Články za september 2009

Fanúšikovia vykupujú lístky na film. Príde aj na Slovensko

Fanúšikovia Michaela netrpezlivo očakávajú dokumentárny film This Is It, ktorý odhalí prípravy na neuskutočnené londýnske turné. Lístky na film sa predávajú v rekordných množstvách a rekordne rýchlo. Dokument sa dostane do kín 28. októbra, vtedy príde aj na Slovensko. O deň skôr ho uvidia diváci na špeciálnych predstaveniach v Los Angeles.

Predpredaj vstupeniek na film Michael Jackson's This Is It spustili uplynulú nedeľu aj na Slovensku. Podľa Juraja Brocka z distribučnej spoločnosti Itafilm sa ich v prvý deň predalo sedemsto. Záujemcovia môžu získať lístky priamo v pokladniach viacsálových kín. V prípade banskobystrického multikina Europa Cinemas a bratislavských multiplexov Palace Cinemas si ich môžu kúpiť aj cez internet.

Zato v Londýne diváci rozchytali 30-tisíc lístkov za 24 hodín, čo je lepší výsledok ako pri predpredajoch vstupeniek na Harryho Pottera či Pána prsteňov. V Japonsku sa za deň predali lístky v hodnote milión dolárov. V Los Angeles čakali ľudia už od štvrtka, aby sa v nedeľu dostali k lístkom na prvé filmové predstavenia. Za dve hodiny ich rozchytali tritisíc. V Amerike sú vypredané už stovky predstavení a rekordnú predajnosť hlásia aj z Francúzska, Nemecka, Holandska, Belgicka, Švédska či Nového Zélandu.

Tak ako vo svete aj na Slovensku budú dokument premietať len dva týždne. Uvedú ho moderné viacsálové kiná a k dispozícii bude v sedemnástich kópiách.

"V bratislavskom multikine Palace Cinemas v Auparku premietnu film dokonca v čase losangeleskej premiéry. Bude to 28. októbra o štvrtej ráno tunajšieho času. Súčasťou projekcie má byť satelitný prenos z diania v Los Angeles," upozornil Brocko. "Takéto predstavenia sú naplánované len v pätnástich mestách sveta," dodal. Zároveň prezradil, že aj vstupenky na toto špeciálne predstavenie budú čoskoro v predpredaji.

Dokument Michael Jackson's This Is It vznikol z materiálu nakrúteného počas spevákových príprav na sériu londýnskych koncertov. Film obsahuje zábery zo skúšok a príprav na veľkú šou, rozhovory s priateľmi a spolupracovníkmi a, samozrejme, veľa pesničiek. Vrátane nového singlu This Is It, ktorý vyjde 12. októbra.

"Ubezpečujeme fanúšikov Michaela Jacksona, že nebudú sklamaní. Tento film ponúkne všetko, čo očakávajú a túžia vidieť," cituje internetová stránka xinhuanet.com Roryho Bruera, šéfa distribúcie zo spoločnosti Sony Pictures Releasing.

UPOZORNENIE!!!

Výzva:

Vzhľadom na isté problémy, nemôžem byť denne na internete a aktualizovať nateraz novinky a NEWS!

Preto Vás vyzývam, aby ste všetky novinky ukladali do sekcie NEWS na diskusii, rovnako ako do ďalších sekcií ako je Bulvár, Video... podľa zamerania!

Približne týždeň nebudem, alebo len s veľkými obmedzeniami, na internete, teda nemôžem aktualizovať správy!

Vyzývam aj moderátorov, aby dohloadali na fore, aby všetky nové témy boli na správnom mieste!!!

Prosím, urobte to aj pre mňa, tiež budem čítať novinky, ktoré tam pridáte VY!

Právnici Michaela žalujú Heal The World

Túto nadáciu, ktorú založil Michael v roku 1992 (the Heal the World Foundation), a ktorá skončila svoju činnosť v roku 2004, žalujú správcovia Michaelovho majetku za neoprávnené obohacovanie sa na úrok Michaelovho mena, rovnako ako spojenia na web stránky, ktoré žiadajú pomoc pre charitu ako sú: mjaid.net, healthworldfoundation.net, a mjquotes.net.

Michaela žaluje firma Mesereaua

Firma Mesereau & Yu, teda právnika Thomasa Mesereausa, ktorý úspešne obhajoval Michaela v procese v 2005, žiada od Michaelových správcov zaplatenie dlžnej čiastky za právne služby za obdobie od júla 2005 až februára 2006!

Celkovo ide o 341 tisíc dolárov.

Predajnosť lístkov po celom svete...

... zaznamenáva rekordnú účasť, nielen v severnej Amerike, ale aj v Európe a Ázii, či Austrálii...

Napr. v Nemeckom Mníchove sa vypredali lístky v rekordnom čase, čo podľa predajcov ešte nevideli, aby bol taký veľký záujem o lístky do kina.

Zato v Londýne sa predalo za jediný deň viac ako 30 tisíc lístkov, čo je rekord predajnosti lístkov do kina za jeden deň, viac ako Harry Potter alebo Pán prsteňov!

V Japonsku v priebehu 24 hodín vyniesol predaj lístkov viac ako 1 milión dolárov.

V Austrálii predpredaj lístkov tiež zaznamenal rekordnú predajnosť, a prekonal Transformerov a X-Menov!

V Bangkoku sa všetky lístky vypredali za jeden deň!

Podľa správ, sa vypredali lístky aj v Paríži a údajne už aj v celom Francúzsku!

Doteraz najziskovejšie dokumenty sú Fahrenheit 9/11 so ziskom 119 mil. dolárov, alebo druhý najziskovejší dokuemnt March of the Penguins, so ziskom 77 mil. dolárov.

Zaujímavosťou ale je, že napr. vo väčšine kín v USA sa ešte neobjavili v kinách traileri na film, a ani nie sú vyvesené plagáty v kinách...

V Rusku sa začne predaj aj 25.10.

Bez pochýb by mal dokument This Is It prekonať 100 mil. dolárov zisku, odhaduje sa, že zisky by len z premietania mali byť 150 až 200 mil. dolárov, následne predaj dvojalbumu This Is It prinesie ďalšie milióny dolárov, rovnako ako DVD-čko, ktoré by malo byť vydané na vianočný trh, alebo začiatkom roka.

Michael je už teraz zrejme najlepšie zarábajúci umelec roka 2009! Počkáme si na oficiálne výsledky koncom roka...., ale... my to vieme už teraz...

Hlasujte za svoje skladby

Na oficiálnej stránke LINK hlasujte za svoje obľúbené skladby, ktoré by ste chceli na soundtracku k dokumentu This Is It.

Hlasovať sa dá len cez účet Twitteru!!!

Obrázek

Súťaž s rádiom EXPRES na premiéru do Los Angeles

Vstupenky - Bratislava - LINK

Súťaž rádia Expres - LINK

Zažite s Rádiom Expres svetovú premiéru filmu v Los Angeles, alebo vyhrajte balík CD kráľa popu

Image and video hosting by TinyPic

Šanca vášho života.

Nepremárnite ju.

Zažite s Rádiom Expres svetovú premiéru filmu This Is It v Amerike.

Počúvajte Rádio Expres, súťažte s pesničkami Michaela Jacksona a vyhrajte cestu do Los Angeles na svetovú premiéru filmu.

Ak nevyhráte cestu do Ameriky, využite druhú šancu a hrajte o balík CD Michaela Jacksona

KOMPLETNÉ PODMIEKY HRY A ĎALŠIE BONUSY:

Stručné pravidlá hry + štatút hry - LINK

V prvom kole našej hry hráme o cestu na svetovú premiéru filmu v Los Angeles. Stačí počúvať rádio Expres (ráno o 7:00 sa registrovať=počúvať rádio a postup a o 7:30 súťažiť) a celý týždeň súťažiť s pesničkami Michaela Jacksona o jedinečný výlet. Kompletné pravidlá a podmienky hry nájdete v štatúte, a vo vysielaní Rádia Expres. Víťaz súťaže by mal ovládať anglický jazyk, keďže do Ameriky pocestuje bez sprievodcu.

Počas týždňa sa v hre vystrieda päť súťažiacich, víťaz však bude iba jeden. Zvyšní spoluhráči získajú po dve vstupenky na slovenskú premiéru filmu, alebo na jeho premietanie kdekoľvek na Slovensku. Meno víťaza bude známe v piatok 2. októbra.

Paralelne s touto hrou môžete celý týždeň hrať na našom webe o balík CD Michaela Jacksona od vydavateľstva Sony Music. Každý deň hľadajte indíciu a odpovedajte na otázku. Víťaza vyhlásime v pondelok 5. októbra. Vyžrebovaný výherca musí zodpovedať správne všetkých päť internetových otázok.

-----------

Výlet v Los Angeles spojený s premiérou filmu

Los Angeles si vychutnáte od 26. októbra do 1. novembra a určite zažijete toto:

1. deň: príchod do Los Angeles - privítacia koktejlová party

2. deň: slávnostná premiéra filmu This Is It - prevzatie repliky klobúka a rukavice Michaela Jacksona

3. deň: návšteva múzea voskových figurín so sochou Michaela Jacksona a návšteva spevákovej hviezdy na legendárnom chodníku slávy

4. deň: exkluzívny výlet po miestach, kde sa nakrúcal videoklip Thriller

5. deň: príprava a vyzdvihnutie si halloweenovského kostýmu „Thriller"

6. deň: účasť na halloweenovskom karnevale v Los Angeles, ktorého sa zúčastňuje 350 tisíc ľudí

7. deň: odlet z Los Angeles

-----------

O čom film bude

Michael Jackson - This Is It

Film o legendárnom spevákovi a hudobníkovi, pozostávajúci zo záznamov posledných skúšok a záberov zo zákulisia, bude mať premiéru 28. októbra a bude uvedený vo vysokom rozlíšení s digitálnym zvukom.

Culver City, Kalifornia, 3. augusta 2009 - počnúc 28. októbrom sa budú môcť návštevníci kín po celom svete stať účastníkmi posledného koncertu Michaela Jacksona doslova v prvom rade, vo filme spoločností Sony Pictures Entertainment a Sony Music Entertainment Michael Jackson's This is it.

Michael Jackson's This is it vzniká za plnej podpory Estate of Michael Jackson a je zostavený zo záznamov stoviek hodín skúšok a záberov zo zákulisia. Boli natočené vo vysokom rozlíšení a s využitím najmodernejších technológií pre digitálny záznam zvuku v priebehu príprav na chystanú sériu svetových koncertov nedávno zosnulého speváka. Film poskytne jedinečný pohľad na umelcovu kariéru a bude obsahovať rozhovory s niektorými z Jacksonových najbližších priateľov a spolutvorcov.

Správa o chystanom filme bola ohlásená Michaelom Lyntonom - predsedom správnej rady a riaditeľom Sony Pictures Entertainment, Amy Pascal - viceprezidentkou správnej rady štúdia, Rolfom Schmidtom-Holtzom, riaditeľom Sony Music Entertainment, a Robom Stringerom, predsedom správnej rady skupiny Columbia/Epic Label Group, dcérskej spoločnosti Sony Music Entertainment. Tieto spoločnosti vystupujú ako hlavná divízia Sony Corporation v oblasti zábavy.

Spoločne so Sony sa na ohlásení filmu podieľala aj organizácia The Estate of Michael Jackson, spravovaná jeho dlhoročným právnym zástupcom Johnom Brancom a veteránom hudobného priemyslu Johnom McClainom, ktorý je priateľom s Jacksonovou rodinou už vyše 40 rokov. Prostriedky, ktoré uvedením filmu Estate of Michael Jackson získa, budú venované organizácií Michael Jackson Family Trust, ktorú Michael Jackson vo svojom závete určil ako dediča celého svojho majetku.

Práva k týmto exkluzívnym záberom poskytli organizácie AEG Live a The Estate of Michael Jackson. Sony Pictures a Sony Music sa budú na vzniku filmu s AEG Live a The Estate of Michael Jackson podieľať ako koproducenti a Sony Pictures bude film celosvetovo distribuovať. Producenti filmu budú Randy Phillips a Paul Gongaware zo spoločnosti AEG Live.

