Články za december 2009

STV1-ČT1 Silvester

... no... len poznámka k tomu, že v ich programe akože chceli parodovať Michaela, nakoniec z toho bol Karel Gott.

Bolo to trápne, ale čo už..., dnes nemožno čakať inteligentný humor.

Naopak, na francúzskom programe TV5Monde ide skvelý program plný kúziel, artistov a zabávačov, a práve čo som si prepol pocta Michalovi!!!

Michael je osobnosť roka pre stanicu BET

Ako uvádza dnešná správa, stanica BET, ktorá od začiatku svojho vzniku úzko spolupracovala a podporovala Michaela, ten sa stal osobnosťou roka 2009!

V ich hlasovaní prehľadne vyhral hlasovanie s podielom 43%, a predbehol aj Baracka Obamu s 34%, napr. Oprah Winfrey získala iba 3% hlasov.

Obrázek

Hlasovania!

Opakovane hlasujte za BRAVO Otto 2009 a za Film roka 2009 nižšie v anketách!!!

Joe Jackson žiada vydanie lekárskej správy

... o Michaelovi, v ktorej verí, že nájde informácie, ktoré by viedli k zisteniu, že Michaelova smrť nebola náhodná!

Jeho právnik Brian Oxman (ktorý dostal tento týždeň od komory právnikov ako právnik podmienku za isté neprofiesionálne konania v minulosti), žiada nemocnicu, kde bol Michael hospitalizovaný o všetky lekárske záznamy, vrátane patologických výsledkov a fotiek z pitvy!!!

Joe Jackson prehlásil v žiadosti, že ho celá rodina údajne podporuje.

Právnik Michaelovej pozostalosti, ktorý zastupuje Michaela (MJ Estate), odpovedal na jeho žiadosť s tým, že je to absolútne nevhodné, a poukázal na to, že by to mohlo narušiť právo Michaela na súkromné údaje vo vzťahu s lekárom a jeho mlčanlivosti o pacientoch, a varoval pred rizikom zneužitia záznamov a najmä fotiek z pitvy!!!

Nakoniec, rodina t.j. Katherine v zastúpení detí, už dostala niektoré lekárske záznamy, rovnako ako výsledky pitvy a iné záznamy, preto Joeova žiadosť jasne dokazuje jeho zúfalé snahy spolu s Oxmanom o zneužitie a využitie vo svoj prospech!

+

Jermaine Jackson kritizoval média, že sa zaoberajú FBI spismi (poukázal na to, prečo neboli zverejnené, keď bol Michael nažive), a rovnako aj nové informácie o tom, kto je na zozname údajných veriteľov Michaela, ktorí by mali byť zaplatení za svoje "služby".

This Is It album ako vinylové platne

Sony okrem klasického CD ponúka na predaj aj platne v edícii

Deluxe FOUR VINYL LP (180g).

Ide o 4 platne a booklet.

V Česku sa predáva za - Kč 1,324.13 ($70.62USD)

Objednávka - LINK

Image and video hosting by TinyPic

Sony rozbehla kampaň pre This Is It

Sony Pictures a AEG Live rozbieha promo kampaň pre média na predaj DVD This Is It platenými reklamami pre časopisy a televízie.

Tu je napr. nové vydanie časopisu Variety.

Image and video hosting by TinyPic

Rok 2009 v znamení šokujúcej smrti

Jackson zomrel, získal späť trón

Ak by sa zostavoval rebríček najšokujúcejších udalostí roku 2009, s prehľadom by zvíťazila smrť Michaela Jacksona.

Niekdajší kráľ popu sa mal v lete veľkolepo vrátiť na koncertné pódiá. Ale namiesto série päťdesiatich vypredaných vystúpení pod názvom This Is It, ktoré mali londýnsku O2 Arenu plniť až do marca roku 2010, Jackson nečakane zomrel. Internetové servery sa rúcali pod náporom ľudí, ktorí hľadali informácie o neuveriteľnom úmrtí. Vyhľadávač Google na extrémnu prevádzku reagoval rovnako, akoby naň útočili počítačoví piráti.

"Som úplne zničený touto tragickou a neočakávanou správou. Bol to dokonalý šoumen a jeho tvorba a odkaz pretrvá navždy. Dnes som stratil svojho malého brata a časť mojej duše odišla s ním," reagoval na Jacksonovu smrť producent Quincy Jones, s ktorým Jackson spolupracoval na svojich najslávnejších platniach Thriller či Bad. "Michael Jackson boli prvé dve anglické slová, ktoré som vyslovila," reagovala zase srílanská raperka M.I.A. "Je to strašný deň," vyznala sa Beyoncé. A zatiaľ čo Jacksonovi kolegovia smútili, obchodníci rozbiehali veľký biznis so smrťou.

Na britskom hudobnom festivale Glastonbury, ktorý práve v čase Jacksonovej smrti prebiehal, sa napríklad takmer okamžite dali kúpiť tričká s nápisom: "Bol som na Glastonbury, keď Jacko zomrel." Do obchodov so suvenírmi po celom svete pribudli tričká, odznaky, tašky, čokoľvek, na čom obchodníci vďaka smrti kráľa popu mohli zarobiť. A hoci titul kráľa popu Jacksonovi už roky nepatril a ak sa v súvislosti s ním spomínal, bol myslený skôr ironicky, smrť všetko zmenila.

Záujem o Jacksonovu hudbu ožil. Jeho staré hity ovládli rádiá a hudobné televízie. Internetový portál Amazon vypredal všetky Jacksonove nahrávky už minúty po spevákovej smrti. Počas 24 hodín Amazon predal viac vecí súvisiacich s Jacksonom ako v priebehu posledných jedenástich rokov.

Aj platne, ktoré dovtedy zaprášené ležali v obchodoch, začali ľudia po celom svete masívne skupovať. Výber spevákových hitov Number Ones sa za týždeň vyšvihol zo 128. miesta na špicu britskej albumovej hitparády. Platňa je najpredávanejším albumom tohto roka v USA, do konca októbra si ju tu kúpili takmer tri milióny ľudí.

V prvých desiatkach albumových hitparád vo svete figurovalo hneď niekoľko Jacksonových platní naraz. Jeho osem sólových albumov a jedna platňa z dielne Jackson 5 - to bola 1. júla deviatka najpredávanejších platní v Amerike. A kráľovi popu pribúdali aj ocenenia. Päť nominácií a štyri ceny, taká bola jeho tohtoročná bilancia na novembrových American Music Awards. Celkovo v tejto súťaži zvíťazil 26-krát, čo je rekord.

Jackson bol opäť kráľ. Hoci o tento titul nestál. "Raz poobede som mu povedal: Neviem sa dočkať, keď to v Londýne spustíme a ty získaš späť svoju korunu," citovala Kennyho Ortegu, choreografa koncertnej šou This Is It, stránka BBC. Podľa Ortegu sa tomu spevák len smial. Nechcel späť korunu. Chcel sa len zavďačiť fanúšikom za to, že aj v ťažkých časoch stáli pri ňom.

Pravda.sk

Nové figúrky Thriller + rozpis pre DVD edície

Figúrka Michaela s témou z klipu Thriller s maskou vlkodlaka alebo zombieho...

Tak tieto retro figúrky ponúka oficiálny obchod s produktmi týkajúcimi sa Michaela Jacksona, ktorý je ale dostupný len pre Japonsko.

Oficiálna stránka pre Japonsko, kde nájdete všetky dostupné produkty - Michael Jackson Store - LINK

Obrázek

Obrázek

Tu je presný rozpis, čo obsahujú jednotlivé DVD edície dokumentu This Is It, ako vidno, natáčanie klipu Smooth Criminal a krátky film Thriller bude len na Blue-ray vydaní!!!

(kliknite na obrázok pre zväčšenie)

Obrázek

Výstavba múzea možno už budúci rok

Mesto Gary, Indiana postupuje vpred s plánmi vybudovať múzeum pre rodáka Michaela Jacksona a jeho rodinu.

I cez finančné problémy, the Jackson Museum Performing Arts Center - rastie aspoň na papieri.

Vývojári teraz chcú pridať zábavný park, ktorý má vyzerať ako Michaelov ranč Neverland a golfové ihrisko na mieste, ktoré vlastní mesto (10-akrový pozemok). Správy pochádzajú od Northwest Indiana Times.

Nápad na Centrum sa zrodil v dobe, keď Michael zomrel 25. júna, ale nikdy nebolo jasné, že projekt by aj dospel k realizácii. Od otázok došlo k začatiu financovania múzea v projekte, ktorého cena sa odhaduje vo výške až 30 miliónov dolárov (zábavný park a golfové ihrisko boli pridané do plánov).

Členovia mestskej rady v Gary uviedli podporu plánu, ale hovoria, že ešte nevideli žiadne podrobnosti. Aspoň jeden člen rady má pochybnosti, že múzeum, zábavný park a golfové ihrisko sa zmestia na 10-akrový pozemok.

"Nepočuli sme o tom vôbec nič," povedala Marilyn Krusas Northwest z Indiana Times. "Viem, že určite nie. V túto chvíľu si myslím, že rada a občania potrebujú vedieť oveľa viac informácií - napríklad to, kto to bude financovať, a kto bude platiť za to - ako začneme výkopové práce . "

Odie Anderson, uvedený ako agent pre the Jackson Museum Performing Arts Center Corp, povedal, že jeho spoločnosť pripraví pôdu pre múzeum a zábavný park niekedy v roku 2010.

Anderson povedal, že priekopnícky rok 2010 bude "viazaný na špeciálne akcie s Jacksonom", ale odmietol povedať, čo to bude.

Image and video hosting by TinyPic

Napísala: Zuzcoj

BRAVO hlasovanie

Hlasujte cez nemecké vydanie Brava za najobľúbenejšieho speváka roka 2009!

Samozrejme Michael!

Bolo by to fantastické, keby Michael opäť zvíťazil, BRAVO bolo vždy podporujúce pre Michaela... (sledujte niekto aj čské Bravo, keby sa objavila anketa s hlasovaním, dajte mi vedieť, nech to dám do správ)

Hlasujte tu - LINK

Obrázek

Slovenské hlasovanie za film roka 2009

Najčítanejší filmový portál kinema.sk pridal hlasovanie o najlepší film roka!

Image and video hosting by TinyPic

Hlasujte tu za This Is It: LINK

Zadajte najprv meno a mail, a potom dole zahlasujte!

Samozrejme, zahlasujte najlešie len za This Is It, aby vaše hlasy nedostal aj niekto iný...

Linku zabezpečila: Emma1990

Video k skladbe Thriller je v registri

... a to v registri národných filmov, seriálov a zvukových záznamov - the 2009 National Film Registry of the Library of Congress.

Obrázek

Pred niekoľkými mesiacmi bol samotný album uvedený do registra hudobných nosičov, tentoraz aj samotný videoklip.

Je to po prvý krát, čo sa do tohto registra dostalo hudobné video!

Obrázek

Momenty roka podľa AFI

Americký filmový inštitút (AFI) vo svojom zozname pozoruhodných udalostí roka 2009 vo svete filmu nezabudlo ani na Kráľa popu a koncertný dokumentárny film Michael Jackson's This Is It.

Tradičný prehľad významných momentov roka, ktorý dopĺňa už známe zoznamy desiatich najlepších filmov a desiatich najlepších televíznych seriálov roka, zverejnil inštitút v pondelok.

Prehľad momentov roka 2009 podľa Amerického filmového inštitútu:

Avatar - míľnik Jamesa Camerona v evolúcii umeleckej formy

Twitter

Experiment Leno a strata drám

Reality programy a strata hraníc

Koniec analógového vysielania a ďalšie známky zmien

2009 - rok výnimočných animácií

* This Is It - smrť Michaela Jacksona

Kríza - filmy opäť ukázali, že sú liekom proti ekonomickým problémom

Dr. Murray bude žalovaný za zabitia?

Podľa správ, by sa dr. Murray mohol vyhnúť žalobe za údajnú vraždu Michaela, a byť obvinený len zo zabitia! (čím sa mení charakter smrti)

Prvé obvinenia by mali padnúť v januári 2010.

Predajnosť: celkovo

Tu je prehľad predajnosti všetkých nahrávok:

Albumy: 24.8 mil.

DVD predaj: 4 mil.

Mobilné zvonenia: 1.5 mil.

Single - CD: 5.2 mil.

Single digitálne sťahovanie: 17 mil.

