Články za september 2010

KALIFORNIA 2010

Nezabúdajte na tému, v ktorej prispeli členky fóra svojimi fotkami z osobnej návštevy Kalifornie a Forest Lawn.

Téma s fotkami - LINK

Image and video hosting by TinyPic

Dr Tohme Tohme si nárokuje podiel

Viac ako 1,5 roka od svojej práce s Michaelom, si Dr Tohme Tohme nárokuje na podiel z obchodných zmlúv, ktoré mal v Michaelovom mene vyjednať pre plánovaný comeback v roku 2009.

Obrázek

Záhadný doktor podal na súd žiadosť o finančné dokumenty, na základe ktorých by mohol určiť výšku svojho podielu z výnosov z projektov, na ktoré údajne podpísal zmluvy on.

Ide o turné v Londýne, teda zisky z dokumentu This Is It, predaja albumu a DVDčka, keďže ku koncertom nedošlo.

Celkovo ide údajne až o 15% podiel zo zisku.

Súd bude rozhodovať o jeho žiadosti 7.10.

Novinky o 3D verzii This Is It

V plánovanej edícii vydania dokumentu This Is It v 3D formáte budú špeciálne bonusy:

* Otváracia a záverečná časť koncertov

* Ukážka They Don't Care About Us (ukážka iba vojakov)

* Smooth Criminal (nové zábery Michaela z úvodného minifilmu)

* Thriller (iba nové animácie)

* Earth Song (nový klip z džungle a ukážky javiskových efektov)

K ich prezeraniu musíte mať 3D televízor, 3D prehrávač, 3D DVD, a špeciálne okuliare.

Obrázek

Nový otec Blanketa?

Podľa britského bulváru je ním Matt Fiddes, bývalý priateľ Michaela a bodyguard, ktorého mal Michael počas jeho návštev v UK.

Matt povedal bulváru NewsOfTheWorld, že on je možným otcom Blanketa, teda Prinea Michael II, lebo sa vraj na neho veľmi podobá.

Podľa neho mu mal Michael ponúkať asi 500 tis. dolárov za spermie na oplodnenie náhradnej matky, pričom peniaze odmietol.

V prípade, ak už nebude Katherine Jackson môcť vychovávať deti, bude si údajne nárokovať na opatrovníctvo.

Obrázek

(naproti tomu, Jermaine Jackson požiadal súd o zníženie jeho výživneho na deti, ktoré má s prvou ženou, pričom tvrdí, že jeho príjem je menej ako 1100 dolárov mesačne, a nemôže si dovoliť platiť 3500 dolárov.)

Zrušené miesto pre fans na cintoríne

Správcovia cintorína vo Frest Lawn odstránili podstavec, na ktorom mohli fanúšikovia nechať kvety a darčeky pre Michaela.

Obrázek

Na danom mieste opätovne osadili trávu a miesto dali jo do pôvodného stavu, pričom ho budú polievať 3x denne.

Obrázek

Kvety a darčeky môžu fanúšikovia aj naďalej posielať, ale na inom mieste, na konci budovi v časti, kde je kamenná dlažba, avšak v nie takom rozsahu ako doteraz.

Tie veci, ktoré boli na terase a boli od fans údajne odviezli rodine (rôzne plagáty, karty, pohľadnice...).

Obrázek

Pravidlá cintorína nedovoľujú, aby tam ľudia nechávali akékoľvek predmety a ani zvädnuté kvety, jediné možné sú kúpené v miestnej predajni. (čo v tomto prípade spôsobovalo aj náklady na odstraňovanie kvetov od fans, zároveň niektorí spôsobovali neporiadok, možno neúmyslne, práve znečisťovaním prostredia napr. dohorenými sviečkami.)

Obrázek

Oficiálne oznámenie o 2 týždne?

Podľa aktuálnych správ, už o 2 týždne by malo MJ Estate a Sony oznámiť oficiálne dátumy vydania nového albumu a DVD setu!

Možno aj tento budúci týždeň, alebo údajne 5.10.

Michael Jackson - Romantika

Výběr těch nejromantičtějších skladeb kontroverzního krále populární hudby. Michael Jackson pocházel z devíti sourozenců a svou hudební kariéru zahájil již jako chlapec. Prvním jeho hitem byla balada Got to Be There (1972). První autorskou desku s názvem Off the Wall vydal v roce 1979. Od té doby jeho kariéra strmě stoupala až do začátku nového tisíciletí, kdy byl už znám spíše svými skandály. Když však 25. června 2009 v Los Angeles umírá, celý svět zachvátí smutek. Odešel král popu. A tak v tomto představení Křižíkovy fontány můžeme zavzpomínat na jeho životní dílo, třeba ve skladbách Heal the World, Earth Song a mnohých dalších. Představení je umocněno filmovou projekcí do vodní stěny fontány.

Nejbližší představení hrajeme - Sobota 25.09.2010 20:00

LINK

Obrázek

Správa administrátorov o stave financií

22.9. podali súdu správcovia majetku Michaela (MJ Estate) John Branca a John McClain správu o stave financií a ich činnosti pri jeho spravovaní.

Správa hovorí o stave predtým ako Michael zomrel, progrese po jeho úmrtí a o súčasnom stave.

