Články za august 2007

Nové obrázky

Tu je adresa, kde nájdete aj niekoľko nových fotiek, alebo takých, ktoré doteraz neboli zverejnené...

LINK

Sú tam aj veci z nedávnej aukcie, a rozsiahli zoznam vecí, ktoré boli predané, vrátane fotiek si pozrite na diskusii, tu:

LINK

Žaloba pokračuje

Sudca Rodney Melville (ten istý, ktorý rozhodoval aj v Michaelovom procese) v Santa Marii dnes nariadil, že žaloba proti Michaelovi a Marian Medical Center nemôže pokračovať na súde tak, ako bola podaná.

Žalobu podala rodina 73 ročnej ženy, ktorá zomrela krátko potom, ako bol Michael hospitalizovaný do izby, z ktorej mala žena byž preložená, aby Michaelovi poskytli privát.

Sudca uznal námietky právnikov Michaela a nemocnice na žalobu z porušenia statusu celebrity, a obviňujúcu Michaela a nemocnicu za prehnané opatrenia, a zosnovaný cirkus v posledné hodiny života ženy, ktorá vraj bola na smrtelnej posteli po infarkte, čo malo jej premiestnenie spôsobiť emocionálne a duševné následky, ktoré skončili "predčasnou" smrťou.

Žalobu podali potomkovia ženy a žiadajú bližšie nešpocifikované odškodné za ich emocionálnu ujmu, zneužitie moci, neodvôvodnené väznenie a sprisahanie Michaela Jacksona, Medical Centre a Katolíckeho zdravotného centra, ktoré vlastné ttúto nemocnicu.

Právnik nemocnice namietal, že žaloba bola podaná ako - zle formulovaná, pre podstatu veci.

Právnik pozostalých zasa namietal, že žaloba presne vystihuje "šialené skutočnosti", ktoré boli vytvorené počas Michaelovej hospitalizácie. Ako povedal, opraví niektoré časti žaloby.

Reakcia Rogera Friednama + rozhovor

Toto je (pred)posledný článok, ktorý Roger Friedman napísal, a na ktorý musela reagovať aj Michaelova hovorkyňa Raymone Bain.

Napriek tomu, že sme sa rozhodli ignorovať správy a články, ktoré Roger Friedman prezentuje, tentoraz ho zverejníme, vrátane jeho reakcie na list Raymone Bain.

Ako inak, tento článok treba brať s rezervou, a odteraz ak budeme prezentovať nejaké články od Friedmana, upozorníme vás, že ide o jeho nedôveryhodný obsah. Takto chápte aj tento článok!!!

...............

Článok 1

Môže byť bezdomovcom, len tak sa túliaci po svete so svojimi tromi školopovinnými deťmi, ale Michael si už našiel nového priateľa: bývalého starostu Washinghtonu, ktorý bol odsúdený za užívanie drog, Mariona Barryho. A to je ešte to dobré, pretože Michael je opäť žalovaný svojim starým priateľom, princom Abdullahom z Bahrainu.

Jackson, podľa mojich zdrojov, strávil istý čas s Barrym, vďaka ich spoločnej priateľke, slečne Raymone Bain. Ako vysvitlo, predtým, ako sa stala Jacksonovou hovorkyňou, ona bola Barryho PR lady. Bola s ním celý čas, až kým ho neposlali do väzenia za prechovávanie kokaínu v 1991.

A teraz, ako sa mi dostalo, Bainová spojila oboch svojich slávnych klientov dokopy. Predstavte si tie možnosti.

Barry, ktorý bol dvakrát zvolený za starostu Washinghtonu, bol nedávno zbavený viny z obvinenia riadenia vozidla pod vplyvom omamných látok bez registrácie (november/listopad 2006), a bol oslobodený aj spod žaloby opilosti za volantom. Jeho ďalšie "prečiny z minulosti" zahrňujú aj užívanie drog, ale aj obvinení z daňových podvodov.

V 1990 bol zatknutý v hoteli VISTA v DC, keď bol prichytený na videokamere, ako fajčí omamné látky. Za to si odsedel 6 mesiacov. V 2002, polícia uňho našla "trávu" a stopy marihuany v jeho aute, ktoré parkovalo na Buzzard Pint. Barry však nebol z tohto nikdy obvinený. On obvinil políciu, že naňho našila prechovávanie drog.

A to nie je všetko. Na pojednávaní v 2005 vysvitlo, že jeho testy na drogy boli pozitívne. V sebe mal nejaké dávky kokaínu a marihuany.

Následne na to, bol odsúdený na 3 roky podmienečne za neplatenie daní. V 2006 tvrdil tento kedysi populárny starosta, že ho v jeho dome vykradla skupina mladých mužov, ktorí mu mali vypomáhať v jeho malom obchode.

A cez to všetko, Barry sa teraz doslova hodí ako Jackov nový BFF (best fuc*ing friend). Medzi jeho takýchto bývalých priateľov patrili aj: Leonard Muhammmed z Nation Of Islam, Michael Flatley, ktorý bol krivo obvinený zo znásilnenia, Prince Jefrey z Bruneia, Uri Geller, ako aj obvinený dobrodinec rabín Schmuley Boteach.

Možno bol 4x ženatý Barry, ale jeho 4 žena, Cora Masters bola dobrou priateľkou Raymone a mohla by dať Michaelovi nejaké rady. Nakoniec, on sám (Michael) bol teraz žalovaný aj jeho starým kamošom, Šejkom Abdullahom bin Hamandom Al Khalifom.

Prince sa veľkolepo postaral o Jacksona a jeho rodinu po jeho procese v 2005. Ubytoval ho, dal mu najesť, vozil ho a nakoniec ešte aj nechal priviesť Jacksonvých priateľov do Bahrainu na špeciálnu oslavu Vianoc v 2005.