Celkový predaj za rok 2009 = 52.5 mil. nahrávok

Predajnosť od roku 2000

K už známym predajným číslam za rok 2009 pokiaľ ide o albumy (čísla sa priebežne menia, samozrejme), tu je prehľad predaných albumov za dekádu od roku 2000.

Od roku 2000 sa doteraz predalo viac ako 80 mill. albumov Michaela Jacksona, zatiaľ neoficiálne by mal byť najpredávanejším umelcom prvej dekády 21 storočia.

Tu je prehľad:

Invincible: 10 mil.

Number Ones: 10.5 mil.

Essential: 4 mil.

King Of Pop: 2.5 mil.

HIStory Greatest Hits 1CD: 2 mil.

HIStory 2CD: 2 mil. (x2=4 mil.)

This Is It: 3.5 mil.

Thriller: 14 mil.

Bad: 6.5 mil.

Dangerous: 4.5 mil.

Off The Wall: 5 mil.

Jackson 5 albumy: 6 mil.

Motown albumy: 4.2 mil.

Ďalšie albumy: 6 mil.

CELKOVO= cca. 80.7 mil. albumov

UPDATE: predajnosť

Tu sú aktualizované čísla predajnosti za tento rok:

Celosvetová predajnosť (iba albumy Michaela a pozícia pre album v umiestnení):

#5: Thriller (4,000,000)

#6: Number Ones (3,600,000)

#11: This Is It (3,100,000)

#13: The Essential (2,900,000)

#19: King Of Pop (2,000,000)

#20: Bad (2,000,000)

#24: Dangerous (1,700,000)

#25: Off The Wall (1,700,000)

---------

Michael predal v tomto roku 24,8 mil. albumov vrátane albumov The Jackson5.

Michael Jackson ako umelec predal v tomto roku najviac albumov celosvetovo, ale zároveň je najpredávanejším umelcov v USA (9 mil. albumov bolo predaných len v Štátoch), UK, Európe a Japonsku.

(The Beatles, ktorých 14 albumov bolo tento rok od októbra vydaných ako reedície sa predali v náklade "iba" 11 mil.)

Prehľad predajnosti pre jednotlivé albumy - rok 2009:

OFF THE WALL

-500,000 (US)

-1,700,000 (celkovo)

THRILLER

-1,300,000 (US)

-4,000,000 (celkovo)

BAD

-550,000 (US)

-2,000,000 (celkovo)

DANGEROUS

-390,000 (US)

-1,700,000 (celkovo)

HISTORY

-160,000 (US)

-650,000 (celkovo)

INVINCIBLE

-190,000 (US)

-900,000 (celkovo)

ESSENTIAL

-1,100,000 (US)

-2,900,000 (celkovo)

NUMBER ONES

-2,400,000 (US)

-3,600,000 (celkovo)

KING OF POP

-2,000,000 (celkovo)

THIS IS IT

-1,300,000 (US)

-3,100,000 (celkovo)

JACKSON 5 ALBUMS

-500,000 (US)

-1,000,000 (celkovo)

Ďalšie albumy:

-600,000 (US)

-1,300,000 (celkovo)

Ukážka z rozhovoru

Ako som vám avizoval, fanúšikom už známy reportér/fanúšik, ktorý vyspovedal Franka DiLea, urobil rozhovor aj s Michaelovým choreografom a dlhročným tanečníkom Travisom Payneom.

Tu je akési promo z rozhovoru, čoskoro celý rozhovor.

Predajnosť

Predajnosť Michaelových albumov za ostatný rok je jasná, samozrejme za okolností, ktoré nie sú štandartné!

Napriek tomu, alebo kvôli tomu je Michael najpredávanejším umelcom roka 2009.

Za 6 mesiacov sa predalo celosvetovo 22 mil. albumov, z toho 8 mil. v USA (počty sú z krajín, ktoré zverejňujú predajnosť hudobných nosičov, preto je potrebné pripočítať v priemere cca. 3-4 mil. ďalších predaných albumov + albumy TheJackson5 a The Jacksons), a takmer 25 mil. singlov, z toho viac ako 10 mil. len v USA.

Albumu This Is It sa predá do konca tohto roka už 3 mil. albumov (v Česku je aktuálne na 14 mieste predajnosti).

Sony Music v tomto roku vyexpedovala 30 mil. albumov pre celosvetový trh.

Tu je prehľad najpredávanejších albumov roka 2009:

(informácie stále spracovávam, preto sa update zmení a čísla nie sú konečné!)

01 Susan Boyle - I Dreamed A Dream

Syco Music / Columbia - 6,2 million copies *

02 Lady GaGa - The Fame (Monster)

Interscope - 5,8 million copies

03 Black Eyed Peas - The E.N.D.

Interscope - 4,6 million copies

04 Taylor Swift - Fearless

Big Machine - 4,2 million copies

05 Michael Jackson - Thriller (25th Anniversary Reissue) - celkovo od vydania v roku 2008 sa ho predalo takmer 6 mil. albumov

Epic - 4,0 million copies

06 Michael Jackson - Number Ones

Epic - 3,6 million copies

07 U2 - No Line On The Horizon

Island - 3,5 million copies

08 Kings Of Leon - Only By The Night

RCA - 3,5 million copies

09 Michael Bublé - Crazy Love

Reprise - 3,3 million copies

10 Beyoncé - I Am... Sasha Fierce

Columbia - 3,2 million copies

11 Michael Jackson - This Is It

Epic - 3,1 million copies

12 Andrea Bocelli - My Christmas

Decca - 3,0 million copies

13 Michael Jackson - The Essential

Epic - 2,9 million copies

14 Soundtrack - Hannah Montana: The Movie

Walt Disney - 2,9 million copies

15 Eminem - Relapse

Aftermath / Interscope - 2,9 million copies

16 Green Day - 21st Century Breakdown

Reprise - 2,6 million copies

17 Pink - Funhouse

Laface / Zomba - 2,6 million copies

18 Soundtrack - Twilight

Chop Shop / Atlantic - 2,4 million copies

19 Michael Jackson - King Of Pop

Epic - 2,0 million copies

20 Michael Jackson - Bad

Epic - 2,0 million copies

21 Jay-Z - Blueprint 3

Roc Nation / Live Nation - 1,9 million copies

22 Nickelback - Dark Horse

Roadrunner - 1,9 million copies

23 Lily Allen - It's Not Me, It's You

Regal Recordings / Capitol - 1,7 million copies

24 Michael Jackson - Dangerous

Epic - 1,7 million copies

25 Michael Jackson - Off The Wall

Epic - 1,7 million copies

Michael komiks

V Číne sa zrodil nový hit, a to kreslenie vtipných a krátkych komiksov s podobou Michaela.

Obrázek

Obrázek

Viac ukážok vo fóre LINK

Spracovala: Rebecitka;-)

Geraldine Hughes o svojej knihe a prípade v 1993

... v jednej reštaurácii v LA mala svoju prezentáciu ku knihe, ktorú napísala o prípade v roku 1993.

Popisuje v nej okolnosti, aké zažila ako sekretárka právnika, ktorý podvodne pripravil obvinenia proti Michaelovi.

Knihu Redemption jednoznačne doporučujem, aj keď mám pocit, že je písaná viac osobne ako by bolo vhodné, no samotné informácie o prípade sú viac než zaujímavé, najmä v súvislosti s faktami, ktoré sú známe o vykonštruovaných obvineniach proti Michaelovi.

K tomu aj toto video o Sneddonovej vendete proti Michaelovi:

LINK

Thriller jacket

Oficiálne sa predáva bunda ako je tá z klipu k skladbe Thriller s potlačou This Is It ako promo.

Na tejto stránke si môžete objednať okrem iných vecí, aj túto bundu od $65.00 do $67.00

Pozrite si detaily:

LINK

Image and video hosting by TinyPic

Pre náročnejších je tu aj oblek z klipu BAD, maličkosť, cena je od 30 tisíc dolárov:

LINK

Obrázek

Obrázek

This Is It extra

Ako som vás pred pár dňami informoval, iTunes ponúkala na predaj dokument TII.

Ten kto si ho predobjednal do 21.12., dostal kód, na základe ktorého si bude od dnes môcť stiahnuť špeciálny bonus - “This is it - The Musical Experience” (13:10)

Ide o nezverejnené ukážky, ktoré sa nedostanú na DVD a ukazujú časti z príprav zo skúšok.

Obrázek

Beyoncé - Black Culture

Na internet prenikla pripravovaná skladba Beyoncé - Black Culture, v ktorej je samplovaná skladba z Michaelovej skladby Don't Stop Till You get Enough.

Vypočujte si ju. Nie je jasné, či to nie je botlegová skladba, alebo demo nahrávka, posúďte sami.

LINK

Nový, nezverejnený záznam na predaj

Podľa aukčnej stránky eBay, sa ponúka na predaj podľa popisu, viac ako hodinový záznam Michaela počas nahrávania v štúdiu (dátum nie je uvedený, ale vo videách je rok 2005, na videu je vidno Geraldo Rivera, ktorý v danom čase robil rozhovor s Michaelom)

Detaily nie sú známe, lebo predávajúci tvrdí, že detaily poskytne len vážnemu záujemcovi.

Cena - US $9,000

LINK

Image and video hosting by TinyPic

Toto je časť z videa:

Druhá časť:

Paul Anka a jeho This is It v Tel Avive

... nuž..., zrazu si aj on spomenul, že spolunapísal takúto skladbu.

Inak, úžasné prevedenie skladby s Michaelom, o čo lepšie znie táto rýchlejšia verzia...

Vyberte udalosť roku 2009

Tak ako sa blíži koniec roka, tak sa budú objavovať mnohé výročné správy o udalostiach roku 2009.

Práve teraz je tu napr. z aktualne.centrum.cz ročenka udalostí, kde v časti Kultútra je aj Michaelov smrť.

Hlasujte teda za Michaela (môžete vybrať aj viac článkov, ale tým dáte hlas aj niekomu inému, článok o Michaelovi je priamo v hlasovacej linke)

LINK

Článok - LINK

Image and video hosting by TinyPic

Michael Jackson Fan Day

V O2 aréne sa 23.1.2010 uskutoční Michael Jackson Fan Day.

Pôjde o stretnutie fanúšikov priamo na oficiálnej výstave Michaelových vecí, 20% zľava na predj vecí v O2 obchode s MJ vecami, vystúpenie imitárora Naviho, súťaž najlepšie oblečeného dvojníka, špeciálne 3D lístky na akciu, posedenie v reštauráciách vopred rezervovaných pre fans, a mnoho ďalšieho.

Viac na - LINK

Image and video hosting by TinyPic

David Gest chce obhajovať Michaela

Vo svojej novej šou, resp. dokumente - My Best Friend Michael Jackson, chce prezradiť niečo o Michaelovi, s ktorým sa poznali od detstva (boli susedia v Encine)

Ako prezradil, chce, aby ľudia Michaela navždy poznali ako jedného z najväčších umelcov.

Image and video hosting by TinyPic

Mesereau prekvapený nad FBI spismi

Podľa jeho slov, v jednom rozhovore povedal, že je prekvapený nad tým, že FBI sa počas vyšetrovania prípadu v 2003-2004 neunúvala poskytnúť mu tieto ich materiály, podľa ktorých zhabali všetky Michaelove počítače v apríli 2004 s cieľom ich podrobne preskúmať s počítačovými expertami na tvz. klávesnicové stopy.

FBI spracovala 18 strán z výsledkami ich šetrenia, ale nenašli vôbec nič!

"Nikdy som ich nevidel, nemali sa so mnou podeliť o tieto skutočnosti?" - pýtal sa Thomas Mesereau, Michaelov obhájca.

Ale prečo štátny zástupca Thomas Sneddon napriek nulovým dôkazom išiel do procesu a chcel Michaela dostať pred súd?

"Počuli všemožné príbehy, čítali články z bulváru, bol tu aj prípad z roku 1993. Museli niečo urobiť. Plus, Sneddon ako navrhovateľ v parlamente zmenil zákony, ktoré ako v prvom prípade neumožňovali ísť do prípadu len s takýmito materiálmi. A on to urobil kvôli Michaelovi." - povedal Mesereau.

"Nebol kriminálnik, a ani pedofil. Skutočnosť, že ho prešetrovalo niekoľko agentúr a nemohli nájsť nič dokazuje, že bol absolútne neviný!" - vyhlásil jednoznačne Mesereau.

Čokoľvek sa stalo v Michaelovom živote, bol obklopený nesprávnymi ľuďmi ako Janet Arvizo, ktorá pripravila jeho pád.

