujú, že postupoval neštandardne, keď Michaelovi podal silné anestetikum s aktívnou látkou propofol a následne ho nechal osamote.

Súdny proces nariadil 12. januára sudca Michael Pastor na základe svedectiev dvoch lekárov.

Obaja svedkovia vyhlásili, že aj keby Michael sám užil poslednú dávku anestetika, jeho smrť by aj tak bola zabitím, pretože Murray zanedbal svoje povinnosti.

Prvým svedkom bol vedúci forenznej medicíny z úradu koronera okresu Los Angeles Christopher Rogers, ktorý uviedol, že Michael mal silné srdce a bol relatívne zdravý.

"Starostlivosť oňho bola podpriemerná. Murray mal spraviť niekoľko vecí, ktoré však nespravil," uviedol Rogers, ktorý dodal, že lekár spravil chybu, keď riešil Michaelovu nespavosť anestetikom s propofolom, a nemal od speváka po podaní dávky odísť.

Murrayho obhajca J. Michael Flanagan počas krížového výsluchu naznačil, že Michael mohol anestetikum, ktoré sa podáva intravenózne, prehltnúť. Rogers na to uviedol, že táto možnosť je nepravdepodobná, ale aj keby to tak bolo, nič by to nemenilo na fakte, že Murrayho konanie bolo neadekvátne.

Druhý svedok, ktorým bol anestéziológ a klinický farmakológ Richard Ruffalo, vymenoval lekárske prístroje, ktoré vraj boli v Michaelovej spálni, keď mu Murray podával anestetikum. Boli medzi nimi napríklad prístroj na monitorovanie funkcií pľúc a srdca a resuscitačné prístroje.

"Mali by ste vedieť, čo robíte a zároveň predpokladať, že sa váš pacient náhle prebudí. Aj keď používate propofol len krátky čas, môže spôsobiť mnoho nepríjemností, predovšetkým v kombinácii s inými liekmi," uviedol Ruffalo.

Sudca Pastor Murraymu pozastavil licenciu na vykonávanie lekárskej praxe v štáte Kalifornia.

Päťdesiatsedemročný Murray svoju vinu popiera, pričom jeho obhajcovia tvrdia, že lekár nepodal Michaelovi nič, čo by ho mohlo zabiť. Lekárovi, ktorý sa o Michaela staral počas príprav na turné This Is It , hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na štyri roky.

Dve nové figúrky

Do predaja od apríla 2011 sa dostanú dve nové figúrky s témou Beat It a Moonwalk/Bilie Jean ako oficiálne produkty.

Všetky štyri verzie si môžete objednať tu - LINK

Obrázek

Obrázek

Murray sa cíti ísť do procesu ako nevinný človek

Podľa jeho vyhlásenia na súde, kde sa prejednáva jeho prípad z neúmyselného zabitia Michaela, sa Murray cíti byť nevinný, sudca Michael Pastor už stanovil po dnešnom vypočúvaní ďalšie, a to na 7.2.

Sudca tiež určil dátum začiatku procesu na 28.3.2011, kedy sa bude vyberať porota. Sudca zvažuje aj možnosť televízneho prenosu.

V prípade uznania viny môže Murray stráviť až 4 roky vo väzení.

Obhajoba tvrdí a trvá, že Michael sa predávkoval sám... a s týmto idú do celého procesu.

Frank Cascio napíše knihu o Michaelovi

Podľa správ už podpísal zmluvu na vydanie knihy, v ktorej chce popísať jeho osobný postoj a miesto v Michaelovom živote, ako aj jeho rodiny, ktorú považoval Michael za svoju druhú rodinu.

Frank za posledných 25 rokov zohrával jednu z kľúčových postáv v najdôležitejších udalostiach Michaelovho života.

HOLLYWOOD TONIGHT bude novým singlom - update

Update - HT je už dostupná k oficiálnemu stiahnutiu, a do rádií (vrátane limitovaných edícii CD singla) sa dostane začiatkom marca!

--------

Podľa oficiálneho oznámenia, bude druhým singlom z albumu MICHAEL, skladba Hollywood Tonight.

Skladba bola nahraná v oku 1998 a bola pôvodne určená pre album Invincible.

Obrázek

Odkúpi Sony/ATV časť Warner Music?

Podľa správ z finančných kruhov, spol. Warner Music chce odpredať jednu zo svojich vydavateľov (dcérskych spoločností), a to Warner-Chappell, ktorý je správcom aj všetkých Michaelových sólových skladieb/albumov.

