Články za júl 2010

Prekvapujúci seminár!!!

FROZEN IN TIME: A Riveting Behind-the-Scenes View of the Michael Jackson Cases

Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

Takto znie názov semináru, ktorý bude rozoberať Michaelove prípady z roku 1993 a 2003, ktorých účastníkmi budú šokujúco priamy aktéri vyšetrovania, žaloby a obhajoby!

Konkrétne - Sudca Rodney Melville (na dôchodku); zástupca štátneho prokurátora (Toma Sneddona) Ronald Zonen; Michaelov obhajca Thomas A. Mesereau; právnik Larry Feldman, ktorý zastupoval Jordana Chandlera; právik Carl E. Douglas, ktorý zastupoval Michaela v roku 1993; a moderátor Seth Hufstedler.

Seminár sa uskutoční - 15.9.2010 - v:

Los Angeles County Bar Association

1055 West 7th Street, 27th Floor

Los Angeles, CA 90017

Predávať sa naň budú lístky od 35 až 150 dolárov, a je určený pre všetkých, najmä študentov práva, ale aj širokú verejnosť=média.

Conrad Murray zostáva jediným obžalovaným

Conrad Murray zostáva jediným obžalovaným v kauze úmrtia Michaela.

Predčasná smrť Michaela nebude mať pre sedem lekárov a jednu zdravotnú sestru žiadne právne dôsledky. Kalifornská prokuratúra informovala, že vyšetrovanie týchto zdravotníkov pozastavila, pretože dôkazové bremeno v ich prípade nepostačuje na vznesenie žaloby.

Jediným lekárom, ktorého čaká proces tak zostáva niekdajší osobný lekár Michaela, kardiológ Conrad Murray. Práve on mal podať smrteľnú dávku narkotika a už od februára čelí obvineniu z trestného činu zabitia z nedbalosti. Murray však zodpovednosť za smrť odmieta. Najbližšie sa pred súd musí lekár dostaviť 23. augusta.

Jeden z oslobodených lekárov, ktorý krátko pred tragickým úmrtím predpísal Michaelovi lieky pod pseudonymom, môže však ešte čeliť disciplinárnemu konaniu zo strany kompetentných zdravotníckych úradov.

60 Minutes

Raritné video z roku 1986 z relácie 60 Minutes s Ed Bradleym.

Pozrite si najmä 1:07 minútu, unikátny záber zo skladby Hot Street!!!

Michael Jackson : inside the private world

Toto nové DVDčko, premenované na Michael Jackson Commemorated výjde v Japonsku potom, ako bolo premietané vo vybraných kinách.

Autorom a producentom je Mark Schaffel.

Obsahue mnoho nevydaných záberov a záznamov, ktoré vlastnil Schaffel ako bývalý Michaelov priateľ a spoluprodecent.

Obrázek

BEAT IT

Čo by ste povedali na takúto verziu skladby kórejskej skupiny Fluxus Music?

Vzdajte s nami poctu úžasnému Michaelovi Jacksonovi!

TV Markíza v relácii Teleráno v stredu ráno po siedmej hodine uvedie aj:

"Vzdajte poctu Michaelovi Jacksonovi a príďte na "Thriller dance"! Viac vám o tomto úžasnom projekte prezradí jeho organizátor Mário Kršák!"

Kto môžete,tak to pozerajte...Bohužiaľ tento oznam som našla neskoro večer,tak som to sem nemohla dať skôr...video je už na zhliadnutie aj na stránkach televízie... LINK ...nájdite si je to štvrtý blok v polovici asi,ja nemám momentálne možnosť si to pozrieť...malo by to byť po siedmej hodine...

Info z: LINK

Napísala: Zuzcoj

DVD: The Trials of Michael Jackson

Na trh sa dostáva DVDčko, ktoré pripravili fanúšikovia, ktorí sledovali Michaelov proces v roku 2005.

Zobrazuje pocity fanúšikov, postrehy médií o informovaní o procese a mnoho zaujímaveho spred súdnej budovy, ale aj spred Neverlandu, a mnohé nezverejnené zábery Michaela!

