Články za november 2009

Bob Fosse + Billie Jean

Pozrite si zaujímavé video Boba Fossa a jeho choreografie ku krátkemu filmu - Malý Princ z roku 1974!!!, kde Bob urobil choreografiu hada.

Bob bol jeden z najznámejších a najslávnejších choreografov..., tu vidíte, kde Michael čerpal inšpiráciu!!!

Diskusia k videu - LINK

2DVD Michael Jackson In Soul Train

V Japonsku sa bude predávať špeciálny výber skladieb a videoklipov na DVD prezentované v známej relácii černošskej hudby Soul Train od Michaela, Jackson5 a The Jacksons.

Tracklist a detaily - LINK

BONUSové skladby :

* It's Too Late to Change The Time, Joseph Jackson Interview, Private Home Videos (house of the Jackson family)

* Jermaine Jackson "That's How Love Goes"

* Jackson 5 "Hum Along & Dance"

* Jermaine Jackson "Daddy's Home"

* Jermaine Jackson "Your Are In Good Hands"

* Jermaine Jackson "Shake Your Body (Down To The Ground)"

* Michael Jackson "Ease On Down The Road

Dlžka : 120 minút

Booklet obsahuje 24 strán textu a fotiek.

Dátum vydania: 27.1.2010

Cena: (v prepočte) €30

Obrázek

Nová fotka Michaela

Image and video hosting by TinyPic

Michael s rodinou Walterových - Taylor, 15, McClaine, 13, a ich matka, Robin.

Celý úžasný článok preložím neskôr (ak niekto môže, nech ho preloží na diskusiu) - LINK

Nate Giorgio, autor návrhu pre knihu Opus

Nate Giorgio bol Michaelov osobný priateľ, a poznali sa od polovice 80 rokov.

Práve on je autorom grafického návrhu pre knihu Michael Jackson Opus.

V knihe budú viaceré jeho fotky a grafické návrhy..., niektoré sa objavili už v Michaelovej knihe "Dancing the Dream."

Viac o knihe - LINK

Obrázek

Obrázek

Image and video hosting by TinyPic

This Is It v Česku

Film This is it v ČR podle posledních údajů unie film. distributorů vydělal již od začátku promítání do 15.11. včetně 30,4 mil. Kč a vidělo jej téměř 239 tis. diváků.

V období od 5.11. do 15.11. si film This is it udržel první místo v návštěvnosti.

V minulých dnech již ale do promítání naskočil katastrofický film "2012", který za 4 dny (12.11.-15.11) vidělo v kinech více než 70 tis.diváků.

Pro porovnání film This is it ve stejném období vidělo 21 tis. diváků, film "2012" tedy s velkou pravděpodobností v hodnocení za další období snímek This is it překoná.

Nicméně návštěvnost dokumentu This is it je i tak úžasná.

Spracovala: Laira

This Is It (Blu-ray)

Oficiálne vájde toto DVD vo formáte Blue Ray - 26.1.2010

Detaily:

LINK

Predobjednávka na amazone (môžete si počkať na slovenské a české distribúcie aj pre klasické DVD) - LINK

Obrázek

Our Icon

Pozrite si skvelý dokument z amer. tv BET:

Bodyguard chcel predať Michaelovu masku

Bývalý bodyguard, ktorý pre Michaela pracoval 3 mesiace, chcel predať Michaelovu masku, ktorú nosil v posledných mesiacoch.

Eric Muhammad dostal v tajnej ponuke od bulvárneho denníka ponuku na 150 tis. dolárov, ktorú prijal napriek tomu, že chcel až 200 tisíc, pričom poukázal na to, že Michael ju mal mať deň pred smrťou.

Reportér bulváru News of the World si všetko nahral na video.

Bodyguard mal masku vziať z auta potom ako doviezol deti do nemocnice, kde bol Michael už mŕtvy, keď ju tam Michael nechal deň predtým.

Ako tvrdí pre reportéra, na maske je ešte odtlačok Michaelovho make-upu, vraj to za ním ešte až "vonia".

Dodal, že deti ho volali Big E, a zmienil sa aj o vine dr. Murraya, že je zodpovedný za Michaelovu smrť.

Tvrdil, že sa staral nielen o deti, ale aj o Michaela, a urobil všetko čo chcel.

Povedal, že bola osudová chyba pre Michaela, že sa k nemu dostal Murray, a len dva dni pred smrťou videl Michaela ako zdravého a fit, pripraveného na koncerty, kde sa už ukončovali prípravy na cestu do Londýna, kde bolo všetko zarezervované, vrátane jeho izby ako bodyguarda.

Tvrdí, že mal na zodpovednosti upratať auto, ktorým Michael cestoval, a jediné čo tam ostalo po Michaelovi bola maska, ktorú si ponechal.

Tiež tvrdí, že Michael mal veľmi blízko k islámu, a preto ho islamisti chránili, k nim patrí aj Muhammad!!!

Zisky a dlhy

Objavil sa článok v britskom bulvári, ktorý poukazuje na zisky Michaela od jeho smrti, ktoré by mali údajne zaplatiť existujúce dlhy Michaela, ktoré boli/sú vo výške cca. 400 mil. dolárov.

Britský článok poukazoval na zisky filmu This Is It vo výške 240 mil. dolárov (v skutočnosti už 250 mil.), zisky z predaja albumu This Is It, ktorého sa predalo za 5 týždňov 1,8 mil. kusov, ako aj zisky zo všetkých predaných albumov (predalo sa ich už viac ako 21 mil. kusov)... ako aj predaj DVD a singlov.

Článok spomína, že Michael mal od svojej smrti zarobiť cca. 500 mil. dolárov, a do konca budúceho roka by zisky mohli dosiahnuť až 1 miliardu dolárov, a to aj vďaka vydaniu nejakých 6-tich nových albumov (čo je samozrejme len bulvárny blud)

Skutočnosť je taká, že Michaelove "dlhy" neboli vytvorené životom na vysokej nohe, ako sa opisoval Michaelov život, že milionár žil ako miliardár, ale investovaním, predovšetkým do nákupov hudobných katalógov pre Sony/ATV, kde Michael má svoj 50% podiel, napriek špekuláciám o údajnom odkúpení 25% podielu pre Sony, by boli uhradené jeho osobné dlhy, k čomu nikdy nedošlo, aj vďaka sprátkovému kalendáru a samotným ziskom z predaja albumov.

Od roku 2000 investovala Sony/ATV viac ako 700 mil. dolárov do nákupov niekoľkých významných katalógov, preto je dnes Sony/ATV tretí najväčší hudobný vydavateľ, ktorý spravuje 750 tisíc skladieb tých najväčších a najslávnejších umelcov sveta, to znamená, že Michael bol spoluinvestor, ktorý si „musel požičať“ peniaze z banky, tak, ako to robia všetci podnikatelia.

Pokiaľ ide o priame zisky za ostatné mesiace, 60 mil. ide pre Sony Pictures za práva, ktoré kúpili od správcov majetku pre dokument TII.

Ďalších 40 mil. pôjde pre Sony za reklamu a celý marketing pre This Is It.

Celkový zisk pre Sony bude cca. 50 mil. za TII, zvyšok cca. 100 mil. dolárov pôjde správcom majetku=MJ Estate=rodine=deťom a Katherine Jackson + podiel pre charitu.

Budúci rok, keď bude vydané DVD This Is It, môže vyniesť ďalších cca. 150 mil. dolrávo, pričom 50% zo zisku bude rozdelený pre MJ Estate.

Práva na vysielanie TII v televízii získala MTV, ktorá (aj keď nebola suma zverejnená) mohla zaplatiť aj 50 mil. dolárov. Opäť, väčšinový podiel získa MJ Estate.

Takže len z projektu dokumentu This Is It by mali zisky pre MJ Estate dosiahnúť 250 mil. dolárov (polovicu už zarobia tento rok).

Pokiaľ ide o predajnosť albumov, len tento rok predal Michael 22 mil. albumov, a ako jediný umelec mal exkluzívnu zmluvu na najvyšší podiel z predaja, takže 2,5-3 doláre za každý predaný album by mal pre Michaela znamenať zisk cca. 65 mil. dolárov (vypočítava sa to z predajnej ceny albumov cca. 10 dolárov a podielu pre Michaela a pre Sony - cca. 145 mil. dolárov).

Tento rok sa predalo viac ako 8 mil. DVD nosičov, čo pre Michaela znamená zisk cca. 35 mil. dolárov.

Viac ako 18 mil. singlov sa predalo celosvetovo len tento rok, a zisk pre Michaela predstavuje (opäť podľa podielu zo zisku) cca. 6 mil. dolárov.

Rovnako ide o zisky z vysielania v rádiách=tantiémy.

Takže bez akýchkoľvek iných ziskov, len z projektu dokumentu TII - až 250 mil. + predaj albumov - 65 mil. + predaj DVD nosičov - 35 mil. + predaj singlov - 6 mil. = predstavuje zisk viac ako 356 mil. dolárov, čo ale neznamená priame vyplatenie samotných dlhov!!!

Ďalšie milióny dolárov predstavujú tantiémy za vysielanie skladieb v rádiách, ale aj používanie Michaelových skladieb pre akékoľvek účely v televízii či iných projektoch.

Samozrejme ide o hrubé čísla, je nutné si uvedomiť, že nič nie je zadarmo, a musia sa platiť aj mnohé "faktúry" spojené s distribúciou, rôznym dílerov a iným zainteresovaným stranám!!!

Aktuálne čelia správcovia takmer 10 žalobám proti Michaelovi v celkovej sume až 400 mil. dolárov, z čoho takmer všetky žaloby nie sú relevantné, a skôr len príživnícke!!!

Michael počas svojho života venoval charite takmer 500 mil. dolárov, a vo svojom závete určil ďalších 10% zo svojho zisku charite, čo je viac než symbolický odkaz po jeho smrti ako filantropa.

Michael a jeho komentár k jeho finančnej situácii v roku 2002 - LINK

Pred dvomi rokmi boli Michaelove dlhy na úrovni 200 mil. dolárov, a do konca roku 2011 by aj bez TII boli splatené.

The Hero

Pozrite si túto video kompiláciu!

Vytvorte si vlastné video s vlastnými fotkami, a prezentujte sa na diskusii!

LINK

Akcia v Bardejove

Živá šou Michaela Jacksona

Kliknite pre zväčšenie:

Obrázek

Predajnosť

Predajnosť za tento týždeň a celosvetovo:

This Is It - 241,000 ------ 1,745,000

Thriller - 36,000 ----- 3,342,000

No1's - 38,000 ----- 3,150,000

Essential - 30,000 ------ 2,583,500

Bad - 28,500 ------ 1,769,000

King Of Pop - 26,000 ------ 1,957,500

Dangerous - 25,000 ----- 1,515,500

Off The Wall - 24,500 ------ 1,497,500

Invincible - 17,500 ------- 828,000

History - 15,500 ----- 759,000

Motown Yrs - 10,000 ------ 486,000

J5 - Ultimate - 9,500 ------- 389,500

Celkovo tento týždeň: 501,500 + celkový predaj albumov od 25.6.2009: 20,022,000

Michael je najpredávanejším umelcom roka vo svete, a rovnako aj v USA a UK.

Jermaine sa zasa o niečo "snaží"

Jermaine, ktorého mám už plné zuby, aby zaplňal priestor tohto NEWS blogu, sa zasa predvádzal ako magor, ktorý by mal byť hospitalizovaný na psychiatrii.

Sorry, za takýto komentár, ale nedá mi nepopísať video, ktoré si pozrite.