V skratke sa dá povedať, že títo Michaelom určení zástupcovia, dokázali z niekoľko desiatok miliónových pohľadávok-dlhov dostať Michaelov majetok do zisku a to z rôznych zdrojov, pochopiteľne z predaja hudby, filmu This Is It ako aj mnohých obchodných zmlúv na niekoľko projektov.

Kompletnú správu si môžete prečítať tu - LINK

Financie Michaela riadili za ostatné roky mnohí manažéri, poradcovia a to spôsobovali neustále zmeny vo vedení, mnohé dokumenty boli rozptýlené po celej krajine (USA) v kanceláriách daných zástupcov a tým sa sťažoval aj proces riadenia, čím vznikol finančný chaos a neprehľadnosť a nekoordinácia, čo malo za následok finančné straty.

Na to následne vznikali aj právne spory, ktoré sa vedú s niektorými účastníkmi dodnes a nie sú vysporiadané.

Nové vedenie správy majetku okamžite vytvorilo komisie, ktoré začali jednotlivé veci riešiť a konsolidovať, vrátane právnych úprav na všetko, čo sa týka značky Michael Jackson, vytvorením nových obchodných zmlúv a licencií.

Zároveň sa okamžite riešili platby za dane, splátky pôžičiek a úrokov, a splatenie dlhov.

Budúce projekty zabezpečia nielen finančné záruky (Michaelove dlhy budú splatené do konca tohto roka, a v budúcom roku 2011 sa MJ Estate dostane podľa očakávaní do čistého zisku), ale budú zárukou nielen hudobného odkazu Michaela.

V čase Michaelovej smrti, sa špekulovalo o hodnote jeho majetku, predovšetkým vlastníctvo jeho hudobných katalógov MiJac Music, a 50% podel v spol. Sony/ATV Music Publishing.

Oba katalógy boli použité ako zábezpeka pre dve pôžičky z HSBC banky, a z finančnej skupiny Plainfield Asset Management..

Nie je uvedený napr. úrok, ale splatnosť oboch je do roku 2011.

V decembri 2009, správcovia majetku úspešne vyjednali s bankou HSBC nové podmienky splácania využitím novej pôžičky a lepších úrokov, čím sa ušetria asi 3 mil. dolárov na daniach.

Finančné transakcie odobril súd.

50% podiel v Sony/ATV, ktorý Michael napriek mediálnym špekuláciám stále vlastní, bol použitý ako zábezpeka pre pôžičku z banky Barcalys Capital, ktorej splátka je splatná do 3.12.2010, v prípade nesplatenia je pôžička krytá z fondov Sony Global Treasury, čo by znamenalo, že by Michael odstúpil/predal značnú časť svojho podielu na jej vyplatenie.

Správcovia úspešne dohodli nové podmienky refinancovania dohôd so Sony, čím sa má dosiahnuť, aby Michaelov podiel v Sony bol zachovaný, čomu mali pomôcť projekty a zmluvy za stovky miliónov dolárov (súkromná poznámka – tu je ďalší dôkaz toho, čoho si boli správcovia okamžite vedomí, keď prevzali kontrolu nad majetkom Michaela, a rýchlym uzatváraním projektov a zmlúv, aby sa čím skôr splatili dlhy, ktoré by spôsobili Michaelovi finančný bankrot - aj keď to nie je doslovný scénar, že by bol na mizine - a stratu najcennejších časti majetku=značné podiely v hudobných katalógoch, a dôkaz toho, že Michael osobne nebol kompetentný riadiť svoje obchodné a finančné záležitosti, a nezodpovedne pristupoval k výberu „poradcov“ a „manažérov“, napriek tomu Michael nikdy nemíňal peniaze tak ako sa v bulvári píše z čoho mal údajne zbankrotovať).

V priebehu niekoľkých rokov sa nesplácali ani splátky za hypotéky na dom v Encine, pričom Michael finančne podporoval nielen matku, ale splácal dané hypotéky.

Aktuálne sú mesačné príspevky pre Katherine Jackson vo výške cca. 26 tis. dolárov + 60 tis. pre deti a zabezpečenie ich starostlivosti.

Kathrine požiadala nedávno súd o zvýšenie podpory zo strany MJ Estate na chod domácnosti a všetkých výdavkov, vrátane platieb za ochranku detí, keďže Katherine nemá žiaden iný finančný zdroj.

Správa tiež uvádza, kto každý mal voči Michaelovi finančné a nevyplatené pohľadávky, a ktoré sa už splatili, prípadne boli zamietnuté.

Celkovo bolo podaných až 65 žiadostí o zaplatenie pohľadávok.

Podľa správy jasne vyplýva (strana 5), že Michael nepredal žiadnu časť zo svojho majetku tak ako to média prezentovali opakovane v priebehu rokov.

Hlavný majetok Michael pozostáva: z 50% podielu v Sony/ATV, Mijac katalóg, vlastníctvo originálnych nahrávok všetkých skladieb Michaela, obchodná značka Michael Jackson a súvisiace značky (King of Pop a pod.), 50% podiel v ranči Neverland, príjem z autorských práv a honorárov.