Jednotlivé ukážky videí - LINK

WEB s informáciami - LINK

Rodney Jerkins chce vydať album s Michaelovými skladbami

Na ktorých pracovali v období nahrávania albumu Invincible!

Či mu to aj MJ Estate dovolí (v prípade, ak je MIchael spoluautor a spoluvlastník skladieb, musí mať Jerkins povolenie na ich vydanie - čo by mohlo mariť snahy o vydanie nového album v Sony Music ako súčasť rekordnej zmluvy)

Spike Lee pozýva do Brooklynu

.. na druhú spomienkovú akciu k narodeninám Michaela... na 29.8. na akcii - Brooklyn Loves Michael Jackson Birthday Celebration

Sochařka už odlévá Jacksonovu bustu

Fanoušci Michaela Jacksona jsou přesvědčeni o tom, že se jim podaří dokončit plánovaný památník "krále popu", který chtějí do dne jeho nedožitých 52. narozenin 29. srpna odhalit v Letenských sadech v Praze. Řekla to organizátorka projektu Helena Babická.

Obrázek

Jacksonovi ctitelé na konto veřejné sbírky, které fanoušci kvůli postavení památníku zřídili, již zaslali desetitisíce korun. Proti záměru postavit památník naopak protestují někteří umělci a tisíce lidí na internetu.

"Jednání s úřady je už dávno vyřízené. Všechna potvrzení jsou už dávno hotová, technická dokumentace je odevzdaná a schválená," uvedla Babická. Podle internetové stránky sledující pohyby na účtu sbírky jeho zůstatek za uplynulý měsíc vzrostl z necelých 40.000 korun o třetinu na více než 60.000 korun. Tvůrci projektu původně hlásili, že budou potřebovat asi 150.000 korun.

*********

Pomník Michaela Jacskona bude stát v Praze na Letné

"Chtěli jsme, aby nám to přijel odhalit někdo z rodiny Jacksonových. Jednání zatím vázne a nevíme, jestli se nám to povede," posteskla si Babická.

Památník vyrobený z pryskyřice s povrchovou úpravou imitující bronz bude přibližně dva metry vysoký. Horní část má tvořit zpěvákova busta, dolní část o výšce přibližně 120 centimetrů ozdobí reliéfy znázorňující významné okamžiky z Jacksonova života. Inspiraci pro jeho podobu poskytly oslavné sloupy starověkých římských císařů.

Jacksonův památník by měl být vztyčen v sadech poblíž místa, kde v 50. letech stál obří Stalinův pomník, nyní nahrazený metronomem. Připomenout má pražský koncert "krále popu" z roku 1996, kterým na Letné zahájil své poslední světové turné. Tehdy právě na místě někdejší sochy sovětského diktátora krátce stála Jacksonova obří socha.

Jacksonovu bustu nyní odlévá autorka návrhu Daniela Kartáková. "Pro laminát jsme se rozhodli proto, aby případní vandalové nezpůsobili velkou škodu," řekla Kartáková.

Záměr umístit na Letné Jacksonovu sochu má mnoho odpůrců. Asi pět a půl tisíce se jich zaregistrovalo do skupiny nazvané Sochu Michaela Jacksona na Letné nechci!!! na sociální síti Facebook. Kritickými hlasy se netají ani výtvarník Jiří David nebo sochař David Černý. Projekt naopak podpořil pražský primátor Pavel Bém.

Podle Babické však hlasy kritiků jejich nápadu možná paradoxně pomohly. "Zahraničním fanouškům se zpráva o nás díky protestujícím umělcům donesla prostřednictvím agentur, které ji přejaly. Lidé po celém světě dávají na různých fórech i přímo nám najevo, že se na to budou chtít přijet podívat na vlastní oči," tvrdí Babická.

PODÍVEJTE SE NA VIDEO, KDYŽ BYL MICHAEL JACKSON V PRAZE V ROCE 1996:

LINK

Henry Vaccaro chystá knihu?

Podľa nových informácií, Vaccaro, obchodník, ktorý získal v exekúcii v 90 rokoch prevažnú časť vecí a predmetov patriacich rodine Jacksonovcov (informoval som o tom priebežne v starších správach), a ktorý predal (po neúspešnej aukcii) časť z nich Thomasovi Mannovi, ktorý s Katherine Jackson vydal knihu Never Can Say Good Bye, chce vydať vlastnú knihu s raritnými a nezverejnenými fotkami z minulosti rodiny.

