Články za jún 2010

Prostest proti buste v Prahe

Na Facebook-u tisíce ľudí "protestujú" proti tomu, aby bola na Letnej v Prahe vystavená bronzová busta Michaela - LINK

Ľudia z tejto protestnej skupiny tvrdia, že Michael Jackson by nemal mať žiadnu sochu vystavenú, pretože nemá žiadne prepojenie na Prahu, a nedáva im to zmysel prečo by práve on mal mať nejakú sochu.

Socha/busta by mala byť odhalená 29.8., v deň nedožitých Michaelových narodenín.

Protesty proti Michaelovi

V New Yorku v auguste bude Michael uvedený do siene slávy Národného múzea tanca - the National Museum of Dance & Hall of Fame.

Na toto podujatie sa ale chystajú skupiny podporujúce obete sexuálneho zneužitia.

Obrázek

Protest je namierený proti Michaelovi a jeho uvedeniu do múzea.

Reverend Robert Hoatson zo skupiny veriacich - Cesta obnovy - zaslal list riaditeľovi múzea, v ktorom ho upozorňuje:

"Väčšina verdiktov - nevinný - znamená, že bohatý obvinený má dosť peňazí vykúpiť si svoj verdikt z dôvodu pochybnosti poroty.

Vieme, že sieň slávy môže robiť svoju prácu dobre a zabezpečiť národné kultúrne bohatstvo a poskytnúť dôležité dary.

Avšak, urobiť to na úkor detských obetí sexuálneho zneužívania a vyznamenať pedofila, nie je dobrým obchodným rozhodnutím."

Donna Skiff, hovorkyňa múzea na to pre média odpovedala: "Vyznamenáme ho nie pre jeho životný štýl, ale pre jeho tanec!

Obrázek

Ďalšia žaloba?

Proti Katherine Jackson podal juhokórejsky denník Segye Times na súd žiadosť o zaplatenie pohľadávky, ktorá má dnes výšku aj s úrokmi 13 mil. dolárov. (z pôvodných 4 miliónov)

Segye Times ponúkli v roku 1994 Katherine a Joe Jacksonovcom zmluvu na koncerty rodiny v Kórei, pričom ku koncertom nikdy nedošlo, napriek preddavku a vynaloženým nákladom na propagáciu.

(o tejto kauze som písal v starších správach minuý rok).

Spol. Sagye žiada od sudcu vyplatenie pohľadávky od MJ Estate, keďže Katherine teraz má "vlastné projetky", z ktorých má príjem.

Sagye si soteraz stále zákonne uplatňuje pohľadávku.

Michael chcel spievať na Olympiáde 2008

Podľa Raymone Bain, bývalej manažérke a hovorkyne Michaela (2003-2005, 2005-2007), vždy chcel prísť koncertovať do Číny, pretože miluje svojich fanúšikov v Číne.

Podal si preto žiadosť o vystúpenie na Olympiáde v roku 2008, komisia hodnotiaca žiadosti však neodpovedala, napriek tomu, že povedala, že to bude zvažovať.

Aj napriek tomu, že Raymone dostala výpoveď po refinancovaní Michaelovho impéria v 2007, na Michaela má v podstate pozitívne spomienky.

Podľa nej Michael bol zavraždený, a verí, že raz sa to dokáže. Ona v to verí od Michaelovho úmrtia.

Aktívne podporuje snahy o preklasifikovaní trestného činu voči dr. Murrayovi.

Na otázku ohľadom Michaelovho dlhu odpovedala, že bol spôsobený jedine vysokými úrokmi!

Podľa nej, ako manažérky, Michaelov celkový majetok ma hodnotu asi 3 miliardy dolárov, ale nemal dostatočnú hotovosť na platenie bežných účtov, ale nikdy nebol v bankrote!!!

Dodala, že Michael jej raz povedal, že zložil alebo napísal tisíce skladieb, a všetko to urobil pre svoje deti, ktoré majú všetky práva na jeho majetok.

Podľa nej, skladby, ktoré mohla počuť s Akonom alebo Will.I.Amom sú skvelé.

Michael bol nutený vydať v roku 2008 album Thriller25, pretože iný album vydať už nemohol, lebo nemal žiadnu zmluvu s nahrávacou spoločnoťou, keďže bol v tom čase na voľnej nohe, ako slobodný umelec.

Michael mal veľké plány, ale...

Billboard: predalo sa 35 mil. albumov

Billboard zverejnil ďalšiu analýzu, v ktorej upresnil, že za 12 mesiacov od Michaelovej smrti sa celosvetovo predalo už 35 mil. albumov!

V USA je to 9 mil. albumov a 12,9 mil. singlov, a 800 tisíc albumov The Jacksons/Jackson5.

Je to najvyšší podiel predajnosti zosnulého umelca, a najvyšší podiel predajnosti od roku 2004.

Image and video hosting by TinyPic

LaToya v rozhovore pre GMTV

Jednoducho o Michaelovi a jej chápaní, čo sa stalo, mimo iné tvrdí, že Michael bol zavraždený.

Ako rozhodne sudca?

Podľa zmluvy, ktorá zabezpečuje Katherine Jackson istý príjem z predaja knihy - Never Can Say Goodbye - môže znamenať zníženie mesačných príspevkov pre deti na starostlivosť o deti a domácnosť, keďže Katherine musela oficiálne požiadať o mesačný príspevok z Michaelových peňazí.

Sudca, v prípade, ak uzná za vhodné, že príjem z knihy by mohol byť pre Katherine Jackson niekoľko stotisíc dolárov, zníži jej nesačnú podporu.

Či si Katherine Jackson bola vedomá náslekov konania bez právnej porady MJ Estate, a samostatne konala, aj na nátlak Joa Jacksona, sa uvidí, ak bude na vzniknutú situáci reagovať.

Podľa zmluvy s Howardom Mannon, s ktorým už vydala svoju knihu, bude dostávať 10 tisíc dolárov mesačne aj za propagáciu a podporu jej ďalšiej knihy - “The Katherine Jackson Story.”

Mann evidentne nahovoril Katherine, že sa kniha Never Can Say Goodbye bude predávať na miliony kusov, z čoho by jej výnos bol niekoľko miliónov dolárov.

Zatiaľ sa z knihy predalo do 50 tisíc kusov, čo je vzhľadom na jej obsah dosť málo.

Za jej propagáciu na slávnosti Forever Michael v Beverly Hilton v sobotu dostala 5000 dolárov.

Rovnako aj za propagáciu v televíznom špeciáli NBC, kde sa jej rozhovor stal aj predlohou a kópiou textu v knihe.

Katherine urobila svoje rozhodnutia aj bez porady svojho právnika.

MJ Estate platí za všetky výdavky nielen jej a detí, ale aj domácnosti vrátane platov zamestnancov (kuchár, pestúnka, ochranka...), zaplatili aj 5 mil. pôžičku na dom, ktorý vždy vlastnil Michael.

BET Tribute

Vystúpenie Chrisa Browna bolo vrcholom udeľovania cien BET.

Obrázek

DOWNLOAD

Na fóre som pridal dva veľké dokumenty, ktoré odvysielali americké tv ABC a NBC pri príležitosti prvého výročia Michaelovho úmrtia.

V sekcii VIDEO!!!

Ruskí fanúšikova zaplatili za video billboardy

V Moskve tiež fanúšikovia spomínali na Michaela pouličnými akciami, ale dokonca zaplatili aj za video billboardy, na ktorých sa každých 5 min. zobrazuje Michael v 15 sek. videu, a to dva dni - 25 a 26.6.

Tu je to video - LINK

Obrázek

Upresnenenie faktov

Na českej info MJ stránke sa objavili zavádzajúce informácie o hudobnom katalógu Sony/ATV.

Musím reagovať na extrémne zavádzajúce a nepravdivé informácie, ktoré nielen fanúšikov, ale aj iných návstevníkov stránky hrubo zavádzajú!

Michaelov podiel v Sony/ATV, teda 50% bolo od roku 1995 (keď došlo k obchodnému spojeniu dovtedy 100% vlastíka Michaela so Sony Music na profesionálne spravovanie katalógu ATV - dovtedy obsahujúceho 6000 skladieb, keďže Michael bol fyzickým vlastníkom, nie právnicka osoba=firma na jeho využívanie/spravovanie) vždy vo vlastníctve Michaela napriek mediánym špekuláciám o údajných dlhoch (Michaelove dlhy neboli spojené (len) s utrácaním, ale (aj) s jeho obchodnými aktivitami), ktoré mali byť kryté týmto podielom.

Za predaj=spojenie so Sony Music dostal Michael v roku 1995 min. 100 mil. dolárov (niektoré zdroje tvrdia 150 mil.), čím sa formálne vytvorila spoločnosť Sony/ATV.

(jednania prebiehali od roku 1990, krátko po podpísaní rekordnej zmluvy Michaela so Sony na 6 albumov na 17 rokov, ktorej súčasťou bola aj dohoda o spojení ATV so Sony Music, čo sa nakoniec po prísnych právnych zmluvách dosiahlo až v roku 1995)

Refinancovanie Michaelovho impéria nebolo nikdy kryté jeho podielom v Sony/ATV!

Katalóg Sony/ATV obsahuje viac ako 750 tisíc skladieb, medzi ktorými je aj 256 skladieb The Beatles, viac ako 60 skladieb Elvisa Presleyho a stovky iných umelov ako sú aj skladby Eminema, Beyoncé, Lagy GaGa a iní.

Sony/ATV je tretím najväčším administratívnym správcom hudobných nahrávok na svete, ktorého hodnota je cca. 1,5 až 2 miliardy dolárov, pričom za ostatných 10 rokov investovala spol. Sony/ATV viac ako 700 mil. dolárov do nákupu lukratívnych hudobných katalógov.

Kompletné informácie o Sony/ATV:

1./ LINK

2./ LINK

Michaelov podiel v spol. Sony/ATV nebol a nie je napredaj!

V Rio De Janeiro vystavená socha

V Riu, v mestskej časti Morro Dona Marta bola vystavená socha Michaela pripomínajúca jeho pobyt a natáčanie klipu They don´t care about Us práve na jednom z miest, kde sa točili scény z klipu.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nové fotky detí

Na fóre v téme Obrázky detí, z 23.6. na letisku LAX v LA

Obrázek

Obrázek

Joe žalujue lekára

Otec Michaela zažaloval osobného lekára Conrada Murraya za to, že mu podal smrteľnú dávku liekov a príliš neskoro zavolal pomoc.

Joe Jackson podal žalobu v deň prvého výročia, čo bol pre uskutočnenie tohto kroku najskorší možný termín.

Joe ho obviňuje z toho, že nezavolal záchranku včas, uvádzal informácie, ktoré sa neskôr ukázali ako nepravdivé a zamlčal dôležité skutočnosti, ako napríklad fakt, že Michaelovi podal silné anestetikum s aktívnou látkou propofol.

"Obžalovaný Murray neprivolal včas záchranku, nebol po celý čas pri Michaelovi Jacksonovi a resuscitoval ho na posteli namiesto pevného povrchu, čo patrí k základným znalostiam lekárov," uvádza žaloba.

"Naďalej si stojíme za tým, že doktor Murray nepredpísal ani nepodal Michaelovi Jacksonovi nič, čo by ho mohlo zabiť. Doktor Murray nebol uznaný vinným a veríme, že jeho nevinu dokážeme aj pred súdom," uviedol vo vyhlásení Murrayov právnik. Ž

alobu vypracoval advokát Joea Jacksona Brian Oxman, ktorý ako zúčastnenú cituje aj matku Katherine. "Brian Oxman nejakým spôsobom do boja proti Conradovi Murrayovi zahrnul aj pani Jackson. Nič však nemôže byť ďalej od pravdy," reagoval advokát Katherine, Adam Streisand.

Aukcia v Las Vegas

V Las Vegas sa uskutočnila aukcia vecí patriacich Michaelovi spoločnosťou Julien's Auctions.

Michaelova biela rukavica vykladaná Swarowskými krištáľmi sa predala za 190 tisíc dolárov, ktorú mal Michael počas turné Victory.

Obrázek

Obrázek

Z rovnakého turné sa predala aj košeľa za 56.250 dolárov.