Veľká väčšina materiálov, ktoré budú vo filme použité, bola natočená v júny 2009 v STAPLES Center v Los Angeles v Kalifornii a v The Forum v Inglewoodu v Kalifornii, kde sa Jackson pripravoval na plánovanú sériu päťdesiatich koncertov „This Is It", ktorá mala prebiehať v O2 Aréne v Londýne.

Film Michael Jackson's This is it ponúkne Jacksonovým fanúšikom a milovníkom hudby po celom svete ojedinelý pohľad do zákulisia na speváka samotného, jeho kariéru aj na veľkolepú koncertnú show, ktorá sa chystala. Poskytne im nezabudnuteľné zábery doslova z prvej rady, ktoré boli vybrané z rozsiahleho archívu záznamov Jacksonových perfekcionistických príprav na londýnske koncerty.

„Našim cieľom je spolupráca s partnermi, ktorí s Michaelovým odkazom budú nakladať s úctou a rešpektom, a súčasne nám umožnia významným spôsobom prispieť na podporu pani Katherine Jackson, Michaelových troch detí a na charitatívne účely, ktoré pre neho v priebehu jeho života toľko znamenali," prehlásil Branca. „Sme si istí, že sme v Sony Pictures Entertainment a Sony Music Entertainment našli tých pravých partnerov. Kladné vzťahy medzi Sony a Michaelom boli dlhodobé a obojstranne prospešné a je správne, aby aj naďalej pokračovali."

„Tento film nie je len poctou umelcovi, ktorý dokázal nadchnúť svoje publikum každou sekundou svojho pobytu na javisku, ale taktiež vhodným darom pre milióny fanúšikov po celom svete, ktorí ho milovali a ktorým zasvätil celý svoj život," usúdil McClain. „Sme s Johnom nadšení, že môžeme v spolupráci so Sony pokračovať v budovaní Michaelovho hudobného odkazu spôsobom, z ktorého vzídu dostatočné prostriedky pre jeho rodinu a pre deti v núdzi.

„Ľudia, ktorí tieto zábery videli, sú ohromení neuveriteľnou kvalitou výkonov Michaela Jacksona," povedal Lynton. „Tieto zábery historicky posledných okamžikov, v priebehu ktorých spieval a tancoval na javisku, predstavujú tohto legendárneho umelca fantasticky pôsobivým spôsobom prostredníctvom krištáľovo čistého obrazu a zvuku. Chápeme dôležitosť toho, aby výsledkom bol film, ktorý bude skladať poctu Michaelovi ako umelcovi, a je nám veľkou cťou, že môžeme spolupracovať s Estate of Michael Jackson na tom, aby sme divákom venovali dar v podobe záznamu jeho posledných vystúpení. Viem, že tento film bude ďalším dôkazom toho, že Michael Jackson bol jednou z najväčších osobností zábavného priemyslu, ktorá kedy stála na pódiu."

„Michael naďalej žije prostredníctvom svojich piesní, svojho tvorivého génia, svojho diela a svojej vášne pre umenie," prehlásil Rob Stringer. „Bol to, čo sa svojich vystúpení týka, absolútny perfekcionista a diváci budú mať možnosť prostredníctvom tohto filmu uvidieť, v mnohých prípadoch prvýkrát, s akým nasadením Michael pracoval na tom, aby jeho vystúpenia boli rovnako výnimočné, ako boli dokonalé."

„Svet bude mať možnosť uvidieť to, čo som mal so svojim tímom to šťastie zažiť, teda absolútnu oddanosť, vášeň a tvorivosť, ktoré Michael do tohto projektu vkladal," povedal Kenny Ortega, Jacksonov spolutvorca a choreograf koncertov This Is It. „Práve on bol architektom projektu This Is It, a my sme iba robili svoju prácu. Záznamy, ktoré boli natočené od úplných prvopočiatkov celého projektu až po skúšky v STAPLES Center v Los Angeles, ukážu Michaela takého, aký skutočne bol - zaoberal sa všetkými prvkami celého projektu, od javiskových konceptov a choreografie až po hudbu, svetlá, výtvarnú stránku a námet pôvodných krátkych filmov a projekcií na pozadí. Ukáže ho ako jedného z najgeniálnejších umelcov sveta a jedného z najkreatívnejších členov hudobného priemyslu. Projekt This Is It bol Michaelovým posledným dielom a napriek tomu, že nebolo nikdy dokončené, myslím, že tieto zábery všetkým jasne dokážu, že proces vzniku celého projektu bol niečím, čomu sa Michael venoval s ozajstnou radosťou a že bolo úplne jasné, že sa tu rodí ďalší z jeho koncertných triumfov."

V nadchádzajúcich týždňoch sa budú na stránkach www.michaeljackson.com objavovať ďalšie dodatočné informácie o filme Michael Jackson's This is it.

Petrovi Schlesselovi, prezidentovi pre celosvetové záležitosti, sa v mene Sony Pictures podarilo tieto zábery získať. Zástupcom pozostalosti Michaela Jacksona (The Estate of Michael Jackson) bol John Branca.

Michael Jackson, jeden z najpopulárnejších a najzásadnejších umelcov všetkých čias, zanechal na populárnej hudbe a kultúre svoj nezmazateľný odtlačok.

Jeho päť sólových albumov - Off the Wall, Thriller, Bad, Dangerous a HIStory, všetky vydané pod vlajkou Epic Records, hudobnej značky Sony Music - patria medzi najpredávanejšie albumy v histórií hudobného priemyslu, a album Thriller sa s viac ako 70 miliónmi predaných kópií nachádza na prvej priečke rebríčku najpredávanejších nahrávok v histórií hudobného priemyslu. Okrem toho sa vo svete predalo viac ako 100 miliónov nosičov singlu z albumu Thriller, čo je ďalší doposiaľ neprekonaný rekord.

V priebehu svojej výnimočnej kariéry predal po celom svete odhadom približne 750 miliónov platní, vydal 13 singlov, ktoré sa vyšvihli na prvé priečky rebríčkov predajnosti, a stal sa jedným z mála hudobníkov, ktorí boli dvakrát poctení uvedením do rock and rollovej siene slávy. Guinessova kniha rekordov zaznamenala Jacksonov rekord ako najúspešnejšieho hudobníka všetkých čias a jeho album Thriller ako najpredávanejší album všetkých čias. Jackson získal 13 ocenení Grammy a v rámci American Music Awards mu bola udelená cena Artist of the Century (Najlepší umelec storočia).

Michael Jackson vstúpil do hudobného priemyslu vo svojich jedenástich rokoch, kedy sa spoločne so svojimi bratmi stal členom skupiny Jackson 5. Na začiatku osemdesiatych rokov sa stal inovátorom v oblasti hudobných videoklipov prostredníctvom tak zásadných klipov, akými boli tie ku skladbám Billie Jean, Beat It a monumentálny Thriller. Jacksonov zvuk, štýl a jeho tanečné kreácie ovplyvnili ďalšie generácie popových, soulových, R&B a hip-hopových umelcov.

Zdroj: Expres.sk

+ téma na diskusii - LINK

This Is It - CD set

Takto bude vyzerať nové 2CD k dokumentu This Is It + 36 stranový booklet!

CENA - $19.99

Objednávka - LINK

Image and video hosting by TinyPic

Odkaz Michaela pre fanúšika!!!

vypočujte si tonto odkaz Michaela, pre fanúšičku z Las Vegas, v čase, keď Michael žil vo Vegas.

Tá prežila zážitky, ktoré sú fantstické, napr. keď Michael s deťmi (alebo aj bez nich) prichádzal alebo odchádzal z domu, zastavil sa k fanúšikom, občas sa s nimi porozprával, podpisoval sa, a dokonca im nechal poslať pizzu alebo horúcu čokoládu!

Teraz sa rozhodla ich zverejniť, a vy si ich vypočujte!

Ak by vám priamo klik na linku nefungoval, skopírujte si linku do prehliadača, a pôjde vám!

LINK

Nový album v roku 2010?

Podľa správ, by mohol byť vydaný celkom nový album s 12-15 novými skladbami, ktoré Michael nahral v rokoch 2005-2009!

Nič nie je oficiálne potvrdené!

Omluva

Jako programátor i správce fóra se omlouvám všem, kdo čekají na zlepšování stránek a rady s registrací do fóra. Mám toho moc a omezený přístup k netu.

S pozdravem Smajty

Video o projekte/knihe OPUS - prvé náhľady

... teda knihe the Official Michael Jackson Opus.

Video poukazuje-ukazuje aj na nové technológie použité v tejto knihe (všímnite si fotku, ktorá zobrazuje video a audio - po prvý krát sa niečo také používa!!!), ktorá by mala obsahovať aj nové, nevidené fotografie.

(detaily LINK )

DVD dokument: Michael Jackson - Život a smrt krále popu ++

Portál gorila.sk ponúka nové - neoficiálne - DVD, ktoré obsahuje retrospektívu Michaela ako umelcia a osobnosť, a už na obale sa uvádza, že údajne obsahuje aj doteraz nezverejnené zábery! Film produkovala britská televízia ITN!

Či je to tak neviem, DVD-čko výjde 20.10.2009, ale dá sa predobjednať!

CENA - 3,88 EUR (s DPH) (116,89 SKK)

Objednávka - LINK

Obrázek

Obrázek

-------------

PLUS nové knihy a vydania!

Cez martinus.sk si môžete objednať nové vydania a knihy:

Michael Jackson Life of a Legend

LINK

Obrázek

Moonwalk

LINK

Obrázek

Dancing The Dream

LINK

Obrázek

Michael Jackson - Legend, Hero, Icon

LINK

Obrázek

Čakanie fanúšikov na lístky

Desiatky fanúšikov Michaela Jacksona sa postavili do radu, aby si tak počkali na vstupenky na dokumentárny film This Is It.

Obrázek

"Nikdy v živote som nič podobné neurobila," uviedla jedna z čakajúcich v rade, ktorý sa tiahol ulicami Los Angeles, 53-ročná Sally Rubio. Ako ďalej dodala: "Michael Jackson však za to stojí".

Rubio a ostatní fanúšikovia môžu v rade stráviť ešte niekoľko dní, pretože lístky na prvé losangeleské projekcie 27. októbra by sa mali začať predávať až v nedeľu v skorých ranných hodinách.

Prvých 500 fanúšikov má sľúbené spomienkové vstupenky, ktoré navrhol Michael na londýnske koncerty v O2 Aréne, čo je ďalší dôvod, ktorý Rubio motivuje k tomu, aby v rade čakala viac než 48 hodín. "Počula som, že sú nádherné," uviedla.

Niektorí čakajúci si so sebou priniesli stoličky a dáždniky, aby si tak "spohodlnili" dlhé čakanie, ktoré je pred nimi. "Bolo to rozhodnutie na poslednú chvíľu," tvrdí Trudy Miles, ktorá čakala v rade spolu so svojimi dcérami. "Chceli sme ísť do parku, keď mi moja dcéra napísala, že dnes sa budú predávať lístky. Plánovali sme sa ísť na to pozrieť do kina blízko nášho domu, no pomysleli sme si, že toto bude niečo výnimočné, preto sme naložili auto a prišli sem," uzavrela.

Celkovo bude na 27. októbra dostupných 3 000 vstupeniek. Dokument This Is It odštartuje limitované - dvojtýždňové premietanie 28. októbra.

Film spoločnosti Sony Pictures, ktorý je zostavený zo stoviek hodín nakrútených počas nácvikov, režíroval dlhodobý Michaelov spolupracovník Kenny Ortega, ktorý s ním pracoval na koncertoch This Is It. Film zachytáva nielen Michaela, ako nacvičuje šou. Doplnený je rozhovormi s jeho priateľmi a rodinou.

Tribute Michael Jackson - King of Pop (Cover A+B)

Pred časom som vám spomínal, že spoločnosť Bluewater Productions pripravuje obrázkový časopis=biografiu, ako poctu Michaelovi.

