Články za september 2007

Joe Jackson predstavuje svoju značku oblečenia

... podľa názvu ich rodinného sídla - Hayvenhurst, sa Joe rozhodol pre svoju odevnú značku, pod ktorou chce predávať oblečenie.

Viac info na - LINK

FOTO:

1

2

... ale v podstate nič extra, aj keď so svojim obchodným partenrom oznámili, že chystajú veľké a nové veci...

Kniha o Diane Ross

Randy Taraborrelli, známi svojimi biografiami Michaela Jacksona a niekoľkých ďalších umelcov, vydáva v týchto dňoch novú biografiu o Diane Ross.

Ako inak, je to prierez jej umeleckým, ale súkromným životom, ktorý (aspoň v tejto knihe Randy akoby vynechal) je veľmi spätý aj s Michaelom, ktorého (vraj) cituje, že mu Michael raz v jednom rozhovore povedal, že by sa chcel oženiť s Dianou. Alebo o tom, že Michael sa od Diany odlúčil niekedy v čase po úspechu albumu THRILLER, a dokonca mal odmietať aj jej pozvania, a to dokonca aj pozvanie na jej svadbu v roku 1986.

Kniha má názov - "Diana Ross — An Unauthorized Biography"

Michael sa neoženil !!!

Raymone Bain, Michaelova hovorkyňa vydala tlačovú správu, podľa ktorej sa Michael neoženil s pestúnkou svojich detí - Grace Rwaramba.

Článok, ktorý vydal americký bulvár - National Enquirer a v ktorom tvrdil, že majú dokumenty, ktoré to potvrdzujú, nie je pravdivý.

Prípady bude pokračovať?

V prípade žalujúceho Marca Schaffela, sudca čiastočne rozhodol v jeho prospech, keď uznal časť jeho námietky voči Michaelovi za výšku odškodného, ktoré požaduje.

Stále je tu teda hrozba toho, že Michael bude musieť zaplatiť Schaffelovi.

V prípade - Universal Express, Michaeloví právnici požiadali o stiahnutie prípadu, avšak UE chce, aby prípad pokračoval.

V prípade - Transitional Investors, Michaeloví právnici vzniesli námietky voči požiadavkam TI, a ich žaloby voči Michaelovi.

Frank Dileo - prezident ValCom

Spoločnosť ValCom Inc. oznámila pred včerom, že vymenovala za svojho nového prezidenta a výkonného riaditeľa Franka Dilea, ktorý bol niekoľko rokov počas najúspešnejšieho obdobia Michael Jacksona v druhej polovici 80 rokov, jeho manažérom.

Nahradil tak doterajšieho Vinca Vellardita, ktorý sa k novému prezidentovi vyjadril:

"Som veľmi rád, že možeme mať na čele tak skúseného a odborne zdatného veterána ako je pán Dileo. Tešíme sa na spoluprácu a uskutočnenia jeho plánov a zodpovednosti k práci. Pán Dileo bude pre našu spoločnosť prínosom, a určite zvýši aj hodnotu našej spoločnosti."

Pár viet o Frankovi Dileovi:

V hudobnom priemysle začal svoju kariéru ako obchodník a výkonný promotér pre CBS Records v roku 1968. Jeho úspech pokračoval v 70 rokov, keď pracoval na propagácii hudobníkov v RCA Records, a potom aj pre vydavateľstvo country hudby Monument Records v Nashville.

V 1979 sa pridal k EPIC Records sídliacej v New Yorku ako vice-prezident pre národnú promotion, kde to potom všetko začalo. Pod jeho vedením sa spoločnosť so 65 zamestnancami a s hodnotou 65 mil. dolárov, stala jednou z najznámejších hudobných vydavateľov s hodnotou viac ako 250 mil. dolárov.