Podpísané sako z klipu "Beat it" vyšlo nového majiteľa na 132 tis. dolárov, iné vojenské sako sa predalo za 102 tis. dolárov.

Obrázek

Na predaj bolo aj sako, ktoré mal Michael v rozhovore s Barbarou Walters v 1997, jeho cena bola 120 tisíc.

Sako zo sobáša s Debbie Rowe sa predalo za 60 tisíc.

Na predaj bol aj podpis Michaela, ktorý dal iba deň pred smrťou, jeho cena je 21 tis.

K ďalším draženým veciam patrili aj biely klobúk za 56.250, alebo cena MTV za video "Scream" za 43.750 tis.

Ručne písaný text k skladbe "BAD" dosiahol 8000 dolárov.

Celkový výnos podľa dražiteľa bol viac ako 10 násobný od odhadu, ktorý očakávali.

Predaj 251 vecí vyniesol viac ako 1 mil. dolárov.

Aukcia bola verejná v priestoroch hotela Planet Hollywood Resort.

Video ukážka - LINK

Praha - 25.6.

..na fore je téma spomienok a aj vaše, z Prahy a s fotkami...

LINK

Obrázek

Obrázek

Billboard 2010

Na stiahnutie vám prinášam časopis Billboard: Rediscovering Michael Jackson, ktorý ako ostatné vydanie vyšiel 26.6.2010

Na fóre v sekcii Obrázky!

Obrázek

V skratke

Dokument “Michael Jackson: Inside the Private World”, na ktorý materiál poskytol svoje súkromné záznamy Mark Schaffel, mal vo štvtok premiéru pre média a vybraných fanúšikov.

Do sály pre 200 ľudí v tokijskom hoteli Ritz Carlton sa chcelo dostať až 5000 ľudí.

Sú vypredané všetky premietania, a zisk sa odhaduje na 5-8 mil. dolárov.

Na premiére boli prítomní Schaffel aj Debbie Rowe.

Dvojhodinový dokument Schaffel možno predá aj do incýh krajín ako len Japonsko, kde predal licenciu na vysielanie.

MJ Estate dokument neautorizoval.

-------

Thomas Mesereau nie je nijako zapojený do údajnej snahy o "prešetrovanie" pravosti Michaelovho závetu z roku 2002.

Odmietol, že by sa akokoľvek podieľal na jeho spochybnení.

Jeho reakcia je na údajne tvrdenia niektorých ľudí, že by mal preveriť pravosť, aj na základe jeho informácií z procesu s Michaelom.

-----------

Na spomienkovej účasti na cintoríne Forest Lawn, neboli prítomní nielen Michaelove deti, a Katherin a Joe Jackson, ale ani LaToya, Rebbie, Marlon a Jackie.

Prítomných bolo 60 pozvaných hostí, ale žiadna celebrita.

"Michael Jackson Commemorated"

V Japonsku bol odvysielaný dokument "Michael Jackson Commemorated", ktorý natočil Mark Schaffel a Austen Taylerová, a premietali ho v 150 kinách.

Dokument ale neautorizovali správcovia MJ Estate!

Bratislava chystá tanečnú poctu

Michael Jackson Dance Tribute SR organizuje 21. augusta 2010 2. ročník „THRILLER DANCE“ na bratislavských námestiach, spoločne s akciami Zombie -walk a Zombie-party.

Program sa začne o 13.30 h a až do 15.00 h potrvá generálka pri T-com pláži a divadle Aréna, nácvik tanečnej choreografie na pesničku Thriller a úprava zombie-masiek. Od 15.00 do 15.40 h sa uskutoční pochod zombíkov na Hviezdoslavovo námestie, kde bude prvá zastávka a predvedenie tanečnej choreografie. Ďalšie pochody budú na Hlavné nám., Námestie SNP, Hodžovo námestie a Námestie slobody.

Tréningy sú každý víkend na parkovisku pri T-com pláži a divadle Aréna, sú určené verejnosti, od začiatočníkov až po pokročilých.

Pamätník v Gary odhalený

Tak ako bolo plánované, Katherine Jackson odhalila v Michaelovom rodnom meste Gary pamätník, a to priamo na pozemku patriacom k domu, kde Michael vyrastal až do svojich 11 rokov.

"Som presvedčená, že môj syn by sa cítil poctený a bol by veľmi rád, keby tu bol dnes s nami," povedala pri príležitosti odhaľovania pomníka Katherine.

Obrázek

Naposledy Michael navštávil Gary v roku 2003, kedy dostal od starostu kľúč od mesta ako jeho čestný občan.

Po odhalení sa konala spomienková oslava Michaela za prítomnosti niekoľkých známych ľudí.

Obrázek

Video: LINK

Obrázek

(deti ostali podľa správ na Hawaii, a nezúčastnili sa spomienky ani na cintoríne, čo podľa správ na Twitteri Randyho naštvalo)

Obrázek

V Prahe umiestnia pomník Michaela Jacksona

V Letenskom parku v Prahe umiestnia koncom leta dvojmetrový pomník Kráľa popu Michaela Jacksona zo živice s povrchovou úpravou z bronzu.

Práve na Letnej v roku 1996 odštartoval Michael celosvetové turné.

"Nápad na vytvorenie pomníka sa zrodil z podnetov fanúšikov a zapojilo sa doň tiež Muzeum pověstí a strašidel. Myslím si, že M.J. bol taká ikona, na ktorú by sa po jeho smrti nemalo zabudnúť," uviedla Helena Babická z múzea.

Pomník bude dielom akademickej sochárky Daniely Kartákovej, ktorá je veľkou fanúšičkou.

"Myslím si, že Michael Jackson zostal po svojej smrti nepochopený, a to umelcov inšpiruje. Pomník sa bude skladať z busty, ktorá sa umiestni asi na stodvadsaťcentimetrový podstavec," prezradila umelkyňa. Pamätník doplní štítok s posolstvom "Keď chcete zmeniť svet, začnite od seba".

Monument by mali odhaliť 29. augusta. "Chceli by sme pomník odhaliť v deň nedožitých päťdesiatych druhých narodenín Michaela Jacksona. Tiež konzultujeme s jeho rodinou a dúfame, že by niekto z nich mohol na odhalenie prísť," spresnila Babická.

Náklady na výstavbu sa odhadujú na 150-tisíc českých korún (asi 5 800 eur). "Projekt financujeme z verejnej zbierky, na ktorej konte je aktuálne okolo štyridsaťtisíc korún (asi 1 550 eur)," uzavrela Babická.

aktuality.sk

Exkluzívne video

Opäť od Karen Faye - Behind The Scenes of Speed Demon.

Spomienka na natáčanie filmu Moonwalker.

Exkluzívny rozhovor

Michaelova osobná maskérka a najbližšia osoba za ostatných 20 rokov Karen Faye, a osobní dizajnéri Michael Bush a Dennis Tompkins poskytli rozhovor pre ABC o Michaelovi a jeho posladných dňoch života.

Všetci vyjadrili obavy nad tým, ako Michael "vyzeral" a nebol dostatočne silný na koncerty.

Dokonca im Michael mal tvrdiť, že ho raz niekto otrávi jedom v káve.

Celý dokument čoskoro na stiahnutie.

Spomienka na Michaela

Vzhľadom na obrovské množstvo aktuálnych informácií z celého sveta, priebežne vám budem prezentovať informácie o spomienkových akciách...

Nedá sa reagovať na všetky aktuality, je ich príliš veľa.

- pripravujem veľké downloady so špeciálnymi dokumentami z celého sveta...

- na Michaela si spomínajú aj takmer všetci celebrity a osobnosti sveta v mnohých dokumentoch a špeciánych vydaniach v TV a na nete

- na cintorín prichádzajú fanúšikovia z celého sveta od 8 hodiny ráno miestneho času

- oficiálna stránka MichaelJackson.com prezentuje svoje spomienky na Michaela formou vášho podpisu do Tribute knihy, napíšte svoj odkaz - LINK

- pozrite si sériu spomienkových fotiek z celého sveta LINK

Image and video hosting by TinyPic

Thank you Michael Jackson

Ako som vás informoval, newyorské rádio KTU 103,5 dnes vysiela celý deň na špeciálnej streamovej stránke Michaelove skladby.

LINK

Obrázek

Ochranné opatrenia

Polícia v LA sa pripravuje na dnešné smutné výročie, ktorá bude dohliadať na poriadok a bezpečnosť, nielen rodiny, ale aj fanúšikov.

Podľa správ, 30-40 policajtov bude nasadených na dodržiavanie poriadku a bezpečnosti pri rodinnom dome v Encine, rovnako aj na cintoríne Forest Lawn Memorial-Park.

Podľa hovorcu the West Valley Division of the Los Angeles Police Department, rodina Jackosonovcov a predstavitelia polície sa stretli pred dvomi mesiacmi, a vytvorili plán, ktorým chcú zabezpečiť poriadok a organizáciu.

Keďže fanúšikovia sa stretnú najmä na cintoríne, tam bude aj zosilnená ochrana.

Od 6:00 ráno budú nasadené policajné hliadky okolo domu, rozmiestnené dočasné značky zákazu státia, a v prípade veľkého počtu fanúšikov by uzavreli cesty k domu.

Tieto opatrenia budú platiť aj počas celého víkendu aj s ohľadom na spolubývajúcich.

Na cintoríne si jeho správcovia organizujú opatrenia vo svojom režime.

Fanúšikovia budú môcť prísť k the Holly Terrace of the Great Mausoleum, kde budú môcť priniesť kvety a drobné veci, do samotnej krypty však budú mať vstup zakázaný.

Organizácia bude rýchla, a nebudú sa môcť dlhšie zdržiavať na tomto mieste.

Kniha Katherine sa predáva celkom dobre

Podľa správ, z knihy Never Can Say GoodBye sa od pondelka predalo viac ako 25 tisíc kusov.

Predávať sa bude tiež na osobitnej prezentácii v LA v hoteli Beverly Hilton už zajtra.

Akcia je neautorizovaná!

Plaketa odhalená

V londýnskom divadle Lyric Theater bola odhalená plaketa ako spomienka na Michaela, a výročie jeho smrti.

Obrázek

Plaketu odhalil Adrian Grant, dlhoročný Michaelov priateľ a vydavateľ známeho fanúšikovského časopisu OffTheWall, a tvorca muzikálu Thrille Live, alebo obrazových encyklopédií o Michaelovi, ktoré autorizoval samotný Michael.

Pri odhalení plakety bola prítomná aj tanečná skupina Diversity.

Prezentácia fotiek detí

Michaelova neter Genevieve ukázala niekoľko fotiek detí z Encina, ktoré budú prezentované v E!News, dnes večer.

Image and video hosting by TinyPic

Súkromná spomienka

Napriek tomu, že média a fanúšikova sa sústreďujú na cintorín Forest Lawn, dnes v piatok sa rodina chystá uctiť si Michaela v súkromnom duchu.

Pôjde o súkromný obrad vo Forest Lawn Glendale, kde budú pozvaní iba členovia rodiny, nielen bratia a sestry Michaela, ale aj synovci a netere, či bratranci Michaela, vrátane otca Joea.

Katherine Jackson spolu s deťmi je mimo mesta (Hawaii), a nebude na tejto smútočnej spomienke.

K ďalším pozvaným hosťou môže byť niekoľko ľudí, ktorí boli dôležití v Michaelovom živote, podobne ako boli pozvaní na samotný pohreb minulý rok, ako napr. Thomes Mesereau alebo Macaulay Culkin.

Památník Michaela Jacksona

Letná je fascinující místo. Nejprve se z ní na Prahu díval sovětský diktátor Josif Vissarionovič Stalin, později se stala místem boje za knihovnu Jana Kaplického. V příštích měsících by tam ovšem měla vyrůst socha zpěváka Michaela Jacksona. Památku umělce, který zemřel před rokem - téměř na den přesně, posvětil i primátor města Pavel Bém.

"Záštitu nad projektem dal přímo pan primátor, nikoliv magistrát," upřesnil zprávy v médiích mluvčí instituce Jiří Wolf. Ani Praha 7 se ovšem k soše nehlásí.