V ňom hovorí - na charitatívnom večere pre Michaela - konaný 23.11. v the Magic Johnson AMC theatre, o tom, že Evan Chandler, ktorý spáchal samovraždu, mal týmto svojim konaním priznať, že Michael "nezneužil" jeho syna, a nemohol viac žiť s týmto svedomím. Vraj mal Jordy (podľa internetových rečí) povedať Jermainovi, že Michael ho nikdy nezneužil.

Jermaine opäť na úkor Michaela a jeho mena sa snaží o sebaprezentáciu pred médiami vytváraním nezmyslov, ktoré len zbytočne bulvarizujú a dávajú priestor bulváru a bludom.

Jeho prejav o Evanovi od cca. 2:15

Album This Is It

V USA klesol v štvrtý týždeň predaja zo 4 na 7 miesto v oficiálnej hitparáde Billboard TOP200 s predajom viac ako 96 tisíc kusov.

V predajnosti soundtrackov je stále na 1 mieste, a to už 4 týždne v rade, teda od svojho vydania.

5 skladieb, ktoré sú na albume sú aj v hitparáde Hot Digital Songs, najúspešnejšia je skladba Thriller, v USA sa len z nej predalo v roku 2009 viac ako 1 mil. kusov.

Nový výberový dvojalbum Janet Jackson - Number Ones sa nedostal do Top10.

Michael v štúdiu Zaldi

Takto si Michael skúšal nové sako v návrhárskom štúdiu Zaldi (exkluzívne video som zverejnil v starších správach)

Image and video hosting by TinyPic

Nové fotky detí

Paris, Prince a Blanket si vyšli na vychádzku.

Obrázek

Obrázek

Viac fotiek tu: LINK

Spracovala: Rebecita ;-)

Hlasujte za Michaela

Opäť je tu hlasovanie za najlepšie koncertné vystúpenie v Madison Square Garden.

Tentoraz ide o najlepšie koncerty od roku 2000: 100 Best Madison Square Garden Shows - The 2000s

LINK

V hlasovaní je Michaelov výročný koncert k 30 výročiu pôsobenia jeho solo kariéry v roku 2001.

Obrázek

Michaelovo auto bude vystavené

Michaelov Mercedes-Benz 500 SEL, ktoré používal v roku 1985, bude vystavený v Hollywood Star Cars Museum v Gatlinburgu, v LA, a bude obklopené filmovými autami ako Batmobil alebo autom z filmu Flinstonovci...

Bude vystavené spolu s jeho kostýmami a doplnkami, ktoré používal pri koncertoch, kúpené v aukcii.

Auto kúpil majiteľ múzea Charlie Moore za 100 tisíc dolárov v aukcii spol. Julien's Auction, ktorá sa konala v the Hard Rock Cafe na Times Square v New York City.

Pôvodne očakával, že suma bude okolo 50-60 tis., ale nakoniec si povedal, že konečná suma stojí za to.

Moore vlastní najrôznejšie autá z rôznych ér, ako aj Elvisovo auto.

Moore tvrdí, že je Michaelov fanúšik, a preto zaplatil za auto takú sumu, dodal, že Michael je Elvisom týchto ostatných generácií.

This Is It

Zisk dokumentu This Is It stúpol už na $238,8 mil. dolárov.

Podľa odhadov, do konca 3.12. - t.j. predlženia vysielania, by mal dosiahnúť celosvetový zisk 250 mil. dolárov.

???

Murray: "Bol som v nesprávnom čase na nesprávnom mieste".

Čo tým akože myslí?

Že mu oči zažiarili, keď sa dostal k Michaelovi a ten mu chcel dať 150 tis. dolárov mesačne, aby ho nakoniec zabil?

OK, už viac dosť zabijáka Murraya, budem o ňom informovať už iba v dôležitých správach.

Visit msnbc.com for Breaking News, World News, and News about the Economy

Česká MTV odštartuje 29.11.

V nedeľu 29. novembra o 21:00 začne na území Českej republiky a Slovenska vysielať v českej verzii MTV - najznámejšia hudobná televízia na svete.

Bude viac dostupné vysielanie aj o Michaelovi????

MTV získala aj práva na vysielanie This Is It (správa zo 17.11.), takže sa možno máme na čo tešiť!!!

Dr. Conrad Murray sa vrátil do práce

... nútene si musel nájsť prácu, aby sa nedostal do väzenia, že neplatenie výživného na svoje dieťa - viď staršie správy (Čo tam potom, že mu Michael platiť 150 tisíc mesačne, de facto za svoju smrť)

You Are Not Alone

Takto vyzerá videoklip a skladba finalistov britskej súťaže X-Factor

Nová fotka Michaela

Podľa správ, je z rovnakého dňa, ako fotka s Blanketom..., cca. 14.5., z rodinnej oslavy rodiny Jacksonovcov.

Image and video hosting by TinyPic

Slávik 2009

Podľa reklamy na Slávika 2009, vzdajú poctu Michaelovi Jacksonovi!

O čom, nie je jasné, ale... bude to veľmi sledovaný program... nechajme sa prekvapiť.

Info o slávikovi - LINK

Michael vyhral 4 ceny na AMA

Podľa výsledkov, Michael dominoval na American Music Awards so štyrmi cenami!

Vytvoril tým niekoľko rekordov, pretože sa stal umelcom s najviac získanými cenami AMA, a zároveň umelcom, ktorý získal najviac cien večera po smrti!!!

Vyhral v týchto kategóriách:

* POP/ROCK - FAVORITE MALE ARTIST

* POP/ROCK - FAVORITE ALBUM / NUMBER ONES

* SOUL/R&B - FAVORITE MALE ARTIST

* SOUL/R&B - FAVORITE ALBUM / NUMBER ONES

Obrázek

Ceny za Michaela prevzal Jermaine Jackson, ktorý mal aj bielu rukavicu na pamiatku Michaela!

Obrázek

Hlavnú cenu večera ARTIST OF THE YEAR získala podľa očakávaní Taylor Swift, celkovo získala päť cien.

Janet Jackson a jej medley s najväčšími hitmi

Dr. Murray začne svoju prax

Jeho právnik potvrdil, že v pondelok začne svoju prax na klinike Armstrong Medical Clinic v Houstone. (kto sa dobrovoľne zverí do jeho rúk?)

V nedeľu sa objavil v baptistickom kostole Antioch Missionary Baptist Church, kde na omši vyronil aj slzy..., asi vie, čo ho čaká...

Nová verzia knihy Thriller25

Len v USA sa začala predávať nová verzia knihy Thriller 25th Anniversary: The Book - New Edition.

Obsahuje 146 strán, a ako novinky sú nové obrázky a dve nové strany venované Human Nature a the E.T. Storybook.

Obrázek

This is It predĺžené

Do 3.12. sa bude v kinách premietať dokument This is It po celom svete!!!

Samozrejme, niektoré kina pre nízky záujem už nepredĺžia premietanie.

Uvádza sa to na oficiálnej stránke TII na facebook-u.

American Music Awards

Na diskusii som vytvoril tému American Music Awards, ktoré sa udelia dnes v LA, a na ktorých má Michael 5 nominácií:

* ARTIST OF THE YEAR

* POP/ROCK - FAVORITE MALE ARTIST

* POP/ROCK - FAVORITE ALBUM / NUMBER ONES

* SOUL/R&B - FAVORITE MALE ARTIST

* SOUL/R&B - FAVORITE ALBUM / NUMBER ONES

Pridávajte tam články a obrázky, ktoré budú následne po galavečere, ktorý otvorí Janet Jackson!

AMA sú veľmi dôležité ceny, ktoré sa udeľujú na základe predajnosti a najmä popularity hlasovaním divákov.

Michael tento rok lámal všetky rekordy predajnosti, a preto AMA sú asi najpodstatnejšia udalosť roka v USA pre Michaela, pretože je prezentovaný ako umelec.

V danej téme je aktuálne zoznam všetkých AMA cien, ktoré Michael získal počas svojej kariéry!

LINK

Image and video hosting by TinyPic

Text neznámej skladby

Do aukcie sa dostal text, ktorý napísal (údajne) Michael.

Podľa názvu ide o skladbu - The Inncoent man.

Toto je ukážka textu:

If I sail to Acapulco or Cancun Mexico

There the law is waiting for me

And God knows that I'm innocent

If they won't take me in Cairo

then Lord, where will I go.

I'll die a man without a country

and only God knows I'm innocent now.

Obrázek

Janet Jackson - nové video

Toto nové video k skladbe Make Me, sa podobá na klip Scream z roku 1995.

Niektorí to popisujú ako pocta Michaelovi..., posúďte sami...

Slávnu rukavicu predali za 350 000 dolárov

Štrasom zdobenú rukavicu, ktorú mal Michael na sebe, keď prvýkrát predvádzal svoj legendárny "moonwalk", predali na aukcii za 350 000 amerických dolárov (asi 212 000 eur).

Rukavica bola len jednou zo 70 vecí, ktoré patrili Michaelovi a na predajnej aukcii v New Yorku ju vydražili za deväťnásobne vyššiu cenu, ako sa očakávalo. Sako, ktoré mal Michael oblečené počas svojho svetového turné z roku 1989 predali za 225 000 amerických dolárov (asi 152 000 eur), zatiaľ čo za jeho klobúk zaplatili "iba" 22 000 amerických dolárov (asi 14 850 eur).

Newyorská aukcia pritiahla tisícky záujemcov z celého sveta. Aukcionár Darren Julien uviedol, že Michaelovo televízne vystúpenie z roku 1983, kedy Michael po prvýkrát predviedol svoj "mesačný tanec", pričom mal navlečenú spomínanú rukavicu, bolo vystúpenie, ktoré sa zapísalo do dejín.

Ceny za pamiatky po Michaelovi prekonali tie, za ktoré vydražili veci po Elvisovi či Marilyn Monroe, dodal. Rukavicu nakoniec kúpil hongkonský podnikateľ Hoffman Ma v zastúpení istého hotela v čínskom Macau, kde bude vystavená.

Obrázek

Dr. Murray poprel, že podal anestetikum ako prvý !

Dr. Murray povedal vyšetrovateľom, že on nebol prvým lekárom, ktorý poskytol Michaelovi silné anestetikum.

Práve spomínané liečivo spolu s ďalšími, boli príčinou jeho smrti. Doktor Conrad Murray, ktorého vyšetrujú vo veci Michaelovej smrti uviedol, že spevák sa mu zmienil o ďalších dvoch nemenovaných lekároch v Nemecku, ktorí mu anestetikum poskytli už predtým. Pri vyšetrovaní sa však tiež zistilo, že v ráno Michaelovej smrti, keď mu lekár pichol injekciu s liečivom, čakal až hodinu, kým zavolal záchrannú službu. Urobil tak až vtedy, keď si uvedomil, že už nedýcha. Murray pripustil, že mu v deň jeho smrti 25 miligramovú dávku anestetika podal. Údajne sa však obával, že Michael je na tejto látke už závislý a snažil sa, aby si od neho odvykol, preto mu liečivo dával v menších dávkach.

Lekár taktiež uviedol, že Michael sa vyhýbal odpovedi, keď sa ho pýtal na to, kto iný ho ešte liečil a aké lieky mu predpísal. Údajne spomenul dvoch ďalších lekárov - svojho dlhodobého dermatológa Arnolda Kleina a predchádzajúceho lekára Allana Metzgera, ktorých liečivá však naňho nezaberali, píše sa v prísažnom vyhlásení. Päťdesiatšesťročný lekár taktiež uviedol, že mu podal anestetikum spolu s inými sedatívami, aby mu mohol lepšie spať. Lekár spomínanú látku kúpil v Nevade a dopravil ju do Kalifornie.