Medzi úspešných umelcov, ktorých sa mu podarilo dostať do radov EPIC sú takí ako: Cyndi Lauper, Culture Club, Quiet Riot, Ozzy Osborne, REO Speedwagon, Survivor, Gloria Estefan, Stevie Ray Vaughn, Molly Hatchet, Heart, Luther Vandross, a "the King of Pop" - Michael Jackson.

Práve počas jeho pôsobenia v EPIC sa mu podarilo dozerať nad nahrávaním najpredávanejšieho albumu v histórii hudby. Za to bol zvolený za riaditeľa roka, a získal viac ako 80 zlatých a platinových platní, a dostal EPIC Records zo 14 miesta na 2 miesto v zozname najúspešnejších vydavateľstviev v USA.

Po tomto úžasnom úspechu, sa Frank Dileo stal managerom Michaela Jacksona, a bol zodpovedný priamo za manažovanie všetkých profesionálnych aspektov Michaela Jacksona ako umelca, vrátane jeho vystúpení, filmov, reklám a videoklipov. Bol aj výkonným producentom filmu - MOONWALKER, kde si hlavný úlohu zahral Michael Jackson.

Podieľal sa aj na scénaroch a produkovaní reklám pre PEPSI, a 8 videoklipov, vrátane klipu - Leave Me Alone, ktorý bol ocenený cenou GRAMMY.

Počas vydania albumu BAD, sa Michael Jackson rozhodol pre svetové turné, a Frank Dileo dohliadal na všetky potrebné aktivity, čím vytvoril najrozsiahlejšie svetové turné všetkých čias. Tiež režíroval/usmerňoval aj všetky aktivity počas turné rodiny Jacksonovcov - VICTORY, čím dosiahol fantastické výsledky koncertovaním po štadiónoch.

Dileo manažoval aj niekoľko umelcov ako - Taylor Dayne, Jodeci, Laura Branigan, Richie Sambora (gitarista Bon Jovi), a tiež pracoval na niekoľkých veľkolepých projektoch PRINCA.

Odvtedy sa Dileo stal konzultantom pre hudobný priemysel, dokonca sa objavil aj v niekoľkých filmoch (GoodFellas, Wayne's World I & Wayne's World II a Moonwalker), a mal mnoho prezentácií v televízii a programoch.

V súčasnoti Dileo vedie svoju spoločnosť Dileo Entertainment Group v Nashville (Tennessee), ktorá poskytuje manažment pre hudobníkov.

Pár viet o ValCom:

ValCom v súčasnoti spravuje viac ako 200.000 štvorcových metrov produkčných štúdií v Kalifornských štúdiách BURBANK, a v Las Vegas.

Vo svojej videotéke ma viac ako 143 filmov, 10 televíznych show, ako aj animované štúdiá v Irsku.

ValCom je aj minoritným spolu-vlastníkom televíznej stanice v Palm Springs, v LA.

ValCom cez svoje operačné divízie a dcérske spoločnosti, vytváta a poskytuje služby a možnosti pre film, televáziu a reklamu, s poskytnutím svojich štúdií aj pre živé divadelné produkcie a vysielania.

Medzi zákazníkov ValCom sú také spoločnosti ako - MGM, Paramount Pictures, ABC, CBS, Sony, NBC, BET, MTV.

Will I Am o práci s Michaelom

Will I Am zo skupiny Black Eyed Peas v súčasnosti nahráva s Michaelom v New Yorku jeho očakávaný comeback-ový album.

"Postupujeme deň po dni, už sme dokončili nejaké skladby. Veľmi rád robím svoju prácu, a som s tým veľmi spokojný, ale nie je to môj projekt, o ktorom by som mohol hovoriť. Mohol by som hovoriť o názvoch niektorých skladieb, ako znejú, a ako som z toho nadšený, ale tieto skladby sa možno ani nedostanú na jeho album, takže by som potom vyzeral ako idiot". - vyjadril sa Will.

Takže aké to bolo vstúpiť do nahrávacieho štúdia so skutočnou legendou?

