Články za júl 2007

Príde Michael na oslavy?

Podľa zdrojov agentúry APA, Michael by sa mal zúčastniť ako špeciálny hosť na oslave - The Ethiopian millennium - , ktoré uznala aj Africká Únia a OSN, ako celosvetovú oslavu Afriky.

Predpokladá sa, že by sa túto oslavu malo prísť asi 400.000 Etiópčanov, turistov, a zahraničných hostí, medzi ktorými budú aj afro-americké hudobné a filmové hviezdy.

Oslava by sa mala konať 12.9.2007 v Addis Ababa.

Michael RULES !!!

Michael kraľuje v počte vyhľadávaní na nete.

Na webové stránky s menom - Michael Jackson - sa "kliklo" viac ako 41.9 miliónov krát

Podľa nedávneho prieskumu, na Harryho Pottera sa podľa Googla kliklo viac ako 100 mil. ráz, pričom na Britney Spears len 12.5 mil. krát. Oprah Winfrey dosiahla 36.5 mil. "kliknutí"...

Richard Altomare - Universal Express

V nedeľu, prezident Universal Express, Richard Altomare poskytol telefonický rozhovor, aby objasnil detaily chystanej aukcie ďalších vecí rodiny Jacksonovcov, ktoré sa nedostali na prvú časť aukcie.

Tentoraz sa snaží o to, aby sa na spoločnosť nepozeralo v negatívnom svetle, a preto sa predajom niektorých zaujímavých vecí, ako sú nevadné skladby (celkovo asi 60 skladieb), snaží spoločnosť UE o nápravu a zmiernenie neúspechu aukcie, z ktorej predpokladali vysoké zisky.

Na tlačovej konferencii boli zverejnené aj dve skladby, ktoré ale mali veľmi zlý zvuk, išlo o demo nahrávky, ktoré sú ale podľa mnohých fanúšikov už vydanými skladbami na starších albumoch, aj keď na konci prezentácie poďakoval rodine Jacksonovcov za to, že mu dovolili ich zverejniť, a naznačil, že spolu komunikovali o možnom spojení sa a vydaní týchto skladieb v nejakej bližšej budúcnosti.

Tu je niekoľko zaujímavých postrehov, aj keď celkovo sa dá povedať, že jeho tvrdenia boli len akýmsi zhodnotením aukcie, ale sú tu...

Nedeľa, 22.7.2007, Richard Altomare, Universdal Express

Tvrdenia, že Universal pôvodne nezískali celú kolekciu rodiny za 5-7 mil. dolárov, ale že by zaplatili aj viac, ak budú úspešní v predaji.

- "Nezaplatíme 5-7 mil. dolárov, ak by to nebolo úspešné. Naše zmluvy sú veľmi jasné a založené na tom, koľko na tom získame ako výnos."

(poznámka: takéto zmluvy sú asi podľa neho to, čo vydá až súd ako nariadenie na vrátenie niektorých vecí, počas rozhovoru sa snažil zvaliť vinu za to na tých, ktorí aukciu riadili, namiesto UE)

Tvrdenia, že Universal Express na takejto verejnej prezentácii svojej spoločnosti získala 30-50 mil. dolárov, keď nakoniec získali len malú časť z toho, čo predpokladali

(poznámka: toto vyhlásenie znie umelo oproti jeho pôvodným vyhláseniam, keď pred aukciou odhadoval zisk 30-200 mil. dolárov. Napriek mnohým televíznym komentárom a ranným show, táto aukcia v skutočnosti získala len malú mediálnu pozornosť, a UE získali oveľa menej, keď sa aukcie zúčastnilo len asi 75-100 ľudí, a to aj vďaka tomu, že Jacksonovci to osobne a verejne nepodporovali.)

Tvrdenia, že všetky tie žaloby a obvinenia, ktoré podali Michaela a jeho rodina, nakoniec skončili "dobre" pre UE

(poznámka: Express v podstate prehral väčšinu prípadov, a dostali aj zaplatenia pokuty pre Michaela a súdne výdavky. Na prípravu aukcie vydali milióny dolárov, a Altomare odhadoval desiatky miliónov dolárov ako zisk.)