Vo vyhlásení sa taktiež uvádza, že Murray sa na Michaelovu žiadosť dohodol s ďalším lekárom v Las Vegas Davidom Adamsom, ktorý mu v jeho prítomnosti anestetikum podal. V dokumente sa píše, že dózy z anestetika sa našli v Murrayovej lekárskej taške a na nočnom stolíku v Michaelovom dome po jeho smrti. Lekár bol najatý, aby sa staral o neho, zatiaľ čo on sa pripravoval na koncertnú šnúru, ktorú mal pred sebou.

Spracovala: Rebecita ;-)

MSG hlasovanie

Podľa hlasovania pre najlepšie koncerty 80 rokov v Madison Square Garden, boli vyhlásené tieto výsledky, v ktorých hlasovalo údajne 6 mil. ľudí (pričom fanúšikovia Michaela sa permanentne sťažovali, že hlasovanie akoby nefungovalo, lebo sa údajne nepripočítavali hlasy Michaelovi):

1. Whitney Houston 48.9%

2. Culture Club 25.8%

3. Michael Jackson, 16.2%

LINK

Toto hlasovanie bude pokračovať 3.12., lebo toto sú údajne len finalisti!

(toto je hlasovanie za 90 roky, hlasujte za Janet Jackson!!!

LINK )

Sudca zverejnil príkaz na prehliadku

... a to lekárne, ktorá je spájaná s predajom liekov a utišujúcich látok vrátane látok na spanie, ktoré mal podať dr. Murray Michaelovi.

Počas prehliadky domu Murraya sa našli bločky z lekárne, kde nakupoval Murray, jeden z nich datovaný na 12.5. obsahuje údaje o kúpených látkach, ako aj cenu, za 4100 ml. propofolu v ampulkách zaplatil Michael 853 dolárov + 65 dolárov za kuriéra.

Tieto látky boli umiestnené v Murrayovej lekárničke.

Podľa dokumentu, Murray polícii povedal, že nebol jediný, kto podával Michaelovi látky na spanie, medzi inými je aj Dr. Arnold Klein a Dr. Allan Metzger, pričom látky, ktoré mali Michaelovi predpisovať údajne neúčinkovali.

Vypovedala aj Grace Rwaramba, opatrovateľka detí, že k doktorom, ktorí sa o Michaela starali v posledných mesicaoch boli dr. Klein a posledným osobným lekárom pred Murrayom bol Dr. Larry Koplin.

Dokument - LINK

Vyšetrovatelia však požiadali sudcu v Nevade, aby všetky informácie o vyšetrovaní nezverejňoval do 18.1.2010.

Hovorca súdu povedal, že v tomto dokumente nie je nič, čo by nemohlo byť zverejnené.

Album This Is It - predajnosť

Podľa aktuálnych výsledkov, album This is It klesol z prvého na druhé miesto najpredávanejšieho albumu na svete po dvoch týždňoch, pretože novou jednotkou sa stal album Robbieho Williamsa.

Napriek tomu sa z album TII predalo za 3 týždne viac ako 1,5 mil. kusov, keď si pripísal na konto 319 tis. za ostatných týždeň.

Celkový predaj albumov za tento týždeň dosiahol viac ako 510 tis. kusov, čo znamená celkovo 18,7 mil. albumov od Michaelovej smrti (za rok 2009 je to už viac ako 20 mil.)

Rovnako k tomuto číslu sa musí pripočítať aj predajnosť singlov a albumov digitálne stiahnutých=predaných, čo je asi ďalších 20 mil. + DVD predajnosť 6-7 mil. a 2-3 mil. mobilných zvonení, takto dosiahla predajnosť takmer 50 nahrávok, do konca roka prekročí túto hranicu!

The Beatles by podľa očakávaní mali predať iba 10 mil. albumov, čo sa považuje za sklamanie, keďže ich reedície štrnástich albumov sa nepredávajú tak, ako u Michaela, ale je fajt, že boli vydané iba koncom septembra.

Bude show v Las Vegas?

Podľa správ, vzniká spor (akési napätie) medzi Sony a správcami majetku s AEG Live.

Ide o možnú show vo Vegas na spôsob muzikálu s témou This is It.

Pred dvomi týždňami som priniesol správy o tom, že Slnečný cirkus by mohol pripraviť tématickú show na Michaelove skladby vo Vegas.

Avšak, AEG Live má (malo) v pláne vlastný projekt vo Vegas ako pokračovanie This is It, čo by plán pre Cirque du Soleil znemožnil, ak by dostali vydavateľské práva od Sony. Podľa správ, Randy Phillips sa voči tomuto ostro a arogantne vyhradil.

Exclusive

Pozrite si fotky Michaelovho oblečenia a doplnkov pre koncerty z oficiálnej výstavy v Londýne v O2 Arena - LINK

Obrázek

Album This Is It klesol v USA

Tento týždeň sa album This Is It udržal na 4 mieste v Billboarde (klesol z tretieho miesta) s predajom 123 tisíc kusov, pri celkovom počte 700 tisíc albumov len v USA (celosvetovo už 1,5 mil. kusov).

Celkovo sa tento týždeň predalo v USA 213 tisíc albumov Michaela Jacksona, od jeho smrti už viac ako 6,8 mil. kusov, a do konca roka by mal dosiahnúť 7,5 mil. kusov len v USA, čím je Michael už teraz najpredávanejším umelcom v USA.

Prehľad:

Billboard 200 Chart:

#4 This Is It

Billboard Catalogue Albums Chart:

#3 Number Ones

#5 The Essential Michael Jackson

#6 Thriller 25

#19 Bad

Zmluva bez podpisov?

Podľa informácií, zmluva medzi AEG Live a Dr. Murrayom, ktorý mal byť Michaelov osobný lekár, údajne neobsahuje podpisy Michaela a zástupcov AEG Live.

Murray mal podpísať danú zmluvu, a poslať ju do AEG, ale ani Michael ani AEG ju nepodpísali, a zdá sa, že Murray nedostane žiadne peniaze v prípade, že by žaloval AEG Live (čo pravdepodobne urobí), ak je to skutočne tak, to by tiež znamenalo, že Murray pracoval pre Michaela "na čierno"..., resp. bez zmluvy doktor - pacient.

Nová fotka

Update:

Michael a Blanket so synovcami Jaafar a Jermajesty (synovia Jermaina)

Fotka z dňa 14.5.2009, údajne z osláv výročia sobáša Joa a Katherine Jacksonovcov!!!

Image and video hosting by TinyPic

Deti si pozreli Súmrak?

Podľa správ, si počas výletu v Universal Studios pred dvomi dňami pozreli aj film Twilight.

S deťmi je Grace Rwaramba, ktorá bola ich pestúnka od narodenia, no pred asi 2 rokmi ju Michael "prepustil".

Začiatkom roka sa Grace druhý krát vydala za obyvateľa z rodnej Ugandy.

V lete došlo údajne k incidentu, keď sa Grace a Rebbie, staršia sestra Michaela dostali do sporu pre výchovu detí, a Rebbie sa nechce stretávať s Grace.

Grace s deťmi žije v rodinnom dome v Encine, avšak Katherine Jackson nie je s deťmi vždy, preto je Grace vždy po ruke ako pestúnka.

Deti si mali vraj už pozrieť aj film This Is It s Liz Taylor.

Pokiaľ ide o film Captain EO, správcovia majetku nedali povolenie na vysielanie filmu v Disneylande na budúci rok (pričom sa uvažuje v Disney, že by urobili novú premiéru tohto 3D filmu), a spol. Disney tak koná na vlastnú zodpovednosť, čo znamená, že môžu byť "žalovaní" správcami majetku, keďže Michael má svoje vydavateľské práva, o ktoré nik nedožiadal.

Kompletné info o prípade v 1993

Tu si pozrite kmopletné info témy o prípade z roku 1993 a obvinení Jordana a Evana Chandlera.

Fakty o obvineniach Michaela Jacksona v 1993 !!!

LINK

Fotky Jordana Chandlera

LINK

Obrázek

Upozornenie!

Ako si všímam, na forum sa prihlasujú niektorí "noví" členovia pod "divnými" nickmi.

Zakladajú si nicky, s ktorými názvami nesúhlasím, a preto budem "prerieďovať" týchto členov, jednoducho je choré dávať si do nicku názov napr. Zrukynoha alebo Kravakoks.

Prestaňte vytvárať nezmyselné názvy nickov, okamžite ako to zistím, ich zmažem, bez upozornenia!!!

Katherine zvažuje žalovať Murraya

... ale, podľa jej právničky, zvažuje túto možnosť s ohľadom na jeho situáciu, že nemá peniaze na platenie alimentov na svoje dieťa.

Rovnako chcú právne bojovať proti Brianovi Oxmanovi, právnikovi Joa Jacksona, a bývalom právnikovi rodiny.

Evan Chandler spáchal samovraždu!

Image and video hosting by TinyPic

Podľa aktuálnych správ, Evan Chandeler spáchal samovraždu! (správa nižšie)

65 ročný Evan bol nájdený vo svojom luxusnom apartmáne, v posteli, pri ktorej bola nájdená zbraň, a priame stopy poranení na hlave.

Samovraždu spáchal už 5.11., ale policajné zdroje chceli tieto informácie utajovať...

Evan bol veľmi chorý (pravdepodobne rakovina), a neprišiel na vyšetrenia ani na dohodnuté schôdzky, a preto upozornil jeho doktor políciu.

V roku 2005, obvinil Jordan Chandler otca Evana, že ho zbil činkou (v tom čase mal 26 rokov), a spôsobil mu zranenia, pričom sa mu vyhrážal smrťou.

Obvinenia Jordy neskôr stiahol.

Ako "doktor", ktorý prišiel o licencie, si aplikoval sám dlhé roky botoxové injekcie do tváre, pričom mu neskôr spôsobili výrazné stopy na tváry.

Právnik správcov majetku - Howard Weitzman

V tomto videu hovorí o Michaelovom závete, rodine Jacksonovcov, dr. Murrayovi a mnoho ďalšieho.

Hovorí o tom, že Joe Jackson nevie čo sa deje v súvislosti so závetom Michaela, a o stretnutí s Michaelom pred rokmi a o tom, že Michael počas rozhovoru s ním, prerušil rozhovor a išiel nakrmiť slony na ranči Neverland, povedal, že počul, že Michael nemal až tak dobrý vzťah s Michaelom, no nevie osobne potvrdiť tieto správy.

Podľa neho, Murray by mohol byť do konca roka obvinený.

Thank You Michael Jackson sa presúva na december

Chrípka útočí aj na kultúru! Benefično-muzikálová šou Thank You Michael Jackson má za sebou úspešnú premiéru na bratislavských Pasienkoch. Obrovský úspech po prvom zo sérii predstavení po Slovensku je dobrým znamením pre fanúšikov aj v ďalších mestách. Napriek tomu však po premiére padlo neľahké rozhodnutie organizátorov ďalšie koncerty presunúť na december.

Dôvodom nie je nič iné, ako hrozba chrípky, ktorá zasiahla aj do tohoto projektu a preto sa organizátori rozhodli neriskovať zdravie účinkujúcich, ani divákov. "S ľútosťou musíme oznámiť, že s narastajúcou hrozbou nákazy chrípkou A (H1N1) v blízkosti ukrajinských hraníc sme museli pristúpiť k presunu termínov vystúpení Benefičnej šou Thank You Michael Jackson na decembrový termín. Jedna z našich tanečníčok bola v sobotu hospitalizovaná s podozrením na toto zákerné ochorenie a keďže v našom ensemble pôsobí dvesto účinkujúcich a z toho šesťdesiať detí nemôžeme si dovoliť riskovať ich zdravie," povedal producent predstavenia Tomáš Balla. Vstupenky, ktoré majú diváci zakúpené sú podľa organizátora platné na posunuté termíny, preto nie je nutné podnikať žiadne kroky na ich výmenu.