"O návrhu samozřejmě víme. Nicméně záštitu oficiálně s ním spojeni nejsme. Navíc prostory Letné jsou ve vlastnictví hlavního města," dodal mluvčí Prahy 7 Martin Vokuš s tím, že podaná žádost na stavebním úřadě, o níž se na městské části ví, prošla naprosto bez připomínek.

K projektu se za organizátory hlásí Helena Babická, podle níž by k slavnostnímu odhalení mělo dojít na konci prázdnin v den Jacksonových narozenin, tedy 29. srpna.

Obrázek

Na dotazy iDNES.cz odpovídala Helena Babická:

Kdo jako první přišel s nápadem postavit Michaelu Jacksonovi památník?

Původně jsem to byla já. Napadlo mě to loni při pietních akcích na Staroměstském náměstí. Říkala jsem si, že když může mít Lennon v Praze zeď, proč by nemohl mít Jackson sochu.

A hned poté jste odvážně vyrazila za primátorem?

Ano, přesně. Bála jsem se úředníků, protože se traduje, že jsou to jen nepříjemní lidé s kulatými razítky. Mimochodem později jsem se ale přesvědčila, že tomu tak nemusí být na všech místech. Pan primátor byl velmi vstřícný, přestože se přiznal, že Michaela Jacksona zrovna "nemusí".

Záštitu vám ale nakonec dal.

Dal. Uznal, že Michael oslovil miliony lidí a že taková pocta je na místě.

Prošla jste náročnou byrokratickou cestou. Jak si ale sochu představujete v reálu?

Podle návrhu by to měl být dva metry vysoký vítězný sloup s bustou.

Kdy jej chcete na Letné umístit?

Vše se odvíjí od peněz, které právě sháníme na výrobu, ale velmi bychom si přáli, aby to bylo 29. srpna na Michaelovy narozeniny.

Peníze hledáte u sponzorů?

Ne, právě ty do akce nechceme vůbec zapojit. Měl by to být památník fanoušků, tedy i peníze půjdou od nich. Založili jsme veřejnou sbírku s transparentním účtem. Na stránkách Michael Jackson Memorial do něj můžete přispět a výši částky na kontě i dál sledovat. Ideální by bylo sehnat 150 tisíc korun, abychom mohli nechat vyrobit sochu z pryskyřice s bronzovou povrchovou úpravou?

Bude památník umístěný nad Prahou trvale?

Jako prvním vám říkám, že uvažujeme o dočaném umístěním. Práce akademické sochařky Daniely Kartákové by se mohla po dostavbě tunelu Blanka přemístit do míst, kde nyní leží hromady písku - co nejblíže místu, kde Michael v roce 1996 koncertoval.

Obrázek

Socha na Letné by měla připomínat i zpěvákovo vystoupení v Česku v roce 1996, kdy v Praze zahájil turné HIStory. Je ovšem jen jedním z tisíců odkazů, které se v souvislosti s výročím vyrojily po světě.

Idnes.cz

Prípravy na cintoríne

Na cintoríne vo Forest Lawn prebiehajú prípravy na dnešnú spomienku na Michaela a výročie jeho úmrtia.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Spomienky na Michaela v TV

Ako sa dalo očakávať, tak na Michaela si spomenuli i v slovenských TV...postupne sem budem pridávať odkazy...na TV Markíza v správach mu venovali blok...je to 14 príspevok...

LINK

Image and video hosting by TinyPic

Napísala: Zuzcoj

Wallpaper

Ak by ste chceli nový portrét ako svoj wallpaper na svoj monitor... tak si ho dajte.

LINK

Obrázek

Madame Tussauds Tribute

Po celom svete v múzeách Madame Tussaud´s, kde sú inštalované voskové figuríny Michaela, budú prezentované figuríny v rámci spomienky naňho.

Spomienka na Michaela

Christina Aguilera, Marc Anthony, LL Cool J, Smokey Robinson a James Morrison odspievajú v piatok skladbu - Man In The Mirror - v rannej šou CBS News' The Early Show.

Hodinová šou bude nevovaná Michaelovi a spomienke naňho.

Keďže tento týždeň budú mnohé dokumenty ako spomienkové na Michaela a na výročie jeho úmrtia, pripravujem veľké downloady, takže pripravte sa!

Aukcia portrétov

Začiatkom decembra 2010 uskutoční spol. Pierre Bergé & Associés aukciu portrétov Michaela, ktoré boli vyhotovené francúzskym fotografom Arno Banim v roku 1999, v tom čase mal iba 23 rokov.

Podľa správ, boli tieto portréty určené pre booklet alebo obal albumu Invincible v roku 2001.

Celý katalóg bude dostupný v októbri, kde bude presný zoznam ponúkaných portrétov.

Celkovo by malo byť dostupný 12 samostatných portrétov.

Cena jedného začína na 1000 EUR!

Prezentačná stránka - LINK

Obrázek

Obrázek

Ukážka ako si predstavujú fanúšikovia album:

Obrázek

Perer Mešo už v piatok na ČT1

Ako som vás pred časom informoval, Peter Mešo bude v piatok na ČT1 prezentovať Michaelove skladby.

Toto bude v piatok ráno hrať a zpievať živo v televízii s Vladimírom Hronom, budú to piesne Bad, Billie Jean, Heal The World, This Is It možno ešte aj I Just Can't Stop Loving You.

Katherine Jackson v knihe aj o Jordanovi Chandlerovi

V knihe sa vyjadruje aj o otcovi Jordana, Evanovi Chandlerovi (koncom roka 2009 spáchal samovraždu)

Ako píše:

Väčšina toho, čo som počula a čítala v médiach o michaelovi, nie je pravda, najmä pokiaľ ide obvinenia zo zneužívania.

Evan Chandler, otec prvého chlapca, nedávno spáchal samovraždu. Aj keď neviem prečo, myslím, že nakoniec ho dohnalo svedomie, a nebol ďalej schopný žiť s vedomím, že zničil nevinného človeka, a podlomil jeho ducha.

Treba povedať, že Katherine asi nevie, že Evan mal nádor na mozgu, a zrejme to ho dohnalo spáchať samovraždu, aj keď zaujímavo len niekoľko mesiacov po "záhadnej" smrti Michaela.

V piatok odvysiela ABC rozhovor s Katherine v relácii 20/20, ktorý urobila s Marcom Schaffelom (bývalý spolu-producent What More Can I Give, po odhalení, že je gay porno producent s ním Michael prerušil akékoľvek vzťahy, ale mediálne bol poškodený Michael, a Sony odmietlo propagovať tento projekt práve kvôli napojeniu na porno producenta.)

Bude to prvý rozhovor po Michaelovej smrti.

prevažne bude promovať svoju knihu “Never Can Say Goodbye”.

the Motown Historical Museum

V piatok otvorí historické múzeum spol. Motown v Detroite galériu venovanú Michaelovi a jeho pôsobeniu v skupine Jackson5, ale aj jeho sólo kariéry, v rámci výročia jeho smrti.

Vystavené budú rôzne predmety, ocenenia, kostými...

Skupina Jackson5 pôsobila v Motowne od roku 1968-1975, a Michael v roku 1988 venoval múzeu osobne niekoľko vecí.

Nedokončená šou

Dnes na Prime sledujte o 20,00 dokument o Michaelovi (pozri staršie správy), a ktorí môžete, nahrajte a uploadujte tento dvojdielny dokument, aby sme si ho mohli stiahnúť, tí ktorí nemajú Primu.

MJ Estate možno zakročí proti Howardovi Mannovi

Mann, ktorí spolupracuje s Katherine Jackson na vydaní jej knihy a ďalších projektoch, možno bude čeliť žalobe zo strany MJ Estate, ak neprestane využívať Katherine na svoje finančné ciele, spolu s Joeom Jacksonom.

To platí na vydanie 273 (demo) nahrávok, ktoré chce Mann ponúknuť na predaj.

(v polovici 90 rokov nezaplatil Joe Jackson za účty za skladisko, kde boli uložené stovky rodinných predmetov, tie sa exekúčne dostali do vlastníctva niekoľkých ľudí, tí ich neskôr roz-predávali, a ukazovali bulváru)

Právnik MJE Howard Weitzman tvrdí, že Mann nemá žiadne nároky ani práva na majetok (a jeho správu) MJ Estate, k čomu patria všetky predmety Michaela, vrátane nahrávok.

Ako povedal, právnici podajú žaloby, ak sa Mann bude neoprávenene snažiť z tohto profitovať.

Katherine Jackson ale koná v mnohých veciach bez diskusií s MJ Estate, a preto jej rozhodnutia môžu poškodzovať MJ Estate=Michael a deti, a ich dedičstvo, napriek tomu, že od Michaelovej smrti priniesli do rodiny takmer 1 miliardu dolárov, s čím je Katherine spokojná, rovnako ako s prácou správcov majetku.

Plány na oslavu - ZAMIETNUTÉ

Podľa správ, cintorín vo Forest Lawn sa rozhovodol, že nebude tolerovať narušenie piety posledného odpočinku nielen Michaela, ale všetkých, ktorí sú tam uložení.

Podľa správcu cintorína, nebudú povolené žiadne "oslavy" ani prehnané fanúšikovské akcie.

To platí aj na rezerváciu miest na parkovisku, ani žiaden predaj predmetov...

Fanúšikovia budú mať povolené vzdať úctu Michaelovi tak, ako všetkci ostatní návštevníci, ale za prísnych podmienok piety.

V skratke

Debbie Rowe, biologická matka Princa I a Paris, sa v ostatných dňoch tajne stretla s deťmi, aj s Princeom II, spolu s Katherine Jackson, čím pokračujú ich snahy nadviazať bližší kontakt.

Podľa správ, deti vedia, že je ich matka, a preto, aj podľa nariadenia súdu, ich stretnutia majú prispieť k ich zbližovaniu.

Podľa správ od Rogera Friedmana, bol nesprávne interpretovaný rozhovor s Katherine Jackson pokiaľ ide o kamarátov a priateľov Michaelových detí.

Prince I, Paris a Prince II majú samozrejme veľa priateľov a kamarátov, a určite sa ich počet zväčší potom, ako budú navštevovať súkromnú školu.

--------------

S kým sa spojila Katherine Jackson?

Podľa správ, kniha, ktorú vydala Katherine Jackson, je výsledkom spolupráce s mužom menom Howard Mann, a je akýmsi jej obchodným partnerom.

Mann podľa správ, odkúpil od Henry Vaccara celú zbierku rodiny Jacksonovcov, ktorú Vaccaro získal po exekúcii nezaplatených pôžičiek a neuskutočnených obchodov z polovice 90 rokov.

Zbierka obsahovala stovky predmetov rodiny, všetkých členov, vrátane Michaela a Janet, ich osobných vecí, šiat a oblečení, dokonca aj záznamy videa a audia a osobných listov členov rodiny a tisíce fotiek.

Táto zbierka bola dlhé roky uložená v sklade v LA potom čo ju vaccaro získal, a nikto z rodiny neprejavil záujem o odkúpenie, alebo zaplatenie dlhov, napriek tomu, že sa Vaccaro vyhrážal, že bude predávať jednotlivé predmety, medzi ktorými boli aj intímne predmety Michaela (spodné prádlo, sexuálne pomôcky..., bielaci krím na pokožku...)

Vaccaro sa snažil niekoľko krát predať veci na aukcii, ale takmer vždy to skončilo fiaskom, alebo rodina žiadala súd o jej zrušenie.

Tentoraz celú ostatnú zbierku odkúpil Mann (pričom medzitým ju vlastnil ešte ďalší majiteľ, ktorý ale tvrdil, že časť zbierky niekto ukradol a predal bez jeho vedomia) a údajne ju daroval Katherine Jackson.

Podmienil to ale tým, že sa spojí s Katherine a vytvoria neaké projekty, a prvým z nich je kniha spomienok.

Ďalším "projektom" by mal byť predaj asi 273 nevydaných skladieb jednotlivých členov rodiny, vrátane Michaela a Janet, ktoré boli nahrávané prevažne v 70 a 80 rokoch v domácom štúdiu v Encine a Neverlande. (v podstate ide o demo nahrávky)

K tejto situácii sa vyjadril aj právny zástupca MJ Estate tvrdiac, že Howard Mann môže vlastniť tieto nahrávky, ale nemá žiadne dúševné vlastníctvo ani nárok na hudobné práva.