Cena za predaj by mohla dosiahnúť až 2 miliardy dolárov, avšak, keďže ide o lukratívneho vydavateľa a správcu vydavateľských práv na tisíce umelcov, záujem je veľký od všetkých vydavateľov, ale iba niektorí si môžu dovoliť odkúpiť ho v takejto cene.

Tak uvidíme, kto nakoniec bude spravovať Michaelove skladby, pre Sony/ATV by to bola rekordná a historická kúpa, a priamo vo vlastníctve Michaelovej pozostalosti (Michael vlastní 50% podiel v Sony/ATV)

Obrázek

Katherine Jackson nechápe žalobu?

Podľa jej tvrdení, ak MJ Estate žaluje Howarda Manna, jej obchodného partnera a jeho spol. Vintage Pop, akoby žalovali aj ju...

Uvedomuje si Katherine dôvody a dôsledky takéhoto konania?

Prekvapenie? Dr. Klein vyhlásil bankrot?

Podľa TMZ, Michaelov dlhoročný dermatológ Arnie Klein, ktorý mu v posledných mesiacoch života poskytoval mnohé kozmetické procedúry, vyhlásil bankrot.

Podľa jeho tvrdení, ide o sumu až 10 mil. dolárov, ktoré nemôže ako dlhy splatiť, napriek tomu, že doteraz bol považovaný za jedného z najúspešnejších doktorov v Beverly Hills, pričom aj Michael mu osobne platil obrovské sumy za lieky a procedúry.

Ďalší z blízkych ľudí Michaela, a je v bankrote?

Obrázek

Pojednávanie

Práve prebieha príchod rodiny na ďalšie pojednávanie, Katherine a Randy Jackson už prišli na súd...

Fotky detí

Priebežne od začiatku roka nové fotky Michaelových detí...

V téme - LINK

Obrázek

Obrázek

Blanket v novom dome rodiny

Dočasný nový dom v Calabasas, kde je rodina presťahovaná pre rekonštrukciu rodinného domu v Encine.

Obrázek

Socha Michaela v Číne

Image and video hosting by TinyPic

Ako som vás pred časom informoval, v Číne odhalili 1.1.2011 bronzovú sochu Michaela.

Išlo o projekt podpory zo strany fanúšikov, ktorým sa podarilo celkovo vyzbierať takmer 18 tisíc EUR, a projekt dostal schválenie od úradov.

Pri odhalení sochy sa vyzbierali aj peniaze pre charitu.

Autorom je sochár Lu Zhenkang, a socha je umiestnené v parku v Kantone v provincii Kuang-tung (južná Čína).

Bude odvysielaný špeciál...

Spol. US NETWORK OWN, teda produkcia dokumentu Oprah Winfrey a jej rozhovor s Katherine Jackson a deťmi Michaela, odvysiela 28.1. špeciálny dokument, ako aj reprízu, s ukážkami nahrávania tohto rozhovoru.

Pôjde o akúsi formu "behind the scene"..., teda čo sa dialo mimo kamery...

Obrázek

Parfum z kvetov z Neverlandu?

Podľa posledných správ, z okolia Joa Jacksona, sa z kvetov rastúcich na Neverlande využije ich esencia na výrobu parfumu.

Obrázek

Obrázek

?4400

Do predaja by sa mohol parfum dostať v marci tohto roka.

Za zmluvu sa podpísal Joe Jackson a výrobca parfumov Franck Rouas, ktorý je údajne ilegálnym imigrantom.

Michael Jackson - Kráľ Facebook.u

Podľa aktuálnych výsledkov popularity na Facebooku, Michael vedie s podielom 27.288.894 priateľov.

Až za ním je Lady Gaga s 26.757.137 priateľov.

Na YouTube je Michael štvrtým nasledovanejším umelcom....

Ďalšia skladba Michaela a Paula Anku?

Po skladbe This Is It, ktorú Michael a Anka spolu nahrali, sa objavila ďalšia nahrávka - It doesnt matter to me.

Minulý rok bola registrovaná autorskými právami pre Michaela a Anku.

MJ Estate (konečne) žaluje Howarda Manna

Mann, ktorý sa dostal k obrovskému množstvu materiálu a spomienkových predmetov rodiny Jacksonovcov (19800 fotiek, 26 hodín video záznamov, a 273 skladieb) po odkúpení pred dražbou (od pôvodného "vlastníka" Henry Vaccara, ktorého účet na YouTube bol zrušený pre porušovanie autorských práv - ponúkal rôzne audio záznamy Jacksonovcov, vrátane Michaelových, najmä zo 70 rokov), ktoré už stihol využiť aj vo svoj prospech (vydaná kniha, kalendár....), je zažalovaný správcami pozostalosti Michaela.