Teraz si môžete pred-objednať dve verzie, ktoré výjdu oficiálne 28.10. - LINK

Obrázek

Obrázek

Michael: Hitler bol génius

... aj toto mal Michael povedať podľa nahrávok, ktoré zverejnil rabín Shmuley Boteach, ktorý má viac ako 30 hodín záznamu rozhovoru s Michaelom medzi obdobím rokov 1999-2001.

Na základe nich chce napísať knihu The Michael Jackson Tapes: A Tragic Icon Reveals His Soul in Intimate Conversation..

Aktuálne promuje=predkladá bulváru tieto nahrávky, aby škandalizoval Michaela, aj keď v nie priamom svetle ako sympatizanta nacizmu!

Samozrejme, išlo len o prirovnanie, že Hitler bol výrečný, a dokázal tak manipulovať masami ľudí...

Michael v rozhovore napr. hovorí o tom, že ak by si niekto prešiel tým, čím on, už by bol mŕtvy, alebo šialený; alebo o deťoch (všebecne), že radšej by si zvolil smrť, než ak by nemohol žiť pre deti, dokonca tvrdí, že mohol mať aj nejakú liečivú silu, lebo deti sa ho chcú dotýkať, objať ho, držať sa v náručí a plakať, dokonca tvrdí, že videl ako aj matky mu dávajú svoje deti do náručia, aby sa ich dotkol, v domnení, že by mohol mať nejakú liečivú silu; alebo o stárnutí, že, ak človek začne mať prvé vrásky, a telo už nevládze, je to podľa neho "tak zlé"...

Image and video hosting by TinyPic

(detaily čoskoro, aspoň vieme, kde pramení nenávisť židov voči Michaelovi, a kto môže stáť za sprisahaním proti Michaelovi, ja osobne toto sledujem už dlho, a ako mozaika sa mi to pekne skladá..., a to práve po smrti Michaela a pred svetovou premiérou This Is It?, hmmm, náhoda...???

Kto vie, ako to Michael naozaj myslel, človek by si pomyslel, že blúzni ako pacient psychiatrie..., že by z liekov?)

Predajnosť

Doteraz sa od Michaelovej smrti predalo viac ako 15 mil. albumov.

Tento týždeň to bolo cca. 400 tisíc.

Aktuálne má Michael najpredávanejší album roka 2009 v USA (The Essential, ktorý je "ohrozovaný" reedíciou albumu od Taylor Swift, ktorý pravdepodobne bude opäť najpredávanejším albumom v USA, aj keď premiéra This Is It môže zvýšiť predajnosť The Essential),

a Michael je zároveň najpredávanejším umelcom roka 2009 nielen v USA (s predajom zatiaľ 5,3 mil. albumov), ale aj celosvetovo s takmer 16 mil. predanými albumami!

K tomu treba pripočítať cca. 25-30 mil. ďalších nahrávok ako sú single, DVD predaj, zvonenia do mobilov...

Predpokladá sa, že s premietaním dokumentu This Is It predaj soundtracku dosiahne 4-6 mil. celosvetovo + niekoľko miliónov DVD!

----

Za dva týždne predaja reedícií 14-tich albumov the Beatles, predali 4 mil. albumov, odhad je, že do konca roka predajnosť dosiahne 10 mil. albumov.

Výstava v O2 Arena v Londýne

Ako som pred časom informoval o plánoch na túto výstavu, teraz sú tu detaily: v londýnskej O2 Arena sa začne táto výstava 28.10.2009 a skončí 31.1.2010!

Bude vystavených 250 osobných predmetov, z ktorých mnohé doteraz neboli prezentované.

Lístky sa dajú objednať tu - LINK

LINK

Obrázek

Predobjednávky nového albumu

Už je možné urobiť prvé predobjednávky na album-soundtrack k domumentu This Is It, na ktorom bude prinajmenšom 1 nová skladba (This Is It) + 36 stranový booklet!

Cena: $17.98

Album výjde 27.10.2009

Predobjednávka - LINK

Obrázek

--- EXTRA - súťaž o lístky do LA s rádiom Expres ---

Vyhrajte cestu do LA na svetovú premiéru dokumentu This Is It, pre dve osoby, s darčekmi a všetkým, čo patrí k ceste a pobytu...

Od pondelka presne o 7:30 si pripravte mobilné telefóny a počúvajte zadanie moderátorov v rannej šou Hemendex, ktorí budú celý týždeň súťažiť s fanúšikmi!

Viac podrobností priebežne budúci týždeň!!!

+ výsledky súťaže Leta s Michaelom Jacksonom a víťazné naspievané skladby a videá fanúšikov.

LINK

Obrázek

Vypovedala priateľka dr. Murraya

Žena spájaná s osobným lekárom Michaela - dr. Conradom Murrayom - dostala príkaz vypovedať pred veľkou porotou v Los Angeles, uviedol v utorok jej právny zástupca.

Nicole Alvarez dostala v stredu ráno predvolanie pred súd, povedal Joseph Low IV a dodal, že prokurátori mu odmietli poskytnúť akékoľvek detaily. Taktiež nechcel konkretizovať vzťah, ktorý je medzi Nicole Alvarez a doktorom Conradom Murrayom. Médiá ju však označujú za Murrayovu priateľku a pár má údajne spolu maloletého syna. Byt Nicole Alvarez polícia minulý mesiac prehľadala.

Lístky na This Is It v predpredaji v LA

Fanúšikovia mali možnosť si kúpiť lístky v predpredjai už včera v Nokia Plaza L.A. LIVE.

V nedeľu sa budú predávať ďalšie...

Tanečníci a speváci, ktorí s Michaelom nacvičovali, po prvý krát od ukončenia skúšok, odhalili oficiálnu stenu s logom This Is It pred divadlom, kde sa bude konať premiéra dokumentu..., detaily čoskoro...

LINK

Obrázek

Spomienka na éru Thriller-u

Umelec Dick Zimmerman zachytil Michaela pred fotením na obálku albumu Thriller.

Dick bol blízkym priateľom Michaela, pre ktorého pracoval niekoľko rokov.

Michaelovi venoval aj svoju stránku s peknou skladbou v pozadí a ukážkou jeho tvorby a obrazu Michaela - LINK

Obrázek

Nový singel a album!

POZOR!

12. októbra bude vydaný nový singel od Michaela - This is it.

SONY MUSIC ENTERTAINMENT vydá následne 2CD-čko album (asi 26/27. október), inšpirované filmom This is it...podľa predbežných informácii, prvé CD bude obsahovať staršie skladby v poradí, ako budú použité vo filme a druhé CD bude na záver obsahovať pieseň This is it...viac info neskôr, priebežne...

Napísala: Zuzcoj

USA: This Is It bude mať simultánnu premiéru

Los Angeles 22. septembra (TASR) - Film Michaela Jacksona This

Is It, vyrobený zo záznamov koncertných skúšok pred jeho tragickou

smrťou v júni, bude mať simultánnu svetovú premiéru 27. októbra.

V ten deň ho súčasne v rovnakom čase uvidia diváci v najmenej 15

svetových metropolách - od Londýna cez Berlín až po Soul, New York

a Rio de Janeiro. Vzhľadom na časové pásma sa londýnska premiéra

fakticky začne až po polnoci miestneho času, 28. októbra, a premiéra

v Soule bude zasa v raňajších hodinách.

Oficiálny "červený koberec" rozvinú v Los Angeles, informovala

v pondelok spoločnosť Sony Pictures, ktorá zaplatila za práva na film

60 miliónov dolárov (41 miliónov eur).

Verejnosť si bude film môcť pozrieť od 28. októbra, avšak iba

v obmedzenom čase dvoch týždňov.

Hoci hollywoodske filmy mávajú často niekoľko premiér vo svete,

málokedy bývajú v rovnakom čase.

Na začiatku premiéry uvidia diváci satelitný prenos z príchodu

hollywoodskych celebrít na premietanie v Los Angeles.

Pred svojím úmrtím na predávkovanie lieku na predpis dňa 25.

júna, sa Jackson pripravoval na 50 vypredaných koncertov v Londýne.

Na výrobe sa po Jacksonovej smrti dohodla jeho produkčná

spoločnosť AEG Live s filmovou spoločnosťou Sony Pictures. Správca

Jacksonovho majetku očakáva, že z filmu, obchodných dohôd a predaja

albumov po spevákovej smrti získajú do konca tohto roka zisk vyše 200

miliónov dolárov (136 miliónov eur).

Zdroj: Reuters

Napísala: Zuzcoj

Michael Jackson Opus - zľava 50%

Oficiálna kniha mapujúca Michaela ako umelca, o ktorej som vás informoval (na diskusii je aj daná téma), je v predpredaji s 50% zľavou, za $165*

Kompletné informácie a objednávky tu - LINK

Obrázek

Predajnosť albumov

Za ostatný týždeň sa predalo celosvetovo viac ako 500 tis. kusov. albumov.

Update žalôb...

Niekoľko ďalších noviniek z prebiehajúcich (a niektorých šialených) žalôb:

Helen-Harris Scott vs. Michael Jackson

Táto žena žaluje Michael za emocionálny stras z narušenia jej súkromia, keď mala byť údajne vydieraná a prenasledovaná Michaelovými ľuďmi.

Pojenávanie bude 2.12., keby by mal byť prípad uzavretý!

John Landis vs. Michael Jackson

Prípad údajných nezaplatených ziskov z výnosov predaja videa Thriller pre spoluproducenta a tvorcu videa Thriller-u.

Prípad sa ale netýka priamo Michaela, aj keď je Michael priamo žalovaný.

Pojednávanie pokračuje 3.12.

Raymone Bain vs. Michael Jackson

Prípad žaloby Raymone, ktorá požaduje 10% podiel zo zmluvy medzi Michaelom a AEG Live ako jedna zo sprostredkovateľov. Celková suma je 40 mil. dolárov.

Raymone podala návrh na vysporiadanie pre Michael Jackson Estate.

Dátum na pojednávanie nie je určený.

AllGood Entertainment vs. Michael Jackson

Prípad žaloby voči neuskutočneným koncertom rodiny a Michaela na budúci rok.

AGE žiada vysporiadanie z Michael Jackson Estate, a pojednávanie je naplánované na oktober 2010 s výberom poroty pre proces, ak sa obe strany "nedohodnu"!

(je to prípad údajných dohôd, ktoré mali byť dohodnuté bez vedomia Michaela a rodiny Jacksonovcov prostrednictvom Franka DiLea a Leonarda Rowea)

Čo by som ocenil od vás...

... keďže nemám veľa času, bol by som rád, ak by ste tieto moje správy z tejto hlavnej stránky skopírovali aj s obrázkami a linkami na video, ak nie sú priamo z YouTube, na diskusiu, do daných sekcií, aby sme mali všetky správy na diskusii, a tam aj diskutovali jednotlivé správy...

Ďalší príživníci žalujú Michaela

Jedna kaderníčka, ktorá tvrdí, že bola Michaelovoou vlasovou stylistkou, a nebolo jej zaplatené 212 tisíc dolárov, pričom si účtovala 1500 dolárov za deň, keď údajne pracovala pre Michaela a 1000 dolárov za každý deň, keď mala akože prísť o zakázky kvôli ceste za Michaelom.

Druhá žaloba je od Erle Bonnera, ktorý tvrdí, že "Michael" mu mal z domu ukradnúť nejaké dokumenty s myšlienkou/patentom sociálneho poistenia pre automobilový priemysel, ktorý by zmenil systém poistenia v USA, ale zároveň mal Michael "predať" jeho liečiteľskú formulu pre liečenie akné a herpesov inému mužovi, ktorého tiež žaluje.

Dokonca tvrdí, že niekto z Michaelovej rodiny prišiel do jeho domu, a mal stieľať do vzduchu.

Ukážka z programu

... ET, ktorý priniesli záznam Michaelovej výpovede.

V ňom komentátor s hosťom opisuje Michaela ako paranoidného a manipulatívneho človeka...

No comment...

Katherine Jackson môže oponovať správcom

Katherine Jackson môže na základe rozhodnutia sudcu, oponovať rozhodnutie správcom Michaelovho majtetku, ako jedna z majoritných dedičov, napriek tomu, že v Michaelovom závete to nie je uvedené.