"Bola to asi najťažšia vec na svete akú som kedy musel podstúpiť. Dokonca som na to povedal: - Vieš čo Mike? Viem aké je to pracovať s Justinom, Fergie, Johnom Legendom,... viem aké je to s nimi pracovať, ale mne to bude trvať asi 4-5 dní, pokým si na teba zvyknem. - A on na to - Prečo, Čo tým myslíš? (a napodobením Michaelovho vysokého hlasu dodal, čo mu Michael odpovedal) No mne sa páči všetko čo robíš -"

Ďalší prípad zrušený...

Dobré správy sú, že 25.92 2007 oznámil sudca Joseph Biderman, že sa rozhodol zrušiť prípad Dietera Wiesnera

Obe strany, teda Dieter a Michael v zastúpení právnikov, začali minulý týždeň jednania ohľadom stiahnutia žaloby a zrušenia obvinení, a teraz bolo oznámené, že strany sa nielen dohodli na svojich tvrdeniach, ale že ukončia celý prípad.

Samozrejme, detaily nie sú zverejnené.

Guiness Book of World Records 2008

Minulý týždeň bola vydaná nová edícia Knihy Rekordov pre rok 2008, kde je opäť udaj o najpredávanejšom albume v historii, ktorým je samozrejme THRILLER

Avšak je tam opäť údaj 55 milionov predaných kusov, pričom je údaj, že 104 mil. je len "odhadovaný predaj"

Zoznam nevydaných skladieb

Pri príležitosti vydania a výročia albumu THRILLER, chcela SONY vydať novú kolekciu nevydaných skladieb a videoklipov v edícii - 1CD + DVD Deluxe Edition

Obrázok:

http://i23.tinypic.com/axz0h.jpg

http://www. mjdatabank.com/news/mjdbnews772.jpg

Na diskuii je zoznam "predbežných" skladieb, ktoré sa mali vydať...!!!

Ďalšia cover verzia od J5

... americká skupina B5 si požičala sampel zo skladby - I WANNA BE WHERE YOU ARE - pre ich singel - Back In Your Arms.

Jeden zo spevákov mal podobný hlas ako mal Michael a všetci sú fanúšikmi Michaela.

Skladba vyšla na ich debute v 2005.

B5 - Back In Your Arms

Kde Michael fotil...

Ako viete, Michael fotil v New Yorku, ale bližšie informácie sú, že to bolo na adrese - 745, Fith Ave.

New York, NY 10151, kde na tejto adrese pracuje tím návrhára Roberta Cavalliho, ktorý práve navrhuje pre L'UMO VOGUE, a je to práve Cavalli, kto navrhol Michaelovi outfit pre WMA a známý "leví" oblek, ktorý mal Michael v Japonsku a ktorý sa vyjadril, že s Michaelom bude v budúcnosti aj spolupracovať, čo dokazuje, že fotenie má jeho rukopis oblečenia.

Tu je originálny náčrt Cavaliliho obleku pre Michaela:

Podľa predstaviteľov magazínu, bude Michael nielen na titulke talianského VOGUE, ale v časopise bude aj veľký rozhovor s Michaelom a kopa ďalších fotiek...

Fotenie a rozhovor je súčasťou spolupráce medzi Michaelom a Cavallim, kde Michael bude pre Cavalliho fotiť, a Cavalli bude pre Michaela vytvárať oblečenie pre nový image na podporu vydania nového albumu.

Na tejto stránke si budete môcť objednať aj toto vydanie - L'UMO VOGUE s Michaelom na titulke:

http://www.jacksonland.co.uk/

Otázky ohľadom objednávok:

info@jacksonland.co.uk

Vydanie tejto edície s Michaelom bude - 24.9.2007

Michael na titulke Rolling Stones

... pre Argentínske vydanie tohto časopisu...