Všetko, čo Princ chcel na oplátku, bolo vytvoriť nový album a založiť nahrávaciu spoločnosť s Michaelom. Jackson súhlasil, ako zvyčajne podpísal dohody a zmluvy, ale nemal v pláne ich dodržať, a potom ani neurobil svoju prácu. Možno si spomínate na - Two Seas Tower, ktoré malo byť spojenie s Michaelom Jacksonom. A teraz Princ požaduje, aby Michael na základe tejto zmluvy začal pracovať. Abdullah očakáva, že Jackson urobí svoje nahrávky, potom ich dá do predaja tak, aby Princ mohol získať späť svoje investované milióny do Jacksona, ktoré vynaložil počas jeho priateľstva. Škoda rečí.

Jackson na ničom nepracoval už celé roky, žiadne nahrávky, žiadne vystupovanie. Príležitostne, oznámil, že pracuje na nejakých nahrávkach, ale po nich niet žiadnej stopy.

Tento Jackson je teraz žalovaný na súde v Londýne, svojím bývalým podporovateľom, a to je zlý znak pre speváka. On bol svojho času závislý od štedrosti a veľkorysosti arabských miliardárov, ale medzi tým a ako sa zdá je jeho súčasná situácia taká, že je možno vyčerpaný aj posledný jeho zdroj, ktorý ešte existuje.

+

PLUS reakcia Rogera Friedmana na list Raymone:

Článok 2

Hovorkyňa Michaela Jacksona mi poslala v noci mail. Bývalý zať Elvisa Presleyho, ako ona tvrdí, je naštvaná na - a teraz budem parafrázovať - "Suspicious Mind".

Bain hovorí, že v rozpore v tom, čo som napísal v štvrtok, že jej klient sa nikdy nestretol s bývalým starostom Washinghtonom Marionom Barryho, a že ona sama ho nevidela už dva roky. Prinajmenšom dva zdroje mi povedali opak.

Ale prečo je Bain tak naštvaná, že títo dvaja by sa stretli a strávili nejaký čas spolu? Barry je jej dlhoročný priateľ a klient. Áno, on je veľmi známy miestny kriminálnik vo Washinghtone, bývalý závislák od trávy, ktorý bol zapletený od jedného prípadu k druhému. Ale stále: to ho nerobí zlým človekom.

Bainová nespomenula hlavnú časť mojej správy zo štvrtku, že Jackson je žalovaný Princom Abdullahom z Bahrainu, jeho bývalý sponzor a patrón na blízkom Východe, ktorému by mal gratulovať za možnosť urobiť album a začať s novou nahrávacou spoločnosťou.

Čo asi naštvalo Bainovú bolo moje tvrdenie, že Jackson je bezdomovec a že len tak brázdi krajinu zo svojimi deťmi.

"Pán Jackson nebude nikdy bezdomovcom pokiaľ vlastní 3000 akrov pozemku nazvaný - Neverland Valley Ranch, ktorý podľa mojich vedomostí a k dnešnému dňu, nepredal."

Áno, Jackson nevkročil na pôdu Neverlandu za posledné dva roky. To miesto je zatvorené, a samotný Jackson bol pokutovaný štátom za to, že neplatil poistenie za majetok a za to, že nechal svojich zamestnancov bez výplat celé mesiace v 2006.

Od jeho oslobodenia spod žaloby zo zneužívania detí v 2006, Jacksonove deti žili na niekoľkých miestach ako Bahrain, Irsko, Las Vegas a teraz severná Virginia.

A nakoniec jej predstavy o tom, aké deti (Prince, Paris, Blanket) majú vzdelanie. Myslím, že by bolo zaujímavé, ak by menovala toho tútora a ukázala nám jeho alebo jej hodnotenia ako pedagógov pre 10, 9 a 5 ročné deti. Ona ich nepomenovala, kto to je v tom jej liste, a sú tu isté obavy, že jediné vzdelanie, ktoré sa dostáva Jacksonovým trom deťom, je akurát ich abeceda.

Bainová skopírovala svoje poznámky pre mňa, Jacksonovmu právnikovi z Venable LLC vo Washinghtone. Táto firma by sa mala viac zaujímať o to, že jeho bývalí právnici ho žalovali tento utorok.

Lavely a Singer, dvaja ostrí buldoci, ktorí ho obhajovali počas tých rokov zo všetkých možných vecí, tvrdia, že im dlhuje 113.750 dolárov. Už minulý rok Jackson súhlasil v arbitrážnom procese, že im vyplatí 180.000 v 3 splátkach. A toto mala byť tá posledná a najväčšia.

Môžete byť žalovaný mnohými podobnými právnickými firmami a ďalšími ľuďmi, ale nie je to nič zvláštne. Ale ak ťa Michael žaluje Lavely&Singer, to je sila. Pridaj si k tomu Princa Abdullaha a to stretnutie Mariona Barryho, a dostaneš ten najmenší z problémov.

...............

..........................

Predstaviteli a maďarskej stránky a blogu - MichaelJackson.hu - urobili rozhovor s Rogerom Friedmanom, jedným z najnenávidenejších mužom Michaelovými fanúšikmi. Chceli vedieť, o čo vlastne ide tomuto mužovi. Chceli diskutovať o normálnych veciach, ale nakoniec to nešlo v pozitívnom smere. Preto, aby nezväčšovalo napätie na oboch stranách, ktoré musí skončiť, toto je skrátená verzia rozhovoru, ktorý urobila Leslie.

MJ.hu Kedy a ako ste začali s žurnalistikou?

R.Friedman Začínal som v školských novinách, keď som mal 12 rokov, v šiestej triede, a nikdy som sa za tým neobzeral.

Prečo FOX? A čo pre vás znamenajú príspevky pre - FOX411?

Kanál Fox si ma najal asi pred 9 rokmi, keď som pracoval aj pre New York Post. Pomenoval som ho - FOY411, a tak som do toho zahrnul názov kanálu, ale aj možnosť prepísať reportáže. V Amerike vytáčate číslo 411, ak chcete vedieť nejaké informácie cez telefón.

Viete si spomenúť kedy ste počuli o Michaelovi Jacksonovi po prvý raz?

O Michaelovi Jacksonovi a The Jackson5 som počul už od ich debutu v 1969.