Termíny budú už v najbližších dňoch oznámené prostredníctvom médií a internetovej predajnej siete vstupeniek (Ticketportal). Ako „odškodné“ dostanú diváci darček navyše v podobe DVD záznamu z predstavenia v Bratislave. "Diváci nebudú banovať. Po určení diagnózy našej tanečníčky a vyšetrení ostatných účinkujúcich si vystúpenia užijú v plnej miere v náhradnom decembrovom termíne. Navyše ako mikulášsky bonus dostanú diváci DVD záznam z bratislavských vystúpení, zákulisia a náročných skúšok, podobne ako učinili americkí producenti vo filme This Is It, ktorí čerpali z príprav veľkolepého turné Michaela Jacksona v Londýne," vysvetlil producent predstavenia Tomáš Balla.

Dr. Murray žiada peniaze

Podľa zmluvy, Michael si najal dr. Murraya ako svojho osobného lekára, ktorý ho mal sprevádzať počas turné v Londýne.

Mesačne mal dostávať 150 tisíc dolárov, čo do Michaelovej smrti bolo niečo vyše dvoch mesiacov.

Preto teraz, po rozhodnutí súdu, že si bude musieť nájsť prácu a platiť alimenty a dlhy (inak pôjde do väzenia), žiada 300 tisíc dolárov od AEG Live, ktoré zazmluvnili Murraya, ktoré mu údajne neboli vyplatené!

Murray ale nebude žiadať peniaze od správcov majetku Michaela.

AEG Live sa k tomuto zatiaľ nevyjadrila.

ŠOK - Evan Chandler je mŕtvy!

Otec Jordyho Chandlera, ktorý obvinil Michaela roku 1993 je mŕtvy!!!

Image and video hosting by TinyPic

Zomrel v New Jersey, a potvrdil to jeho brat Ray Chandler (ktorý napísal škandalóznu knihu o Michaelovi)

Podľa informácií, mal Evan "údajne" rakovinu.

--------

Len niekoľko mesiacov po Michaelovej smrti?

Náhoda, že umrel práve on tento rok - pričom bol najdôležitejšou osobou, ktorá zmenila Michaelov život a všetko, čo sa Michaelovi stalo..., až keď zomrel Michael a takto si "vzal" tajomstvá do hrobu?

Náhoda, že aj Jordy prišiel o svojho otca v rovnaký rok ako Paris, Prince I a Prince II???

Odhalí teraz Jordy pravdu???

Sieť MTV Networks získala exkluzívne práva

Na film This Is It, ktorý sa takto dostane na televízne obrazovky v roku 2011!!!

Podľa zmluvy, bude to 6 ročné obdobie, na ktoré majú vysielacie práva pre všetky siete MTV networks, ktorá patrí do spoločnosti Viacom Inc.

Rovnako, zmluva sa rozširuje na vysielacie práva pre BET Networks a jej siete televízií.

Zmluva bola vyrokovaná cez Sony Pictures Television, a MTV Networks bude súčasťou marketingovej kampane pre vydanie This Is It DVD začiatkom roka 2010.

------

MTV?

Obrázek

Janet si myslí, že Murray zabil Michaela

Myslí si to, pretože on bol ten kto podával látku propofol, ale možno to boli aj ďalší, no... podľa nej sa pravda ukáže...

Vôbec nechce, aby niekedy ešte Murray robil lekára, aby sa to nestalo aj inej rodine...

Celé video už čoskoro!

Joe Jackson sa nezastaví

Joe Jackson v zastúpení svojho právnika Briana Oxmana podal na najvyšší súd v Kalifornii odvolanie voči Michaelovmu závetu a rozhodnutiu nižšieho súdu, a požaduje zrušenie správcov Michaelovho majetku, pretože považuje závet za podvod, na ktorom nie je podľa neho Michaelov podpis pravý.

Dr. Murray bol dnes na súde...

... ale v prípade jeho nezaplatených alimentov na jeho dieťa, ktoré má s priateľkou.

Výsledkom je stav, že si nemôže dovoliť platiť mesačné alimenty (1000 dolárov) ani zaplatiť dlh na alimentoch (13 tis.), lebo nemá prácu a stály príjem, ktorého príčinu jeho právnik popísal ako následok medializácie Michaelovej smrti.

Sudca rozhodol, že o 3 mesiace si overí, či pracuje a má príjem, ak nie, inak pôjde do väzenia...

Budúce pojednávanie bude 4.1.2010 a musí sa dostaviť.

Jediné slovo, ktoré dnes povedal, bola odpoveď - nie, na otázku, či môže platiť alimenty.

--------

Teda nemá to súvis priamo s Michaelom, ale o pár týždňov sa všetko zmení...!!!

Nové fotky detí... 15.11.

... a ich zážitky z lietania....

Deti navštívili Universal Studios City Walk, kde si vyskúšali lietanie, nakupovali a pozreli si film v kine, samozrejme v doprovode rodinných príslušníkov - bratranci a sesternice a Omer Bhatti.

Všimnite si detail na tričku Paris!!!!!!

Viac v téme - LINK

Obrázek

Obrázek

This Is It vytvoril rekord

Podľa všetkého áno.

Za tento víkend si celosvetovo posilnil dokument TII zisk na neuveriteľných 222,6 mil. dolárov (67,2 mil. v USA a v ostatnom svete 155,4 mil.)

Týmto prekonal doterajší rekord dokumentu Fahrenheit 9/11 (2004), ktorý zarobil 222,4 mil. dolárov.

Prehľad predajnosti - LINK

Exclusive

Na diskusiu som pridal nové videozábery (5 častí + dve zaujímavé videá s rodinou Arvizovcov) z dokumentu Larryho Nimmera - LINK , dvorného kameramana na Neverlande - Michael Jackson: The Untold Story of Neverland

Pozrite si úžasné zábery, ktoré poukazujú na pozadie obvinení v roku 2005 a proces 2005.

K DVDčku, ktoré vidal, a ktoré si môžete objednať je aj téma - LINK

Obrázek

This is It vypadol z UK chart

Ako sa dalo čakať, v tretí týždeň predaja vypadol album This Is It z UK TOP10 album chart.

Klesol zo 6 miesta na 11 miesto, čo je považované za neúspech.

Hlasujte za Michaela

Michael Jackson vs. the Beatles

LINK

Inak je zaujímavé čítať tie príspevky, naozaj inšpirujúce.

This Is It v Česku - bude predĺžený

Film This is it jen v ČR navštívilo podle Unie filmových distributorů již více než 186 tis.lidí a celkově tento film vydělal již přes 24 mil.Kč. V období od 29.10. - 8.11. je také nejnavštěvovanějším filmem v ČR.

Společnost Falcon, český distributor filmu se dohodla se Sony Pictures Entertainment na prodloužení promítání filmu This is it o tři týdny, film se proto bude uvádět v českých kinech až do 2.prosince.

- správu priniesla Laira

Bravado chce žaloby proti pirátom + predajnosť

Nielen Michael, ale aj mnohí ďalší umelci patria do portfólia spol. Bravado, ktorá má licencie na predaj vecí a suvenírov slávnych osobnosti.

Najvýnosnejším je samozrejme Michael, a Bravado chce žaloby a potrestanie ilegálneho predaja čohokoľvek, čo nesie meno Michael Jackson v danom druhu produktu.

Za každé porušenie licenčných práv chce 2 mil. dolárov ako odškodné!

*********

Aktuálne je album This Is It najpredávanejším albumom na svete podľa World chart, a ani country speváčka (bývalá hviezda Superstar) Carrie Underworld nedokázala predať celosvetovo viac albumov ako Michael, hoci v USA sa predalo asi 95% z jej nového albumu, teda svet o nej prakticky ani nevie.

TII sa predal v náklade 477 tisíc kusov (pokles o 33%) a je tak druhý týždeň najpredávanejším albumom na svete.

Za dva týždne je to už 1,2 mil. kusov.

Travis Payne hovoril o Michaelovi

Tanečník a choreograf Travis Payne v exkluzívnom rozhovore na diskusii LINK - v angličtine, preložím neskôr, alebo kto môže, nech preloží.

Sú tam aj dve veľké nové fotky. (v podstate jedna, ale...)

Image and video hosting by TinyPic

Michael je žalovaný celkovo na 73 mil. dolárov +

Tu je zoznam aktuálnych žalôb proti Michaelovi=správcom majetku, ktorí požadujú za rôzne služby zaplatené rôzne sumy (medzi nimi sú opodstatnené požiadavky, v iných prípadoch označených * ide o špekulatívne žaloby, o všetkých však rozhodne súd, či sú opodstatnené!):

- Ayscough and Marar - bývalá právnická firma v procese v 2005 ($200,000)

- Susan Yu - bývalá obhajkyňa v procese 2005 ($340,000)

- Sidney Lanier - bývalý zástupca v procese 2005 ($3 mil.)

- Atkins Thomson Solicitors - bývalí obchodný zástupcovia ($200,000)

- *Cannon and Company CPAS LLP - bývalá účtovnícka firma ($56,000)

- Don Stabler - bývalý obchodný poradca ($180,000)

- *Leonard Rowe - bývalý obchodný poradca ($300,000)

- Dr. Tohme Tohme - bývalý obchodný poradca ($2.3 mil.)

- *George Folsey Jr. - bývalý obchodný partner ($1 mil.)

- *John Landis - bývalý obchodný partner ($1.3 mil.)

- A4V Digital, Inc. - bývalý obchodný partner ($736.000)

- *William Bone - bývalý obchodný partner ($ suma neuvedená)

- Segye Times - juhokórejský denník ako bývalý partner pre rodinné koncerty, ktoré sa neuskutočnili ($7.9 mil.)

- *LaVelle Smith Jr. - bývalý choreograf ($150,000)

- Arnold Klein - bývalý dermatológ ($50,000)

- *Ola Ray - bývalá herečka z klipu Thriller ($ neuvedená suma)

- *Lynda Parrish - bývalá vlasová kaderníčka ($212,000)

- ***Helen Harris-Scott - neznáma žena, psychicky narušená ($50 mil.)

- ***Jackson Prince Michael Malachi Jet - neznáma osoba

- *Richard Lapointe - zberateľ, na aukcii ponúkal najvyššiu sumu, aukcia ale bola zrušená ($5 mil.)

CELKOVO: $73 miliónov dolárov.

K ďalším žalobám patria:

Raymone Bain vs. Michael Jackson

- právnici Bainovej požadujú, aby sa súdne pojednávanie začalo čo najskôr, keďže boli oficiálne vymenovaní správcovia Michaelovho majetku.

Právnici z firmy Dewey & LeBoeuf LLP, zastupujúci správcov ešte nevedia, či budú zastupovať Brancu a McCaina ako správcov aj v samotnom procese, ak sa začne.

Bain požaduje 10% zo ziskov, resp. zmluvy, ktorú mal Michael a AEG Live, ako tvrdí, ona napomohla k jej uzatvoreniu. Suma je asi 43 mil. dolárov, avšak podľa podielov zo skutočných ziskov z projektu This Is Ir pôjde asi len o 25 mil. dolárov.