Mnohé necháva digitálne upraviť a vydať ich!

Predajnosť

Od začiatku roka 2010 predal Michael viac ako 4,3 mil. albumov na celom svete.

Koncom roka sa chystá vydanie albumu, novinky a aktuality o prvom singli čakáme koncom augusta.

MJJ Productions zablokovala Justina Biebera

Podľa doteraz známych informácií, MJJP, teda Michaelovo hudobné vydavateľstvo zablokovalo najsledovanejšie video na YouTube, video Justina Biebera, na ktoré si ľudia klikli 256 mil. krát.

Podľa správ, MJJP vznieslo sťažnosť, že kopíruje Michaelov videoklip The Way You Make Me Feel.

Video bolo následne stiahnuté, ale opäť je spať!

Právnici asi usúdili, že bude lepšie nechať video na YT už len kvôli mediálizícii o Justinovom rekorde v sledovanosti na YouTube, aj keď ide o čisto "súťažný akt" fanúšičok Justina, ktoré denne klikajú na jeho video, aby porazili fanúšikov Lady GaGa, ktorí robia to isté...

Či išlo o priame kopírovanie je sporné, video je späť a správy o tom na nete, komu to pomohlo? Justinovi, a jeho medializácii cez Michaela..., zámer?

Navyše, Sony/ATV (Michael Jackson) vlastní vydavateské práva pre Justinov album (hudbu)...

Obrázek

Obrázek

Raymone Bain Update

V prípade žaloby Raymone Bain voči MJ Estate, kde požaduje vyplatenie 48 mil. dolárov ako 10% podiel zo zisku, došlo k žiadosti o výmenu jej právnika.

Ako uvádza, jej predošlý právnik údajne nesprávne formuloval dôležité dátumy v jej žalobe a zavádzal ju v jej zastupovaní.

Priznala, že za právne služby v prípade jej výhry na súde, ponúkla svojim právnikom 40% podiel zo získanej sumy.

Podľa spisu, koncom roka 2009, 6 októbra, sa stretla s Johnom Brancom, správcom Michaelovhom majetku, v snahe dosiahnúť dohodu, avšak jej vtedajší právnik jej odporúčal, aby neprijala žiadnu ponuku, ktorá by logicky bola oveľa nižšia.

6.4.2010 zamietlo MJ Estate akékoľvek jej nároky na vyplatenie akejkoľvek sumy.

Podľa nej, je v priamom styku s rodinou Jacksonovcov a pomáha im v niektorých záležitostiach, a zúčastnila sa aj akcie k výročiu Michaelovho úmrtia.

Sudca jej dal 14 dní na doplnenie spisu.

Príbeh ázijskych licencii

Niekoľko dní pred výročím Michaelovho úmrtia, oznámil jeden japonský obchodník nový projekt pod značkou vedenou Michaelom Jacksonom.

Tvrdil, že predtým mal dohodu s Michaelom a je jediným vlastníkom obchodných značiek a licencií v Ázii.

Opak je však pravdou.

Už v polovici 90 rokov mal Michael s týmto chlapíkom isté obchodné vzťahy, ale nikdy neboli v skutočnom obchodnom vzťahu.

Tentoraz to vyzerá ako snaha zaujať a získať na tom nejaké peniaze, samozrejme s možnou žalobou.

Od roku 1984 Michael vlastnil 100% podiel vo svojich licenciách, keď založil spol. Triumph International Inc..

Odvtedy slúžila táto značka pre všetky projekty so Sony a napr. aj pre módnu kolekciu z roku 2003.

Aktuálne je Triumph International vo výhradnom vlastníctve správcov majetku - MJ Estate.

Jediným licenčným agentom/zástupcom je spol. Bravado.

Jediným problémom ale je, že Michael mal určité obchodné vzťahy s istými ľuďmi z Nemecka (Dieter Wiesner a spol.), kde pre Európu bola založená spol. MJ Licensing LLC, ktorá má licenčné práva na produkciu/predaj tvz. oficiálnych produktov platných do júna 2012. Väčšina príjmov ide do MJ Estate.