Našťastie boli aj takí, ktorí Michaelovi pomáhali, a ktorým dôveroval.

Jedným z nich bol aj Frank (Tyson) Cascio (s Michaelom sa poznali niekoľko rokov, bol jedným z detí, ktoré navštevovali Neverland aj s rodinami) a jeho priateľka Vinnie Amen.

Michael ho "najal", aby sa starali o rodinu Arvizovcov krátko po dokumente Living With Michael Jackson, ktorý spôsobil celosvetový škandál potom, ako Michael prehlásil, že "zdieľal" posteľ s deťmi.

Tom Sneddon od tohto momentu chcel za tieto "priznania" dostať Michaela za každú cenu.

Tajne sa stretol na parkovisku pri jednom obchodnom dome s Janet Arvizo, pričom si neoveril jej minulosť podvodníčky na sociálnych príspevkoch, patologickej klamárky a vyšinutej osoby (na súde ako svedok tvrdila, že bola presvedčená, že Michael chce jej deti ukradnúť v balóne), ktorá s deťmi v minulosti už raz obvinila zo sexuálneho obťažovania ochranku obchodneho domu JC Penny, v ktorom ich prichytili ako kradnú, čo sa Janet snažila prekrútiť na sexuálne obťažovanie pri prehliadke a údajnom zbití.

JC Penny ich nakoniec za nič "odškodlila" asi 150 tisíc dolármi, aby to nepoškodilo ich povesť.

Naopak, počas vyšetrovania tvrdila Janet a jej deti, že sa ich snažil Michael uniesť do Argentíny alebo Brazílie, aby ich umlčal, pričom mali byť väznení na Neverlande, sledovaní, odpočúvaní, nemohli sa pohybovať slobodne - čo bolo dokázané ako veľké klamstvo, pretože to dokazovali výpisy z účtov a účtenky zo všemožných obchodov a služieb, ktoré využívali za Michaelove peniaze, navyše na Neverlande nikdy neboli múry alebo ploty, takže ktokoľvek mohol prichádzať alebo odchádzať z pozemku (bol síce chránený kamerami a vstupnými vchodmi)

Keď Frank a Vinnie doviezli rodinu Arvizových do ich bytu v LA z Neverlandu, pod dverami bola vizitka Sneddona.

Ona mu zavolala a Sneddon od tohto mometu začal konať, dialo sa to od augusta 2003.

Následovali prvé obvinenia, ktoré sa rozrástli počas vyšetrovania, do ktorého hneď zapojil aj FBI a výsledky vidíme čiastočne z týchto spisov, na niekoľko desiatok prečinov proti Michaelovi, z každého bol oslobodený!

Zo spisov je jasne vidno, ako sa Sneddon snažil využiť "pomoc" Diane Dimond ako reportérky Court TV, pred tým Hard Copy počas prípadu v 1993, kde bola ona jediná, ktorá bola na ranči v priamom prenose počas prvej razie v 1993, dokonca mala možnosť vstúpiť s kamerami do domu, to všetko s povolením Sneddona, na čom sa pred samotnou raziou dohodli!

Sneddon sa za každú cenu snažil dostať aj Jordyho Chandlera do procesu, on to však odmietol, a počas procesu odcestoval zo štátov, aby naňho nemali dosah a nemohli ho predvolať, pričom varoval, že podnikne všetky právne kroky, ak by ho predvolali, pretože proti Michael nechcel v žiadnom prípade vypovedať. Prečo asi?

Dr. Conrad Murray bude mať svoju šou v TV?

Už niekoľko správ sa objavilo tvrdiac, že niektoré médiá ponúkli bývalému a "poslednému" lekárovi, ktorý sa mal o Michael starať, možnosť mať svoju vlastnú šou!

Istá britská spoločnosť mu ponúka možnosť urobiť akúsi reality šou z jeho praxe.

Samozrejme, ide len o peniaze, pre televíziu ide o zisk z reklamy a kontroverzie, pre Murraya nejaký zisk pre jeho dlhy na výživnom, preto údajne pracuje 12 hodín denne.

Podľa jeho "hovorcu", Murray ale chce vyčkať až pokiaľ sa neskončí vyšetrovanie Michaelovej smrti, a to podľa neho môže trvať aj celé roky.

FBI vydala spisy o Michaelovi

Texty v tejto správe sú opravené, prípadne chyby ospravedlnte, rýchlo informácie spracúvavam.

Image and video hosting by TinyPic

Ukážka zo spisu: Michael s fotkou na vodičskom preukaze, ktorý bol ako súčasť vyšetrovania prápadu v 1993, kde sa uvádza, že Michael bol raz v roku 1991 účastníkom menšej nehody.

Preukaz je datovaný od roku 1985-89

Obrázek

--------------

The Sun, britský bulvárny denník aktuálne zverejnil článok, ktorý pojednáva o údajnom rozhovore s Terry Georgom, kde mal detailne hovoriť o tom, ako spolu telefonovali, pričom mal pre the Sun Terry detailne popísať konverzáciu o tom, ako on ako 13 ročný telefonoval s Michaelom, ktorému bolo 20 a počas rozhovoru mal Michael údajne masturbovať, čo Terrymu mal údajne do telefónu povedať.

Ako inak, celý článok je bulvárne napísaný škandalizujúc Michaela, pričom the Sun neposkytuje žiaden relevantný dôkaz, na čo sa teraz vytvára fanúšikovská kampaň proti bulváru a špinavostiam, ktoré si vymýšľajú.

Táto osoba, teda Terry George predal svoj príbeh the Sun už v 90 rokoch, v prípade prvých obvinení proti Michaelovi, pričom si neskôr sám zriadil sex služby cez telefón.

Článok, čiže autor uvádza, že Michael vyplatil rodinu Jordyho Chandlera, aby "boli ticho", čo je totálne porušenie etiky žurnatistu, tak ako tomu bolo v dvoch predošlých článkoch, o ktorých som vás informoval týkajúcich sa prípadu v 1993, keďže opäť zavádzajúco a klamlivo prekrúcajú fakty a ignorujú dostupné právne dokumenty ako relevantné dôkazy, ktoré jasne hovoria, že rodina Chandlerovcov dosiahla dohodu s poisťovňou, ktorá napriek protestom Michaelových právnikov, vyplatila peniaze, pričom dohoda o vyrovnaní znela neutrálne a Michaela neobviňovala zo žiadných sexuálnych prečinov (prepis je na starom fóre).

*********

Pokiaľ ide vyšetrovanie obvinení zo zneužívania, FBI bola tajne zapojená do vyšetrovania počas rokov 1993-94 a 2003-2004 a poskytla technickú i materiálnu pomoc pri vyšetrovaní!

Ako priniesla agentúra AP správu, Michaela sledovala FBI viac ako desaťročie, ale ani vydané dokumenty neobsahujú žiadne osobné a vyšetrovatelia nikdy nezískali presvedčivé a priame dôkazy.

Vyšetrovatelia prípadov žiadali od FBI pomoc pri zisťovaní, či nedošlo k porušeniu zákona pri prevoze detí cez hranice v roku 1993 (myslelo sa tým cestovanie)!

Podľa spáv zo spisov, sa FBI snažila tajne zisťovať, ako rozsiahle mohlo byť "zneužívanie detí", keď pátrali po možných obetiach aj na Filipínach, v Manile, alebo v Mexiku.

FBI si vyžiadalo informácie aj z Londýna, najmä telefónne záznamy Michaela s jedným chlapcom (nemá sú vymazané, ale ide o známy telefonát medzi Michaelom a Terry Georgeom, ktorý bol už medializovaný!)

K správe sa uvádza, že polícia v Santa Monice, kde sa konal proces v roku 2005, sa obávala možnosti teroristických útokov, a požiadala FBI o prešetrenie možných hrozbieb!

FBI zhodnotila situáciu ako pokojnú, ale počas jedného pojednávacieho dňa zistili agenti FBI, že na súde bol prítomný člen gangu "New Black Panther Party".

Počas vyšetrovania v roku 1993, agenti spracovali informácie, podľa ktorých mal Michael stráviť istý čas s mladých chlapcom, ktorého Michael označil za svojho synovca, pričom agenti preverovali inforácie o údajne "otáznych zvukoch" počas noci, ktoré bolo počuť cez steny, informáciu prezentovali, že Michael sa správal "vlastnícky" k danému chlapcovi.

Počas vyšetrovania v 1993, agent FBI cestoval z LA do New Yorku, kde mal vypočuť údajnú obeť (meno nie je známe, ale pravdepodobne išlo o Jordyho), ten však odmietol spolupracovať, a agent danú vec uzavrel.

V roku 1995, mala FBI na poverenie prešestiť, či sa v počítačoch a na videokazetách zhabaných z razie nenachádza detská pornografia.

Z daných spisov je jasné, prinajmenšom naznačujú, že sa nenašlo nič na Michaelových počítačoch počas vyšetrovanie v roku 2003-2006.

Správa agenta FBI o vyšetrovaní v rokoch 1993-94 hovorí o žene, ktorá mala pracovať ako sociálna pracovníčka v Toronte a mala údajne cestovať rovnakým vlakom ako Michael a jeho doprovod do Chicaga do Veľkého kaňonu, a ona mala počuť, ako sa mali ozývať nejaké zvuky zo susedných kajút, v ktorých mali byť Michael a chlapec, ktorého síce označil Michael ako svojho synovca, no podľa indícii išlo o Jordana Chandlera.

Ten v roku 2004 odmietol vypovedať pre vyšetrovateľov a povedal im, že bude proti tomu bojovať všetkými právnymi cestami, aby nebol zapojený do prípadu!!!

Spis obsahuje aj isté vyšetrovanie v roku 1997, ktoré ale nebolo potvrdené ako relevantné!

Šokujúco v správach zo spisov ide len o administratívne informácie, mnoho popisov sú akoby kópie bulvárnych článkov, ktoré nikdy neboli pravdivé!!!!

Počas vyšetrovania v rokoch 2003-2004 zhabala polícia z Michaelových domov 16 počítačov.

Experti na hard-ware preskúsamli všetky počítače (značky Mac) podrobne, ale nenašli žiadne inkriminujúce "dôkazy", ktoré by im poslúžili na dokázanie akýchkoľvek obvinení.

Avšak boli tam akési fotky alebo obrázky, ktoré nebolo možné vidieť, preto ich preskúmali ďalší experti, ale nenašli na nich nič.

DETAILY=SPISY NA DISKUSII

----------

22.6.1992 sa niekto vyhrážal Michaelovi (a vtedajšiemu prezidentovi Bushovi) smrťou.

Nakoniec bola daná osoba, ktorá napísala výhražný list zatknutá a odsúdená na niekoľko rokov za pokus o vydieranie, keďže požadoval peniaze!

FBI vyšetrovala aj prípad vyhrážania, kde sa istý psychopat snažil zabiť Michaela, pričom sa vyhrážal, že spôsobí atentát na Michaelovom koncerte, čím chcel spôsobiť masaker na štadione.

22.5.1992 bol zatknutý pre Bielym domom, ale 4.7.1992 bol prepustený, na druhý deň sa vyhrážal smrťou Michaelovi.

Jeho konenie bolo motivované frustráciou z toho, že nikdy nevedel nadviazať vzťahy so ženami.

Raffles van Exel spovedal Travisa Paynea

Fanúšikom už známy reportér/fanúšik, ktorý vyspovedal Franka DiLea, urobil rozhovor aj s Michaelovým choreografom a dlhročným tanečníkom Travisom Payneom.

Rozhovor bude dostupný čoskoro!

Obrázek

Obrázek

Predajnosť

Za minulý týždeň sa predalo viac ako 250 tis. albumov Michaela len v USA, pričom album This Is It zvýšil svoj predaj na 115 tisíc, celkovo sa predalo len v USA z tohto albumu už 1,150 mil. kusov.

Od Michaelovej smrti sa predlo len v USA 7,8 mil. albumov a do konca roka prekročí hranicu 8 mil. kusov.

Celosvetovo presiahla predajnosť 22 mil. albumov, pričom sa ale objavili informácie, že číslo dosiahlo až 29 mil. albumov.

This Is It - zberateľská edícia

Vo Francúzsku sa ponúka zberateľská edícia programu dokumentu TII, na 48 stranách je 84 obrázkov.

Ak máte záujem, skúste si objednať tu za cenu 15.00 €, ide o oficiálny produkt - LINK

Image and video hosting by TinyPic

GAME - Don't Stop Till You Get Enough

EXKLUZIVNE

Zahrajte si túto jednoduchú, ale milú hru.