Ide o vydanie k - "50-emu výročiu ROCK-u - a vydania albumu - THRILLER

Foto je tu:

Odkaz na stránku: (zadaj - argentína)

LINK

Nové foto Michaela z divadla v New Yorku...

... Michael navštívil divadelné predstavenie "The Lion King" (Leví Kráľ) počas fotenia pre talianský fashion magazín - VOGUE, v divadle Minskoff Theatre v nedeľu, spolu so svojimi deťmi.

Vydavateľka modneho časopisu ASPEN, Sue Hostetler bola v zákulisý, keď ako opísala, sa Michael spolu s deťmi objavil v zákulisí a predstavil jej deti, ktoré ale boli podľa nej v preoblečení, lebo vraj mali nejaké parochne a šiltovky, a Michael mal nejaké čudné nohavice. spolu s nimi boli aj 4 bodyguardi.

Fotku si môžete pozrieť tu:

Obrázek

Will I Am potvrdil, že ....

... s Michaelom zložili skladbu - duet, o ktorom verí, že bude vydaný ako singel na budúci rok.

"Michael a ja sme zložili 3 skladby, a spolu na jednej aj spievame" - povedal Will, ktorý je aj so skupinou Black Eyed Peas v švédskom Štokholme.

Okrem toho hovoril pozitívne veci o Michaelovi ako že - Michael nikdy neodišiel zo scény a že je jedným z najväčších zabávačov.

Nové foto Michaela z Las Vegas

Pozrite si :

... je tam Michael a nemecký iluzionista Florian Zimmer, ktorý povedal v zábavnej relácii TV TOTAL pre nem. tv PRO7, že sa s ním stretol po udeľovaní cien pre iluzionistov, a Michael ho pozval do svojej vily, kde mu mal Florián predviesť nejaké kúsky a zabaviť tým aj rodinu.

Zmena Michaelovej spoločnosti!

Michaelova spoločnosť, ktorá prebrala jeho manažérske a podnikateľské aktivity pred viac ako rokom, ktorá ho De Facto zastupuje, zmenila svoj názov z - MJJ Productions Inc. na - "The Michael Jackson Company Llc." (TMJC) !!!

Znamená to aj jednu výhodu pre Michaela, že člen spoločnosti pod skratkou LLC, nemá osobnú zodpovednosť za konanie spoločnosti ani za jej možné vytvorené dlhy!

Michael o Chrisovi Brownovi

Michael pre Acces HollyWood vyjadril svoje sympatie k mladému spevákovi Chrisovi Brownovi, ktorý na udeľovaní cien MTV Video Music Awards 2007, ktoré sa konali cez víkend, predstavil svoje tanečné vystúpenie, ktoré bolo akoby poctou Michaelovi, keď časť jeho choreografie bola založená na Michaleových tanečných prvkoch zo skladby - Billie Jean

Michael k tomu povedal: "Chris je jasná a žiariaca hviezda, ktorej vystúpenie som si vychutnal. Som skutočne rád, že som mohol mať naňho nejaký pozitívny vplyv."

Žaloba proti Michaelovi v Bruseli

v utorok bolo oznámené, že na súde v Bruseli bola podaná žaloba, v ktorej je Michael obvinený, že "ukradol" hudbu k skladbe - You are not alone, ktorá bola vydaná v 1995, ale podľa žaloby, dva roky predtým (1993) vydali dvaja belgický skladatelia - Eddy a Danny Van Passelovci - skladbu: If we can start all over, ktorá sa vraj veľmi podobá na Michaelov hit, pričom autorom skladby je R. Klelly.

Vraj 12 rokov sa pokúšali dostať "pôvodní" autori skladby kompenzácie, ale neuspeli, preto podali žalobu na súd, ktorý rozhodol, v ich prospech.

Podľa tvrdení spolku belgických autorov SABAM, veľká časť - 75% - Michaelovej skladby sa podobá/ je identická na ich vlastný hit.