Sudca rozhodol, že týmto nebude ohrozená jej pozícia, keďže možnosť námietky nie je obsahom závetu.

Pozrite si tento dokument - LINK

------

Sudca Mitchell Beckloff v Los Angeles o tom rozhodol napriek tomu, že to protirečí právnemu predpisu. Podľa klauzuly, ktorá je ustanovená v závete, ktokoľvek, kto napadne právnu platnosť poslednej vôle, stratí čiastočne alebo úplne právo na svoj podiel. Michael, zanechal (údajne) dlh vo výške asi 400 miliónov amerických dolárov (približne 272 000 000 eur), napriek tomu sa odhaduje, že svojím majetkom dlh prevýšil o 200 miliónov amerických dolárov (asi 136 000 000 eur). Michael ešte v roku 2002 vo svojej poslednej vôli ustanovil za držiteľov majetku svojho dlhoročného právneho zástupcu Johna Branca a hudobného manažéra Johna McClaina. Držitelia očakávajú predajné zisky z albumov, licenčných zmlúv, obchodné partnerstvo a zisk z dokumentu This Is It, aby mohli do konca roka majetok znásobiť. Podľa zákona má 79-ročná matka právo na 40 percent dedičstva, Michaelove deti rovnako na 40 percent a nemenovaná skupina detských dobročinných organizácií by mala dostať 20 percentný podiel.

Remembering Michael Jackson Panel

Spike LEE s Clivom Davisom, zakladateľom a prezidentom Arista Records, podporili štúdijný program pre mladých začínajúcich filmárov v NYU's Cantor Film Center, besedou o Michaelovi a jeho hudobnom odkaze.

Viac obrázkov tu - LINK

Obrázek

Obrázek

"Tajné" nahrávky Michaela!!!

Michael v nich hovorí o rodine.

O bratoch hovorí ako o leňochoch, ktorí nič poriadne nerobili, len sa spoliehali naňho, ako lídra skupiny, ktorí im zarába peniaze.

Veľmi pôsobivé... a pravdivé

Takto označil svojich bratov a sestry:

Obrázek

The Making of...

'The Making of Janet Jackson's Video Music Awards Tribute Performance'

Janet hovorí o tom, ako sa jej pracovalo na skúškach pre MTV awards.

MTV Shows

MTV Shows

Michaelov plastický chirurg má dôkazy?

Podľa Stevena Hoefflina, Michaelovho plastického doktora, má dôkazy, ktoré by mohli niektorých ľudí dostať do väzenia za sprisahanie.

Na jednej strane sú tú niektoré dokumenty, ktorými sa Hoefflin obhajuje, že má povolenie jednať v médiami v Michaelovom mene, na druhej strane sú tiež dokumenty napr. od Katherine Jackson, ktoré ukazujú, že nedostal od rodiny ani od Michaela povolenie na poskytovanie rozhovorov pre média v mene Michaela, alebo rodiny.

On však tvrí, že má dôkazy, ktorými by mohol dostať do väzenia niektorých ľudí, a to najmä jeho doktorov, na základe jeho "vyšetrovania".

Niektorí ľudia sa mu údajne vyhrážajú, a snažia sa manipulovať s inými dôkazmi, polícii predkladajú falošné informácie, predovšetkým (podľa neho) Dr. Klein a jeho právnik.

Hoefflin tvrdí, že požiadal dokonca o pomoc bývalého ministra zahraničných vecí, Colina Powella .

Samozrejme, jeho tvrdenia zatiaľ nikto oficiálne (okrem žaloby zo strany dr. Kleina, ktorý sa ohradil voči jeho tvrdeniam) nepotvrdil relevantnosť jeho tvrdení a dôkazov.

Tu je údajný autorizačný list od rodiny Jacksonovcov, avšak iné súdne dokumenty od právnikov Katherine Jackson, tvrdia, že Katherine nedala žiadne povolenia na autorizáciu pre styk v médiami, + ukážka mailovej komunikácie s dr. Kleinom.

LINK

Právnici Michaela urovnali žalobu

... a to proti 11-tim hudobníkom, medzi ktorými bol Michael alebo Dr. Dre, Will Smith, Tupac Shakur..., že neoprávnene použili nejaký sampel z jednej nahrávky Syl Johnsona.

Celkova suma na vyplatenie bola 150 tisíc dolárov, Michael zaplatil 12.500.

Katherine Jackson má ročný príjem

Sudca Mitchell Beckloff jej pridelil mesačný príjem, ktorý bude poberať nielen na svoje, ale najmä na výdavky detí, ktoré boli určené z majetku Michaela.

Mesačne dostane $86.804 dolárov, z toho 60 tisíc pre deti.

Ďalších asi 500 tisíc dolárov ročne bude poskytnutých na ochranku a ľudí, ktorí sa budú starť o bezpečnosť a súkromie detí.

Dokumenty nehovoria o podrobnostiach výdavkov na deti, 315.000 dolárov (238.500 eur) ročne má však ísť na opatrovateľov a ďalších 160.000 dolárov (108.700 eur) na zábavu a iné útraty. Právnici Katherine Jacksonovej chceli, aby detaily o platbách zostali nezverejnené.

UPDATE:

Celkové ročné náklady pre deti boli vyčíslené na 720 tisíc dolárov.

-- Salaries and payroll benefits: $315,580 per year

-- Basic needs: $141,300 per year

-- Entertainment and other: $159,120 per year

TOTAL: $720,000 per year

Súdny dokument na stiahnutie - LINK

Nová kniha - MICHAEL JACKSON: THE ICON

... neoficiálne výjde ďalšia kniha o Michaelovi.

Jej autorom je fotograf Jos Borsboom.

Ukážku z knihy si pozrite tu: LINK

Viac tu: LINK

Osobne neviem o čom to je, preto buďte "opatrný"...

Obrázek

Tu je zoznam "nepriateľov"

Podľa správ, ho neurobil Michael, ale Dieter Wiesner ako možných neprieteľov, ktorých Michael "nemal rád"...

Obrázek

Rovnako jeho "príbeh" o tom, že Michaela neuštipol pavúk, ale jeden z jeho neschopných doktorov mu zlomil ihlu pri vpichu, popiera jeden článok, kde niektorí doktori potvrdili, že ošetrovali pacientov, ktorí mali podobné uštipnutia a rany od istého druhu pavúka.

Obrázek

Obrázek

A podobné rany

img11.imageshack.us/img11/9695/spider4.jpg

The Beatles predali iba polovicu...

... z množstva, ktoré predal Michael v týždni jeho pohrebu, keď dosiahol viac ako 1,1 mil. predaných albumov.

Z novej kolekcie 14 albumov the Beatles sa predalo iba 660 tis. kusov v US v prvý týždeň, a žiaden album nebol najpredávanejší v celkovom predaji.

Tento týždeň iba 400 tisíc...

To dosiahol Jay-Z s jeho novým albumom so 476 tis. kusmi, a zároveň sa stal rekordmanom, ktorý prekonal Elvisa, keď sa jeho nový album stal 11-tym na č.1 v amer. hitparáde pre solo umelca (viac albumov na prvom mieste mali len the Beatles, celkovo 19 albumov).

V porovnaní s Michaelovým predajom, nedokázali the Beatles prekonať Michaela, v jeho "posmrtnom" predaji.

Najviac sa predalo z ich album Abbey Road, a to "iba" 86 tis. kusov - z Michaelovho albumu Number Ones sa predávalo 6 týždňov viac ako 100 tisíc kusov týždenne.

Obrázek

Zaujímavosťou je, že the Beatles predali od roku 1991, odkedy sa začala oficiálna hitparáda na základe predaja, len v USA viac ako 58 mil. albumov!!!

Pozrite si prehľad ich predajnosti.

Obrázek

Časopis Kamarát

V predaji je aktuálne číslo s veľkým plagátom Michaela!

Ak si ho kúpite, je tam jedna strana, kde je niečo ako - obľúbené web stránky a blogy.

Pošlite mail na ich adresu, ktorá je tam uvedená, a podporte aj náš info blog o Michaelovi Jacksonovi, a možno to zverejnia v ďalšom čísle, čím viac z vás pošlete, tým lepšie...

LINK

Obrázek

This Is It na Slovensku

Výber z newsletter - v Palace Cinemas:

Tato jesen bude v kine Palace Cinemas predovsetkym zalezitostou novych 3D filmovych titulov a takisto zanru Sci-fi – prehlad najzaujimavejsich titulov najdete nizsie. A takisto Vam 29.10. prinesieme exkluzivne na 2 tyzdne 1,5 hodinovy zostrih priprav a skusok nerealizovaneho europskeho turne Michaela Jacksona s nazvom Michael Jacksons´ THIS IS IT.

Tu je česká verzia oficiálnej stránky MichaelJackson.com - LINK

Tu je téma, kde sa môžete informovať navzájom o jednotlivých mestách a miestach, kde sa bude (ak) premietať dokument This is It nielen pre Slovensko, ale aj Česko - LINK

Image and video hosting by TinyPic

“Quincy Jones and Friends”

Toto je projekt-koncert-festival, ktorý vytvoril Quincy Jones, a ním vzdá poctu Michaelovi na Bermudách od 29 do 31.10., ktorý podporia (skutočné, nie Jermainove) hviezdy ako Wyclef Jean, Erykah Badu... a mnoho ďalších.

Whitney u Oprah o Michaelovi

O tom, že bola zničená správou o Michaelovej smrti, a spomínala aj na vystupovanie na Michaelovo výročie v roku 2001, aj na vzťahy s ním a jeho rodinou.

Čoskoro bude ukončené vyšetrovanie

Podľa správ, do 3-4 týždňov by mal vyšetrovateľ odoslať správu generálnemu prokurátorovi v LA, ktorý by tak mohol konečne začať trestné stíhanie, ktorého jediný potencionálny obvinený je zatiaľ Dr. Conrad Muray, ktorý by bol zatknutý iba v prípade, ak bude oficiálne obvinený.

Hlavnou práčinou Michaelovej smrti bolo predávkovanie propofolom, ale je ťažké určovať len tento prípravok, ako hlavnú príčinu, keďže Michael požíval niekoľko druhov liekov.

Ukážka rozhovoru s Dieterom Wiesnerom

Včera som vás upozornil na to, že Dieter vo svojom rozhovore pre ET tvrdil, že napr. kusnutie pavúkom si Michael vymyslel..., pretože to bol následok zlomenia injekčnej striekačky od doktora, Dieter to písal, že to bol jeden z tých, ktorí s mu nepáčili, pretože nevedel, čo robia s Michaelom.

Ako jeho manažér videl že Michael, ak na niečom pracoval, nepotreboval podporné "prostriedky", lebo ho práca zaujala, ale ak nič nerobil, bol osamelý, no po razii na Neverlande a procese, bol naňho vyvíjaný taký natlak, ktorý nevedel zvládnuť, a práve v tom období vyvrcholila závisloť do liekov.

Michael mal údajne aj zoznam "nepriateľov", ktorý bude zverejnený v rozhovore.

Počkajme si teda na celé video...

Sudca schválil vydanie knihy Moonwalk

Keďže sudca riadi aktuálne rozhodovanie, čo bude a nebude vydané pre obchodné účely s Michaelovým menom (v podstate so všetkým súhlasí po predložení správaci dedičstva), odobril ďalšie krajiny, kde bude vydaná kniha Moonwalk.

Patria k nim - Švédsko, Japonsko, Norsko, Španielsko, Taliansko a Slovinsko.

Uvidíme, kto bude ďalší.

Joe Jackson o Michaelovi

Pozrite si rozhovor s Michaelovým otcom, v ktorom hovorí o ich vzájomnom vzťahu, kde tvrdí, že medzi ním a Michaelom neboli problémy, aké sa vykresľujú v médiách.

Snažil sa, podľa neho, vychovávať svoje deti správne, aby nepobehovali po uliciach ako to robia dnešné deti, a nedostali sa do problémov dnešnej mládeže.

Zdoraznil, že je preňho dôležité, aby svet vedel, že Michaela ako syna miloval.