Stretol ste sa niekedy s pánom Jackonsom osobne?

Stretol som sa s ním v novembri/listopadu 2000, ešte keď vtedy očaril rabína Schmuleya Boteacha. Bolo to na jednej večernej párty. Aj počas noci nosil čierne okuliare, hovoril s takým šepkavým hlasom, a vtedy povedal, že často plakal.

Prečo ste začali písal o pánovi Jacksonovi? Aký bol váš vôbec prvý článok o ňom?

O Michaelovi píšem už asi 20 rokov.

Mám pravdu, ak poviem, že pán Jackson má veľmi špeciálne miesto vo vašom stĺpčeku?

Michael je ako väčšina celebrít, ktoré sú jeho súčasťou.

Čo si myslíte o jeho hudbe? Máte doma nejaké jeho CD-čka?

Michaelová hudba pred HIStory bola fakt skutočné dobrá. Ako každý, ja som tiež bol fanúšikom Thrilleru a Off The Wall. Pačila sa mi skladba, ktorú naspieval s Paulom McCartneym - The MAN, ktorá bola aj na jednom z Paulových albumov.

Vedeli ste, že fanúšikovia celé roky využívali váš stĺpček ako "Bibliu"? Aj keď ste mali zlé správy o Michaelovi?

To mi lichotí. Ja som snažil písať o Michaelovi presne.

Teraz ste ale vylúčený z väčšiny fanúšikovských stránok, pretože fanúšikovia si myslia, že ste zašli priďaleko. Čo si myslíte o tomto?

No, pokiaľ vyslovujú moje meno správne, je to OK.

Aký je váš postoj k pánovi Jacksonovi ako k človeku? Čo ste si mysleli o procese a jeho nevine?

Naozaj ľutujem Michaela Jacksona. Dostal sa do vlastnej pasce. Svojho času mohol obviňovať svojich rodičov, ale on zodpovedá za svoj život. Má takmer 50 rokov.

Pred pár týždňami sa vám hovorkyňa pána Jacksona vyhrážala žalobou. Máte nejaké správy o tomto alebo komentár?

Nie. Nič sa nestalo.

Je pravda, že sa na oslave vašich narodením tento rok, objavil aj nejaký dvojník Michaela Jacksona? Ako k tomu došlo?

Áno, je to pravda. Moji priatelia si mysleli, že to bude zábavné. Bolo to určite prekvapenie. Ten človek bol veľmi dobrý.

Aká by bola vaša reakcia na to, ak by vás fanúšikovia pozvali na Jackson Party?

Bol by som týmto pozvaním poctený.

Michael vlastní ELVISA !!!

Vedeli ste, že Michael vlastní viac ako 60 piesní ELVISA PRESLEYHO, cez SONY/ATV?

Tu je zoznam skladieb, na ktoré má vydavateľské práva:

AN AMERICAN TRILOGY (Mickey Newbury)

AND THE GRASS WON'T PAY NO MIND (Neil Diamond)

BIG BOSS MAN (Al Smith/Luther Dixon)

BOSSA NOVA BABY (Jerry Leiber/Mike Stoller)

BURNING LOVE (Dennis Linde)

DIRTY DIRTY FEELING (Jerry Leiber/Mike Stoller)

DON'T (Jerry Leiber/Mike Stoller)

DON'T CRY DADDY (Mac Davis)

FOOLS FALL IN LOVE (Jerry Leiber/Mike Stoller)

FUNNY HOW TIME SLIPS AWAY (Willie Nelson)

GET BACK (John Lennon/Paul McCartney)

GIRLS, GIRLS, GIRLS (Jerry Leiber/Mike Stoller)

HE IS MY EVERYTHING (Dallas Frazier)

HEARTBREAK HOTEL (Mae Boren Axton/Tommy Durden/Elvis Presley)

HELP ME (Larry Gatlin)

HEY JUDE (John Lennon/Paul McCartney)

HOT DOG (Jerry Leiber/Mike Stoller)

HOW'S THE WORLD TREATING YOU (Chet Atkins/Boudleaux Bryant)

I CAN'T STOP LOVING YOU (Don Gibson)

I FEEL SO BAD (Chuck Willis)

I LOVE YOU BECAUSE (Leon Payne)

I WANT TO BE FREE (Jerry Leiber/Mike Stoller)

IN THE GARDEN (Gordon Stoker/Neal Matthews)

IN THE GHETTO (Mac Davis)

IT'S A SIN (Fred Rose/Zeb Turner)

JAILHOUSE ROCK (Jerry Leiber/Mike Stoller)

JUST TELL HER JIM SAID HELLO (Jerry Leiber/Mike Stoller)

KING CREOLE (Jerry Leiber/Mike Stoller)

LAWDY MISS CLAWDY (Lloyd Price)

LITTLE EGYPT (Jerry Leiber/Mike Stoller)

LONG TALL SALLY (Richard Penniman/Entoris Johnson/Robert Blackwell)

LOVE COMING DOWN (Jerry Chesnut)

LOVE LETTERS (Victor Young/Edward Heyman)

LOVE ME (Jerry Leiber/Mike Stoller)

LOVING YOU (Jerry Leiber/Mike Stoller)

MAKE THE WORLD GO AWAY (Hank Cochran)

MIRACLE OF THE ROSARY (Lee Denson)

NEVER AGAIN (Billy Edd Wheeler/Jerry Chesnut)

ONE NIGHT (Dave Bartholomew/Pearl King/Anita Steiman)

RELEASE ME (Eddie Miller/Dub Williams/Robert Yount)

RIP IT UP (Robert Blackwell/John Marascalco)

SANTA CLAUS IS BACK IN TOWN (Jerry Leiber/Mike Stoller)

SAVED (Jerry Leiber/Mike Stoller)

SHE'S NOT YOU (Jerry Leiber/Mike Stoller/Doc Pomus)

STEADFAST, LOYAL, AND TRUE (Jerry Leiber/Mike Stoller)

SUSPICIOUS MINDS (Mark James)

SWEET CAROLINE (Neil Diamond)