Za Michaelovho života boli všetky tieto položky riadené 30 entitami (manažéri, poradcovia a správcovské firmy).

Za ostatný rok MJ Estate zabezpečili príjem z dokumentu This Is It + album a DVD, vydania filmu Moonwalker, obchodné zmluvy licencované spol. Bravado, kniha OPUS, videohry Planet Michael, the Experience, Slnečný cirkus.

MJ Estate úspešne uspokojili záväzky voči AEG.

Stále prebieha audit a kontrola účtov poskytnutých zo spol. Sony.

MJ Estate je zodpovedná za výber nového materiálu pre nové nahrávky, rovnako za design a marketing s tým súvisiaci.

V čase Michaelovej smrti bolo podaných 10 žalôb voči nemu.

Za roky 2006, 2007, 2008 Michael nevyplatil dane (súkromné ani z príjmu). MJ Estate už tieto daňové priznania podali.

Právnici MJ Estate žiadajú súd o zaplatenie nákladov pre právnikov a právne firmy za ich zastupovanie Michaela pred jeho smrťou a po nej.

Najdôležitejšie údaje ako príjmy a výdaje, dane a iné číselne údaje sú začiernené, prípadne upravené.

Podľa závetu, ak jeden vykonávateľ závetu-správca majetku zomrie alebo sa vzdá funkcie, ostatní prevezmú správu majetku.

Všetci správcovia môžu vymenovať vlastných zástupcov.

Ak by ani jeden z poručníkov nemohol vykonávať svoju činnosť (teda by zomrel, v tomto prípade Katherine Jackson, a následne Diana Ross, ktorú určil Michael) celú správu nad majetkom Michaela z pozície poručníka detí, preberie banka Bank of America, ktorá môže byť súdne vymenená za inú spoločnosť s kapitálom/imaním min. 25 mil. dolárov.

Deti až po dovŕšení 30 rokov preberú časť správy majetku otca Michaela Jacksona. Spolu so správcami majetku (viď staršie správy), od plnoletosti 18+ budú mať deti prehľad o správe majetku, a prístup ku všetkým dokumentom. Celkovú správu nad majetkom budú mať až po dovršení 40 rokov, čo dovtedy bude znamenať vysoký príjem počítaný v miliardách dolárov, s obmedzenými výdavkami (inými slovami, aj keď deti budú dospelé, nebudú mať prístup až do štyridsiatky ku všetkým peniazom).

Tom Barrack aj o Neverlande z Neverlandu

Tom Barrack, vlastník Colony Capital a Michaelov priateľ, ktorý odkúpil časť dlhov voči ranču Neverland, ktorého polovicu vlastní s MJ Estate, odpovedal v rozhovore priamo z ranča (vo videu s hercom Robom Loweom v súvislosti s kúpou podielu v spol. MIRAMAX) na otázku budúcnosti ranča, že sa neplánuje jeho premena v komerčný zábavný park, ale ostane zatiaľ v podobe, v akom ostal po Michaelovom odchode - od 6:58 ide časť o ranči.

Podľa Barraca bolo nutné najprv stabilizovať situáciu nad rančom ako nehnuteľnousťou (obnova pôvodného názvu the Sycamore Valley Ranch po reštruktualizácii), ale ostane na svojom mieste tak, ako ho Michael vytvoril, a možno neskôr sa z neho stane niečo unikátne.

(je smuté vidieť cudzích ľudí priamo z ranča, kde žil Michael s deťmi, hovoriac o úplne iných veciach ako je život na ranči, ktorý bol kedysi skutočým domovom Princea I, Princea II a Paris)

Nový 3 DVD boxset?

Podľa nepotvrdených správ, by koncom roka mohol výjsť aj 3DVD set so všetkými videoklipmi Michaela ako aj nové video k novej skladbe z nového albumu s doteraz nezverejnenými zábermi.

Set možno bude súčasťou vydania nového albumu..., ktorý by mal výjsť podľa predbežných správ 23.11.2010

K týmto novým projektom bude aj adekvátna promo kampaň po celom svete pre veľkolepý návrat Michaela Jacksona.

INFO +

K interaktívnej online videohre Planet Michael:

- hra bude zdarma pre všetkých ako download a hráči nebudú platiť žiadne poplatky v základnon zdieľaní hry.

- spoplatnené budú iba služby za nákup virtuálnych predmetov, vylepšenia vašich avatarov a podobné, podľa výberu, možnosti.

- hra je pre osoby staršie ako 13+

- hra bude plne automatizovaná ako virtuálna realita - teda vaše akcie budú prebiehať v reálnom čase so zmenami virtuáne reálnych udalostí v 3D.

- hra bude dostupná začiatkom roka 2011

- jednotlivé časti hry budú na motívy skladieb a albumov Michaela, bez násilia, v duchu pozitívneho odkazu pre fanúšikov.

Planet Michael má už svoje profily/stránky, ku ktorým sa môžete pripojiť na:

Facebook - LINK

Twitter - LINK

Fórum

Na fóre diskutujte problémy, ak máte s registráciou na Planet Michael, ako aj iné témy, ktoré by doplnili správy z hlavnej, tejto stránky.

Planet Michael

MJ Estate licencovali online videohru, ktorú zrealizuje spol. the Entropia Universe, aby tak vytvorila virtuálny svet Michaela Jacksona a jeho fanúšikov.