--------

AllGood Entertainment vs. Michael Jackson

- požadujú z pôvodných asi 20 mil. až 300 mil. dolárov, za údajné ušlé zisky za koncerty, ktoré sa nikdy nemali udiať v roku 2010, tvrdiac, že Michael a AGE podpísali zmluvu na koncertovanie s rodinou, pričom sprostredkovateľom mal byť leonard Rowe, Joe Jackson a Frank Dileo.

Michaeloví právnici tvrdia, že Michael predtým podpísal zmvulu na koncerty v Londýne, na ktoré sa pripravoval, a o inej zmluve nevedel ani on, ani rodina.

----------

Michael Jackson Estate vs. Heal The World Foundation

- "podvodná" organizácia nesúca rovnaký názov ako bývalá Michaelova organizácia na pomoc deťom a tretiemu svetu.

Právnička zastupujúca HtW tvrdí, že jej klientka - Melissa Johnson sa snaží udržiavať duševné vlastníctvo Michaela na požiadanie jeho údajného bývalého manažéra.

Mozaika zo štetcov v Knihe rekordov

Z viac ako 230 tisíc štetcových štetín poskladal albánsky umelec Saimir Strati mozaiku Michaelovej tváre.

Je veľká ako polovica nákladného auta, na ktorom je aj umiestnená, a tvoria ju čierno hnedé štetiny.

Zástupca Knihy rekordov potvrdil daný rekord, a vydal osvedčenie.

Image and video hosting by TinyPic

Chcú sa vyhnúť chybám?

Podľa správ z polície, údajne preto trvá vyšetrovanie Michaelovho zabitia tak dlho, pretože polícia v LA a vyšetrovatelia nechcú zopakovať podobné chyby, ktorým sa dopustili pri vyšetrovaní vraždy, z ktorej bol obvinený OJ Simpson, ktorý aj napriek dostačujúcim "dôkazom", bol zbavený obvinení!

Vyšetrovatelia by chceli ukončiť prípad do vianoc, a majú všetko pripravené, iba obžalobu si chystajú tak, aby nezanedbali žiaden detail, napriek tomu, že prípad je komplikovaný.

Rozhodne by nejaké obvinenie malo padnúť do januára 2010.

Teddy Riley - Nikdy som to nepovedal

... v rozhovore pre AccessHollywood povedal, že nikdy nepovedal, že Michael bol zabitý niekým..., ale že sa s niekým bavil na túto tému, no nepovedal priamo, že vie, kto zabil Michaela alebo že bol zabitý.

Podľa neho Michael mu často v ich rozhovoroch hovoril, že niektorí ľudia ho "nemajú radi", a Teddy povedal, že Michael bol akoby paranoidný, no nie v zmysle, ako človek, ktorý sa bojí výjsť von, ale že určití ľudia v ňom vyvolávali obavy, k nim patrili ľudia, s ktorými Michael spolupracoval, ale Teddy nechcel konkrétne povedať kto, pričom sa rozprával s rodinou, ale v zmysle, že niečo nesedí na tom, čo sa udialo s Michaelom.

S Michaelom sa stretol ešte asi 3-4 mesiace pred jeho smrťou, a ako povedal, nevyzeral ako niekto, kto čoskoro umrie.

This Is It je stále jednotka v EU

Aj tento týždeň si udržal prvé miesto v Billboard's European Albums chart.

V niektorých krajinách klesol, v niektorých stúpol.

Za Michaelom skončila skupina Bon Jovi so svojim novým albumom (predali viac ako TII v prvý týždeň v UK), a na trojke je Michael Bublé.

Dr. Tohme Tohme žiada peniaze

... údajne za to, že mu Michael mal prisľúbiť podiel, ak sa mu podarí získať investora, ktorým by prefinancoval Neverland.

Keďže sa mu v júly 2008 "podarilo" získať Colony Capital LLC. s finančnou injekciou na preklenutie exekúcie, mal dostať podiel asi 15%, čo teraz znamená asi 2,3 mil. dolárov.

(Tohme sa objavil v polovici roka 2008 ako jeho manažér a poradca, za nevyjasnených okolností a "životopisom")

O dva dni premiéra šou Thank You Michael Jackson

Najväčšie české a slovenské hviezdy sa spojili do benefičnej muzikálnej šou o živote a diele Michaela Jacksona s názvom Thank You Michael Jackson.

Premiéra dvojhodinovej hudobno-tanečnej megašou sa uskutoční už v nedeľu 15. novembra v športovej hale na bratislavských Pasienkoch.

Na pódiu sa v réžii Karola Vosátka predstaví vyše 200 účinkujúcich, okrem iných aj speváčky Dara Rolins, Anita Soul, Lucia Šoralová, herec Marián Labuda st., komik Peter Batthyány, r'n'b speváčka Tina, raper Rytmus, tanečník a choreograf Jaro Bekr, spevák Tomi Popovič, Berco Balogh, 100-členný detský zbor, 30-členný Gospelový zbor The Gospel Family a mnohí ďalší.

„Je pre mňa cťou byť súčasťou takéhoto projektu. Michael Jackson bol veľký človek, ktorý bol inšpiráciou pre mnohých a samozrejme aj pre mňa. To, že vystúpim v tomto projekte je takým mojím malým poďakovaním pre tohto človeka,“ vyjadril sa Peter Batthyány, ktorý v šou ukáže divákom niečo zo svojho tanečného umenia. Hudobnú dramaturgiu má na starosti Anton Popovič.

Turné Thank You Michael Jackson bude po dvoch bratislavských predstaveniach pokračovať v Košiciach, Nitre, Žiline, Zvolene, Trnave a vo februári sa presunie do Českej republiky. Z každej zakúpenej vstupenky bude 5 eur rozdelených medzi Ligu proti rakovine, nadáciu Slovensko bez bariér a detské domovy.

Oficiálna stránka - LINK

Honour of Ekotopfilm in memoriam

XXXVI. Medzinárodný festival filmov o trvalo udržateľnom rozvoji

Michael získal na Slovensku cenu In memoriam za zásluhy v boji o ochranu životného prostredia.

Po prvý krát v doterajšej 36- ročnej histórii festivalu, udelila porota mimoriadnu cenu „Honour of Ekotopfilm - In memoriam“ za celoživotné dielo, prístup a životnú filozofiu. Výkonný riaditeľ festivalu Juraj Lím pri jej vyhlasovaní pripomenul, že hoci slávni ľudia, najmä umelci, často považujú charitatívnu činnosť za znak toho, že sú „in“ a „trendy“, v prípade Michaela Jacksona predsa len šlo o iné hodnoty. Bol partnerom 37 organizácií, aktívne sa osobne i finančne podieľal na mnohých humanitárnych akciách a projektoch (najmä prevencia voči AIDS a rakovine a pomoc deťom v krajinách tretieho sveta), rovnako aj na aktivitách proti vojnám, živelnému ničeniu fauny a flóry na Zemi... Tieto aktivity sa stali námetom viacerých skladieb a videoklipov – o. i. aj piesne Earth Song, ktorú v pondelok 19. októbra pri odovzdávaní pocty Michaelovi Jacksonovi organizátori festivalu po dohode s vlastníkom autorských práv vyhlásili za oficiálnu hymnu trvalo udržateľného rozvoja. Poctu Honour of Ekotopfilm in memoriam symbolicky prevzal tlačový atašé Veľvyslanectva USA na Slovensku a organizátori festivalu ju osobne odovzdajú do rúk detí Michaela Jacksona.

Image and video hosting by TinyPic

Napísala:Zuzcoj

Janet a jej prvý rozhovor o Michaelovi

18.11. bude odvysielaný na ABC rozhovor s Janet Jackson, ktorá bude o.i. hovoriť aj o Michaelovi, a ako spomenula, ešte o tom s nikým nehovorila.

Tu je reklama na rozhovor.

This Is It prekročil magickú hranicu

Dokument TII prekročil svoj zisk za necelé dva týždne premietania na viac ako 200 mil. dolárov.

Viac ako 61 mil. dolárov zarobil film len v USA, a viac ako 140 mil. v ostatnom svete.

Medzi krajiny s najvyšším ziskom okrem USA sú Japonsko, Veľká Británia, Nemecko a Francúzsko.

TII je aktuálne 22 najziskovejším filmom roka 2009, a najziskovejším hudobným dokumentom vôbec.

Slnečný Cirkus by chcel Michaela do Vegas

Podľa aktuálnych správ, Cirque du Soleil teda Slnečný Cirkus by chceli od správcov majetku Michaela povolenie na vytvorenie špeciálnych predstavení v Las Vegas s témou Michaelových skladieb, na podobný spôsob ako to urobili so skladbami The Beatles a predstavením LOVE, aktuálne sa pripravuje predstavenie Viva Elvis, a týmto by sa Michael pridal k tejto dvojke, čo by z kultúrneho hľadiska bolo doslova symbolické...

Image and video hosting by TinyPic

Janet otvorí American Music Awards

22.11. bude patriť Michaelovi, teda, snáď, pri 5 nomináciách by mal vyhrať prinajmenšom jednu cenu za predajnosť v USA.

Ceremoniál odovzdávania amerických hudobných cien otvorí Janet, a malo by ísť o podobnú poctu Michaelovi ako na MTV VMA.

Album Number Ones už nie je najpredávanejší (zatiaľ)

Podľa aktuálnych výsledkov predajnosti, album Number Ones už nie je najpredávanejším v USA, pretože novovydaná platinová reedícia albumu Fearless od Taylor Swift je pred Michaelovým albumom o 30 tisíc kusov.

Aktualizácia predajnosti zo dňa 10.11.:

Taylor Swift - "Fearless": 2.097.252

Michael Jackson - "Number Ones": 2.065.700

Celkovo je ale Michael najpredávanejším umlecov v USA za rok 2009, predal viac ako 6,3 mil. albumov ako CD a viac ako 3,5 mil. digitálnych albumov = 9,3 mil. albumov len v USA.

Aktuálna predajnosť albumu TII za tento týždeň je nižšie v správe.

Sudca zarazil žiadosť Joa Jacksona

Podľa aktuálnych výsledkov pojednávania, sudca zastavil akékoľvek spochybňovanie Michaelovho závetu zo strany Joa Jacksona, resp. jeho právnika Briana Oxmana.

Podľa sudcu nemá Joe žiaden právny nárok na závet, ani námietky na jeho pravosť.

Oxman namietal aj vo vzťahu k požiadavke o finančnú podporu pre Joa z Michaelových peňazí, že správcovia majetku majú nejakú dohodu s Katherine Jackson o tom, aby neplatili Joeovi podporu, no právnik správov Howard Weitzman deklaroval, že niečo také neexistuje.

Právnička Katherine Jackson dodala, že nemajú námietky proti jeho žiadosti o finančnú podporu, ale Joe nemá žiaden právny nárok na peniaze, preto nie je dôvod mu niečo platiť.

Náklady na Michaelov pohreb

Čiastočne ich zaplatila aj Janet.

Janet ako jediná z rodiny, ktorá nemá problém s hotovosťou a peniazmi, zaplatila výdavky na Michaelov pohreb vopred.

Celkové náklady na "uschovanie" Michaela v márnici boli asi 103,5 dolárov, Janet zaplatila necelých 50 tisíc, zvyšok doplatila.

Náklady na samotný pohreb boli 855 tisíc dolárov.

Podľa dokumentov, správcovia majetku Michaela jej peniaze, ktoré použila vrátia, de jure, Michaelov pohreb bude hradený z peňazí Michaela.

Celkový zoznam položiek nájdete tu - LINK

Hlasujte za Michaela!!!