THAT'S WHEN YOUR HEARTACHES BEGIN (Fred Fisher/Billy Hill/William Raskin)

THERE GOES MY EVERYTHING (Dallas Frazier)

TREAT ME NICE (Jerry Leiber/Mike Stoller)

TROUBLE (Jerry Leiber/Mike Stoller)

T-R-O-U-B-L-E (Jerry Chesnut)

TUTTI FRUTTI (Richard Penniman/Dorothy LaBostrie/Joe Lubin)

WALK A MILE IN MY SHOES (Joe South)

WEAR MY RING AROUND YOUR NECK (Russell Moody/Bert Carroll)

WELCOME TO MY WORLD (Ray Winkler/John Hathcock)

WITCHCRAFT (Dave Bartholomew/Pearl King)

YESTERDAY (John Lennon/Paul McCartney)

(YOU'RE SO SQUARE) BABY I DON'T CARE (Jerry Leiber/Mike Stoller)

Nové vydanie BAD?

6.8.2007 vydala - Sony BMG - album "Bad: Carbon Neutral Edition", ako súčasť jej sériovej edície - "Carbon Neutral Edition"

Nie je známe, či sú na tomto albume nejaké odlišnosti oproti originálnemu albumu.

Kolekcia známok v Japonsku

V Japonsku budú vydané známky s Michaelovou podobizňou.

MJ Japan - ma oficiálnu licenciu na predaj vecí s Michaelom Jacksonom v Japonsku.

Na oficiálnej stránke - http://www.cue-blayn.co.jp, si môžete pozrieť produkty, ktoré sú ponúkané pre japonský trh.

Podľa ich oficiálneho vyhlásenia, bude vydaná špeciálna oficiálna kolekcia známok, dostupná len v Japonsku, ktorej cena bude 5.250 yenov (cca. 50 dolárov) a bude v limitovanom množstve 10.000 kusov, kde v každom boxe bude 10 rôznych známok s Kráľom Popu.

Porušenie zmluvy

"Video & Audio Center" zažalovali Michaela Jacksona a MJJ Production začiatkom roka.

V piatok sudca rozhodol, že MJJP porušila zmluvu.

Najbližšie vypočúvanie bude - 31.10.2007

Bude pokračovanie?

Michaeloví právnici podali na súd žiadosť, že majú v pláne pokračovať v novom procese v prípade Marca Schaffela!!!

Bude vyšetrený?

Michaeloví právnici požiadali sudcu o psychiatrické vyšetrenie Daniela Kaponeho, v prípade jeho žaloby proti Michaelovi.

Spor urovnaný

Právnická firma v Los Angeles zažalovala Michaela za to, že im nedoplatil viac ako 113.000 dolárov za ich právne služby, ktoré mu poskytli počas procesu.

Lavely&Singers súhlasili, že Michael im vyplatí za ich služby v troch splátka viac ako 180.00 dolárov. Posledná splátka, a zároveň aj najvyššia (spomínaných 113.000) bola splatná do konca Júla/červenca.

Podľa najnovších informácií, žaloba bola vyriešená, ale detaily neboli zverejnené, a prípad je uzatvorený.

Michael musel minulý mesiac podľa iného súdneho nariadenia vyplatiť viac ako 256.000 dolárov inej právnickej firme, ktorá tiež spolupracovala s jeho tímom počas procesu v 2005.

Zároveň Michael urovnal mimosúdne aj spor o 48 miliónov dolárov s Darienom Dashom, keď mu vyplatil cca. 5 miliónov, mimosúdnou dohodou.

Michaelu kupuje dom?

Ako inak, Michael bol horúcou témou v jednom malom meste v okrese Cecil, kde sa rozšírili fámy, že práve tu Michael hľadá nejaký dom na kúpu.

Medzi ponúkanými pozemkami je aj 550 akrový pozemok, na ktorom je exkluzívny zámok, s menšími domami pre zamestnancov.

Cena - 34.5 milióna dolárov.

Suzanne Collins z miestnej TV, sa rozhodla pátrať po pravdivosti týchto správ, či Michael skutočne jedná o kúpe.

Podľa záznamov na miestnom úrade, dom nezmenil majiteľa od 2002, kedy bol predaný za 14 miliónov dolárov.

Jeden zamestnanec úradu povedal, že mohlo byť niečo predané, ale nie je to doriešené na súde.

Tieto fámy sa rozšírili medzi ľuďmi potom, ako niektorí tvrdili, že videli Michaela aj s jeho doprovodom a ochrankou.

"Povedal, že tu bol na tri dni a chcel sa tu usadiť, a že vraj požiadal o možnosť chovať nejaké exotické zvieratá." - povedala miestna žena.

Zistiť, či Michael Jackson, alebo niektorí z jeho agentov mali takéto požiadavky sa rozhodla tv Eyewitness News overiť na miestnom úrade pre chod zvierat, kde im nepotvrdili takúto požiadavku.

Ale neskôr táto TV zistila, že dom s pozemkom bol a je na predaj a Jacksonovi agenti navštívili dom a prezerali si pozemok, ale Michael neprišiel. Bolo to v prvý júlový/červencový týždeň.

Nebola ale podpísaná žiadna zmluva.

Michael sa tiež zaujímal aj o pozemok v St. Michael v okrese Talbot.

Zamietnutá žaloba

Sudca Robert A. Schnider v Los Angeles zamietol žiadosť Nony Jackson (36, pochádza z Londýna), ktorá požadovala na základe jej tvrdení, že je matkou Michaelových detí, výživné a odškodné od Michaela.

Na základe poskytnutých DNA testov, sa sudca jasne vyjadril, že jej DNA nesúhlasí s DNA deťmi.

Sudca tiež zamietol jej žiadosť o zrušenie manželstva Michaela s Lisou Marie Presley.

Michael naďalej tvrdí, že matkou jeho detí je Debbie Rowe, s ktorou dosiahol mimosúdnu dohodu minulý rok, ale detaily neboli zverejnené. Debbie úplne prenechala svoje práva na starostlivosť detí Michaelovi v 2001, potom ako ukončili svoje manželstvo, aj keď svoje rozhodnutie prehodnotila v 2004 a podala žiadosť o zrušenie opatrovníctva na súde v 2004.