Tvrdenia, že všetky veci, ktoré boli nariadené súdom v New Jersey, aby boli vrátené, prehodnotil súd v Las Vegas tým, že uznal vlastníctvo UE, a teda že majú byť spätne vrátené UE.

(poznámka: koncom týždňa bolo vypočúvanie v New Jersey, pokiaľ išlo o určenie vlastníctva kolekcie sporných vecí. Konečné rozhodnutie nie je doteraz jasné, ale na začiatku týždňa v Las Vegas, sudca rozhodol a nariadil, aby UE vrátila veci Michaelaovi a jeho rodine.)

Tvrdenia, že oni nepoškodili aukciu v tom, že dúfali, že zisk bude väčší než bol skutočný stav, stále čakajú na konečné výsledky zisku z predaja, keďže vlastníctvo niektorých vecí je sporné, a akonáhle budú mať oficiálne výsledky, tak ich zverejnia. (poznámka: Universal Express a aukcionári, nikdy nesúhlasili s výsledkami od prvého dňa aukcie. Skutočný problém pre UE je, že nechcú uznať neúspech aukcie a malé zisky a to, koľko do toho vložili, vrátane všetkých spolupracujúcich partnerov na tomto "projekte")

Tvrdenia, že neočakávali, že sa predajú všetky veci už v prvej aukcii, aby im to vynieslo veľké sumy peňazí, ktoré pôvodne očakávali (a stále očakávajú)

(poznámka: v prvý deň predaja bol výnos menej než 700.000 dolárov. Počas prvej noci sa Altomare vyjadril, že všetky ponúkané veci majú "muzeálnu kvalitu" a odhadoval ich na 5-10 mil. dolárov. Opäť prehnal svoje očakávania a teda určite nebol šťastný s výsledkom.)

Tvrdenia, že teraz ešte majú viac ako 60 nevydaných skladieb a že Don King spolupracuje s Universal, aby jednal s Jacksonovcami. Vraj je tu predpoklad, že by mohla rodina spojiť svoje sily s Universalom o nejakých "budúcich možnostiach", ktoré by zahrňovali ich kolekciu, o čo sa snaží Universal tvrdeniami, že by mohli prevýšiť očakávania predaja.

(poznámka: pred niekoľkými mesiacmi Universal tvrdil, že majú viac ako 28 nevydaných skladieb z viac ako "138 demo nahrávok". Tých nevydaných skladieb je teraz 3x viac. Na základe dostupných informácii, Jacksonovci možno nejako spolupracujú s jednou divíziou Universalu na možnosti vydania niektorých skladieb. Ale opäť, Altomare sa snaží všetko zveličovať.)

Tvrdenia, že UE sa bude kontaktovať s veľkými nahrávacími spoločnosťami v New Yorku, aby im predstavili skladby, ktoré by mohli potom vydať.

Tvrdenia, že potom ako budú niektoré veci vrátené, urobia dve veci.

1/. predajú celú kolekciu jednému kupcovi, s ktorým vraj jednajú, za oveľa väčšiu cenu, než by sme predpokladali, ako povedal Altomare.

2/. usporiadajú ďalšiu aukciu, ktorá bude len pre vybraných partnerov, ktorí by prevýšili cenu

Richard Altomare mal asi 1 minútový prejav ku každej z dvoch prezentovaných - nevydaných - skladieb, ktoré mali nízku kvalitu zvuku. Išlo o demo skladby ENYOJ YOURSELF, a jednej, ktorá nebola poznateľná. Na konci poďakoval: "Chcem poďakovať Michaelovi, Janet, a The Jackson5 za to, že mi povolili prehrať vám dnes tieto malé ukážky týchto skladieb. Aj keď ich vlastníme my."

Tieto skladby si môžete vypočuť tu:

http://www.youtube.com/watch?v=n3_n3hTYeho

Altomare nateraz má fyzické vlastníctvo týchto skladieb, ale Jacksonovci majú nespochybniteľné isté vydavateľské/autorské práva, takže bez ich súhlasu nemôže komerčne využívať skladby, preto jeho vďaka za prezentáciu s dodatkom, že on vlastní tieto skladby, je toho dôkazom.

Michael bude vypovedať

Michael by mal vo Washingtone vypovedať o niekoľko dní v prípade žaloby Dietera Wiesnera.