Žaloba proti Mannovi uvádza niekoľko bodov porušenia autorských práv - od posterov, náčrtov, nahrávok, domén, lôg a registrovaných značiek (Michaelovo meno) - ktoré používa podľa nich neoprávnene.

Katherine Jackson a jej meno, pre Manna, slúži ako jeho akási záruka "úspechu", pričom podľa indícii je Katherine v tomto obchodnom partnerstve bez akýchkoľvek práv rozhodovať (ide o komplikované obchodné vzťahy, kedy Mann získava podiel zo zisku cez Katherine Jackson, nie priamo).

V žalobe sa tiež uvádza okrem toho, aby boli pozastavené všetky aktivity Manna s rozširovaním a komerčným využívním týchto produktov, aj údaj, že Michael do dnešných dní pred viac ako 800 mil. albumov(!!!).

MJ Estate figuruje v niekoľkých desiatkach ďalších žalôb (predovšetkým ide o autorské práva a licencie).

Jacksonova matka zažalovala organizátorov turné This Is It

Image and video hosting by TinyPic

Matka Michaela podala žalobu na spoločnosť AEG, ktorá mala na starosti organizáciu turné This Is It.

Podľa informácií predložila Katherine Jackson súdu dokumenty, v ktorých sa uvádza, že spoločnosť si bola vedomá možného ohrozenia života jej syna a tiež nespoľahlivej starostlivosti, ktorú Conrad Murray spevákovi poskytoval. Napriek tomu to podľa nej ignorovala. Osemdesiatročná Jacksonova matka v listinách vyhlásila, že lekár, ktorému hrozí v prípade dokázania viny z neúmyselného zabitia popového kráľa trest odňatia slobody až na štyri roky, mal "prehnaný mesačný plat 150-tisíc amerických dolárov (v prepočte takmer 111-tisíc eur)" a za to mal "pripraviť Michaela na nácviky a vystúpenia".

Spoločnosti AEG malo byť podľa súdnych dokumentov jasné, že sa niečo deje v momente, keď Murray požiadal o resuscitačné prístroje. Ako sa ďalej uvádza, riziko zastavenia spevákovho srdca a dýchania, ktoré z požiadavky vyplynulo, bolo "sotva nebezpečenstvom, ktoré sa očakáva pri bežnej návšteve rodinného lekára" a "AEG si mali uvedomiť, že smer, ktorým sa liečba doktora Murraya uberá, je neobvyklý a nebezpečný".

Flashback

Pohľad do minulosti...trochu spomienok

20.1.2000 Diváci VH1 zvolili Billie Jean za najlepšiu pieseň 80-tých rokov.

Image and video hosting by TinyPic

20.1.2002 NRJ awards zvolila Michaela v Cannes za najlepšieho medzinárodného speváka.

20.1. 2009 DJ Cassidy vybral pieseň Wanna be startin´something pre ples Mid-Atlantic Ball na počesť inaugurácie Baracka Obamy. Podľa jeho slov "skvelá pieseň pre skvelý začiatok".

Conrad Murray - licencia

Po štáte Kalifornia aj štáty Texas a Nevada uvažujú o pozastavení licencie Conrada Murraya. Musia však prehodnotiť zákony a predpisy, aby zistili, či existujú dôvody pre pozastavenie, alebo disciplinárne opatrenia. Murrayova situácia je totiž komplikovaná, licencia mu bola pozastavená, kým sa na súde nerozhodne o jeho vine, či nevine.

Image and video hosting by TinyPic

Rozhodnuté! Murray pôjde pred súd...

Conrad Murray je obvinený z neúmyselného zabitia Michaela Jacksona, pričom v prípade dokázania viny mu hrozí trest odňatia slobody až na štyri roky.

Sudca Michael Pastor nariadil súdny proces s lekárom - rozhodol tak po utorkovom predbežnom pojednávaní týkajúcom sa neúmyselného zabitia speváka, na ktorom svedčili dvaja lekári. Tí uviedli, že Murray postupoval neštandardne, keď Michaelovi podal silné anestetikum s aktívnou látkou propofol a následne ho nechal osamote. Obaja svedkovia okrem toho vyhlásili, že aj keby Michael sám užil poslednú dávku anestetika, jeho smrť by aj tak bola zabitím, pretože Murray zanedbal svoje povinnosti.