Janet Jackson - nový singel - MAKE ME

Na jej oficiálnej stránke si môžete po registrovaní mailing listu vypočuť jej nový singel.

Obrázek

Musím povedať že sa mi konečne páči, len by to chcelo viac melodiky, stúpanie - klesanie..., ale je to fajn tanečné...

LINK

Dnes je deň D

V roku 1993, 13 ročný Jordy Chandler, v zastúpení svojho otca Evana Chandlera a ich právnika, podali na súd 15.9. civilnú žalobu proti Michaelovi za sexuálne obťažovanie!

Kompletné spracovanie témy tu - LINK

Rozhovor s LaToyou pre Access Hollywood

O jej spomienkách na Michaela aký bol, a na to, ako sa dozvedela o Michaelovej smrti...

Povedala, že bola doma a v tom čase sledovala správy o smrti Farrah Focettovej, a povedala si, kto asi bude ďalší z celebrít...

O 10 min. neskôr jej volal Joe Jackson, že Michaelovi je zle, a je hospitalizovaný, aby hneď prišla do nemocnice...

Potom hneď zavolala matke a Michaelovej asistentke, a opakovane sa pýtala, či je Michael OK, počula, ako Katherine chcela LaToyu k telefonu, a potom počula matkyn krik - je mŕtvy, on je mŕtvy.

Keď jej to povedala, bola tak ohromená a slabá zo stresu, že nemohla ani šoférovať, a chcela požiadať ľudí na ulici, aby ju odviezli do nemocnice, lebo sama by to nezvládla, nakoniec tam došla sama.

Do nemocnice prišla krátko na to, lebo to bolo asi len 5 min., v nemocnici jej sestrička povedala, že to nie je pravda, a ona sa "potešila", ale keď vošla do izby, uvidela nad Michaelovou posteľou Katherine a deti, ktorí sa objímali.

Matka sa na ňu otočila a len "prikývla", že Michael je mŕtvy.

Paris jej opakovane hovorila, že Michael je ten najlepší otec na svete...

Ďalšia rana pod pás

Dieter Wiesner v rozhovore pre AccessHollywood "povedal", že udalosť, keď mali vzniknúť fotky s Michaelom, na ktorého nohách mali byť rany po poštipnutí pavúkom, boli falošné!

Ako dodal, mal to byť výsledok injekčných vpichov.

Obrázek

Obrázek

Rovnako povedal, že Michael si vymyslel aj "policajnú brutalitu" po zatknutí, keď mal mať na rukách rany a modriny...

Obrázek

Tu je Michaelova výpoveď v prípade žaloby Dietera Wiesnera, ktorý tvrdil, že mal oprávnenia na predaj Michaelových vecí a hudby, Michael vo výpovedi pod prísahou tvrdí, že mohol byť manipulovaný vplyvom liekov, ktoré bral, a mohol podpísať niečo, o čom presne nevedel čo to je.

V podstate nevie, nie je si istí..., niečo mohlo byť...

Výpoveď je z roku 2007.

Tak tu je ten "nářez"...

... MTV, Michael a Janet...

... boooože, ja nemôžem z tohto videa..., proste ten zvuk, hudba, ... repráky a subwoofer naplnooooooooo!!!!!!!!

Hlasujte za Michaela

... a This is It

V možnosti, čo považujete za naj"pamätnejší" moment na MTV VMA 09

LINK

This Is it trailer fotky

Tu je rozsiahla téma s obrázkami z traileru k dokumentu This is It...

... človek ani nevie, čo si má myslieť...

FOTKY - LINK

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Buďte súčasťou mozaiky

22 októbra sa budete môcť stať súčasťou mozaiky, poskladanej z fotiek fanúšikov.

Uploadujte svoju fotku už teraz, a 22.10. uvidíte výsledok.

LINK

Obrázek

Kolotoče z Neverlandu na veľtrhu

... pred časom som vám písal správu o tom, že kolotoče z Neverlandu sa stali súčasťou veľtrhu the Spokane Fair v Seattli

Tu je ukážka fanúšikov, ktorí sa na nich odfotili.

Viac tu - LINK

Obrázek

Maďarské poštové pečiatky

Ako som pred časom informoval, v Maďarsku sa vydali špeciálne edície známok, ako pocta Michaelovi.

Na tejto fotke môžete vidieť aj pečiatky maďarskej pošty s Michaelovým profilom.

Klik na onrázok:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Problémy s forom

Pretože sa vyskytli isté problémy, musel som upraviť forum, zistil som však, že sa zrušila téma s rádiom Express, ostatné témy ostali, rovnako ako téma premiéry This is It na Slovensku a v Česku, kde sa vynuloval iba počet návštev, nie téma a príspevky - LINK

Žiadam vám o to, aby ste nevytvárali zbytočne nové témy na už existujúce správy!

Pozorne si prezrite forum, až potom, ak nenájdete niečo, čo chcete poslať, potom pošlite svoju tému.

EXTRA - MTV Live na MJJsource

Tu je okno s Live Stream odkazom pre MTV VMA kde môžete sledovať MTV Live.

Sledovanie niektorých programov môžete aj po stiahnutí tohto programu - LINK

Show začne v pondelok ráno o 3 hodine, pričom o 1 hodinu skôr je tvz. pre-show, teda čeverný koberec, ukážky hostí...

MTV LIVE - sú tu dve okná, buď obidve, alebo jedno z nich bude vysielať prenos MTV VMA, stačí kliknúť ráno v pondelok a sledovať (toto prvé okno je priamo MTV a jej vysielanie s programami):

Watch live video from FrnTV on Justin.tv

MTV Shows

This Is It trailer premiéra v Nemecku

Premiéra pre Nemecko bude odvysielaná v pondelok o 8 ráno, ale na najbulvárnejšej stránke - denníka Bild.

Už teraz je tam "reklama" a článok s Ianom Halperinom, a jeho nechutnou knihou Unmasked.

Historický kalendár

V dnešný deň, ale v roku 1987 sa začalo svetové turné BAD v Tokiu, a skončilo 27.1.1989 v LA.

Videlo ho 4,4 mil. divákov v 15 krajinách na 123 koncertoch, a bolo najziskovejšie pre solo umelca v tomto čase.

Image and video hosting by TinyPic

Predajnosť tento týždeň

Predajnosť Michaelových - albumov - dosiahla 610 tisíc kusov na celom svete, pričom album Thriller bol 6 napredávanejším albumom (čísla neobsahujú predajnosť singlov a DVD)

Celková predajnosť albumov dosiahla od Michaelovej smrti už 14,5 mil. kusov.

Vyšetrovanie úniku informácii bez porušenia zákona

Podľa aktuálych správ, vyšetrovanie úniku informácií z kancelárie vyšetrovateľa, nedokázalo porušenie zákona zamestnancami.

Hovorca šerifa v LA Steve Whitmore povedal, že neboli zistené žiadne skutočnosti, že zamestnanci predali informácie médiám, napriek tomu sa niektorí dopustili porušení interných predpisov o zaobchádzaní s utajovanými informáciami.

Tí, ktorých sa to týka, dostali pokarhanie!

Išlo o únik napr. úmrtného listu.

Obrázek

Nahrávané skladby...

Objavili sa nahrávky zo skúšok na This Is It, ale v amatérskej, veľmi zlej kvalite nahrané na foťák/mobil, preto ich sem dávať nebudem.

Počkajme si na kompletný dokument.

Druhé vydanie knihy - For the Record

MICHAEL JACKSON: FOR THE RECORD (2nd Edition)

Obrázek

Čoskoro výjde nové, druhé vydanie tejto nesmierne faktografickej knihy (klik na obrázok) mapujúcej všetky známe aj neznáme skladby, ktoré Michael nahral!!!

515 strán plných informácií o všetych singloch, albumoch, DVD, koncertoch...

Prvé vydanie vyšlo v roku 2007, a malo 407 strán!

Obrázek

LINK

Disney odmieta prezentovať film Captain EO

Napriek predošlým správam o tom, že by sa mal prezentovať film Captain EO v Disneylande v Kalifornii, v januári 2010, prezident spol. Disney, Bob Iger odmietol tieto správy!

Povedal, že tieto správy nie sú pravdivé, ale nie je vylúčené, že by sa v budúcnosti mohol film opäť odvysielať, ale musia sa na to pripraviť.

Pozrieť si ho môžete tu - LINK

Obrázek

The Insider

V pondelok bude prezentované video Michaela v relácii the Insider, počas výpovede v žalobe Dietera Wiesnera z roku 2007, ktorú Michael prezentoval pod prísahou.

Samozrejme, hneď ako bude dostupné, ho zverejním.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Koncert vo Viedni zrušili

Image and video hosting by TinyPic

Koncert, ktorý sa mal konať už 26. septembra na viedenskom zámku Schönbrunn organizátori zrušili. Hudobná šou by sa podľa šéfa usporiadateľskej agentúry Georga Kindela a bratra zosnulého speváka Jermaina Jacksona mala presunúť na jún 2010 do Londýna.

Organizátori najskôr oznámili účasť hviezd ako Chris Brown, Natalie Cole alebo Mary J. Blige. Umelci však svoju účasť dementovali. Viedeň navyše oznámila, že koncert nakoniec nepodporí plánovanými 600 - tisíc eurami.

Rakúske médiá ešte pred koncertom hovorili o "chaose a fraške", pretože usporiadateľom sa nepodarilo získať žiadnu z najžiarivejších speváckych hviezd. Podľa pôvodného scenára malo vo Viedni vystúpiť až 25 slávnych mien spolu s Jacksonovou sprievodnou skupinou a tanečníkmi. Počas minulého týždňa organizátori oznámili, že už predali vyše polovicu vstupeniek. Tie pritom neboli najlacnejšie, ceny sa pohybovali od 63 do 518 eur. Organizátori počítali s účasťou desiatok tisíc Jacksonových fanúšikov. Tí, ktorí si vstupenky už kúpili, by podľa stránky news.bbc.co.uk mali dostať svoje peniaze späť.

ČTK

LaToya v relácii 20/20

LaToya poskytla exkluzívny rozhovor pre Barbaru Walters.

Ako prezradila, Michael bol pochovaný v bielom saku so sklenenými korálkami, a veľkým zlatým opaskom, dokonale nalíčený, s čiernymi okuliarmi a bielou rukavicou.

Obrázek

Ak bude dostupné video, dám ho sem, "zaujímavo" v ňom hovorí na niektoré témy, podľa nej dr. Murray vedel, že Michael je mŕtvy už dlhšie predtým, keď ho našiel v izbe, napriek tomu zavolal do izby Princa Michaela I, aby videl, ako sa snaží oživiť ho, teda videl už mŕtveho otca Michaela... a to len preto, aby sa snažil zakryť svoje zlyhanie.

Obrázek

Ako dodala, je jedno, kto je matkou jeho detí, on bol ich otec, ktorý ich vychovával a povedala, že malý Prince - Banket, má hispánske črty, lebo jej to priamo potvrdil Michael, že má hispánsky pôvod!!!

Deti podľa nej vedia, kto je Debbie Rowe, ale či vedia, že je ich matka, si nie je istá, neboli s ňou viac ako 10 rokov.

Napriek tomu, že deti má vychovávať Katherine, a po nej Diana Ross, LaToya povedala, že Katherine s Dianou na túto tému hovorila, ale deti s ňou nemajú žiaden vzťah, a nevedia, že by mala byť ich vychovávateľka, Katherine však vie, akú odpoveď by povedala, keby mala vychovávať Michaelove deti.

S najväčšou pravdepodobnosťou, bude deti vychovávať Rebbie.

Obrázek

Zatiaľ nebude nikto obvinený!

Podľa správ, koroner, ktorý prešetruje Michaelovu smrť, sa doteraz nestretol s vyšetrovateľmi, aby im poskytol detailné závery z jeho vyšetrovacej pitvy, aby sa určil ďalší postup pre možné obvinenie z (neúmyselného) zabitia Michaela.

Bude trvať týždne alebo mesiace, pokiaľ sa dostane vyšetrovanie k bodu, keby sa bude môcť rozhodnúť, či niekoho priamo obviniť.