Za najlepšie vystúpenie v Madison Square Garden pre 80 roky:

LINK

(Na tejto oficiálnej stránke MSG si môžete nájsť aj foto ukážky z vystúpení Michaela počas BAD tour a 30 výročie)

Obrázek

Katherine Jackson proti Joeovi

Na súde podala právnička Katherine Jackson odvolanie, v ktorom považuje právnikov Johna Brancu a Johna McClaina za dôveryhodných, a odmieta obvinenia proti nim ako správcov Michaelovho majetku - v správe nižšie.

Katherine nemá žiadne námietky voči závetu ani výkonu správcov majetku.

This Is It v USA klesá

Podľa výsledkov, album TII v USA klesol z prvého na druhé miesto v predajnosti, napriek tomu sa ho predalo vyše 202 tisíc kusov (pokles o 47%, celkovo tak vyše 590 tisíc za dva týždne).

Novinka CARRIE UNDERWOOD sa predala v náklade 312 tis. a na treťom mieste je Andrea Bocelli so 150 tis. predanými albumami.

Obrázek

Joe Jackson napadol Michaelov závet

V žiadosti na súd o spochybnenie jeho závetu tvrdí, že Michael nikdy nepodpísal závet, ktorým sa prezentujú správcovia majetku, a podľa jeho je to podvod.

Spochybňuje najmä fakt, že závet mal byť podľa pospisu podpísaný v roku 2002 v LA, pričom Michael bol v skutočnosti v New Yorku. (v starších správach som vás informoval, že toto nezohráva zásadnú úlohu, pretože aj keby bol závet zrušený, existuje závet z roku 1997, a ten je rovnaký, chýba tam iba meno Princa II, preto bol v roku 2002 upravený o jeho meno, Michael závet podpísal pred svedkami...)

Podľa Joea by mali byť John Branca a John McClain zrušení ako správcovia majetku kvôli tomuto "podvodu".

Joea Jacksona zastupuje "skrachovaný" bývalý právnik rodiny, ktorý značne škodil Michaelovi počas procesu v roku 2005, Brian Oxman, ktorého musel Thomas Mesereau, Michaelov obhájca doslova vylúčiť z právneho tímu.

Ten tvrdí, že Michael mal údajne vyhodiť Brancu v roku 2003, pretože mal údajne spreneveriť jeho peniaze, a spolu s Tommy Mottolom, bývalým šéfom Sony Music, mali obrať Michaela o peniaze a uložiť ich na účty v karibských ostrovoch. (v skutočnosti to bol Branca, ktorý odišiel, pretože nesúhlasil s mnohými novými ľuďmi, ktorí obklopovali Michaela, a ktorí ho práve využívali, s čím Michael nesúhlasil, došlo ku konfliktu záujmov - Michaelova agažovanosť proti Sony)

Oxman mal pripojiť k žalobe aj nejaké dokumenty o nejakom vyšetrovaní, ktoré by mali dokazovať jeho tvrdenia.

Podľa jeho tvrdení tiež uvádza, že Branca mal po vyhodení v roku 2003 kontaktovať ministerstvo spravodlivosti, a tvrdiť, že iný - nový - Michaelov právnik, Alvin Malnik mal rovnako zneužiť Michaelove peniaze pre svoje vlastné údajné nezákonné aktivity.

(fotky Michaela a rodiny Malnikovcov na diskusii v téme Rodinné fotky.)

Howard Weitzman, právnik Brancu a McClaina označil tieto obvinenia za otrasné, a nebudú na ne ani reagovať.

Podľa neho, budú naďalej pracovať ako správcovia majetku pre dobro Michaelových detí a jeho matku.

----------

Môj osobný postoj tomu:

Joe Jackson sa definitívne odpísal, a s Brianom Oxmanom, príživníkom a podpodníkom, ktorý robí presne to, z čoho obviňuje ostatných, si viac u Jacksonovcov dúfam neštekne!

Na oboch by mali podať hromadné žaloby, aj keď si myslím (až som presvedčený), že Joe Jackson je rovnako manipulovaný, a ani nevie o čo v skutočnosti ide, má len podávané informácie práve tými podpodníkmi ako je Oxman a Rowe.

Branca a McClain sú najlepšími právnikmi, ktorí len môžu zastupovať Michaela a jeho majetok!

Marián Labuda sa učil moonvalk

Ďakujeme ti, Michael Jackson! Tak sa volá hudobno-tanečná pocta kráľovi popu, ktorú pripravili slovenskí hudobníci a tanečníci. Benefičný program Thank You Michael Jackson uvidia diváci vo viacerých slovenských mestách. Premiéru má 15. novembra v Športovej hale na Pasienkoch v Bratislave.

Obrázek

"Program vychádza zo života Michaela Jacksona a ponúkne situácie alebo scény, ktoré ho budú pripomínať. Pôjde o obrovskú dvojhodinovú megašou, počas ktorej zaznejú tie najväčšie hity," sľubuje producent a zároveň autor celého projektu Tomáš Balla. Nápad na predstavenie vznikol podľa jeho slov len niekoľko hodín po spevákovej smrti. Oslovil s ním viacerých slovenských umelcov.

"Všetci, ktorých som oslovil, sú umelci, ktorí mali k Michaelovi veľmi blízko. Väčšinou sú to jeho oddaní fanúšikovia. Na ponuku reagovali veľmi pozitívne, nadšene a dúfam, že to bude v šou cítiť." V programe v réžii Karola Vosátka sa okrem množstva tanečníkov, stočlenného detského zboru, 30-členného gospelového zboru či živej kapely predstavia napríklad Dara Rolins, Anita Soul, Tina, Rytmus, Peter Batthyány alebo Marián Labuda. "Keď som projekt dával dokopy, napadlo mi, že ústrednou postavou v živote Michaela Jacksona bol jeho otec Joe a nevidel som pre neho lepšie obsadenie ako Mariána Labudu. A naučí sa aj moonwalk!" prezradil Balla.

Organizátori sľubujú naozaj výpravnú šou, v ktorej nebudú chýbať špeciálne efekty, svetelné steny, vysúvacie rampy či videoprojekcie. "Samotné pódium, na ktorom budú interpreti vystupovať, je to isté pódium, na ktorom spievala Madonna na koncerte v Prahe," dodal Balla. Po dvoch bratislavských vystúpeniach v nedeľu a pondelok sa program presunie v stredu do Košíc a počas novembra ho uvidia aj diváci v Nitre, Žiline, vo Zvolene a v Trnave. Na február plánujú organizátori sériu vystúpení v Česku. V budúcnosti možno predstavenie vyjde ako album a DVD, v súčasnosti sa však ešte riešia autorské práva.

zdroj: pravda.sk

Podrobné informácie - LINK

alebo - LINK

Videohra Moonwalker pre Wii?

Podľa aktuálnych správ (a pred niekoľkými mesiacmi som to spomínal tiež), by chcela SEGA vydať reedíciu videohry Moonwalker pre EU hrateľnú na virtuálnej konzole Wii.

Takto vyzerala pôvodná verzia z roku 1989.

Čínsky mobil a nelegálne DVD

Ako inak, dalo sa to čakať, už sa vo veľkom dovážajú z Čína nielen do EU napálené nelegálne DVDčka s dokumentom This Is It.

Ba čo viac, čínsky trh ponúka niečo "špeciálne", mobil s lacným obalom v tvare saka Michaela (Dangerous Tour) s umelými diamantami, a k tomu pribalené nelegálne DVD TII.

Image and video hosting by TinyPic

Deti si cez víkend pozreli šport...

S Randym Phillipsom, opatrovateľkou Grace Rwaramba a dvomi deťmi Tita Jacksona na basketbalové mužstvo the Lakers, kde sa po hre stretli s Kobe Bryantom, ktorý sa priatelil s Michaelom.

Neskôr sa zabavili pri videohrách v jednom centre vedľa Staples Center, kde sa odohrával zápas a kde skúšal aj Michael, a to bez spozorovania ostatných, keďže boli použité bezpečnostné opatrenia spoločnosti AEG Live - tajné podchody.

Vojna doktorov

Bývalý Michaelov doktor Steven Hoefflin obvinil Dr. Arnolda Kleina (ten, ktorý poskytol rozhovor pre TMZ zo dňa 6.11., v ktorom hovoril o Michaelovej závislosti od liekov a o tom, čo povedal o údajnom "čúraní" Michaela pred ľuďmi a deťmi a inými bludmi - ako Michaelov "najlepší priateľ"), že hrubo porušil zákony týkajúce sa súkromných informácií pacienta, ako aj jeho priamy podiel na podporovaní Michaelovej závoslosti od utišujúcich liekov, keďže Klein priznal, že podával Michaelovi dávky Demerolu najmä počas posledných mesiacov Michaelovho života, ako aj v minulosti, za čo si účtoval veľké účty.

Obrázek

Obaja sa navzájom zažalovali, napriek tomu je evidentné, že Klein sa zúfalo snaží o "niečo", aj týmto "chorým" rozhovorom, pričom Jackie Jackson, Michaelov brat, Kleinové tvrdenia o čúraní Michaela označil ako totálne absurdné nezmysly.

Nacisti zaútočili na kino v Nemecku

V nemeckom meste Guestrow zaútočila v piatok skupina nacistov=nacionalistov na kino v čase, keď sa skončilo vysielanie This Is It.

Pri vstupnom vchode rozbili výklad, a strhali postery s TII, a rozprestreli plagát haniaci Michaela s nápisom "Child abuser" a inými vulgárnostiami.

Rýchlo privolaná polícia spacifikovala týchto magorov, a majiteľ kina sa od udalosti dištancoval.

Billboard bude započítavať aj staré albumy

Billboard zverejnil správu, ktorá zásadne mení pravidlá pri posudzovaní predajnosti a hitparádových štatistík!!!!

Doteraz posudzovaný rebríček Billboard Top Pop Catalog obsahoval predajnosť pre všetky albumy staršie ako 18 mesiacov, a tým sa nedostali do oficiálnej hitparády Billboard Top 200.

Od 5 decembra sa tak nebude rozlišovať pri predajnosti starších a starých albumov, od novo vydaných, a teda bude rozhodovať iba samotná predajnosť!

-----

Určite si pamätáte, že Michael celé týždne obsadzoval najvyššie priečky predajnosti albumov od jeho smrti, dokonca celú Top 10 Pop Catalog chart so všetkými svojimi staršími albumami.

Prečo až teraz, zrazu, potom ako sa Michael stal najpredávanejším umelcov v USA roka 2009, keď sa už nebude tak prezentovať jeho predajnosť, prečo sa to nestalo skôr?

Michael by tak bol obládol ako jediný umelec všetky miesta predajnosti, a vytvoril by rekordy, ktoré by len tak niekto už neprekonal, najmä rekordná predajnosť po jeho smrti, alebo Thriller25 minulý rok, ktorý by sa bol dostal na vrchol oficiálnej hitparády!!!

Album This Is It klesol v UK chart, dokument TII je rekordný

Podľa aktuálnych výsledkov zverejnených v nedeľu večer, album This is It klesol v UK charte na 6 miesto (z 3tieho).

*********

Dokument This Is It v USA sa dostal na druhé miesto v návštevnosti zo ziskom 14 mil. dolárov za tento víkend.

Celkovo zarobil This Is It dokument v USA 58 mil. dolárov, a celosvetovo už 187 mil. dolárov!!!

Hejma vs Superstar

Skúste pridať svoj názor a poslať niekoľko "pozdravov" pre Hejmu a jeho urážky!