Prvým svedkom bol vedúci forenznej medicíny z úradu koronera okresu Los Angeles Christopher Rogers, ktorý uviedol, že Jackson mal silné srdce a bol relatívne zdravý. "Starostlivosť oňho bola podpriemerná. Murray mal spraviť niekoľko vecí, ktoré však nespravil," uviedol Rogers, ktorý dodal, že lekár spravil chybu, keď riešil Jacksonovu nespavosť anestetikom s propofolom, a taktiež, že nemal od speváka po podaní dávky odísť. Murrayho obhajca J. Michael Flanagan počas krížového výsluchu naznačil, že Jackson mohol anestetikum, ktoré sa podáva intravenózne, prehltnúť.

Rogers na to uviedol, že táto možnosť je nepravdepodobná, ale aj keby to tak bolo, nič by to nemenilo na fakte, že Murrayho konanie bolo neadekvátne. Druhý svedok, ktorým bol anestéziológ a klinický farmakológ Richard Ruffalo, vymenoval lekárske prístroje, ktoré mali byť v spevákovej spálni, keď mu Murray podával anestetikum. Mali byť medzi nimi napríklad prístroj na monitorovanie funkcií pľúc a srdca a resuscitačné prístroje.

"Mali by ste vedieť, čo robíte a zároveň predpokladať, že sa váš pacient náhle prebudí. Aj keď používate propofol len krátku dobu, môže spôsobiť mnoho nepríjemností, predovšetkým v kombinácii s inými liekmi," uviedol Ruffalo.

Sudca Pastor taktiež Murraymu pozastavil licenciu na vykonávanie lekárskej praxe v štáte Kalifornia, pričom mu nariadil do 24 hodín informovať o tomto rozhodnutí všetky okrsky, v ktorých má pacientov. Päťdesiatsedemročný Murray svoju vinu popiera, pričom jeho obhajcovia tvrdia, že lekár nepodal Jacksonovi nič, čo by ho mohlo zabiť. Členovia Jacksonovej rodiny rozhodnutie súdu privítali. "Zatiaľ som šťastná," uviedla LaToya Jackson, zatiaľ čo Randy Jackson poďakoval prokurátorom. Murraymu, ktorý sa o popovú hviezdu staral počas príprav na turné This Is It , hrozí v prípade dokázania viny trest odňatia slobody až na štyri roky.

Práca fanúšikov...nemám slov...

Šiesty deň pojednávania...koroner vypovedal!!!

Koroner Christpher Rogers neverí „príbehu“ Dr. Murraya

Lekár vykonával pitvu MJ a svedčil, že on neverí, že Dr. Murray dal Michaelovi len 25 mg Propofolu, pretože v takom prípade by sa Michael prebral po 3 až 5 minútach. Dr. Rogers tiež svedčil, že neverí, že Michael požil Propofol sám, pretože v žalúdku sa našlo len veľmi malé množstvo. Tiež sa vyjadril, že od doktora bolo krajne nevhodné použitie Propofolu na liečenie nespavosti a hlavne starostlivosť o pacienta bola veľmi nedostačujúca, vraj pacienta v prípade takejto „liečby“ nemal vôbec opustiť, bolo nevyhnutné ho stále sledovať. Koroner tiež oficiálne potvrdil, že Michael Jackson bol zdravý 50 ročný muž, ale doktor sa podpísal pod jeho smrť z dôvodu neštandardnej starostlivosti. Podľa záverov z pitvy, až na malé zdravotné problémy (slabý zápal pľúc, vitiligo a artritídu chrbtice) nemal Michael žiadne problémy so srdcom. Koroner teda rozhodol, že sa jednalo o neúmyselné zabitie z dôvodu nedostatočnej zdravotnej starostlivosti.

Počas krížového výsluchu bol koroner požiadaný, či by to pokladal za zabitie aj ak by sa preukázalo, že si Michael lieky dal sám. Odpovedal, že áno, pretože pacient mal prístup k Propofolu a iným liekom, ktoré sú povolené len v nemocniciach. Trval na tom, že ide o hrubé zanedbanie lekárskej starostlivosti. Tiež potvrdil, že by bolo nemožné, aby si lieky Michael pichol sám, pretože by nedosiahol na miesto, kde bola ihla zavedená (ľavá noha nad kolenom) a nemal by na tento úkon ani dostatok času a sily. Koroner uviedol aj to, že Michael bol „normálnej“ hmotnosti 61,7 kg pri výške 175.5 cm a vôbec nebol podvýživený, ako tvrdil jeden zo záchranárov.