+

Sudca Mitchell Beckloff zamietol žiadosť rodiny=Katherine Jackson, aby boli obmedzené zverejňované informácie z pojednávaní, napr. o výške finančnej podpory pre deti a ich príjem.

Sudca to odvôvodnil tým, že je to vo verejnom záujme.

Rovnako protestovala aj právnička detí, že zverejnenie niektorých informácií by mohlo spôsobiť, že sa bude niekto pokúšať využívať tieto informácie.

Sudca ale potvrdil, že presné sumy zverejnené nebudú.

Katherine tiež žiada sudcu, aby určil, či je jej podiel a podiel detí v ohrození, ak nebude mať právo veta, alebo námietky, ktorú Michael vo svojom závete neurčil, vo vzťahu k vykonávateľom závetu a správcom majetku.

O tomto rozhodne sudca v priebehu pár dní.

Gladys Knight o Michaelovi

Na tejto linke si pozrite rozhovor, v ktorom hovorila o Michaelovi ako o človeku, o tom, ako jedinečný bol, a že to bola česť pre ňu zaspievať na pohrebe Michaela skladbu - His Eye is on the Sparrow.

Veľmi výstižné video!

LINK

Chrám Michaela Jacksona

Aj takto si niektorí fanúšikovia doslova uctievajú Michaela, vytvorením chrámu a náboženstva okolo kultu Michaela Jacksona.

Posúdte sami, či sa chcete stať členmi, pozorne si prečítajte podmienky.

V podstate ide o "uctievanie" umenia Michaela Jacksona cez obrazy, hudbu, videá...

Fotky "umeleckého spracovania" Michaela - LINK

Na tejto adrese nájdete všetky informácie

LINK

Obrázek

Ďalší dôvod sledovať MTV

... premiéra ukážok z traileru k dokumentu This Is It v priamom prenose!

Ceny MTV budú udelené v New Yorku - 13.9., o 21,00 miestneho času, nášho času o 15,00 poobede!

Kto bude vystupovať vo Viedni???

... podľa správ, Jermaine sa zúfalo snaží, aby prilákal niektorých umelcov na benefičný konert, ale niektorí ohlásení účinkujúci už odmietli pozvanie, napriek tomu, že boli ohlásení.

Mary J. Blige alebo Chris Brown...

Postupne tam ostane nejaká skupinka nepodstatných umelcov ako US5, ktorých nikto okrem Nemecka a Rakuska nepozoná (je to chlapčenská skupina alá Backstreet Boys).

Podľa správ, Jermaine nemá oficiálnu podporu rodiny, a osobne to tiež zamietam, preto ani veľmi neradím kupovať lístky, resp. žiadajte vrátenie peňazí, ja nebudem vo veľkom podporovať tento koncert!

Práve Jermaine spôsobil Michaelovi počas rokov, asi najviac zlého z celej rodiny, okrem skladby, ktorú som tu prezentoval - “Word to the Badd” - on priviedol k Michaelovi islamistickú skupinu, ktorá mu poskytla ochranku = platil za ňu (ako výpalné?), on zblížil Michaela s bahrajnskou rodinou, nakoniec ho bahrainksý princ zažaloval, on priviedol dr. Tohme Tohme k Michaelovi, ktorého potom Michael označil ako hrubého a nebezpečného človeka...

V dnešný deň, ale v roku 2001

... odohral Michael druhý koncert v Madison Square Garden v rámci svojho 30 jubilea v showbiznise ako solo umelca - 30th Anniversary

(taká škoda...)

Obrázek

Muzikál Thriller live

(TASR) - Príbeh legendy svetovej hudby Michaela Jacksona ožije aj na Slovensku. Počas dvoch dní, 18. a 19. decembra odznejú na bratislavských Pasienkoch v šou Thriller live najväčšie hity kráľa popu v podaní hviezd z amerického Broadwaya. Má to byť šou, akú ešte Slovensko nezažilo. Thriller live je originálny muzikál o živote najvýznamnejšieho speváka všetkých čias. Desiatky spevákov a tanečníkov, gospelových súborov priamo z Broadwaya v spojení s hitmi Michaela Jacksona a The Jackson 5 sú zárukou jedinečnej šou a nezabudnuteľného zážitku, ktorý by si nemal nechať ujsť žiadny fanúšik Michaela Jacksona a dobrej hudby.

18.12.09 19:00 (Pi)

19.12.09 14:00 (So)

19.12.09 19:00 (So)

Tento muzikál je skvelo prepracovaný..., osobne ho doporučujem... stojí za to.

Popis - LINK

Lístky:

LINK

Image and video hosting by TinyPic

Správu napísala Zuzcoj

The Beatles vs. Michael Jackson

... ako sa dalo čakať, už sa objavujú články o tom, kto bude tohtoročným najpredávanejším umelcom, a kto zarobí najviac.

Už sa začalo predávať 14 reevidovaných albumov the Beatles, ktorí postupne zaplňujú hitparády predajnosti.

Ako bude vývoj postupovať - teda ako sa budú predávať albumy Michaela a the Beatles, vás budem informovať pravidelne...

Aktuány predaj Michaelových albumov od 25.6.:

Albumy = 13 MIL.

+

Digital Downloads = 16 MIL.

DVD = 3 MILLION

Zvonenia do mobilu = 3 MIL.

---

Celkovo - 35 MIL. nahrávok!!!

AEG plánuje veľký projekt na rok 2010

Po odvysielaní dokumentu This Is It, a predaji DVD, by sa budúci rok mohol uskutočniť veľký projekt, k nedožitému výročiu na 29.8.2010.

Podľa správ, je tu možnosť v prípade veľkého záujmu, predÍženie dvojtýždňového premietania o jeden alebo až dva ďalšie týždne.

Michael Jackson: the Remix Suite I

Odvčera je predaji prvá časť remixového albumu - Michael Jackson: the Remix Suite I

Viac na oficiálnej stránke s ukážkami skladieb - LINK

Obrázek

Michaelove deti zrejme nepôjdu do školy

Podľa správ, mali by študovať v domácom prostredí v rodinnom dome v Encine, tak ako tomu bolo doteraz s Michaelom, pod vedením domácich učiteľov, ktorých mali doteraz.

Wade Robson odhalil mená ...

... na účikovanie na MTV ako pocte Michaelovi, na svojej stránke MySpace!

WADE ROBSON, MIA MICHAELS, BRIAN FRIEDMAN, CRIS JUDD, TRAVIS PAYNE, TINA LANDON, DAVE SCOTT, TYCE DIORIO, JERRY SLAUGHTER, LAURIE ANN GIBSON & GIL DULDULAO ARE PERFORMING WITH JANET JACKSON ON THE MTV VMA AWARDS ON SEPTEMBER 13TH IN TRIBUTE TO MICHAEL JACKSON.

Koncert vo Viedni

Aj oficiálna stránka je už updatovaná s aktuálnymi detailami!

LINK

KLIKNITE pre zväčšenie

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Organizátori viedenského koncertu na počesť zosnulého Michaela Jacksona oznámili na utorňajšej tlačovej konferencii, že na spomienkovej akcii s názvom The Tribute: In Memory of Michael Jackson vystúpi 26. septembra na zámku Schönbrunn Mary J. Blige, Akon, Chris Brown, Natalie Cole, US5, Angela Bassett, Sister Sledge a sprievodná skupina, ktorá mala s Jacksonom vystupovať na naplánovaných londýnskych koncertoch.

Účasť potvrdili tiež jeho deti. Špekulácie o účasti U2, Whitney Houston, Lionela Richieho, Robbieho Williamsa a Madonny zatiaľ neboli potvrdené, no keďže má na podujatí vystúpiť 20 až 25 medzinárodných hviezd, nie je vylúčené, že do Viedne zavítajú aj títo interpreti. Ďalšia tlačová konferencia sa uskutoční už v stredu v Londýne a o deň neskôr je jedna naplánovaná aj v Berlíne.

Viac ako polovica vstupeniek na tento prestížny koncert je už vypredaná. Server World Awards Media bol dokonca na 28 minút vyradený z prevádzky z dôvodu veľkého náporu záujemcov o lístky. Predpredaj prebieha v niekoľkých etapách, aby sa zabránilo ich predaju na čiernom trhu. Lístky na státie stoja od 63 do 212 eur, na sedenie od 278 do 518 eur.

Iniciátorom a koproducentom koncertu je brat Michaela Jacksona Jermaine, ktorý je zodpovedný aj za umelcov, ktorí sa koncertu zúčastnia. Realizáciu projektu podporuje významne aj viedenská viceprimátorka Renate Brauner. Koncert, ktorý bude prenášaný televíznymi spoločnosťami do celého sveta, produkčne pripravuje Georg Kindel. Podľa usporiadateľov je mediálna hodnota koncertu na počesť legendárneho Michaela Jacksona 100 miliónov eur, ktoré koncertom získajú Viedeň a Schönbrunn. Mesto Viedeň podľa viceprimátorky Renate Brauner finančne podporí podujatie čiastkou 600-tisíc eur.

SITA

Captain EO

Na stránke k filmu Captain EO uvádza, že 10.9. vydá tlačové vyhlásenie k vydanie novej verzie tohto 17 min. filmu v januári 2010.

LINK

+

Petícia pre vydanie filmu va DVD v Blue-Ray

Janet Jackson na MTV awards

Janet pripravuje vystúpenie aj s 20timi tanečníkmi, ktorí tancovali s Michaelom, na MTV Video Music Awards, 13.9., ktoré by mali vzdať poctu Michaelovi.

Obrázek

Neoficiálne plány pre This Is It dokument

Podľa správ, ktoré prisiesol diskusný portál UKmix, trailery pre dokument sú už pripravené, a do obehu by sa mali dostať v najbližších dňoch (sú správy o možnom prezentovaní na MTV VMA)!

Podľa informácií, nepôjde o film, ale dokument, ktorý teda nebude ani ako nejaký 2 hodinový koncert, ako si niektorí fanúšikovia myslia.

Pôjde o zábery zo skúšok na koncerty, pričom budú použité zostrihy Michaelovho vystupovania, ale aj zo zákulisia, napr. zo šatne, alebo ako Michael hovorí priamo do kamery, alebo ako usmerňuje tanečníkov a technikov.

Plán na vydanie DVDčka, je pravdepodobne určený hneď po odvysielaní dokumentu v kinách.

DVD bude obsahovať divadelné spracovanie koncertov, vrátane 2 hodín Michaelovho vystupovania, zvukových skúšok, kostýmových skúšok..., a bude obsahovať aj taký materiál, ktorý podľa zdrojov, vyrazí fanúšikom dych.

K dokumentu This Is It bude vydaný aj CD soundtrack, ktorý bude obsahovať aj jednu novú skladbu (ostatné budú skladby použité pre koncerty This Is It ako tracklist), a mal by byť vydaný ako singel po celom svete.

Promo plagát k domumentu This Is It

... takto bude prezentovaný po celom svete.

Image and video hosting by TinyPic

Všimnite si detaily na plagáte (budú aj väčšie rozlíšenia), sú tam zobrazené aj nové obrázky!!!Image and video hosting by TinyPic

Zoznam možných predmetov s ochrannou známkou

... pod menom Michael Jackson, King Of Pop, MJ, Neverland - ktorý podali spoločnosti Michaela, v zastúpení jeho správcov na patentový úrad - správa z 5.9.!