Podľa súdu, tak Michael a R. Kelly stratili vydavateľské práva na "ich" skladbu len v Belgicku.

Otvorený list pre PEOPLE magazín

Rodina Jacksonovcov poslala otvorený list americkému týždenníku POEPLE, pod ktorý sa podpísali - Tito Jackson, Marlon Jackson, Jackie Jackson, Jermaine Jackson a Katherine Jackson, aby upozornili a vyjadrili svoju nespokojnosť nad tým, ako sa píše v ostatnom čase o ich rodine a Michaelovi.

Práve časopis People sa pridal k tým, ktorí zverejnili nepravdivé a nepresné informácie, ktoré ubližujú nielen rodine, ale najmä Michaelovi, ktorý podľa článku je závislý na liekoch a alkohole.

Noviny vraj citujú nejaké "zaručené zdroje", ktoré tvrdia, že rodina sa snaží využiť túto Michaelovu nespôsobilosť na to, aby prevzali kontrolu nad jeho obchodnými záležitosťami.

Toto rodina kategoricky odmietla, a vyhlásila, že nikdy nemali nič podobné v záujeme, a veria, že všetci, ktorí šíria takéto nepravdivé informácie, tým sledujú len vlastný finančný prospech, pričom nielen rodina, ale aj Michael trpia celé roky týmito falošnými obvineniami a zavádzajúcimi správami.

Preto vyhlásili, že je načase skončiť tieto útoky, a podľa nich podniknú aj právne kroky na ochranu rodiny a Michaela.

Michael bol v ZOO

Michael bol nedávno spolu so svojimi tromi deťmi na návšteve ZOO, po ktorej ich sprevádzal jej hovorca, John Gibbons, ktorý na margo tejto návštevy povedal:

"Bol som ohromený tým, akí boli všetci ohľaduplní a milí, taký normálny".

V tejto súvislosti je tu aj posmešná nárážka z médií na to, prečo deti zbožňujú svojho otca - že vraj preto, lebo on sám sa chová ako dieťa, spieva im pesničky, všetko berie tak ľahkovážne a zo všetkého robí zábavu...

Pred časom bol spolu s Michaelom a jeho deťmi aj Jamie Foster Brown, novinár, ktorý bol ako jediný prítomný počas pobytu Michaela v Japonsku, a ten sa tiež vyjadril, že deti sú nielen hravé a priateľské, ale aj srdečné, a že si radi robia z otca žarty. Pochválil Michaela za to, ako ich vychováva.

Giesel Bundchen o Michaelovi

V jednom rozhovore pre Fashion Channel NY, počas fashion týždňa v NY, sa super modelka - Giesel Bundchen - vyjadrila na otázku, čo robí počas prestávok alebo vo voľný deň.

"Ako trávim svoj voľný čas, keď nepracujem?

Zvyčajne počúvam hudbu Michaela Jacksona, ako je - In The Closet, Give into Me alebo Butterfies..., oh, sakra, ani neviem vybrať, ktorú mám najradšej..., milujem všetku jeho hudbu. Je jedným z najprirodzenejších talentov, aké som kedy videla.

Michael "zrevolučnil" tanečné pohyby, módu a to ako vyzerá pop kultúra, u-viedol vek hudobných vídeí a veľa ďalšieho, oh áno, pri ňom si oddýchnem."

Nová skladba sa hraje v rádiách......

... rádio stanice v Pittsburgu, v štáte Pensylvánia, začali hrať "novú" skladbu, ktorá sa objavila na internete.

Skladba s názvom - Mamacita, sa objavila na rádiu 93.1 Kiis FM.

Ide o príjemnú skladbu, ktorá obsahuje stopy španielskej hudby a dokonca aj textu, v jemne tanečnom rytme.

Napriek tomu sa Michaelova hovorkyňa vyjadrila, že Michael nevydal nový materiál a pokiaľ vie, nie je to jeho skladba.