Image and video hosting by TinyPic

Multiplayer bude hrateľný až pre 100 tisíc ľudí, pričom na upgrade sa budú môcť použiť aj vlastné peniaze!

Obrázek

Podstata videohry bude akoby reálne zdieľanie sveta fanúšikov vo svete Michaela Jacksona, teda spájanie fanúšikov.

REGISTRÁCIA NA OFICIÁLNEJ STRÁNKE - LINK

Oficiálne vyhlásenie k zmluve - LINK

Image and video hosting by TinyPic

Hlasovanie

Ľudia hlasujúci cez Twitter a Facebook rozhodli, že Michaelov profil na YouTube je najpopulárnejím medzi užítaveľmi YT.

(menej významné hlasovanie, ale - Michael je víťaz...)

Image and video hosting by TinyPic

Lobysti chcú obmedziť používanie propofolu

Podľa správ, lobysti v Kalifornii chcú použiť príklad Michaelovej smrti z predávkovania Propofolom, aby sa obmedzilo jeho používanie doktormi pre pacientov.

Asociácia na dohľad používania liečív už údajne zvažuje jeho obmedzenie.

Nové oficiálne produkty

Podľa správ, by sa do konca roka, ale aj najmä v budúcom roku mali licencovať ďalšie produkty nesúce Michaelovo meno, alebo podobyzeň.

Nateraz sú známe napr. tieto produkty, ktoré bude predávať spol. Continental Accessory Corp., ktorú licencuje spol. Bravado, oficiálny držiteľ licencie na produkty značky Michael Jackson:

LINK

LINK

Klik pre zväčšenie:

Obrázek

Nový album

Napriek neustálym špekuláciám kedy výjde nový album Michaela, objavujú sa informácie na portáloch, ktoré predávajú hudobné nosiče, že podľa predobjednávky by malo výjsť niekedy okolo 22.11.2010.

Je nutné vyčkať iba na oficiálne vyhlásenie Sony Music, ktoré by malo prísť v priebehu (podľa mojich informácií) 3 týždňov.

Ďalšia socha vystavená v Holandsku

V meste ENSCHEDE pred múzeom the Museum Welle Twente bola v piatok vystavená socha Michaela, jedna z tých, ktoré boli použité pre promo kampaň albumu a turné HIStory.

Obrázek

Socha má byť dočasnou atrakciou k akcii múzea.

Download - Michael Jackson Commemorated

Image and video hosting by TinyPic

Ide o dokument, ktorý produkoval Mark Schaffel pre Japonský trh.

Ide o zostrih dokumentov z rokov 2002-2003.

Nájdete tam aj návštevu Michaela v rodnom meste Gary, alebo oslavu narodenín na Neverlande.

Michael súhlasil, že počas nahrávania bude mať zapnutý mikrofón...

Na fóre je celý dokument cca. 119 minút na stiahnutie - LINK

Môžete si ho aj pozrieť v 5-tich častiach, v téme.

The Experience na konzole DS

' href='http://www.destructoid.com/tgs-michael-jackson-ds-is-the-new-elite-beat-agents-184232.phtml">'>LINK

EXPO JACKSON - 2010 MEXICO

V ostatných týždňoch sa konala výzva fanúšikom v Mexiku (Mexico City), na počesť Michaela.

Cieľom bolo vystaviť zierky fanúšikov a ich zozbierané predmety týkajúce sa Michaela, prípadne originálne predmety napr. z aukcií, aby sa tak spojil odkaz Michaela pre mladých ľudí...

Akcia prebehla 3.9.

LINK

Tu je ukážka:

Obrázek

Obrázek

Socha Michaela v Južnej Afrike

V zábavnom parku v Johanesburgu, v Južnej Arfike, je vystavená jedna zo sôch Michaela, ktorá bola použitá pre promo kampaň v roku 1995 pre album HIStory.

Podobných sôch je vo svete viac, avšak väčšina z pôvodných bola po turné HIStory rozmontovaná a zničená. (niekoľko iných vystavebých som vám už prezentoval na fóre)

Táto (trocha farebne upravená) je vystavená v parku Miniland Santarama od roku 2000, pričom ju Sony venovala parku už v roku 1997 po koncerte Michaela v Johanesburgu.

Klik pre zväčšenie.

Obrázek

Obrázek

Pamätníky pre Michaela

Abu Dhabi, Amsterdam, Astana, Athens, Bangkok, Beijing, Berlin, Brussels, Buenos Aires, Damascus, Delhi, Dublin, Istanbul, Jerusalem, Kiev, London, Luxembourg, Madrid, Mexico City, Moscow, New York, Oslo, Paris, Pretoria, Rome, Seoul, Sydney, Tokyo, Toronto, Warsaw, Wellington.

Toto sú názvy miest, kde chce skupina fanúšikov združená pod francúzskym projektom - Monument à Michael Jackson.

Stránka, kde môžete finančne prispieť (upozornenie: hodnovernosť projektu z mojej strany neoverená) - LINK

Takto by mali vyzerať sochy pamätníkov, ktoré chce toto združenie v spolupráci s fanúšikmi daných krajín inštalovať.