Je to v angličtine, chápete, že sa mi to nechcelo prekladať... (ak chcete, preložte si to cez google prekladač):

Games and playthings, namely: plush toys, paper dolls, dolls and accessories, toy action figures, toy vehicles, toy cars, toy trucks, toy bucket and shovel sets, roller skates, toy model hobbycraft kits, musical toys, jigsaw puzzles, badminton sets, bubble making wand and solution sets, toy banks, puppets, toy balloons, yo-yos, kites, baseball bats, balls of all kind, play wands, board games, playing cards, and children’s games to play during travel; ornaments, and decorations for a Christmas tree; sporting goods, museum services- namely: operating a museum in Michael Jackson’s former home and providing tours thereof; providing theme park services; entertainment services, namely: live shows and events; tennis and golf resort services; recreation and sporting club services; organization of meetings and conferences as well as clothing, footwear, headgear, and printed matter, namely: post cards, holiday/greeting cards, art prints, art reproductions, bumper stickers, stickers, decals, tissue/giftwrap, printed tickets, posters, wall calendars, flags and pennants of paper, printed and paper emblems, brochures, catalogs, and merchandise bags; books, namely: non-fiction books about Michael Jackson, activity books, address books, appointment books, coloring books, picture books, and comic books; paper and paper articles, namely: photographs, stationery, memo pads, notebooks, envelopes, pencil sharpeners, pen and pencil cases and boxes, pens, pencils, erasers, rulers, paper weights, staplers, binders, notebooks, stationery consisting of writing paper and envelopes, memo pads, writing tablets, paper table cloths, paper napkins, paper coasters, and paper mats; money clips, and in keeping with Michael Jackson’s theme of peace — toy rockets, toy guns, toy holsters.

Michaelovo miesto odpočinku?

Napriek tomu, že neboli zverejnené miesta, kde by mal byť Michael pochovaný, jedna reportérka, ktorá skúmala budovy Forest Lawn, a mala možnosť sa rozprávať s ľuďmi prítomnými na pohrebe, toto by malo byť miesto, kde Michael bude "odpočívať".

Rodina údajne nechcela vidieť, ako Michaela s rakvou zapečatia do hrobky, preto mali rozlúčku ukončiť bez toho, aby to videli.

Pôvodný článok: LINK

Kliknite pre zväčšenie!

Obrázek

UNICEF zbierka cez Michaelovo meno

Oficiálne potvrdená zbierka prostredníctvom Michaelovho mena na pomoc pre UNICEF s cieľom zozbierať 10 tisíc libier do 4 marca 2010. (zatiaľ je tam 75 libier)

LINK

Image and video hosting by TinyPic

Video z pohrebu

... kde je Lisa Marie Presley, v téme na diskusii.

Sony/ATV mala 2 najvyšší podiel na trhu v USA

... v druhom štvrťroku 2009 a to vďaka spravovaniu práv na skladby od umelcov ako Lady Gaga - Poker Face (2) a Just Dance (19), Beyonce - Halo (6), Flo Rida - Right Round (10) a Taylor Swift - Love Story.

Aktuálne dosiahli dohodu s vydávaným skladieb od Enrique Iglesiasa.

Konferencia o kultúrnom dedičstve Michaela Jacksona 2010

V lete 2010 - 25.6., teda na výročie Michaelovej smrti a narodením, sa už teraz pripravuje konferenica o vplyve a kultúrnom dedičstve Michaela Jacksona prostredníctvom faktografických výskumov a relevantných faktov.

Viac na oficiálnej stránke, kde budú postupne zverejňované informácie.

Hlavnými bodmi konferencie - the First International Conference on Michael Jackson Cultural Heritage - budú:

- Musicology,

- Dance,

- Litterature,

- Arts,

- Photography,

- Sociology,

- Phylosophy,

- Philanthropy,

- Fashion design,

- Computer Graphics,

- Computer Vision,

- Technology.

LINK

Image and video hosting by TinyPic

Thriller prekročil 65 miliónovú hranicu na YouTube

... v počte zhliadnutých videí!!!

Pozrite sa... 65 496 590 zhliadnutí!!!

LINK

(Video so Susan Boyle bolo zobrazené viac ako 100 mil. krát, a video Avril Lavigne - Girlfriend viac ako 90 mil. zhliadnutí)

Čo do pekla to má znamenať???

Image and video hosting by TinyPic

Exkluzívne - Oficiálne obchodné značky

Mnoho spoločností, ktoré boli spravované v Michaelovom mene spravuje právnická spoločnsť z Atlanty - 'Greenberg Traurig'.

Medzi nimi je napr. The Michael Jackson Company LLC' (TMJC) a 'Triumph International Inc' (TI). Obe spoločnosti patria pod Michael Jackson Estate - teda majetok pod kontrolou Johna Brancu a Johna McClaina.

TMJC nedávno zaregistrovala logo "This Is It", takže sa dá očakávať niekoľko nových vecí, ktoré sa dostanú do predaja s týmto logom ako oficiány produkt.

TI zaregistrovala mená a popisy, ktoré charakterozovali Michaela Jacksona: jeho meno Michael Jackson, the Neverland logo, the "Moonwalker" logo, the "King Of Pop" a "MJ".

Doteraz tieto značky neboli registrované, takže sa stávajú oficiálnym prvkom, ktorý bude prezentovať Michaela na trhu = bude sa za to platiť.

Právnická firma 'Greenberg Traurig' teraz plánuje žalovať niektorých predajcov, prípadne dosiahnúť dohody, alebo zasiahnúť proti tretím stranám, ktoré zneužívajú tieto logá a mená na svoj vlastný predaj.

Na patentový úrad ("United States Patent and Trademark Office") podali žiadosť 17.8., a včera dostali schválenie.

Odteraz budú mať právo legálne zasiahnúť proti predajcom, ktorí budú používať tieto logá a mená na predaj vecí s Michaelom bez (ich) povolenia-oprávnenia!

Spoločnosť 'Sycamore Valley Ranch Company LLC', ktorá bola založená pri premenovaní Neverlandu s odpredajom polovice ranča, rovnako registrovala značku Neverland pre možnosti otvorenia múzea a všetkých pridružených možností v súvislosti s Neverlandom!

Popularita Michaela Jacksona vo svete

Michael podľa CNN je stále vo svete mimoriadne populárny a stále láme rekordy..., o čom svedčí aj reakcia médií a ľudí vo svete..., cez google, yahoo, facebook (kde zlomil všetky rekordy návštevnosti, rovnako aj na Twitteri) až predaj nahrávok...

MTV opäť ponížili Michaela

MTV znova na svojich stránkach zverejnili fotku a komentár, že Michael "mylne" prijal "cenu - Umelec tisícročia" v roku 2002..., len deň pred pohrebom..., kurvy...

LINK

Obrázek

Ultimate Christmas Collection

Universal/Motown prinesie na vianočný trh album skupiny Jackson5 s vianočnými skladbami.

Pôjde o reedíciu albumu z roku 1970 Jackson 5 Christmas Album, ale k 11 pôvodným skladbám, bude dostupných aj 10 bonusov!

Album výjde 13 oktobra!

Obrázek

BONUS TRACKS:

1. “Season’s Greetings from Michael Jackson”

2. “Little Christmas Tree” (Michael Jackson)

3. “Season’s Greetings from Tito Jackson”

4. “Up on the House Top” (DJ Re-Edit)

5. “Season’s Greetings from Jackie Jackson”

6. “Rudolph the Red-Nosed Reindeer” (Stripped Mix)

7. “Season’s Greetings from Jermaine Jackson”

8. “Someday at Christmas” (Stripped Mix)

9. “Give Love on Christmas Day” (Group Acappella Version)

10. “J5 Christmas Medley”

Trailer k This Is It

... už čoskoro bude dostupný trailer k dokumentu This Is It!!!

Oznámil to Kenny Ortega, režisér koncertov.

Marlon Jackson žiada médiá...

... aby neodvysielali žiadnu reprízu pohrebu Michaela a ani zábery, na ktoré nemali oprávnenie!

Rodina je údajne rozhorčená nad tým, že sa pohreb vysielal do celého sveta, pričom to mal byť súkromný obrad, napriek tomu aj keď bola bezletová zona, niektoré média naďalej vysielali záznamy z helikoptér...

Média mali možnosť snímať obrad len určitý čas, po ktorom boli médiá vykázané.

-------

Moje hodnotenie je asi také, že teraz je to max. patetické žiadať média, aby nevysielali pohreb, ak sami povolili prenos a nahrávanie - aj keď čiastočné.

Pravdepodobne budú zábery v pripravovanom dokumente This Is It, preto aj to špeciálne osvetlenie a kamery, takže..., skôr ide o marketing.

Download

... k téme pohrebu si stiahnite záznam z pohrebu! LINK

Obrázek

Nové videá...

V téme pohrebu sú nové videá LINK

SAVE THE WORLD AWARDS 2009

http://img.cas.sk/img/4/article/370996_save-the-world-awards-michael-jackson.jpg

Sobota 5.9.2009 23:40 Dvojka(STV2)

Hudobná pocta kráľovi popu - Michaelovi Jacksonovi pri príležitosti odovzdávania cien za ochranu Zeme - Save The World Awards 2009 z rakúskej jadrovej elektrárne Zwentendorf, ktorá sa nikdy nespustila do prevádzky.

Popis pohrebu

Image and video hosting by TinyPic

Michaela uložili do hrobu počas súkromného pohrebného obradu za prítomnosti viac ako 200 rodinných príslušníkov a priateľov.

Michaelov pohreb v kalifornskom mestečku Glendale pri Los Angeles sa vo štvrtok večer uskutočnil s vyše hodinovým oneskorením, keď jeho rodina meškala. Michaela uložili do hrobu na cintoríne Forest Lawn Memorial Park 70 dní po tom, ako zomrel na predávkovanie liekmi.

Aktivista za ľudské práva reverend Al Sharpton predniesol smútočný prejav a na obrade vystúpila aj soulová speváčka Gladys Knight. Krátko pred 22.00 h miestneho času (07.00 h SELČ) Sharpton zverejnil na svojej stránke na internetovej sociálnej sieti Twitter, že Michaela uložili do hrobu. Pred obradom príbuzní a priatelia Michaela vošli na cintorín v sprievode viac než 30 limuzín a ďalších áut. Niektorí zamávali davu stoviek fanúšikov speváka. O niekoľko minút neskôr dorazil na cintorín aj pohrebný voz, sprevádzaný štyrmi policajtmi na motocykloch.

Pietny obrad pod holým nebom sa mal začať o 19.00 h miestneho času (piatok 4.00 SELČ). Smútoční hostia vrátane 77-ročnej Elizabeth Taylorovej museli čakať v horúcom počasí. Teplota vzduchu pred západom slnka dosahovala okolo 32 stupňov Celzia. Na pohrebe sa okrem iných blízkych priateľov Michaela zúčastnila bývalá detská hviezda Macaulay Culkin. S bývalým manželom sa prišla rozlúčiť aj Lisa Marie Presleyová. Ako informovala miestna televízna stanica FOX11, medzi pozvanými hosťami chýbala matka detí Debbie Roweová. Tú podľa spravodajcov rodina odmietla pozvať.

Podrobnosti o pohrebe boli utajované, aj keď rodina oznámila, že Michaela pochovajú v hrobe vo veľkom mauzóleu vo hviezdnej spoločnosti hollywoodskych velikánov ako boli Walt Disney či Humphrey Bogart. Pred budovou umiestnili vyše 100 bielych stoličiek, v prvom rade sedeli rodičia, Joe a Katherine Jacksonovci, a tri deti, Prince Michael (12), Paris Michael (10) a Prince Michael II (7). Obrad sa konal za prísnych bezpečnostných opatrení, na cintorín nemali prístup fanúšikovia a zástupcovia médií. Hoci mali novinári povolený prístup maximálne po brány cintorína v Glendale, organizátori akreditovali 465 médií z celého sveta.

Podľa agentúry AP, osvetlenie, typické pre televíziu či film, použité počas pohrebu zvyšuje možnosť, že záznam z neho bude použitý v celovečernom dokumentárnom filme zachytávajúcom posledné týždne Michaelovho života This Is It.

Pohreb skončil

7:10 - ľudia odchádzajú z cintorína, polícia eskortovala rodinu.

Pozvaní sa presunú do reštaurácie Villa Sorriso Ristorante na "pohostenie"=kar, ktorý je nazvaný Celebration

Pohreb Michaela

Okolo štvrtej hodiny poobede sa schádzala rodina v dome v Encine, kde prišli čierne Rolls Roycei, ktoré odviezli členov rodiny na cintorín.

Obrázek

Samotný obrad, na ktorý prišli mnohé hviezdy a priatelia ako Liz Taylor, Chris Tucker, Macaulay Culkin, Lisa Marie Presley a viac ako 200 ďalších... sa začal o hodinu neskôr, a stále prebieha...