Pokiaľ ide o Áziu, Michael v roku 2001 založil spol. Michael Jackson Asia/Pacific Co., ktorá pokrývala oblasť pre Áziu a Pacifik.

Táto spol. bola vlastnená Michaelom a niekoľkými obchodnými partnermi.

Pred niekoľkými rokmi bola zrušená. Rovnako aj iná spol. v Singapure.

Minulý rok ukončila svoju činnosť spol. Ecbizz Japan Co.. MJ Estate pravdepodobne rokuje s týmito spoločnosťami o obnovení alebo vrátení licenčných práv.

Všetky webové stránky spol. Ecbizz's boli zrušené, ako aj ich produkty (medzi nimi módna kolekcie a mobilné telefóny).

Jediným strategickým partnerom v Ázii je spol. Hot Toys, ktorá predáva známe figúrky.

Aktuálne bola založená spol. Michael Jackson Asia Rights Co. LINK , ktorá je pripravená vytvoriť manažérsku entitu pod vedením Michael Jackson Asia Co.

Koncom júla by v Ázii mala začať fungovať sieť predaja mobilných telefónov: LINK

Podľa ich stránky, Michael s nimi podpísal kontrakt už v roku 1998 na 25 rokov pre ázijsky región.

Rokovania s MJ Estate podľa stránky prebiehajú, a plánujú sa ďalšie projekty.

Oficiálne pamätné mince

Do predaja sa dostali nové mince na pamiatku Michaela s témou This Is It. Predávať sa budú iba v USA!

Oficiálna stránka: LINK

Objednávka pre staršie vydania: LINK

Obrázek

Retro Obchod

Na tejto stránke si môžete objednať oficiálne produkty - tričká, tašky a peňaženky s motívom Michaela!

Pre SR aj ČR: LINK

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Michael nemá ďalšieho utajaného syna

Napriek špekuláciám v bulvári, Michael bol otcom iba troch detí, Princea Michaela I, Paris Katherine a Princea Michaela II.

V médiách sa okrem Omera Bhattiho objavilo nedávno meno Donte Williams Jackson, ktorý žije v rodičovskom dome Jacksonovcov v Encine (odkiaľ vznikli špekulácie kto je táto osoba).

Poda správ ide o 18 ročného nemanželského syna (teda by bol nevlastný brat Michaela) Joea Jacksona, druhého nemanželského potomka (prvou oficiálnou nemanželskou dcérou - nevlastnou sestrou Michaela - je JoVanni Jackson, ktorá žije v Las Vegas), prípadne môže ísť aj nemanželského syna Jermaina Jacksona, pretože ho údajne vychovávala Jermainová manželka Alejandra Oaziaza.

---------

Ďalším na zozname údajných (zatajených) synov je aj - Prince Michael Malachi Jet Jackson -, ktorý ako sa zdá, chce požiadať súd o určenie otcovstva DNA testami.

Podľa správ mu jeho matka tvrdila od narodenia, že jeho otcom je Michael.

Preto teraz chce požiadať súd o testy.

25 ročný muž tvrdí, že jeho cieľom nie sú peniaze, ale pravda.

Jeho právnička nástojí na testoch, pretože podľa nej, "Malachi vyzerá presne ako Michael."

S Michaelom sa nikdy nestretol, a údajneho otca nikdy nikde nespomínal, pretože vraj chcel zachovať súkromnie Michaela aj seba.

Jeho matka Zerline Lavette Dixon bola kedysi módna návrhárka, ale už v mladosti mala problémy s drogami, preto ho vychovávala stará matka.

Informácie, ako by sa dostala k Michaelovi a otehotnela, nie sú.

Flashback

Pozrite si video v sekcii VIDEO - YOUTUBE *RARE* VIDEOS:

Michael, Lisa Marie a Priscilla v roku 1994 na spomienkovej akcii fanúšikov Elvisa.