Jej cieľom je cesta Michaela do neba zbieraním platní, pričom sa počas cesty mení hudba podľa toho, kde narazíte na fialové pruhy....

Na hru používatje šípky.

iTunes ponúka This Is It

... konkrétne francúzska iTunes ukážky z filmu TII, ktorý bude dostupný na DVD a vrámci promo kampane pre film "Season Pass" (cena € 18.99), kde sú 3 bonusy, dva z nich sú z filmu This Is It!

Jeden je trailer k TII a druhý ukážkový bonus s názvom

“This is it - The Musical Experience” (13:10)

Obrázek

Obrázek

FBI presunula vydanie spisov

Podľa aktuálnych správ, FBI preložila vydanie a zverejnenie spisov o Michaelovi týkajúce sa obvinení proti nemu, ako aj pokusov o vydieranie a sprisahanie o niekoľko dní.

Podľa informácií, napr. Michaelov právnik Johny Cochran v roku 1993 kontaktoval FBI, pretože bol svedkom vydierania Michaela, a na jeho podanie začala FBI vyšetrovať daný prípad.

Preto budú detaily známe až po zverejnení spisov, aj keď nie je isté, či budú obsahovať inkriminované informácie.

Forest Lawn Event

Pozrite si fotky (ide o automatické premietanie) z akcie fanúšikov pred Michaelovou kryptou, kde mu priniesli na vianoce nielen kvety, ale aj pozdravy.

Alicia Keys presievala Michaelovu skladbu

Na jej novom albume “The Element of Freedom” je ako bonus jej verzia skladby “We’re almost there” z Michaelovho albumu “Forever, Michael“, ktorý bol vydaný v roku 1975, vypočujte si ju...

Omarion featuring Jay Rock - Hoodie [Dedicated to Michael Jackson]

LINK

Javisko pre This Is It je v Nórsku

Javisko, ktoré malo byť použité pre Michaelove koncerty v Londýne, kde sa malo premiestniť z LA, sa dostalo do Nórska, kde poslúžilo ako javisko pre spevácku sútaž X-Factor v nórskom vydaní.

40-te výročie pre the Jackson5

Image and video hosting by TinyPic

18.12., ale pred 40-timi rokmi v roku 1969 vydala spoločnosť Motown prvý album skupiny The Jackson5 "Diana Ross Presents The Jackson 5", z ktorého prvým singlom skupiny bol hit I Want You back a odštartoval tak hviezdnu kariéru nielen Michaela, ale práve Michael bol a je jediná posledná a skutočná legenda šoubiznisu...

Obrázek

Michael Jackson Opus

Táto kniha je dostupná na predaj aj cez oficiálnu stránku LINK kde sú aj náhľady a video prezentácia

Obrázek

Novšie vydanie komixu

Pred niekoľkými týždňami som vás informoval o tom, že dvojica umelcov vydávajúcich kreslené komixi (Wey-Yuih Loh a Giovanni Timpano) pripravili špeciálne vydanie venované Michaelovi - "Tribute: Michael Jackson, King Of Pop".

Tu je nová verzia rozšírená na 30 strán potom, ako sa vypredalo pôvodné vydanie!

(Náhľad na niektoré stránky na diskusii!)

Obrázek

Spisy FBI o Michaelovi budú zverejnené!

Image and video hosting by TinyPic

Podľa aktuálnych správ, spisy, ktoré viedla (resp. stále vedie) FBI o Michaelovi - celkovo 679 strán, budú preklasifikované z - tajných - na verejné, teda aspoň niektoré časti, dokopy asi 333 strán!!!

Ďalších asi 343 strán bude ponechaných ako - tajné!

Obrázek

Spisy sú zoradené podľa zdrojov FBI do 95 klasifikácií, z toho niekoľko priamo z centrály FBI.

6 spisov sú priamo o Michaelovi.

Ide o doteraz nezverejnené vyšetrovacie spisy, o ktoré sa médiá snažili na ich zverejnenie, na čo FBI reagovala pred časom aj niektorými platenými verziami spisov cca. za 10 centov za kus - klasické kopírovanie.

Hlavný spis o Michaelovi má označenie - HQ 1148159

Spis The Quantico má označenie 252B-1R-6808. Spis The LEGAT London 62-DLO-1179.

Spisy z LA majú označenia 9A-LA-142276, 62-D-LA-236081, 62D-LA162715, 305B-LA-239204.

Podľa správy z FBI, spisy by mali byť verejné do 22.12., ale nie je to ešte potvrdené! (FBI tvrdila po vyhlásení, že do 48 hodín od zverejnenia správy, teda možno už o dva dni)

Verejné spisy vedené FBI podliehajú kontrole a vzťahujú sa na viac ako 200 druhov prečinov federálnych zákonov.

O čo konktérne ide v spisoch nie je jasné, to sa dozvieme hneď po zverejnení!

Podľa predpokladov ide o obvinenia zo zneužívania, ktoré preverovali v 1993 a 2005.

(podľa dostupných informácií, majú v archíve aj spisy na mená ako Elvis Presley (650 strán), Jim Morrison (89 strán), Motown Records (24 strán))

Na MJJsource vám okamžite ako budú dostupné poskytnem nielen ich verzie ale aj preklady!!!

Ukážka vyhlásenia, ktoré som vám prezentoval pred niekoľkými mesiacmi, poukazuje na možnosť odkúpenia niektorých spisov Michaela - napr. 591 strán za 49,10 dolárov:

Obrázek

Captain EO v Disneylande

Vo februári 2010 bude v Disneylande na Floride opäť uvedený film s Michaelom Captain EO, ktorý bude po prvý krát prezentovaný aj v 3D formáte vo futuristickej časti Tomorrowland!

Oficiálne to potvrdila spoločnosť Disney.

Obrázek

Fotky z natáčania:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Oslava Silvestra v San Bernardino v Kalifornii

Image and video hosting by TinyPic

Pôjde o oslavu konca roka s poctou Michaelovi a veľkolepou laserovou šou.

Samozrejme budú vystupovať imitátori, ľudia tancovať na Thriller, projekcie 3D záberov Michaela a mnoho ďalšieho pod záštitou umeleckého súboru súčasného umenia The California Theatre of the Performing Arts.

Správcovia majteku Michael podali na súd žiadosť

... a to odovôdnenie, aby získali podiel zo zisku nad správou majetku Michaela! (pozri staršie správy)

Podľa vysvetlení pre sudcu John Branca a John McClain chcú ochrániť Michaelovo dedičstvo a majetok pre útokmi a neoprávennými nárokmi pred Joeom Jacksonom a nedávno aj pred Katherine Jackson, ktorá by rovnako tiež chcela väčšie právomoci nad majetkom.

V Joeovom prípade ide o finančný podiel na Michaelových peniazoch.

Ich práca pre Michaela a správu zárobkov im zaberá 7 dní v týždni, a ich postavenie je neustále spochybňované a musia čeliť rôznym úrokom na ich profesionálne zastupovanie, ako to tvrdia v dokumente.

Zároveň, v čase Michaelovej smrti viedol 11 súdnych žalob, a po jeho smrti sa ešte zvýšili.

Preto nežiadajp len podiel zo zisku, ktorý im patrí ako percentuálny podiel, ale žiadajú aj ďalšie kompenzácie za svoje služby.

Michael a jeho následovníci v Kongu

Bez komentára, to musíte vidieť.

Uvedomte si len to, že ide o KONGO, Afrika, chápete...?

Toto je ďalší dôkaz ako globálny Michael bol a navždy bude, na rozdiel od takých preceňovaných umelcov ako je Elvis a spol. (ten sa s Michaelom ani nemôže porovnávať v globálnej-celosvetovej sláve)

The Michael Jackson show

Nová skladba na albume BEP

Image and video hosting by TinyPic

Nová skladba, ktorú nahral Michael s Will.I.Amom bude na novom albume skupiny Black Eyed Peas!!!

Potvrdil to David Guetta v rozhovore pre NRJ radio.

LINK

Michael je muž roka pre MTV

MTV Shows

Nielen Michaelova smrť, ktorá spôsobila napr. v New Yorku zastavenie premávky na Times Square, alebo Michaelov dokument This is It.

Michaelov enormný vplyv na kultúru a umenie, avšak najmä tento rok na spoločnosť, bola priamym dôvodom na to, aby MTV jednoznačne uznala a vyhlásila Michaela ako umelca roku 2009..., viac vo videu.

TOP 9 MEN OF THE YEAR:

9. Eminem

8. Drake

7. Kanye West

6. Robert Pattinson

5. Lil Wayne

4. Taylor Lautner

3. Adam Lambert

2. Jay-Z

1. Michael Jackson

Obrázek

LaToya nakupuje hračky pre deti

... nuž, šťastné a veselé..., je zaujímavé sledovať napr. americké rodiny, kde mizne smútok za blízkym tak skoro, nie ako u nás..., ale... je to asi aj lepšie.

ŠOK - organizátori zbankrotovali

Organizátori, ktorí mali usporiadať tribute koncert v Londýne, namiesto zrušených koncertov vo Viedni, museli vyhlásiť insolventnosť.

Spoločnosť World Awards Media vydala vyhlásenie, že jej majoritný majiteľ spol. Superfund vyhlásil bankrot.

Žiadne detaily a ďalšie informácie neposkytli.

Bývalý promotér koncertu Georg Kindel tvrdí, že Jermaine Jackson chce koncerty usporiadať, takže bude hľadať inú spoločnosť, ktorá by zabezpečila organizovanie koncertu pre Michael naplánovaného na jún 2010.

Poľsko bude mať Michael Jackson Tribute

Priamo na hlavnom waršavskom námestí bude na silvestra vysielaný prenos z osláv nového roka, ktorý bude vysielať stanica Polsat.

Tento rok bude tanečnou témou a lúčenie sa so starým rokom v znamení 'Michael Jackson Tribute' - teda skladieb Michaela za podpory poľských umelcov...

Obrázek

Michaelove topánky predané

Ako som informoval, v aukcii v Londýne boli vydražené Michaelove mokasíny, v ktorých vystupoval na 30th Anniversary v New Yorku v 2001.

Dražba sa konala v stredu.

Cena vydražených topánok je 26 tis. EUR.

Obrázek

Nový Kamarát

Vyšlo nové vydanie časopisu pre mládež Kamarát, v ktorom je naozaj konečne dobrý článok, taká mimi biografia, dobré, ale známe obrázky, ale stále je to o tom, že práve iní čitatelia ako MJ fans tak majú opäť možnosť dočítať sa niečo pozitívne o Michaelovi. (najmä 14-16r. pubertiaci)

Oceňujem faktické informácie!!!

LINK

Obrázek

Prince I a II z návštevy butiku

Deti na návšteve butiku the Andy Lecompte salon v LA 16.12.

Zopár ďalších na diskusii v téme. (pozrite si, čo má Blanket na tričku)

Image and video hosting by TinyPic

Obrázek

Karikatúry na predaj

Brazílsky fanklub pripravil pre fans karikatúry Michaela na predaj v edíciách biografie v štýle Manga:

EXCLUSIVO ETERNAMENTE MICHAEL - Biografia em Mangá COMPRE AQUI!

Edícia tohto zväzku obsahuje 5 častí zložených z 232 strán, druhý zväzok je naplánovaný na druhú polovicu roka 2010.

Cena je asi €10.

K ďalším produktom patria aj Manga obrázky na tričko:

LINK

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Mexický fanklub zasa neoficiálne predáva pohľadnice a vydali druhú sériu 72 pohľadníc, cena jednej sú asi 25 centov.

Prvá séria sa vypredala v júly 2009

Image and video hosting by TinyPic

People

Časopis People zaradil Michaelove deti na svoj zoznam najfascinujúcejších ľudí roka 2009

Obrázek

Komisia tvrdí, že nemôže namietať proti článku

... denníka the Guardian, ktorého reportérka nazvala Michaela pedofilom.

Podľa ich pravidiel, reagovalo iba 10 sťažností, avšak nikto z rodiny Jacksonovcov ako dotknutých strán (akoby mali o nich vedieť z britských novín???) podľa komisie na sťažnosti čitateľov, nereagoval na daný článok.

Medzi sťažnosťami boli rozhorčenia nad tým, ako autorka opísala Michaela, poukazovanie na porušenie nejakých zákonov, ktorými by bol článok diskriminačný, ale musle by to byť niekto z rodiny Jacksonovcov, ktorý by musel podať priamu sťažnosť!!!