Howard Mann je vlastníkom niekoľkých hazardných spoločností, produkujúcich aj filmy pre dospelých, ako aj niekoľko online stránok pre hazardné hry, a ďalšie online stránky.

Ako sa dalo čakať, podľa správ, za týmto "projektom" stojí Joe Jackson a jeho snahy finančne využiť Katherine a Michaela.

Podľa zdrojov, práve Joe nadviazal kontakt v Las Vegas s Howardom Mannom, kde mu ponúkol "spoluprácu" výmenou na prístup k informáciám a veciam patriacich Michaelovi, a využiť to pre prvé výročie jeho smrti.

Speechless projekt

K správe o plakete odhalenej v londýnskom divadle v East Ende - 20.6.

Projekt Speechless na podporu detí vyúžívaných na vojenské účely!

LINK

LINK

Image and video hosting by TinyPic

Michael Jackson - miliardový muž

Podľa ABC news, Michael, resp. MJ Estate, je na tom lepšie ako kedykoľvek predtým. (pozn. nie tak celkom, bol na tom lepšie, dokonca bol skôr miliardárom, než proklamovaná Oprah Winfrey)

Tak ako som vás priebežne infomoval o zárobkoch Michaela po smrti, sa potrdzujú tieto odhady mediánymi expertmi.

Prepis článku:

Predaj hudby - 429 mil. dolárov

- od Michaelovej smrti sa len v USA predalo takmer 9 mil. albumov + 800 tisíc albumom Jackson5/The Jacksons. V ostatnom svete sa predalo viac ako 24 mil. kusov albumov.

Pokiaľ ide o celosvetový priemer ceny albumu, experti z Billboardu odhadujú zisk na 383 mil.

- pokiaľ ide o predaj singlov, Michael v USA predal 12,9 mil. singlov, pričom celosvetový odhad predajnosti singlov je 26,5 mil. singlov so ziskom 34 mil. dolárov.

- predajnosť mobilných zvonení dosiahla v USA 1,5 mil. zvonení, predajnosť v ostatnom svete dosiahla 3 mil. zvonení, a pri cene cca. 2 doláre, je celkový zisk na úrovni 5 mil. dolárov.

- peniaze z ďalších digitálnych služieb dosiahol 6,5 mil. dolárov.

Film/TV - 392 mil. dolárov

- prvá dohoda a kúpa práv na odvysielanie dokumentu This Is It stála 60 mil. dolárov, pričom dok. This Is It sa stal najúspešnejím hudobným dokumentom v histórii so zárobkom v USA 72 mil. a v ostatom svete 188 mil. dolárov (len v Japonsku 52 mil.).

- 90% zisku ide podľa dohody a AEG Michaelovi, pričom sa musia odrátať straty za zrušené turné v Londýne vo výške 35 mil. dolárov.

- predajnosť DVD This Is It dosiahla len v USA 2,7 mil. kusov, so ziskom 43 mil. dolárov, plus odhad zisku z požičovní a digitálnych požičovní je asi 25 mil. dolárov.

- predajnosť DVD TII v Japonsku dosiahla 25 mil. dolárov.

- predaj autorských práv na vysielanie dok. This Is It pre televízie na niekoľko rokov dosiahol odhadom až 15 mil. dolárov.

- distribučné a vysielacie práva a licencie na všetky ostatné mediálne siete sú v hodnote 24 mil. dolárov.

Hudobné publikovanie - 35 mil. dolárov

- Michaelove skladby, a ich vydavateľské spravovanie jeho vlastného katalógu MiJac sú pod správou Warner Music/Chapel.

Hodnota Michaelovho vlastného katalógu bola v roku 2005 asi 75 mil. dolárov, v súčasnosti je to 150 mil. dolárov, a ročne Michaelovi zabezpečujú min. 25 min. dolárov, za ostatný rok výnos z jeho katalógu dosiahol 50 mil. dolárov.

- Michael má stále svoj 50% podiel v SONY/ATV, ktorého hodnota je odhadom min. 800 mil. dolárov.

Vzhľadom na jeho podiel, je asi 10% výson na úrovni cca. 80 min. dolárov ročne len zo Sony/Atv.

- ročne tak Michael zarobí len z autorských a vydavateľských práv min. 100 mil. dolárov.

Licencie - 35 mil. dolárov

- napriek zrušeným koncertom, licencie na koncerty dosiahli 6 mil. dolárov, pričom licencie na predaj produktov značky Michael Jackson pre spol. Bravado dosiahli 15 mil. dolárov.

- AEG putovnou výstavou vecí patriacich Michaelovi, dosiahla zisk 3,5 mil. dolárov.

- ostatné licencie (napr. aj minulý týždeň prezentovaný nová videohra) dosiahli cca. 10 mil. dolárov.

- zisky z pripravovaných vystúpení so Slnečným Cirkusom sa nedajú ešte odhadovať, napriek rekordnej zmluve na 225 mil. dolárov na roky 2011-2013, lebo ich zisk bude závislý od predaja lístkov a sprievodných akcií, napr. predaj suvenírov.

Nahrávacia zmluva - 35 mil. dolárov

- Sony Music Entertainment podpísala s MJ Estate rekordnú zmluvu na 10 projektov realizovaných do roku 2017 na úrovni 250 mil. dolárov.

- odhadom bude ročný príjem pre Michaela, resp. MJ Estate z tejto zmluvy cca. 35 mil. dolárov + výnosy z ostatného predaja týchto projektov.

---------

Samozrejme, netreba zabúdať ani na dhly a ich sprácanie, rovnako aj úroky z bánk a iné položky ako dlhy, ktoré logicky znamenajú odčítanie zo všetkých výnosov a ziskov, takže v konečnom dôsledku bude Michael v čistom zisku už budúci rok.

Výzva

Chcem vás poprosiť, aby ste sledovali novinové stánky na Slovensku a v Čechách a to časopisy, prípadne denníky, v ktorých by sa mohli objaviť nejaké články, prípadne prílohy k výročiu Michaelovho úmrtia (pred rokom to bolo v Novom Čase na Slovensku, alebo Bravo, či iné časopisy).

Ak niečo objavíte, dajte o tom vedieť na diskusii kde ste to našli, o čom to je, prípadne oskenované titulky.

NEWS OF THE WORLD

Image and video hosting by TinyPic

Na diskusii si môžete prečítať oskenovaný časopis, ktorý vyšiel dnes v NewsOfTheWorld

LINK

Obrázek

Hlasujte za Michaela

Kto je najväčšia legenda?

Na chorvátskej spravodajskej stránke to môžete ukázať (stlačte Glasaj po označení Michaela) - LINK

Video dokument

Na disksuii v sekcii VIDEO som pridal ďalší hodinový dokument z nemeckej tv ZDF HD:

Michael Jackson - King Of Pop

Obrázek

Plaketa na výročie smrti

V britskom divadle v East Ende, kde sa pravidelne koná vystúpenie Thriller, odhalia na divadle the Lyric Theatre pamätnú plaketu na pamiatku Michaela.

Na odhalení plakety 24.6. sa zúčastní aj víťaz briskej súťaže Británia má talent, tanečná skupina Diversity.

Zároveň budú aj sprievodné akcie divadla s vystúpeniami umelcov z Thriller šou na Michaelove skladby.

Bude prezentovaná aj skladba Speechless, ktorá bude venovaná ako singel na pomoc organizácii War Child, ktorá bojuje proti využívaniu detí na vojenské účely.

Katherine Jackson poskytla rozhovor

Pre britský The Mail poskytla rozhovor, v ktorom po prvý krát prehovorila o živote s deťmi, ktorým chce poskytnúť čo najbežnejší spôsob výchovy.

Až doteraz sa učili doma tak, ako to Michael chcel, aby ich uchránil pred vonkajším svetom, ale od septembra budú navštevovať školu.

Obrázek

Povedala by som, že som menej prísna, ale snažím sa postupovať tak, ako to robil Michael.

Ale nemajú priateľov, nechodia do školy, študujú doma, ale od septembra pôjdu do školy, do súkromej školy.

Pousmiala sa nad tým, že by niekto chcel, aby mali normálny život. Povedala, že deti majú bežný život, učia sa, chodia na karate, plávať...

Pre nich je to normálne, je to život aký poznajú, majú ale presný čas kedy chodia spať, kedy vstávajú a majú domácu školu, povedala Katherine.

Povedala, že v podstate každý deň majú návštevy z celej rodiny, takže deti nie sú sami.

To, že su pri nich im veľmi pomáha. Všade chodia spolu, užívajú si to, a počúvajú Michaelovu hudbu.

Jej priorita je výchova detí, napriek rôznym mediálnym špekuláciám.

Podľa nej, boli deti veľmi zasiahnuté Michaelovou smrťou.

Paris si vytvorila vo svojej izbe svätiňu pre Michaela, a vyzdobila ju obrázkami a kvetmi.

Ja som chcela, aby mala zavesené obrázky, kvety alebo bábiky, tak ako by sa čakalo od dievčenskej izby. - povedala Katherine.

Paris však vytiahla zo skrine 7-8 obrázkov a povedala: Nie, ja chce, aby som tu mala vyveseného ocka. Chcem ho tu vždy vidieť.

Takže vždy keď ide spať, alebo ráno vstáva, ho takto vždy uvidí.

Podľa Katherine, Paris má podobné spôsoby ako Michael, a vidí v nej Michaelov talent.

Podľa toho, čo robí, vždy sa jej darí.

Podľa Katherine, je nadaná a dobre hrá na klavíri. Vraj chce byť herečka.

Podľa Katherine, všetky deti majú niečo z Michaela.

Prince I sa zaujíma o umenie, a chcel by byť možno filmový producent alebo kameraman, zatiaľ čo Prince II (Blanket) má veľký zmysel pre hravosť.

Obrázek

Podľa Katherine, Michael deťom ukazoval svoje umenie už niekedy od času 2001, keď ich zobral na koncerty v New Yorku, pri príležitosti 30 výročia jeho sólo kariéry.

Michael mi povedal príbeh, že deti (Prince I a Paris) boli v hľadisku, a keď prišli do zákulisia, povedali: Ty si ale veľká hviezda, čo?, a jedno z nich povedalo, - Keď vyrastiem, chcem byť taký ako ty. Michael mi potom povedal, že to bola asi najväčšia lichôtka akú dostal.

Ku knihe, ktorá výjde v pondelok, Katherine povedala:

Veľmi rada si prezerám obrázky mojich detí, ktorí spievajú a tancujú, a keď vyzerali byť šťastní. Ani jeden deň neprejde, keď nemyslím na Michaela.

Obrázek

Deti začali chodiť na karate kurzy najmä preto, aby boli zaneprázdnení, a nemysleli tak na smútok zo straty otca.

Je to pre mňa veľmi ťažké hovoriť o tom, bez toho, aby som z toho nebola veľmi smutná.

Prejdu roky, ale ja sa budem cítiť stále rovnako.

Mám synovca, ku ktorému som veľmi blízka, a na ktorého sa vždy spolieham. Pomáhajú mi aj modlidby. Nemám žiadnu ľútosť. Žijem len pre deti.

Michael bol tak nepochopený. Pamätám si, ako mi kúpil darčeky do domu, hodinky, náramky, náhrdelníky. Nikdy nezabudnem na to, ako sa usmieval zakaždým, keď som tie darčeky otvárala. Bol vždy tak štedrý, dal by vám aj to posledné.

Chcem, aby svet poznal skutočného Michaela. Všetky tie obvinenia v bulvári, to je len odpad.

Ľudia, ktorí majú deti pochopia, aké to je počúvať tie špinavosti o svojom synovi, najmä, ak nie sú pravdivé. Preto vydávam aj túto knihu.

Chcem, aby si ho ľudia pamätali ako milujúcu osobu, takou, akým bol.

Ľudia to ale nemôžu pochopiť, lebo tie obvinenia zo zneužívania detí naňho tak klamlivo padli. Boli to iba ziskuchtiví ľudia, ktorí chceli len peniaze.

Katherine ani po roku neuznáva prirozenú smrti Michaela.

