Články za február 2009

Nové foto Michaela

Michael nakupoval veci u Dolce and Gabbana a Diora, spolu s Christianom Audigierom v LA na Rodeo Drive.

Viac na diskusii LINK

Obrázek

Obrázek

Ďalší katalóg online

K nahliadnutiu su tieto ďalšie kusy Michaelovej zbierky - Session I: Garden Statuary and Outdoor Furniture:

LINK

Obrázek

Flash Back

PEPSI reklama 1989, videli ste to?

Hlasujte

MTV UK (resp. 3 okruhy jej vysielania - MTV2, VH1 a MTV Base) vyhlásila ďalšiu anketu, v ktorej by ste mali hlasovať za najlepšie albumy.

Na tejto linke hlasujte za album - Thriller.

Výsledky ankety budú známe 10. apríla 2009.

Update - prípad Johna Landisa

Podľa aktuálnych informácií, sú dve žaloby, ktoré podal John Landis.

Landis zažaloval najprv Michaela 21.1.2009 prostredníctvom jeho produkčnej spoločnosti.

V tom čase bol prípad aj medializovaný.

Avšak Landis podal aj inú žalobu 28.1.2008 ako fyzická osoba.

V nej zažaloval spoločnosť the Nederland Organization, ktorá pripravuje na Broadwayi muzikál na tému Thriller, ku ktorému, ako tvrdí, nemá spoločnosť autorské práva, keďže téma sa opiera o videoklip Thriller, ku ktorému má autorské práva Landis.

Oficiálnu žalobu si môžete stiahnúť a prezrieť tu:

LINK

Zamietnutá žaloba

Podľa nemeckej tlačovej agentúry DPA (Deutsche Presse Agentur), súd v Paríži zamietol žalobu kamerunského hudobníka Manu Dibanga, ktorú podal začiatkom februára proti Michaelovi a Rihanne, v ktorej obvinil oboch umelcov, že mu "ukradli" časť piesne, konkrétne refrén z jeho skladby "Soul Makossa" (1972), ktorý použil Michael na jeho skladbe - "Wanna be Startin' Something".

Ten využila Rihanna, a ako odškodné požadoval €500.000 ako aj zákaz predaja cez Sony BMG, EMI a Warner Music a ich zisku.

Minulý rok totiž Dibango dosiahol, že jeho meno je uvedené na všetkých nosičoch, ktoré obsahujú Rihanninu pieseň "Don´t Stop The Music" a podľa súdu sa tým vzdal akýchkolvek ďalších nárokov.

Podporte Michaela

Vznikla fanúšikovská stránka, ktorá ma za cieľ podporiť Michaela, teda vlastne jeho tabuľu, ktorú zahalili po obvineniach už v roku 1993, no definitívne po roku 2003, ktorá niesla jeho meno na škole, ktorú ako malý chlapec navštevoval.

Podpíšte sa pod petíciu, aby zastupiteľstvo školy opäť odhalilo Michaelovo meno.

Na stránke je aj video zo slávnostého odhalenia z 11.10.1989

Ďalší katalóg zverejnený

Ďalší katalóg vecí bol zverejnený, k nim patria Arkádové hry, zábava a veci s témou Disney, niektoré môžete vidieť na diskusii v téme - Aukcia vecí.

Časť víťažku pôjde pre nadáciu na podporu mladých začínajúcich umelcov - the National Academy of Recording Arts and Sciences of the United States.

LINK

Celkový zoznam:

LINK

Michael má uhradiť dlhy

V pondelok Odvolací súd vyhovel žiadosti firmy Ayscough & Marar a vydal nariadenie voči Michaelovi Jacksonovi, aby zaplatil neuradené súdne poplatky, ktoré vyplynuli z viacerych občianskych súdnych sporov v roku 2005, kedy firma Michaela zastupovala. Firmu najal Michaelov brat Randy. Ascough & Marar žalovali Michaela a jeho dve spoločnosti už v roku 2006, avšak Michael podal protižalobu, že mu títo právnici hrozili medializáciou súdneho procesu vo veci sexuálneho obťažovania, ak im nezaplatí, pričom Michael súhlasil zo zaplatením $175,000 ako jeho nákladov na protižalobu. Súd protižalobu zamietol. Zaležitosť sa mala dostať pred súd aj v juni 2007, avšak Michael súhlasil s úhradou dlhu i nákladov, ktoré firme vznikli z dôvodu podania tejto žaloby (cca. $440.000). Neskôr sa Michael odvolal voči rozhodnutiu sudcu Jamesa Chalfanta, ktorý nevyhovel jeho žiadosti o odloženie procesu. Spor Ayscough & Marar v. Jackson, B202174 je nepriehľadný a proti Michaelovi hrá i fakt, že sa viackrát nedostavil na vypočúvanie.