Inými slovami, je evidentne akceptovateľné, ak sa nevinný človek môže označiť z čisto subjektívnych a fiktívnych dôvodov za pedofila.

Je nezmyselné, ak by mal niekto ako Jacksonovci čítať denníky z celého sveta a sledovať, kto a čo o Michaelovi píše, a v prípade ako tento aj patrične reagovať.

Ale dá sa nevšímať si tieto absurdity a zakrývať nad nimi oči?

Kto iný, ako novinári by mali trvať na čo najpresnejších faktoch a objektivite?

Zároveň komisia odôvodnila tento článok ako osobný názor autora článku, nie reportážnu správu, teda osobný názor založený na subjektívnom dojme vo vzťahu k Michaelovi Jacksonovi.

Ibaže v článku Tanya Gold (viď staršie správy) sú uvedené nielen "osobné" názory, ale mnohé základné aj rozšírené faktografické nezmysly, ktoré priamo odporujú realite a skutočnostiam priamo zo súdnych dokumentov.

Jediné čo ostáva v tomto nezmyselnom mediálnom šialenstve je, aby Michaelova matka, prípadne správcovia majetku v zastúpení právnikov napadli tento článok a komisiu, ktorá asi len domnelo obhajuje a chráni obete nespravodlivých článkov, ako im to nariaďujú ich pravidlá.

This Is It vyhral cenu afro-amerických kritikov

The African-American Film Critics Association ocenila dokument This Is It a zároveň Michaela špeciálnou cenou za dokument, zároveň bol dokument v TOP10 filmov roka podľa ich hodnotení!

Michael Jackson Thriller

Tak toto je najvyhľadávanejší výrazo roka na YouTube..., ale v celkovom rebríčku sa žiadne video s Michaelom nedostalo do TOP5.

LINK

Správcovia majetku žiadajú honoráre

... a to za svoje služby, ktorými po Michaelovej smrti, spravovali a rozširovali Michaelov majetok, ktorý odvtedy vzrástol na viac než 300 mil. dolárov.

Avšak, ide o podiel z nadobudnutého majetku, teda záleží od jeho výšky.

John Branca a John McClain žiadajú zaplatenie asi 70% z celkovej sumy, ktorá by im mala patriť z podielu, zatiaľ to je asi 5% z celkových ziskov, teda asi 15 mil. dolárov.

Vo svojej žiadosti, ktorú predložili súdcovi, a ktorý musí odobriť ich návrh, uvádzajú, že ich právnická firma riadi Michaelov majetok ako veľkú nadnárodnú spoločnosť, na ktorej pracujú mnohí ľudia aj 14 hodín denne.

Rovnako ako sa musia vysporadúvavať s desiatkami žalôb proti Michaelovi na viac ako 400 mil. dolárov (95% z toho sú nezmyselné žaloby ryžujúce na Michaelovi=ťažko akceptované pred súdom ako hodnoverné)

Sudca Mitchell Beckloff rozhodne o ich žiadosti 4.1.2010.

Michael Jackson na TV Barrandov

Image and video hosting by TinyPic

Poslední živé vystoupení krále popu v exkluzívní české premiéře.

LINK

Poslední živé vystoupení krále popu v newyorské Madison Square Garden. V exkluzívním záznamu hvězdné show dále účinkují Elizabeth Taylor, Justin Timberlake, Whitney Houston, Beyoncé, Usher, Liza Minneli, Samuel L. Jackson, Gloria Estefan, Destiny´s Child, Shaggy a další.

Obrázek

Exkluzívní show Michaela Jacksona k 30 letům jeho působení v showbusinessu uvede v české televizní premiéře TV Barrandov 31. prosince v 19:00 hodin.

Jde o poslední živé vystoupení krále popu v newyorské Madison Square Garden, které se uskutečnilo 10. září 2001, tedy den před osudným 11. září. Absolutně vyprodaná hala byla svědkem zcela ojedinělé hudební události, na které společně s Michalem Jacksonem vystoupila elita světového showbusinessu. Nyní máte vůbec poprvé možnost sledovat velkolepý koncert s řadou hollywoodských hvězd, pop idolů a světových legend.

Dva vyprodané koncerty patřily k nejvýdělečnějším událostem hudebního průmyslu v historii: nejdražší vstupenka u jeviště stála 5.000,- dolarů a zahrnovala účast na VIP večeři „The Champagne and Caviar Dinner“ na počest Michaela Jacksona, kterou pořádali Elizabeth Taylor, Yoko Ono a Gregory Peck. Král popu inkasoval za každý koncert 7,5 milionu dolarů, to znamená více než 150.000,- dolarů za 1 minutu.

Kromě nejzářivějších hvězd šoubyznysu v show účinkují

- 49 členný orchestr

- 12 sborových zpěváků

- 300 členný gospelový sbor

- 200 členný dětský sbor

- 40 tanečníků

Kompletní seznam hostů a song list najdete zde LINK

VIDEO - Co si o Michaelovi myslí české celebrity? - LINK

Zdroj: colourplanet.cz

Jackson v Bratislave už tento týždeň!

Bratislavské Pasienky sa 18. a 19. decembra stanú miestom, kde úžasní speváci z Broadwaya, skvelí hudobníci a famózni tanečníci predvedú v šou Thriller Live! to najlepšie, čo si momentálne môžete pozrieť naživo v súvislosti s kráľom popu Michaelom Jacksonom! O tom, že to bude šou na vysokej úrovni svedčí aj precízny výber účinkujúcich.

Michael Jackson bol jedinečný. Nielen ako človek, ale i ako tanečník a najmä ako spevák. Nájsť umelcov, ktorí odprezentujú skladby kráľa popu v broadwayskom muzikály Thriller Live nebolo jednoduché. „Michael mal štvoroktátovový rozsah. Nie je veľa spevákov, ktorí by dokázali pokryť tento rozsah a tak som začal mať pocit, že skladby ako I´ll Be There, It´s The Falling In Love a I Just Can´t Stop Loving You by najlepšie vyzneli v ženskom podaní a tak je jedným z našich Michaelov žena,“ povedal na margo výberu spevákov do muzikálu jeho producent Adrian Grant a dodal: „Tiež sme potrebovali nájsť nášho vlastného „Michaela“, ktorý dokáže nielen spievať ako on, ale tiež tak tancovať, vrátane moonwalku. Toto bola asi najťažšia úloha pri výbere účinkujúcich, ale mali sme šťastie a dohodli sme sa s tanečníkom Rickom Bairdom, ktorý v čase príprav muzikálu priamo spolupracoval s Michaelom Jacksonom a bol jeho dablérom vo videoklipe You Rock My World.“

Muzikál Thriller Live prichádza na Slovensko priamo z londýnskeho West Endu a prináša príbeh kráľa popu Michaela Jacksona v podaní špičkových hercov a hudobníkov, ktorý zachytáva jeho život prostredníctvom najväčších hitov ako Man In The Mirror, Dangerous či Black or White. Thriller Live je šou, aká na Slovensku ešte nebola! Už prvé tóny vás vtiahnu do sveta Michaela Jacksona, do sveta jediného a jedinečného kráľa popu!

Muzikál Thriller Live bude mať predstavenia nasledovne:

18. 12. /piatok/ - 19 hod

19. 12. /sobota/ - 14 hod a 19 hod

LINK

Zdroj: TS MusicServer

DVD Thank You Michael Jackson

Reklama bola na pondelok 14.12, že výjde ako príloha denníka Plus1Deň, ale dnes vysielali, že až zajtra 16.12.!

Teda až zajtra, a pýtajte si ho ako prílohu, nie je priamou súčasťou denníka Plus Jeden Deň, stojí €1,99!

Aukcia topánok

Mokasíny, ktoré Michael používal počas koncertu v 30th Anniversary v New Yorku v 2001, budú dražené 14.12. v Londýne, kde vyvolávacia cena je 10 tis. dolárov.

Obrázek

Obrázek

Critics Choice Awards

Dokument This Is It je nominovaný na ceny kritikov v kategorii dokument.

Bratia Jacksonovci už majú svoju realityšou

Jacksonovci sú naspäť. V noci nadnes mohli Američania na káblovej stanici A&E pozerať prvý diel reality šou Jacksonovci: Rodinná dynastia.

Download na diskusii v sekcii VIDEO

Hlavnými hrdinami sú štyria bratia Jermaine, Jackie, Tito a Marlon. Projekt sa začal síce nakrúcať ešte pred júnovou smrťou Michaela, no aj tak sa stretol s kritikou, že jeho bratia chcú iba zarobiť na jeho sláve.

Svetové turné

„Dokušou" mala vyvrcholiť rozuzlením hádanky, či sa Jacksonovci vyberú na turné. „Máme také plány, veď uvidíte," vyhlásil niekoľko dní pred uvedením programu Jermaine. Tvorcovia boli tiež skúpi na slovo, ako to dopadne.

Tajomstvo však nevydržalo dlho. V rozhovore pre Larryho Kinga na CNN Jacksonovci totiž už tento víkend oznámili, že sa chytajú na svetové turné.

Reality šou, na ktorej nakrúcaní sa Michael nezúčastnil, zobrazuje snaženie štyroch bratov zorganizovať koncert a nahrať album kedysi slávnej formácie Jackson 5. V 70. rokoch nahrali niekoľko hitoviek ako „ABC" či „I'll Be There", vo formácii bol však ústrednou postavou práve Michael.

Zvyšok šou sa venuje tomu, ako rodina prežívala jeho smrť. Kritici neprivítali projekt s veľkým nadšením.

„Niekto by im mal povedať, že niekedy je čas odísť. Tridsať rokov sme ich počúvali, ako sa hádajú a nadávajú si. A táto hrozná kakofónia dosahuje nové úrovne v reality šou A&E," napísal televízny kritik Miami Herald Glenn Garvin. V šou totiž bratia chcú nahrať album, ktorý nikoho nezaujíma. Polovicu relácie sa hádajú, napriek tomu, že spočiatku sú z nápadu nadšení.

Namiesto hudby nadávky!

Nadávajú si, akí sú zlí speváci, aké nemožné skladby píšu a sabotujú nahrávky. No skutočnej hudby sa v Jacksonovskej dynastii divák nedočká. „Od prvých chvíľ je jasné, že títo päťdesiatnici majú pramálo spoločné okrem prastarých, hnisajúcich rodinných sporov, ktoré by mali byť pochované," píše Miami Herald.

Zrejme práve o to tvorcom išlo, keďže im záleží na sledovanosti. A kedy, keď nie teraz.

Obrázek

Nobelová cena mieru

Vystúpenie Willa Smitha, jeho syna, Westlife, Wyclefa Jeana, Natashi Bedingfield a ďalších so skladbou Man in the Mirror + norska kráľovská rodina.

Veľmi pôbodivé... a symbolické!

Obrázek

Obrázek

Michael je najpredávanejší v UK

Podľa výsledkov predajnosti nahrávok, Michael je najpredávanejším umelcom v Británii.

Za Michaelom skončila Lady GaGa, King of Leon, Beyoncé, Black Eyed Peas....

Predal nielen najviac albumov v tomto roku, ale podľa správy, Michael sa stal aj najlepšie zarábajúcim umelcom vo svete showbiznisu všetkých čias.

Produkčná firma žaluje 95 plagiátorov

the Bravado International Group (ktorá vlastní licenčné práva na meno Michael Jackson) zažalovala už 95 plagiátorov, ktorí predávajú predmety súvisiace s Michaelom a jeho obchodnými značkami (ako som o všetkých informoval pred niektoľkými týždňami ako MJ, King Of Pop....).

Ide o všetky možné predmety od tričiek, šiltoviek až cez rôzne predmety, ktoré porušujú takýmito predávanými výrobkami licenčné práva (medzi nimi aj firma, ktorá predáva pamätné mince s podobyzňou Michaela)

------

Konečne! Ale dalo sa to čakať, straty z predaja neoficiálnych veci sú obrovské....

This Is It poster s meniacimi obrázkami

Predáva sa za neuveriteľných US$ 445.99

Veľkosť: 110 x 71 x 0.2 cm

Váha: 4900g

Celkové rozmery: 112 x 73 x 9 cm

Ide o vrstvované časti, ktoré pri sklone menia farbu a jednotlivé farebné rozlíčenia pre dané obrázky.