Na toto bol príliš mladý, ale niečo sa stalo. Počula som, že bral lieky na predpis, ale nikdy som nevidela svojho syna, že by bol nimi ovplyvnený, ani keď som s ním hovorila cez telefón, vždy bol sám sebou.

Nikdy som sa ho na to nepýtala, lebo bol vždy normálny. Nemyslím, že zomrel prirodzene. Neverím tomu. Bol to niekto, kto naňho dohliadal, a on zomrel. Ak by som ho mohla opäť vidieť, spýtala by som sa ho - kto ti to urobil?

V jednu vec, v ktorú dúfam je budúci rok, ktorý bude lepší pre mňa a rodinu. Dúfam, že ľudia budú pokračovať v oslave jeho odkazu a pamätať si ho v tom najlepšom.

Jeho smrť celú rodinu zblížila, ale chcem, aby sme si boli ešte bližší.

Nesnažím sa nič ľutovať. Nechcem takto premýšľať, pretože Michael by nebol mal iný život ako doteraz. Niekedy sa to snažím odstrániť.

Ale som šťastná, lebo viem, že svet si pamätá na môjho syna a chýba mu. Vidím fanúšikov ako sa fotia pred domom, a Michaelovi by sa to určite páčilo a bol by šťastný.

Chýba mi každý deň

Výnos z predaja novej knihy bude rozdelený medzi Katherine, deti a nadáciu boja proti rakovine mozgu - the Voices Against Brain Cancer charity.

Titulka s deťmi

Francúzsky týždenník Paris Match vydal svoje nové číslo venované Michaelovi.

Na titulke sú Paris a Prince I, a časopis obsahuje 6 strán popisujúcich Michaela a jeho výchovu detí, ako aj ich život bez otca.

Obrázek

Obrázek

Hlasujte za This Is It

Na udeľovanie cien BET Awards v kategórii najlepší fulm je nominované aj This Is It!

Zatiaľ má 56%

LINK

Image and video hosting by TinyPic

Never Can Say Goodbye - kniha od Katherine Jackson

Ako som vás informoval, Katherine Jackson vydá v pondelok knihu - Never Can Say Goodbye, ktorá bude akýmisi spomienkami na Michaela.

Kniha bude mať 150 strán, a bude obsahovať mnoho doteraz nezverejnených fotiek zo súkromného archívu.

Na jednej strane budú obrázky, na druhej Katherinine spomienky na Michaela.

Cena limitovanej edície je 60 dolárov!!!

Upozornienie - táto kniha nemá schválenie MJ Estate, napriek tomu, že ide o Katherine Jackson.

Joe Jackson pred nedávnom avizoval vydanie knihy a stránka ktorá knihu ponúka, sa zdá byť za podporou Joea Jacksona a jeho snáh zarobiť na Michaelovi, rovnako ako to bolo v prípade nedávno prezentovaných opaskov a praciek podpísaných Michaelovými deťmi, na ktoré nemali oficiálne povolenie MJ Estate.

Ceny jednotlivých položiek sú extrémne vysoké - LINK

Obrázek

WoW

Kedy výjde nový singel? + čo ďalej

Podľa neoficiálnych správ, by sa nový singel mohol vydať už koncom augusta, ako upútavka pre "nový" album, ktorý by mohol výjsť v novembri.

Podľa správ, bude nový album obsahovať nové, nevydané skladby, ktoré Michael nahral za ostatných 5 rokov (a zrejme aj zopár takých, ktoré nahral v roku 2009).

Medzi hotovými skladbami sú napr. aj songy, ktoré nahral Michael s Frankom Casciom (Michaelov dlhoročný priateľ, ktorý už ako chlapec pobýval na Neverlande s jeho rodinou) v roku 2007, alebo niekoľko hotových skladieb s producentom RedOne (produkoval niektoré skladby Lady GaGa).

MJ Estate podľa správ rokuje so všetkými, ktorí s Michaelom spolupracovali, aj s Will.I.Amom, s ktorým Michael nahrával v Írku.

Problémom ale môže byť to, že uvedení by nechceli vydať skladby, ak by ich Michael o to sám nepožiadal v minulosti, prípadne, ako (spolu)vlastníci autorských práv by nechceli vydať tieto skladby, odvolávajúpc sa na to, že Michael by nechcel vydať nedokončené skladby (Will.I.Am).

Podľa ďalších správ, na ďalšie roky 2011 sa počíta s vydaním albumu BAD, k jeho 25 výročiu, ale s novým bookletom, novými remixami, a 1-2 novými skladbami.

Tiež by malo byť vydané aj DVD Bad Live.

V roku 2011 sa pripravia aj vystúpenia pre Slnečný cirkus.

Tiež je tu príprava vydania reedície albumu Off The Wall.

Na rok 2013 sa predpokladá vydanie ďalšieho albumu.

Už v Júly by mali (niektoré zdroje tvrdia, že v prvom týždni) byť známe nové informácie o albume (november) a singli (koncom augusta) na tento rok.

Sony Music údajne pripravuje veľké promo pre nový singel, druhý singel je údajne pripravený na koniec decembra!

Kde budú Jacksonovci 25.6?

Podľa TMZ by mali byť v Michaelovom rodnom meste, Gary v Indiane, pretože LA je príliš "šialené".

Všetko bude súkromné, rodinné, takže sa o detailoch písať nedá.

Hlasujte za Michaela

Na stránke LINK hlasujte za Michaela v rámci mesiaca "čiernej hudby" (Black Music Month)!

Kto je podľa vás najväčší černošský umelec za ostatné desaťročia?

Samozrejme Michael! Tak zaňho hlasujte!

Výdavky na rozlúčku zaplatia AEG a MJ Estate

Anschutz Entertainment Group (AEG) a správcovia majetku MJ Estate súhlasili, že výdavky spojené s rozlúčkou s Michaelom v LA, ktorá sa konala v Staples Center a Nokia Theater preplatia.

Ide o sumu 1,3 mil. dolárov.

1 milión sú náklady na na základne výdavky na bezpečnosť a zabezpečenie premávky, a 300 tisíc na preplatenie nákladov polícii.

Celkove náklady sú 3,2 mil. dolárov podľa informácií mesta.

MJ Estate ani AEG nie sú povinní zaplatiť, napriek ťahaniciam, kto to má zaplatiť, sa chcú podieľať na nákladoch.

Obrázek

Katherine Jackson vydá v pondelok knihu o Michaelovi

EXKLUZÍVNE

Obrázek

Katherine Jackson vydá v pondelok knihu o svojom synovi, Michaelovi.

Kniha bude mať názov - “Never Can Say Goodbye: The Katherine Jackson Archives.”

Katherine poskytla aj dvojhodinový rozhovor bývalému Michaelovmu "spolupracovníkovi" Marcovi Schaffelovi (o histórii ich "práce" som tu písal mnoho informácií).

Prišla priamo do jeho domu, a hovorila o jej spomienkách, o živote bez Michaela, o deťoch, o obvineniach proti Michaelovi, a údajne má informácie, že Jordan Chandler, chlapec, ktorého otec Evan obvinil Michaela v roku 1993, chcel odvolať tieto obvinenia proti Michaelovi koncom minulého roka!

Viac info neskôr.

Výzva!

Kto by mohol "zabezpečiť", teda kúpiť News Of The World a vložený časopis o Michaelovi? (správa nižšie)

V prípade, ak niekto môže kúpiť viac kusov a následne nám ich predať, nech urobí ponuku v sekcii bazár - LINK

Rovnako to platí aj o časopise Billboard!

Kto môže zabezpečiť, nech píše do sekcie Bazár.

Murray žiadal resuscitačnú výbavu, no nikdy ju nedostal

Americkej spravodajskej agentúre The Associated Press sa podarilo získať dokumenty, podľa ktorých osobný lekár Michaela, Conrad Murray požadoval od promotéra londýnskych koncertov resuscitačnú výbavu a lekárskeho asistenta. Nikdy však to, čo žiadal, nedostal. Doktor, ktorý čelí obvineniu z neúmyselného zabitia, vyjednával so spoločnosťou AEG Live prostredníctvom e-mailov. K dohode sa mu však pred smrťou Michaela nepodarilo dospieť.

AP má tiež k dispozícii sťažnosť na AEG Live podanú Kalifornskej lekárskej komore otcom Michaela Joeom Jacksonom. Obviňuje spoločnosť z toho, že nútila Murraya poskytovať Michaelovi nebezpečné lekárske úkony. Hovorca AEG Live Michael Roth sa k novým skutočnostiam pre verejnosť nevyjadril, pretože sa k nim vraj sťažnosť Joea Jacksona ešte nedostala.

Rádio v New Yorku bude hrať celý deň Michaela

Rádio - 103.5fm KTU (The Beat of New York), bude 25.6. vysielať celý deň Michaelové skladby.

Vytvorili aj špeciálnu stránku pre fans Thank You Michael Jackson LINK , aby ste na stránke mali možnosť počuť streamové vysielanie.

Exkluzívne ZADARMO

Britský týždenník News Of The World (bulvár) (ako nedeľné vydanie denníka The SUN), prinesie špeciálne vydanie spomienkového časopisu ako svoju prílohu zadarmo vo svojom vydaní už túto nedeľu.

(upozornenie: ide o najhrubší bulvár; čo je obsahom neviem)

Image and video hosting by TinyPic

Nový záber rodiny

Tentoraz, Paris, Prince Michael II, Katherine Jackson a niekoľko ďalších členov rodiny na slávnosti ukončenia štúdia bratranca Randyho a sesternice Donte

Obrázek

Michael Jackson's biggest Billboard Hit

Americká rebríčková organizácia a časopis BILLBOARD zverejnili pri príležitosti výročia Michaelovej smrti TOP50 najväčších hitov Michaela v americkej hitparáde.

Celkovo mal Michael ako sólový umelec 13 hitov č.1, čím sa stal oficiálne najúspešnejším mužským umelcom, a s Jackson5 ďalšie 4 hity, to všetko v priebehu 25 rokov (posledný hit č.1 bol v roku 1995 hit You Are Not Alone).

ZOZNAM najúspešnejčích skladieb Michaela si pozrite tu - LINK

Tou najúspešnejšou skladbou je ale paradoxne Say Say Say (Paul McCartney & Michael Jackson):

Top10:

1. Michael Jackson & Paul McCartney - "Say Say Say"

2. Michael Jackson - "Billie Jean"

3. Jackson 5 - "I'll Be There"

4. Michael Jackson - "Beat It"

5. Michael Jackson - "Rock With You"

6. The Jacksons - "Dancing Machine"

7. Michael Jackson - "Man in the Mirror"

8. Jackson 5 - "I Want You Back"

9. Jackson 5 - "ABC"

10. Michael Jackson & Paul McCartney - "The Girl Is Mine."

Obrázek

K tejto príležitosti vydal časopis Billboard aj špeciálne vydanie venované Michaelovi s informáciami, ktoré následovali rok po jeho smrti, samozrejme aj mnoho ďalšieho.

Objednávka - LINK

Obrázek

Obrázek

BET Tribute

27.6. bude v LA udeľovanie cien BET Awards, na ktorom vzdajú hold Michaelovi a prvému výročiu jeho úmrtia.

Spevák Prince dostane cenu za celoživotné dielo.

Darček od Michael Jackson Company

Podľa webovej stránky Michael Jackson Company LLC. je pre fanúšikov k dispozícii obrázok, ktorý je aj ich banner.

LINK

Klik pre zväčšenie:

Obrázek

Milión

... dnes, pred chvíľou sme prekročili 1 milión klikov... na MJJsource.

Vďaka.

Image and video hosting by TinyPic

Gone Too Soon - doplňujúce info

Michael Jackson: Nedokončená show

22.6. 2010, 20:00 1/2 - Prima

+

29.6. 2010, 20:00 2/2

Dokument, USA (2010), 75 min

Režie: Ian Halperin.