LINK

Black & White magazine

7.11. vyšlo špeciálne vydanie fanúšikovského časopisu Black & White, ktorý niekoľko dlhých rokov bol jedným z najobľúbenejších časopisov pre fanúšikov, avšak kvôli veľkým nákladom a nezhodám vo vžťahu k Michaelovi (krátko po vydaní albumu Invincible) museli svoju činnosť ukončiť.

Je to francúzsky časopis, ale aktuálne číslo prináša mnoho nových fotiek. (kratší anglický prepis z obsahu časopisu najmä o probléme so Sony LINK )

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

Janet si vyšla na nákupy s deťmi a do divadla

Podľa správ, si Janet včera vyšla na nákupy s deťmi Michaela, a nakúpila im hračky.

S deťmi sa potom vybrali do Cirque du Soleil v Santa Monica na predstavenie Slnečného cirkusu.

Wetten, Das..., alebo Stavme sa, že....

Program, ktorý uvádza Thomas Gottshalk, a ktorý hostil aj Michaela niekoľko krát, opäť podnikol stávku, koľko ľudí príde a bude tancovať na skladbu Thriller, pokiaľ možno v kostýme... a že ich prišlo teda dosť....

Dané číslo bolo aj poctou Michaelovi..., pozrite si video:

3D projekcie

3D Eye Solutions, Inc., ktorá mala zabezpečiť konverziu video sekvencií z koncertov This Is It spracuje materiál, ktorý nahrali s Michaelom, a ich prípravy nevýjdu nazmar.

Podľa správ, by použité a spracované materiály mohli byť použité pre vydanie DVD This Is It.

Plány pre koncerty boli také, aby aj diváci v hľadisku mohli mať zážitok z video prezentácie z obrovskej obrazovky a vidieť 3D videá priamo z hľadiska.

Bolo by to prvý krát, kedy by sa niečo také udialo. Použité by boli dve špeciálne obrazovky postavené za sebou, čím by vytvorili 3D zobrazenie s použitím špeciálnych okuliarou.

Diváci by tak zažili novú skúsenosť striedajúcu sa s divadelným stvárnením skladieb.

Podľa Robba Wagnera, zakladateľa spol. Stimulated, Inc., Michael to nazýval štvrtou dimenziou.

3D Eye Solutions bola poverená spol. Stimulated (informácie o spoločnosti a projekte The Dome na výstavbe podia som priniesol pred niekoľkými mesiacmi tu je ich web s aktuálnymi informáciami - LINK ), aby priniesli potrebné technologické vybavenie, náročné čo do veľkosti pre výstavbu pódia.

This is It stále zarába

Po celom svete si film This Is It od premiéry 28.10. zarobil už viac ako 144 mil. dolárov.

44 mil. dolárov zarobil v USA a Kanade, v Japonsku 18.2 mil., Británii 11.1 mil. a Nemecku 8.9 mil.

Fan Fiction

Na diskusii som vytvoril novú sekciu Fan Fiction, kde som presunul všetky témy o konšpiráciách, This is not it kampaň... a podobné témy.

Prosím, nevytvárajre podobné témy mimo tejto sekcie, kde si môžete navzájom písať vaše názory a postoje otvorene, ale opakujem, iba v tejto sekcii!!!!

LINK

Joe Jackson požaduje finančnú podporu

Joe Jackson v najnovšom podaní na súd tvrdí, že nie je žiadne zdôvodnenie na to, aby bol vylúčený z príáspevkov, ktoré po sebe zanechal Michael, podľa jeho závetu.

Teraz žiada súd o príspevok, podobnný ako dostáva Katherine Jackson ako mesačnú rentu.

Ako v podaní na súde v LA tvrdí, je oprávnený na nezávislú finančnú podporu.

V dokumentoch sa uvádza, že Leonard Rowe (údajný a samozvaný manažér Michaela), zastupuje Joea, a prehlasuje, že Katherine Jackson dostávala od Michaela 60 tis. dolárov na mesačné výdavky, a údajne mala byť poverená Michaelom dať polovicu Joeovi.

Podľa dokumentu rodina zarobila za 7 týždňov viac ako 100 mil. dolárov, preto si môžu dovoliť túto finančnú podporu.

Joe Jackson vyčíslil svoje náklady na 15.425 dolárov a to na:

-- $2,500 stravu v reštauráciách

-- $2,000 cestovné

-- $3,000 výdavky na hotely

-- $1,000 potraviny

-- $1,200 prenájom

-- $50 charitatívne príspevky

Howard Weitzman, jeden z právnikov správcov majetku Michaela povedal, že jeho žiadosť na súd bola prekvapením, ale správcovia majetku sa budú jeho žiadosťou zaoberať.

Súdny dokument na stiahnutie tu - LINK

Exkluzívne video

Rodina Jacksonovcov, bratranci a Omer Bhatti na súkromnej párty po premiére This Is It v LA.

Predajnosť

Celosvetovo sa za prvý týždeň predalo z albumu This Is It 708 tisíc kusov.

Prehľad ostatných albumov:

This Is it - 708.000

Thriller - 40.000

No1's - 40.000

Essential - 30.000

Bad - 29.000

Dangerous - 28.500

Off The Wall - 27.000

King Of Pop - 25.000

Invincible - 19.500

History - 15.500

Motown Yrs - 11.000

J5 - Ultimate - 9.500

Celkovo - 983.000

Od Michaelovej smrti sa predalo viac ako 18.213.000 albumov.

Debbie Rowe chce vysvetlenie

... a to na súde, pretože ani 4 mesiace po Michaelovej smrti ešte nevidela deti tak, ako to bolo podľa dohody.

Podľa dohody, s ktorou mala súhlasiť aj Katherine Jackson, sa Debbie mala stretávať s deťmi za prítomnosti detského psychiatra, aby im uľahčil predstavenie Debbie deťom.

Jedno stretnutie mala údajne Katherine zaraziť, a ostatné nechcela rodina Jacksonovcov.

Podľa informácií, Debbie chce cez svojho právnika požiadať súd o nápravu a vysvetlenie.

Niektoré informácie hovoria, že Katherine nie je nadšená, že by sa deti stretli s ich biologickou matkou, a zbližovali sa.

Jedným z dôvodov, prečo k tomu dochádza je, že Debbie chcela v dohode, aby sa Joe Jackson nijako nepodieľal na výchove Michaelových detí, napriek tomu navštevuje deti v rodinnom dome v Hayvenhurst.

Podľa niektorých správ, deti by nemali byť v tomto "rodinnom" dome, pretože sa tam nehovorí o ničom inom ako o Michaelových peniazoch a spôsoboch ako ich dostať.

Zábavný park, ktorý nikdy nebol postavený

The Michael Jackson's Peter Pan's Neverland Theme Park

Obrázek

Takto sa mal údajne volať park, ktorý chcel Michael postaviť.

Celá téma s fotkami a architektonickými návrhmi na diskusii - LINK

(POZOR, obrázky sú veľmi veľké, na zmenšenie (zväčšenie) veľkosti skúste tlačiť - a + na numerickej klávesnici - ALEBO kliknite na pôvodnú linku v článku na web o disneyho projektoch!!!!)

Boli urobené plány, na ktorých mal Michael spolupravovať s firmou Landmark Entertainment Group, ktorá vystavala zábavné parky pre Universal Studios.

Obrázek

Michaelov park však nápadne pripomína Disneyho park, súčasťou parku mali byť atrakcie ako indiánska a pirátska dedina, zona budúcnosti a iné atrakcie.

Obrázek

Obrázek

Dr. Klein odhaľuje "tajomstvá"...

Pred dvomi dňami som vás informoval o tom, ako mal Klein hovoriť o tom, ako mal Michael vo zvyku "čúrať" pred ľuďmi... a iné bludy.

Obrázek

Teraz tento samozvaný najlepší priateľ Michaela poskytol rozhovor pre TMZ, v ktorom hovoril o mnohých "veciach", povedal, že Michael bol väčšinu života závislý na liekoch, ale to záležalo od toho, o aké lieky išlo, ale že bol rozhodne závislý.

On však nikdy údajne nepodal Michaelovi propofol, on len podával isté injekcie na tvár a na lebku, ktoré mu mali znižovať bolesti, samotné injekcie boli bolestivé.

Ako povedal, podával mu malé dávky Demerolu, ale že od neho Michael nebol závislý, a Michaelovo telo nebolo závislé od Demerolu, na rozdiel od iných látok.

Nikdy mu vraj nepodal propofol, ale Michael ho oň žiadal, pretože nemohol spať.

Podávali mu ho pri operáciách nosa, ako tvrdí, a v dávkach, od ktorých sa stal závislý, ale jeho účinok je krátky.

Nikdy sa nestretol s dr. Murrayom, ale podľa neho Michael trval na tom, aby ho Murray "ošetroval", a bol pritom, keď mu podával propofol, lebo si Michael myslel, že je to skvelý čierny doktor, lebo podľa Michaela, všetci čierny doktori sú najlepší, a on chcel nejakého anesteziologa.

Murray mu mal podávať 6 týždňov každý večer dávky propofolu, pričom zrejme nebol autorizovaný na tieto úkony.

Klein mal údajne trvať na tom, aby Michael nebral lieky, a vyzýval Michaela, aby si na to dával pozor.

O preklad sa budem snažiť priebežne, celý preklad bude v nedeľu, ale video má 96 minút.

Celé video - LINK

Ďalšie žiadosti o zaplatenie

Z nekonečného radu "veriteľov", sa objabila nejaká ďalšia britská spoločnosť, ktorá žiada vyplatiť poplatky za právne služby, ktoré majú súvisieť s predajom Neverlandu (podľa ich návrhu išlo o jednania s Colony Capital, dr. Tohme Tohme, Frankom Dileom), ak aj s koncertami v Londýne.

Právnicka firma Atkins Thomson Solicitors žiada o správcov majetku 209 tis. dolárov.

This Is It No.1 v EU

Tak ako v USA, aj v Európe sa dostal album TII na vrchol rebríčka predajnosti podľa Billboardu.

Tu je stručný prehľad - No. 1: France and Holland, No. 2: Portugal, Denmark and Austria, No. 3: the United Kingdom, Spain, No. 4: Germany.

Od Michaelovej smrti je to už 3 album na vrchole predajnosti v tomto roku.

Rovnako je album TII na prvom mieste aj v Kanade a Japonsku.

20 tisíc mincí sa predalo za 15 minút

Pamätné mince s podobyzňou Michaela sa v USA predali v rekordnom čase, a to za 15 min. od vydania viac ako 20 tic. kusov mincí, ktoré boli prezentované na predajnom kanály QVC.

Vďaka veľkému dopytu, bude vydaných ešte ďalších 20 tisíc mincí, s čím súhlasili aj správcovia majetku.

Podľa správ, každý kto si kúpil lístok v USA, mal na lístku aj informácie o tom, ako si môže mince kúpiť.

Michael vždy pekne voňal

Choreograf a režisér Kenny Ortega potvrdil, že Michael bol známy svojou príjemnou telesnou vôňou. Kenny to uviedol počas diskusie so svojimi fanúšikmi v Los Angeles.

Raz po celodennej skúške s tanečníkmi ho Michael prekvapil nečakaným príchodom a pozval ho do svojej šatne.

"Michael sa vždy rád objímal na zvítanie. Keď sa ku mne priblížil, povedal som mu, že objatie teraz nie je najlepší nápad," popísal nepríjemný okamih Ortega.

"Ale on len vytiahol svoju kolínsku, nastriekal ju okolo mňa a objal ma. Členovia štábu potom po zvyšok dňa chodili okolo mňa a vraveli, že voniam ako Michael," povedal Kenny.

S úsmevom priznal, že v ten deň ho chcelo objať oveľa viac ľudí ako zvyčajne.