Ide o prípad zastupovania Michaela, v ktorom nevyhrala ani jedna strana v prípade MJ vs. Marc Schaffel, kde porota nariadila vyplatiť Marcovi Schaffelovi $200,000 Michaelovi, a Michael musel zaplatiť $900,000 za účty Schaffelovi, podľa ktorých mali byť financované projekty What More Can I Give (ktorý stroskotal vďaka odhaleniu, že Schaffel bol producentom gay porna), vrátane osobných výdavkov Michaela, na ktoré mu požičal M. Schaffel, ktorý celkovo od Michaela žiadal $3,8 mill.

USB kľúč

Sony vydala USB kľúč, ktorý obsahuje vo svojej kapacite 2GB za cenu $19.99 album Thriller25

Sony USM2GL/MJ 2GB Limited Edition Michael Jackson's Thriller Micro Vault Flash Drive

Ďalšie oficiálne stránky pre aukciu

Tentoraz pre susediaci hotel - the Beverly Hilton, vedľa ktorého sa bude oficiálna aukcia konať:

LINK

Tu je snímka oddelenia pre aukciu, na adrese - 9900 Wilshire Boulevard, Beverly Hills, CA.

Obrázek

Viac obrázkov pre aukciu na diskusii: LINK

Výstava v Europe

6 marca bude vystavená časť predajnej zbierky vecí, ktoré pôjdu na dražbu.

Konkrétne v Irsku, asi 1 hodinu južne od Dublinu.

Výstavisko:

THE NEWBRIDGE SILVERWARE MUSEUM OF STYLE ICONS

Newbridge Silverware,

Newbridge,

Co. Kildare,

Ireland

Mapa:

LINK

Info:

LINK

Letenky:

LINK

Toto miesto zvolil spolumajiteľ Julien's Auctions, Martin Nolan.

Fotky Neverlandu

Najnovšie fotky Neverlandu na diskusii v sekcii obrázky...

Oficiálna prezentácia aukcie

Na oficiálnej stránke aukčnej spoločnosti Julien's Auctions sa otvorili prvé dva náhľady na kolekcie dekoratívneho umenia a nábytku + malieb.

Skvelo spracované prezentácie ponúkajú jedinečný náhľad, akoby ste listovali v katalógu medzi stovkami vecí!!!

Nevychádzam z úžasu!!! Toľko krásnych vecí...

Ak kliknete na obrázky, len posúvaním myšou s nimi hýbete... a zároveň si ich priblížite a môžete čítať popis k nim.

Aukcia - update

Ako sme Vás už informovali, v apríli sa bude konať štvordňová aukcia Michaelovych umeleckých diel, oblečenia a iných vecí z Neverlandu. V marci budú vybrané ukážky z aukcie vystavené v Dubline a Londýne. Aukčná spoločnosť Julien´s očakáva obrovský záujem médií a fanúšikov z celého sveta.

Darren Julien a jeho tím mali možnosť viac ako dva mesiace stráviť na Neverlande, aby spisovali veci, ktoré by boli vhodné do draždby. Čo našli, bola podľa nich - neuveriteľná umelecká zbierka, ktorú ešte v domoch celebrít nevideli.

Michael Doyle, ktorý zostavoval katalóg Michaelového majetku a určoval cenu jednotlivých kusov, povedal: "Zdalo sa mi, že čokolvek Michael vlastní, je buď z bronzu, mramoru alebo zo zlata." Podla spoluvlastníka Julien´s bude cena Michaelových vecí stanovená akokeby ich nevlastnil Michael Jackson, ale hocijaký bežný človek.

Zbierka obsahuje napr. brnenia, ručne robené kráľovské koruny, vrátane vyrezávaného trónu s červeným zamatom, ako aj kráľovský plášť; darček od Michaelových detí a ich podpisom ku dňu - Dňa otcov; portrét mladého Michaela v alžbetínskom oblečení držiac korunu na zamatovom vankúši...