Ďalší svedok bol Dr. Richard Ruffalo anestéziológ a klinický farmakológ

Podľa Dr. Ruffala, ak je podaný propofol, mali by byť využité monitorovacie techniky a ak dôjde k miešaniu Propofolu s inými liekmi, riziko zlej reakcie sa zvyšuje. Ruffalo dosvedčil, že množstvo Propofolu v tele v okamihu smrti bolo ešte vyššie, ale jeho množstvo sa „zriedilo“ podávaním tekutín IV a tiež časom. Tiež si myslí, že množstvo benzodiazapamu v krvi zo srdca poukazuje na celkové väčšie množstvo podaných látok, ako Murray prezradil.

Image and video hosting by TinyPic

Sudca Michael Pastor by mal pravdepodobne do konca týždňa rozhodnúť, či je dostatok dôkazov, aby bol Murray súdený za neúmyselné zabitie. Ak sudca nariadi súd - čo sa aj očakáva - lekárska komora Murrayovi pozastaví lekársku licenciu. Bude to už tretí pokus - prvé dva pokusy zlyhali. Murray má už zakázané podávať anestetika vrátane Propofolu. Conrad Murray je vraj zúrivý, lebo ak mu pozastavia licenciu nebude mať z čoho platiť právnikov. Ak Kalifornia pozastaví Murrayovú licenciu, je pravdepodobné, že ich bude nasledovať Texas aj Nevada.

Piaty deň pojednávania...

Tento týždeň pokračujú predbežné pojednávania. Ešte dnes alebo zajtra budú pravdepodobne vypovedať odborníci z oblasti toxikológie.

Sudca Pastor rozhodol, že dáta z Murrayovho iPhonu sú prípustné ako dôkaz. Podľa Eda Chernoffa, telefón obsahuje niekoľko krátkych hlasových správ a 12 screenshotov, ktoré môžu byť použité ako dôkaz v priebehu rokovaní. Záznamy majú pomôcť vytvoriť časovú os - čo vlastne Murray v deň Michaelovej smrti robil, kedy a pod.

Image and video hosting by TinyPic

Tim Lopez, lekárnik aplikovanej farmácie v Las Vegas, dosvedčil - v marci Murray objednával Benochinen (krém na vitiligo) a následne ešte niekoľkokrát a že 6. apríla 2009, Dr Murray začal objednávať veľké množstva Propofolu. Tiež objednával Midozolan a Lorazepam. Murray žiadal lekárnika aj o niečo proti bolesti pre pacienta, ale niečo málo omamné, poslali mu Lidokaín, Kofeín, Aspirín a Efedrín. Naposledy pravdepodobne spravil objednávku 10. júna. Lopez tiež povedal, že si myslel, že doktor to objednáva pre viacerých pacientov na kliniku a nie len pre jedného.

Detektív Orlando Martinez svedčil, že chcel s doktorom hovoriť už 25. 6. 2009, ale podarilo sa mu to až 26. 6. 2009, keď sa ozval aj s právnikom. Hovoril s Murrayom vraj dosť dlho, až kým doktor neukončil rozhovor. Podľa Murraya Michael ho v osudný deň prosil, aby mu dal Propofol, inak vraj chcel zrušiť skúšky a koncerty, pretože sa cítil unavený a nevyspatý. 911 vraj nezavolal hneď preto, lebo nechcel zanedbať oživovanie Michaela, na otázku prečo ho oživoval na posteli odpovedal, že nevládal Michaela na zem položiť sám (pritom on je vysoký a silný, Michael vážil niečo okolo 61 kg!). Murray tiež tvrdí, že mu podal Propofol okolo 11 hod. a potom išiel na toaletu. Po asi 2 min. sa vrátil a zistil, že Michael nedýcha. Táto jeho verzia je spochybňovaná, lebo doktor tajil telefonáty a SMS a tiež sa zistilo, že to, že Michael nedýcha zistil okolo 11:55.

Obhajoba Murraya prišla s očakávanou verziou

Obhajoba osobného lekára Michaela Jacksona Conrada Murraya na predbežnom pojednávaní naznačila, že sa spevák mohol zabiť sám. Vyplnil sa tak predpoklad obžaloby spred dvoch týždňov, ktorá tvrdila, že práve s touto teóriou budú operovať.

Súd má po predložení dôkazov oboch strán rozhodnúť, či z prípadu neúmyselného zabitia, z ktorého je Murray obvinený, bude súdny proces. Ak by ho potom uznali vinným, hrozia mu až štyri roky väzenia. Advokát lekára J. Michael Flanagan pri vypočúvaní svedkyne naznačil, že si Jackson mohol vziať pri problémoch so spánkom viac anestetika sám.