LINK

Image and video hosting by TinyPic

Michael dominuje Billboardu

Koncoročné hodnotenie hitparádových úspechov v Billboarde určilo poradie Michaelových umiestnení, tu je prehľad s umiestnením:

Billboard 200 Albums – ‘This Is It’ - # 43

Billboard 200 Artists – Michael Jackson - #32

Top R&B/Hip-Hop Albums – ‘This Is It’ - #47

Hot Digital Songs Artists – Michael Jackson - #6

Hot Ringtone Artists – Michael Jackson - #10

Top Digital Album Artists – Michael Jackson - #1

Top Digital Albums – ‘The Essential Michael Jackson’ - #11

Top Pop Catalog Artists – Michael Jackson - # 1

Top Pop Catalog Albums – ‘Number Ones’ - #1

Top Pop Catalog Albums – ‘Thriller’ - #2

Top Pop Catalog Albums – ‘The Essential Michael Jackson’ - # 3

Top Pop Catalog Albums – ‘Off the Wall’ - # 5

Top Pop Catalog Albums – ‘Bad’ - #6

Top Pop Catalog Albums – ‘Dangerous’ - #11

Top Pop Catalog Albums – ‘The Ultimate Collection’ (Jackson 5) - #18

Top Pop Catalog Albums – ‘The Best of the Jackson 5’ - #35

Top Pop Catalog Albums – ‘Greatest Hits: History Volume 1’ - #39

European Top Albums – ‘King of Pop’ - #10

European Top Albums – ‘The Essential Michael Jackson’ - #31

European Top Albums – ‘The Collection’ - #34

European Top Albums – ‘This Is It’ - #47

European Top Albums – ‘Thriller’ #55

European Top Albums – ‘Number Ones’ - #77

Top Canadian Albums - ‘This Is It’ - # 30

************

Tu je prehľad predajnosti od roku 2000, teda za celú dekádu:

Top Catalog Album Artists – Michael Jackson - #1

Top Catalog Albums – ‘Number Ones’ - #10

Top Catalog Albums – ‘Thriller’ - #14

Top Catalog Albums – ‘The Essential Michael Jackson’ - #48

Digital Songs Artists – Michael Jackson - #26

Digital Album Artists – Michael Jackson - #2

This Is It by Spike Lee

Spike Lee, ktorý režíroval Michaelovo video They Don´t Care About Us, zverejnil svoje tribute video k skladbe This Is It

Michaela zneužila Scientológia!

Sekta, ktorej podľahli už mnohé hviezdy, bude mať čo dočinenia s MJ Estate, pretože bez dovolenia použili Michaelovu podobyzeň a hudbu pre svoju "reklamu" na stretnutie v Londýne!

Image and video hosting by TinyPic

Pôvodný text z plagátu:

THE OT COMMITTEE CC LONDON CORDIALLY INVITES YOU TO a spectacular evening celebrating one of the greatest artists of all time Michael Jackson in true Celebrity Centre style.

· Get briefed by a Senior Executive from Celebrity Centre International on the plans for CC London.

· Enjoy entertainment in honour of the King of Pop with dance troupe ‘Malfunktion’ and singer supreme Anton Lorien!

· Find out what the OT Committee is all about and what their plans are for the Ideal CC London!

Sunday, 6th December – 7.00pm

Fitzroy House, 33-35 Fitzroy Street, London W1T 6DX

Refreshments will be served.

A spectacular evening that you will NOT want to miss!

CALL xxxxxxxxx TO RESERVE YOUR PLACE NOW!

© 2009 Church of Scientology Religious Education College Inc. A non-profit organisation incorporated in South Australia. Registered Office 24-28 Waymouth Street, Adelaide, South Australia. Registered in the UK under company number FC9154. Registered agent in the UK: P D Hodkin, 42/44 Copthorne Road, Felbridge, East Grinstead, RH19 2NS. OT and CELEBRITY CENTRE are trademarks and service marks owned by Religious Technology Center and are used with its permission.

Grammy 2010

Americká Národná akadémia nahrávacích umení a vied vyhlásila mená držiteľov špeciálnych cien Grammy.

Obrázek

Ako informovali na oficiálnej stránke www.grammy.com, ocenenými za celoživotné dielo sú: Leonard Cohen, Bobby Darin, David "Honeyboy" Edwards, Michael Jackson, Loretta Lynn, André Previn a Clark Terry; Trustees Award získajú Harold Bradley, Florence Greenberg a Walter C. Miller; a tohtoročné technické Grammy udelia spoločnosti AKG a vynálezcovi Thomasovi Alvovi Edisonovi.

"Tohtoroční ocenení sú prestížnou skupinou rôznorodých a prominentných tvorcov, ktorí prispeli niektorými z najvýznamnejších a najvplyvnejších nahrávok," uviedol prezident nahrávacej akadémie Neil Portnow.

Ako ďalej uviedol, ich "výnimočné schopnosti a vášeň pre umenie vytvorili nadčasové dedičstvo, ktoré pozitívne ovplyvnilo niekoľko generácií, a bude ďalej ovplyvňovať aj tie nasledujúce".

Slávnostný ceremoniál pre pozvaných sa uskutoční počas takzvaného Grammy Week 30. januára. Formálne vyhlásenie čaká aj divákov a diváčky priameho prenosu z 52. udeľovania cien Grammy, ktoré sa bude konať 31. januára v losangeleskom Staples Center.

Hlasujte za Michaela

Google vyhlásil hlasovanie o najkrajšie Google logo.

Michaelovo logo, ktoré patrí medzi tie, ktoré nakreslili deti od 14-16 rokov je tu, jeho autorkou je Holly Johnston:

My Hero Michael Jackson

Michael Jackson, my hero, my mum's hero, my dad's hero, the hero of everyone who loves music and dancing. Michael lived 1958 -2009 but a hero never dies. He was the King of Pop but to me and many others he is a true HERO.

Name: Holly Johnston

Age: 16

School: Dagfa House School

Obrázek

Hlasujte na tejto linke, kliknite na obrázky v časti 14-16 (rokov) a potom vyberte Michaelovo logo, a potom Vote for This Doodle.

LINK

Larry King Live a Jacksonovci

Videorozhovor o dokumente The Jacksons: A Family Dynasty

Jacksonovci - Tito, Jermaine, Randy a Jackie prišli do šou Larryho Kinga, kde hovorili o vzťahu k Michaelovi po smrti.

Pozrite si jednotlivé časti:

1 LINK

2 LINK

3 LINK

4 LINK

5 LINK

DVD Thank You Michael Jackson

Slovensko-český muzikál, ktorý mal jedinú premiéru v Bratislave výjde v pondelok 14.12. ako DVD príloha v denníku Plus jeden Deň, za cenu €1,99

********

Benefično-muzikálna šou Thank You Michael Jackson, ktorú mali možnosť vidieť naživo len diváci v Bratislave, vyjde na DVD.

Ako agentúru SITA informoval Dodo Mikláš z agentúry ACCESS Production, aj takýmto spôsobom chcú organizátori vynahradiť zvyšku Slovenska odvolané vystúpenia.

Snímka s názvom That Was It!, v ktorej vystupujú slovenské hudobné, tanečné a herecké hviezdy ako Dara Rolins, Peter Batthyány, Tina, Tomi, Anita Soul či Marián Labuda, vznikla na dvoch bratislavských predstaveniach. "Je to film o šou, ktorá odolala niekoľkým pokusom o sabotáž, dosiahla uznanie aj kritiku, vyvolala rozruch na ministerstvách a kvôli silnej chrípke ju mohla vidieť len Bratislava," tvrdia producenti.

Na bratislavskom pódiu na Pasienkoch svoje umenie v polovici novembra predviedli aj speváci z gospelového zboru The Gospel Family, detský zbor či tanečná skupina Spin Jara Bekra. Hudobnú réžiu mal vo svojich rukách Anton Popovič.

Na DVD odznejú všetky najväčšie hity Michaela Jacksona v podaní slovenských interpretov. Ako bonus diváci uvidia exkluzívne zábery zo zákulisia, ako sa šou pripravovala, čo prežívali protagonisti v zákulisí počas koncertu a mnoho ďalších záberov. DVD sa na trh dostane 14. decembra.

SITA

Image and video hosting by TinyPic

Ďalšie fotky z knihy OPUS

V predpredaji sa jej už predalo viac ako 20 tisíc kusov..., za 250 dolárov je to viac než dosť...

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Súkromné video Jacksonovcov

Jermainov a Randyho syn ... na deň vďakyvzdania v jednom luxusnom hotely v LA.

UPDATE - na videu nie je Prince Michael, sú to len deti Jermaina a Randyho...

(rozmýšľam, za čie peniaze platia také hotely... s vlastným apartnánovým basketbalovým ihriskom...?)

This Is It v USA

Album This Is It sa opäť dostal do TOP10 v americkej hitparáde na 8 miesto.

Predalo sa ho ďalších 75 tis. kusov.

Michael Jackson Opus

Včera vyšla kniha Michael Jackson Opus, a jedným z obrázkov (jeden zo stoviek obrazov, ktoré si Michael nechal vyhotoviť), ktoré sa objavia v knihe je aj tento z roku 1999, a Michael znázorňuje Michelangelovho Dávida, autorom je David Nordahl:

Image and video hosting by TinyPic

Michael je Umelcom roka pre iTunes

V tomto roku predal Michael celkovo najviac singlov a albumov cez iTunes, napriek tomu, že neobsadil prvé miesto v celkovej hitparáde albumov a singlov, album The Essential je iba 6 najpredávanejší cez iTunes.

Obrázek

This Is It v celosvetovom poradí filmov

... v rebríčku ziskovosti sa dokument This Is It dostal aktuálne (v dnešný deň) na 269 miesto v celkovom celosvetovom zisku s viac ako $251.844.424 dolárov.

Obrázek

Aké je vyšetrovanie smrti Michaela?

20.11. sudca vydal ďalšie povolenie na prehliadky a súdne príkazy na získavanie dôkazov, a v tomto dokumente sa na strane 2 na konci odseku 1, riadok 7, je uvedené, že sa jedná o prípad vyšetrovania vraždy Michaela Jacksona.

Ide teda o vyšetrovanie vraždy a nie (neúmyselného) zabitia?

Musíme ale počkať na oficiálne potvrdenie a vyhlásenie vyšetrovania, prípadne priame obvinenie, v dokumente ide predovšetkým o právne a medicínske terminológie...

Kliknite na obrázok, dokument mám k dispozícii.

Obrázek

A Witness To Extortion

Na diskusii som pridal anglický rozhovor s autorkou knihy - 'Redemption: The Truth Behind the Michael Jackson Child Molestation Allegations', Geraldine Hudges, ktorá bola asistentkou právnika otca Jordana Chandlera, Evana Chandlera, a v tejto knihe, ktorá vyšla už dávnejšie, odhaľuje pozadie prípadu a podvodu obvinení proti Michaelovi v 1993.

(Preklad prinesiem ešte tento týždeň)

LINK

Obrázek

Pokračovanie k článku o Michaelovi z Daily Mail

Ako sa ukázalo, Daily Mail nebol prvým denníkom, ktorý publikoval článok popisujúci Michaelov prípad z roku 1993.

Krátko predtým zverejnila svoj článok "žurnalistka" Tanya Gold z britského denníka The Guardian šokujúci článok reagujúci na Michaela, ale nie v pozitívnom zmysle...., zrejme odtiaľ čerpal aj autor z Daily Mail, náhoda???

Následne, web stránka daného denníka musela pre stovky komentárov a sťažností zatvoriť pridávanie komentárov, ktoré reagovali na nezmysly, ktoré sa len ťažko dajú nazvať novinárske články.

V článku písala o tom, že Michael vlastne nikdy nenapísal nejaký hit, že nebol skvelý tanečník, a jeho vplyv na videoklipy je bezvýznamný!

Najšokujúcejšie ale bolo, že v článku silno naznačovala, že Michael bol pedofil a podporovala to mnohými nezmyselnými "faktami".

Jedným z nezmyslov bolo jej tvrdenie, že Jordan Chandler detailne a presne popísal Michaelove genitálie - čo je totálny nezmysel, pretože jeho "náčrt" bol len detská škrabanica, ktorá sa ani nepodobá na nejaký popis (jeho obrázok je na starom fóre)

Jordy nesprávne popísal aj to, že Michael mal mať obriezku, čo policajné vyšetrovanie ukázalo ako nepravdivé, keďže polícia si vyfotila Michaela - detailne!