Cheater (Demo) [Official Base Promo]

Oficiálne promo video na MTV Base:

(c) Sony Music Entertainment & MJJ Productions

Skladbu napísal Michael a Greg Phillinganes, ktorú nahrali v roku 1987, pôvodne plánovanú na album BAD, ktorú v tom čase Michael považoval za jednu z najlepších pre album BAD.

Demo verzia bola na albumovom box-sete, THE ULTIMATE COLLECTION, vydanom v Novembri 2004.

V roku 2005 bol vydaný promo singel na podporu výberovky a mal byť potencionálnym singlom, oficiálne vydanie bolo nakoniec zrušené!

DOWNLOAD

Pridal som niekoľko downloadov časopisov, v ktorých boli články o Michalovi z 80 rokov!!!

LINK

Obrázek

Nové oficiálne figúrky

Do predaja sa dostanú ďalšie nové figúrky s podobyzňou Michaela, tentoraz z klipov Billie Jean a (opäť) Thriller od spol. PlayMates Toys.

pred-Objednávky - LINK

Do predaja sa dostanú už na jeseň.

Obrázek

Obrázek

Rozhovor s Oprah Winfrey

Rozhovor, ktorý Michael poskytol na svojom ranči Neverland v roku 1993 asi všetci dobre poznáte, ale Oprah vo svojej šou odvysiela v roku 1993 aj špeciálne videozáznami pred-prípravy na rozhovor s Michaelom, a ten si môžete pozrieť na fóre v sekcii VIDEO!

Obrázek

Debbie Rowe - nové, nezverejnené video

Pozrite si tento 45 min. dokument s/o Debbie Rowe a jej výpovedi ohľadom Michaela.

Ide o celý rozhovor po odvysielaní dokumentu Martina Bashira - Living With Michael Jackson - v druhej, nezostrihanej časti: Take Two: The footage you were never meant to see.

Thriller Busta + limitovaná edícia!

Na trh sa dostane nová oficiálna busta Michaela v podobe vlkodlaka z videa Thriller.

Vysoká bude 17cm a vážiť bude 900 gramov.

Image and video hosting by TinyPic

Predávať sa bude v Taliansku, a na tejto stránke si môžete pozrieť EXKLUZÍVNU 3D podobu busty!!!

(kliknite pod textom na FOTO360)

Predávať sa bude za 89 EUR.

VIDEO - LINK

LINK

Obrázek

Obrázek

EXKLUZÍVNA EDÍCIA

Limitovaná edícia bude aj pre pozlátenú bustu v cene 199 EUR a váhou 1kg.

(rovnako je k dispozícii 3D pohľad)

VIDEO - LINK

LINK

Obrázek

Obrázek

Obrázek

EXTRA: MTV Japan 2006

Pozrite si raritné video zo zákulisia po odovzdaní ceny Legend MTV VMA

Článok v Plus7Dní

V novom vydaní týždenníka Plus7Dni je dvojstranový článok o plánovanej socha Michaela, ktorú chcú vystaviť fanúšikovia na Letnej 29.8. na Michaelove narodeniny.

(pokiaľ má niekto scanny, môže pridať na fórum)

Michael Jackson: The Experience

Toto je oficiálny názov novej interaktívnej videohry, ktorú uvedie spol. Unisoft na konzolách Xbox 360, PlayStation 3, Wii, DS a PSP.

Predávať sa bude v novembri 2010.

Obrázek

Novinky už čoskoro?

Podľa stále nepotvrdených správ, už budúci týždeň, (alebo ďalší), by mali byť oficiálne oznámené informácie týkajúce sa nových nahrávok a albumu, ktorý je naplánovaný na september/október 2010.

Zdroje tvrdia (ako som vás pred časom informoval), že prvý singel by mohol výjsť už koncom augusta.

Čas sa blíži, aj preto, že oznámenie o novinkách je na spadnutie!

Preto sa tešte... už to prichádza.

(je niekoľko verzí, čo by malo alebo mohlo byť vydané, v každom prípade pôjde o dokončené skladby, na ktorých Michael pracoval)

Thriller Live v Číne

Londýnsky muzíkál Thriller Live sa tentoraz predstaví v Číne, v hlavnom meste Pekingu od 11 do 14 júla, a potom v meste Guangzhou 18 a 19 júla.