"Mal dve alebo tri vône a tie boli veľmi príťažlivé," vysvetlil fanúšikom.

3D scan Michaelovej hlavy

Tento 3D scan bol vyhotovený v roku 1996 pre film Ghosts, a takto digitálne upravený môže vytvárať rôzne mimické gestá, napr. imitovať hovorovú reč, a preto sú možnosti využitia tohto scanu široké od video hier, komerčné animácie..., žeby sme sa dočkali nového digitálneho Michaela???

V podstate ide o najdokonalejšiu kópiu Michaela.

Na eBay sa predáva tento Michael Jackson 3D scan data za 1,5 mil. dolárov.

LINK

Image and video hosting by TinyPic

Image and video hosting by TinyPic

What the FUCK...?

Čo má toto znamenať?

Dr. Klein mal údajne pre nietoré média povedať, že Jordy Chandler (chlapec, ktorý obvinil Michaela v roku 1993) mohol obviniť Michaela len na základe toho, že videl Michaela ako pred ním "čúral".

Podľa Kleina, Michael mal vo zvyku čúrať pred ľuďmi, aj pred deťmi, a Jordy mohol vidieť Michaelove stopy po vitiligu na jeho penise...

Zvyšok správy komentovať nebudem!

BTW, Dr. Klein mal byť jeden z najlepších prieteľov Michaela a dlhoročný doktor (od roku 1988), ktorého Michael navštevoval často počas tohto roku, a posledné Vianoce strávil Michael a deti v jeho dome.

Ďalší pičus ako Mark Lester, ďalší naj priateľ, ktorí odhalili svoju pravú tvár...

FAKT je len jeden, Jordy Chandler nikdy pred vyšetrovateľmi v roku 1993 - detailne - neopísal Michaelov penis, ani žiadnu časť jeho intímnych častí!!!

NAOPAK - agentúra Reuters v januári 1994 oficiálne oznámila, že Jordyho popisy nesedeli s fotkami Michaelovho tela, a Jordyho náčrt vyzeral ako kresba malého dieťaťa

Obrázek

Podrobné informácie o prípade v roku 1993 tu - LINK

A v sekcii - LINK

This is It album oficiálne No.1

Na vrchole amerického albumového rebríčka opäť skončil ďalší Michaelov album This Is It s viac ako 373 tisíc predanými kusmi.

Je to druhý najlepšie predávaný Michaelov album v prvom týždni, viac predal z albumu HIStory v roku 1995 s 391 tic. kusmi, a zároveň je piaty najlepšie predávaný album roka 2009 v prvom týždni (zatiaľ).

Album skupiny CREED skončil na druhom mieste so 110 tis. kusmi.

Medzi Michaelove albumy, ktoré sa dostali na vrchol amr. hitparády boli Thriller, BAD, Dangerous, HIStory, Invincible.

Ďalšími albumami boli napr. Number Ones a Essential, Thriller 25, ale tie nemali možnosť byť v oficiálnej hitparáde, kvôli pravidlám Billboardu.

V Británii TII vytvoril nový rekord

A to ako najúspešnejší hudobný dokument, a druhý najnavštevovanejší, po dokumente Fahrenheit 9/11.

Doteraz najúspešnejší hudobný dokument bol - In Bed With Madonna z roku 1991, This Is It zarobil takmer 5 mil. libier, Madonnin iba 1,25 mil.

This is It vytvoril nový rekord pre Sony Pictures

Pre Sony Pictures, je už teraz zo ziskom viac ako 105 mil. dolárov, dokument TII najziskovejším hudobným dokumentom.

Vďaka tomuto úspechu sa predĺži vysielanie dokumentu do konca Novembra v UK, a v USA počas víkendu Vďakyvzdania.

This Is It je piatym najväčším otváracím filmov roka 2009 (=započítava sa prvý deň vysielania a víkend a následne zisky), pričom najvyššie zisky boli okrem USA, UK, v Japonsku, Nemecku, Francúzsku, Austrália, Čína, Taliansko, a Španielsko.

Dokument dostal najviac hodnotení - A, čo znamená že viac ako 80% recenzentov hodnotili dokument najvyšším hodnotením.

A to stále ešte nie je koniec...

Nahrával Michael nové skladby pred smrťou?

Podľa žiadosti od spol. Audio 4 Video Digital (A4V Digital, Inc.) - správa z 2.11., ktorá žiada vyplatenie 736 tis. dolárov za prenájom audio techniky pre Michaela, tvrdí, že Michael nahrával nové skladby, a táto spoločnosť je zároveň spoluvlastníkom vydavateľských práv.

A4V Digital mali spolupracovať s Michaelom niekoľko rokov, a ako tvrdia, majú po Michaelovi mnoho nevydaného materiálu, ktorý sa takto môže stať novou zlatou baňou..., ale pre koho?

Adventný kalendár 2009

Od 9.11.2009 bude predávaný nový oficiálny

Michael Jackson Advent Calendar, vydávaný spoločnosťou ML Publishing.

(bude mať tie typické malé okienka na každý deň)

Cena: EUR 9,95

Objednávka:

LINK

alebo Amazon (USA)

LINK

Obrázek

****************************

PLUS

Michael Jackson Calendar, Official Calendar, Special Edition 2010

Cena: EUR 10,95

Objednávka: LINK

Image and video hosting by TinyPic

Ďalšie zisky pre TII

... počas nedelňajšieho vysielania si dokument celkovo pripísal viac ako 4 mil. dolárov celosvetovo, a TII má na konte už viac ako 105 mil. dolárov.

Je tu možnosť, že dokument This Is It by mohol dostať nominácie na Golden Globe Awards pre cenu najlepší muzikál/komédia, podľa informácií, Oscar už neprichádza do úvahy napriek tomu, že si po cez víkend pozreli aj členovia akadémie, a boli nadšení, dokonca na konci dostal film a Michael potlesk.

Pozrite si palác

... ktorý chcel Michael kúpiť, a o ktorom je aj téma s obrázkami.

Virtuálne zobrazenie LINK

Ďalšia žaloba a peniaze???

Tentokrát firma Audio 4 Video Digital, Inc. chce zaplatiť $736 tis. za to, že sa mali údajne podieľať na príprave nejakého muzikálu, v ktorom mal figurovať Michael ako umelec a producent, a mal si požičať audio zariadenie.

Zaujímavé je, že účet je vystavený aj na deň, keď Michael zomrel, na 26.6.

... ďalšie pijavice...

Oscar to nebude....

Režisér This Is It Kenny Ortega bagatelizuje význam ocenení pre film. Špekulácie, že snímka by mohla získať Oscara alebo iné ceny, označil za "túžobné myslenie".

"Sústredili sme sa na rozprávanie príbehu a vytvorenie filmu pre fanúšikov a fanúšičky, aby sme im skutočne umožnili pochopiť, čo pre nich sníval Michael Jackson," vyhlásil pre CBS News.

Film z príprav turné sa do kín dostal príliš neskoro na to, aby mohol o Oscara bojovať v kategórii Najlepší dokumentárny film. O prestížnu sošku by sa však teoreticky mohol uchádzať v kategórii Najlepší film, čo je prakticky vylúčené.

Nájsť vo svetovej kinematografii porovnateľné snímky je pre nezvyčajnú povahu This Is It veľmi zložité. Okrem toho, že jeho hlavná hviezda už nie je nažive, je hybridom dokumentárneho a koncertného filmu, no v skutočnosti neprináša koncert, len prípravy naň. Nezvyčajný je i spôsob jeho uvedenia do kín na celom svete, ktorý sa spája skôr s filmami z úspešných svetoznámych sérií ako Harry Potter či Piráti Karibiku.

Snímka, ktorú v utorok v noci vo svetovej premiére uviedli prostredníctvom satelitného prenosu z Los Angeles simultánne v 18 mestách sveta, sa v stredu na dva týždne dostala do medzinárodnej distribúcie. Premiéru mal film v 99 krajinách vrátane USA a Kanady. Počas víkendu sa postupne rozšírila do ďalších regiónov. Po svete pritom putuje 15-tisíc kópií.

"Je ťažké porovnávať, pretože nič také neexistuje," skonštatoval analytik portálu Hollywood.com Paul Dergarabedian.

Album This Is It nedosiahol vrchol v UK chart

... pred chvíľou zverejnené výsledky (20:00) ukázali, že album This Is It sa nedostal na prvé miesto v britskej hitparáde.

Skončil na 3 mieste, tak ako som o tom informoval včera, za Michaelom Bublé, a Cheryl Cole.

z Albumu sa predalo necelých 80 tis. kusov.

(na nete sa vedú aj diskusie, je fanúšikovia sú už "unavení" z kupovania len výberoviek, a nechcú tak podporovať Sony vo vydávaní starého materiálu, čiastočne im dávam za pravdu!!! Budúci rok, by sa to malo zmeniť s novým albumom.)

This Is It vládne kinám po celom svete

Aktuálne správy jasne dokazujú, že úspech dokumentu This Is It je jednoznačný.

Viac ako 100 mil. dolárov už zarobil TII po celom svete, teda za 5 dní premietania, z toho 32,5 mil. dolárov v USA.

Tým sa dostal na vrchol návštevnosti tohto víkendu.

... a to ešte nie je koniec.

This Is It bude mať predlžené premietanie až na deň Vďakyvzdania v USA a Kanade!!!

Kenny Ortega sľubuje viac materiálu

Pre pripravované DVD/Blue-Ray, Kenny v rozhovore pre magazín Collider povedal, že fanúšikovia môžu očakávať 2-3 hodinový bonus, ktorý sa neobjavil v dokumente prezentovanom v kinách.

This is (H)it alebo prepadák?

Pokiaľ ide o to, že je to dokument, pravdepodobne to bude 3 najziskovejší dokument v histórii v USA.

Tento týždeň (vrátane nedele), by mal skončiť zo ziskom viac ako 30-32 mil. dolárov v USA (celosvetovo ďalších cca. 30 mil. dolárov), hneď za dokumentami “Fahrenheit 911″, “Earth” a “Hannah Montana/Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Tour” (čím sa TII dokumentu nepodarí poraziť jej rekord so 60 mil. dolármi)

Pokiaľ by išlo o hudobný dokument, tak by bol druhý najziskovejší v USA za “Hannah Montana/Miley Cyrus: Best of Both Worlds Concert Tour” a pred dokumentom “Jonas Brothers: In 3D concert”.

Možno chyba Sony Pictures bola to, že neumožnili redaktorom vidieť film v predstihu, a tak si urobil každý názor len na základe domienok, čo asi bude k dokumente.

Takže napriek akejsi dôvere k redaktorom, Sony sa tvárila, že sa boja preninutia filmu pred premiérou.

Aj samotné recenzie sa tvorili počas prvých vysielaní, a tak sa nedostali k verejnosti s dostatočným predstihom, aby aj skeptikov uistili o jeho kvalitách.

Sony Music predpokladá, že tento týždeň sa predalo asi 300 tisíc albumov This Is It (presné výsledky prinesiem budúci týždeň, najskôr v pondelok).

DVD This Is It, ako som informoval pred 2 týždňami, výjde najskôr až 20.1.2010

This Is It DVD/CD predpredaj v ČR

Pre Českú republiku napr. táto stránka (ak poznáte ďalšie pošlite mi ich)

Cena DVD: 360 Kč

(PŘEDPRODEJ - Dovolujeme si upozornit, že u tohoto produktu může dojít ke změně CENY či TERMÍNU distribuce.)

LINK

This Is It CD

Cena - 449 Kč

LINK

Obrázek