Podľa súdnych dokumentov, Michael by mal vypovedať ako prvý, a na to bude vypovedať Wiesner.

Michaeloví právnici súhlasili s jeho výpoveďou.

Podľa informácii, Wiesner odletel pred pár dňami do Las Vegas, aby sa osobne stretol s Michaelom, lebo Wiesner odletí z USA do konca budúceho týždňa.

Pravdepodobne jednal o mimosúdnej dohode, a oznámenie dohody by sa malo konať budúci pondelok.

Nová žaloba

Na konci minulého týždňa, Transitional Investors podali žalobu na Michaela (respektíve na - Michael Jackson Trust), v ktorej žiadajú viac ako 29 miliónov dolárov.

Žaloba je podobná tej, ktorá bola nedávno urovnaná v prípade Prescient, kde Darien Dash a jeho spoločnosť žalovali Michaela za to, že im dlhoval percentá zo sumy, ktorú mali získať od firmy - FORTRESS, na refinancovanie Michaelovho dlhu voči Bank Of America, a to vo výške 9% z požičanej sumy, čo bolo cca. 48 mil. dolárov, ale nakoniec vyrovnali spor mimosúdne, keď dostali 5 mil. dolárov ako „odškodné“

Transitional tvrdí, že Michael 20.1.2005 podpísal nejaké listiny, ktoré mali byť niečo ako "záväzné" na to, aby pomohli financovať Michaelove výdavky, a poskytnúť mu mali asi 537 500 000 dolárov, na čo mal Michael 30-90 dní na to, aby si ich vyzdvihol, prípadne zrušil túto ponuku, ale za to požadovali ako odstúpenie od zmluvy celkovo asi 3.000.000 dolárov.

Initial Break-up Fee

In the event that TI (Transitional Investors) and its financing partners provides MJT with a Commitment letter of financing that will provide MJT with the Five Hundred and Thirty Seven Million Five Hundred Thousand Dollars ($537,500,000) subject to specified deliverables required under this agreement within thirty (30) to ninety (90) days of this LOI, which is verifiable by MJT, and MJT chooses to cancel or withdraw from this financing, MJT shall pay to TI a break-up fee as liquidated damages in the amount of Three Million dollars (3,000,000).

Na základe tejto zmluvy, tak potom mali pripraviť všetky potrebné náležitosti. Keďže by Michael zvolil alternatívnu možnosť, škody, ktoré tým mali pre TI vzniknúť určili na spomínaných asi 9% z celkovej sumy. Tá ma byť splatná do konca splatnosti akéhokoľvek iného alternatívneho financovania, alebo predaja.

Táto provízia má zostať v platnosti 360 dní po jej vypršaní, alebo určenom dátumu v tejto zmluve.

Breakup fee in the even Sony ATV Assets are sold by MJT.

After TI has provided its Commitment letter to MJT to provide the financing contemplated by this agreement and are working to complete all necessary closing conditions, and MJT chooses alternative financing or sale arrangements,... MJT shall pay to TI a total break-up fee as liquidated damages of nine% (9%) of the entire transaction value contemplated. This break-up fee will be payable at the closing of any alternative financing or sale. This provision will remain in effect for 360 days after the expiration or the termination by MJT of this agreement.

Podľa tejto žaloby medzi tými, kto pripravoval a zariadil túto zmluvu je Don Stabler, právnik, ktorý sa dostal k Michaelovi cez jeho brata Randyho (informovali sme o ich spore v predošlých správach), takže nebol to Michael a tak mohlo dôjsť k tomu, že Stabler si bol vedomý toho, že Michael bude musieť podľa tejto dohody platiť nejaké "odškodné", pričom Michael nemusel o tejto skutočnosti vedieť, alebo potom ako vznikli problémy, ktorým vystavil Stabler Michaela v iných veciach, keď ho Michael prepustil, nemusel to Michaelovi oznámiť.