Oficiálna stránka - LINK

Alebo LINK

Obrázek

Michael na Facebooku najobľúbenejšiou osobnosťou

Michael Jackson má na Facebooku vyše 14 miliónov fanúšikov.

Lady Gaga má pritom podľa nich po spočítaní jej fanúšikov a nasledovníkov na Facebooku 9,9 milióna.

Absolútnym víťazom je online hra Texas Hold'em Poker s vyše 20 miliónmi fanúšikov. :-)

Image and video hosting by TinyPic

Napísala: Zuzcoj

Úrady prehľadali kanceláriu dr. Kleina

Tento týždeň prehľadali úrady vyšetrujúce predpisovanie liekov kanceláriu dr. Arnolda Kleina, ktorý bol Michaelovým dlhoročným dermatológom, ktorý mu predpisoval aj niektoré lieky a robil pravidelné kozmetické procedúry (v priebehu posledných Michaelových 90 dní života až 177 procedúr a 51 injekcií)

Tentoraz išlo o kontrolu všetkých jeho záznamov pacientov a kontrola správnosti predpisovania liekov.

Podstatné ale je, že táto kontrola nebola v súvisloti s Michaelom!!!

Žaloba na 300 mil. zamietnutá

Sudca v New Yorku zamietol väčšinu požiadaviek AllGood Entertainment, ktorý žalovali Michaela a Franka DiLea za údajné neodohrané koncerty a porušenie zmluvy, ktorou údajne súhlasili s koncertami pre londýnskymi vystúpeniami so spol. AEG.

Michael odmietol tieto tvrdenia s tým, že DiLeo ho v čase údajného podpisu nezastupoval ako manažér a nikdy žiadne dokumenty nepodpísal.

AGE si nárokovala aj na straty, a z pôvodných 24 mil. dolárov zvýšili svoj nárok na 300 mil. dolárov.

Sudca zamietol požiadavku za podvod, avšak ponechal otvorený nárok za porušenie zmluvy, ktorou sa mali údajne uskutočniť koncerty pod názvok - "The Jackson Family Reunion: A Concert for the World," v hodnote 24 mil. dolárov, pričom Dileo podľa AGE dostal za kontrakt 2 mil. vopred, a on prisľúbil, že sa mu podarí spojiť rodinu a Michaela na vystúpenia.

Michael odmietol akékoľvek tieto koncerty a nepodpísal žiadne dokumenty tak, ako to chcel DiLeo.

Samotná "zmluva" AGE jasne nedefinuje podmienky za akých sa mali koncerty konať a má formu len zámeru a chýbajú jej aj potvrdenia nielen Michaela, ale aj rodiny, napriek tomu ďalšie pojednávanie bude v októbri.

Sudca sa vyjadril, že dohoda je dvojzmyselná a je nutné ju podrobnejšie preštudovať.

Právnici AGE namietajú, že išlo o zmluvu o budúcej zmluve, teda akomsi záväzku.

Súdny dokument - LINK

Katherine chce filmy o Michaelovi?

(už známy) Howard Mann, s ktorým podpísala Katherine Jackson zmluvu na vydanie knihy (Never Can Say Goodbye) a ďalších projektov, údajne pripravuje vrámci zmluvy aj niekoľko filmov o Michaelovi.

Vzhľadom na zmluvu, musí Katherine poskytnúť archívne záznamy rodiny (vrátane rodine vráteného archívu, ktorý bol exekúčne zhabaný a neskôr rozpredávaný, a následne Mannon odkúpený a zmluvne vrátený Katherine), z ktorých sa potom vytvoria predlohy pre film a dokument o Michaelovi.

MJ Estate doteraz nedostali žiadne žiadosti o schválenie, preto tieto aktivity Katherine sú neautorizované!

Strieborná soška Michaela

Sošku Michaela z čistého striebra o váhe 4,5 kg zhotovila spol. - The House of Billa Dhand.

Jej cena je - 1,5 mil. dolárov a bude ponúknutá do dražby.

Spoločnisť vytvorila aj sošku Nelsona Mandelu.

Oficiálna stránka spol. - LINK

Obrázek

Obrázek