Vyšetrovateľka Elissa Fleak vypovedala, že v Jacksonovom dome našla 12 fľaštičiek anestetika. Jednu prázdnu na zemi vedľa spevákovej postele spolu so striekačkou krátko po jeho smrti a jedenásť ďalších v dvoch taškách o štyri dni neskôr. V jednej z nich boli dve otvorené fľaštičky a deväť - otvorených aj neotvorených - v druhej. Flanagan jej položil otázku, či by muž Jacksonovej výšky a váhy ležiaci na posteli mohol dosiahnuť na striekačku vedľa postele. Sudca jej však nedovolil odpovedať, prijal námietku obžaloby, že ide o špekuláciu. Ďalej sa pýtal, či sa pozrela, koľko tekutiny vo fľaštičkách zostalo. "Bolo ich tam veľa, nepamätám si, ktoré boli plné viac alebo menej," uviedla. Predbežné pojednávanie bude ďalej pokračovať v pondelok.

Štvrtý deň pojednávania

Priateľka Dr. Conrada Murraya, Sade Anding (bola v Houstone v deň smrti Michaela) svedčila, že mala hovor od Murraya okolo 12:30, ale telefónne záznamy dosvedčujú len hovor o 11:51. Sade povedala, že Murray ju požiadal, aby mu porozprávala, ako prežila deň. Hovorila pár minút a potom si uvedomila, že Murray už nebol na telefóne. Sade povedala, že počula rozruch, ako keby bol telefón vo vrecku a počula "kašeľ a hlasy." Celý hovor trval asi 5 minút. Hovor na 911 bol podaný až v 12:21, čo znamená - ak si Murray skutočne uvedomil, že Michael bol v ohrození života už okolo 11:55, trvalo mu veľmi dlho, kým zavolal pomoc.

---------------------------------------------

Nikol Alvarez potvrdila, že Murray jej poslal viac balíkov v období od apríla do júna 2009. Aj keď obsah balenia nebol uvedený, balíky boli odoslané z lekárne Murraya v Las Vaegas a obsahovali Propofol. Alvarez je jednou z ľudí, ktorí dostali telefonát od Dr. Murraya v deň Michaelovej smrti - Murrayova obhajoba jej výpoveďou dostala ďalší úder.

Tretí deň pojednávania...záchranári

Svedectvo záchranára Senneffa

- Najprv nevedeli, kto je pacientom, neskôr niekto povie, že je to Michael Jackson

- Počas odchodu z domu do nemocnice ich prenasledovali paparazzi a Murray trvá na tom, aby Michaelovi zakryli tvár. Zdravotníci to pokladali za rozumnú požiadavku.

- Senneff potvrdil, že Michael bol mŕtvy už asi 20 minút pred ich príchodom.

Svedectvo Martina Blounta

- Blount má 20 ročné skúseností, bol vodič ambulancie. Je to posledný zo záchranárov v miestnosti. Ten prináša nosidlá a ďalšiu výbavu. Bol pri hlave MJ. Podával Michaelovi kyslík.

- Záchranári si všimli, že Michaelove telo bolo studené, oči suché. Blount je toho názoru, že Michael bol mŕtvy.

- Blount hovoril, že Murray im tvrdil, že Michaelovi nepodával nič, ale oni si všimli injekčné ihly, ampulky, fľaše Lidokainu.

- Murray v sanitke telefónoval.

-------------------------------------------

- Dvaja zástupcovia z telefónnej spoločnosti svedčili, že v kritickom čase Murray volal (a SMS-koval) viacerým ľuďom, len nie 911. Záznamy ukazujú obzvlášť dva zaujímavé hovory v 12:03 a 12:04 ... osobe v Texase. (Je možné, že to bolo do jeho kancelárii).

Murray tiež volal jeho priateľke Nicole Alvarez v 13:08. To je v rozpore s tým, čo najprv vypovedal.

Doktor v ten deň počas záchrany Michala telefonoval a SMS-koval z dvoch telefónov.

---------------------------------------------

Vypovedali viacerí lekári...Murray podal Michaelovi neprimerané množstvo Propofolu a nedostatočne sa o neho pri jeho podaní postaral. Nevedel si ani spomenúť, kedy prestal Michael dýchať. Podľa lekára z nemocnice, Michaelove zlyhanie srdca stanovili na 12:18, čas smrti stanovili na 12:57 no Murray naliehal na oživovaní (Michaela oživovali viac ako hodinu v sanitke i v nemocnici – no to už bol mŕtvy a bolo to zbytočné). Oficiálne vyhlásil MJ za mŕtveho v 14:26. Viacerým lekárom Murray povedal, že Michaelovi podal „len“ Lorazepan, Valium a Flomax...ani raz nespomenul Propofol. Pýtali sa ho pritom na to najmenej traja lekári.