Podstattou je, aby bol zachovaný nielen hudobný odkaz Michaela pre ďalšie generácie.

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Obrázek

20 miliónov fanúšikov na FaceBook.u

(oficiálna) Stránka na Facebook.u venovaná Michaelovi dosiahla viac ako 20 miliónov fanúšikov, ktorí si tento profil pridali medzi svoje obľúbené!!!

Týmto sa stala Michaelová stránka najväčšou, resp. s najväčším počtom fanúšikov na tejto sociálne sieti.

Obrázek

AEG považujú obvinenia za nesprávne

Právni zástupcovia spoločnosti AEG Live, ktorá pripravovala comebackové koncertné turné Michaela s názvom This Is It, odmietajú obvinenia jeho matky Katherine Jackson z jeho smrti. Obvinenia označili ako "nesprávne a neopodstatnené".

"Conrad Murray bol Michaelovým osobným lekárom. Sám Michael chcel, aby s ním bol v Londýne a AEG Live požiadal, aby ho platilo počas celého turné. My sme preferovali lekára z Londýna, čo by bolo praktickejšie, no on trval na Murraym," uviedla spoločnosť AEG Live v oficiálnom stanovisku prostredníctvom právnika Marvina S. Putnama.

Matka Michaela v žalobe podanej na losangeleský vyšší súd uvádza, že AEG Live neposkytla dostatočnú lekársku výbavu a nedozerala na lekára najatého na ošetrovanie Michaela počas prípravy na turné This Is It.

Katherine Jackson zastupuje v žalobe aj tri jeho deti a uvádza, že najstarší Prince utrpel traumu a niekoľko emocionálnych zrútení po tom, ako sa stal svedkom posledných chvíľ života jeho otca.

Lekár Conrad Murray, ktorý je obvinený z neúmyselného zabitia, nie je v tomto prípade medzi žalovanými.

SITA/AP

Update - The Experience

Na tókijskom veľtrhu videohier bol zverejnený rozšírený zoznam skladieb, ktoré budú súčasťou videohry the Experience:

*Bad

*Beat It

*Billie Jean

*Black or White

*Earth Song

*Smooth Criminal

*The Girl Is Mine

*They Don’t Care About Us

*Who Is It

*Workin’ Day And Night

Chcete prácu? Čo tak tancovať v Slnečnom cirkuse?

Image and video hosting by TinyPic

V novembri a decembri 2010 sa uskutočnia v Paríži, Los Angeles a New Yorku kastingy na tanečníkov pre pripravovanú šou Michael Jackson Arena-Touring show, ktorú predvedie svetoznámy Cirque du soleil - Slnečný cirkus (info v starších správach)

Na tomto zozname vidíte, kde sa budú konať výbery a kto sa hľadá.

Ak máte záujem, skúste sa prihlásitť tu - LINK

Objednávka - Kniha + DVD

Image and video hosting by TinyPic

Na predaj je v ponuke limitovaná edícia knihy, ktorú vydala Katherine Jackson - Never Can Say GoodBye.

Tu je promo stránka s videom a s linkou na predaj - LINK

AEG vracia úder

Ako reakciu na žalobu Katherine Jackson, odpovedala AEG vo svojom vyhlásení, že jej tvrdenia sú nepresné, neopodstatnené a bez právneho základu.

Ako tvrdia, dr. Murraya nevybrali, nenajali a ani mu neurčovali, čo má robiť ako osobný doktor Michaela.

Ďalej sa k tejto veci nebudú vyjadrovať.

Obrázek

Guinnessová kniha o Michaelovi

Nové vydanie Guinnesovej knihy na rok 2011 bude obsahovať jednu stranu o Michaelových rekordných úspechoch.

Predaj sa začne od dnes 16.9., hľadajte vo svojich kníhkupectvách.

Obrázek

Paris na ceste zo školy

15.9. bola zachytená Paris pri odchode zo školy Buckley School, ako normálne dievča v aute s otvorným oknom.

Prince sedel vzadu a nebolo ho vidieť.

Viac fotiek v téme na fóre.

Obrázek

Exkluzívne

Exkluzívny záber Michaela z fotenia pre album Invincible, ktorého foto kolekcia bude dražená 13.12 spol. Paris, Pierre Bergé & Associés.

Fotka z názvom - “The Sphinx”

Čoskoro bude odhalená aj predná strana!

Obrázek

Michael Jackson inspiruje i své odpůrce

Ve čtvrtek 9. září se uskutečnil v Praze na Letné protestní happening proti pomníku Michaela Jacksona, který se zde chystají vybudovat jeho fanoušci. Účastníci přinesli ke Kyvadlu sošky "idolů", které by si přáli vztyčit zde nebo na jiných významných místech v centru Prahy.

Obrázek

Namísto proklamovaných tisíců nespokojenců se u pověstného Kyvadla sešla pouhá hrstka skalních bojovníků, kteří nicméně příjemně překvapili svou kreativitou. Při protestním happeningu přinesli ukázat své protinávrhy na nejvhodnější artefakty, které by rádi umístili zde či na jiných exponovaných místech v Praze. Chtěli tím poukázat na domnělou snadnost, s níž organizátoři výstavby pomníku získali od kompetentních orgánů povolení pro projekt.