Tiež sa zdá z tejto zmluvy, že Michael vlastne nič nezrušil ani nezmenil spôsob financovania, pretože oni našli pre Michaela spoločnosť FORTRESS. Zároveň táto zmluva akoby hovorila o tom, že Michael podpísal nejaké istiny, ale "nevyužil financovanie, ktoré mu navrhli, preto im musí zaplatiť 3 mil. dolárov ako spôsobené škody, ALE zároveň tvrdia, že Michael vlastne využil toto refinancovanie, a preto za to požadujú 29 mil. dolárov, avšak zo sumy 330 mil. dolárov, keď využil Fortress.“

As a result of Transitional's delivery of the Commitment Letter, Transitional became entitled to a minimum breakup fee of $3 million, which was earned even if Defendants decided not to complete the funding that had been committed. However, because Defendants actually completed a refinancing of the BOA Loans through Fortress (the very lender procured by Transitional), Transitional became entitled to a fee of 9% of the $330 million contemplated by the commitment Letter.

Tu je predvolanie na súd a udanie dôvodu žaloby:

Notice to Defendant:

Michael Jackson, an individual, MJ PUBLSIHING TRUST, a Delaware Trust, MJ-ATV PUBLISHING

TRUST, a Delaware trust, Kathrine Jackson, an individual, an individual and NEW HORIZON TRUST,

a Delaware Trust, AND DOES 1-50

YOU ARE BEING SUED BY PLAINTIFF:

TRANSITIONAL INVESTORS, LLC a California limited liability company

You have 30 days after this summons and legal papers are served on you to file a written response at this court and have a copy served on the plaintiff. A letter or phone call will not protect you

Your written response must be in proper legal form if you want the court to hear your case. There may be a court form that you can use for your response. You can find these court forms and more information at the California Courts Online Self Help Center, your county Library or the court house nearest you.

If you cannot pay the filing fee, ask the court clerk for a fee waiver form. If you do not file your response in time, you may lose the case by default, and your wages, money, and property may be taken without further warning

from the court.

There are other legal requirments. You may want to call an attorney right away. If you do

not know an attorney, you may want to can an attorney referal service.

TRANSITIONAL INVESTORS LLC V. Michael J Jackson, MJ Publishing Trust, et al.

Complaint for:

1. Breach Of Written Contract

2. Negligent misrepresentation

3. Intentional misrepresentation

4. Quantum Meruit

5. Unjust Enrichment; And

6. Fraudulent Transfer

Prezentácia prípadu manažmentu v tejto žalobe je naplánovaná na 14.12.2007.

Tu si pozrite súpis (PDF) originálnej žaloby:

http://mjjr.net/downloads/Transition..._Complaint.pdf

Michael s deťmi vo Washingtone

Michael bol s deťmi na prehliadke v múzeu - the Smithsonian's National Air and Space Museum a potom aj v múzeu indiánov the American Indian museum. v hlavnom meste USA.

Mal osobného sprievodcu, a to samotného riaditeľa vesmirneho múzea, Dona Lopeza. Lopez, ktorý má už 84 rokov, je expertom na 2 svetovú vojnu, a Michaelovi robil podobného sprievodcu pred 25 rokmi

Michael prišiel s deťmi a ochrankou do múzea pred tým, ako sa otvorilo pre verejnosť.

Michaela zaujalo lietadlo z roku 1903, a deťom sa páčil R2-D2 a C3PO

Michaelova hovorkyňa potvridla, že Michael je vo Washingtone, aby ukázal deťom pamiatky a mesto. Ako dodala, Michael stále hľadá nejaký dom, ale zatiaľ ešte nič nekúpil.

Dohoda namiesto žaloby?

Tu sú súdne dokumenty medzi "Travelers Indemnity Company" a "MJJ Productions".

TIC žalovala MJJ 5.6.2006 za to, že vraj potušili zmluvné podmienky.

Proces by sa mal začať 4.12.2007.

Ale objavili sa dokumenty, ktoré hovoria, že by mohlo ísť o urovnanie mimosúdne.

Strany: 1, 2, 3, 4

Sudca rozhodne

... koľko peňazí by mal zaplatiť majiteľ leteckej spoločnosti za tajné a neoprávnené odpočúvanie a nahrávanie Michaela a jeho právnika počas letu do LA v 2003.

Ako je známe, majiteľ sa snažil nainštalovať odpočúvacie zariadenie, ktorým chcel nahrať Michaela a potom materiál predať médiám, ktoré ale zlyhalo.

Boli z toho uznaní dvaja ľudia za vinných a dostali tresty, vrátane peňažného odškodnenia.