Dodala, že ak sa niekto pokúsi šíriť nevydané materiáli nelegálne, Michaeloví právnici budú konať.

Skladbu si môžete vypočuť na našej diskusii v sekcii - download, ale len dočasne...!!!

Nová výberovka - The Jacksons

Tu je zoznam skladieb, ktoré má obsahovať výberovka, ktorá vyšla 28.8.2007, ako edícia Universal Music Entertainment's Number 1’s.

1. I Want You Back - (with Jackson 5/The Jacksons)

2. ABC - (with Jackson 5/The Jacksons)

3. Love You Save, The - (with Jackson 5/The Jacksons)

4. I'll Be There - (with Jackson 5/The Jacksons)

5. Mama's Pearl - (with Jackson 5/The Jacksons)

6. Never Can Say Goodbye - (with Jackson 5/The Jacksons)

7. Got To Be There - (with Jackson 5/The Jacksons)

8. Rockin' Robin - (with Jackson 5/The Jacksons)

9. Ben - (with Jackson 5/The Jacksons)

10. Dancing Machine - (with Jackson 5/The Jacksons)

11. Let's Get Serious - (with Jackson 5/The Jacksons)

12. Enjoy Yourself - (with Jackson 5/The Jacksons)

13. Show You The Way To Go - (with Jackson 5/The Jacksons)

14. Blame It On The Boogie - (with Jackson 5/The Jacksons)

15. Shake Your Body (Down To The Ground) - (with Jackson 5/The Jacksons)

16. Lovely One - (with Jackson 5/The Jacksons)

17. This Place Hotel - (with Jackson 5/The Jacksons)

18. Can You Feel It - (with Jackson 5/The Jacksons)

19. Don't Stop 'Til You Get Enough - (with Michael Jackson)

20. Billie Jean - (with Michael Jackson)

Kapone pôjde na testy...

V prípade Daniela Kaponeho, ktorý obvinil Michaela zo sexuálneho a fyzického násilia, ktoré sa "malo udiať" v polovici 80 rokov, sa podrobí na žiadosť Michaelových právnikov psychiatrickým testom!

Až po týchto testoch, ktoré sudca povolil bude jasnejšie, či jeho psychicky narušená myseľ je hodnoverná na to, aby prípad pokračoval ďalej.

Možno práve teraz výjde konečne pravda najavo.

Tento prípad bol však presunutý zo septembra/záři na budúci január/leden 2008

Nová žaloba...

Nová žaloba proti Michaelovi, tentoraz od jedného fotografa, ktorý sa snažil získať fotky Michaela a jeho detí.

Roberto Hernandez teraz trvdí, že Michaelov bodyguard Basheer Muhammad, teda John Freeman, ho udrel a ukradol mu kameru pred hotelom - The Monte Carlo Hotel & Casino v Las Vegas, 26.1.2007

Za spôsobené škody požaduje 50.000 dolárov.

NEVERLAND je opäť ohrozený.

Tentoraz ide opäť o Marca Schaffela, ktorý si nárokuje za dlhy, ktoré voči nemu Michael má, na ranč Neverland alebo rodinný dom v Encine.

Jeho právnik "presvedčil" sudcu, že za "pôžičky", ktoré Michaelovi dal a ktoré mu Michael "nevrátil", má "právo nárokovať si" na nehnuteľnosti, a tak sa dostal na druhé miesto v poradí, hneď za FORTRESS Investments.

Pred dvoma týždňami nariadil súd Michaelovi v Sata Monike, aby vyplatil Schaffelovi cca. 560.00 dolárov, z celkovej sumy asi 4 mil. dolárov, ktoré Schaffel žiadal, pričom niektoré položky boli Schaffelovi zamietnuté, alebo prehral súdne konanie

Súčasná Michaelova adresa je - 3155 East Patrick Lane, Las Vegas.