Zvědavci mohli shlédnout např. kompozici Švejka s pivní lahví, Krtečka v autě či návrh sochy Trautenberka autora Petra Liebschera. Ten si také po zásluze odnesl první cenu za nejzdařilejší výtvor, "Zlatého Majkla", kterou pro vítěze jako formu recese připravilo občanské sdružení Project: Heal the World z opačné strany barikády. Cenu vítězi předala akad. sochařka Daniela Kartáková, autorka návrhu již schválené Jacksonovy sochy.

"Tím, že se odpůrci sochy dokázali podívat na celou záležitost s humorem a uplatnit kreativitu, se vlastně ztotožňují s hlavními myšlenkami zastánců pomníku a alespoň za to jim patří naše sympatie," prohlásila Kartáková.

Na setkání promluvili aktivisté iniciativy Dominik Bouma a zastupitel MČ Praha 7. Ten se vyjádřil k projednání celé záležitosti na zasedání zastupitelstva dne 6. července: "Bohužel jsme přišli s křížkem po funuse, rozhodnutí o umístění sochy Jacksona na Letné již padlo…"

Zastánci sochy Michaela Jacksona nevidí důvod, proč by je měly podobné aktivity odrazovat od původní myšlenky uctít osobnost, která má po celém světě miliony příznivců.

Katherine Jackson a deti v jej mene žalujú AEG

Katherine a deti (Michael Joseph Jackson Jr, Paris-Michael Katherine Jackson a Prince Michael Jackson II) v jej mene žalujú AEG Live (the Anschutz Entertainment Group) za neposkytnutie zmluvne zaručenej lekárskej starostlivosti pre Michaela počas jeho príprav na koncerty v Londýne, a za nezodpovedné najatie doktora Conrada Murraya ako jeho osobného lekára.

(podľa spisu však ide o mylné reprezentovanie Katherine Jackson ako opatrovateľky, pričom je právnou poverenkyňou na výchovu deti.) Právnou zástupkyňou detí je súdom určená Margaret G. Lodise.

Podľa spisu bola Princeovi Michaelovi I spôsobená psychická trauma, keď mal vidieť svojho otca v bezvedomí potom, ako ho Murray zavolal do izby, aby videl, ako ho resuscituje...

Tu je dokument žaloby - LINK

"Zastupovanie Michaela Jacksona spoločnosťou AEG bolo falošné, pretože v skutočnosti robila veľmi málo pre to, aby sa uistila, že Michael Jackson zvládne skúšky a koncerty, neposkytla doktora, ktorý by sa skutočne o neho postaral a nedodala potrebnú lekársku výbavu," uvádza žaloba, ktorú Katherine Jackson podala na losangeleský vyšší súd.

Naproti tomu právnik doktora požadial včera súd o zamietnutie žaloby voči nemu zo strany Joa Jacksona.

Odôvodnil to tým, že Joe nemá žiadny právny nárok na pozostalosť Michaela, pričom jeho argumenty nemajú právny základ voči Murrayaovi (teda s ním nemá nič spoločné).

Jedným z údajných obžalovaných je v žalobe Katherine aj Kenny Ortega, režisér koncertov This Is It.

Okrem neho aj Randy Phillips, Paul Gongaware (riaditeľ AEG) a Timothy Leiweke (prezident AEG) ako jednotlivci.

MJ Estate nie je súčasťou žaloby.

Žaloba tvrdí, že AEG kontrolovala Michaelov život.

Murray bol údajne vybraný a najatý spol. AEG.

Žaloba uvádza, že kontrakt medzi AEG a Murrayom bol podpísaný 8.5.2009, a až 15.5.2009 začal Murray pracovať s Michaelom.

18.6.2009 žiadala AEG, aby Michael prestal navštevovať dr. Arnolda Kleina (osobného dermatológa, ktorý predpisoval Michaelovi v priebehu 20 rokov rôzne prípravky), a aby bol Murray jeho jediný doktor.

V zmluve mal Murray uvedené, že musí kontrolovať Michaela počas skúšok, inak by si AEG nárokovala od Michaela na peniaze, ktoré mu vyplatila (Murrayovi), a Murraya by prepustili, pričom Michael by musel zaplatiť všetky škody, ktoré by boli týmto spôsobené. (AEG vyplatila Michaelovi 30 mil. dolárov ako preddavok.)

Podľa spisu AEG tiež trvala na tom, že zmluvne musel Michael navštevovať každé skúšky, inak, ak by vynechal len jeden deň, koncerty mohla AEG zrušiť, a AEG by si nárokovala na všetky škody týmto spôsobené.

Podľa dokumentov, Murray chodil s Michaelom na skúšky. Zmluva s Murrayom mala trvať 11 mesiacov, do skončenia vystúpení.

Žaloba uvádza, že Michael sa údajne sťažoval na negatívne účinky Murrayovej starostlivosti a to 18,19,23 a 24.6.2009! Podľa niektorých svedkov mal v týchto dňoch byť veľmi slabý, mal sa striasť a nebol sám sebou, mal výpadky pamäti, bol dehydrovaný, nemal chuť skúšať, a bol bez energie, pritom v letnom čase mu bola zima a chvel sa.