Teraz hrozí leteckej spoločnosti civilná žaloba Michaela, ktorý môže požadovať odškodné, a tak sa majiteľ obrátil na súd, aby určil sumu, ktorú by mal Michaelovi vyplatiť, a to bez procesu, svedkov a poroty.

Michael môže dostať svoje veci späť

V pondelok rozhodol súd v New Jersey, že firma Universal Express má vrátiť niektoré veci, ktoré chcela vydražiť na májovej aukcii, ale ktoré boli stiahnuté z ponuky.

Súd sa navyše vyjadril, že UE pohrdala súdom, keď nerešpektovali nariadenia a nezúčastnili sa niektorých jednaní.

Budúci týždeň ich podľa súdu majú vrátiť Michaelovi.

Michael má zaplatiť súdne výdavky

Podľa súdu, má Michael zaplatiť viac ako 216.000 dolárov právnej firme Ayscough and Marar a viac ako 39.000 dolárov ako úroky za to, že im ich nevyplatiť za právnu pomoc počas procesu v 2005.

Firma ho žalovala 21.2.2006 v LA, a Michaeloví právnici súhlasili zo sumou, ktorú nariadil súd.

Detatily pojednávania

V prípade Bernstein vs. Jackson bolo vydané v štvrtok rozhodnutie, že obe strany ukončili arbitráž, ale žiadajú po dohode, proces s porotou.

Proces sa začne 22.7.2007, a očakáva sa, že bude tvrať 10-15 dní.

MJJ žaloba

"MJJ Music Inc." žalovala v New Yorku vo februári Lillian Goldman, kde bola neskôr, o dva mesiace, súdom zamietnutá.

Viac detailov neskôr.

Pozrite si aspoň súdne dokumenty:

goldman1.JPG

goldman2.JPG

goldman3.JPG

V predaji nová maska MJ

... v nemecku sa bude predávať od 24.7.2007 nová (Halloween-ska) maska Michaela.

Obrázok si môžete pozrieť tu:

http://ec1.images-amazon.com/images/I/51Wdzo8hKcL._SS500_.jpg

Prehlásenie Raymone Bain

Raymone Bain poskytla 6.7.2007 vyhlásenie ohľadom vyjadrení možného vystúpenia na BET Awards.

Tlačové vyhlásenie napísala na portál EURweb, kde povedala, že Michael maj nejaké jednania ohľadom účasti na ceremoniáli, ale informácie prezentované reportérom FOX, Rogerom Friedmanom, v médiách boli zavádzajúce. Friedman napísal, že Michael dostal pozvanie, ale bol "neschopný zúčastniť sa". Michael mal odovzdať cenu Diane Ross za celoživotné dielo, a večer mal byť venovaný 25. výročiu vydania albumu Thriller, čo malo byť oslavou jeho celosvetového úspechu.

Bainová ich označila ako nepravdivé, a nechápe, ako môže niekto takto prekrúcať fakty, pokiaľ ide o program, ktorý je naplánovaný alebo, neustále sa pokúšať ohovárať Michaela Jacksona ako osobu a umelca.

"Pán Jackson hovoril osobne s predsedníčkou BET, Debrou Lee, pokiaľ išlo o účasť na slávnostnom večery. Pán Jackson rešpektuje BET, a bol jedným z prvých umelcov, ktorí boli požiadaný na spoluprácu s jeho nahrávacou spoločnosťou v čase, keď sa zakladala táto televízia."

Pokiaľ išlo o informácie, ktoré Friedman napísal o Michaelovom pobyte vo Virgínii, Bainová povedala:

"Pán Jackson sa "nepresťahuje" na Východné pobrežie, akurát hľadá nejaké miesto na oddych, a ako som naznačila, v tomto čase nie je zameraný len na jedno konkrétne miesto."

Neskôr ale potvrdila, že toto miesto by nemuselo byť len na oddych.

The Washington Post informovali, že Michael a jeho deti boli na "24 hodinovom pobyte" na východnom pobreží v Marylande v prenajatom dome.

"Pán Jackson skutočne obdivuje mieste usadlosti na Východnom pobreží, lebo majú rozsiahle pozemky. Jeho Neverland má 3000 akrov, má rád súkromie. A tu sa nedá nájsť veľa takýchto pozemkov, ako na Západnom pobreží."