Prehlásenie Raymone Bain

Prehlásenie Raymone Bain k nepravdivým článkom Rogera Friedmana, ktoré vydal 14.8.2007:

Vo vašom článku vydanom 14.8. ste naznačili, že Michael Jackson je bezdomovec, ktorý sa len tak rozváža s tromi školopovinnými deťmi..., ako aj to, že Michael Jackson má nového priateľa: bývalého Washinghtonského starostu, väzneného za užívanie drog, Mariona Barryho, ako aj to, že ste uviedli, že som ich ja oboch zoznámila.

Všetko toto, Roger, je absolútne klamstvo. Neviem, aké sú vaše zdroje, alebo prečo im neustále dôverujete. Neviem prečo neustále pokračujete v tom, že píšete nepravdivé články, ktoré môžu byť overené ako nepravdivé. Neviem, prečo si neoverujete dôveryhodnosť svojich zdrojov. A neviem ani to, prečo máte voči pánovi Michaelovi Jacksonovi takú nenávisť, ale dovoľte mi, aby som uviedla niekoľko faktov:

1/. Michael Jackson sa nestretol ani nepozná bývalého starostu Washingtonu Mariona S. Barryho, a ani sa s ním nestretol počas jeho návštevy na východnom pobreží. Bodka.

2/. Ja a pán Barry sme priatelia, a tak ako sme z času na čas mali naplánované zájsť si na večeru, kvôli našim programom, sme sa nevideli prinajmenšom dva roky.

3/. Michael Jackson nie je bezdomovec, a ani sa len tak nepoflakuje s deťmi. Momentálne sa zaoberá jeho súkromnými záležitosťami, a teda pokiaľ pán Jackson vlastní 3000 akrov pozemku nazvaného Neverland Valley Ranch, ktorý podľa mojich vedomostí a do dnešného dňa, nepredal. Pán Jackson má osobného tútora pre svoje deti, ktorý má oprávnenie a je kvalifikovaný na ich učenie. A keďže sme v letných mesiacoch, a tak ako väčšina amerických detí majú prázdniny, až kým sa nezačne školský rok, teda koncom tohto mesiaca, to isté je poskytnuté aj deťom pána Jacksona.

Ponechám ostatné záležitosti právnikom pána Jakcsona, ktorí sa budú zaoberať vašimi článkami, aby ich uviedli na pravú mieru, a taktiež upovedomím pána Mariona Barryho o tom, ako ste ho opísali. Ale ja nemôžem ani uveriť tomu, ako ste svoj článok venovali takmer výlučne na podklade informácií o pánu Barrym, keď sa on ani Michael Jackson nikdy nestretli.

Očakávam od vás okamžitú reakciu na tieto skutočnosti, ktoré som tu uviedla.

Ďakujem vám za vašu pozornosť a spoluprácu.

Raymone K. Bain

Rozhovor s Aphrodithe Jones

Tu je skrátený prepis rozhovoru s APHRODITE JONES, o jej knihe - Michael Jackson Conspiracy

Pre úplne prečítanie si tohto rozhovoru si pozrite stránku - www.MJSN.org

Prečo média vykresľujú Michaela v takom negatívom svetle? Je to pre jeho bohatstvo, moc alebo status? Prečo chceli zničiť takéhoto legendárneho muža? Prečo neboli schopný ľudia z médií myslieť za seba? Zvyčajne tak myslia, povedzme. Čo je na Michaelovi také rozdielne?

JONES: "Michael je magnet. Kedykoľvek sa nejaká hviezda stane väčšou ako ostatní, stane sa terčom. V Michaelovom prípade ide o jeho voľbu životného štýlu, a pre média je to väčšie pokušenie ako ho obťažovať."

Ako ste sa dostali k informáciám alebo dokumentom, ktoré ste použili, a ako ste sa dostali do kontaktu s pánom Mesereauom?

JONES: "Písala som skutočné kriminálne knihy viac ako 17 rokov a boli to bestseleri. T-Meza poznám z predošlých prípadov, ktoré som tiež sledovala, napríklad aj prípad Roberta Blakea, ktorý bol obžalovaný z vraždy. Požiadala som ho, aby mi dôveroval, a on to urobil. On mi dôveruje!"

Prvé obvinenia a vojna v Iraku. V 2003, druhé obvinenia a tiež vojna v Iraku. Operácia - IRON HAMMER - skončila v deň, keď bola razia na Neverlande, a obvinenia z mučenia vo väzniciach Abu Ghraib vyšli na povrch. Je Michael viac než umelec, osobnosť alebo "blázon"? Niektorí ľudia v obvineniach vidia niečo ako prostriedok ako odvrátiť pozornosť od politických problémov, pretože proces zatienil všetky tieto správy. Je to príliš pritiahnuté za vlasy, alebo je takáto možnosť?

JONES: "Ano, máte pravdu, akékoľvek informácie o celebritách odvrátia pozornosť od zlých politických správ, a Michael Jackson je hlavným príkladom, aj keď nie je jediným!"

Aké boli reakcie vašej rodiny a priateľov a kolegov, keď ste im povedali o vašej knihe a vašich zisteniach?

JONES: "Priatelia a rodina mi najprv neverili, mysleli si, že žartujem. Potom, ja som strávila nad touto knihu viac času než nad akoukoľvek inou, akú som kedy napísala, takže poznali, že to myslím vážne, a sú naozaj zvedavý a chcú vedieť pravdu o Michaelovi."

Čo by povedala táto Aphrodite Jones, tej Aphrodite Jones spred 3 rokov?

JONES: "Povedala by som: nerob iným to, čo nechceš, aby iní robili tebe. Ale tiež by som povedala: nerob súdy, ktoré su založené len na tom, čo si myslíš, že vieš, keď si nie na 100% istá!"