Podľa tejto žaloby týmto spol. AEG vystavila Michaela smrteľnému nebezpečenstvu vediac, že nie je zdravotne schopný absolvovať všetky skúšky, pričom za jeho stav sú zodpovední práve oni a Murray.

Žaloba obviňuje všetkých, že sa nedbanlivo starali o najlepšie záujmy Michaela = mali urobiť všetko preto, aby bol Michael fit, čo sa podľa žaloby nestalo, práve naopak, pričom si nemali overiť Murraya ako dokotra a jeho prax, a neodovolať ho, keď sa Michael sťažoval na jeho starostlivosť.

AEG Live ešte neodpovedala na túto žalobu, ale je isté, že podajú protižalobu na stiahnutie obvinení.

Zaujímavosťou ale je (či skôr chaos medzi právnikmi a rodinou), že sa rozchádzajú dve podstatné informácie:

* najal Michael Murraya, alebo AEG?

Podľa žaloby Joea Jacksona a správy z pitvy, to mal by Michael, a už v decembri 2008 sú datované predpisy liekov na Murrayovo meno pre Michaela.

Podľa žaloby Joa Jacksona sa Michael stretol s Murrayom už v decembri 2006 v Las Vegas, a odvtedy nepravidelne bol jeho osobným lekárom do mája 2009.

Dr. Murray sa tiež odvoláva na to, že aj dr. Klein je zodpovedný za Michaelovu smrť, pretože mu pravidelne predpisoval lieky, a podstupoval isté neznáme liečebné procedúry v ostatných mesiacoch Michaelovho života.

Preto sa podľa neho snažila AEG oddeliť Kleina od Michaela, a aby bol Murray jeho jediným doktorom, rovnako proti ďalším iným siedmim doktorom...

Murrayová obhajoba poukazuje na fakt, že napr. Joe Jackson nežaluje vôbec dr. Kleina, ani iných doktorov iba Murraya, to platí aj pre ostatných doktorov, ktorý predpisovali Michaelovi "lieky", a jediným obvineným je iba Murray.

Inak, je to asi prvý krát, kedy sa spomenulo, že Murray mal byť prítomný na skúškach, a nikdy predtým, tam asi ani nebol, alebo sa o tom nevedelo...?

Neverland Street view

Pozrite si cez Google mapu 3D pohľad sperd brány na nanči Neverland.

Myšou kliknite na mapu (ste na bode A/tá žltá postavička vpravo dole), potom myšou navigujte smer, napr. pozrite si dookola ako to pred rančom vyzerá, prípadne priblížte niektoré časti...


View Larger Map

Nezverejnená fotka Michaela

Fotka Michaela s neznámym dieťaťom jedného z návštevníkov Disneylandu na Floride v jednom obchode.

Image and video hosting by TinyPic

Poplatok pre mauzóleum

Cintorín vo Forest Lawn rozhodol, že bude prijímať poplatky vo výške 3 doláre za posielanie kvetov a darčekov od fanúšikov pre náklady za ich odstraňovanie.

Dom v Gary

Rodný dom v Gary, Indiana, v deň Michaelových narodenín...

Klik pre zväčšenie:

Obrázek

DVD

Spoločnosť ID Communications bude distribuovať skvelé dokumentárne DVD osobného kameramana z Neverlandu, Larryho Nimmera s názvom - "Michael Jackson: The Untold Story of Neverland" do celého sveta.

Predaj aj cez amazon - LINK

Oficiálna stránka - LINK

Obrázek

MICHAEL JACKSON COMMEMORATED DVD + PROMO MINIPOSTER

Image and video hosting by TinyPic

Objednávka - LINK

Ide o dokument, ktorý produkoval Mark Schaffel pre Japonský trh.

Ide o zostrih dokumentov z rokov 2002-2003.

Nájdete tam aj návštevu Michael v rodnom meste Gary, ale oslavu narodenín na Neverlande.

Thriller v 3D a 4D?

Podľa správ, Universal Studios spolu so správcami Michaelovej pozostalosti MJ Estate, uvažujú o vydaní celého 15 min. videoklipu k skladbe Thriller v 3D a dokonca v 4D formáte, ktorý by sa premietal v zábavnom parku Universal pred určenými filmami.

Režisér John Landis už vyjadril podporu tejto myšlienke.

Neoficiálny mobil v Japonsku

Podľa stránky LINK sa od septembra ponúka neoficiálne mobil, ktorý obsahuje v pamäti nielen biografiu Michaela, ale aj film Ghosts, a fotky.

(V starších správach - 20.7.2010 - som informoval o licenciách pre Áziu)

Obrázek

Obrázek

Zaujímavé...

Jedna zaujímavá nástenná maľba... v UK.

Obrázek

Michael nebol proti dražbe jeho predmetov

Prezident americkej aukčnej spoločnosti Julien's Auctions Darren Julien tvrdí, že plánovaná aukcia predmetov Michaela Jacksona, ktorá sa uskutoční 9. októbra v Macau, nie je proti želaniu kráľa popu. Jullien to uviedol pre denník South China Morning Post, čím zareagoval ma nedávne obvinenia zo strany bývalého Michaelovho právnika Briana Oxmana. Ten v auguste pre britský bulvárny denník Daily Star uviedol, že Michael by s touto aukciou nesúhlasil.