Ďalšie svedectvá...

Kenny Ortega Svedectvá

- Kenny vypovedal, že v čase okolo smrti sa MJ zúčastnil skúšok 4 krát týždenne, jeho plán bolo prísť neskoro popoludní a stráviť asi 6 hodín na skúškach.

- Kenny hovorí, že stretol Murraya v apríli alebo máji 09 (čoskoro potom, čo Kenny začal pracovať na TII), bol mu predstavený v dome Michaela.

- V krížovom výsluchu Kenny povedal, že aj keď by TII nemalo úspech, nepoškodilo by to Michaelovu povesť.

- Kenny povedal, že nevie, kto zvolal 20. júna stretnutie a že vedenie AEG tam nebolo. (Už vieme, že na tomto stretnutí boli MJ, Murray, Kenny Ortega, Frank Dileo a Randy Phillips)

- Kenny hovoril, že Michael vynechal rad skúšok (týždenne) na začiatku júna. Vyvolalo to v ňom obavy, pretože všetky potrebné rozhodnutia Michaela boli už dohodnuté a schválené - nemohli sa teda pohnúť dopredu.

- Kenny povedal, že 25. júna mal Michael prísť na skúšky približne od 16:00 do 16:30.

- Kenny tiež spomenul, že s TII rátali aj v medzinárodných mestách (India a Japonsko)

---------------------------------------------

Michael Amir Williams svedectvá

- Williams povedal, že v dome boli 2 zabezpečenia 24 hodín denne na otvorenie brány a obrazovky sledovali každého, kto prišiel

- Williams povedal, že stretol Murraya na začiatku roka 2008 v Las Vegas.

- Williams povedal, že bolo pravidelnosťou, že Murray v čase skúšok býval v Michaelovom dome aj cez noc.

- Williams vypovedal, že 24. júna Michael išiel na skúšku približne o 18,19 hodine, MJ bol v dobrej nálade a chcel tam byť načas. Hovorí, že skúška skončila po polnoci. Zaviezli Michaela domov a Williams šiel k sebe domov.

- Williams povedal, že bol doma, keď Murray volal.

- Williams popisuje scénu v nemocnici: Lekári pracujú na Michaela za oponou, deti čakajú v miestnosti. Bezpečnosť a opatrovateľka čakajú vonku v prednej časti miestnosti. Murray a lekári vyšli a povedali im, že Michael je mŕtvy. Murray, Dileo a Williams vstúpili do miestnosti, kde sú deti. Princ im povedal, "uistite sa, že lekári vedia, že otecko je alergický na X, Y"(?). Frank im povedal "váš otec mal infarkt a zomrel." Murray vraj povedal: "nehovorte im, že (infarkt?). Nevieme".

Druhý deň pojednávania - svedok Alberto Alvarez

Alberto Alvarez 32 – ročný Michaelov bodyguard povedal sudcovi vrchného súdu, že lekár mu v osudný deň najprv naliehavo kázal zavolať záchranku, ale potom ho zrazu poveril zobrať nejaké lekárskej ampulky a dať ich do tašky. „Všimol som si, že vo vnútri tašky bolo niečo ako fľaška a v nej niečo podobné mliečnej substancii,“ dosvedčil Alvarez. (Chirurgické anestetikum propofol - ktoré koroner označil ako smrteľné pre Michaela - je biela tekutina, ktorá sa podáva intravenózne.)

Alvarez tiež povedal, že keď prišiel do spálne, Murray robil Michaelovi na posteli masáž srdca jednou rukou a pýtal sa ostatných, či nevedia ako sa robí CPR. Murray vraj naliehavo vykrikoval „Musíme ho dostať do nemocnice. Musíme ho dostať do nemocnice.“ Keď sa doktora pýtal, čo sa stalo, ten odpovedal, že Michael „mal zlú reakciu“. Čoskoro na to, Murray schmatol hrsť lekárskych ampuliek z nočného stolíka a povedal Alvarezovi aby ich dal to tej tašky a až potom mu nariadil zavolať sanitku. Očakáva sa, že zdravotníci a lekári pohotovosti ešte budú svedčiť, že Murray sa snažil ukryť Propofol, kým oni pracovali na záchrane Michaela Jacksona a že Murray nemal riadne monitorovacie zariadenia potrebné pri podávaní tejto látky.