Obrázek

Téma: Pohreb

Tu vkladajte všetky linky na videá, články, obrázky...!!!

LINK

Obrázek

Fanúšikovia budú môcť navštíviť cintorín

... samozrejme nie na pohreb, ale neskôr, aby si pozreli miesto posledného odpočinku, aspoň takéto sú ostatné správy od Karen Kaye!

Rodina sa údajne snaží vytvoriť s cintorínom Forest Lawn dohodu o možnosti navštevovať Michaelov hrob, a to raz do týždňa, nie je to oficiáne potvrdené!

Účet za pohreb

Prezrte si tento dokument, je to účet za pohreb!

Obsahuje všetky poplatky za pohreb, ktoré predložila Katherine Jackson na súd, so žiadosťou na preplatenie!

LINK

Pohreb nebude LIVE!

Napriek rôznym špekuláciám, a nezmyselným správam, že by sa pohreb vysielal, je to BLUD!

Nikto nebude mať možnosť čo i len vstúpiť na pozemok cintorína, hliadky budú nielen na príjazdových cestách, ale aj vrtulníky nad cintorínom.

Niektoré hlavné cesty budú uzavreté!

Preto nečakajte žiaden priamy prenos, max. zábery príchodu k cintorínu, to je všetko!

Všetky detaily vám prinesiem hneď ako budú dostupné!

Joe Jackson o pohrebe

Nič, čo by sme nevedeli...

Vyhrajte lístky do Viedne

V utorok sa dozvieme, kto vystúpi na Michael Jackson Tribute koncerte vo Viedni

Trochu záhadná situácia okolo veľkolepého spomienkového koncertu na Michaela sa pohla mierne dopredu. Po tom, čo sa v druhej polovici začali predávať vstupenky v podstate na nikoho, sa 8. septembra konečne dozvieme, kto si príde na Michaela do Viedne zaspomínať.

Veľká tlačová konferencia, ktorá mala odhaliť aspoň prvé mená účinkujúcich sa mala uskutočniť do konca augusta, avšak organizátori podujatia ju do konca letného mesiaca neuskutočnili.

Všetko sa však zmení 8. septembra, kedy sa novinári z celého sveta vo Viedni dozvedia prvé konkrétne informácie a zaujímavosti o koncerte. Zástupcov médií vo Viedni privíta sám Jermaine Jackson, brat Michaela, ktorý je iniciátorom a spoluproducentom spomienkového koncertu a tiež zodpovedá za umelcov, ktorí na koncerte vystúpia. Prvé mená účinkujúcich by mal predstaviť práve v utorok a potvrdiť tak, alebo vyvrátiť dohady o tom, či na koncerte naozaj vystúpia Madonna, U2, Lionel Richie, či Whitney Houston, o ktorých rakúska tlač polemizovala hneď po uverejnení informácií o koncerte.

Tlačovej konferencie sa zúčastní aj miestostarostka Viedne Renate Brauner, Georg Kindel, televízny producent, ktorý pripravuje prenos z podujatia do celého sveta, či Christian Baha zodpovedný za to, aby výťažok z koncertu poputoval do nadácií. Obdobné tlačové konferencie sa uskutočnia aj v Berlíne, Londýne a Ríme.

Organizátori podujatia pripravili do predaja zhruba 85 tisíc vstupeniek. Od momentu, kedy sa lístky začali 20. augusta predávať, je vraj už polovica lístkov vypredaná. Fakt, že všetky lístky nezmizli z trhu okamžite spôsobilo iba to, že predajcovia nastavili systém tak, aby sa v danom období predal iba istý počet lístkov a vstupenky sa tak ušli aj pre tých, ktorí sa k ich nákupu rozhodnú neskôr. Andreas Egger z oeticket uviedol, že predpokladá, že najdrahšie a najkvalitnejšie lístky sú už vypredané. Momentálne totiž prebieha rezervácia a vstupenky k majiteľom dorazia pravdepodobne zhruba týždeň pred podujatím. O lístky je obrovský záujem. Už hodiny pred ich oficiálnym predajom skolabovala stránka tribute2009.com, cez ktorú sa mali oficiálne predávať a predaj sa normalizoval až na druhý deň.

Spomienkový koncert na Michaela Jacksona sa uskutoční 26. septembra 2009 v prednej časti zámku Schönbrunn vo Viedni. Exkluzívnu hru o vstupenky na koncert prinesie na Slovensku svojim poslucháčom aj najpočúvanejšie Rádio Expres.

TS musicserver

O súťaži vás budem ihneď informovať!

Oprah Winfrey pripravuje spomienkovú šou?

Napriek tomu, že za ostatné roky (v podstate od obvinení v roku 1993, krátko potom, ako bol odvysielaný dokument s Michaelom, ktorý dosiahol najvyššiu sledovanosť a urobil s Oprah svetovú hviezdu, pretože dovtedy nikto okrem amerických divákov nepoznal Oprah...) bola Oprah "nepriateľská" a pri istých príležitostiach nepriamo obviňovala-poukazovala na Michaela, že je možno pedofil, a zdôrazňovala jeho "choré správanie" k deťom, údajne chystá spomienkovú šou. (Oprah bola sama obeťou sexuálneho zneužitia jej strýkom, preto od obvinení nikdy viac nedala priestor Michaelovi tvrdiac, že nebude podporovať nikoho, kto zneužíva deti a je násilnícky k ženám napr. Chris Brown)

Podľa správ, by mala prezentovať aj niektoré nezverejnené ukážky z rozhovoru!

Gladys Knight zaspieva Michaelovi

Jej hovorca potvrdil, že bude spievať na pohrebe Michaela. pôvodne sa hovorilo, že by to mala byť Aretha Franklin...

Sudca povolil zaplatenie pohrebu

Cez správcov majetku. Jeryll Cohen, právny zástupca správcov majetku pred súdom vyhlásil, že náklady na pohreb sú "veľmi vysoké", ale chápu, že to nie je obyčajný pohreb, preto súhlasia so zaplatením.

Obrázek

Raritné fotky MIX

Som rád, že sme sa tak vo veľkom rozbehli v téme na fore a tie stovky fotiek sú ... skrátka... úžasné...

Obrázek

Obrázek

Tlačová konferencia v Utorok

V utorok sa o 11,00 hod. uskutoční tlačová konferencia k tribute koncertom vo Viedni vo viedenskej radnici Vienna City Hall, "Volkshalle", vstup Lichtenfelsgasse 2, A-1080 Vienna.

Pohreb

Michaela pochovajú na cintoríne Forest Lawn Memorial Park v Glendale v losangeleskom dištrikte vo štvrtok o 19:00 miestneho času (v piatok o 04:00 stredoeurópskeho letného času).

Michaelovu zlatú rakvu umiestnia v súkromnej časti hrobky Great Mausoleum, kde odpočívajú aj ďalšie slávne osobnosti, napríklad Clark Gable, Jean Harlow a Carole Lombard. Jeden z Michaelových bratov Marlon v rozhovore pre istý britský denník prezradil, že deti nechajú v otcovej rakve odkazy.

Na rozdiel od verejnej rozlúčky v Staples Center v Los Angeles, ktorú navštívilo v júli zhruba 20-tisíc ľudí, na súkromný pohreb príde iba blízka rodina a priatelia. Niekoľko ulíc, ktoré ústia k vstupu na cintorín, polícia uzatvorí.

Na rozdiel od iných cintorínov, Forest Lawn je známy prísnymi pravidlami na ochranu súkromia. Aj keď je otvorený tiež pre verejnosť, turisti a turistky, hľadajúci hroby slávnych, tu nie sú vítaní. Ako tvrdí šéf Dearly Departed Tours Scott Michaels, ktorý ponúka prehliadky známych hollywoodskych miest posledného odpočinku, o Great Mausoleum je veľký záujem, no "kamery sú všade a ak sa budete len tak potulovať, nájdu vás a vyhodia".

Prvotnou príčinou úmrtia bola "akútna intoxikácia", no významne prispel aj účinok sedatív. Uvádza sa to v novom úmrtnom liste, ktorý zmenili tak, aby spevákovu smrť označoval ako zabitie. Ako je špecifikované v zázname, smrteľným bolo injekčné podanie látok inou osobou.

Nespomína sa v ňom osobný lekár Conrad Murray. Kvôli záznamu o mieste Michelovho hrobu je verejnosti prístupná len prvá verzia úmrtného listu. Polícia v tomto prípade zatiaľ nevzniesla žiadne obvinenia zo spáchania trestného činu.

SITA

Polícia konečne vypočula svedkov

Jedným z kľúčových svedkov je ochrankár Alberto Alvarez, ktorý zavolal záchranku 911 a bol v miestnosti s Michaelom a dr. Murrayom, keď sa ho snažil oživovať, a šéf ochranky Michael Amir.

Obaja boli vypočúvaný s audio nahrávkou.

Podľa správ, ich odpovede boli presvedčivé a zhodné.

Celkovo boli vypočutý v priebehu 2,5 hod.

Katherine Jackson požiadala súd o preplatenie pohrebu

Katherine dnes požiadala súd, aby Michaelov pohreb vo Forest Lawn bol zaplatený cez správcov Michaelovho majetku, inými slovami, z Michaelových peňazí, keďže žiaden iný príjem aktuálne Jacksonovci nemajú.

Náklady sú v desiatkách tisích dolárov, najmä kvôli bezpečnostným opatreniam.

Michael Jackson - Odkaz krále popu

Ak niekto máte tento dokument, a viete ho uploadpovať (nie cez megaupload a rapidshare, ale napr. mediafire alebo sendspace),. ocenili by sme, ak by ste to pridali na forum...

Dokument na fore - LINK

LINK

Obrázek

Zvuk: DD 2.0 česky, DD 2.0 anglicky

Titulky: české

Délka: 57 min. + bonusy

Sobotní nabídku titulů, které byly k nalezení na novinových stáncích, završili Levné knihy. Dnes, v sobotu 29. srpna 2009, kdy by Michael Jackson oslavil 51. narozeniny, vyšel dokument mapující fenomenální kariéru krále popu od počátků do nečekaného konce s názvem Michael Jackson - Odkaz krále popu. Cena je 49,- Kč

Video so "živým" Michaelom bol experiment

Nemecká televízia RTL, ktorá pripravila známe video "so živým Michaelom" v podzemnom parkovisku, ako vycházda zo sanitky, pripravila toto video ( LINK + LINK ), aby - ako uvádzajú vo svojej správe - upozornili na manipulovanie rôznych vymyslených príbehov a klebiet, ktoré sa šíria internetom v súvislisti s Michaelom a jeho smrťou.

Napr. na Wikipedii nejaký človek doplnil do Michaelovej stránky, že Michaela beštiálne zabil jeho brat Tito, keď ho zaškrtil káblom od mikrofónu.

Následne Wikipedia zamkla upravovanie stránky, a prijala opatrenie, aby sa žiadne informácie nemenili, pokiaľ nebudú známe fakty o Michaelovej smrti.

Rovnako sa odhodlala k tomu (bol to aj následok tohto), že umožní upravovať stránky len žijúcich ľudí...

Kniha Moonwalk

Sony vydala včera správu (v podstate nič nové, čo by sme nevedeli, len to, že kedy bude vydaná + krátky popis) ku knihe Moonwalker, ktorú si môžete pred-objednať v špeciálnej cene $14.70 (kniha bude stáť $25). LINK

Oficiálne výjde 13.10.2009!

Obrázek

GQ magazín

Vychádza nové vydanie čsopisu GQ, ktoré v roku 1994 prinieslo prekvapujúci článok o podvode obvinení, tentoraz v septembrovom vydaní to bude o Michaelovi ako umelcovi - ako spomienka.

Kompletný článok - LINK

Image and video hosting by TinyPic

Nová kniha - "KEEP MOVING: The Michael Jackson Chronicles"

Známy newyorský publicista a hudobný kritik Arnold White, vydal 177 stranovú knihu knihu, je to skôr knižka esejí a hodnotení Michaela ako fenoménu pop kultúry, jeho vplyv a silu na showbiznis a prečo sa z neho stala ikona.

Objednávka - LINK

Image and video hosting by TinyPic