Fotili si jeho genitálie a zadok z rôznych uhlov!!! (viete si predstaviť to poníženie)

Neskôr aj kvôli nedostatočným dôkazom, odmietnutím tromi veľkými porotami a nepresnosťami výpovedi Jordyho a Evana Chandlera bolo vyšetrovanie ukončené, pričom skôr ako bolo ukončené vyjednala, poisťovňa mimosúdnu dohodu, napriek protestom Michaelových právnikov a jeho samotného!

Michael nebol v prvom prípade (1993) nikdy z ničoho obvinený, stále išlo len o vyšetrovanie a hľadanie "dôkazov", ktoré ale neexistovali..., napriek tomu sa Tom Sneddon neustále snažil nájsť čokoľvek proti Michaelovi.

Média o tom nikdy nepísali.

Autorka článku toto nielen že nespomenula, ale Michaelov proces ho očistil, a Michael bol vyhlásený za nevinného, preto nemala žiadne právo akokoľvek poukazovať na tieto absurdity ako nieto faktické.

Takže napriek tomu, že sa zámerne nesnažila pravdivo informovať, používala ako zdroje neoverené správy, či skôr, samozvaných expertov, ktorí sa objavovali v médiách dosť často.

Aj tu treba poukázať na zlyhanie systému v slobode prejavu a tvz. žurnalistickej etike.

Jedným z vodiacich zdrojov je napr. článok GQ z roku 1994, alebo aj kniha Geraldine Hughes - Redemption, ktorá pracovala ako sekretárka právnika zastupujúceho Jordana Chandlera, ktorá v knihe odhaľuje pozadie prípadu ako sa otec Evan a Larry Feldman, právnik, snažili o sprisahanie a vydieranie Michaela.

V procese v 2005, bola predvolaná aj matka June Chandlerová, tá vypovedala, že Jordy neudržuje kontakt ani s ňou ani s Evanom, a Thomas Mesereau na jednej prednáške na harvardskej univerzite povedal, že Jordan sa s rodičmi nerozprával kvôli ich snahe donútiť ho klamať, najmä kvôli otcovi, ktorý zosnoval celý príbeh o zneužívaní, pričom mal Jordy predtým niekoľkým ľuďom povedať (boli predvolaní ako svedkovia pred porotu), že Michael ho nijako nezneužil, a to bol aj dôvod prečo sa od nich odcudzil.

Dôkazy, že by Michael nejako zneužil Jordyho neexistovali, naopak, existovali silné dôkazy, že Michael je obeť vydierania a sprisahania, čo by sa dokázalo, ak by sa prípad "neukončil" vyrovnaním, pričom Michaeloví právnici sa už pripravovali na civilný proces, čomu sa vyhol aj Evan, ktorý ak by chcel, mohol ďalej žiadať "spravodlivosť"...

Preto je neospravedlniteľné, ak tvz. reportéri ako Tanya Gold si buď neoverujú fakty, alebo sebecky, arogantne a zaujato píšu svoje vlastné "závery" bez akýchkoľvek faktografických skutočností, najmä označovanie nevinného človeka za pedofila.

The Guardian má veľký počet čitateľov na celom svete, preto je absolútne nezodpovedné, ak ponúkajú takéto články, ktorých čitatelia môžu brať takéto informácie ako faktické a "pravdivé"...

(platí to aj o vysielaní "dokumentov" ako What Really Happened od Jacques Perettiho z roku 2007, ktorý sa odvtedy vysielal na viacerých kanáloch)

Tu je článok, a najmä tie komentáre, ľudia skrátka veria tomu čo sa píše, bez ohľadu na skutočnosti, a The Guardian má byť akože mienkotvorný? Týmto...? Prosto otrasné!

LINK

Zajtra pokračovanie k zaujatosti médií voči Michaelovi

Michael Jackson - A life in the Spotlight

Philip DODD je autorom publikácie “Michael Jackson - A life in the Spotlight”, ktorá obsahuje mnoho fotografií Jonathana Exleya, fotografa rodiny Jacksonovcov, ktorý pre nich a najmä pre Michaela pracoval viac ako 8 rokov.

Kniha obrazovo mapuje kariéru Michaela s obsahom 176 strán, vrátane fotiek rodiny a nepublikované fotky Michaelových detí.

Kniha zdôrazňuje jeho genialitu, ale zároveň "šialenstvo", ktoré ho dohnalo k smrti.

Cena €29.95

Ide o francúzsky originál: LINK

Image and video hosting by TinyPic

Je k dispozícii aj ďalšia publikácia Michael Jackson - “Les images d’une vie” - Obrazy života

Tá na 204 stranách rovnako mapuje Michaela ako umelca prostredníctvom fotografií pričom prvých 20 strán je biografia, potom už len celostranové fotografie - 180 fotiek z toho doteraz 70 nezverejnených!!!, s váhou 2 kg (ide o veľkoformátové vydanie 25x29 cm) za cenu €39.95

Objednávka - LINK

+

LINK

+

LINK

Image and video hosting by TinyPic

Dnešná Plaváreň na ČT2

Ak máte možnosť, sledujte dnes 2 časť relácie Plaváreň s Marekom Ebenom, ktorý bude prezentovať rozhovor s Quincym Jonesom a ten bude rozprávať aj o spolupráci s Michaelom.

Dnes o 22:00 na ČT2.

(sledoval som to minulý týždeň a evidentne je rozhovor z času Michaelovej smrti, keď Quincy bol v Prahe na nejakom festivale, a nezúčastnil sa verejnej rozlúčky s Michaelom v LA)

Hlasujte za Michaela

Opäť sa hlasuje za najlepšiu Live šou v Madison Square Garden v 80 rokoch.

Teraz sa vyberá už iba z 10 finalistov:

(Michael má iba 21% a Whitney Houston až 77%)

LINK

Album This is It

Za 5 týždňov sa ho predalo už viac ako 2 mil. kusov po celom svete.

Celosvetovo sa predalo už 22 mil. albumov Michaela za rok 2009...!

Deti Michaela Jacksona patria medzi najzaujímavejších ľudí

Deti Michaela Jacksona patria podľa americkej televíznej moderátorky a novinárky Barbary Walters medzi najzaujímavejších ľudí roka.

Desiatu osobnosť zverejnia až 9. decembra, keď ABC odvysiela televízny špeciál The 10 Most Fascinating People of 2009.

Barbara, jedna z naúspešnejších reportérok, robí tieto rebríčky každý rok, a zaraďuje do nich iba tých, ktorí najviac ovplyvnili spoločenské dianie, v roku 2005 ním bol aj Thomas Mesereau.

Michael zložil hudbu k Sonic3

Michael začiatkom 90 rokov zložil hudbu k videohre Sonic the Hedgehog 3 pre the 1994 Sega Mega Drive/Genesis game, a podľa správ od Brada Buxera, dlhoročného Michaelovho muzikanta, Michael chcel ostať v anonymite, pre zlú kvalitu hudby, ktorá sa v danom čase dostávala do hier.

Michael miloval SEGA hry, a preto chcel zložiť nejakú hudbu k hrám. Nakoniec ostal v anonymite, pretože SEGA to nikdy oficiálne nepotvrdila.

Tu je ukážka z danej hry a hudby:

Šou Thank You Michael Jackson sa neuskutoční ani v Košiciach

Image and video hosting by TinyPic

Benefičná muzikálová šou Thank You Michael Jackson sa z bližšie nešpecifikovaných technických dôvodov neuskutoční po zrušených predstaveniach v Nitre, Žiline a Zvolene ani 11. decembra v Košiciach. Jediným mestom, v ktorej sa šou plná speváckych a tanečných vystúpení domácich umelcov konala, bola Bratislava.

Vstupenky môžu klienti vrátiť v tom predajnom mieste, kde si ich kúpili. V prípade, ak si záujemca zakúpil vstupenku prostredníctvom internetu cez CARDPAY, musí vstupenku vrátiť priamo na centrále Ticketportalu v Bratislave, alebo zaslať originál lístku poštou spolu so žiadosťou o vrátenie vstupného.

Obraz Michaela, ktorý nikdy nevidel

Michael si v roku 2007 objednal obraz u známeho maliara Kehinde Wileyho potom, ako Michael videl jednu jeho výstavu v Brooklynskom múzeu umenia, ale ten najprv neveril, že ho chcel Michael kontaktovať, nakoniec sa dohodli, a výsledok bol tento obraz, ktorý ale Michael nikdy neuvidel.

Image and video hosting by TinyPic

Maliar obraz ešte v čase Michaelovej smrti nemal dokončený, ale pred nedávnom ho dokončil a teraz je vystavený v jeho súkromnej galérii Art Basel Miami.

Obrázek

(článok) The Daily Mail nazval Michaela pedofilom

The Daily Mail známy svojou podporou nacistickej strany, alebo rasistickým či homofóbnym smerovaním, publikoval článok, ktorý napísal David Jones, ktorý priamo nazval Michaela bežným pedofilom, kde priamo napísal, že Michael mal pravidelne sex s malými chlapcami.

Článok bol o smrti Evana Chandlera, muža, ktorý obvinil Michaela zo sexuálneho zneužívania jeho syna Jordana v roku 1993.

Článok je plný faktografických chýb, ktoré sa vymykajú žurnalistickej norme.

Napr. autor tvrdí, že u Michaela našli policajti detské porno, čo sa nikdy nestalo, lebo žiadne porno Michael nemal (okrem porna pre dospelých) - inak by bol obvinený z detskej pornografie, čo sa nikdy nestalo, a Michael by bol v takomto prípade usvedčený!

Tiež tvrdí, že Gavin Arvizo obvinil Michaela, že s ním mal sex, čo sa nikdy nestalo, lebo Gavin nikdy takéto obvinenie nevzniesol!

Autor článku (nechcem jeho meno opakovať) opakovane popiera tvz. konšpirácie a tvrdenia o tom, že Evan chcel Michaela finančne využiť a zneužiť svojho syna na obvinenie Michaela, pričom zámerne vynechával faktické dôkazy o Evanovom podiele na vydieraní - video na YouTube dokazuje, čo Evan Chandler plánoval.

Alebo autor neinformuje o tom, že to nebol Jordy, kto obvinil Michaela, ale priamo Evan Chandler, pričom Jordy najprv odmietal, že sa ho Michael nevhodne dotýkal!

Tiež neuvádza, že článok v GQ investigatívnej reportérky Mary Fischer v roku 1994 dokázal Evanov podiel na sprisahaní sa proti Michaelovi tým, že mal podať Jordymu látku, ktorá spôsobuje manipuláciu mysle - prečítajte si môj kompletný preklad prípadu z roku 1993 na starom fóre - LINK

Naproti tomu autor článku, ktorý ani nie je akreditovaný reportér, poukazuje na presný opak!

Dáva údajnú dohodu o mimosúdnom vyrovnaní ako - dôkaz Michaelovej viny (na starom fóre sú sekcie s dokumentami), pričom šokujúco nespomína fakty zo samotnej dohody, že Michael nikdy nesúhlasil s vyplatením, a ani to, že to nebol Michael, ale poisťovňa, ktorá napriek protestom vyjednala mimosúdne vyrovnanie s Evanom Chandlerom.

Autor článku doslova odporne píše o nezmysloch, ktoré prezentuje ako niečo relevantné, opierajúc sa aj o tvrdenia Raya Chandlera, brata Evana, ktorý napísal takmer pornografický opus o obvineniach proti Michaelovi v knihe All that Glitter, s vymyslenými detailami zneužitia, ktoré sa mal Michael dopustiť na Jordym.

Autor cituje aj Diane Dimond ako "expertku" na prípady v 1993 a 2003, pričom od samotného začiatku prípadu v 1993 - kde bola ako jediná a prvá novinárka, ktorá bola v priamom prenose pri razii na ranči Neverland - bola zaujatá, a dokonca hneď po verdikte v roku 2005 bola prepustená z CourtTV, a jej reportérske pokrytie prípadu a procesu nazývali niektorí mediálny pozorovatelia ako zaujaté a neprofesionálne, keďže bola príliš osobná voči Michaelovi, a to najmä v rokoch 1993-1996, kde sa osobne podieľala na hľadaní údajných obetí Michaela, pričom niektoré deti boli podplatené, čo dokazuje video na YouTube, ktoré urobila ako svoju reportáž pre HardCopy, kde ju kanadská polícia odhalila, ako sa snaží prepašovať chlapca do USA, no ona sa odvolávala na to, že sa snažila urobiť reportáž, do tejto kamufláže bol zapojený aj "reportér" Victor Gutierez, ktorý tvrdil, že videl sex Michaela s nejakým chlapcom, bol zažalovaný, a súd prehral, dostal podmienku a mal zaplatiť odškodné Michaelovi 100 mil. dolárov.