Ale Bain potvrdila, že Michael mal stretnutie aj so svojimi poradcami a právnikmi a práve preto by chcel byť k nim bližšie.

SONY BMG vs. Michael Jackson

SONY je v súčasnosti v jednaniach s Michaelom na podmienkach, kde v ich spoločnosti SONY/ATV má Michael 50% podiel, aby svojim hlasom povolil sesterskej SONY BMG, aby založili spoločný katalóg hudobných skladateľov.

Dodatok v dohode medzi Michaelom a japonských elektronickým gigantom, neumožňuje SONY vytvoriť vlastnú konkurenciu so SONY/ATV, ktorá obsahuje viac ako 600.000 skladieb.

Ak by sa podarilo dohodnúť so SONY/ATV, tak Sony BMG by tak mohla konkurovať spolu so SONY/ATV ostatným katalógom.

SONY BMG sa snaží vstúpiť na hudobný vydavateľský trh, lebo by im to pomohlo kompenzovať/vyvážiť kolaps v hudobnom priemysle, a tak by sa umožnilo, aby nahrávacie spoločnosti, ktoré vydávajú Justina Timberlakea alebo Boba Dylana, by s nimi podpísali dohody o spolupráci.

Tento rok sa očakáva zníženie predaja hudby asi o 11 %, ale vydavateľské práva dnes majú oveľa väčšie možnosti a teda môžu prinášať oveľa väčšie zisky z nových oblastí, nielen z hrania v rádiách, ale aj využívanie skladieb na reklamy, ako aj sťahovanie hudby a iné využívanie skladieb.

Rolf Schmidt-Holz, výkonný prezident SONY BMG povedal v Máji/květnu, že: "urobíme všetko, aby sme sa dostali na vydavateľský hudobný trh".

Jeho poznámky prekvapili ostatných, ktorí si boli vedomí toho, že nebolo v jeho moci vstúpiť na trh. Ale jeho presvedčenie hovorí, že už predtým museli byť nejaké jednania, ktoré tieto diskusie podporili.

Jednania medzi Jacksonom a SONY sú v začiatkoch a mohli by stroskotať, možno na problémoch, ktoré vznikli z minulosti, kedy SONY musela sanovať dlhy Michaela voči banke, aby sa nedostali do situácie, že by Michael prišiel o svoj podiel v SONY/ATV.

Michael ale súhlasil, aby SONY/ATV pod novým vedením Martina Bandiera, agresívne expandovala na hudobnom trhu. Už teraz maj SONY/ATV opciu na 25% podiel z Michaelovho 50% podielu, a obe strany sa snažia o to, aby nebol vyplatený tento podiel, a Michael bude súhlasiť s podporou pre Sony BMG, ktorú vlastní SONY (50%) a nemecká firma Bertlesman(50%), čím je SONY BMG druhým najväčším hudobným vydavateľstvom na svete, ale zvláštnosť je v tom, že neobsahuje žiadne vydavateľské sekcie.

Hudobný obchod je tradične rozdelený na dve polovice. Operácie s nahranou hudbou, kde sa získavajú a promujú umelci, zatiaľ čo vydavateľské sekcie spravujú samotné vydavateľské práva jednotlivých skladateľov. Universal, EMI, a Warner Music majú obe sekcie.

Sony a SONY BMG sa zatiaľ k tomu nevyjadrili.

Sony/ATV spravuje vydavateľský katalóg od svojho založenia v 1995, a už vtedy Michael trval na zriadení vydavateľskej sekcie, čím Michael ako taký získal výraznú silu v SONY/ATV, a tým dokázal svoj obchodný zmysel, keď práve v 1995 sa rozbiehal internetový svet, a teraz je Michael v pozícií, že svojim hlasom umožní SONY BMG, aby si získavala umelcov do svojho katalogu.

Za akú cenu by mohol Michael dať svoje povolenie, je špekulatívne, ale hovorí sa, že by mohol dostať nejaký percentuálny podiel v SONY BMG. Možno práve preto tu boli nejaké pokusy o to, aby dostali s pod kontroly Michaela v Sony/ATV, donútením ho predať svoj podiel, aj v súvislosti s rôznymi žalobami, za ktoré nechceli platiť „účty“ a z čoho vznikali aj dlhy. Ak by Michael nemal nijaký podiel, neboli by nútení dostať povolenie od Michaela, ako silného obchodného partnera.