Vo svojej knihe ste sa opierali len o výpovede svedkov a dôkazy. Ako ste sa rozhodovali, ktorých svedkov si vyberiete a ktorých vylúčite? Snažili ste sa ostať na určitom čísle strany, aby to dlho netrvalo?

JONES: "Nie, rozhodla som sa. Predovšetkým - policajne vyšetrovanie bolo nudné, a po druhé, odkedy média prezentovali len prípad vyšetrovateľov a prokurátora, rozhodla som sa, že je načase, aby niekto prezentoval aj Michaelov prípad. Takže takto som sa rozhodla."

Potom všetkom, čo ste sa dozvedeli o Michaelovi, čo chcete najviac, aby sa o Michaelovi svet dozvedel?

JONES: "Má nádhernú dušu - skutočnú s pravdivú. On chce zabávať ľudí a dať im istý zmysel pre zábavu a radosť. Jeho najväčšou radosťou sú jeho fanúšikovia a to, keď je na javisku. A skutočne miluje deti, preto aké sú, ale vo svojom srdci je aj on skutočné dieťa. Okolo seba ma akési biele svetlo."

Kontaktoval sa s vami niekedy Michael? Ak nie, plánujete pokúsiť sa o to, byť s ním v kontakte?

JONES: "Práve dnes som mu poslala svoju knihu. Zabralo mi dosť času, kým som prišla na to, ako sa k nemu dostať - ale dúfam, že si ju prečíta, modlím sa za to!"

nazreli ste aj do prípadu obvinení v 1993 (Jordy Chandler), čo si myslíte, je Michael vinný v tomto prípade? A čo si myslíte o výpovedi Jasona (Francia)?

JONES: "Myslím, že Chandlerovci boli a sú len obyčajný klamári a hľadali spôsob, ako prísť k peniazom - to si vážne myslím. A pokiaľ ide Jasona - preboha, on sa tom len po-bavil. Akú veľkú vec dosiahol z ničoho. Dostal zaplatené peniaze, aj keď si nič nezaslúžil."

Povedali ste, že ste svoju knihu poslali Michaelovi. Ste v kontakte s Raymone?

JONES: "Ano, volala som Raymone. Od procesu som mala jej číslo celá čas, ale až dnes bol ten čas, kedy som zdvihla telefón a zavolala jej!"

Ak sledujete prípad Jordyho, ktorý žaluje svojho otca Evana Chandlera, myslíte si, že útok na Jordyho by mohol mať niečo s Michaelom a jeho procesom?

JONES: "Myslím, že si to obaja navzájom zaslúžia. Oni toho už toľko povedali a sú stále klamári, že si ani nezaslúžia, aby sa o nich verejne hovorilo. Snažili sa dostať do filmu, napriek Michaelovej nevôli, a keď to nedostali, objavili sa obvinenia."

Vaša kniha by sa mala v dnešných dňoch dostať do amerických predajní, je to pravda?

JONES: "Ano, v Septembri bude dostupná v kníhkupectve - Barnes&Noble.

A čo predajne v UK?

JONES: "Zatiaľ nie, ale pracujeme na tom."

Plánujete nejaké ďalšie televízne vystúpenia?

JONES: "Nemám v pláne TV rozhovory, lebo na svoju knihu nemôžem získať pozornosť médií, ak nechcú. Ale budem mať nejaké rozhovory v rádiu."

Myslíte si, že by niekedy Jordy alebo Gavin priznali pravdu?

JONES: "Absolútne nikdy"

Myslíte si, že by rodina Arvizo mohla niekedy Michaela žalovať na civilnom súde, predtým než vyprší doba premlčania? A ak ano, bol by to Mesaereau, kto by obhajoval Michaela?

JONES: "Oni nemôžu podať žalobu na civilnom súde - prehrali svoj prípad v kriminálnom súde a boli by na smiech v akejkoľvek právnickej kancelárii!"

Počuli sme vás na jednom rádiu, a váš dojem z Martina Bashira bol stále rovnaký.

JONES: "Bashir je len obyčajný po-užívateľ a raz, jedného dňa príde aj naňho."

Hovorili ste niekedy s Bashirom? Prečo to urobil?

JONES: "Nie, nikdy som s ním nehovorila, a ani nechcem s nikým ako je on hovoriť. V Británii robil reportáže s "neférovými žurnalistickými" praktikami, a to hovorí za všetko, kiež by to Michael bol vedel!"

Keď už hovoríme o rádio rozhovoroch, spomenuli ste v jednej show, že do svojej knihy ste zahrnuli aj časti zo záznamu Bashira, zaujímalo by ma, či to čo je v knihe je všetko prezentované aj na súde, alebo je aj niečo, čo ste neuviedli, ak áno, čo to bolo a prečo ste to tam nedali?

JONES: "Pôvodne som zahrnula všetky jeho záznamy, ale právnik, ktorý sa pozrel na môj rukopis povedal, že som "citovala" Michaela až príliš veľa a bolo by to porušenie vlastníckych práv Bashira, a tak som musela všetko vziať späť a potom ešte raz zhodnotiť, čo Michael povedal, a použiť len tie najdôležitejšie citácie."

Bolo by možné, ak by ste doplnili a rozšírili svoj prepis knihy na vašej webovej stránke? Alebo sa vyžaduje rovnaký právny postup?

JONES: "Nemyslím, že to môžem urobiť, bez povolenia Michaela. Ja to mám všetko prepísané - dajte mi 3 dni, a ja to prepíšem, som rýchla v písaní!"

Vo vašom blogu ste napísali, že mnoho ľudí vám povedalo - NIE. Niktorí mali pochopenie s ostatnými, a ja hádam prečo, ak mnohí z nich boli veľkými podporovateľmi Michaela. Viete prečo povedali NIE?

JONES: "Tavis Smiley povedal, že bolo príliš "bulvárne", čokoľvek to znamená. ostatné ako - Steve Harvey, nepovedali žiaden dôvod, prečo ma odmietli. Vôbec neodpovedali na naše listy a telefonáty."