Dokument USA (2010) osvětlující skutečnou příčinu zpěvákovy tragické smrti. I když už král popu není mezi námi, stále žije ve vzpomínkách... (44 min)

První část amerického dokumentu osvětlujícího skutečnou příčinu zpěvákovy tragické smrti.Gone Too Soon, jak zní originální název tohoto dokumentu, je zároveň název jedné z mnoha písní krále popu Michaela Jacksona. V překladu znamená „odešel příliš brzy“ – a jen těžko mohli filmaři zvolit příhodnější titul. Režisér Ian Halperin v něm dle svých slov přináší objektivní pohled na poslední rok života a kariéry Michaela Jacksona, od jehož náhlé smrti letos uplyne 25. 6. přesně rok. Ian Halperin je autorem knihy Unmasked: The Final Years of Michael Jackson, která se vloni stala bestsellerem vydavatelství New York Times. Při práci na ní strávil pět let zkoumáním zpěvákova života. Pro filmový dokument Michael Jackson: Nedokončená show shromáždil Halperin 300 hodin filmových záběrů ze zpěvákova soukromí, použil jeho klipy a další záznamy z jeho živo ta včetně interview s lidmi z Jacksonova nejbližšího okruhu: osobním manažerem, trenérem, kuchařem, duchovním poradcem, kadeřníkem či jeho právním zástupcem; ovšem ne se členy jeho rodiny.Gone Too Soon, USA 2010.

Najmladšieho brata Michaela - Randyho hospitalizovali

Brata zosnulého Michaela Jacksona Randyho v utorok hospitalizovali pre bolesti v hrudníku. Štyridsaťosemročný najmladší syn Katherine a Joea je v súčasnosti v nemocnici Huntington Memorial v Pasadene a čaká na výsledky testov. Pre agentúru AP to potvrdil zdroj, ktorý si želal ostať v anonymite, keďže ho rodina nepoverila robiť verejné vyhlásenia.

Image and video hosting by TinyPic

Podľa neho si lekári myslia, že išlo o ľahký infarkt, ale zatiaľ to definitívne nepotvrdili. Randy sa ešte v pondelok zúčastnil na súdnom vypočúvaní v súvislosti s neúmyselným zabitím jeho brata Michaela osobným lekárom Conradom Murrayom.

Randy Jackson sa po smrti slávneho brata vyhlasuje za bojovníka za pravdu a spravodlivosť. Podarilo sa mu zrušiť rodinou neschválený koncert na počesť popovej legendy v Ríme naplánovaný na termín prvého výročia tragického úmrtia - 25. júna. Na druhej strane vybavil potrebné povolenia, aby na miesto posledného odpočinku speváka mohli v deň výročia prúdiť davy fanúšikov.

Napísala: Zuzcoj

Remembering Michael - Magazine

V UK vyšiel časopis, ktorý spomína na Michaela jeden rok od jeho smrti.

Obsahuje viac ako 200 fotografií, mnoho z nich doteraz nezverejnených. (má svoje pozitíva aj negatíva, lebo je to nejaký fanúšikovský projekt a nie je až tak objektívny)

Na diskusii si pozrite jeho prehľad...

LINK

Obrázek

Rozhovor s Thomasom Mesereau

Jeden z najlepších amerických právnikov a podľa žurnálu Los Angeles Daily aj najvplyvnejší právnik v Kalifornii, sa podelil o svoje skúsenosti s prípadom Michaela Jacksona z roku 2005, ktorý Michael vyhral vo všetkých bodoch obžaloby.

Image and video hosting by TinyPic

DK = Deborah Kunesh

TM = Tom Mesereau

DK: Aký klient bol Michael?

TM: Skvelý. Spolupracoval výborne, počúval moje rady, správal sa s rešpektom ku mne i mojim zamestnancom. Najhoršia vec, ktorú o ňom môžem povedať, je, že bol niekedy nedostupný. Niekedy bolo ťažké ho nájsť a myslím, že to bolo tak preto, lebo bol tak vydesený a mal obavy z tohto procesu, ale bol veľmi príjemná osoba čo sa týka spolupráce.

DK: Ako zvládal stres spojený s procesom?

TM: Myslím, že to pre neho bolo veľmi ťažké. Rozprával som s ním často, väčšinou skoro ráno, pretože môj denný rozvrh bol ísť do postele večer po siedmej a vstávať v 3 ráno. Michael bol vždy veľmi skoro ráno prebudený a prechádzal sa po Neverlande, aby sa upokojil, pozeral na hviezdy a mesiac a splynul s prírodou. Volal mi okolo 3 alebo 4 hodín ráno. Trpel veľkou úzkosťou a bol v ťažkej depresii. Mal problémy so spánkom. Toto je normálne pre ľudí, ktorí čelia takýmto obvineniam.

DK: Keď som robila rozhovor s Aphrodite Jones, tá sa zmienila, že prokurátora volala svedkom, priateľom a ľuďom, ktorí boli blízko Michaelovi a že Michael mal problémy s niektorými, trápilo ho, čo niektorí hovorili?

TM: To bol hrozný zážitok. Bolo to bolestivé, bolo to desivé, nemohol uveriť niektorým z vyhlásení, ktoré si vypočul. Nemohol uveriť, že niekto by ho obvinil z poškodzovania detí. Nemohol uveriť, že ho obviňujú z uväznenia rodiny, únosu detí, za účelom vydierania. To sú veci, ktoré Michael nebol schopný ani si predstaviť a oni ho z toho formálne obviňovali, potom predvolali svedkov, ktorí zjavne nehovorili pravdu, pokúsili sa obrátiť proces proti nemu, bolo to desivé a veľmi deprimujúce pre neho.

DK: Proces trval viac ako 4 mesiace?

TM: Bolo to skoro 5 mesiacov. Začal 31.januára a skončil v polovici júna.

DK: Ako často ste chodili na súd každý týždeň?

TM: 5 krát do týždňa.

DK: Keď sa čítal verdikt, ako na tom bol?

TM: Ten deň vyzeral strašne, bol veľmi slabý a nepovedal ani slovo, kým sa nepovedalo posledné "nevinný". Potom sme sa objali a on mi poďakoval.

DK: Počula som, že deň pred verdiktom, ste mali pocit, takmer istotu, že ho uznajú nevinným. Bol to ten pocit, čo ste cítili?

TM: Mal som veľmi silný pocit, že porota ho neodsúdi.

Po prvé, musíte pochopiť, Kalifornia má právne predpisy a postupy týkajúce sa trestných konaní. V Kalifornii, dvanásť ľudí sedí ako porotcovia v trestnom konaní. Kalifornské právo vyžaduje jednomyseľné rozhodnutie poroty odsúdiť alebo oslobodiť niekoho zo spáchania trestného činu. To znamená, že všetkých dvanásť porotcov musí súhlasiť s obvinením/neobvinením. Veril som, a stále verím, že on bol úplne nevinný z takýchto falošných obvinení. Avšak, jeden nikdy nevie, čo porota bude robiť. Porota bola zložená z dvanástich ľudí, ktorých som nepoznal. Pretože proces trval päť mesiacov, bol som schopný pozorovať ich pohyby, správanie a reakcie na svedectvá a dôkazy. Bol som pevne presvedčený, že týchto dvanásť ľudí ho neodsúdi.

Nevedel som, či ho porotcovia jednomyseľne oslobodia z každého z tých štrnástich obvinení. Nikto to nemohol vedieť. Avšak, keď som počul, že porota sa dohodla jednomyseľne na každom z tých štrnástich obvinení, vedel som, že moje srdce to vycítilo správne. Toto stíhanie bolo výsmechom spravodlivosti a jedným z najhorších útokov na nevinnú osobu v právnych dejinách. "

DK: Čo by ste chcel aby ľudia vedeli o Michaelovi alebo tomto súdnom procese?

TM: Michael Jackson bol jeden z najmilších ľudí, ktoré som kedy poznal. Chcel byť viac než len hudobný génius. Chcel pomáhať, liečiť a meniť svet skrz lásku. Pevne verím, že svet bol lepším miestom, keď tu bol s nami. Bol láskavý. Chcel, aby sa ľudia zamerali na deti, aby ich dostatočne milovali a vychovávali, dávali im pozornosť, čím by sa zlepšilo násilia vo svete, chudoba a ďalšie veľké problémy ľudstva. Toto bol univerzálny Michael Jackson. Potom tu bol Michael Jackson, osoba, s ktorou som spolupracoval každý deň. Človek, ktorý miloval, keď sa dieťa usmialo. Mal toľko peňazí a mohol si ich užiť. Namiesto toho vybudoval Neverland. Miesto, kde chcel, aby boli deti šťastné. Aby sa neriešila farba ich kože, náboženstvo, aby si len dali zmrzlinu, prešli sa na kolotočoch a boli šťastné. Ak však premýšľate takto, ste bohatý v kombinácii s veľkou dávkou naivity, ľahko sa okolo vás obtočia supy. Chcel byť len kreatívny a pomáhať. To ho robilo ešte viac cieľom pre zlých ľudí a podvodníkov.

Všetci chceli profitovať na tom procese. Keď bol Michael oslobodený, bol som pyšný. Keď sa na to teraz pozerám, mal len ďalšie 4 roky života. Ale 4 roky mohol byť so svojimi deťmi. Proces bol nespravodlivý. Celý ten prípad nebol podložený.

Na pohrebe Michaela som stretol muža, ktorého zapálil vlastný otec, keď bol ešte dieťa. Volá sa Dave Dave a na pohrebe hovoril o Michaelovi ako o úžasnom a štedré človeku, ktorý mu pomohol. A je tu mnoho ďalších detí, ktorým Michael pomohol. Choré deti, postihnuté deti. Michael im dával toľko peňazí a nikde ste sa o tom nedočítal. Nerobil to preto, že chcel publicitu, ale preto, že mu to hovorilo jeho srdce. A tá najkrutejšia vec je vziať človeku jeho lásku a odvahu pomáhať, otočiť to proti nemu a urobiť z neho netvora. Trhalo mi srdce len ho celý čas pozorovať. Však viete, ako moc ho to poznamenalo. Nemyslím, že sa z toho niekedy vôbec dostal.

Napísala: Zuzcoj

Pojednávanie v Dr. Murrayom

Sudca vyššieho súdu Michael Pastor nepozastavil licenciu Michaelovho osobného Conrada Murraya v Kalifornii. Pred samotným doktorom aj pred niektorými členmi rodiny Jacksonovcov vyhlásil, že potrvá mesiace, kým sa začne súdny proces. Predbežné vypočúvanie všetkých zainteresovaných sa začne najskôr 23. augusta, Murray sa potom pred súd postaví do 60 dní. Termín procesu nemôže byť stanovený, kým sa táto fáza neuzavrie.

Vypočúvania sa okrem Murraya zúčastnili aj rodičia Joe a Katherine a súrodenci LaToya, Jermaine a Randy. V súdnej sieni sedeli aj fanúšikovia, ktorí mali oblečené tričká s nápismi, "Teraz sme jeho hlasom my". Vonku stáli ďalší, ktorí skandovali, "Spravodlivosť pre Michaela". Pred budovou sa objavila aj skupina protestujúcich žiadajúca trest pre dopravného policajta, ktorý zastrelil neozbrojeného muža čiernej pleti. Tento proces sa konal v inej miestnosti. Skandujúci dav dohromady tvoril niekoľko stoviek ľudí.

Pastor veľmi rázne zamietol žiadosť kalifornskej prokurátorky o pozastavenie Murrayovej licencie v štáte. Ponechala mu ju už totiž vo februári sudkyňa Keith Schwartz, no zakázala mu podávať anestetiká. Sudca odmietol spochybniť rozhodnutie kolegyne a uviedol, že by ho mohol zmeniť len v prípade, ak by odvtedy vyšli najavo nové skutočnosti. To sa však nestalo.

SITA/AP

Nová videohra už na Vianoce

Podľa správ, spoločnosť Ubisoft oznámila, že koncom roka na vianočný trh sa dostane oficiálna videohra kompatibilná pre všetky veľké konzoly s témou Michaela Jacksona.

Pôjde o použitie nových technológií pokiaľ ide o interaktivitu!

Hra zatiaľ nemá uvedený oficiálny názov, ale podstata bude naučiť sa tancovať ako Michael a jeho hudbu.

Nepotvrdený názov je zatiaľ - Beat It, a kontrakt je súčasťou rekordnej zmluvy so Sony Music.

Detaily sa budú zverejňovať prebežne!