Image and video hosting by TinyPic

Ďalej Alvarez vypovedal, že nevidel v miestnosti žiadne prístroje na sledovanie srdca alebo krvného tlaku a až po príchode záchranky Murray pripol monitorovacie zariadenie Michaelovi na prst. Keď Alvarez telefónoval s operátorom tiesňovej linky a vyjadril sa, že tam majú aj osobného lekára, operátor vyjadril svoje prekvapenie. „Máte tam lekára? (Pretože lekár sa v takomto prípade berie ako „vyššia moc“). Operátor sa tiež dozvedel, že Murray vykonáva masáž srdca nesprávne a upozornil ich, aby dali pacienta na zem a oboma rukami pokračovali. Alvarez sa vyjadril, že potom on pokračoval v masáži srdca a Murray vykonával dýchanie z úst do úst. "Zdalo sa, že dýcha?," spýtal sa Walgren Alvareza. "Nie, pane," povedal Alvarez. "Jeho oči a ústa boli otvorené?" spýtal sa zástupca. "Áno," povedal. "Vyzeral, že je živý alebo mŕtvy?" Walgren sa ho opýtal. "Mŕtvy, pane," povedal Alvarez.

Pri krížovom výsluchu Alvarez uznal, že nepovedal polícii v prvých dvoch rozhovoroch, že Murray mu nariadil aby sa odstránili prípadné dôkazy. „Nemyslíte si, že to bolo podozrivé?“ Spýtal sa ho obhajca Ed Chernoff. „Vtedy nie pane,“ odpovedal Alvarez. „Mysleli ste si, že tie ampulky chce doktor vziať do nemocnice?" Spýtal sa ho právnik. „Áno, pane,“ povedal Alvarez. Chernoff sa ho tiež pýtal na vzťah k rodine Jacksonovcov a podobne.

Michaelova rodina bola pri výpovediach prítomná, Rebbie, Randy, LaToya, Janet krútila hlavou a sústavne si držala ruku na nose, Katherine si utierala slzy, hlavne keď bodyguard opísal, ako do spálne pribehla Paris a kričala „Oci“. Emóciami otraseným hlasom Alvarez spomenul aj to, ako doktor kričal „Zoberte ich preč, zoberte ich preč, až nevidia otca v takom stave.“

Viac info na fóre LINK

Prvý deň pojednávania s Dr. C. Murrayom skončil...UPDATE

Dnes začalo predbežné vypočúvanie na súde v Los Angeles. Z Michaelovej rodiny boli prítomní, matka Katherine Jackson, Jackie a LaToya Jackson.

LINK

Image and video hosting by TinyPic

Viac info v téme na fóre: LINK

UPDATE: Pojednávanie skončilo...Michaelova rodina odišla...preslov pred budovou majú fanúšikovia, ktorí dávajú najavo svoju nespokojnosť...s tým ako doktor podával Michaelovi prvú pomoc...

Zhrnutie:

-Kenny Ortega vypovedal, že Michael sa 19. júna na skúškach necítil dobre, bolo mu zima, triasol sa. Poslal ho teda domov. Na druhý deň mali stretnutie v Michaelovom dome, kde sa zišli Kenny, vedenie AEG a Murray. Murray vraj podceňoval Michaelov stav a neprejavoval žiadny záujem o jeho zdravie, čo viedlo k napätej konverzácii. Podľa Kennyho Ortegu sa 23. a 24. júna už Michael cítil dobre a bol v skvelej forme.

-Podľa svedectiev sa objavujú informácie, že Michael bol mŕtvy skôr, ako do domu prišli záchranári a skôr ako doktor vyvolal všeobecný poplach, pričom Murray ich zavolal až 20 minút po zistení v akom stave Michael je, tiež sa snažil zatajiť podanie Propofolu, presviedčal bodyguarda aby zahladil stopy, podával Michaelovi nesprávne prvú pomoc, pričom najprv po všetkých kričal a pýtal sa, či to niekto ovláda, Prince I. a Paris mali byť v blízkosti, pričom Paris kľačala na zemi a veľmi plakala, kým ich opatrovateľka nevzala preč. Počas pobytu v nemocnici sa Murray vyhovoril, že je hladný a odišiel i napriek tomu, že mu odporučili sa najesť tam - a to len zdôrazňuje jeho chladnosť a nezáujem o dianie...

Pojednávanie s Murrayom zajtra...

Pojednávanie, ktoré by malo určiť, či existuje dostatočné množstvo dôkazov na obvinenie lekára Conrada Murraya z neúmyselného zabitia Michaela, sa bude konať zajtra v utorok 4. januára. Všeobecne sa predpokladá, že k súdnemu konaniu dôjde...viac info v téme na fóre: LINK

Image and video hosting by TinyPic