Hovorí sa o tom, že Michael by mal čoskoro uskutočniť svoj comeback, myslíte si, že je stále schopný urobiť úspešný návrat k hudbe, alebo si myslíte, že bude navždy týmto všetkým čo sa mu stalo poznačený?

JONES: "Pracuje na comebacku - cítim to, a Raymone mi to dnes potvrdila. A ja jej verím. A tiež verím v Michaelovu genialitu, a to mu nikto nemôže vziať."

Myslíte si, že Bahirovi niekto zaplatil alebo mu nariadil, aby prekrútil svoju reportáž proti Michaelovi? Sú tu takí fanúšikovia, ktorí si myslia, že tu je jedno veľké sprisahanie na zničenie Michaela. Čo si myslíte o tomto?

JONES: "Ano je tu sprisahanie zničiť Michaela, lebo to znamená veľké peniaze, keď niekto ako superstar prekáža. Na druhej strane, Bashir urobil len to, čo chcel, len aby z toho mal on osobný zisk, to je môj dojem."

Sú tými veľkými peniazmi - Sony/ATV katalog?

JONES: "Ano, ľudia na Michaela žiarlia, práve preto, že on vytvoril jednu z najväčších zmlúv v hudobnom biznise."

Čo by prinieslo Bashirovi to, že Michaela vykreslil ako zlého rodiča a zároveň šialenca?

JONES: "Nemyslám si, že by Bashir zaujímal o SONY, on sa zaujímal len o jednu vec: Bashira!"

Myslíte si, že by vám vaša kniha mohla poškodiť nejako žurnalistickú reputáciu?

JONES: "Určite, ale nemyslím si, že ak niekto hovorí pravdu, tak to niekomu poškodí reputáciu. Ľudia sa môžu zo mňa smiať, alebo si ma doberať, ale to sa doteraz nestalo!"

Aphrodite, pred procesom, ako ste vnímali Michaela Jacksona?

JONES: "Ja som vždy milovala jeho hudbu, ale nebola som si istá jeho životným štýlom. Verila som všetkým negatívnym správam a že dohoda s Jordym bolo ako priznanie viny.

Povedali ste vo svojej knihe a hovoríte to aj teraz: Čo tým myslíte, keď hovoríte, že Michael má okolo seba "biele svetlo"? Mali ste nejakú svoju skúsenosť?

JONES: "Zažila som niečo ako "biele svetlo", keď som bola v jeho blízkosti, každý deň počas procesu. On má niečo ako "auru" okolo seba."

Myslíte si, že by mal Michael napísať nejakú knihu a povedať svoju stranu príbehu, alebo urobiť nejaký dokument a podobne? Alebo, ak sa mu podarí urobiť svoj comeback, mal by to ignorovať a ísť ďalej?

JONES: "Nemyslím, že by Michael len tak sedel a nechal to tak, myslím, že on raz povie svoj príbeh, a mnoho ďalších vecí!"

Keď už hovoríme o dohode v 1993, jeden z návrhov, ktoré podala obhajoba bolo, že dohoda bola vytvorená Michaelovou poisťovacou spoločnosťou, bez jeho povolenia, pamätáte sa na to, a čo si o tom myslíte?

JONES: "Bolo mi povedané Mesereauom, že to nebola poisťovňa, ale Michael, kto vyplatil peniaze, ako naliehanie jeho zlých poradcov, ktorá mu takto zle radili. Ja môžem vychádzať len z toho, čo mi povedal Mesereau, a to bol najbližší zdroj, ktorý mám k pravde."

Ano, keď o tom teraz hovoríte, myslím, že máte pravdu. Pamätám si, že som niečo také predtým počula. Ž eto vlastne bola poisťovňa, ktorá Michaela donútila, aby pristúpil k dohode.

JONES: "Môže byť, Mesereau povedal, že to zaplatil Michaela, a to bola teda veľmi zlá rada."

Ja verím tomu, že to poisťovňa urovnala prípad v 1993, nakoniec aj Mesereau a poisťovňa podali návrh, ktorý nebol nijako spochybnený vyšetrovateľmi, a čo viac, Diane Dimond záskala prístup k tajným dokumentom tejto dohody, a tiež potvrdila, že peniaze vyplatila poisťovňa, ale neposkytla detaily.

JONES: "Nie, Mesereau mi povedal, že tento návrh pred súdom predložil Brian Oxman, a v ňom sa spomínala poisťovňa, ale to nebolo celkom presné."

My všetci tu na tomto fore, si uvedomujeme Michaelovi nevinu, ale ne-fanúšikovia a tí, ktorí Michaela nemajú radi, vždy spochybňovali jeho dôvody, prečo vyplatil rodinu v 1993, my vieme, že to bol zlý krok, ale mnoho ľudí toto využíva na to, aby ho takto napádali, že to je znak viny. Ako my môžeme obhajovať Michael pokiaľ ide o toto?

JONES: "Jednu vec, ktorú môžete ľuďom povedať, alebo pripomenúť je to, že Michaelov majetok v tom čase mal hodnotu 200 mil. dolárov, a mohol to zdvojnásobiť alebo strojnásobiť, takže 20 mil. dolárov by sa zdalo málo, a prinajmenšom, jeho poradcovia chceli, aby Michael pracoval a potom ich aj za to zaplatil, že robí hudbu, a neobťažovali seba a Michael a nejakými žalobami!"

Ak spomíname niektorých, Johnnie Cochran a Larry Feldman boli priateľmi, myslíte si, že Johnnie chcel úprimne pre Michaela len to najlepšie?

JONES: "Ano, Johnnie bol tým, kto doporučil, aby si Michael najal Mesereaua, o tom píšem aj v knihe."

Čo si myslíte, v ktorej ére bol Michael najatraktívnejší?

JOENS: "Ja milujem tú éru, ktorej obrázok mám aj na obale svojej knihy (to naozaj milujem)"

Myslíte, že by bolo dobré, ak by Michael urobil dokument o svojej nevine, v ktorý by ho vykreslil takého, akým chce, aby bol. Zúčastnili by ste na na takom projekte a pomohli mu v nejakom zmysle?