V sklade na predmestí Los Angeles, boli nájdené oprené brány z Neverlandu, bronzové sochy anjelov a iných bytostí; mramorová replika rímskeho cisára, obrovská socha Prométea; rôzne druhy hračiek a elektroniky; ale aj knihy - o Disneym, Petrovi Panovi, Alfredovi Hitchcockokovi, biografia MalcomaX, a knihy o histórii černochov.

K výstavným kusom budu patriť samozrejme osobné veci a oblečenie Michaela, od čias the Jackson5 až po súčasnosť, vrátane odznakov a praciek napr. Kráľovských vzdušných síl, alebo Thaijského úradu na kontrolu narkotík.

Podľa najnovších informácií, bude celú aukciu vysielať aj prodtredníctvom internetu televízia - the Auction Network

Obrázky na diskusii!

Ukážky vecí na aukciu

Na diskusii je ukážka predmetov, ktoré budú dražené v aukcii, ktorá je naplánová na druhú polovicu Apríľa.

LINK

Obrázek

BET - Michael druhý najvplyvnejší hudobník

V ankete, ktorú urobila televízia BET, v rámci mesiaca historie čiernej hudby a jej umelcov, sa Michael umiestnil na druhom mieste najvplyvnejších hudobníkov čiernej pleti.

Tu je zoznam umelcov ankety - 'Top 25 Influencers In Music':

1. Bob Marley

2. Michael Jackson

3. Prince

4. Ella Fitzgerald

5. Little Richard

6. James Brown

7. Ray Charles

8. Aretha Franklin

9. Marvin Gaye

10. Curtis Mayfield

11. Stevie Wonder

12. Quincy Jones

13. Berry Gordy

14. Russell Simmons

15. Miles Davis

16. Diddy

17. Jay-Z

18. Nina Simone

19. Tupac Shakur

20. Notorious B.I.G.

21. Luther Vandross

22. Chaka Khan

23. Diana Ross

25. Mary J. Blige

K Michaelovi napísali toto:

"He is the King of Pop and nobody will ever take that title from him. Jackson redefined the concept of music videos and has sold over 750 million units worldwide."

LINK

Upozornenie!!!

Oznamujem všetkým budúcim užívateľom, ale najmä už zaregistrovaným, že od budúceho týždňa budem postupne mazať neaktívnych "členov", a tiež takých, ktorí majú absurdné nicky, vrátane emailovej adresy (najmä z portálu seznam.cz)!!!

Preto budem rád, ak by ste sa registrovali všetci noví pod "normálnym", a identifikovateľným nickom a emailovou adresou!

Neaktívny členovia budú zmazaní, ak za ostatný rok neprispeli ani jedným príspevkom, prípadne si niektorí vytvorili viacero nickov!!!

Grammy Muzeum

Grammy Muzeum pripravilo výstavu venovanú Michaelovi s názvom - 'Michael Jackson: HIStyle'.

Pôjde o kolekciu jeho kostýmov a oblečenia, ktoré používal počas jeho kariéry.

Medzi vystavenými exponátmi bude aj ligotavé sako, ktoré mal Michael na American Music Awards v roku 1984, ako aj dve biele rukavice.

Výstava potrvá do polovice Apríľa.

Sprievodné programy k výstave budú čoskoro zverejnené!

LINK

Obrázek

Figúrky - update

Ako sme vás niekoľko krát informovali, japonská firma Hot Toys, ktorá pripravuje vydanie figúriek s podobyzňou Michaela, oznámila v stredu, že vydanie všetkých figúriek je posunuté na Apríľ 2009.

V ponuke budú figúrky Michaela s témou Thrilleru a Billie Jean.

Najnovšie k nim pridali verzie z klipu BAD:

Obrázek

Obrázek

MOONWALK

Na diskusii (kde inde, však?), som v sekcii - Flash back - pridal na stiahnutie knihu Moonwalk v PDF formáte, v originálnom anglickom prepise!

Obrázek

Michael 10.2

Michael byl 10.2 na schuzce s dermatologem v Beverly Hills.

Michael je ako chodíci reklama na oblečení Christiana Audigiera!!!

Více fotek na diskuzi LINK

Update knihy: Lost Boy

Na diskusii som uploadoval online knihu Lost Boy: Michael Jackson, ktorú napísal Kit Culkin, a vydal ju v PDF formáte od roku 2005.