Autor článku považuje jej knihu - Be careful Who you Love - za uznávanú a dôkaznú. (napriek širokej reklame, sa jej predalo minimálne)

Autor vo svojom článku cituje len tých ľudí, ktorí sú dokázateľne finančne motivovaní pre obvinenia proti Michaelovi, rovnako ako to urobil aj reportér Jacques Peretti v 2007 pre svoj dokument 'Michael Jackson: What Really Happened'.

Absolútne ignoruje fakty a priame súdne dôkazy, a špekulácie prezentuje ako dôkazy.

Tiež cituje Jordana Chandlera, čo sa nedá nijako hodnoverne overiť, keďže Jordy nikdy neposkytol žiaden rozhovor o Michaelovi a jeho prípade, a keď bol predvolaný na súd v 2005, odmietol vypovedať proti Michaelovi.

Autor článku toto nespomína, a ani to, že Michael bol zbavený všetkých obvinení a vyhlásený za nevinného.

Komisia pre sťažnosti čitateľov odsúdila tento článok, predovšetkým za spojenie - a self-centred paedophile - egocentrický pedofil.

Podľa ich nariadení, denník, ktorý publikoval článok najprv na webe a potom aj v tlačenej forme, mal odstrániť tento článok, rovnako vydať vyhlásenie k článku v novinách.

David Jones, autor článku, sa už v roku 1996 podieľal na sprisahaní proti inému reportérovi z konkurenčného denníka Independent, s cieľom pošpiniť jeho reportérsku česť.

Aphrodite Jones bude mať vlastný program

A ako potvrdila, jej nový program True Crime na novom kanáli Investigation Discovery v Apríli 2010!

Hodinový program bude venovaný procesu Michaela v 2005, kde ako tvrdí, sa potvrdí Michaelova nevina a ukáže všetky zákulisné pozadia procesu, kde bola ako jedna z dvoch žurnalistov, ktorá mala možnosť byť denne na súde, a pri písaní svojej knihy Conspiracy, ako jediná mala možnosť nazrieť do všetkých spisov a dôkazov.

Napriek tomu sa jej nikdy nepodarilo získať vydavateľskú zmluvu, pretože všetci americkí vydavatelia nechceli vydať - pozitívnu - knihu o Michaelovom procese, ktorý dokazuje jeho nevinu! (rovnako to bolo aj s právnikom Thomasom Mesereauom, ktorý najprv dostával lukratívne ponuky so všetkých strán, ale ak jednoznačne tvrdil, že nikdy nenapíše nič negatívne, pretože verí, že Michael bol nevinný, vydavatelia zrušili svoje ponuky!!!)

Aphrodite trvalo celé dni, aby si len skopírovala všetky dostupné dokumenty, a musela investovať do nového výkonnejšieho počítača, aby spracovala všetky dokumenty zo súdu.

Po 6 mesiacoch práce mala pripravenú knihu, ktorá odhaľovala skutočnosti a fakty, ktoré média účelovo neprezentovali alebo zamlčali!

Nakoniec bola nútená vydať knihu na vlastné náklady, pretože chcela, aby bola pravda odhalená, ale nikto ju nechcel vydať!

Obrázek

OBJEDNAVKA na knihu - LINK

Kniha Stayceho Browna, na ktorej spolupracoval Bob Jones - dlhoročný Michaelom manažér (od 70 rokov), nebola nikdy braná vážne, aj preto, že Jones na súde musel priznať, že časti knihy boli vymyslené, aby sa zvýšila bulvárnosť a predaj knihy (o.i. žaloval Michaela za nevyplatenie "odchodného za svoje služby" a zomrel ako chudobný penzista)

Ďalšie knihy o Michaelovi a procese mali byť od niektorých členov poroty, avšak ani jedna nebola vydaná, pretože došlo k odhaleniam, ktoré ukázali, že niektorí členovia spolupracovali s vydavateľmi ešte pred procesom, kde sa predbežne dohodli na budúcich knihách, niektorí skopírovali nejaké nepresné bulvárne články, alebo kontroverzné vyhlásenia niektorých členov poroty pre médiá, a vydavatelia nemohli brať ich predlohy za hodnoverné!

Black & White Silvester Sapphire Party

Najúžasnejšia silvestrovská párty roka 2009 !!!

LINK

AquaCity Poprad 31.12. 2009 o 19.00 hod. v bazénoch Blue Sapphire

Image and video hosting by TinyPic

AquaCity Poprad 31.12. 2009 o 19.00 hod. v bazénoch Blue Sapphire

Zažite jedinečnú Black & White párty a silvestrovskú zábavu v unikátnej atmosfére bazénov Blue Sapphire.

Vstupenka zahŕňa :

silvestrovský a hudobný program, vynikajúce špeciality formou teplého a studeného bufetu, silvestrovský prípitok, kúpanie v bazénoch Blue Sapphire a nezabudnuteľný zážitok

Silvestrovský program:

Dj a množstvo skvelej hudby, Zepira Studio - tanečná skupina s improvizáciou spevu a tanca,

Old School Brothers - najtalentovanejšia tanečná skupina s originálnymi prvkami breakdance, poppin´a lockin´ a freestylu, súťaže o najlepšieho tanečníka a imitátora Michaela Jacksona.

Barmanská show s Black & White drinkami, tombola s hodnotnými cenami a silvestrovská dražba, premiéra najnovšej laserovej show s netradičnými efektmi – Michael Jackson Dance Laser show

Black& White dekorácie, štýloví účinkujúci, laserové a svetelné efekty, jedinečná hudba a zábava

Rezervácie a informácie: e-mail: info@aquacity.sk, tel.č.: 052/7851 111 www.aquacity.sk

Cena vstupenky :

Predpredaj do 30.11.2009 – 45 EUR (1355,67 Sk)

Od 1.12.2009 do 20.12.2009 55 EUR ( 1656,93 Sk)

Od 21.12.2009 do 31.12.2009 65 EUR (1958,19 Sk)

Ceny v Sk sú len informatívne, prepočítané konverzným kurzom 1 EUR = 30,1260 Sk.

Spracovala: nikaaaa

Téma na diskusii - LINK

Súťaž o vstupenky na Thriller Live!

Pravda.sk:

Bratislavské Pasienky sa na dva dni stanú miestom, kde herci z Broadwaya, skvelí hudobníci a famózni tanečníci predvedú v šou Thriller Live! to najlepšie, čo si momentálne môžete pozrieť naživo v súvislosti s kráľom popu Michaelom Jacksonom.

Thriller Live! je jedinečný muzikál o živote Michaela Jacksona s jeho hudbou od čias Jackson 5 až po jeho posledné hity. Tento muzikál žne veľké úspechy počas svojho aktuálneho európskeho turné, ktoré odštartoval za účasti troch členov Jackson 5, bratov Michaela Jacksona – Tita, Marlona a Jackieho.

Šou režíruje Gary Lloyd (spolupracoval napr. s Leonou Lewis, Will Young, Robbie Williams) a choreografiu zostavil piatimi Grammy ocenený LaVelle Smith Jnr. Na premiére muzikálu sa zúčastnilo množstvo celebrít, dokonca aj Jacksonovi súrodenci Tito a LaToya.

Tí do Bratislavy síce nedorazia, ale užiť si hudobnú šou s najväčšími hitmi kráľa popu si môžete aj bez nich. Stačí sa zapojiť do súťaže o 3 x 2 lístky na šou Thriller Live!. Odpovedzte správne na súťažnú otázku a možno budete práve vy šťastný výherca. Súťaž potrvá do nedele 6. decembra 23.00.

Otázka:

Videoklip ku skladbe Bad od Michaela Jacksona režíroval známy americký režisér, ktorý má vo filmografii diela ako Na druhej strane, Taxikár, Casino či Vek nevinnosti.

Kto?

Odpovedajte tu - LINK

Obrázek

This Is It nebude v 3D

Sony Pictures sa rozhodla, že nebude prezentovať dokument This Is It v 3D verzii pre DVD vydanie!

Naproti tomu, Sony tiež potvrdila, že ukončením premietania dosiahla celosvetový zisk viac ako 250 mil. dolárov, a TII sa tak stal najziskovejším koncertným filmom všetkých čias.

Celosvetovo Sony Pictures zarobila v roku 2009 už viac ako 2,3 miliardy dolárov, a jeden z predstaviteľov Sony upozornil na budúcnosť premietania v 3D verzii, avšak TII neplánujú vydať ako 3D formát.

K plánovaným 3D filmom na DVD má byť film - Men in Black...

Image and video hosting by TinyPic

Billie Jean

Pozrite si ukážku z Billie Jean, ktorá bude na novom DVD!

'This Is It' DVD - 'Billie Jean' Featurette Clip

Michael Jackson For The Record - Revised and Expanded

Práve vyšla reedícia úspešnej knihy, ktorá svojim obsahom ďaleko prevyšuje všetky doteraz vydané knihy!

Nie je to doslova biografia, ale zároveň mapuje celý hudobný život Michaela s informáciami so všetkými singlami, albumami, videami a filmami, hitparádovými úspechmi a mnohými detailami o nezverejnených skladbách, ktoré by ste sa inak nikdy nedozvedeli.

Napríklad, originálny/pôvodný zoznam skladieb na album THRILLER bol takýto (v zátvorke sú teda vymenené skladby, takto by sme asi nikdy nepoznali Beat It, Humane Nature....):

Wanna Be Startin Somethin

Hot Street (replaced with Baby Be Mine)

The Girl Is Mine

Starlight (quickly evolved into Thriller)

Billie Jean Long Version (replaced with edited version)

She's Trouble (replaced with Beat It to come before Billie Jean)

Nightline (replaced with PYT to come after Carousel/Human Nature)

Carousel (replaced with Human Nature)

The Lady In My Life Long Version (replaced with edited version)

Osobne mám prvé vydanie, no určite si kúpim aj toto!!!

Objednávka - LINK

Obrázek

Grammy nominácie

Práve pred pár hodinami sa odohral nominačný večer pre Grammy a koncert, na ktorom vzdali poctu Michaelovi.

Michael nezískal žiadnu nomináciu, Beyoncé má 10 a Taylor Swift 8 nominácií.

Maxwell zaspieval skladbu "The Lady in My Life".

Podľa tlačových správ, by sa na ceremoniály mala odohrať skladba Billie Jean v špeciálnej verzii, ktorú by mali interpretovať Usher, Justin Timberlake, Chris Brown a Bobby Brown.

EXCLUSIVE


MJ - behind the scenes
by Brandonsk

Exclusive Behind The Scenes Clip:

Image and video hosting by TinyPic

Video ukazujúce prípravy na koncerty, konkrétne "svetelného muža"..., robotickej postavy, okolo ktorej by boli svetelné zobrazenia!

Ku kompletnej konštrukcii však nikdy nedošlo...

Image and video hosting by TinyPic

No Comment, jednoducho WOW

Image and video hosting by TinyPic

Pozrite si ho na linke: LINK

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Objednávky pre Slovensko

Zatiaľ iba pre Blovensko, prosím, pridajte do danej témy linky a popis pre české stránky a dávajte pozor pri objednávaní - na britskej stránke sa dá objednať aj verzia pre zberateľov s 3D lísktami na This Is It koncerty!

LINK

Obrázek

This Is Is Blue Ray DVD + Klasické DVD + DeLuxe verzia

Takto bude vyzerať nové DVD v Blue Ray kvalite, výjde 26.1.2010 a bude obsahovať 165 minútový BONUS + booklet (každé DVD)

(obrázky sú veľké, ale myslím dobre pozerateľné, na diskusii sú celé obrázky LINK )

Image and video hosting by TinyPic

Blue ray verzia v kovovom obale

Image and video hosting by TinyPic

+

Klasické DVD - s 80 min. bonusom

Image and video hosting by TinyPic

+

DeLuxe verzia - so 130 min. bonusom

Image and video hosting by TinyPic

+

“Memorial DVD BOX” - bude obsahovať aj tričko + 130 min. bonus

Image and video hosting by TinyPic

Reedícia 5 albumov

V USA výjdu špeciálne reedície starších albumov Jackson5 a The Jacksons:

Skywriter (Rstr)

Get It Together (Rstr)

Dancing Machine (Rstr)

Lookin Through the Windows (Rstr)

Moving Violation (Rstr)

Goin Back to Indiana (Rstr)

Pôjde o prvé oficiálne vydanie týchto albumov na CD disku.