Ukážka z videohry:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Shanghai World Expo 2010

V čínskom Šanghaji na svetovej výstave EXPO bude k výročiu Michaelovej smrti uvedená špeciálna výstava a spomienková prezentácia Michaelovej charitatívnej činnosti v pavilóne spoločnosti DEVNET, ktorá sa predovšetkým orientuje na podporu charitatívnych a humanitárnych aktivít v Ázii.

DENVET je riadiaciou zložkou Rozvojového programu organizácie Spojených národov (OSN).

Obrázek

Nová kniha o ranči Neverland

Michael Jackson: In Search Of Neverland

Takto znie názov knihy, ktorú pripravila Gloria Rhoads Berlin.

Kniha údajne prinesie nové skutočnosti z Michaelovho života pokiaľ ide ranč Neverland.

Michael si ju vybral ako realitnú agentku, ktorá mala nájsť v polocici 80 rokov niečo, čo by bolo jeho domovom.

Gloria Berlin spolu s Michael prešli niekoľko luxusných rezidencií a pozemkov, až nakoniec našli pozemok, ktorý sa neskôr stal Neverlandom.

Image and video hosting by TinyPic

S Michaelom sa však spoznala podľa jej slov, ešte v časoch Jackson5, keď mal Michael 12 rokov.

Neskôr s ním bola v kontakte a videla premenu jeho snov v jeho domov.

Spoznala Michaela iného ako ho vykresľujú média, a vedela akým je klientom - nol jeden z mála slávnych, ktorí vedeli čo presne chcú, čo hľadajú a kde.

Obrázek

Svoje zážitky s Michaelom napísala v tejto knihe.

(v diskusii na fóre je obrovská téma s fotkami Neverlandu v sekcii Obrázky)

Linka na Amazon - LINK

Obrázek

Dr Murray - Ideme do procesu

Po dnešnom jednaní na súde sa právnici Murraya rozhodli ísť do procesu, ktorý podľa nich dokáže nevinu Dr. Conrada Muraya.

Jeho zástupcovia trvajú na tom, že Murray neuznáva svoju vinu, preto rozhodne až súd.

[DVD] Michael Jackson - Exclusive Videos Volume 1-5

Image and video hosting by TinyPic

Pri príležitosti výročia "oslobodenia Michaela", vám exkluzívne prinášam 5 DVD-čok nahrávok Michaela s najrôznejších období so záznamami, ktoré boli prezentované v médiách.

Ide o rôzny mix reportáží, videí a záznamov... v celkovej veľkosti 25GB!!!

Exkluzívne na diskusii v sekcii VIDEO - LINK

Obrázek

Obrázek

Nové výberovky v Japonsku

23.6. výjdu v Japonsku špeciálne reedície 13 Michaelových albumov predávaných v špeciálnom balení!

Súčasťou budú aj texty piesní...

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Apollo Theater New York

Ukážka oficálneho programu uvedenia Michaela do siene slávy a na chodník slávy divadla APOLLO, ktoré sa udeje v pondelok...

Klik pre zväčšenie.

Obrázek

Špekulácie, klamstvá a nezmysly

Stále viac sa diskutuje o tom, prečo bol tak proklamovaný koncert na počasť Michaela v Ríme zrušený!

Na rôznych diskusiách, záleží od toho, o aké diskusie ide, sa vedú spory a debaty o účastníkoch a organizátoroch... a hľadá sa "príčina".

Nejde len o samotný, nízky predaj lístkov, ale najmä okolnosti organizácie.

Organizárom akcie boli dve skupiny, jedna bola spol. WorldLive Entertainment Srl (ktorá si evidentne neoverila, s kým bude spolupracovať, a videli možno iba zisk a "prestíž", že robili niečo pre Michaela Jacksona), a druhá akási skupina "fanúšikov"-amatérov, ktorí na fanúšikovských stránkach, najprv v dobrej viere pre všetkých, rozširovali informácie o koncerte, o prípravách, o hosťoch... ale bez oficiálneho potvrdenia a schválenia MJ Estate-správcami Michaelovej pozostalosti.

Čím ďalej som sledoval tieto veci, a dianie (keďže nemôžem písať do správ všetko a najmä ohromné množstvo správ), aj ostatní uvedomelí fans došli teraz k záveru, o čom bola táto teatrálna akcia.

Išlo o akciu organizovanú polobláznami, v spolupráci Briana Oxmana (právnika Joa Jacksona) a niekoľkými ďalšími individuami, ktorí si mysleli, že na tom môžu zarobiť...

Od samotného začiatku tu boli podozrivé účely.

Keď bolo jasné, že lístky sa nepredávajú napriek tomu, že po uliciach v Ríme sa objavili plagáty, s logami rádií a sponzorov, padlo rozhodnutie na presun koncertu zo štadióna pre 72 tis. ľudí v Stadio Olimpico, na malú halu Palalottomatica s kapacitou 11 tis. ľudí., stále za cenu od €90!

Ešte aj Tito Jackson na Twitteri tvrdil pred pár dňami, že odohrá jedno vystúpenie a bude moderovať podujatie.

Polovica účinkujúcich sa zmenila oproti pôvodným plánom - mali údajne vystúpiť: Tito Jackson, 3T, Craig David, Ne Yo, Joss Stone, nikto z nich nepotvrdil účasť napriek predaju lístkov!

* "Organizátori" až pomerne neskôr začali verejne prezentovať, že na koncerte bude prítomný aj samotný Michael v preoblečení, teda, že žije.

* Na diskusiách, ktoré založili cenzurovali a mazali príspevky, ktoré spochybňovali tento koncert, a ich tvrdenia o účasti Michaela.

* Podľa informáciií, ktoré si neskôr overovali aj fans, sa zistilo, že dotácie pre charitu nejdú vôbec tam, kam sa tvrdilo, že pôjdu do jednej nemocnce, ktorá o ničom nevedela.

* Jedna členka tvrdila, že je v kontakte s Michaelom, a to tvrdila aj miestnej talianskej televízie.

Dokonca sa rozširovali z tejto skupiny aj správy, že Barak Obama oznámi svetu, že Michael žije, a je tajne ukrytý.

Len ukážka bludov konšpiračných teórii:

Peter Mešo bude prezentovať svoju hudbu

Možno niektorí už poznáte slovenského umelca, žijúceho v Prahe, Petra Meša.

Obrázek

Ak nie, informoval som o ňom v starších správach, no teraz vám dávam do pozornosti jeho prezentáciu dňa 25.6.2010, kedy bude ráno hosťom v rannej šou - Dobré Ráno na ČT1, kde bude hrať skladby Michaela Jacksona a bude prezentovať galavečer s výstavou na počesť Michaela Jacksona.

Bližšie informácie o galavečere na diskusii a starších správach: 7.6. a 31.5.!

Jeho oficiálna stránka a ukážka jeho tvorby: LINK

PETER MEŠO HRAJE KOMPLETNÍ PÍSNĚ MICHAELA JACKSONA

Jeho MySpace stránka - LINK

Výzva!

Image and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPicImage and video hosting by TinyPic

Prosím niekoho, kto môže, aby nahral dokument Iana Halperina na tv PRIMA - GONE TOO SOON = Michael Jackson: Nedokončená show, ktorý sa odvysiela 22 a 29.6.2010 o 20:00!

(správa z 8.6.)

Prosím, ak ho niekto nahrá, aby ho uplodoval a pridal na diskusiu do témy VIDEO.

PS: je to dôležité NA KONFRONTOVANIE faktov jeho knihy a tvrdení; ja osobne nemám príjem tv PRIMA.

"Pamätník" v Mníchove

V Mníchove sa skupina fanúšikov postarala o to, aby sa pod inou pamätnou sochou vytvoril pamätník pre Michaela poskladaný z obrázkov a spomienkových predmetov.

Randy sa snaží zabrániť aukcii

Randy Jackson na Twitteri sa už dosť dlho snaží o tom, aby sa aukcia vecí patriacich Michaelovi, ktoré organizuje spol. Julien's Auctions, ktorá ju plánuje na 25 a 26.6.2010 v Hollywood Planet v LA.

Podľa Randyho je to len neúctivé zneužitie výročia Michaelovej smrti, naopak, Julien's Auctions tvrdí, že tieto aukcie usporadúva v tomto období každý rok.

Randy sa však usiluje o to, aby sa aukcia Michaelových vecí vôbec neuskutočila tvrdiac, že Michael ju minulý rok súdne zrušil, teraz údajne pokračuje...

Prehľad vecí si môžete pozrieť na oficiálnej stránke - LINK

alebo aj tu - LINK

Nemocnica dostala pokutu!

Podľa správ, áno.

Obrázek

Nemocnica UCLA Ronald Reagan Medical Center dostala pokutu 95 tisíc dolárov po prepustení dvoch priamych zamestnanov a zistení faktu, že títo dvaja zamestnanci nemali oprávnenie k prístupu lekárskych záznamov, ktoré obsahovali citlivé informácie o úmrtí Michaela 25.6.2009!

Ďalší dvaja zamestnanci (z dispečinku) boli rovnako prepustení z dôvodu neoprávneného prístupu k zdravotnej anamnéze.

Pokuta je len jedna zo 6-tich porušení zákona, ktoré spôsobilo neprofesionálne zaobchádzanie s údajmi o zomrelej osobe - Michaela Jacksona.

Obrázek

Právnický tím rodiny Michaela bol krátko po tomto odhalení informovaný.

Nemocnica už v minulosti mala problémy s ochranou súkromných údajov prominentných pacientov, avšak v prípade Michaela, údajne nemocnica nemá informácie z interného vyšetrovania, že by boli informácie predané tretím stranám=bulváru/médiám.

Denník the Times krátko po tomto incidente napísal, že osoby, ktoré boli neskôr prepustené, mali prístup až 300x na prečítanie zdravotnej dokumentácie Michaela.

Nemocnica oficiálne priznala toto zlyhanie až 5.8.2009, že 2.7.2009 pracovník patológie nazrel do pitevnej správy, rovnako ako 7.7.2009 aj zamestnanec lekárskej fakulty.

Vyšetrovatelia však zistili, že počet náhľadov do dokumentácie bol viacnásobný, aj počas ďalších dátumov, než uvádzala nemocnica.

Tieto osoby pri vypočúvaní tvrdili, že boli - ZVEDAVÍ!

Tribute koncert zrušený!

Randy Jackson na Twitteri potvrdil, že koncert na počesť Michaela v Ríme, 25 Júna - bol zrušený!

Koncert nebol autorizovaný rodinou Jacksonovcov, ani MJ Estate.

Obrázek

Randy o Murrayovi

.. v stručnosti viní Murraya za Michaelovu smrť, ale myslí si, že nebol v tomto sám, pretože okolo Michaela boli čudní ľudia, ktorí sa mu vyhrážali, Michael sa údajne bál nielen o svoj život, ale aj o svoj majetok, o ktorý ho chcel niekto obrať..., pričom okolo jeho smrti sú čudné okolnosti, a chce preto spravodlivosť, nielen u Muraya.

Tribute koncert v Ríme ZRUŠENÝ!

Podľa posledných správ je Tribute koncert, ktorý sa mal konať 25.6.2010 v Ríme zrušený...dôvodom je slabý predaj lístkov...

Image and video hosting by TinyPic

Napísala: Zuzcoj

Právnici Dr. Murraya žiadajú preloženie

14.6. by sa malo konať ďalšie pojednávanie v procese obvinení z úmrtia Michaela, avšak jeho právnici tvrdia, že prokuratúra im stále nedodala niektoré dokumenty, a nestihli preštudovať všetky spisy.

Fanúšikov Michaela Jacksona pustia na cintorín, ale...

Zaspomínať si na neho budú môcť v priestoroch kalifornského cintorína Forest Lawn, nebudú však mať prístup do mauzólea.

"Budú ho vidieť z diaľky," povedal pre Los Angeles Times policajný dôstojník Tom Lorenz.

Ako doplnil, Forest Lawn v spolupráci s Michaelovou rodinou pripravuje "nejakú spomienkovú slávnosť". Polícia bude preto podľa jeho slov v spolupráci s cintorínom dohliadať na bezpečnosť tých, ktorí prídu vzdať hold Michaelovi Jacksonovi, i tých, ktorí si prídu uctiť svojich blízkych.