DVD

Vo Francúzsku, 7.4.2007 vyšlo nové DVD, čo je francúzska verzia filmu - "The Real Michael Jackson - Man In The Mirror"

Obrázok - http://www.michaeljackson.hu/forum/uploads/post-14-1181424478.jpg

Nový album od Columbia Records

22.8.2007 spoločnosť - COLUMBIA RECORDS vydá "nový album" s názvom - the "Michael Jackson Cool Down Experience", ako súčasť série - the Cool Down Experience.

Pôjde o staršie klasiky Michaelových skladieb...

Linka na správy o Michaelovi v Marylande

Tu je linka na správy o Michaelovi a jeho údajnej kúpe pozemku v Marylande...!!!

http://www.michaeljackson.hu/blog

PLUS NEWS

Michael podľa hovorkyne Raymone Bain, bol na Východnom pobreží, kde si hľadal nejaké miesto pre seba a deti na oddych.

Prišiel asi pred 10 dňami, a ako vysvetlila, Michael hľadá niečo veľké, kde by mal súkromie a nájsť niečo rozsiahle ako Neverland, nie je jednoduché.... v tejto oblasti.

K tomu Michael sa snaží o to, aby bol bližšie aj k svojim poradcom a právnikom, ktorí majú v tejto oblasti svoje pôsobenie alebo domov.

Na otázku, čo Michael riešil na stretnutí, ktoré sa malo konať, odpovedala, že - ..."celú kopu vecí".

Vraj Michael riadi rozsiahle spoločenstvo....

Michael inkognito kupuje pozemok...?

Podľa San Francisco Chronicle, Michael si chce kúpiť nejaký pozemok, s veľkým domom v meste Talbot, alebo niekde v okrese - Eastern Shore . Nikto z domácich nechcel potvrdiť, ani vyvrátiť, či skutočne bol Michael aj osobne v jednej krčme na posedení, dokonca mal prespať v jednom malom miestnom, ale luxusnom hoteli (Parry Cabin). Jeho hovorkyňa odmietla komentovať informácie s tým, že nepodávajú správy o hosťoch. Polícia v meste St. Michael, ani šerif z Talbotu nepočuli správy o tom, že by Michael Jackson bol v tejto oblasti.

Plátok - The Eastern Star Democrat ale priniesol správu, že počuli o tom, že Michael je tam, ale inkognito. Tipovači dokonca hádajú, ktorú oblasť alebo nehnuteľnosť by si Michael mohol vybrať, pričom sa priniesli správy, že hľadá niečo s pekným výhľadom. Správy o sťahovaní poprela Raymone Bain vo vyhlásení spred niekoľkých dní, kde povedala, že Michael nemá v pláne odsťahovať sa z Vegas*, napriek tomu, že opustil dom, kde bol doteraz ubytovaný. V tejto oblasti majú svoje rezidencie aj Dick Cheney a Donald Rumsfeld.

Šokujúce články z roku 2003...!

V sekcii anglických NEWS prinášane niekoľko zaujímavých, ale aj "odvážnych" článkov, ktoré boli vydané v 2003, a súviseli so zatknutím Michaela.

Preklady budú čoskoro, ale v jednoduchosti povedané, Michael bol na zozname sledovaných CIA a FBI, ako potencionálna hrozba...!!!!

STOP bulváru...!!!

Aby sme neuvádzali správy, ktoré nesú znaky bulváru najhrubšieho zrna, tak presne správy od Rogera Friednama už budeme ignorovať, a budeme ich považovať za irelevantné a nebudeme brať správy a články vydané Rogerom Friedmanom ako - "zdroj"!

Čo je ale smutné na celej veci je to, že práve Friedman, ktorý vydáva svoje články v New York Post a prispieva svojimi správami pre FOX News, sú preberané a rozširované ďalšími médiami a tlačovými agentúrami, ktoré takto podsúvajú verejnosti absolútne nepodložené a nepravdivé správy ako - relevantné, a to sa týka aj hlavných médií, ktoré sú často označované ako verejnoprávne alebo hlavné, ktorých správy by mali byť len potvrdené a oficiálne.