Na plánovanej aukcii budú medzi draženými predmetmi napríklad aj rukavice s krištáľmi alebo súprava kombinéz Jackson 5.

"Je to urážka. V máji 2009 sa mala uskutočniť podobná aukcia, ale Michael žiadal, aby ju zrušili. Nikdy nechcel, aby sa tieto veci predávali. Keby o tom vedel, tak by bol zúrivý. Obracal by sa v hrobe. Ide o dedičstvo pre jeho deti a toto dedičstvo sa teraz rozpredá," uviedol v auguste Oxman.

Jullien na tieto výroky zareagoval vyjadrením, že Oxman "sa iba snaží získať pozornosť".

"Žiaden z dotyčných predmetov nepochádza priamo z domu Michaela Jacksona. Ide o veci, ktoré Michael Jackson ešte počas svojho života daroval svojim priateľom a príbuzným," uviedol Jullien pre South China Morning Post.

Michaelove deti v škole

Michaelove deti už chodia do školy.

V areáli školy a pred učebňou hliadkovali bodyguardi, a podľa správ (Brian Oxman), deti sa veľmi rýchlo adaptujú na nové prostredie školy, ktorú navštevoval aj Michael s bratmi (študovali diaľkovo).

Viac ako 770 študentov Buckley School zrejme dostali nejaké inštrukcie, aby sa nepýtali Princa a Paris na otca Michaela, ale keďže ide o exkluzívnu školu, ktorú navštevujú deti bohatých, zrejme zapadnú do kolektívu.

Brian tvrdí, že Prince je veľmi silná osobnosť, a zaujíma sa o obchody...

Prince II bude naďalej študovať doma, avšak niektoré zdroje tvrdia, že niektorí členovia rodiny nie sú nadšení z toho, že deti študujú v škole.

Socha v Číne

Ako som vás už informoval (správa z 1.8.), v čínskom meste Guangzhou chcú odhaliť fanúšikovia bronzovú sochu Michaela, ktorá dostala už konkrétnu podobu a jej dokončenie a odhalenie je naplánované na 1.1.2011.

Podoba sochy z náčrtu:

Obrázek

Obrázek

Umiestnená by mala byť v parku, kde sú vystavené aj iné plastiky umelcov.

Obrázek

Katalóg nevydaných portrétov

Ako som už informoval pred časom, Arno Bani, fotograf, ktorý fotil Michaela pre booklet na album Invincible, ale ktorý nakoniec nebol zverejnený, vydáva katalóg nevydaných fotografií, ktoré už fanúšikovia videli, avšak nie v originálnom balení.

Obrázek

Tentoraz bude dostupný boxset s 12-stimi fotoportrétmi.

Boxset sa bude predávať od októbra a 13.12.2010 sa uskutoční aukcia originálnych potrétov, pričom zatiaľ je dostupných ešte viac ako 1940 setboxov tejto limitovanej edície!!!

Dostupné budú 3 verzie:

Veľký formát €42-45, Luxusné balenie - 4 Michaelom vybrané fotografie podpísané A.Banim!!! €1000-1070, Malý formát €18-20.

EXKLUZÍVNE si prelistujte katalóg na tejto linke - LINK

Objednávka - LINK

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

.. rok po....

Dnes, 3.9.2010, je to presne rok, čo rodina navždy pochovala milovaného otca, syna a brata - Michaela.

Image and video hosting by TinyPic

Katherine podala sťažnosť voči žiadosti Debbie Rowe

Katherine Jackson podala námietku voči žiadosti Debbie Rowe pre MJ Estate, ktorá žiada 200 tisíc dolárov ako kompenzácie za právnika počas právneho zastupovania o opatrovníctvo detí po Michaelovej smrti.

Podľa právničky Katherine je táto suma neadekvátna.

Pojednávanie bude 8.9., kedy súd určí, či suma pre právnika je oprávnená.

Obrázek

This Is It - 3D Enhanced Edition

Michael Jackson's This Is It - 3D Enhanced Edition

Toto je názov zatiaľ publikovaného názvu pre vydanie dokumentu This Is It, ktorý chce Sony vydať pre PS3 ako formát 3D.

Podľa správ by ale zatiaľ nemalo ísť o 3D verziu Blue-ray dokumentu, ale len o niektoré časti.

Oficiálne to ešte nie je potvrdené!!!

Moonwalker na Blue-ray + CD

Image and video hosting by TinyPic

V špeciálnej edícii BR bude dostupná verzia aj s CD, ktoré bude obsahovať 10 skladieb a 16 stranový booklet.

Dátum vydania: 06.10.2010

CD - Tracklist :

1- Don't stop til you get enough

2- Off the Wall

3- Beat It

4- Billie Jean

5- Bad

6- The way you make me feel

7- Smooth Criminal

8- Dangerous

9- Black or White

10- They don't care about Us

LINK

Pôvodná MJJsource.com

Pozrite si ako vyzerala pôvodná oficiálna stránka MJJsource.com v roku 2004!!!

Tu je linka na archív pôvodných informácií:

LINK

Obrázek