Deti navštívili koncert Diany Ross

Podľa správ, sa Prince I, Paris a Prince II zúčastnili na koncerte Diany Ross, ktorú Michael poveril ich opatrovnictvom v prípade, ak by toho nebola schopná Katherine Jackson.

Diana Ross na konci vystúpenia v LA v the Nokia Theater povedala, že tento rok venuje toto jej turné svojmu drahému priateľovi, Michaelovi Jacksonovi.

Keď povedala, že v hľadisku sú jeho deti, fanúškovia začali nadšene tlieskať, spolu s Barry Gordym (zakladateľ Motownu), ktorý bol tiež prítomný.

Forever Michael Memorial - neautorizovaná spomienka

K správe zo dňa 7.6., benefičný koncert Forever Michael nie je auzorizovaný správcami pozotalosti - MJ estate.

Obrázek

Právnik Howard Weitzman opäť zopakoval rovnakú tézu o tom, že nikto, kto usporiadal túto benefičnú akciu, nepožiadal o povolenie, ktoré sa týka nielen využitia Michaelových obchodných značiek, ale aj práv na skladby, ktoré sa budú hrať na tejto akci, napriek tomu, že je spoluorganizuje - neoficiálna - nadácia rodiny Jacksonovcov pod vedením Joa Jacksona.

Katherine Jackson, ani Michaelove deti na akciu, podľa správ, neprídu.

Prima uvede "posmrtný" dokument o Michaelu Jacksonovi

Televizní dokument nazvaný - Michael Jackson: Nedokončená show - připomene první výročí úmrtí legendární americké popové hvězdy. Televize Prima uvede dvoudílný film 22. a 29. června od osmi hodin večer.

Podle tiskové zprávy televize Prima dokument zachycuje období posledních let života Michaela Jacksona a přibližuje možné příčiny jeho předčasného úmrtí. Natočil jej úspěšný spisovatel, novinář a dokumentarista Ian Halperin, který strávil více než pět let sledováním Jacksonových aktivit.

"Jako hodinky"

Halperinova investigativní práce vyústila v prosinci 2008 v oznámení, že Jacksonovi zbývá pouze šest měsíců života. Zmýlil se jen o pár dní. Po smrti krále popu se pak Halperin rozhodl odkrýt pravdu o konci života popového krále. Napsal o legendě popu knihu a je autorem mnoha výroků o Jacksonově osobě.

V Halperinově obrazovém dokumentu jsou unikátní záběry z doby před i po smrti jedinečného zpěváka a tanečníka. Náhled do umělcových posledních dnů je obohacen o rozhovory s mnoha lidmi z Jacksonova blízkého okolí.

LINK

-----------

PS1: ak niekto môže, prosím nahrajte ten dokument, a uploadujte na RapidSgare, MegaUpload... a iné podobné servery.

PS2: berte tento dokument s rezervou vzhľadom na Halperinovú pochybnú "spisovateľskú" autoritu, najmä jeho absurdnú knihu, o ktorej sa zmieňuje článok.

Obrázek

Michaela Jacksona si pripomenú galavečerom plným celebrít

Pri príležitosti prvého výročia smrti Kráľa Popu Michaela Jacksona pripravuje Nadácia rodiny Jacksonovcov podujatie s názvom Forever Michael.

Bude to večer plný svetiel reflektorov s červeným kobercom a vystúpeniami celebrít, ktoré si majú uctiť spevácku legendu.

"Víziou je spojiť rodinu Michaela Jacksona, celebrity, fanúšikov a ďalších, aby oslávili a uctili si dedičstvo, ktoré po sebe zanechal," uviedla vo vyhlásení spoločnosť VoicePlate Productions, ktorá bude akciu produkovať.

Večer venovaný Michaelovi sa má uskutočniť 26. júna v hoteli Beverly Hilton v Beverly Hills.

Verejnosť si môže prostredníctvom webovej stránky VoicePlate.com zakúpiť lístky. Jedna VIP vstupenka stojí 500 amerických dolárov (414,59 eura) a bežný vstup 250 amerických dolárov (207,30 eura).

Michael je kráľom digitálnych skladieb na nete

Podľa Nielson SoundScan, org., ktorá sleduje predajnosť nahrávok, Michael má v digitálnej histórii 9 zo 17 najpredávanejších hitov R&B predaných prostredníctvom intrenetu.

Larry King 25

Dnes bola odvysialaná špeciálna relácia venovaná 25 najpamätnejším udalostiam, ktoré Larry King odvysielal vo svojej relácii Larry King Live v priebehu 25 rokov.

Na treťom mieste skončila podľa hlasovania reportáž o úmrtí Michaela, za inauguráciou Baraka Obamu a víťaznou reláciou o útoku na WTC v New Yorku.

Michael chcel kúpiť dom v Írsku

V roku 2006 sa Michael na niekoľko týždňov presťahoval do Írska a obľúbil si pôvodnú krajinu a dom, ktorý bol v takmer rozpadnutom stave.

Dom Bishopstown House v Co Westmeath bol tajne kúpený pre Michaela v roku 2006 obchodníkom Paddy Dunningom, a hneď ho začali postupne rekonštruovať.

Obrázek

Dunning požiadal úrady o rekonštrukciu a hľadal aj dvojpodlažný byt, ktorý mal byť stálym domovom pre Michaela a jeho deti.

Všetky práce na rekonštrukcii, kde sa plánoval aj bazén sa stopli po Michaelovej smrti, ale Dunning sa rozhodol, že práce predsa len dokončí.

Dnes má podobu luxusného vidieckého sídla, ktorý sa ponúka na prenájom na 3 noci za €1200.

K dispozícii je 6 spální, 6 kúpelien, veľká obývacia izba s krbom, jedáleň, tradičná vidiecka kuchyňa...

Jeho cena je 2,3 mil. EUR. - LINK

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

ENIGMA

Ako som vás informoval, 17.6. výjde nové číslo mesačníka Enigma s Michaelom na titulke.

O jej obsahu neviem zatiaľ nič, ale ide o článok o nevyjasnených úmrtiach slávnych ľudí... - 7 nevyjasněných úmrtí slavných.

LINK

Obrázek

Forest Lawn otvorí brány pre MJ fans

Na prvé výročie Michaelovej smrti, zástupcovia cintorína Forest Lawn umožia, aby Michaelov hrob navštívili aj fanúšikovia.

Randy Jackson to potvrdil pre média potom, ako mal niekoľko stretnutí s predstaviteľmi FL, a povedal, že budú môcť prísť aj k jeho hrobke (nie priamo dovnútra) a položiť mu kvety a vzdať spomienku naň.

V deň výročia budú na cintoríne aj Janet, Katherine Jackson a Michaelove deti!

Update - Michael Jackson - Obrazová encyklopedie 1958-2009

Toto je konečná verzia, preloženej obrazovej encyklopédie, ktorá výjde v Júny 2010 v českom jazyku, ktorú v minulých edíciach autorizoval samotný Michael.

Objednávka - LINK

Tato kniha Michael Jackson – Obrazový dokument je nejúplnější knihou, která kdy o světově nejvýznamnější popové hvězdě vyšla. Zahrnuje i události kolem smutného úmrtí zpěváka v roce 2009. Najdete v ní kompletní výčet Michealových aktivit, zmapování jeho životní dráhy a hudby od padesátých let až do současnosti. Je doplněna stovkami barevných a černobílých fotografií. Zahrnuje všechny Michaelovy nahrávky, koncerty, videa a ceny, osobní pozoruhodnosti, o jejichž existenci jste nevěděli. Pod neustálým hledáčkem mediálních reflektorů se Michaelova osobnost často zdála být odtržena od reality – zde najdete všechna fakta o Michaelově životě a smrti jako nikdy předtím. Sestavil ji Adrian Grant, který byl Michaelovým blízkým přítelem. Adrian je průkopníkem mnoha projektů spojených s Michaelem Jacksonem, včetně představení Thriller Live. Michael Jackson vytvořil ta nejúžasnější videa, předváděl jedinečné taneční kroky, odehrál nepřekonatelné koncerty a zaplnil největší světová hlediště. Začal vystupovat v pěti letech, od jedenácti lámal rekordy a od 21 let byl bezkonkurenční hvězdou. V této knize najdete vše, co potřebujete o tomto králi popu vědět!

Obrázek

Šokujúce "odhalenie"

Za základe obrázkov, podľa ktorých sa vytvorila pamätná doska, odhalená pri rodnom dome Michaela v Gary sa ukazuje, že autori, či navrhovateľ, alebo samotný výrobca, urobili fundamentálnu chybu pri výbere fotiek a vytlačení ich do mramoru.

Všimnite si tento malý obrázok, na ktorom nie je Michael, ale jeho dokonalá "kópia", najlepší dvojík - E'Casanova

Obrázek

Obrázek

Múzeum v Gary

Podľa už avizovaných správ pred pár dňami, sa udiala tlačovka, na ktorej boli oznámené plány na výstavbu Jackson Family Center, ktorej súčasťou by malo byť aj múzeum a umelecké centrum nesúce Michaelovo meno.

Image and video hosting by TinyPic

Obrázek

Za týmto projektom je nadácia, ktorú založil Joe Jackson (Jackson Family Foundation), s podporou Katherine Jackson, avšak bez súhlasu MJ Estate=správcov majetku Michaela.

Správcovia mali v pláne vybudovať samostatné múzeum Michaela s jeho osobnými veciami, ako aj hudobnými pamätihodnosťami, ktoré by predstavovali Michaela nielen ako umelca.

Bez súhlasu správcov majetku sa právne nemôže využívať a použiť Michaelovo meno ani obchodné značky licencované MJ Estate na akýkoľvek projekt či obchodné žáležitosti.

Podľa plánov sa chystá vybudovať komplex za 300 mil. dolárov, ktorého výstavba začne v roku 2011, a ktorý bude riadiť Joe Jackson ako predseda predstavenstva - the Jackson Development and Marketing Corp. a the Jackson Family Foundation.

Starosta mesta Gary poskytol pozemky na uliciach Interstate 80/94, 35th Avenue, Grant Street a Broadway v celkovej výmere 300 akrov.

Ide o pozemky, na ktorých mali v minulosti postaviť investori kasíno, avšak asociácia na udeľovanie licencií sa nedohodla na pravidlách s investorom, ale plán tohto projektu počíta aj s výstavbou kasín.

Nič oficiálne nebolo doteraz podpísané,

Podľa zmluvy sa musí výstavba začať do 3 rokov od podpísania zmluvy, bez finančnej podpry mesta, pričom prostriedky na výstavbu budú aj z verejnej zbierky.

Tu je ukážka projektu komplexu:

Image and video hosting by TinyPic

Detaily múzea v Gary

Podľa správ, by sa dnes mala konať tlačovka, na ktorej by sa mali oznámiť detaily plánov otvorenia múzea venovaného Michaelovi v jeho rodnom meste, v Gary, Indiana.

Podľa starostu mesta Rudyho Claya, mesto by chcelo vybudovať múzeum a umelecké centrum - Michael Jackson Performing Arts Center, ktoré podľa neho, má potenciál pritiahnúť ročne 500-750 tisíc ľudí, s výnosom až 100 mil. dolárov, a zároveň dať stovky pracovných miest v meste, ktoré trpí nezamestnanosťou.

Za projektom stojí Jackson Family Foundation - teda Joe Jackson a spol.

Na obrázkoch (klik pre zväčšenie) vidno už oplotený rodný dom Michaela, a zahalenú pamätnú dosku, ktorá bola minulý rok odhalená na štadióne the Southshore Railcats stadium, avšak neskôr bola preložená k rodnému domu na 2300 Jackson Street.

Doska bude opätovne odhalená 25.6.2010

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

PANINI karty

Doplnenie k správe z 31.5.

Spol. PANINI vydala podobné zberateľské karty už počas turné HIStory v lete 1997 a len v Európe, tu je ukážka celého katalógu: (klik pre zväčenie)

Obrázek

Lady GaGa o Michaelovi

U Larryho Kinga hovorila o tom, že Michaelova smrť ju zasiahla a doteraz o tom bolo pre ňu ťažké hovoriť.

Prezradila, že pre Michaelove koncerty pripravovali otváracie vystúpenia, a možné duety s Michaelom, pričom naznačila, že každý večer mohol otvárať koncert niekto iný...