Na jeho oficiálnej stránke bol download nedávno stiahnutý, preto som knihu uploadoval nanovo s novou linkou.

LINK

Update - Neverland Aukcia

Podľa najnovších správ priamo z oficiálnej stránky aukčnej spoločnosti - Julien’s Auctions, sa bude konať verejná prezentácia v priebehu 14-21 Apríla, 2009.

V dražbe bude ponúknutých viac ako 2000 kusov osobných vecí a veci patriace k ranču Neverland.

Tieto veci budú vystavené pre verejnosť ako muzeálne predmety, vstupné pre verejnosť bude 20 dolárov na osobu pre daný (výstavný) týždeň.

Obrázek

Samotná aukcia sa bude konať od 22 do 25 Apríľa, podľa naplánovaného programu v hotely The Beverly Hilton:

April 22:

* Session I: Garden Statuary and Outdoor Furniture

* Session II: Furniture and Decorative Arts

April 23:

* Session III: Furniture and Decorative Arts

* Session IV: Fine and Decorative Arts Including 19th Century Paintings

April 24:

* Session V: Amusements, Arcade Games and Disneyana

* Session VI: Amusements, Arcade Games and Disneyana

April 25:

* Session VII: Memorabilia From the Life and Career of Michael Jackson

* Session VIII: Memorabilia From the Life and Career of Michael Jackson

Viac na oficiálnych stránkach:

LINK

LINK

Obrázek

Nové foto

Michael byl spatřen 7.2. u hotelu Bel Air v Los Angeles..

Více fotek na diskuzi: LINK

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nové foto

Objevila se nová fotka s Christianem Audigierem. Datum pořízení je pravděpodobně z 30.1., kdy byl u Michaela Christian, váza za Michaelem je důkaz (Michael má na sobě stejnou bundu, jako měl u dermatologa 5.2.)

Obrázek

Bruce Swedien o Michaelovi

Celkom fajn rozhovor o spoluautorovi na Michaelových albumoch... z Januára 2009, pre Holandskú tv

Michael v Rusku v 2002-2003

Veľmi raritné video...? Michael bol tajne v Rusku?

Podľa informácií bol na Sibíri, a všetko si to v tajnosti zaplatil neznámy ruský miliardár... v období rokov 2002-2003 (podľa odhadu)

Obrázek

Žaloba

Africký zpěvák manu Dibango podal v úterý žalobu u Pařížského soudu na Michaela a Rihannu, tvrdí že mu ukradli část z jeho písně.

Zpěvák již Michaela žaloval a Michael přiznal, že část Dibangovo písně "Soul Makossa" byla použita v Michaelovo písni "Wanna be Startin' Something" a zpěváci se mimosoudně vyrovnali.

Rihanna v roce 2007 použila stejnou část ve své písni "Please don't stop the music", se souhlasem Michaela, ale bez souhlasu Dibanga.

Francouzský soud rozhodne 17.2. Zpěvák požaduje 500 000 Euro.

Za ostatné roky bol tento sampel použitý mnohými (najmä hip-hopovými) umelcami!!!

Obrázek

Original music:

Neverland Aukcia - update

Najnovšie informácie hovoria, že sa zmenila 6 obalová verzia katalógu vecí na predaj z Neverlandu, na päť katalógovú.

Znamená to to, že sa veci z menších formátov, spojili do hrubších, a niektorí fanúšikovia ostali zmätení potom, ako si objednali verzie za 100 aj 500 dolárov, ktoré neobsahovali 6 kusov katalógov, ale iba 5.

Vysvetlenie je, že aukčná spoločnosť, ktorá prezentuje - Julien's Auctions: Michael Jackson Auction, budú všetky ponúkané veci v pôvodnom zozname, ale jeden katalóg bude venovaný výhradne - Michaelovým umeleckým dielam - maľby, kresby a osobné predmety - "decorative art".

Aukcia bude prebiehať začiatkom Apríľa 2009.

Obrázek

Fanúšikovia navštevujú nové sídlo Michaela

Ako sa dalo čakať, fanúšikovia sa predsa len dostali k novému sídlu Michaela v Beverly Hills, kde boli schopní niektorí stráviť aj niekoľko dní, len aby niečo uvideli..., tu je video...