JONES: "Nemviem, či by Michael chcel urobil nejaký dokument o svojej nevine. Ak by tak urobil, určite by som chcela byť toho súčasťou. Ale myslím, že on teraz nedôveruje nikomu, po Bashirovi, prečo by mal?"

No bohužial, nemyslím si, že by ľudia zmenili názor na Michael, bez ohladu na to, ako a koľko by toho povedal. Bola by som rada, ak by tým prešli aj oni, aby vedeli aké to je.

JONES: "Ano, ale Michael môže prehovoriť cez svoju hudbu a tanec. To je všetko, čo potrebuje urobiť."

To určite, ale osobne si myslím, že by bolo dobré, ak by niekto ako vy, kto vie, že je nevinný, urobil niečo také.

JONES: "Nuž, môžem sa o to pokúsiť, ale myslím, že Michael by bol pred kamerami zdržanlivý, bol už tak dlho atakovaný každým u médií!"

Ale aj tak si myslím, že by ste sa mohli pokúsiť. Mohlo by to zaujať mnoho ľudí, ktorí sa spoliehajú na televíziu a spravodajstvo.

JONES: "Opakujem, ak by to Michael chcel, pokúsila by som sa. Ale Michael už asi viac nebude dôverovať niekomu z médií, ale možno sa mýlim."

osobne som nevidela Michaela v nejakom zlom svetle po Bashirovom dokumente, a premýšľala som o ňom, že stále je to nádherný človek, a neverím ničomu zlému, čo povedal Bashir.

JONES: "No asi nepozeráte na to posmievanie sa, ktoré nie je vidieť v dokumente. Bashir to mal celé prepočítané, a preto sa snažil vykresliť Michaela ako zlého rodiča, a ako toho, kto si priveľa dovoľuje - najmä pri nákupoch v tom obchode v Las Vegas!"

Keď ste prvý raz mali možnosť byť blízko Michaela Jacksona, a vidieť aký je v skutočnosti, myslíte si, že všetky tie sprostosti, ktoré ľudia o ňom hovoria, sú pravdivé?

JONES: "On je hlasom nevinnosti. O tom to celé je."

Odkedy píšete o kriminálnych prípadoch, zaujímalo by vás také hlboké vyšetrovanie obrazu sprisahania proti Michaelovi? Alebo sú to hráči, ktorí sú - príliž veľkí - ako napríklad Rupert Murdoch?

JONES: "Tí hráčí sú naozaj veľkí, a - v podstate, myslím, že ide o sprisahanie zničiť hviezdu, a vyhrať sledovanosť a čísla nákladov, ve´d sa len pozrite na všetkých tých, ktorí sa snažia zničiť Britney, alebo Paris Hilton, ničenie hviezd - to predáva."

Myslíte si, že za to si môže aj Michael sám? On možno nespustil ten mechanizmus, ale niekedy sa kmédiám správal tak, že sa z nich stala nabitá zbraň.

JONES: "Michael bol známy aj tým, že robil veci tak, aby upútali pozornosť, ale to je súčasť showbiznisu. Maddona urobila to isté, a tiež jej to prinieslo problémy svojho času (jej kniha o sexe), ale pokiaľ ide o Michaela, som presvedčená, že tu sú ľudia, ktorí chcú od neho získať SONY katalog, takže..."

Myslíte, že ak Michael vydá svoj ďalší album, môže sa dostať do nejakých ďalších problémov?

J: "Mohlo by to dopadnúť dobre, ak jeho hudba bude dobrá, niet dôvodu, nakoniec nejaké problémy môžu pomôcť aj v predaji."

Pre tých, ktorí si chcete prečítať celý prepis, tu sú adresy, kde môžete nájsť tento rozhovor.

http://www.amazon.com/Michael-Jackson-Cons.../dp/0979549 809

+ toto je oficiálna stránka fóra, ktorému poskytla Aphrodithe Jones svoj rozhovor.

LINK

MOBO Awards pre The Jacksons ???

Skupina - The Jacksons by mali dostať cenu MOBO Awards, ako ich prínos k hudbe.

Odovzdávanie MOBO - Music of Black Origins sa uskutoční 19.9.2007 v O2 Arena v Londýne.

Hovorkyňa skupiny potvrdila, že skupina dostala takúto ponuku aj na vystupovanie, ale podľa nej skupina na vystupovanie nie je pripravená.

Janet Jackson je v sieni slávy MOBO Awards, podobne ako aj Michael.

All you need is LOVE

... táto skladba bude súčasťou reklamy pre firmu - Proctor & Gamble - vyrábajúcu "detské plienky"... a iné kozmetické a farmaceutické potreby, informuje o tom New York Daily News.

Michael dal súhlas na použitie tejto skladby skupiny the Beatles, ale podľa novín, pred každým použitím skladieb skupiny požiadali o súhlas aj Yoko Ono, ale tentoraz sa tak vraj nestalo, naprek tomu, že Michael je naďalej spolu-vlastníkom hudobného katalogu SONY/ATV, ktorá vlastní aj práva na skladby The Beatles.

Janet Arvizo...

... pred súdom vypovedala v mene svojho právnika, že "úspešne" ukončila svoje verejno-prospešné práce v rozsahu 150 hodín, ktoré mala vykonať ako svoj trest, vrátane zaplatenia pokuty a vrátenia peňazí - 8.600 USD, keď bolo pred súdom, pred vyše rokom dokázané, že sa dopustila podvodu, ktorý nakoniec aj sama priznala a že klamala pred súdom pod prísahou, aby získala sociálnu pomoc od úradov v celkovej sume 18.800 dolárov.

Sudca tak zmiernil jej "čin" na - piestupok, z trestného činu podvodu, a jej záznam bude vymazaný, k tomu dostane skúšobnú dobu 30 dní.

Na súde ju zastupoval jej právnik, keďže teraz s rodinou žije na neznámom mieste, pod novými identitami.

Tu je video jej právnika a jeho reakciu:

http://www.tmz.com/tmz_main_video?titleid=1126080959