Aj preto pred pár dňami hovorkyňa Michaela Jacksona reagovala oficiálnym vyhlásením, kde jasne vyjadrila postoj v mene Michaela, aby poprela tieto nezmyselné správy, ktoré sa v ostatnom čase objavili, v ktorých jednoznačne poprela akékoľvek správy, ktoré napísal nedávno Friedman.

Je neospravedlniteľné, že práve médiá, ktorých správy preberajú mnohé ďalšie médiá zároveň preberajú takto absurdné správy, ktorým mnohí ľudia veria a berú ich ako skutočné.

Preto by sme chceli vyzvať slovenské aj české médiá, alebo slovenských žurnalistov, ktorí by nejakým spôsobom chceli čerpať informácie o Michaelovi Jacksonovi aj z našej slovenskej stránky, aby si boli vedomí toho, že správy, ktoré nájdu na tejto webovej stránke obsahujú tak objektívne správy, ako sa ich snažíme overovať s našimi zahraničnými spolupracovníkmi, ktorí majú aj priame kontakty na oficiálnych predstaviteľov Michaela Jacksona.

Reakcia na Rogera Friednama:

Ako všetci vieme, Raymone Bain vydala prehlásenie, v ktorom odmietla a poprela informácie, ktoré rozširuje Roger Friednam a ktoré sú jasným klamstvom a nehanebným útokom voči Michaelovi.

Friedman (pôvodom žid), napísal článok, v ktorom opisoval to, že rodina Jacksonovcov požiadala Thomasa Mesereaua o právnu pomoc v tom, že Michael by vraj mal trpieť nejakými psychickými problémami, ktoré sú vraj výsledkom brania liekov a Michael mal dokonca vykašliavať krv, a má veľké problémy s pečeňou.

Vraj podľa Friedmana sa rodina snaží o to, aby T-Mez určil, či Michael je spôsobilý na to, aby bol svojprávny, pretože podľa neho, Michael je na tom tak zle, že jeho samozvané zdroje povedali, že celé týždne leží v posteli a nie je schopný pracovať na novom albume a všetky jeho reči o tom, že pracuje na albume sú len vymyslené, a že je už 2 roky izolovaný od priateľov, pričom Friednam zaútočil na jeho asistentku, ktorú opísal ako tú, ktorá Michaela manipuluje.

Friedman sa obhajuje tým, že on získal informácie o Michaelovom zdravotnom stave zo súdnych dokumentov, ktoré "legálne získal".

Raymone označil Friedman za klamárku, na čo ona reagovala:

"Roger nemôže robiť nič iné, než len vytvárať výhovorky, na čo využíva lesť. Stojím si za svojím vyhlásením. Ak sa pozriete spätne na správy, ktoré vydal Friedman, tak ma obhajoval, teraz na mňa útočí..., ale to som mohla čakať."

Na jeho článok reagovala aj vyhlásením, o tom, že Michael pripravuje vydanie nových skladieb:

"Michael pripravuje vydanie niekoľkých singlov, ktoré budú vydané skôr než samotný album. už dokončuje vydanie prvých 3-4 skladieb.". Ako dodala, tieto skladby určite výjdu do konca roka 2007.

Na otázku predstaviteľov MJStar.com, či Michael pripravuje aj podporu skladieb buď videoklipmi alebo živými vystúpeniami, odmietla sa k tomuto vyjadriť.

Doplňujúce informácie o novej žalobe

.... za nevyplatené právne služby -

Právnická firma Abelson & Herron z Kalifornie, podala žalobu na súd, aby im Michael vyplatil 216.000 dolárov. V 2005, keď si Michael najal firmu - Ayscough & Marar, ktorá mala oddialiť žalobu, ktorú už vtedy chceli podať právnici, za nevyplatené služby, ale kvôli procesu nechceli Michaelovi právnici, aby sa nejaké informácie dostali na verejnosť skôr skončí proces, a súdne si vyžiadali o odročenie.

Sudca nariadil, že Michaeloví právnici nemôžu využiť svoju obhajobu postavenú na procese, a právnik uznal, že celá vec má len finančný zmysel.

Teraz žiadajú doplatenie zhruba 110.000.